sveikatos patarimai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sveikatos patarimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sveikatos patarimai“.
Pamirškite raumenų mėšlungį: štai, ką reikia daryti
Pasaulyje vargu ar yra bent vienas žmogus, kuris nėra patyręs mėšlungio, kai staiga skausmingai susitraukia raumuo, dažniausiai – blauzdos. Sveikatai pavojaus tai nekelia, nes mėšlungis praeina savaime, tačiau neretai tai būna ženklas, kad organizmui stinga vienokių ar kitokių medžiagų.
Paraudę skruostai gali išduoti klastingą ligą: nenumokite ranka
Rožinė – tai odos liga, kuri dažnai pasireiškia veido srityje paraudimais ar pabėrimais. Daugelis net neįtaria, jog serga šia liga. Dėl to specialistai dalijasi patarimais, kaip atpažinti ligą ir ką daryti įtariant ją.
Savo socialiniame tinkle „Facebook“ „ODA klinika“ pasidalijo patarimais, ką daryti aptikus rožinę.
Iš viešumos dingęs legendinis laidų vedėjas Henrikas Vaitiekūnas atskleidė, ką veikia dabar
Iš viešumos ir televizijos ekranų dingęs, tačiau nuo žurnalistikos nepabėgęs televizijos laidų kūrėjas, vedėjas Henrikas Vaitiekūnas neseniai išleido debiutinę knygą pavadinimu „Felčerio užrašai“. Jos lapuose nugulė ne viena dešimtis rašinių apie sveikatą, nepažintas įdomybes ir įvairenybes, tad autorius sako: „Knygą turėtų skaityti tie, kurie yra smalsūs – jie ten daug ką sužinos“.
Žvarbią rudens dieną su Henriku susitinkame pačioje Vilniaus širdyje – Gedimino prospekte.
Įspėja knarkiančius lietuvius: naktimis netyčia galite nustoti kvėpuoti
Apnėja – graikų kilmės žodis, kuris išvertus į lietuvių kalbą nusako būseną „nekvėpuojantis“. Žmonės neįtaria, kad, nakties metu knarkiantį žmogų, gali ištikti miego apnėja – procesas, kurio metu sustoja kvėpavimas ir deguonies pritrūksta ne tik smegenims, bet ir visam organizmui. Santaros klinikų konferencijoje apie miego apnėją VUL Santaros klinikų Neurologijos centro gydytoja neurologė prof. Rūta Mameniškienė pasakojo kaip atpažinti šią ligą.
Pamirškite sąnarių skausmą: štai, ką reikia daryti
„Kaip padėti sau ir ką vartoti, jeigu kamuoja sąnarių skausmas? Kokių profilaktinių priemonių imtis, siekiant stabdyti jų dėvėjimąsi?“ – tai tik keletas iš klausimų, kuriuos kasdien tenka išgirsti vaistininkei Julijai Aganauskaitei-Žukaitei.
„Vyresni pacientai skundžiasi sąnarių problemomis, kurios susijusios su prasidėjusiu uždegiminiu procesu, patinimu, sumažėjusiu lankstumu, skausmu ar traškėjimu.
Pasakė, kiek alkoholio galima išgerti per savaitę
Reguliariai išgerdami daugiau kaip 14 alkoholinių gėrimų per savaitę rizikuojate pakenkti savo sveikatai.
Rekomenduojama 14 vienetų per savaitę riba atitinka 6 vienetus 0,5 litro vidutinio stiprumo alaus arba 10 nedidelių taurių nedidelio stiprumo vyno.
Pastaraisiais metais atsirado naujų įrodymų apie reguliaraus alkoholio vartojimo žalą sveikatai, rašoma nhs.uk.
Dabar geriau suprantamas alkoholio vartojimo ir kai kurių ligų, įskaitant įvairias vėžines ligas, ryšys.
Šį uždegimą sukelia net vanduo: medikė įvardijo didžiausias klaidas
Odos niežėjimas, išsausėjimas ir atsiradę paraudimai gali reikšti, kad pasireiškė dermatitas, plačiau žinomas kaip egzema. Ši liga gali atsirasti dėl infekcijos ar kontakto su tam tikrais dirgikliais. Daugiau apie dermatitus ir jų rūšis naujienų portalui tv3.lt pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja dermatovenerologė Jonė Šalnienė.
„Dermatitas (arba kitaip egzema) – tai dėl tam tikrų priežasčių atsiradęs odos uždegimas.
Kas dar svarbu onkologiniams ligoniams
Psichosocialinės pagalbos svarba onkologiniams pacientams bus aptariama antrą kartą Lietuvoje vykstančioje tarptautinėje konferencijoje. „Ligos akivaizdoje žmogus sutrinki, suirzti, apima pykčio protrūkiai, mirties ir kančios baimė. Ir visa tai – savaime suprantamos būsenos, – psichologinės pagalbos patirtimi dalijasi krūties vėžį įveikusi p. Sarmitė. – Man pačiai psichosocialinė pagalba susirgus buvo naudinga tuo, kad turėjau galimybę pasidalyti savo rūpesčiais, baimėmis, susijusiomis su liga.
Kaip išsaugoti akis dirbant kompiuteriu
Specialistai teigia, kad monitorius (vaizduoklis) – pati kenksmingiausia kompiuterio dalis. Jo poveikis vartotojams apibūdinamas CVS (Computer Vision Syndrome) sindromu. Minėtas regėjimo sutrikimas atsiranda nepertraukiamai ir ilgai dirbant su kompiuteriu ir turi šiuos požymius: galvos skausmai, ryškumo stoka (nesifokusavimas); nesifokusavimas keičiant objektus iš toli esančio į arti išdėstytą ir atvirkščiai, nekomfortiškas jausmas akyse, dirginimas, akių vokų paraudimas.
10 sveikatos patarimų visiems ateinantiems metams
Vienas iš 100 įtakingiausių pasaulio žmonių daktaras Mehmetas Ozas amerikiečiams tapo sveiko gyvenimo guru. Penkerius metus buvęs populiariojo „Oprah Winfrey šou“ nuolatiniu sveikatos ekspertu, daktaras Ozas turi savo valandinę laidą, kurioje su žiūrovais aptaria sveikatos ir geros savijautos klausimus.
Viena laidos prodiuserių – pati garsioji Oprah Winfrey, kuri Ozą tituluoja „savo mylimiausiu daktaru“. Daktarui Ozui nėra tabu temų.
REKLAMA
REKLAMA
Papildai gali pridaryti ir žalos
Per pastaruosius metus mūsų gyvensena pasikeitė: daug mažiau dirbame fizinio darbo, patiriame daugiau lėtinio streso, valgome daug “greitojo„ maisto. Tačiau reikia žinoti, kad išgėrus vieną ar kitą piliulę sveikata tikrai nesusitvarkys.
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad daugelio širdies ligų galima išvengti pakeitus gyvenimo būdą.
Triukšmas kenkia sveikatai
Pasaulio sveikatos organizacija kaip reikšmingiausius triukšmo šaltinius įvardija ausines, vaikiškus žaislus, šventes, automobilių stovėjimo aikšteles, oro uostus, autostradas, pabrėžia pramoninį ir komercinį triukšmą. Pagrindinis triukšmo šaltinis yra autotransporto srautai gatvėse, kurių triukšmingumas tam tikrais atvejais pasiekia iki 80–82 proc. bendrojo triukšmo lygio miestų teritorijose.
Triukšmo žala sveikatai
Žmogus prisitaiko prie nuolatinio triukšmo ir tarytum jo nejaučia.
Nuo persivalgymo ir pagirių
Liaudies išmintis byloja, kad labai svarbu žinoti saiką. Vaišintis su saiku pataria ir gydytojai, po švenčių paprastai sulaukiantys pacientų antplūdžio.
Suvirškinti riebų maistą, rūkytus produktus, grybus ir dar alkoholį sugeba ne kiekvienas organizmas. Vieniems paūmėja lėtinės virškinimo ligos - prasideda kasos, kepenų uždegimai, opaligės, kiti į gydytojų globą patenka dėl įvairaus laipsnio apsinuodijimų.
5 ilgaamžiškumo paslaptys
Neseniai garsaus JAV kardiochirurgo M. Ozo paviešinti faktai apie medicinos srityje vykdomus naujausius tyrimus buvo sutikti itin entuziastingai. Medikas yra įsitikinęs, kad žmonės jau dabar gali prailginti savo gyvenimą mažiausiai trisdešimčia metų ir sulaukus, pavyzdžiui 100 metų, jaustis dvigubai jaunesni.
Funkcinis maistas – ir nauda, ir sveikata
Kuo ypatingas česnako ar citrinos poveikis organizmui? Ar paprastas jogurtas turi tokių pačių savybių kaip jogurtas su gerosiomis bakterijomis? Dažnam kyla tokių klausimų. Seniai žinoma, kad kiekvienas maisto produktas turi naudingųjų savybių mūsų organizmui, tačiau kas tai yra funkcinis maistas, suvokia dar ne kiekvienas.
Funkcinio maisto sąvoka pirmiausia atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Apie žarnyno valymą
Ar esate ką nors girdėję apie hidrokolonoterapiją? Tai patobulinta klizmos rūšis, o klizma, kaip žinia, vienas iš būdų pašalinti nereikalingas medžiagas iš storosios žarnos.
Daugelis Holivudo žvaigždžių, taip pat ir mūsų įžymybės jau seniai pradėjo naudotis tokiu organizmo valymo būdu. Jis yra labai efektyvus. Tai būdas, kurio dėka galima atsikratyti per didelio svorio, taip pat išvalyti organizmą nuo šlakų bei toksinų.
Kalbama, kad kolonoterapija reguliariai naudojosi ir Princesė Diana.
Ar rūgštys žalingos organizmui?
Jeigu su maistu gautume pakankamai šarmų, rūgštys būtų neutralizuotos, o mes jaustumėmės gerai. Tačiau dėl begalės priežasčių kasdien pakankamai šarminių medžiagų negauname. Kompensuojančios sistemos nebesuspėja pašalinti rūgščių, ypač organizmui senstant. Šarmų ir rūgščių pusiausvyros sutrikimas, kai organizme padaugėja rūgščių, vadinamas acidoze.
Daugumai žmonių lėtinė acidozė neturi jokių specifinių požymių.
Gydytojo komentaras: kaip padėti nušalusiam žmogui?
Žiemos Lietuvoje vis atšiauresnės, todėl į ligonines itin dažnai patenka šalčių aukos. Vien praėjusį savaitgalį dešimtys žmonių patyrė kūno atšalimą ar nušalo galūnes. Medikai sako, kad neretai žmonės nežino, ką daryti nušalus, todėl pasitaiko, kad bandydami pagelbėti sau ar kitam tik dar labiau pakenkia.
„Nušalimo požymius pastebėti galima gana greit. Pirmiausia oda pabąla ir pradeda nestipriai skaudėti.
Produktai, mažinantys cholesterolį
Ar kada matėte žmogų, kertantį trigubą mėsainį, didelį pakelį prancūziškų skrudintų bulvyčių ir siurbčiojantį nemažą stiklinę saldaus limonado? Ar kada pamąstėte, kad įmanoma „girdėti jų arterijas užsikemšant“? Arterijas užkemša cholesterolis.
Šis riebalas (lipidas) dažnai vadinamas sveikatos baubu, nes padidėjęs jo kiekis skatina pavojingų ligų vystymąsi. Užkirsti tam kelią nėra sunku – svarbu tinkamai subalansuoti mitybą. Pateikiame penkis maisto produktus – cholesterolio priešus.
Dažna laiko juostų kaita kenkia
Daug keliaujantys žmonės net ir po mėnesio, kai grįžo prie įprastinės dienotvarkės, gali jaustis pavargę ir būti užmaršūs.
Dėl to kalti ilgalaikiai smegenų pokyčiai, kuriuos sukelia dėl laiko juostų kaitos sutrikęs organizmo paros ritmas, tvirtina mokslininkai.
Kaip grūdinti vaiką
Sakoma, grūdinti – niekada nevėlu. Ir vis dėlto apie šias procedūras dažniausiai susimąstome vaikui jau susirgus. Ką gi, jei mažyliui dar nėra metų arba jei jis vis dar negaluoja – grūdinimo procedūros dar turėtų palūkėti. O jei jūsų atžalėlė sveika kaip ridikas, bet nerimą kelia visi kosintys ir čiaudantys aplinkiniai – imkitės priemonių stiprinti savo vaiko organizmui tuojau pat!
Šiltas ir šaltas lietutis
Grūdinti galima įvairaus amžiaus vaikus.
Bacho žiedų terapija: gamtos galia
Vida Sakavičienė – gydytoja, baigusi Vilniaus Universiteto Medicinos fakultetą, Maskvos Tautų Draugystės Universiteto estetinės medicinos katedrą, kūno psichosomatikos studijas, šiuo metu konsultuoja kaip Bacho žiedų terapijos konsultantė.
Bacho žiedų terapiją galime prilyginti homeopatijai, kai sergančio žmogaus organizmas ima pats save gydyti. Ir tas gijimas būna tiek fizinis, tiek dvasinis. Jau treti metai savo praktikoje naudoju Bacho vaistinių žiedų esencijas.
Kaip įveikti kosulį be vaistų?
Kada vaikų kosulį galima įveikti „naminėmis“ ir kokiomis priemonėmis?
Išmokykite vaiką kvėpuoti tik pro nosį
Įkvepiamas oras nosyje labai greitai sušyla nuo -5 0C iki +30 0C. Kai vaikas kvėpuoja tik pro burną, oras nesušyla ir dirgina gleivinę.
Įvertinkite pobūdį
Sausas kosulys yra vienas pirmųjų virusinės kvėpavimo takų infekcijos požymių. Drėgnas kosulys liudija apie tai, kad kvėpavimo takuose prasidėjo uždegimas ir jis gali pasiekti bronchus ir net plaučius.
Aukštakulniai — grožiui, bet ne sveikatai
Avėdama aukštakulniais moteris vaikšto tiesesne nugara, sutrumpėja žingsnis ir dėl to moters eisena elegantiškesnė. Tačiau kasdien nešiodamos aukštesnėmis nei 5 centimetrai pakulnėmis batus moterys rizikuoja turėti išsišovusį „kauliuką“ ir nuvargusias bei skaudamas kojų pėdas.
Skausmingos pėdų deformacijos
Ortopedinės avalynės technikas Vygantas Markevičius, sako, kad aukštakulniai turi įtakos pėdai, blauzdai, laikysenai.
Gydomosios bulvių savybės
Bulvę galime pavadinti lietuvių nacionalinės virtuvės karaliene. Turbūt žinote nemažai patiekalų, kuriuos galima pagaminti būtent iš šios daržovės. O ar esate girdėjusios apie gydomąsias šio kasdienio produkto savybes? Jei ne, tai kviečiame susipažinti: Suvalgius 200 g su lupenomis virtų bulvių gausi net pusę vitamino C paros normos ir lengviau atsilaikysi prieš peršalimo ligų sukėlėjus. Bulvėse daug kalio – mikroelemento, skatinančio skysčių išsiskyrimą. Nemažai jo lieka ir virtose bulvėse.
Lytinių organų higiena
Yra moterų (ir vyrų), nuo kurių nuolat ar periodiškai sklinda nemalonus kvapas. Aišku, nebūtinai dėlto, kad žmogus nesiprausia, nors tai dažniausiai yra pagrindinė priežastis. Blogo kūno kvapo priežastys, be blogos higienos, yra esamos ligos, nesveiki dantys, nesveikas skrandis, sudūlėję, papeliję drabužiai, papeliję pagalvės, retai plaunami plaukai, retai skalbiami drabužiai, vartojami medikamentai.
Gydymo įtaiga senovėje (I)
Per amžius visų kontinentų, klimato juostų ir kultūrų gyventojai instinktyviai žinojo, kad kažkur slypi gydomoji galia, kuri gali atkurti žmogaus kūno galimybes ir funkcijas, grąžinti normalų darbingumą ir gerą sveikatą.
Jie tikėjo, kad tam tikromis aplinkybėmis galima kreiptis į šią nesuprantamą jėgą, nes tinkamai iškviesta ji galėtų palengvinti žmogaus kančias. Kiekvienos tautos istorija pateikia įrodymų apie tokio tikėjimo atvejus.
Kaip išsaugoti regėjimą?
Akimis mes įsisaviname 70 proc. informacijos apie mus supantį pasaulį. Deja, akys – tai ir pati pažeidžiamiausia žmogaus kūno vieta. Šie patarimai padės ilgam išsaugoti puikų regėjimą arba sustabdyti jo silpimą!
Nekokybiška kosmetika, netinkamai parinkti akiniai ir įprotis skaityti atsigulus – tai anaiptol ne viskas, kas kenkia akims. Akys reaguoja į nervinius sukrėtimus, joms nepatinka intensyvus ir didelis fizinis krūvis, regėjimui kenkia ir užleistos lėtinės ligos.
„Baltųjų apykaklių“ liga
Prie kompiuterio kasdien praleidžiate tiek laiko, kad akys jau ima maldauti pasigailėjimo. Tarytum būtų įkritęs krislas, kurio neįmanoma atsikratyti, ir tik dažnas mirksėjimas suteikia trumpalaikį palengvėjimą...
Situacija turėtų būti pažįstama daugumai miestų gyventojų. Šiuolaikinė medicina net turi tokios būklės pavadinimą – sausos akies sindromas. Ir dėl jo mūsų laikais kenčia didžioji dalis miestų gyventojų.
Juokas – vaistas be recepto
Kamuoja stresas, nuovargis, rudeninis slogutis ir visa puokštė įvairiausių negalavimų? Nusijuokite! Tai ne tik pataisys nuotaiką, bet ir pagerins savijautą be jokių vaistų ir gydytojo recepto!
Ar juoktis sveika? Taip. Nors mokslininkai kol kas dar nėra tikri, kas gerina sveikatą: pats juokas ar jo priežastis – teigiamų emocijų antplūdis. Akivaizdu viena: juokas ir geros emocijos neatsiejami, o šis darnus ansamblis gali ne tik pakelti nuotaiką, bet ir pataisyti sveikatą.
Piktasis kankintojas cistitas
Kai vėsesni orai užklumpa mus nepasiruošusias, gali nutikti visko. Viena nemaloniausių problemų, dažniau ištinkančių šaltuoju metų laiku – šlapimo pūslės gleivinės uždegimas, cistitas. Ši itin diskomfortiška liga bent kartą gyvenime užklumpa daugybę moterų. Neretai cistitas – pilnai neišgydyto peršalimo ar inkstų uždegimo pasekmė, taip pat jis dažnas menopauzės ir streso palydovas.
6 būdai išgyventi be kofeino
Vėl merkiasi akys bežiūrint į kompiuterio ekraną? Jums jau nusibodo kavos sukeliamas svaigulys ir kažkur atminties užkaboriuose plevena tikslas – „kuo mažiau kavos“? Peržvelkite 6 patarimus ir pamatysite, kad tikrai galite ištverti dieną be kofeino.
1. Išeikite pasivaikščioti
Tyrimai rodo, kad 20 minučių pasivaikščiojimas gali suteikti energijos ir išvaikyti nuovargį.
21 patarimas, kaip sveikai užkandžiauti
Nebijok užkąsti tarp valgių. Užkandžiavimas yra sveikas dalykas, kol protingai renkiesi ką ir kaip suvalgyti. Štai čia pateikiamas sąrašas patarimų, kuris padės geriau suprasti, kaip neperlenkti lazdos:
1. Ieškok popietinio energijos šaltinio.
Nedidelis kiekis įvairių riešutų popiet suteiks daug jėgų. Be to, toks užkandis turi tris gramus širdžiai naudingų skaidulų.
2. Nedaryk didelių tarpų tarp valgymų.
Naudingiausi vaistai iš gamtos
Liaudies medicina vaistinių augalų paslaptis atskleidusi jau seniai. O mokslininkai ištiria ir patvirtina vis naujas šių augalų savybes saugant ir puoselėjant sveikatą.
Šį kartą pateikiame 11 naujai atrastų augalų savybių, kurios vis plačiau taikomos tradicinėje medicinoje.
1. Ginko biloba, arba dviskiautis ginkmedis. Šio augalo lapuose esama unikalaus komponento bilobalido, kuris saugo smegenų ląsteles nuo irimo.
Balandžio mėnesio žurnalas „Aš ir PSICHOLOGIJA“
Naujajame "Aš ir PSICHOLOGIJA" numeryje:
8 AŠ ASMENYBĖ Gyvenimas eina pirmyn Interviu su legendine aktore ir režisiere Galina Dauguvietyte.
12 AŠ DIRBU Gyvenimą keičiantis sprendimas Studijos užsienyje – puikus karjeros startas.
MES TĖVAI 16 Jūsų vaikai – ne vaikai jums Tėvų bendravimo klaidos. 20 Kaip išgyventi dukros paauglystę Belaukiant, kol vikšrelis taps drugiu.
Ką svarbu žinoti apie kokybišką miegą?
Kiekvienam iš mūsų labai svarbu po darbo dienos tinkamai išsimiegoti, kad pailsėję ir energingi galėtume vėl „kibti“ į darbus. Dažnai net nesusimąstome, koks miegas yra svarbus žmogaus organizmui.
Net trečdalį gyvenimo žmogus praleidžia miegodamas ir tik nuo miego kokybės priklauso organizmo savijauta, nuotaika, darbingumas. Įrodyta, kad išsimiegojusiam žmogui sekasi labiau, be to, geras miegas sumažina riziką mirti nuo širdies ligų.
Mažesnė grėsmė sirgti profesinėmis ligomis
2009 metais Lietuvoje užregistruoti 846 profesinių ligų atvejai. Tai 18 proc. mažiau nei 2008 metais. Daugiausiai profesinėmis ligomis žmonės sirgo Telšių (22 proc.) ir Šiaulių (18 proc.), mažiausiai –Tauragės ir Marijampolės apskrityse (po 3 proc.).
„Profesinių ligų struktūra iš esmės nesikeitė. Daugiausia užregistruota kaulų ir raumenų (47 proc.), ausies (31 proc.) ir nervų sistemos (19 proc.
Kai norisi vaidinti auką...
Ar pastebėjote, kokia galinga jėga slypi silpnume? Verkiančiam arba sergančiam žmogui aplinkiniai rodo daugiau dėmesio, žvelgia su didesne simpatija ir pagarba, yra pasirengę patarnauti.
Daugelis "vargšų", patyrę tokią savojo silpnumo "naudą", ima juo piktnaudžiauti, kol tai tampa savotišku įpročiu. Atrodo, kad jie pasirengę išsižadėti savęs, kad tik atkreiptų aplinkinių dėmesį.
Kaip tampame pikčiausiais savo priešais
Kiekvienas iš mūsų siekia laimės, bet toli gražu ne kiekvienas ją gauna. Kodėl tiek daug žmonių nepatenkinti gyvenimu? Gal čia kaltas laikmetis, o gal per dideli lūkesčiai?
"Viskas ne taip jau blogai. Daugybė žmonių gyvena visavertį gyvenimą ir myli kiekvieną jo minutę. Tik jie mažai apie tai kalba", - sako psichologai Mildred Newman ir Bernard Berkowitz pokalbių su Jean Owen knygoje "Kaip tapti savo geriausiu draugu" ("How to Be Your Own Best Friend").
- Vis dėlto patenkintų - mažuma.
7 aksominių lūpų paslaptys
Ak, tos skeldėjančios lūpos! Tai – viena iš nemaloniųjų žiemos problemų. Ir neskubėk kaltinti vitaminų trūkumo. Dažniausiai lūpoms suskeldėti užtenka staigių temperatūros permainų: vienas žingsnis – ir iš šalto žiemos speigo tu patenki į šiltutėlį kambarį.
Vitaminai ir mineralai gali sumažinti riziką susirgti pūslės vėžiu
Vartojant daug vitamino E, rizika susirgti pūslės vėžiu gali sumažėti maždaug trečdaliu, teigiama tarptautinės mokslininkų grupės paskalbtame tyrime.
Žurnale „Cancer Causes and Control“ paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad karotenoidai, niacinas (vitaminas B5), tiaminas (vitaminas B1) ir vitaminas D vyresniems žmonėms gali sumažinti riziką susirgti pūslės vėžiu.
Nėščiosioms naudinga folio rūgštis
Sausio 4-10 dienomis amerikiečiams pažymint supratimo apie folio rūgštį savaitę, vyriausybinė sveikatos priežiūros agentūra primena, kad pastoti galinčios moterys kasdien turi suvartoti reikiamą šios maistingosios medžiagos kiekį.
Ar modifikuotas krakmolas kenksmingas?
Laba diena. Mane kurį laiką kankina vienas klausimas. Pastaruoju metu pastebėjau, kad visuose jogurtuose, kurios bepirkciau yra modifikuoto krakmolo. Ar labai kenkia sveikatai toks krakmolas? Kokia žalą daro vaikams? Ar vaikui visai neduoti tokio produkto? Tada ką vietoje jo vartoti? Ši dilema kankina ne vieną mažamečių vaikų mama. Iš anksto ačiū visų mamų vardu.
Kaip išgelbėti savaitgalį
Miegoti iki pietų, prabusti skaudančia galva, lovoje valgyti pusryčius, iš jos išlipti tik po pietų, išsiruošti į svečius... Tada – vėl miegoti iki pietų, ieškoti, ką čia suvalgius, ir prarasti apetitą prisiminus, kad rytoj – jau į darbą. Galimas ir kitoks savaitgalio scenarijus!
1. Nedrybsokite
Tyrimais įrodyta, kad savaitgaliais dera keltis ne vėliau nei valandą po įprasto jūsų kėlimosi laiko.
Sveikatos suteikia vidinė ramybė
„Ligos – mūsų mokytojos, – sako žolininkė Danutė Kunčienė. – Jos mums duodamos tam, kad sustotume ir pagalvotume, kodėl taip nutiko ir ką savo gyvenime turėtume pakeisti.“
Žolininkė Danutė Kunčienė sako, kad sveikata nenukrinta iš dangaus, o ateina tobulinantis. Vidinės ramybės, pasak jos, lengviausia mokytis iš gamtos. „Atėjo laikas, žolė pagelto ir nušalo, medžiai numetė lapus, bet viduje yra ramūs, nekeikia darganų ir šalnų. Pasiekus tokią vidinę ramybę, galima daug nuveikti.
Kalcis ir vitaminas D gerina žarnyno sveikatą
Kalcis ir vitaminas D gali sustiprinti gaubtinės ir tiesiosios žarnų ląstelių sveikatą, nustatė JAV atliktas tyrimas, kartu žadindamas viltį, kad galbūt bus sukurtas būdas apsisaugoti nuo žarnyno piktybinių auglių.
Keli mokslo institutai atliko klinikinį dvigubai aklą atsitiktinių imčių placebu kontroliuojamą tyrimą, kuriame dalyvavo 92 vyrai ir moterys, turėję nepiktybinių žarnyno auglių.
Sveikos atostogos - produktyvumo garantas
Visiems mokiniams džiugi žinia - jau prasidėjo atostogos. Gerai būtų, jei nors minutėlei sustotume ir susimąstytume apie tai, kokių atostogų norime ir jas suplanuotume.
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia atostogauti sveikai. Atostogų metu būtina leisti vaikui gerai išsimiegoti, pailsėti nuo kasdienio ankstyvo kėlimosi. Tačiau miego taip pat gali būti per daug. Persimiegojęs vaikas tampa vangus, irzlus, lėtas, atsiranda didesnis noras tinginiauti.
Antioksidantai padeda išsaugoti raumenų jėgą
Pagyvenusiems žmonėms su maistu gaunant antioksidantinių savybių turinčių vitaminų C ir E, jų raumenys gali išsaugoti daugiau jėgos, teigia JAV mokslininkai.
Pasak vienos tyrėjų dr. Anne Newman iš Pitsburgo universiteto, raumenų jėga yra vienas senėjimo rodiklių. Raumenų jėga pradeda nykti įžengus į penktąjį gyvenimo dešimtmetį, o ypač smarkiai ima mažėti sulaukus 60 metų.
Granatai - ginklas kovoje su auksiniu stafilokoku
Granatai jau kuris laikas laikomi itin vertingu vaisiumi, tačiau mokslininkai iš Kingstono universiteto Londone teigia, kad jis gali padėti susidorojant su itin sunkiais šiuolaikinės medicinos iššūkiais.
Prof. Declan Naughton vadovaujama mokslininkų grupė nustatė, kad šio raudonojo vaisiaus žievė gali būti perdirbta į valgomą ekstraktą, kuris padeda gydyti nuo meticilinui atsparaus auksinio stafilokoko (MRSA) ir kitų ligoninėse paplitusių infekcijų.