sūduva

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sūduva“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sūduva“.

„TOPsport A lygos“ turo apžvalga: drama sostinėje ir priartėjęs trejetas

Po 30-ojo „TOPsport A lygos“ turo taškų skirtumas tarp dviejų pirmaujančių čempionato komandų išliko toks pats. Drama. Vilniaus „Žalgiris“ nepasinaudojo auksine proga priartėti prie čempionų titulo. Sostinės klubas dvikovą su Kauno rajono „Hegelmann“ ekipa baigė lygiosiomis 1:1, tad komandas ir toliau skiria 5 taškai. Dešimtą pridėto laiko minutę teisėjo skirtą baudinį stojo realizuoti Adama Fofana, tačiau atakuojantis žaidėjas pasiuntė kamuolį virš vartų. Tarpusavyje.
2024-09-16

LFF planas „B“ – jau ne Vilnius, Dariaus ir Girėno klausimą uždarys prancūzas ir kroatas

Dariaus ir Girėno stadiono vejos tinkamumo rungtynėms drama tęsiasi ir, panašu, bus uždaryta tik ketvirtadienio popietę, portalą tv3.lt informavo Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Edgaras Stankevičius. Jis atskleidė ir dar vieną faktą – jei nepavyks susitikimo suorganizuoti Kaune, planas B bus Marijampolė, o ne Vilnius. „Žolė atrodo tragiškai, – tv3.lt kalbėjo E. Stankevičius, gyvai matęs stadiono veją trečiadienį.
2024-09-04

A lygoje „Sūduva“ ir „Kauno Žalgiris“ pasidalino po tašką

Atkeltose „TOPsport A lygos“ rungtynėse ginklus Suvalkijoje surėmė Marijampolės „Sūduva“ bei „Kauno Žalgiris“. Nors svečiai pirmavo, po Viliaus Armanavičiaus antrosios geltonos kortelės marijampoliečiai rezultatą išlygino – dvikova baigėsi rezultatu 1:1 (0:0). Pirmoje kėlinio pusėje ekipos apsikeitė pavojingais momentais – stiprų Artemo Fiodorovo smūgį bei Tautvydo Burdzilausko šūvį sustabdė Deividas Mikelionis, Giedrius Zenkevičius apsigynė nuo Viliaus Armanavičiaus bandymo.
2024-08-17

A lygos turo anonsas: autsaideriai gali šoktelėti į viršų

Trečiadienį „TOPsport A lygoje“ bus sužaistos visos penkerios 20-ojo turo rungtynės. Marijampolės „Sūduva“ – „Panevėžys“. Birželio 26 dieną, 18 val. Marijampolė, Marijampolės futbolo arenos stadionas. Ankstesnės rungtynės: 1:0, 0:1. Marijampolėje susitiks 7-ąją bei 10-ąją vietas turnyro lentelėje užimančios komandos. „Sūduva“ po rinktinių pertraukos yra surinkusi vieną tašką, tačiau žaidė tik su pirmaujančio trejeto atstovais.
2024-06-26

A lygos turo anonsas: susigrums čempionas bei vicečempionas

Artimiausią savaitgalį „TOPsport A lygoje“ bus sužaistos penkerios 17-ojo turo rungtynės. Kauno rajono „Hegelmann“ – Marijampolės „Sūduva“. Birželio 15 dieną, 16 val. Akademija, Prezidento Valdo Adamkaus VDU sporto centras. Ankstesnės rungtynės: 1:0. Marijampoliečiai svečiuose sieks revanšo už pirmame rate patirtą nesėkmę. „Hegelmann“ futbolininkai puikios nuotaikos žengė į rinktinių pertraukos – per pastarąsias penkerias rungtynes surinkta net 11 taškų.
2024-06-14

Vėlyvas baudinys lėmė „Sūduvos“ pergalę

16-ajame „TOPsport A lygos“ ture daug netekčių sudėtyje turėjusi Marijampolės „Sūduva“ namuose priėmė Gargždų „Bangą“. Vėlyvas baudinys į svečių vartus nulėmė rezultatą – mačas pasibaigė 1:0 (0:0) marijampoliečių naudai. Sužaidus 11 minučių Valdas Paulauskas surado Cesinha, brazilas smūgiavo greta stačiakampio, Ernestas Burdzilauskas atsakė bandymu į vartų plotą. 22-ąją minutę kamuolys pasiekė Augustą Dubicką, tačiau jo smūgis tikslo nepasiekė.
2024-06-01

„Kretingos“ pasaka: iš dešimtosios vietos žengė į NKL finalą

10-oje vietoje reguliarųjį sezoną baigusi „Kretinga“ pratęsė pasakišką žygį atkrintamosiose ir žengė į „7bet-NKL“ finalą. Arimanto Mikaločiaus vyrai išvykoje 64:62 (25:23, 24:11, 12:18, 3:10) palaužė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ ir pusfinalio seriją laimėjo 3-2. Ketvirtojo kėlinuko starte iniciatyvos ėmėsi Dominykas Domarkas, kuris 6 taškais paeiliui artino šeimininkus 58:62. Likus 4 minutėms Domantas Vilys pridėjo baudas, o puolime strigusių kretingiškių pranašumas ištirpo iki...
110 2024-04-11

„Sūduvos“ treneris: „Žaidėjai treniruotėse atiduoda labai daug“

Marijampolės „Sūduva“ šeštadienį 17.30 val. pradės pirmąsias 2024 metų kontrolines rungtynes namie su Alytaus „Dainava“. Komandos vyriausiasis treneris Dovydas Lastauskas sako, kad ekipa sunkiai dirba treniruotėse, o naujokai gerai įsiliejo į kolektyvą. Į pirmąją treniruotę „Sūduva“ susirinko sausio 15 dieną, tad žaidėjai prakaitą pratybose lieja jau 2 savaites.
2024-01-27

„Sūduvoje“ – gynėjas iš Ukrainos

Marijampolės „Sūduva“ pasirašė sutartį 2024 metų sezonui su vidurio gynėju iš Ukrainos Ivanu Zotko. 27 metų vidurio gynėjas į Lietuvą keliasi iš Jerevano „Urartu“ klubo, su kuriuo tapo Armėnijos čempionu ir taurės laimėtoju. „Sūduvos“ naujokas „Urartu“ komandoje sužaidė 22 rungtynes, per kurias pelnė 3 įvarčius. Gynėjas yra Charkivo „Metalist“ auklėtinis, buvo kviečiamas į Ukrainos jaunių ir jaunimo rinktines.
2024-01-15

„Sūduva“ paskelbė pasiruošimo sezonui planus: pirmosios rungtynės – jau sausį

Marijampolės „Sūduva“ suplanavo kontrolinių rungtynių prieš 2024 metų sezoną ciklą. Komanda į treniruotes susirinks sausio viduryje, o pirmąsias kontrolines rungtynes sužais sausio 27 d. su Alytaus „Dainava“. Vasario 3 d. „Sūduva“ sužais du kontrolinius mačus su „Garliavos“ ir Suvalkų „Wigry“ ekipomis. Planuojama, kad žaidėjams teksiantis krūvis bus skirstomi taip, kad per dvi dvikovas susidarytų po 90 min. žaidimo laiko.
2023-12-29

Marijampolė už 2 mln. eurų įsigis likusias sporto maniežo valdymo teises

Marijampolės taryba nusprendė už 1,9 mln. eurų įsigyti likusias miesto sporto maniežo dalininko teises ir taip tapti vienintele komplekso valdytoja. Kaip nurodoma sprendime, Marijampolės savivaldybė šiuo metu turi pusę įstaigos „Marijampolės futbolo klubas“, valdančios sporto maniežą, dalininko teisių.  Dar 45 proc. teisių priklauso bendrovei „Valmasta“, o likusieji 5 proc. – bendrovei „Sumeda“. Abi įmonės yra nusprendusios turimas teises parduoti.
Aktualijos 2023-12-10

„Sūduvoje“ lieka dar vienas marijampolietis

Dar vienas marijampolietis – Augustas Dubickas – toliaus žais „Sūduvoje“. Marijampolės futbolo klubas pasirašė naują sutartį su 22 metų vidurio gynėju. Futbolininkas „Sūduvoje“ buvo registuotas dar 2021 metais, tačiau „Optibet A lygoje“ pirmą kartą į aikštę žengė šiemet. 2023-aisiais elitinėje šalies lygoje marijampolietis sužaidė 24 rungtynes, dar 3 kartus pasirodė aikštėje per LFF taurės turnyro dvikovas.
2023-12-06

A lygos finišas: dar liko neatsakytų klausimų

Įdomiame „Optibet A lygos“ 35-ajame ture netrūko gana netikėtų rezultatų. Naujienų portalas tv3.lt pateikia įvykių apžvalgą.  Varžovai. Gargždų „Banga“ dar kartą sugrįžo į 6-ąją turnyro lentelės vietą – namuose po Viliaus Piliukaičio įvarčio 1:0 buvo nugalėta Marijampolės „Sūduva“. Tai buvo dešimtoji gargždiškių pergalė šiemet ir visi laimėjimai pasiekti prieš oponentus, kurie užima 7–10 vietas. Pozicijos.
2023-11-07

Pergalių sausrą A lygoje „Sūduva“ nutraukė Alytuje

„Optibet A lygoje“ po ilgos pertraukos laimėjimu džiaugėsi Dovydo Lastausko treniruojama Marijampolės „Sūduva“. 34-ajame ture sūduviečiai po atkaklios kovos nugalėjo turnyro lentelės kaimynę Alytaus „Dainavą“ – 2:1 (1:0). Svečiai išsiveržė į priekį 23-iąją minutę, kai komandą į priekį išvedė Artiomas Fiodorovas. Tiesa, marijampoliečiams rezultato išlaikyti nepavyko.
2023-10-20

A lygos turo anonsas: konkurentai gali priartėti prie šiauliečių

Nuo ketvirtadienio iki šeštadienio bus sužaistos ketverios „Optibet A lygos“ 32-ojo turo rungtynės. „Kauno Žalgiris“ – Alytaus „Dainava“. Rugsėjo 28 dieną, 19 val. Kaunas, Dariaus ir Girėno stadionas. Ankstesnės rungtynės: 0:0, 1:0, 1:1 Turo įžangoje susigrums 5-ąją ir 7-ąją vietas užimančios komandos. Neturintis kur trauktis „Kauno Žalgiris“, norėdamas ir kitais metais žaisti tarptautiniame fronte, praktiškai negali barstyti taškų.
2023-09-28

Geriausiu rugpjūčio A lygos treneriu tapo „Sūduvos“ vedlys Lastauskas

„Optibet A lygoje“ rugpjūčio mėnesį Marijampolės „Sūduvai“ pavyko užtikrintai atitrūkti nuo poros apatinių komandų.  Pasiekti laimėjimai ir aistruolių palaikymas leido Marijampolės ekipos strategui Dovydui Lastauskui tapti geriausiu rugpjūčio mėnesio treneriu – tai paaiškėjo suskaičiavus žurnalistų ir tv3.lt portale surengtos sirgalių apklausos balsus. Pirmą sezoną pagrindinę „Sūduvos“ komandą treniruojančiam D. Lastauskui bus įteiktas „Immunace“ prizas.
2023-09-27

A lygoje „Panevėžys“ iškovojo šeštąją pergalę paeiliui

„Optibet A lygos“ 31-ojo turo rungtynės įvyko Panevėžyje, kur vietos ekipa sutiko svečius iš Marijampolės. Mačo baigtį nulėmė pirmame kėlinyje kritę įvarčiai – „Panevėžys“ rezultatu 2:1 (2:1) antrą savaitę paeiliui nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“. Namų šeimininkai jau pirmomis minutėmis dominavo aikštėje, o 10-ąją minutę puikios galimybės pasižymėti galva neišnaudojo Linas Klimavičius. Kiek vėliau jau kitoje barikadų pusėje šalia vartų smūgiavo Artemas Fedorovas.
2023-09-23

A lygos savaitės apžvalga: skirtingos lyderių pergalės

Praėjusią savaitę „Optibet A lygoje“ buvo sužaisti penki susitikimai. Duetas. Čempionate pirmaujantis „Panevėžys“ Marijampolėje pratęsė pergalių seriją iki penkių – svečiuose 1:0 buvo nugalėta vietos „Sūduva“. Antrose rungtynėse iš eilės panevėžiečių gretose suveikė Jeffrey Sarpongo bei Pijaus Širvio duetas. Pirmasis atliko perdavimą standartinės padėties metu, o P. Širvys taikliai smūgiavo galva. Istorija.
2023-09-19

Į „Sūduvą“ grįžtantis Vilys: „Liko vienas svarbus neužbaigtas darbas“

Gynėjas Domantas Vilys 2023-2024 m. sezone vėl vilkės Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ aprangą. 188 cm ūgio 23 metų krepšininkas Marijampolėje pradėjo ir praeitą sezoną bei atstovavo „Sūduvai-Mantingai“ per 13 rungtynių. Įžaidėjas per jas pelnė po 12,5 taško ir rinko po 10,2 naudingumo balo. 2022-ųjų lapkričio mėn. D.Vilys persikėlė į Prienus ir likusią sezono dalį praleido LKL klube.
2023-08-24

Puikus „Džiugo“ vartininko žaidimas įteikė bilietus į LFF taurės pusfinalį

Antradienį Telšiuose prasidėjo Hegelmann LFF taurės ketvirtfinalio etapas. Žemaitijos sostinėje vietos „Džiugas“ priėmė Marijampolės „Sūduvos“ žaidėjus ir juos sugebėjo nugalėti po baudinių serijos (4:3). Svečiai iš Marijampolės labai anksti galėjo įsiveržti į priekį. „Džiugas“ prasižengė savo baudos aikštelėje ir į jų vartus buvo paskirtas baudinys. 6 minutę prie kamuolio stojo Oleksijus Zbunas, bet jo smūgį ir pakartotinį varžovų smūgį „Džiugo“ vartininkas Simone Moschinas atrėmė.
2023-08-15

„Džiugas“ A lygoje įveikė šiauliečius, bet dėl aplaidumo veikiausiai trijų taškų neįsirašys

Nepaisant to, kad penktadienį įvykusiose A lygos rungtynėse „Šiauliai“ 0:1 Telšių „Džiugui“, trys taškai veikiausiai bus įrašyti į Saulės miesto komandos sąskaitą. Telšiškiai pirmavo, tačiau 88 minutę į aikštę metė Andriją Krivokapičių, kuris pakeitė Motiejų Burbą. Tuo metu „Džiugui“ atstovavo devyni legionieriai, o tai pagal nuostatus yra draudžiama. 90 minutę į aikštę buvo mestas Martynas Vasiliauskas ir aikštėje buvo vėl trys lietuviai, tačiau nuo techninio pralaimėjimo tai neapsaugos.
2023-08-12

A lygos turo anonsas: abiem lyderiams – sudėtingi išbandymai

Penkerios „Optibet A lygos“ 25-ojo turo rungtynės bus sužaistos nuo penktadienio iki pirmadienio. Marijampolės „Sūduva“ – Alytaus DFK „Dainava“. Rugpjūčio 4 dieną, 19 val. Marijampolė, Marijampolės futbolo arenos stadionas. Ankstesnės rungtynės: 2:0, 1:2 Sūduviečiai namuose sieks nutraukti ilgą nelaimėtą dvikovų seriją. Marijampolės ekipa šią vasarą pergalės dar nėra iškovojusi – suprastėję rezultatai 19 taškų turinčią „Sūduvą“ nustūmė į 8-ąją vietą.
2023-08-04

A lygos turo apžvalga: lyderiai išlaikė savo statusą

Praėjusią savaitę „Optibet A lygoje“ buvo sužaistos ketverios 24-ojo turo rungtynės. Duetas. Prasčiausią atkarpą žaidusi FA „Šiauliai“ pademonstravo charakterį Alytuje ir 2:1 nugalėjo vietos DFK „Dainava“ futbolininkus. Šiauliečiai atsiliko, bet akistatos pabaigoje pasižymėjo du kartus – po įvartį bei rezultatyvų perdavima atliko Danielis Romanovskis ir Eligijus Jankauskas. Šis duetas iš viso yra pelnęs 17 įvarčių. Atomazgos.
2023-08-01

Prie „Sūduvos“ prisijungė gynėjas iš Ukrainos

Marijampolės „Sūduva“ pasirašė sutartį iki 2023 metų sezono pabaigos su dešiniojo krašto gynėju iš Ukrainos Ihoriu Hončaru. 30-metis futbolininkas yra rungtyniavęs Slovakijos „Senice“, Armėnijos „Alashkert“ ir „Pyunik“ klubuose, o pastaruoju metu atstovavo gimtinės „Minaj“ ekipai. Taip pat „Sūduvos“ naujokas yra žaidęs Ukrainos „Goverla“, „Vorskla“, „Lviv“, „Girnyk-Sport“ komandose. I.Hončaras Ukrainos aukščiausioje lygoje yra sužaidęs 78 rungtynes.
2023-07-28

Naujos detalės Karolio Chveduko mirties istorijoje: „Buvo rastas kraujo klane“

Birželio 19-ąją šį pasaulį paliko buvęs Lietuvos rinktinės futbolininkas Karolis Chvedukas. Vos 32-ejų futbolininko gyvybė užgeso netikėtai, o naujų faktų savo „Youtube“ kanale sekmadienį pateikė vlogeris Skirmantas Malinauskas. Laidos vedėjas pakalbino velionio K. Chveduko mamą. „Lietuvos ir užsienio žiniasklaidoje pasirodė daug prieštaringos informacijos apie 32-ejų metų futbolo žaidėjo Karolio Chveduko mirtį.
2023-07-23

A lygos turo anonsas: sulauksime intriguojančių naujokų debiutų

„Optibet A lygos“ 21-ajame ture nuo ketvirtadienio iki sekmadienio bus sužaistos penkerios rungtynės. Vilniaus „Žalgiris“ – Vilniaus „Riteriai“. Liepos 6 dieną, 19 val. Vilnius, LFF stadionas. Ankstesnės rungtynės: 1:0, 2:0 Žalgiriečiai prieš kovas Čempionų lygoje susigrums su varžovais sostinės derbyje.
2023-07-06

A lygos turo apžvalga: konkurentai priartėjo prie šiauliečių

Optibet A lygos“ 20-asis buvo gana rezultatyvus – jame nebuvo užfiksuota nė vienerių lygiųjų. Įvairiapusis. Čempionato lyderis „Panevėžys“ džiaugėsi dar viena minimalia pergale – namuose 1:0 buvo nugalėti Vilniaus „Riteriai“. Vienintelį įvartį nugalėtojams pelnė krašto gynėjas Pijus Širvys, kuris antrojo kėlinio pradžioje užsidirbo raudoną kortelę. Tiesa, žaidžiant dešimtiese panevėžiečiai varžovams neleido susikurti pavojingų progų. Atsisveikinimai.
2023-07-04

„Hegelmann“ rungtynių pabaigoje palaužė „Sūduvą“

„Optibet A lygoje“ antrą pergalę iš eilės svečiuose iškovojo Kauno rajono „Hegelmann“ ekipa. Andriaus Skerlos treniruojami futbolininkai 20-ajame ture pralaužė Marijampolės „Sūduvos“ gynybą bei nugalėjo 1:0 (0:0). Pirmame kėlinyje šeimininkai turėjo vieną labai gerą progą – 24-ąją minutę Oyinlola Kayode prasiveržė arčiau vartų ir surado Meinardą Mikulėną, kurio smūgis vienu lietimu skriejo greta tikslo. Iki pertraukos „Hegelmann“ ekipa susikūrė du puikius šansus.
2023-07-02

„Sūduvos“ gretas papildė trys ukrainiečiai

Marijampolės „Sūduva“ sudarė sutartis iki sezono pabaigos su 3 naujais futbolininkais – ukrainiečiais Artemu Fedorovu, Artemu Kovbasa ir Jevhenu Smirnovu. 24 metų kairiojo krašto žaidėjas A.Fedorovas žaisti į Lietuvą sugrįš po pertraukos. 2019-2020 m. jis atstovavo „Pakruojui“, o vėliau žaidė Moldovoje – Tiraspolio „Dinamo-Auto“ ir Hinčeščio „Petrocub“ ekipose.
2023-07-01

A lygos turo apžvalga: lyderių trejetas dar labiau pabėgo

„Optibet A lygos“ 19-ajame ture pergales iškovojo visos trys pirmaujančios komandos. Duetas. Po rinktinių pertraukos Vilniaus „Žalgiris“ į savo sąskaitą įsirašė dar vieną pergalę – svečiuose rezultatu 2:1 nugalėtas Telšių „Džiugas“. Abu įvarčius pelnė Mathiasas Oyewusi bei Jurijus Kendyšas. Per ketverių pastarųjų rungtynių atkarpą taikliais smūgiais pasižymi tik šie žaidėjai. Nepavyko.
2023-06-26

Trileryje Kaune – įvarčiai paskutinėmis minutėmis

„Optibet A lygos“ 19-ajame ture sirgaliai išvydo itin kupinas įvykių paskutines mačo minutes. Dariaus ir Girėno stadione vykusiame susitikime „Kauno Žalgiriui“ nepavyko nutraukti nelaimėtų dvikovų serijos – rungtynės su Marijampolės „Sūduva“ baigėsi rezultatu 1:1 (0:0). Kauniečiai beveik visos dvikovos metu kontroliavo situaciją, tačiau buvo arti pralaimėjimo.
2023-06-22

A lygos turo anonsas: pirmenybėse startuos trečiasis ratas

Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio „Optibet A lygoje“ bus sužaisti penki 19-ojo turo mačai. Telšių „Džiugas“ – Vilniaus „Žalgiris“. Birželio 22 dieną, 19 val. Telšiai, Telšių miesto centrinis stadionas. Ankstesnės rungtynės: 3:2, 0:2 Trečiasis pirmenybių ratas prasidės akistata Žemaitijoje. Prieš rinktinių pertrauką džiugiečiai demonstravo neblogą formą ir išsiskirdavo lygiosiomis su pajėgiomis ekipomis, ypač žaisdami savo sirgalių akivaizdoje.
2023-06-22

A lygos turo anonsas: daug ažiotažo kelianti akistata sostinėje

Šį savaitgalį „Optibet A lygoje“ bus sužaisti keturi 18-ojo turo mačai. Marijampolės „Sūduva“ – Vilniaus „Riteriai“. Birželio 10 dieną, 17 val. Marijampolė, Marijampolės futbolo arenos stadionas. Ankstesnės rungtynės: 0:1 Sostinės klubas antrame rate sieks iškovoti pirmąją pergalę. Sūduviečiai po trijų sėkmingesnių dvikovų iš eilės, per kurias buvo surinkti 7 taškai, subangavo – abu kartus gana apmaudžiai pralaimėta tiesioginiams konkurentams.
2023-06-10

A lyga: Po fiasko taurės turnyre „Panevėžys“ neįveikė ir „Sūduvos“

Per antrąsias šeštadienio rungtynes Lietuvos futbolo „Optibet A lygoje“ čempionato lyderis „Panevėžys“ su Marijampolės „Sūduva“ sužaidė lygiosiomis 0:0. Pirmajame kėlinyje gerų progų pasižymėti nesukūrė nė viena komanda, tad po 45 min. kovos švieslentėje degė dėsningi nuliai. Pirmąsias rungtynes „Aukštaitijos“ stadione žaidę šeimininkai po pertraukos galėjo įmušti bent triskart, tačiau įveikti „Sūduvos“ vartininko Viliaus Stebrio nesugebėjo.
2023-05-13

Išvykoje žaidę „Šiauliai“ iškovojo užtikrintą pergalę

Antradienio vakarą sužaistos antrosios 12-ojo „Optibet A lygos“ turo rungtynės tarp Marijampolės „Sūduvos“ ir FA „Šiauliai“ ekipų, kuriose užtikrintą pergalę šventė svečiai.
2023-05-02

NKL finalo ketverto išvakarės: „Sūduvos“ gynėjas ragina maksimaliai susikaupti

Penktadienį Telšiuose prasidės „7bet-NKL“ finalo ketevertas, kuriame dar kartą prasibrauti į finalą ir 4-ąjį kartą klubo istorijoje iškovoti trofėjų sieks Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Turnyro pusfinalyje penktadienį 15 val. „Sūduva-Mantinga“ susitiks su Mažeikių „M Basket“. Marijampoliečiams tai bus jau 7-asis finalo ketvertas iš eilės, o triumfuoti turnyre „Sūduvai-Mantingai“ iki šiol pavyko triskart - 2015-2016 m., 2016-2017 m. ir 2018-2019 m. sezonuose.
2023-04-20

A lygos turo anonsas: pirmasis ratas finišuos Alytuje

„Optibet A lygoje“ antradienį ir trečiadienį bus sužaisti penki 9-ojo turo mačai. Gargždų „Banga“ – FA „Šiauliai“. Balandžio 18 dieną, 18 val. Gargždai, Gargždų miesto stadionas. 9-asis „Optibet A lygos“ turas startuos Gargžduose, kur „Banga“ priims varžovus iš Šiaulių. Po pergalės prieš Marijampolės „Sūduvą“ gargždiškiai atsispyrė nuo apačios ir į antradienio mačą žengs su papildomu pasitikėjimo užtaisu.
2023-04-18

A lyga: „Sūduva“ toliau neranda savojo žaidimo: pralaimėjo ir „Bangai“

8-asis turas prasidėjo Marijampolėje, kur Gargždų „Bangos“ futbolininkai šventė antrąją sezono pergalę. Ankstyvą įvartį įmušę svečiai dvikovos pabaigoje pasižymėjo dar kartą bei rezultatu 2:0 (1:0) nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“. Rungtynės prasidėjo ankstyvu svečių komandos įvarčiu – Giedrių Zenkevičių iš toli nuginklavo Dovydas Norvilas, kuriam tai buvo pirmasis įvartis vilkint Gargždų „Bangos“ marškinėlius. Paskutinį kartą įvartį „Optibet A lygoje“ Dovydas pelnė 2017 metais.
2023-04-14

A lygos turo rinktinėje – „Sūduvos“ atstovų desantas

„Optibet A lygos“ 7-ojo turo rinktinėje nemažai vietų išsikovojo Marijampolės „Sūduvos“ žaidėjai. Giedrius Zenkevičius (Marijampolės „Sūduva“): Pirmą sezoną Lietuvos čempionate žaidžiantis vartų sargas trečią sykį nepraleido įvarčio. Dvikovoje su Telšių „Džiugu“ G. Zenkevičius atrėmė 6 varžovų smūgius, ne kartą tą darydamas įspūdingai. Oleksijus Zbunis (Marijampolės „Sūduva“): Šį sykį daugiau dėmesio gynybiniams veiksmams skyręs ukrainietis buvo pastebimas dešiniajame krašte.
2023-04-12

„Sūduva“ A lygoje įsirašė antrąją pergalę

Paskutinėse trečiadienio vakaro rungtynėse į kovą stojo Marijampolės „Sūduva“ ir Alytaus „Dainava“. 6-ąjį „Optibet A lygos“ turą vainikavo marijampoliečių pergalė namų tvirtovėje rezultatu 2:0.  Pirmasis pavojingas išpuolis buvo sukurtas namuose žaidžiančios komandos – Levanas Matcharashvilis smūgiavo iš toli, tačiau „Dainavos“ vartų sargas žaidė nepriekaištingai.
2023-04-05

Paaiškėjo du NKL finalo ketverto dalyviai: jais tapo Mažeikių ir „Sūduvos“ krepšininkai

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žengė į „7bet-NKL“ finalo ketvertą. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai namie 94:73 (26:22, 28:20, 17:11, 23:20) įveikė Vilniaus „Rytą-2“ ir seriją iki trijų pergalių laimėjo 3-0. Pusfinalyje marijampoliečiai susitiks su Mažeikių „M Basket“, kurie ketvirtfinalyje prašoko „Vyčio-VDU“ barjerą. „7bet-NKL“ pusfinalis vyks balandžio 21 d. Telšiuose.
2023-04-04

A lygos turo apžvalga: „Panevėžys“ ir toliau pirmauja

Pasibaigus 5-ajam „Optibet A lygos“ turui, lyderis „Panevėžys“ nuo varžovų išlaiko 5 taškų pranašumą. Efektyvumas. „Pildėme, ką buvome suplanavę“, – po rungtynių džiaugsmo neslėpė Kauno rajono „Hegelmann“ ekipos vyr. treneris Andrius Skerla. Sunkesnės kovos tikėjęsis kauniečių komandos vairininkas iškovojo didžiausią sezono pergalę – jo kariauna vartų link smūgiavo 19 kartų, iš kurių net 16 skriejo į vartų plotą.
2023-04-03

A lyga: čempionai namuose suvarpė „Sūduvos“ vartus

Po rinktinių pertraukos „Optibet A lygos“ 5-ajame ture titulą ginantis čempionas Vilniaus „Žalgris“ iškovojo triuškinamą pergalę. Sostinės komanda mušė gražius įvarčius ir 4:0 (1:0) įveikė Marijampolės „Sūduvą“, patyrusią ketvirtą nesėkmę per penktą mačą. Pirmame kėlinyje kamuolį ilgiau kontroliavo žalgiriečiai, tačiau pavojingų epizodų susikurti nepavyko. Kartą po tolimo smūgio darbo turėjo Vilius Stebrys, kiti bandymai skriejo pro šalį.
2023-04-01

Naujasis A lygos sezonas: 2023 metų klubų tarpsezonio sudėtys

Dalis „Optibet A lygos“ klubų sausio antrąją savaitę pradėjo treniruočių procesą 2023 metų sezonui. Alyga.lt svetainė kviečia šioje naujienoje sekti pokyčius ir papildymus komandų sudėtyse. Pateiksime oficialią informaciją, kurią klubai viešins savo svetainėse bei socialiniuose tinkluose arba patvirtins „Optibet A lygai“. Pateikiame artėjančio 2023 metų sezono čempionato dalyvių sudėtis.
2023-03-03

Ilgametis „Sūduvos“ vartininkų treneris jungiasi prie „Žalgirio“

Lietuvos čempiono FK „Žalgirio“ trenerių štabą 2023 metų sezonui papildys mūsų šalyje gerai žinomas futbolo specialistas Audrius Ramonas, kuris į Vilnių grįžta po ilgos pertraukos. Jis komandoje užims vartininkų trenerio poziciją, kuri liko laisva išėjus Mantui Tamulioniui. 43 metų A. Ramonas – vienas labiausiai patyrusių vartininkų trenerių Lietuvoje, yra įgijęs ir UEFA A vartininkų trenerio licenciją.
2022-12-23

Vyriausybė inicijuoja naujo Suvalkijos nacionalinio parko steigimą

Vyriausybė trečiadienį pritarė sprendimui rengti Suvalkijos (Sūduvos) nacionalinio parko planavimo schemą. Kaip nurodoma Vyriausybės nutarime, to reikia norint Lietuvoje įsteigti naują nacionalinį parką – tai ketinama padaryti 2024-aisiais. Suvalkijos (Sūduvos) etnografinis regionas – vienintelis etnografinis regionas, iki šiol neturintis nacionalinio parko.
Aktualijos 2022-12-07

Antras šansas: Vilys grįžta į LKL pirmenybes

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandoje sezoną pradėjęs Domantas Vilys grįžta į LKL – gynėjo sutartį išpirko Prienų „Labas Gas“ komanda. Tokiu pat būdu kiek anksčiau į Prienų komandą iš Marijampolės persikėlė treneris Marius Kiltinavičius. 22 metų 188 cm ūgio D.Vilys šį sezoną „7bet-NKL“ čempionate per 13 rungtynių vidutiniškai žaidė po 17 min., per jas pelnė po 12,5 taško. Gynėjo dėjimas į Šakių „Vyčio-VDU“ krepšį buvo pripažintas gražiausiu penktosios sezono savaitės epizodu.
2022-11-26

A lygos finišo apžvalga: kvapą gniaužianti atomazga buvo nepalanki „Riteriams“

Šį trečiadienį buvo sužaisti 36-ojo turo susitikimai – po jų baigėsi 2022 metų „Optibet A lygos“ sezonas. Nepavyko. Marijampolės „Sūduva“ šiame sezone keturiais bandymais Telšių „Džiugo“ nenugalėjo – paskutinė metų akistata baigėsi rezultatu 1:1. Sūduviečiai per keturis tarpusavio mačus iškovojo vos 3 taškus. Pozityvu tapo į kovą mestas jaunimas – Ernestas Burdzilauskas, Žygimantas Baltrūnas, Matas Miškinis ir du debiutantai – Vilius Stebrys bei 16-metis Ignas Skamarakas. Netikėtumas.
2022-11-25

Paaiškėjo, kam atiteko A lygos prizinės vietos, šansą pretenduoti į Konferencijų lygą prarado „Riteriai“

„Optibet A lygos“ sezonas pasiekį finišo tiesiąją. Trečiadieno vakarą vainikavo dramatiškos paskutiniojo turo (36) kovos. Čempionų titulą jau seniai užsitikrinę Vilniaus „Žalgiris“ rungtynes prieš „Kauno Žalgirio“ futbolininkus pralaimėjo rezultatu 2:3. Rungtynių nugalėtojams ši pergalė užtikrino čempionato sidabrą.  Kauniečiai per pirmąją valandą įgijo trijų įvarčių persvarą. Pirmąjį įvartį varžovai įmušė pačią pirmąją minutę, o 34 min. realizavo baudinį.
2022-11-23

NKL rekordas: vos 22-ejų specialistas ruošiasi debiutui „Sūduva-Mantinga“ vyr. trenerio poste

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ per „7bet-NKL“ rungtynes ketvirtadienį 18 val. namie priims „Kretingą-VR Servisą“, o prie komandos vairo stovės vos 22 metų treneris Marius Ūsas, šias pareigas perėmęs iš Mariaus Kiltinavičiaus. Pastarojo sezono „7bet-NKL“ vicečempionus permainos sukrėtė netikėtai – lapkričio 10-ąją treneris klubo narius informavo, kad keliasi dirbti į elitinėje lygoje žaidžiančią Prienų „Labas Gas“ ekipą. Per pirmąsias 11 sezono rungtynių „Sūduva-Mantinga“ iškovojo 9 pergales.