stasys šedbaras
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „stasys šedbaras“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „stasys šedbaras“.
Po Šedbaro skyrimo į KT opozicija siūlo pildyti teisėjų nusišalinimo pagrindus
Po ilgamečio Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Stasio Šedbaro skyrimo Konstitucinio Teismo (KT) teisėju opozicijos parlamentarai siūlo pildyti teisėjų nušalinimo ar nusišalinimo pagrindus.
Pats priėmė įstatymą Seime, pats nagrinėjo Konstituciniame Teisme: Šedbaras nenusišalino svarstant įstatymą dėl migrantų
Konstitucinio teismo teisėjas, buvęs konservatorių Seimo narys Stasys Šedbaras nenusišalino priimant sprendimą dėl įstatymo, pagal kurį buvo leidžiama apriboti judėjimo laisvę migrantams iki pusės metų be jokio individualaus kiekvieno žmogaus situacijos vertinimo. Šią nuostatą Konstitucinis Teismas pripažino prieštaraujančia Konstitucijai.
Ar valdantieji visai prarado gėdos jausmą? Šimonytė žadėjo skaidrumą, bet postus gauna žmonos ir draugai
Skaidrumas, alergija nepotizmui bei savų kadrų prakišinėjimui turėjo būti išskirtinis dabartinės valdančiosios daugumos bruožas. Būtent taip pradėdama pareigas deklaravo premjerė Ingrida Šimonytė, tačiau pastaruoju metu valdantieji vis dažniau turi aiškintis, kodėl į svarbias pareigas skiriami savi žmonės.
Į KT paskyrus Šedbarą, Šimonytė sako nematanti problemos dėl „atšalimo“
Nėra prasmės taikyti atšalimo, jeigu žmogus keičia pareigas likdamas viešajame sektoriuje, teigia premjerė Ingrida Šimonytė, komentuodama parlamentaro Stasio Šedbaro paskyrimą į Konstitucinio Teismo teisėjus.
„Atšalimo šita metodologija yra ne mano“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.
Ji priminė, kad atšalimo koncepcija taikoma tais atvejais, kai žmogus išeina dirbti į privačią instituciją, kurią anksčiau pats kontroliavo dirbdamas viešajame sektoriuje.
VRK panaikino Stasio Šedbaro mandatą: paaiškėjo, kas ateina į jo vietą
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį panaikino į Konstitucinį Teismą paskirto Seimo nario Stasio Šedbaro mandatą bei patvirtino parlamentarės įgaliojimus Rasai Petrauskienei.
„Paskutinė Seimo nario įgaliojimų diena – 2023 kovo 16-oji – ši diena“, – posėdyje sakė VRK pirmininkės pavaduotojas Andrius Puksas.
Tokiam sprendimui komisija pritarė bendru sutarimu.
R. Petrauskienė 2020-ųjų Seimo rinkimuose Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše liko trečioji po brūkšnio.
Šedbaras, Davulis ir Gutauskas paskirti KT teisėjais
Parlamentarai ketvirtadienį paskyrė tris naujus Konstitucinio Teismo (KT) teisėjus – jais tapo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas Stasys Šedbaras, mokslininkas Tomas Davulis ir Aukščiausiojo Teismo teisėjas Aurelijus Gutauskas.
Per slaptą balsavimą už S. Šedbaro kandidatūrą balsavo 85 parlamentarai, prieš buvo 38, susilaikė dešimt. Du balsavimo biuleteniai rasti negaliojantys.
Seimo TTK nusprendė nevertinti tyrimo dėl Bartoševičiaus atitikties Konstitucijai
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) ketvirtadienį bendru sutarimu nusprendė nevertinti opozicijos iniciatyvos sudaryti laikinąją Seimo tyrimo komisiją dėl galimai nutekintos informacijos Kristijonui Bartoševičiui pripažino prieštaraujančia Konstitucijai.
„Aš siūlau žaibolaidį tarp visų įtampų“, – sakė tokį variantą komiteto nariams pristatęs TTK vadovas konservatorius Stasys Šedbaras.
Siūlymas Lietuvos politikams duoti įslaptintą informaciją ne juokais išgąsdino: „Tai jau Baltarusija ir Rusija. Atrodo, kad tai yra baisu“
Valdantieji rezga naują planą, kad aukščiausi šalies vadovai galėtų lengviau gauti įslaptintą informaciją apie teisėsaugos sekamus žmones. Dabar, norėdami tokios informacijos, jie savo prašymus tarnyboms turi pagrįsti – įrodyti, kad slapta surinkti duomenys apie sekamus žmones yra būtini jų darbui.
Konservatoriai nori įstatymą pakeisti, kad žvalgybos informacija teisėsauga turėtų teikti net ir tada, kai tai nėra būtina tiesioginiam darbui atlikti.
Nausėda dėl Šedbaro: politiko skyrimas gali sumenkinti pasitikėjimą Konstituciniu Teismu
Prezidentas Gitanas Nausėda neabejoja Seimo nario Stasio Šedbaro kompetencija, tačiau laikosi pozicijos, kad politiko skyrimas į Konstitucinį Teismą (KT) gali sudaryti prielaidas jį ateityje politizuoti.
„Prezidentas neabejoja Stasio Šedbaro profesine patirtimi. Tačiau politiko skyrimas iš Seimo tiesiai į Konstitucinį Teismą gali tapti precedentu bandymams ateityje politizuoti Konstitucinį Teismą“, – šalies vadovo poziciją BNS perdavė jo patarėjas Tomas Beržinskas.
Siūlymą skirti 37 mln. už žydų turtą išvadino antikonstituciniu: Kukliansky ragina neskleisti „nepatvirtintų tiesų“
Įstatymo dėl kompensacijų už žydų nekilnojamąjį turtą pataisas Kauno žydų religinės bendruomenės vadovas Mauša Bairakas vadina antikonstitucinėmis ir diskriminuojančiomis.
REKLAMA
REKLAMA
Kai kurie gyventojai nori laisvės dėl kanapių: „Kriminalizavimas tiesiog griauna jaunų žmonių gyvenimus“
Narkotikų politikos švelninimai palengva skinasi kelia Seime. Teisės ir teisėtvarkos komitetas pritarė kanapių dekriminalizavimui – kai mažu marihuanos kiekiu disponuojančiam asmeniui vietoj baudžiamosios atsakomybės būtų taikoma administracinė bausmė.
Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkė Morgana Danielė vadina tai politiniu kompromisu ir dar vienu žingsniu mokslu grįstos narkotikų politikos link.
Šedbaras apie VRM purtantį skandalą: žibalo pylimas kenkia valstybei ir generolas tai turėtų suprasti
Skandalo dėl buvusio Viešojo saugumo tarnybos (VST) vado Ričardo Pociaus įsiplieskimas kelia grėsmę Lietuvai, kaip valstybei, sako buvęs vidaus reikalų ministras, dabartinis Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras. Anot jo, išsiskirti buvo galima garbingai.
Netyla skandalas dėl VST buvusio vadovo R. Pociaus atleidimo.
Stringa valstybės tarnybos ir algų reforma: „Tas pats, kas ne lopyti laivą, kuris skęsta, o pastatyti naują kapitoną“
Valstybės tarnybos reforma, kuri tūkstančiais eurų padidintų Seimo narių, ministrų, valstybinių įstaigų vadovų algas, stringa Seimo teisiniuose labirintuose. Teisininkai pateikė išaiškinimą, kad pertvarka prieštarauja Konstitucijai: esą negalima priimti pataisų, kuriose nebūtų įvardijamos atlyginimų lubos – didžiausia galima valstybės tarnautojo alga.
Kam greičiausiai ir daugiausiai paaugs algos, jei valdžia imsis reformos: tikslūs teisėjų, valstybės pareigūnų, politikų atlyginimai
Jeigu valdantiesiems pavyks priimti didžiulę valstybės tarnybos ir viešojo sektoriaus reformą, tai atlyginimai pirmiausia kils merams, mat savivaldos rinkimai jau ant nosies, taip pat teisėjams ir valstybės pareigūnams.
Futbolo federacija jau ieško užtarimo Seimo opozicijoje: „Einame per frakcijas ir bandome paaiškinti“
Seimas po pateikimo pritarė, kad valstybė įsikištų į futbolo federacijos veiklą ir išvaikytų dabartinę jos vadovybę. Nors tai dar negalutinis mūšis dėl šalies futbolo, bet ryžtingą politikų nusiteikimą parodė Teisės ir teisėtvarkos komitete vykęs balsavimas.
Politikai numojo ranka į Seimo teisininkų pastabas, kad sprendimas greičiausiai prieštarauja Konstitucijai.
Paleckio bendražygiai sustoti neketina – važiuoja į pseudoreferendumą dėl Donbaso prijungimo prie Rusijos: jų veiksmai tiriami
Už šnipinėjimą Rusijai nuteisto Algirdo Paleckio bendražygiai toliau dirba Rusijos propagandai – anksčiau važiavę į Minską ir Maskvą, šį kartą pranešė išvykę į Rusijos okupuotą Donbasą Ukrainoje.
Ten jie neva atliks stebėtojų vaidmenį pseudoreferendumuose, kuriuose bus sufalsifikuotas balsavimas dėl Donbaso prijungimo prie Rusijos. O vėliau žada tapti ir karo žurnalistais – neva parodys žmonėms visą tiesą apie tai, kas vyksta kare.
Tik žinoma, iš rusiškosios pusės.
Lietuvos kaimynės užveria duris Rusijos piliečiams: kaip reikėtų elgtis mums?
Latvija užtrenkia duris rusams – vizų šioje šalyje jie nebegaus. Išimtiniai atvejai bus teikiami tik apsilankymui artimo giminaičio laidotuvėse. Drastiška tai ar ne – skėsčiojama rankomis. Aišku tik viena: sprendimas neužkirs kelio šalies, kariaujančios prieš Ukrainą, piliečiams atvykti į valstybę. Priimti sprendimai dėl vizų režimo sugriežtinimo nekeičia situacijos ir Lietuvoje – norinčių laikinai gyventi šalyje rusų ir baltarusių skaičiai auga kaip ant mielių.
Vartotojus ginanti asociacija kritikuoja draudimą dėl grynųjų: „Labai rimtas įsikišimas į žmogaus privatumą“
Perkate ar parduodate automobilį ar kitą turtą už penkis tūkstančius eurų grynaisiais – laukia bauda iš Mokesčių inspekcijos. Seimas patvirtino baudų dydžius, o jos nuo lapkričio sieks net iki 4000 eurų. Dalis tautiečių ir vartotojus ginanti asociacija draudimą laisvai naudotis grynaisiais vadina kišimusi į privatumą.
Žmonės mano, kad apsukrūs pardavėjai ir pirkėjai ras būdų apeiti įstatymą. Valdantieji aiškina, kad taip mažins šešėlį.
Seimo salėje – vėl pašaipos: „Seimo pirmininkė ir ministrė pirmininkė guli moterų pliaže“
Premjerė ir Seimo pirmininkė pasiekė savo – jos laisvalaikiu nebus saugomos. Nors iki šiol tiek Ingrida Šimonytė, tiek ir Viktorija Čmilytė-Nielsen aiškina, kad tai nėra konkrečiai joms sukurtas įstatymas, bet konservatorius Stasys Šedbaras nevynioja į vatą – tai personalinis įstatymas, o pasikeitus valdžioms, galbūt jis būtų pakeistas. Kritiką žerti ėmė opozicija. Ir paleido tokių frazių, kad vėl kilo pasipiktinimas dėl patyčių.
Chaosas Seime tęsiasi: opozicija boikotavo komiteto posėdį, kalbama apie priesaikos laužymą
Opozicijos atstovams boikotuojant Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) posėdžius, jo pirmininkas konservatorius Stasys Šedbaras ketina kreiptis į Etikos ir procedūrų komisiją, kad ši įvertintų, ar tie parlamentarai nepažeidžia priesaikos.
„Laikas gaištamas.
Skandalingai pagarsėjęs Titovas taikosi sugrįžti į valdžią: specialistai vieningi – kelia grėsmę saugumui, turi uždrausti
Ukrainoje vykstant karui, Lietuvoje už antivalstybines veikas ne kartą teisti asmenys bando užstoti Kremliaus režimą ir nusikalstamus Rusijos veiksmus.
Seimas apkaltos Gražuliui kol kas nesiims: „jis dar nekaltas, nebent neskųstų“
Apkalta ketvirtadienį apkaltinamąjį teismo nuosprendį išgirdusiam Seimo nariui Petrui Gražuliui kol kas nebus pradėta, nes kaltu dėl piktnaudžiavimo jį pripažino pirmos instancijos teismas – nuosprendis neįsigaliojo, sako Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) vadovas Stasys Šedbaras.
„Jis (P. Gražulis) dar nekaltas, nebent jis neskųstų arba Apeliacinis teismas atmestų skundą, tada procesas persikeltų į Seimą.
Laisvės partijai parodžius kaprizus – netikėti manevrai: konservatoriai bando gelbėti koalicijos partnerius
Seimui atmetinėjant vieną Laisvės partijos pasiūlymą po kito, pastaroji teigia pasigendanti koalicijos partnerių solidarumo. Narkotikų dekriminalizavimo projektas – paskutinis klausimas, kuriam nepritarus mažoji koalicijos partnerė garsiai prakalbo apie galimas diskusijas dėl būvio valdančiojoje daugumoje. Regis, gąsdinimai ir maištinga jos pozicija veikia – konservatoriai jau moka kainą už tolesnį koalicijos veikimą.
Laužant ietis dėl parlamentarų apgyvendinimo, traukia seną idėją – statyti naują Seimo viešbutį
Seimo nariai ketvirtadienį ketina apsispręsti dėl jų darbo sąlygas nustatančio įstatymo – planuojama nuo kitos kadencijos atsisakyti viešbučio, mažinti algą už posėdžių nelankymą, tačiau projektas nereglamentuos parlamentarų atostogų. Jei nuobaudas posėdžių nelankantiems palaiko dauguma, tai dėl Seimo narių apgyvendinimo kyla nemažai ginčų.
Seimo nariai linkę leisti Paksui grįžti: „Baikime iš žmogaus daryti kankinį“
Seime artėja akimirka, kai paaiškės, ar iš prezidento pareigų per apkaltą nušalintas Rolandas Paksas galės kandidatuoti į Seimą ar prezidentus. Parlamente jau užgimė tam skirtos pataisos, Seimo nariams beliko apsispręsti. Apklausus frakcijų seniūnus, panašu, kad šįkart, skirtingai nei anksčiau, klausimui galiausiai užteks balsų, kad pagaliau būtų išspręstas.
Seime bręsta sprendimas, kuris leis Paksui tapti Seimo nariu arba prezidentu
Seime bręsta idėja, kuri leistų iš prezidento pareigų nušalintam Rolandui Paksui ir kitiems nušalintiems asmenims kandidatuoti į Seimą. Svarstoma nustatyti 12 ar 15 metų terminą po kurio nušalintieji asmenys galėtų dalyvauti rinkimuose.
Seime suburta darbo grupė sprendžia, kaip būtų galima tobulinti rinkimų sistemą. Jos narys konservatorius Stasys Šedbaras sako, kad jau suformuluotas pasiūlymas Konstitucijos pataisoms, kaip spręsti nušalintų asmenų klausimą rinkimuose.
Smurto artimoje aplinkoje atveju nebus taikoma privaloma mediacija
Smurto artimoje aplinkoje atveju nebus taikoma privaloma mediacija, įtvirtino Seimas.
Šią savaitę priimtos pataisos apriboja galimybę taikyti privalomąją mediaciją sprendžiant civilinius ginčus, kai ginčo šalys yra smurto artimoje aplinkoje subjektai.
Už tai numatančias Mediacijos įstatymo pataisas balsavo 121 Seimo narys, balsavusių prieš ir susilaikiusių nebuvo, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.
Seimas pradeda tyrimą dėl Guogos darbo
Seimo etikos sargai nusprendė pradėti tyrimą dėl galimo Antano Guogos darbo privačioje įmonėje dar esant Seimo nariu.
Trečiadienį posėdžiavusi Seimo Etikos ir procedūrų komisija nusprendė tirti, ar A. Guoga dar būdamas Seimo nariu pradėjo darbą privačioje įmonėje. Apie tai portalui tv3.lt pranešė komisijos narys Stasys Šedbaras.
„Priėmėme sprendimą pradėti tyrimą. Viskas priklausys nuo to, kokį kelią išvadų rengėjai pasirinktų, ar jie eitų į apkaltą, ar į mandato naikinimą.
Guogą Seimas nori pašalinti tokiu keliu, kurio dar neišbandė nė vienas Seimo narys
Parlamentaro kėdę apleisti sumaniusiam Antanui Guogai netrukus bus užkurta pirtis. Seimo etikos sargai ketina tirti, ar A. Guoga tikrai grįžo dirbti į privačią įmonę dar eidamas pareigas Seime. Jei faktai pasitvirtins, politikas iš Seimo bus pašalintas taip, kaip nebuvo išlydėtas dar nė vienas Seimo narys.
Šedbaras apie VTEK išvadas dėl Narkevičiaus: paaiškinimai turėtų būti išsamesni
Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pažeidė įstatymą, pietavęs pavaldžių įstaigų ir įmonių sąskaita, visai neseniai konstatavo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). Pats J. Narkevičius sako, kad pažeidimas yra mažareikšmis, ir žada svarstyti galimybes skųsti sprendimą teismui. Įstatymas neleidžia valstybės tarnautojams priimti dovanų, jeigu dėl jų gali kilti interesų konfliktas, teigta VTEK organizuotame posėdyje.
Šedbaras apie Venckienės vaidmenį: žinojome, kad įvyko baisus nusikaltimas
Neringa Venckienė po šešerių metų parvežama į Lietuvą. Jau dabar artimieji ragina palaikančius žmones išeiti į viešumą.
Kaip vertinti patį grąžinimą ir ko galima tikėtis pargabenus Venckienę, įvertino buvęs Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininku Stasiu Šedbaru.
Kaip vertinti, kad Neringa Venckienė po tiek metų visgi grąžinta į Lietuvą?
Vertinti pozityviai, todėl, kad įtariama padarius nusikalstamas veikas, ir tikėkimės, kad teisingumas išaiškins – kalta ar nekalta.
Chaosas Seime įgavo neregėtą pagreitį, kokio nebuvo jau 30 metų
Chaosas dėl Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo įgauna tokį pagreitį, kokio parlamentas per visus 30 metų dar neregėjo. Šią savaitę sulaukę netikėto V. Pranckiečio ir opozicijos akibrokšto, išsaugojusio pirmininką poste, „valstiečiai“ su A. Širinskiene priešakyje sugalvojo naują politinių šachmatų ėjimą. Paieškoję sau naudingų Seimo Statuto landų jie sugebėjo nubalsuoti, kad parlamentas kitą savaitę iš naujo spręstų dėl V. Pranckiečio likimo.
Vyriausybės patvirtinimu džiaugiasi ne visi: Gentvilas posėdžio metu negailėjo kritikos Skverneliui
Seimas iš naujo patvirtino Sauliaus Skvernelio Vyriausybę. Tiesa, opozicija tikina, kad ji neteisėta ir kreipsis į Konstitucinį Teismą. Dalis politikų įsitikinę, kad, pakeitus tris ministrus, Seimas turėjo iš naujo tvirtinti ir Vyriausybės programą. Skvernelis su Karbauskiu atremia, kad elgiasi pagal įstatymus. Vienas svarbiausių uždavinių iš neoficialių atostogų keletui dienų susirinkusiam parlamentui – iš naujo patvirtinti Vyriausybę, kad ji galėtų vėl dirbti kaip nuolatinė, o ne laikinoji.
Advokatūros siekis gauti monopolį konstituciniams skundams skinasi kelią Seime
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pritarė advokatūros siūlymui, kad individualų konstitucinį skundą galėtų surašyti tik advokatas. Advokatūra sako, kad privalomai įtraukus profesionalius teisininkus skundai bus kokybiškesni, bet kritikai perspėja, kad advokatūros monopolis apribos žmonių galimybes patiems ginti savo teises, nes advokatų paslaugos daug kam bus per brangios. Advokatūros tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė tikina, kad tik advokatūra gali užtikrinti reikiamą kvalifikaciją.
Politikai susikirto Konstituciniame Teisme dėl dvigubos pilietybės referendumo
Seimo valdančiųjų ir opozicijos politikai antradienį Konstituciniame Teisme pristatė skirtingas pozicijas, ar referendumas dėl dvigubos pilietybės gali vykti dvi dienas su dviejų savaičių pertrauka. Konservatorius Stasys Šedbaras ir socialdemokratas Julius Sabatauskas teisme sakė, kad paskelbus referendumą su pertrauką pirmą ir antrą dieną balsuosiantys piliečiai turės nevienodas sąlygas, be to, bus pažeistas nepertraukiamumo principas.
Komitetas nepatvirtino Juliaus Sabatausko noro trauktis
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas trečiadienį pateikė atsistatydinimo pareiškimą, vykdydamas Socialdemokratų partijos tarybos sprendimą pasitraukti iš koalicijos su „valstiečiais“. „Prašau komiteto atleisti mane iš pareigų atsistatydinus savo noru“, – sakė jis. Tačiau TTK nariai nutarė kol kas nesvarstyti šio pareiškimo, nes nėra aiški padėtis Socialdemokratų partijos frakcijoje.
Seimūnai imasi dar vieno draudimo: šį kartą mobiliųjų telefonų
Seimas pradėjo svarstyti siūlymą uždrausti pėsčiųjų perėjose naudotis mobiliaisiais telefonais be laisvų rankų įrangos. Už tokią Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisą šią savaitę po pateikimo balsavo 53 Seimo nariai, prieš buvo keturi, susilaikė 12 parlamentarų. Toliau projektą svarstys Seimo komitetai. Siūloma, kad pataisos įsigaliotų nuo 2018 metų sausio. „Lietuvoje per metus įvyksta 3 tūkst. įvykių ir užvažiavimas ant pėsčiojo sudaro 30 procentų.
Parlamentarai nenori išlaidauti: kalbų mokys Seimo vertėjai?
Seimo valdybai nutarus, kad parlamentarai už kalbų kursus negali mokėti iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų, mokyti kalbų Seimo narius gali būti pavesta parlamente dirbantiems vertėjams. „Yra tokia galimybė, kas pageidautų, galėtų šiuo klausimu kreiptis į kanceliariją ir Seimo kanceliarijoje dirbantys vertėjai galėtų suteikti anglų, vokiečių, prancūzų kalbų tam tikrus mokymus.
Stasys Šedbaras: žlugusio banko „Snoras“ savininkų Lietuvoje galime sulaukti dar šiemet
Londono Aukštajam teismui trečiadienį paskelbus, kad žlugusio banko „Snoras“ savininkai - Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas - turi būti perduoti Lietuvai, jie į šalį gali būti grąžinti dar šiais metais, sako Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas Stasys Šedbaras. „Viskas priklausys nuo to, ar bus kasacinio teismo nagrinėjimas. Mano žiniomis, kasaciniai teismai Didžiojoje Britanijoje greičiau sukasi nei apeliaciniai, bet sunku prognozuoti.
Planuojama už įžeidimą nebetaikyti baudžiamosios atsakomybės
Seimo Teisės ir teisėsaugos komiteto (TTK) vicepirmininkas Stasys Šedbaras sako, kad pavasarį parlamentas turėtų spręsti dėl baudžiamosios atsakomybės už įžeidimą panaikinimo. „Pavasarį tikrai koreguosime kai kuriuos įstatymus. Manau, kad atsakomybę už įžeidimą, gal tik išskyrus teisėjų, reikėtų perkelti į Administracinių teisės pažeidimų kodeksą. Visi teisininkai sutaria, kad ši veika - ne Baudžiamojo kodekso reikalas", - „Lietuvos žinioms“ teigė Seimo TTK vicepirmininkas.
Temidė su kombinezonu
Arvydas Praninskas Konstitucinis Teismas paskelbė teisėjų apsaugos nuo korupcijos receptą. Gaila, kad jo negalima taikyti visiems kitiems. Mažinti negalima – kiltų grėsmė Konstitucinis Teismas vėl trumpam atsidūrė visuomenės dėmesio centre, neseniai išaiškinęs, kad teisėjų atlygio materialinės garantijos negali būti mažinamos, nes esą dėl to jie galėtų patirti kitų valdžios šakų įtaką vykdant teisingumą, be to, išaugtų teisėjų korupcijos rizika.
Siūlymą riboti KT galias algų klausimu remtų V. Uspaksichas, liberalai – prieš
Opozicinių konservatorių išsakytą siūlymą riboti Konstitucinio Teismo (KT) galias sprendžiant dėl viešojo sektoriais atlyginimo teigiamai vertina valdančiosios Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Uspaskichas, opozicinio Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis – skeptiškai, valdančiųjų socialdemokratų seniūnė Irena Šiaulienė dvejoja.
Seimas svarsto, ar naikinti Biržų – Kupiškio vienmandatės rinkimų apygardos rezultatus
Šiandien neeilinio plenarinio posėdžio metu Seimas nagrinėja Konstitucinio Teismo (KT) išvadas dėl rinkimų rezultatų.
Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras ir Česlovas Juršėnas parengė nutarimo projektą, kuriuo spalio 14 d. Seimo rinkimų rezultatų Biržų-Kupiškio vienmandatėje rinkimų apygardoje Nr. 48 pripažinimo negaliojančiais.
Jame siūloma pripažinti 2012 m. spalio 14 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų Biržų – Kupiškio vienmandatėje rinkimų apygardoje Nr.
Naujojo Seimo nariai atsiima pažymėjimus, kurių po KT sprendimo gali vėl netekti
Nors dėl Seimo rinkimų teisėtumo į Konstitucinį Teismą kreipiasi ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė, ir Seimas, šiandien naujojo Seimo nariams įteikiami tautos atstovų pažymėjimai.
Prieš Seimo narių pažymėjimų įteikimą Seimo konferencijų salėje tvyrojo pakankamai linksma atmosfera. Vieni džiaugėsi, kad pagaliau gaus išsvajotąją vietą Seime, kiti – laidė pokštus apie tai, kad visa tai humoras ir kam reikėjo atvykti atsiimti neįsigaliosiančio pažymėjimo.
Karas dėl „Snoro“ tęsiasi: konservatoriai apskundė laikinosios komisijos išvadas
Praėjusią savaitę laikinoji komisija, tyrusi banko „Snoras“ bankroto aplinkybes ir Lietuvoje veikiančių komercinių bankų priežiūros efektyvumą, baigė savo darbą ne visai taip, kaip buvo tikėtasi. Komisijos parengtoms išvadoms pritarė tik pusė komisijos narių. Kita pusė pasišalino iš baigiamojo posėdžio, tuo pačiu užkirsdama kelią išvadų patvirtinimui ir teikimui Seimui.
Ar pareigūnų aukų artimieji gali iš valstybės išsireikalauti kompensacijų?
Policininkai ir toliau keliuose sėja mirtį. Prieš savaitę Šakių rajone, kaip įtariama, Patrulių būrio vadas Vytautas Demenius partrenkė 15-metį dviratininką ir pasišalino iš įvykio vietos. Jaunuolis vėliau ligoninėje dėl patirtų sunkių traumų mirė. Per pastaruosius kelerius metus, tai jau trečia skaudi avarija, kurioje dėl policininko kaltės žūsta žmonės.
Seimo komisija siūlo panaikinti V. Matuzo teisinę neliečiamybę
Seimo laikinoji tyrimo komisija trečiadienį uždarame posėdyje patvirtino pažymą ir rezoliuciją, kurioje sutinka, kad Seimo narys Vitas Matuzas būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ar kitaip suvaržyta jo laisvė.
Šie dokumentai, kurie bus teikiami Seimo apsisprendimui, jau įregistruoti Seimo posėdžių sekretoriate.
Kandidatą į vidaus reikalų ministrus žadama surasti artimiausiu metu
Premjeras Andrius Kubilius, svarstydamas dėl naujojo vidaus reikalų ministro kandidatūros, sako, kad ji bus surasta artimiausiu metu.
„Vyriausybė neliks be vidaus reikalų ministro. Ir vakar aptarėme su koalicijos partneriais, dar suderinsime ir su Prezidente. Ir tikiu, kad artimiausiu metu turėsime tokį pasirinkimą, kuris bus tinkamas visiems“, – antradienį interviu Lietuvos radijui sakė Ministras Pirmininkas.
„Snoro“ problemas tirianti komisija rinksis į posėdį
Ketvirtadienį į posėdį rinksis laikinoji Seimo tyrimo komisija, tirianti banko „Snoras“ žlugimą.
Komisijos posėdyje turėtų liudyti Lietuvos banko valdybos narys Audrius Misevičius, „Snoro“ banko buvusi valdybos narė ir vyriausioji finansininkė Jurgita Bliumin, nuo pareigų nušalintas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Vitalijus Gailius.
Tai bus ketvirtasis komisijos posėdis.
R. Šarkinas: pasirašiau, kad nieko nesakysiu dėl „Snoro“
„Snoro“ problemas tirianti Seimo laikinoji komisija antradienį posėdyje apklausė dabartinį ir buvusį Lietuvos banko vadovus – Reinoldijų Šarkiną ir Vitą Vasiliauską.
„Tikimės sužinoti kuo daugiau medžiagos, kad galėtume atsakyti į klausimus, kuriuos mums suformulavo Seimas“, – prieš apklausą sakė komisijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.
Komisijos nariai nutarė išsiųsti apie 30 paklausimų į įvairias institucijas, prašydami pateikti dokumentus ir atsakyti į klausimus.