south stream

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „south stream“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „south stream“.

Putinas užsipuolė Bulgariją dėl „TurkStream“ projekto „sąmoningo vilkinimo“

Naujojo Rusijos pietinio eksporto dujotiekio „TurkStream“ per Juodąją jūrą ir Turkiją stringantis pratęsimas Balkanuose sulaukė aršios Kremliaus šeimininko Vladimiro Putino kritikos – Rusijos prezidentas pareiškė, jog Bulgarija šį projektą „sąmoningai vilkina“. „Nepaisant daugkartinių patikinimų ir pakartotinų mūsų prašymų užtikrinti rusiškų dujų tiekimą per Turkiją į Bulgariją, mes matome, kad Bulgarija, kaip liūdnai ar keistai tai skambėtų, sąmoningai vilkina projekto įgyvendinimą pas save“, ...
2019-12-05

Lenkijos premjeras: „Nord Stream 2“ yra Rusijos šantažo įrankis

Lenkijos vyriausybės vadovas Mateuszas Morawieckis Rusijos eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą plėtros projektą „Nord Stream 2“ pavadino antieuropietišku projektu Ukrainai ir Lenkijai šantažuoti. „Mes pabrėžiame, kad „Nord Stream 2“ projektas – antieuropietiškas. Tai – dar vienas pavyzdys to, kaip į skirtingai į valstybes žiūrima panašiomis situacijomis“, – interviu JAV televizijai CNBC sakė Lenkijos premjeras. Jo žodžiais, „Nord Stream 2“ yra Briuselio nenuoseklumo pavyzdys.
2019-01-09

Turkijos ir Rusijos draugystė: pasirašyta svarbi ekonominio bendradarbiavimo sutartis

Turkija ir Rusija pirmadienį pasirašė susitarimą dėl dujotiekio nutiesimo iš Rusijos, stengdamosi atkurti pašlijusius dvišalius santykius. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas stebėjo, kaip jų šalių energetikos ministrai pasirašė tarpvyriausybinį susitarimą dėl dujotiekio „Turkish Stream“ projekto, numatantį, kad rusiškos dujos bus tiekiamos į Turkiją, o iš ten toliau pasiektų Europos Sąjungą.
2016-10-11

ES sugalvojo būdą, kaip apriboti „Gazprom“ įtaką

Siekdama apriboti Rusijos dujų monopolininkės „Gazprom“ įtaką, Europos Komisija nori naujų įgaliojimų tikrinti Europos Sąjungos (ES) valstybių narių dujų tiekimo sutartis su „Gazprom“ dar iki jų pasirašymo, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“. Komisija susirūpinusi, jog Maskva, tiekianti 30 proc. Europoje suvartojamų dujų, piktnaudžiauja dominuojama padėtimi ir į sutartis su Rytų Europos šalimis įtraukia neteisėtas nuostatas.
2016-01-26

Edwardas Lucasas: skaudžios ir viltingos 2015-ųjų pamokos

Viskas, kas nutiko per 2015 metus, buvo prognozuojama šių metų pradžioje, stebino jų viduryje ir tebėra sunkiai suvaldoma jų pabaigoje. Sausį žinojome, kad karas Sirijoje milijonus žmonių paliko skurde ir neviltyje; kad intervencija Libijoje sukūrė anarchiją toje šalyje; kad Afganistane padėtis blogėja, o ne gerėja, kad Eritrėja ir Pietų Sudanas yra pragaro skylės ir kad islamo ekstremizmo prakeiksmas sklinda dalyje Vakarų Afrikos – taip pat tarp radikalizuotų viltį praradusių žmonių Vakarų Euro...
2015-12-23

Irako kurdai demaskavo Rusijos blefą

Naftovežiai, kurių nuotraukas prieš kelias dienas paviešino Rusijos gynybos ministerija, neturi jokio ryšio su „Islamo valstybe“, pareiškė Irako kurdų atstovas. Jo teigimu, cisternos priklauso kurdų autonomijai, praneša rbc.ru. Rusijos paviešintos nuotraukose užfiksuoti naftovežiai transportuoja naftą iš Irako kurdų autonomijos į Turkiją, o ne iš teroristinės organizacijos „Islamo valstybė“ kontroliuojamos teritorijos.
2015-12-04

Rusija griebiasi to paties šantažo – žada Europai atjungti dujas

Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ trečiadienį pareiškė, kad Europai vis dar tebegresia, jog Rusijos dujų tiekimas vamzdynais per Ukrainą šią žiemą gali nutrūkti. „Tranzitinė rizika Ukrainos teritorijoje šią žiemą išlieka, nes Ukraina dėl finansinių sunkumų nesugebėjo praėjusių metų lapkritį gruodį nupirkti būtiną dujų kiekį ir žymiai sumažino dujų atsargas požeminėse saugyklose“, – pasakė „Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris po susitikimo su naujuoju Europos Komisijos komisaru Marošu Šefčovičiumi.
2015-01-15

Pokyčiai angliavandenilių rinkose: skalūnų perversmas

Jungtinėse Amerikos Valstijose prasidėjęs vadinamasis skalūnų dujų ir naftos perversmas keičia situaciją visoje energijos išteklių gavyboje. Dar visai neseniai JAV importuodavo dujas, naftą ir jos produktus vos ne iš viso pasaulio. Gamtinės dujos būdavo importuojamos iš Kanados, nafta – iš Venesuelos ar Persijos įlankos valstybių, o benzinas – net iš Europos. Tačiau per pastaruosius dešimt metų situacija pasikeitė kardinaliai.
2015-01-12

Sankcijų paveikta Rusija sieks stiprinti energetikos ir prekybos ryšius su Indija

 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį dalyvaus derybose su Indijos naujuoju premjeru, nuo Vakarų šalių sankcijų nukentėjusiai Maskvai siekiant sustiprinti energetikos, gynybos ir strateginius ryšius su Azijos valstybėmis.
2014-12-11

ES spaus Turkiją prisidėti prie kovos su „Islamo valstybe“

Naujoji Europos Sąjungos (ES) išorės politikos vadovė Federica Mogherini (Federika Mogerini) pirmadienį planuoja susitikti su Turkijos lyderiais ir derybose aptarti karą su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS) kaimynėje Sirijoje. „Sirijos krizė bus vienas iš esminių klausimų jos darbotvarkėje“, – vienas ES pareigūnas pirmadienį sakė naujienų agentūrai AFP. Be to, planuojama aptarti Turkijos siekius tapti ES nare.
2014-12-08
REKLAMA
REKLAMA

Vladimiras Putinas netikėtai oficialiai pripažino „South Stream“ fiasko, ieško alternatyvų

 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį netikėtai paskelbė, kad jo šalis atsisako planų nutiesti milijardus dolerių kainuojantį vamzdyną „South Stream“, kuriuo būtų tiekiamos dujos Europos šalims, kaltindamas Europos Sąjungą (ES) sudarinėjus kliūtis šiam projektui.
2014-12-02

Prisižaidė: Rusija šiuo metu negali tęsti Pietų srauto dujotiekio projekto

 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį pareiškė, kad Rusija šiuo metu negali tęsti dujotiekio „South Stream“ (Pietų srautas), tieksiančio dujas Europai, statybos, nes Bulgarija blokuoja povandeninės atkarpos tiesimo darbus.
2014-12-01

Budapešte protestuotojai vėl reikalavo: „Orbanai, nešdinkis!“

 Keli tūkstančiai protestuotojų sekmadienį dalyvavo eitynėse Budapešto gatvėmis, reikalaudami, kad atsistatydintų Vengrijos mokesčių inspekcijos vadovė, kuriai buvo uždrausta atvykti į Jungtines Valstijas dėl įtariamos korupcijos. Ildiko Vida praeitą savaitę patvirtino, kad ji yra viena iš šešių neįvardytų pareigūnų, kurių sąrašą praeitą mėnesį paviešino JAV reikalų patikėtinis Budapešte, kuris sakė, jog Vašingtonas turi „įtikinamos informacijos“ apie korupciją.
2014-11-10

Vladimirą Putiną serbai sutiko kaip didvyrį

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, ketvirtadienį su oficialiu vizitu atvykęs į Rusijos tradicinės sąjungininkės Serbijos sostinę Belgradą, buvo sutiktas kaip didvyris. Tebesitęsiant Rusijos ginčui su Vakarais dėl Ukrainos, Serbijos prezidentas Tomislavas Nikoličius patiesė V.Putinui raudoną kilimą o paskui abu prezidentai automobiliu nuvyko padėti vainikų kapinėse, kur palaidoti rusų kariai, žuvę per 1944 metų spalio mūšį už Belgrado išvadavimą.
2014-10-16

Vengrijos įmonė netikėtai sustabdė dujų tiekimą Ukrainai

Vengrijos dujotiekių tinklų bendrovė FGSZ ketvirtadienį pareiškė neribotam laikui stabdanti dujų tiekimą kaimyninei Ukrainai dėl „techninių priežasčių“, o Ukrainos valstybinė dujų bendrovė „Naftogaz“ šį žingsnį laiko „netikėtu ir nepaaiškintu“. Pranešime, paskelbtame Vengrijos naujienų agentūros MTI, valstybinė įmonė FGSZ nurodė, kad tiekimas Ukrainai buvo sustabdytas „neribotam laikui nuo ketvirtadienio 16 val. Grinvičo (19 val.
2014-09-26

ES svarsto galimybę uždrausti pirkti Rusijos bankų akcijas ir obligacijas

(13.20) ES svarsto galimybę uždrausti pirkti Rusijos bankų akcijas ir obligacijas Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriai ketvirtadienį aptars Europos Komisijos pasiūlymą uždrausti pirkti Bendrijoje Rusijos bankų išleistas naujas akcijas arba obligacijas - tai būtų dalis griežtesnių sankcijų, kurios gali būti įvestos Maskvai dėl jos vaidmens Ukrainos krizėje, pranešė vienas diplomatas.
2014-07-24

ES vienybę skaldo rusiškos dujos

 Kai kurios Europos Sąjungos (ES) šalys gręžiasi tolyn nuo Bendrijos politikos stiprinti ekonominį bei diplomatinį spaudimą Maskvai dėl krizės Ukrainoje, ir prisideda prie dujotiekio tiesimo, nes šis gali atvesti didžiulius Rusijos eksportuojamų dujų kiekius prie pat jų durų slenksčių. Tačiau jų atsisakymas paklusti ES nurodymui nutraukti tuos darbus yra reikšmingesnis negu vien tik dar viena Europos praleista proga paspausti Kremlių.
2014-07-08

Vengrija grįžta į Rusijos „South Stream“ projektą

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas antradienį pareiškė, kad jo šalis neatsisakys prieštaringai vertinamo Rusijos dujotiekio „ South Stream“ („Pietų Srautas“) projekto, nes jis labai svarbus siekiant aprūpinti šalį būtinais energijos ištekliais. Planuojamas vamzdynas, kuriuo Sibire išgaunamos gamtinės dujos pasiektų Europą aplenkiant Ukrainą, dėl krizės toje šalyje tapo dar vienu įtampos šaltiniu Maskvos, Briuselio ir Vašingtono santykiuose.
2014-07-02

Austrija parsidavė Rusijai

 Austrija sukritikavo Vakarų sankcijas Rusijai ir pasirašė susitarimą dėl rusiško dujotiekio statybos, nepaisydama Europos Sąjungos būgštavimų - visa tai įvyko per Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitą Austrijoje antradienį, rašo nepriklausoma Briuselio svetainė EUobserver.
2014-06-26

Rusija surado naują partnerį dujotiekiui Europoje

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė, kad Rusija ir Serbija yra pasirengusios tęsti dujotiekio „South Stream“ („Pietų Srautas“) projektą. Tęsiantis konfliktui Ukrainoje, planai nutiesti tą vamzdyną tapo įtampos šaltiniu tarp Rusijos ir Europos Sąjungos (ES). Serbijos kaimynė Bulgarija šį mėnesį paskelbė stabdanti savo indėlį „South Stream“, atsižvelgdama į Briuselio rekomendacijas, kol bus priimta nutartis, ar tas projektas atitinka ES teisines normas.
2014-06-17

Dujotiekis „South Stream“ – derybų korta ES priešpriešoje su Rusija

Milijardų dolerių vertės „South Stream“ dujotiekio statybos projektas, turintis padėti Sibire išgaunamoms dujoms lengviau pasiekti Europą, tapo ekonominiu koziriu Ukrainos krizėje, sako analitikai, kai Bulgarija sustabdė darbus savo teritorijoje, spaudžiama Briuselio ir Vašingtono. Dujotiekis, kurio statybos projektą palaiko Rusijos energetikos milžinė „Gazprom“, Italijos ENI ir Prancūzijos EDF, turėtų kasmet perpumpuoti 63 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų iš Rusijos į Europos šalis.
2014-06-11

ES smogė į skaudamą vietą: Rusija piktinasi dėl „South Stream“ projekto stabdymo

 Rusijos pasiuntinys Europos Sąjungoje Vladimiras Čižovas pirmadienį sukritikavo Bulgarijos sprendimą sustabdyti darbus prieštaringai vertiname, Kremliaus palaikomome dujotiekio „South Stream“ projekte, reaguojant į Briuselio spaudimą, ir pavadino tai „sėlinančiu perėjimu prie ekonominių sankcijų Rusijai“. „Sunku atsikratyti jausmo, kad Europos Komisijos vykdomas Bulgarijai svarbaus „South Stream“ sektoriaus statybos darbų pradžios blokavimas yra vykdomas grynai dėl politinių priežasčių“, –...
2014-06-09

Maskvos spaudimas nepadėjo: Bulgarija stabdo „South Stream“ dujotekio projektą

 Bulgarija stabdo darbus prieštaringai vertiname dujotiekio „South Stream“ projekte, palaikomame Rusijos, sulaukusi kritikos iš Europos Sąjungos ir Jungtinių Valstijų, sekmadienį pranešė premjeras Plamenas Orešarskis. „Nurodžiau sustabdyti visus darbus. Dėl tolesnių veiksmų spręsime po konsultacijų su Briuseliu“, – sakė P.Orešarskis po susitikimo su JAV senatorių delegacija.
2014-06-09

V. Putinas skundžiasi dėl „kaišiojančios pagalius į ratus“ ES

 Rusija pagrasino ES dujotekių projektus „South Stream“ ir „North Stream“ pakreipti per kitas, ne Europos Sąjungos, šalis, jeigu ši ir toliau „kaišios pagalius į ratus“, praneša censor.net.ua. „Jeigu mes ir toliau turėsime kokių nors problemų su „South Stream“, - o Briuselis šiame projekte mums nuolat kiša pagalius į ratus, - mes svarstysime ir kitus variantus – per valstybes, kurios neįeina į ES. Paprasčiausiai ES sulauktų dar vienos tranzitinė šalies.
2014-05-26

Vengrija džiaugiasi pažanga įgyvendinant Rusijos „South Stream“ projektą

 Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas trečiadienį po susitikimo su Rusijos energetikos milžinės „Gazprom“ vadovu sveikino pažangą įgyvendinant Rusijos dujotiekio "South Stream" („Pietų srautas“) projektą. „Situacija Ukrainoje patvirtina, kad „South Stream“ projektas tapo svarbiausiu klausimu kalbant apie Europos aprūpinimą dujomis“, - sakoma V.Orbano kanceliarijos pareiškime, kuris paskelbtas po Budapešte įvykusio premjero susitikimo su „Gazprom“ vadovu Aleksejumi Mileriu.
2014-05-15

Rusija: dujotiekis „South Stream“ bus nutiestas iki 2015 metų

Didžiulis dujotiekis „South Stream“ (Pietų srautas), kuriuo numatoma pumpuoti gamtines dujas iš Rusijos į Europos Sąjungos (ES) šalis, yra tikrovė ir bus nutiestas kaip planuota - iki 2015 metų pabaigos, trečiadienį pareiškė vienas šio projekto vadovų, mėgindamas išsklaidyti didėjančias abejones, kad vamzdynas bus nutiestas. 39 mlrd.
2013-05-17

Turkija davė Rusijai galutinį sutikimą dėl „Pietų srauto“

Turkija davė Rusijai oficialų leidimą tiesti „Pietų srauto“ gamtinių dujų dujotiekį per savo teritoriją, trečiadienį pareiškė Rusijos premjeras Vladimiras Putinas, informuoja AFP, „RIA Novosti“. „Norėčiau padėkoti Turkijai už jos sprendimą leisti „Gazprom“ tiesti „Pietų srauto“ dujotiekį per Turkijos ekonominę zoną“, – susitikimo su Turkijos energetikos ministru Taneriu Yildizu metu sakė V. Putinas.
2011-12-28

Ukraina, prispausta rusiškų dujų

Pastaruoju metu Rusijos ir Ukrainos santykiai išgyvena sunkią fazę. Svarbiausios nesutarimų priežastys – Ukrainai tiekiamų rusiškų dujų kainų ir šalies stojimo į Muitų sąjungą klausimai.Ukrainos premjeras Nikolajus Azarovas pareiškė, kad Kijevas ir Maskva peržiūrėjo šiuo metu galiojančią 2009 metais pasirašytą sutartį dėl dujų eksporto į Ukrainą apimties ir kainų, už kurią neseniai nuteista buvusi premjerė Julija Tymošenko.
2011-10-28

Vienu kompiuterio pelės paspaudimu V. Putinas panaikino ekskliuzyvinę Ukrainos padėtį Europoje

Rusijos premjeras šiandien „įjungė“ Nord Stream dujotekį. Nuo šio dujotekio linijos pajungimo momento tranzitas per Ukrainą praras savo reikšmę. Taip pareiškė Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas, vienu pelės paspaudimu, atėmęs ekskliuzyvinę Ukrainos padėtį tarp Rusijos ir Europos. Nuo šiol rusiškos dujos į Vokietiją bus tiekiamos tiesiogiai, Baltijos jūros dugnu, o derybos su Ukraina turės įgautą naują toną.
2011-09-06

Rusija ir Bulgarija susitarė dėl „South Stream“

Rusija ir Bulgarija vakar pasirašė „kelio gaires“ dujotiekio „South Stream“ projekte. Tikimasi, jog šis projektas paspartins „South Stream“ atkarpos tiesimą Bulgarijoje. Pranešama, jog dokumentą Varnoje pasirašė šios šalies ekonomikos ir energetikos ministras Traičas Traikovas ir Rusijos energetikos ministras Sergejus Šmatko. Bemaž 900 km ilgio atkarpą ketinama tiesti dugnu nuo kompresorinės stoties Rusijos krante iki Bulgarijos kranto. Dujotiekis galėtų tiekti iki 63 mlrd. kub.
2010-07-17

Europos Komisija pritars rusiškam vamzdžiui?

Europos Komisijos energetikos komisaras Guntheris Oettingeris antradienį pirmą kartą prasitarė, kad ES gali paremti Rusijos inicijuojamo dujotiekio „South Stream“ projektui. Per Juodąją jūrą planuojamas tiesti dujotiekis yra laikomas konkurentu iki šiol ES remtam „Nabucco“ projektui. „Europos Komisija gali paremti „South Stream“ su tą sąlyga, kad jis atitiks visus techninius saugumo reikalavimus“ - per energetikos forumą Bulgarijoje pareiškė G. Oettingeris.
2010-03-03

„South Stream” versus „Nabucco”: dujotiekių varžytuvės

Metams baigiantis Europoje atgyja kalbos apie „dujų karus“: neva Rusija ir Ukraina gali vėl pradėti megzti destruktyvų tarpusavio dialogą, kurio rezultatai palies ir ginče nedalyvaujančias trečiąsias puses – Europos valstybes.
2009-12-21

Rusija pasirašė susitarimą su Slovėnija dėl „South Stream“

Šeštadienį Slovėnija ir Rusija pasirašė susitarimą dėl „South Stream“ dujotiekio. Susitarimu Slovėnija leido naudoti savo teritoriją dujotiekio trasai. Rusijos premjeras Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusija jau pasirašė susitarimus su visomis projekto „South Stream“ dalyvėmis. „South Stream“ dujotiekį ketinama pabaigti 2015-ais metais. Jis yra pagrindinė atsvara Europos Sąjungos remiamam „Nabucco“ projektui.
2009-11-15

Europa – prie naujo dujų konflikto su Rusija slenksčio

Įvairiose žiniasklaidos priemonėse pasirodžiusi informacija leidžia teigti, kad Europa grėsmingai priartėjo prie naujo dujų konflikto su Rusija. Tik šiemet jo turinys gali būti kiek kitoks negu ankstesniais metais. Remiantis naujienų portalo http://www.rosbalt.ru/ šių metų spalio 10 d. pranešimu, dėl pasaulinės ekonominės krizės Europos valstybės nėra pajėgios išnaudoti dujų kvotų, numatytų šiems metams su pagrindiniu dujų tiekėju koncernu „Gazprom“ pasirašytose sutartyse.
2009-10-30

„Šiaurės srautas“ paplauna Baltijos šalių pasipriešinimą

Nepaisant Baltijos šalių protestų, dujotiekio Baltijos jūros dugnu projektas „Nord Stream“ („Šiaurės srautas“) pamažu įgauna pagreitį. Keletas valstybių jau davė aiškų sutikimą, kad dujos būtų tiekiamos per jų teritorinius vandenis nutiestu vamzdynu. Jų neatbaidė kai kurių politikų ir ekspertų perspėjimai, kad taip Rusija gali primesti savo diktatą Vakarų Europai ir kad vamzdynas kelia ekologinį pavojų Baltijos jūros regionui.
2009-10-28

Prancūzija gali prisijungti prie rusiško dujotiekio projekto

Prancūzijos elektros kompanija EDF netrukus gali prisijungti prie Rusijos planuojamo dujotiekio „South Stream“ projekto, skelbia dienraštis „Kommersant“. Šis projektas yra pagrindinis konkurentas Europos Sąjungos remiamam „Nabucco“ dujotiekiui. Pranešama, kad EDF su dujoetiekio tiesimo iniciatoriais jau pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą.
2009-09-15

Rusijos žiniasklaida: šachas Europai

Rusija ir Turkija planuoja pasirašyti susitarimą dėl bendradarbiavimo statant naftotiekį Samsunas-Džeichanas. Rusijos žiniasklaidoje tai jau vadinama „šachu Europai“. Rusijos verslo dienraštis „RBK daily“ rašo, kad apie šiuos planus pranešė šalies energetikos ministras Sergejus Šmatko. Be to, šalys toliau aptaria ir dujotiekio projektą South Stream, kurio maršrutas gali eiti per Juodosios jūros Turkijos akvatoriją.
2009-08-05

Kodėl sudėtinga „Nabucco“ dujotiekiu sujungti Centrinę Aziją su Europa

Vienas iš Europos energetinės politikos sopulių – „Nabucco“ dujotiekis, regis, dar turi vilčių tapti sėkmingu projektu. Penkių šalių – Austrijos, Bulgarijos, Rumunijos, Turkijos ir Vengrijos vyriausybės dar pirmąjį šių metų pusmetį pasižadėjo pasirašyti susitarimą, kuris turėtų padėti pamatus dujotiekio statybos pasiruošimui. Tiesa, pati statyba, jei viskas vyks pagal planą, prasidės tik 2011-aisiais, o dujų tiekimo pradžia numatoma 2014 metais.
2009-05-18

Mažoji pergalė prieš Rusijos dujas

Europos Komisijos (EK) pareigūnai džiugiai sutiko žinią apie Europos Sąjungos (ES) valstybių vadovų sprendimą skirti dalinį finansavimą „Nabucco“ dujotiekio projektui. Vis dėlto karo su Rusijos interesais ES dujų rinkoje pabaigos dar nematyti. Tikisi 2 milijardų „Nabucco“ bus tiesiamas. Mes gavome pinigų“, - pasibaigus Europos Vadovų Tarybai (EVT) skubėjo pasidžiaugti ES energetikos komisaro Andrio Piebalgo atstovas spaudai Ferranas Tarradellas Espuny.
2009-03-24

„Nord Stream“ įgauna pagreitį

Pamažu pradeda aiškėti Rusijos ir Ukrainos dujų karo, praėjusį mėnesį privertusio iš šalčio drebėti milijonus europiečių, laimėtojai. Kaip ir panaši situacija prieš dvejus metus, ši krizė vėl privertė ES politikus ieškoti būdų dujų tiekėjams ir tiekimo maršrutams diversifikuoti. Jau dabar Europos Sąjunga 40 proc. visų importuojamų dujų perka iš Rusijos, o 80 proc. iš jų Europą pasiekia per Ukrainą.
2009-02-27

Suomija gali paremti „Nord Stream“ dujotiekį

Trečiadienį Latvijos sostinėje Rygoje viešėjęs Suomijos užsienio reikalų ministras Alexanderis Stubbas pareiškė, kad Helsinkis gali paremti prieštaringai vertinamą dujotiekį Baltijos jūros dugnu „Nord Stream“. „Mums reikia „Nabucco“, aš sakau, kad mums reikia „South Stream“, o galiausiai mums gali prireikti ir „Nord Stream“, - teigė Suomijos diplomatijos vadovas.
2009-02-05

EP ragina pasirūpinti energetiniu saugumu

ES turi parengti planą, kaip elgtis nutrūkus energijos išteklių tiekimui. Ji taip pat turi užtikrinti energetikos jungtis, ypač atkirstuose regionuose – tokiuose kaip Baltijos šalys. Taip pat svarbu įvertinti saugios branduolinės energetikos privalumus.
2009-02-03

EP ragina pasirūpinti energetiniu saugumu ir integruoti Baltijos šalis

ES turi parengti planą, kaip elgtis nutrūkus energijos išteklių tiekimui. Ji taip pat turi užtikrinti energetikos jungtis, ypač atkirstuose regionuose – tokiuose kaip Baltijos šalys. Taip pat svarbu įvertinti saugios branduolinės energetikos privalumus.
2009-02-03

Europos energetinis saugumas geostrateginių interesų fone

Sausį be rusiškų dujų likus pusei Europos, ES buvo dar kartą priversta prisiminti savo Achilo kulną – energetinio saugumo dilemą. Energijos išteklių įvairinimas išspręstų daugelį Europos bėdų, tačiau kokiomis gamtinių dujų tiekimo alternatyvomis galėtų pasinaudoti Europa? Dujų krizės metu pasitikėjimas tiek Rusija, tiek ir Ukraina Europos akyse gerokai susvyravo.
2009-01-27

Rusija: „Nord Stream“ veiks jau 2011 metais

Baltijos jūros dugnu planuojamas tiesti dujotiekis „Nord Stream“, kuris sujungs Rusiją ir Vokietiją, veiks jau 2011 metais, skelbia Rusija. Kalbama, kad savo tvirtą paramą dėl dujotiekio Berlynui ES viduje artimiausiu metu išreikš ir Prancūzija. Rusijos ambasadorius prie ES Vladimiras Čižovas pareiškė, kad dabartinė dujų krizė tarp Rusijos ir Ukrainos, palietusi ir apie 20 Europos valstybių, tik dar kartą įrodė, jog būtina diversifikuoti dujų tiekimo iš Rusijos į Europą kelius.
2009-01-21

Energija Rytų Europoje: dujų troškimas

Buvusioms Rusijos satelitinėms Rytų Europos valstybėms suduotas didžiausias smūgis Tuščios kalbos apie atsargų diversifikavimą tuomet, kai mažai kas daroma, ir vietoj to pasikliaujama patogiais ryšiais su Rusijos dujų verslu. Pastaraisiais metais didžiojoje Rytų Europos dalyje tokia buvo įprasta energetikos politika. Ukrainos ir Rusijos ginčas, dėl kurio regionui buvo nutrauktas dujų tiekimas, rodo, kad tai buvo didžiulė klaida.  Labiausiai nukentėjo Bulgarija.
2009-01-21

Dujų milžinė molinėmis kojomis

Rusija pernelyg ilgai buvo laikoma neišsenkamu energetinių išteklių šaltiniu. Tačiau žinomas analitikas Vladimiras Socoras perspėja: iš tiesų mūsų visų jau netrukus gali laukti skausmingas praregėjimas. Leidinyje „Eurasia Daily Monitor“ paskelbtame straipsnyje V.Socoras tvirtina, kad šiuo metu turime galimybę stebėti ne šiaip dujų tiekimo Europos valstybėms krizę, bet Rusijos vadovų bandymus supjudyti tarpusavyje šalis vartotojas, pakelti kainas ir bent šiek tiek sumažinti eksportą.
2009-01-16

Prezidento dilema: pasirinkimas tarp „Nabucco“ ir „South Stream“

Kurį pasirinkti? Tai turės nuspręsti būsimas Amerikos prezidentas. Arba Europa gamtines dujas gaus iš Irano, arba visos kartos žemyno energijos atsargas tvarkys Rusija. Vienu atžvilgiu abi problemas lyginti sudėtinga. Irano branduolinės raketos Izraeliui keltų egzistencinę grėsmę.
2008-10-28

E. Lucasas: Rusijai mes – tik figūros šachmatų lentoje

Dabar jau galime teigti, kad Dimitrijaus Medvedevo „naujoji Rusija“ labai panaši į senąją, Vladimiro Putino valdytąją, dienraštyje „The Telegraph“ rašo knygos „Naujasis Šaltasis karas“ autorius Edwardas Lucasas. Tai patvirtina ankstesnių savaičių įvykiai. Didžiosios Britanijos tarnybos Rusijos pareigūną apkaltino žmogžudyste. Reaguodama į tai Rusijos žiniasklaida „demaskavo“ Didžiosios Britanijos diplomatą, kuris apkaltintas šnipinėjimu.
2008-07-15

„Gazprom“ nori tiesti dujotiekį į JAV pietines valstijas

Rusijos dujų monopolininkė „Gazprom“ suinteresuota dalyvauti JAV tiesiamo dujotiekio iš Aliaskos į pietinę šalies dalį projekte, pranešė Rusijos naujienų agentūra „Interfax“. Apie tai Sankt Peterburge vykstančiame tarptautiniame ekonomikos forume pareiškė „Gazprom“ valdybos pirmininkas Aleksejus Mileris.
2008-06-07
Į viršų