sodas ir daržas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sodas ir daržas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sodas ir daržas“.
Šilauogės sukraus neregėtą derlių: rašykitės šiuos patarimus
Prasidėjus pavasariniam darbymečiui ne vienas sodininkas atsisuka į šilauogių krūmus, nes jų uogos – tikras sveikatos ir vitaminų šaltinis. Vis tik norint džiaugtis gausiu uogų kiekiu yra svarbu žinoti, kaip tinkamai prižiūrėti šilauogių krūmus. Tad pateikiame jums pagrindines priežiūros taisykles, kurios padės užtikrinti sėkmingą krūmo augimą ir gausų derlių.
Savo žiniomis apie šilauogių auginimą sutiko pasidalinti „Stučkų medelyno“ savininkas Vilius Stučka.
Šias daržoves galima sodinti pavėsyje: augs ir be saulės spindulių
Jei jūsų sklypas yra pavėsyje, tai ne priežastis atsisakyti daržininkystės. Šiandien apžvelkime, ką galite sodinti pavėsyje.
Šie augalai įprastai nereikalauja sudėtingos priežiūros ir duos puikų derlių.
Kokias daržoves galima sodinti pavėsyje?
Vaisiniai augalai mieliau auga po kaitria saule. Ji jiems reikalinga derliui ir fotosintezei. Tuo pat metu jų lapuočiai kolegos renkasi pavėsį ir pusiau pavėsį. Per daug saulės šviesos sumažina jų derlių ir gali nudeginti lapus.
Padarykite tai savo agurkams: rezultatas maloniai nustebins
Agurkai – viena populiariausių daržovių Lietuvoje. Jie valgomi švieži, rauginti ir marinuoti. Iš agurkų gaminamos salotos, sriubos, jie naudojami kaip garnynas prie pagrindinių patiekalų.
Pavasaris jau kieme, tad pats laikas agurkams. Juos daiginti paprasta, tačiau reikia žinoti kelias pagrindines taisykles.
Sėklos
Agurkų veislių ir hibridų yra daug, todėl svarbu tinkamai juos pasirinkti.
Ragina tai padaryti sodinant pomidorus: rezultatas nustebins
Laiku į sklypą įterptos trąšos padės paskatinti pomidorų augimą. Kaip pagerinti derlių be chemijos?
Sodinininkai atskleidė, kaip padėti savo pomidorams.
Pasidalijo auksiniu patarimu
„Laiku panaudotos tinkamos trąšos yra vienas iš raktų į gerą pomidorų derlių. Visada sulauksite rekordinio derliaus, o patys pomidorai bus skanūs ir nesutrūkinės, jei laikysitės paprastų rekomendacijų“, – aiškina sodininkai.
Prieš sodinant pomidorų daigus į atvirą dirvą, reikėtų ją paruošti.
Rado geriausias namines trąšas: išbandykite šiemet
Sodininkai nuolat ieško naujų būdų, kaip paįvairinti gamtos trąšas. Gėlių priežiūros ekspertė dalijasi savo paslaptimis.
Net jei dauguma jūsų sodo augalų yra nepretenzingi, jiems vis tiek reikia tam tikros priežiūros. Visų pirma, trąšų naudojimo, kad augalai geriau augtų ir vešliai žydėtų.
Pusryčių likučių panaudojimas trąšoms
Kaip nurodė sodininkystės ekspertė Kelly Wilkiniss, yra vienas pigus būdas turėti žydintį sodą. Tereikia pasinaudoti pusryčių likučiais.
Gražiausios vejos savininkas išdavė, kaip atsikratyti samanų: veikia 100 proc.
2017 m. gražiausios Didžiosios Britanijos vejos konkursą laimėjo 81-erių Stuartas Grindle'as iš Donkasterio. Jis pasidalijo savo auksiniu patarimu, kaip atsikratyti samanų ir visuomet išlaikyti tobulą veją.
Buvęs konkurso „Geriausia Didžiosios Britanijos veja“ nugalėtojas atskleidė keletą naudingų patarimų, kaip prižiūrėti veją, kas, kaip jis pripažįsta, yra gana sudėtinga.
Kaip teisingai sodinti vaismedžius? Užsirašykite šiuos patarimus
Prasideda sodinukų mugių sezonas. Kaip mugėje išsirinkti geriausius vaismedžius, juos tinkamai pasodinti ir prižiūrėti, pasakoja sodininkystės krypties biomedicinos mokslų daktaras Malinausko medelyno savininkas Kęstutis Malinauskas.
Mugėje ar medelyne renkantis augalą pirmiausiai vertėtų atkreipti dėmesį į jo būklę. Geriausiai prigyja jauni – vienų dviejų metų medeliai.
Jokiu būdu savo kieme nedarykite 1 veiksmo: galite sulaukti triženklės baudos
Vakar prieš vidurnaktį ugniagesiai skubėjo į Kėdainiuose esančią Šėtos gatvę, mat pranešta apie degančią sausą žolę.
Apie 23:10 val. Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė pranešimas apie gaisrą Kėdainių miesto Šėtos gatvėje – degė žolė. Į įvykio vietą išsiųsti ugniagesiai. Jiems atvykus paaiškėjo, kad liepsnos apėmusios apie 30 arų sausos žolės plotą. Ugnis sėkmingai užgesinta, didesnių nuostolių išvengta.
Padarykite tai savo avietėms: augs daug geriau
Pavasario pradžia, balandžio mėnuo yra puikus metas pradėti lauko darbus sode, siekiant užsiauginti mylimų uogų.
Balandžio pradžia – pats metas pasirūpinti savo avietėmis, rašoma mirror.co.uk.
Aviečių mulčiavimas
Viena geriausių uogų, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį kovo mėnesį, yra avietės, žinomos dėl savo puikaus skonio ir maistinės vertės. Jomis reikia pasirūpinti tam, kad vasaros pabaigoje, rudens metu tikėtumėmės sulaukti uogų.
Pakabinkite kompaktinį diską savo balkone: rezultatas nustebins
Šį pavasarį sodininkai raginami soduose pakabinti kompaktinius diskus, kad apsisaugotų nuo balandžių, kurie yra ne patys laukiamiausi svečiai. Be to, kompaktinį diską galite pasikabinti ir balkone, jei jame lankosi ar kuriasi balandžiai.
Daugelis mėgsta, kai aplink skraido paukščiai, sodininkai įprastai skatina paukščių lankymąsi sode, vis tik balandžiai pavasarį gali kelti nepatogumų – jie tampa kenkėjais, teršia aplinką, o jei sukiojasi sode, gali apgadinti augalus.
REKLAMA
REKLAMA
Pomidorai augs lyg išprotėję: štai ką reikia daryti
Dažnas daržininkas pomidorų pasisėja pats. Šiuo metu daigai laukia dar šiltesnių, pastovesnių orų ir keliaus į šiltnamius ar lauko daržą. Kaip juos pasodinti, kad derlius būtų kuo gausesnis?
Žinome, kad net ir sodinant šiltnamyje geriausia būtų sėjomaina, tačiau dažniausiai dėl mažo ploto to negalime daryti. Tad išeitis – gerinti dirvą.
Ją reikėtų lengvai perkasti ir papildyti kompostu.
Samanų vejoje neliks nė kvapo: štai ką reikia daryti
Samanos gadina gražią veją, o kaip ją išnaikinti daugelis gal nė nežino. Ekspertai sako, kad valgomoji soda, dar vadinama natrio bikarbonatu, yra lengviausias būdas išspręsti šią itin dažnai pasitaikančią problemą.
Paprastai soda naudojama kaip kildinimo priemonė įvairiems kepiniams, tačiau šis produktas turi aibę įvairių paskirčių.
Kaip pašalinti samanas iš vejos?
Ekspertai iš crabgrasslawn.com teigia, kad valgomoji soda – geriausia priemonė nedideliems samanų ploteliams šalinti.
Samanų vejoje neliks nė kvapo: štai ką reikia daryti
Samanos gadina gražią veją, o kaip ją išnaikinti daugelis gal nė nežino. Ekspertai sako, kad valgomoji soda, dar vadinama natrio bikarbonatu, yra lengviausias būdas išspręsti šią itin dažnai pasitaikančią problemą.
Paprastai soda naudojama kaip kildinimo priemonė įvairiems kepiniams, tačiau šis produktas turi aibę įvairių paskirčių.
Kaip pašalinti samanas iš vejos?
Ekspertai iš crabgrasslawn.com teigia, kad valgomoji soda – geriausia priemonė nedideliems samanų ploteliams šalinti.
Kurmių kieme neliks nė kvapo: štai kas padės
Nors sakoma, kad kova su kurmiais yra beviltiška, nekovoti ir leisti jiems apsigyventi po pievele ir daržu taip pat nėra išeitis, tuo labiau, kad šiais laikais yra daug priemonių, leidžiančių kurmius atbaidyti.
Štai, ką svarbu žinoti apie kurmius.
Traukia sliekai
Kurmiai atsikrausto visų pirma ten, kur yra derlinga žemė, t. y. daug organinių medžiagų, vabalų, lervų, sliekų.
Padarykite tai savo braškyne: uogos augs daug geriau
Pirmąjį pavasario mėnesį sode jau laukia nemažai darbų. Kol pradės sprogti pumpurai, reikėtų apžiūrėti ir nugenėti vaismedžius.
Pasižymėkite, kokie darbai šį mėnesį laukia sode.
Sodo darbai
Pagrindinis būsimo derliaus rodiklis – susiformavę žiediniai pumpurai. Obelų ir kriaušių jie gana stambūs ir daugiausia susitelkę ant smulkių šakučių; vyšnių ir slyvų – ant praėjusių metų ūglių. Gero derliaus sulauksite, jei paliksite tiek šakų, kiek jų sugebės išmaitinti pumpurus, užauginti vaisius.
Pelargonijų ekspertė Sandra išdavė auksinius patarimus: šiemet žiedų nespėsite skaičiuoti
Pelargonijos – vienas iš mylimiausių sodininkų augalų, galintis augti tiek balkonuose, tiek terasose, tiek panaudojamas kitų erdvių puošimui vasaros metu. Tad jau 15 metų pelargonijas auginanti vilnietė sodininkė Sandra Stanislavičė pasidalijo savo auksiniais jų auginimo patarimais.
Sodininkė pasakojo, kad bendrai gėlininkyste ir augalininkyste užsiima nuo 2002 metų, o pelargonijas augina nuo 2015 metų.
Padarykite tai rožėms sode: rezultatas nustebins
Pavasaris – geriausias laikas tręšti rožes, jei trąšomis krūmus tręšite balandį ir gegužę, jie vešliai žydės visą vasarą ir rudenį.
Patarė, kokiomis trąšomis tręšti rožes.
Kuo tręšti rožes pavasarį, kad jos ilgai žydėtų: patyrusių šeimininkų patarimai
Kad rožių krūmai vešliai žydėtų, būtinai reikia mineralinių trąšų. Jų reikėtų įberti vakare, esant sausam orui, prieš pumpurų brinkimą. Fosforo ir kalio trąšos būtinos, kad žiedai suformuotų daugiau pumpurų ir greitai žydėtų.
Samanų vejoje neliks nė kvapo: štai ką reikia daryti
„Ką daryti, kai vejoje samanų daugiau nei žolės?“ – klausia Andrius V. iš Biržų.
Atsako agronomė Regina Sereikienė.
Samanos mėgsta pavėsį ir mažai patręštą dirvą. Nuo jų galima gintis dviem būdais – mechaniniu arba cheminiu. Atsikratyti samanų padės vejos vėdinimas, giliai subadant velėną.
Tada į gilesnius velėnos sluoksnius lengviau patenka oro.
Samanų naikinimas pievoje
Jei samanų nedaug, jas galima išgrėbstyti.
Hortenzijų ekspertas Mindaugas ragina tai padaryti savo sode: rezultatas nustebins
Nepamainomomis sodo favoritėmis dažniausiai yra įvardijamos hortenzijos. Šie gausiais žiedais apsipylę krūmai savo spalvomis praskaidrina net niūriausią vietą, o vieną iš hortenzijų rūšių savo kieme užsiauginti visai nesudėtinga.
Klaipėdos rajone, Šlapšilės kaime gyvenantis Mindaugas Riauka jau penkerius metus šalia savo namo augina šluotelines hortenzijas. Jos Mindaugo gyvenime atsirado visai atsitiktinai.
„Maždaug už kilometro-dviejų nuo mūsų namų yra medelynas.
Ragina šiuos augalus pasisodinti savo sode: daug priežiūros nereikalaus
Atkreipkite į jas dėmesį, jei ieškote veislių, kurios gali išgyventi be kruopščios priežiūros.
Skirtingai nei kambariniams augalams, kuriems galite skirti asmeninę priežiūrą – reguliuoti temperatūrą, laistymą ir saulės šviesą, lauko augalams paprastai skiriama daug mažiau dėmesio.
Laimei, kaip rašo Martha Stewart, yra keletas variantų, kurie gali atlaikyti bet kokias atšiaurias sąlygas.
Lietuviai parduotuvėse masiškai šluoja 1 prekę: atskleidė, kodėl
Žiemai baigiantis gyventojai skuba pirkti sėklas ir ruoštis ateinančiam daržininkystės sezonui. Vieni planuoja auginti daržoves ant palangės ar balkone, o turintys sodus – šiltnamiuose bei daržuose.
Pasak prekybos tinklo „Rimi“ rinkodaros ir viešųjų ryšių skyriaus vadovės Dalios Čenkienės, parduotuvėse pirmaisiais metų mėnesiais išauga anksti sėjamų daržovių bei žolelių sėklų paklausa, o populiariausios iš jų – česnakų, agurkų bei žirnių, rašoma pranešime spaudai.
Ragina šiuos augalus pasodinti savo sode: tikina, kad apsaugos nuo blogio
Yra tam tikrų medžių, kurie turi ypatingą energiją ir padeda apsaugoti jūsų namus ir šeimą nuo nelaimių, negandų ir blogio. O štai kokius tris medžius, pasak ezoterikų, reikėtų sodinti šalia namų.
Šie medžiai gali apsaugoti namus nuo blogio.
Beržas
Tai šviesos, tyrumo ir gyvybės simbolis. Taip pat beržas padeda išvalyti vandenį, dirvožemį ir orą nuo taršos, saugo nuo blogos akies, neigiamos energijos ir priežasčių.
Pabarstykite šių miltelių ant hortenzijų: augs lyg ant mielių
Jau beveik išaušus kalendoriniam pavasariui pats metas pradėti rūpintis savo hortenzijomis. Ekspertė pasidalino naudingais patarimais, kaip tai padaryti gali padėti trys virtuvėje randamos priemonės.
Jei kada nors susimąstėte, kaip pasiekti, kad hortenzijos sukrautų didelius žiedus, ekspertė turi keletą patarimų. Tinklaraščio „The Waddle and Cluck“ autorė Lindsey Chastain pasidalijo keliais patarimais hortenzijų augintojams, rašo express.co.uk.
Šliužų kieme neliks nė kvapo: ekspertė atskleidė, kas padės
Artėjant pavasariui daug kas prisimena senuosius kenkėjus – invazinius šliužus, kurių atsikratyti nėra taip ir lengva. Tad sodininkė Jean Quinn pasidalijo nesudėtingu būdu, kuris padės greitai ir lengvai atbaidyti ne tik šliužus, bet ir sraiges.
Užuot naudoję druską ar varinę vielutę, išbandykite naudoti epsomo druską, dar vadinamą magnio druska, rašo express.co.uk.
Pomidorų ekspertė išdavė geriausias veisles: tokių skanių dar nebūsite auginę
Šiuo metu visi pomidorų mylėtojai jau dairosi, kokias naujas veisles šiemet išbandyti. Viena iš jų – alytiškė, aistringa pomidorų augintoja Sandra, kuri pomidorų auginimu užsiima jau daugiau nei dešimtmetį.
Sandra pasakojo, kad pomidorus pradėjo auginti prieš daugiau nei dešimt metų, o vazoniniai pomidorai jos gyvenime atsirado prieš maždaug penkmetį.
Išvardijo geriausias dienas sėti pomidorus: apsibraukite raudonai
Norint užauginti gausų pomidorų derlių, svarbu pasirinkti tinkamą laiką jų sėjai. Sėti pomidorų sėklas daigams 2025 m. vasarį – puikus sprendimas, siekiant užtikrinti stiprių ir sveikų daigų vystymąsi.
Tinkamai parinktos sėjos datos ir priežiūros rekomendacijos padėsjums gauti kokybišką derlių, kuris džiugins visą sezoną.
Geriausios dienos sėti pomidorus
Pomidorų daigų auginimas – sudėtingas procesas, reikalaujantis daug laiko ir pastangų, norint pasiekti gerą derlių.
Padarykite tai savo narcizams pavasarį: augs kaip pašėlę
Narcizai – nepaprastai gražios pavasario gėlės, savo žiedais galinčios papuošti bet kurį gėlyną. Tačiau kad jie žydėtų taip, kad jiems pavydėtų kaimynai, reikia žinoti, kuo juos maitinti pavasarį.
Svarbu narcizus maitinti augalui išleidus pirmuosius ūglius. Būtent šiuo laikotarpiu jam reikia papildomų maistinių medžiagų, kad formuotųsi pumpurai.
Ką mėgsta narcizai: tręšimas
Yra kelios trąšų rūšys, kurios geriausiai tinka narcizams maitinti pavasarį.
Ragina šį augalą pasodinti savo sode: žydi dukart per metus
Būtų nuostabu, jei alyvomis būtų galima džiaugtis ne tik gegužę, bet ir visą vasarą. Gera žinia ta, kad dabar yra unikalių veislių, kurios žydi ilgiau!
Žydintys alyvmedžiai yra tikra šiuolaikinio sodo puošmena, todėl jie išlieka vieni populiariausių krūmų dačų sklypų kraštovaizdžio dizaine.
Ypač stebuklingai jis atrodo žydėjimo metu, paprastai gegužės mėnesį.
Hortenzijų ekspertas Pranas išdavė auksinius patarimus: augs kaip pašėlusios
Reikėtų gerai paieškoti sodo, kuriame neaugtų nė viena hortenzija, nes šios gėlės – tikros sodininkų numylėtinės. Dideli krūmai, gausūs žiedynai ir šakeles aplipę tūkstančiai žiedelių – neišpasakytas grožis, puošiantis kiekvieną kiemą. Tad kaip savo sodybą pagražinti nauju hortenzijos krūmu?
Naujienų portalo tv3.lt skaitytojams apie pagrindines hortenzijų sodinimo ir auginimo taisykles papasakojo jau 30 metų hortenzijų auginimo patirties turintis Trakų rajone gyvenantis Pranas Surintas.
Netrukus ragina pasodinti šiuos augalus sode: rezultatas nustebins
Nors kovo mėnesį orai dar nedžiugina pavasariška šiluma, tačiau tai ne priežastis sėdėti be darbo. Dabar kaip tik pats laikas sėti augalus gėlyne ir sode.
Kokias gėles sodinti pirmąjį pavasario mėnesį, kad žydėtų visą vasarą?
Verbena
Tai nepretenzingas ryškių spalvų augalas, žydintis nuo pavasario iki pat šalnų. Verbenų sėklas galima sėti jau kovo mėnesį. Po 15 dienų pasirodys pirmieji ūgliai, o gėlę į dirvą galima sodinti gegužės mėnesį.
Atskleidė, kada geriausia sėti pomidorus: užsirašykite
Pomidorus auginti gali būti gana sudėtinga, tačiau jie puikiai augs, jei juos sėdami ir sodindami laikysitės paprastų taisyklių.
Pavasaris jau beveik čia pat ir daugelis sodininkų džiaugiasi galėdami pagaliau išeiti į sodą ir pradėti svarstyti apie sodinimą. Vienas iš svarbių augalų, kuriuos galima sėti jau dabar, yra pomidorai, express.co.uk.
Vasarą sulaukti didelių raudonų pomidorų gali būti labai malonu, tačiau šį augalą auginti dažnai būna sudėtinga.
Atskleidė geriausias pomidorų veisles: būtinai išbandykite šiemet
Nė vienam sodininkui nėra didesnio džiaugsmo, kaip vasaros metu iš savo daržo nusiskinti didelį, sultingą ir kvepiantį pomidorą. O norint vasaros metu mėgautis gardžiu derliumi, pasiruošimo darbams vertėtų atsidėti jau dabar. Vienas iš jų – gardžiausių pomidorų veislių atsirinkimas.
Visiems sodininkams, kurie šiuo metu ieško geriausių pomidorų veislių, pateikiame 8 veisles, kurios nepaliks nė vieno abejingo ir leis džiaugtis gausiu derliumi, kurio pakaks net kaimynams.
Šliužai į jūsų kiemą daugiau nebešliauš: išdavė, ką reikia daryti
Dabar yra tinkamas metas pradėti imtis veiksmų siekiant, kad 2025 metais šliužai ir sraigės į jūsų valdas nebeužsuktų.
Sodininkai raginami imtis veiksmų žiemą, kol orai dar nėra pilnai atšilę, rašoma express.co.uk.
2024 m. buvo šliužų ir sraigių antplūdžio metai, nes vasara buvo labai drėgna ir šilta, todėl kenkėjai turėjo puikias šiltas ir drėgnas sąlygas graužti visus jūsų brangius sodo augalus.
Alkanieji šliužai nesustoja ir nori iš jūsų sodo atimtų viską, ką su meile pasodinote.
Namuose augančių svogūnų laiškų nespėsite skaičiuoti: štai ką reikia daryti
Dienoms jau pagaliau ilgėjant, savaime norisi daugiau žalumos ir vitaminų. Ant palangės žaliuojantys prieskoniai ir žalumynai ne tik kuria pavasarišką nuotaiką, bet ir yra nepamainomi pagalbininkai virtuvėje. Kad palangių daržininkystės sezonas Lietuvoje jau prasidėjo, pastebi Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Pasak jos, dažnuose namuose pirmaisiais pavasario pranašais tampa svogūnų laiškai, mat svogūnų sodinukų kaina patraukli, o daug darbo juos užauginti nereikia.
Sodininkas atskleidė 2 paprikų daiginimo būdus: sulauksite gausaus derliaus
Norint vasarą gauti skanių ir didelių saldžiųjų paprikų, pirmiausia reikia užauginti stiprų daigą. Tam svarbu teisingai apskaičiuoti sėklų sėjos laiką – nuo to priklausys kokybė.
Pasėjus anksti, daigai greičiausiai bus per daug pailgi. Jei sėjama vėlai, sodinant į atvirą gruntą daigai bus nepakankamai išsivystę. Tai reiškia, kad iš tokių daigų nebus galima surinkti ankstyvo derliaus.
Todėl turėtumėte stengtis kuo tiksliau nustatyti sėjos datą, kad ateityje gautumėte gausų derlių.
Žieminis krūmų genėjimas: atskleidė auksinius patarimus
Artėjant pavasariui sodininkams atsiranda vis daugiau darbų. Vienas jų – uogakrūmių ir lianinių augalų (vynmedžių bei aktinidijų) genėjimas – tai reikia atlikti pačiame žiemos gale, kai šaltasis periodas jau eina į pabaigą, tačiau augalai dar nėra prabudę.
Kaip tai tinkamai daryti, pataria sodininkystės krypties biomedicinos mokslų daktaras Malinausko medelyno savininkas Kęstutis Malinauskas, rašoma pranešime spaudai.
Skruzdžių sode neliks nė kvapo: užsirašykite šiuos patarimus šiems metams
Norint atsikratyti skruzdėlynų, reikia kantrybės ir visapusiško požiūrio. Jei veiksite teisingai ir laiku, susidorosite net ir naudodami paprastas namines priemones.
Skruzdėlės darželyje gali tapti rimta problema tiems, kurie rūpinasi savo augalais. Skruzdėlės gali sutrikdyti natūralią pusiausvyrą sklype, nes jos saugo kai kuriuos kenkėjus, pavyzdžiui, amarus, nuo natūralių plėšrūnų ir kitų vabzdžių.
Amarai išskiria saldžias sultis, kurios yra mėgstamiausias skruzdėlių skanėstas.
Ragina šiuos augalus sėti dabar: rezultatas nustebins
Sausio mėnesį daugelis gėlių augintojų pradeda ruoštis pavasario sezonui. Viena iš svarbių užduočių šiame etape – gėlių sėjimas daigams. Būtent dėl šio pasiruošimo ankstyvą pavasarį galima sulaukti ryškaus ir ilgo žydėjimo, nes kai kurie augalai turi gana ilgą vegetacijos periodą. Nuo sėjos iki pirmųjų žiedų gali praeiti nuo penkių iki šešių mėnesių.
Sako, kad šio augalo negalima sodinti šalia namų: jis – lietuvių mėgstamiausias
Hortenzija yra išskirtinis ir nepaprastai gražus augalas, kuris savo žiedais gali papuošti bet kokią vietą. Tačiau jei planuojate jį auginti, turite prisiminti, kad hortenzija gali būti pavojinga.
Hortenzijos gali būti ne tik gražios, bet ir pavojingos.
Hortenzija – ką reiškia šis augalas
Dauguma žmonių sodina hortenziją, nes žydėjimo metu ji geba sodą paversti rojumi. Tačiau tik nedaugelis susimąsto, kad šis augalas turi skirtingą simboliką, priklausomai nuo kultūros ar šalies.
Pabarstykite šio mišinio ant dirvos: rezultatas pavasarį nustebins
Vienas iš pagrindinių pelenų komponentų yra kalis, jis ne tik stiprina augalus, bet ir didina jų atsparumą nepalankioms aplinkos sąlygoms. Pelenuose taip pat yra kalcio, fosforo, magnio ir kitų mikroelementų, kurie atlieka svarbų vaidmenį sveikam augalų augimui.
Ką užtikrina pelenų naudojimas žiemą – reikalingi elementai ir naudingos medžiagos dėl tirpstančio sniego palaipsniui prasiskverbia į dirvožemį, taip sudarydamos palankias sąlygas būsimų augalų šaknų sistemai.
1 tūkst. pomidorų veislių išbandžiusi Birutė išdavė geriausias: užsirašykite šiems metams
Pamažu artėjant sodininkystės sezono pradžiai ne vienas susimąsto apie tai, ką vertėtų pasisodinti šiemet. Viena iš daržovių, kuri karaliauja kiekvieno lietuvio darže ar šiltnamyje – pomidorai. Tad kokias pomidorų veisles vertėtų išbandyti šiemet?
Savo patirtimi ir mėgstamiausiomis pomidorų veislėmis pasidalijo Didžiasalyje gyvenanti daugiau nei 1 tūkst. pomidorų veislių išbandžiusi tikra pomidorų augintoja profesionalė Birutė Šatalina.
Šiemet nespėsite skaičiuoti hortenzijų žiedų: išdavė, ką reikia padaryti
Ne vienas sodininkas laukia meto, kada vėl bus galima pradėti tvarkytis sode. O vienas iš pagrindinių sodo akcentų – žiedais apsipylusios hortenzijos, kurios pagražina kiekvieno kiemo vaizdą. Vis tik svarbu prisiminti, kokių pagrindinių taisyklių reikia laikytis, norint, kad šis augalas atsiskleistų visu savo grožiu.
Atskleidė geriausias pomidorų veisles: užsirašykite kitiems metams
Pomidorai – visiems puikiai pažįstama daržovė, auginama tiek lauke, tiek šiltnamiuose, tiek balkonuose. Visame pasaulyje kasmet užauginama ir suvalgoma tūkstančiai tonų pomidorų. Juos itin mėgsta ir lietuviai.
Pomidorų auginimas yra nemažai priežiūros reikalaujantis procesas, tačiau gaunamas derlius ir vaisių skonis tikrai atperka įdėtas pastangas.
Patarė, kaip dažnai reikia laistyti kalėdinį kaktusą: kiti to nežino
Kalėdiniam kaktusui reikia tam tikros priežiūros, kad apdovanotų jus žiedais. Ypač svarbus klausimas yra šio augalo laistymas.
Jo dažnumas priklauso nuo metų laiko.
Kaip laistyti kalėdinį kaktusą žydėjimo laikotarpiu
Šiuo metu vyksta kalėdinių kaktusų žydėjimo laikotarpis. Dabar jiems reikia, kad dirva būtų tolygiai sudrėkinta. Augalai naudoja vandenį žiedams formuoti ir palaikyti.
Žydėjimo laikotarpis trunka nuo 4 savaičių.
Ragina pasodinti šiuos krūmus nederlingoje dirvoje: rezultatas nustebins
Sukurti gražų sodą akmenuotame ar nederlingame dirvožemyje yra tikras iššūkis – tereikia pasirinkti tinkamus krūmus.
Specialistai patarė, kokius geriausius dekoratyvinius krūmus pasirinkti nederlingai dirvai.
Kokie dekoratyviniai krūmai gerai augs nederlingoje dirvoje?
Migdolai. Pavasarį šis krūmas žydi švelniais šviesiai rožiniais žiedais, todėl jį būtina turėti savo sode. Migdolai gerai auga akmenuotoje dirvoje ir harmoningai atrodys pasodinti kartu su spygliuočiais.
Vėzdūnė sukraus nematytą skaičių žiedų: štai ką daryti
Žydinčio kiemo sodininkystės ekspertė Madison Moulton pasidalijo paprastais patarimais, kaip paskatinti vėzdūnę žydėti.
„Vėzdūnės žiedas gali išsilaikyti iki mėnesio, po to jis pradeda gelsti arba žaliuoti, o vėliau tampa juodas arba rudas. Kad išsaugotumėte augalo grožį, bet kuriuo metu nuimkite nužydėjusius žiedus“, – aiškina ekspertė.
Patarimai, kaip paskatinti žydėjimą
Gerą substratą galima paruošti sumaišius dvi dalis vazoninės žemės, vieną dalį perlito ir dalį kokosų pluošto.
Padarykite tai savo sode žiemą: kitąmet nespėsite rinkti derliaus
Iš tiesų šaltasis metų laikas yra tas metas, kai žemę reikia paruošti naujam sezonui. Jei dirvą tręšite ne tik rudenį, bet ir žiemą, tai padės pagerinti jos struktūrą.
Ypač jei rudenį dirva nebuvo tręšta, tuomet tręšimas žiemą yra tiesiog būtinas. Juk iki naujojo sezono žemė dar turės laiko įsisavinti visas naudingas medžiagas.
Kokios trąšos geriausiai tinka žiemos tręšimui?
Geriausiai šiuo metų laiku tiks organinės trąšos – kompostas ir humusas.
Kada ir kaip sodinti šilauoges? Štai ką reikia žinoti
Šilauogės – skanios ir sveikos uogos, augančios mūsų šalyje. Dėl joms būdingo saldžiarūgščio skonio ir didžiulių vitaminų bei maistinių medžiagų atsargų jas laikome viena naudingiausių uogų.
Jos skanios šviežios, šaldytos, pyraguose, šaltuose desertuose arba tiesiog vienos – kaip skani vitaminų bomba!
Šilauogių nauda mūsų sveikatai. Jos padeda kovoti su dideliu cholesterolio kiekiu. Jos saugo smegenų veiklą, gerina atmintį ir pažintines funkcijas, nes jose yra antioksidantų.
Žiemą padarykite tai savo sode: kitąmet derliaus skinsite daugiau
Lietuvoje šiuo metu orai palaipsniui vėsta, o sodininkai neretai susimąsto apie savo augalus, paliktus lauke. Svarbu jais tinkamai pasirūpinti, kad kitąmet būtų galima pasidžiaugti žiedais ir vaisiais.
Kas yra sniego sulaikymas ir kodėl jį reikia daryti? Apie tai rašo „Novini.LIVE“.
Kodėl būtina sulaikyti sniegą
Sniegas atlieka svarbų vaidmenį apsaugant dirvą nuo šalčio, erozijos ir stipraus vėjo.
Padarykite tai savo avietėms prieš žiemą: nespėsite skaičiuoti derliaus
Aviečių genėjimas rudenį – svarbus priežiūros etapas, turintis įtakos krūmų sveikatai ir kito sezono derliui.
Ši procedūra skatina naujų ūglių augimą, pagerina augalo ventiliaciją ir apšvietimą, taip pat užkerta kelią kenkėjų ir ligų dauginimuisi.
Kada genėti avietes
Geriausias laikas genėti yra spalio ir lapkričio mėnesiai, po paskutinio derliaus nuėmimo. Ūglius, nustojusius derėti, reikėtų nupjauti dirvos lygyje.