sodas ir daržas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sodas ir daržas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sodas ir daržas“.
Sraigėmis sode atsikratysite be vargo: štai ką reikia padaryti
Kenkėjai sode yra vieni labiausiai erzinančių „svečių“, kurie ne tik apgraužia susodintus augalus, tačiau taip pat kenkia ir estetiniam sodo vaizdui. Vieni iš jų – sraigės ir šliužai. Vis tik yra džiugių žinių – vos kelios gudrybės gali padėti jų atsikratyti.
Išnaikinti kenkėjus soduose galima pačiais įvairiausiais būdais, tačiau geriausiai, jeigu tai daroma kuo natūralesniu keliu. Tokių priemonių naudojimas ne tik tausoja aplinką, tačiau neretai būna ir pigiau nei cheminės priemonės.
Amarai jūsų sodo daugiau nepuls: pasisodinkite 1 augalą
Šiuolaikiniame ekologiškai sąmoningame pasaulyje sodininkai ir ūkininkai ieško įvairių būdų, kaip apsaugoti savo augalus ir padidinti sodo produktyvumą. Vienas iš tokių būdų – augalai palydovai ir jų sodinimas.
Ši ilgametė sodininkystės praktika turi daugybę privalumų, dėl kurių ji yra geresnis pasirinkimas nei pasikliauti cheminiais pesticidais.
Serenčiai
Serenčiai žinomi dėl savo gebėjimo atsispirti nematodams, ypač šakniniams nematodams, kurie gali pažeisti daugelio daržovių šaknis.
700 veislių rožių užauginusi Jolanta išdavė auksinius patarimus: nespėsite skaičiuoti žiedų
Sodo karalienėmis pramintos rožės yra vienas iš tų augalų, kurių savo gėlyne svajoja užsiauginti ne vienas sodininkas. Masyvių ir įvairiaspalvių žiedų gausa praturtina kiekvieną sodą, tad pateikiame jums kelis patarimus, kaip tinkamai pasirūpinti savo rožėmis, kad šios džiugintų žiedais.
Savo patirtimi ir rožių auginimo bei priežiūros patarimais su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais sutiko pasidalinti „Rožių sodo“ įkūrėja Jolanta.
Katės į jūsų sodą nebeis: ragina pasodinti šiuos augalus
Katės sode gali suerzinti ne vieną šeimininką, nes jos ne tik pasinaudoja jūsų erdve šalia augalų kaip tualetu, tačiau taip pat jaučiasi jose tarsi žaidimų aikštelėse.
Nors katės yra žavios, jų išmatos gali būti pragaištingos jūsų sodui, tačiau prisiekę sodininkai turi įvairių gudrybių, padedančių apsaugoti augalus.
„Augalai, nepatinkantys katėms, yra bene paprasčiausias ir pigiausias būdas atbaidyti jas nuo gėlynų niokojimo, – sako „PlantIn“ ekspertai.
Vilniečio sklype staiga „susproginėjo“ visos trešnės: paaiškėjo, kas nutiko
Šiuo laikotarpiu vis daugiau sodininkų dalijasi sugadinto trešnių uogų derliaus nuotraukomis – jose įamžintos jau suskilinėjusios ant medžių augančios uogos. Ne vienam iš jų neramu – kodėl taip nutinka ir ką daryti, kad trešnės „nebesproginėtų“?
Su tokia problema susidūrė Vilniaus rajone sodybą turintis Arnas.
Padarykite tai savo darže liepos mėnesį: rezultatas nustebins
Liepa – vidurvasaris, kai dauguma daržininkų jau džiaugiasi derliumi, tačiau tai dar nereiškia, kad per vėlu sėti naujas daržoves. Tinkamai pasirinkus kultūras, dar galima užauginti ne tik lapines, bet ir šaknines daržoves rudeniniam vartojimui.
Tad jeigu svarstote, kokias daržoves sėti liepos mėnesį, turime jums naudingų patarimų.
Kokias daržoves sėti liepos mėnesį norint vėlyvo derliaus?
Nors liepa – nebe pats populiariausias sėjos metas, tai puikus laikas greitai augančioms kultūroms.
Padarykite tai savo bulvėms: užaugs dvigubai didesnės
Kiekvienas sodininkas svajoja užauginti dideles bulves. Specialistai teigia, kad tokį derlių galima užauginti net ir nenaudojant trąšų. Tereikia laikytis tam tikros laistymo schemos.
Yra keletas gudrybių, kurios leis jums be didelių pastangų nuimti didelių bulvių derlių, net jei gumbus sodinsite nederlingoje dirvoje.
Bulvių laistymas
Tiesiog nereikia pamiršti vienos svarbios tiesos – bulvės labai mėgsta vandenį. Tačiau ir laistyti lysves su šia kultūra nereikia.
Į laistytuvą įmeskite 1 tabletę: pomidorai augs lyg išprotėję
Visi sodininkai siekia užsiauginti kuo daugiau derliaus, o sodinininkas Chrisas Bonettas pasidalijo savo auksiniais patarimais, kaip tai nesunkiai pasiekti.
Kalbėdamas apie pomidorų tręšimą, Chrisas sakė, kad yra keletas „neoficialių tyrimų“, kuriuose teigiama, kad aspirino naudojimas gali padėti pomidorams tapti atsparesniems ligoms ir kenkėjams.
Teigiama, kad aspirinas taip pat pagerina augalų augimą, todėl užauga daugiau vaisių ir padidėja derlius.
Atskleidė geriausią laiką laistyti daržą: derlius padvigubės
Norint, kad augalai sode vešėtų, svarbu jais tinkamai pasirūpinti. Vienas iš būdų tai pasiekti – tinkamas laistymas.
Svarbu žinoti, koks yra tinkamiausias laikas laistyti augalus, rašoma hedgesdirect.co.uk.
Kada geriausias laikas laistyti augalus?
Saulės šviesoje augalai pradeda naudoti vandenį, siurbdami jį per šaknis ir siųsdami į lapus, kur jis išsiskiria pro mikroskopines skylutes, panašiai kaip prakaitas.
Geriausias paros metas laistyti augalus – ankstyvas rytas.
Ragina padaryti tai savo rožėms: sukraus neregėtą skaičių žiedų
Vasara – tai palankiausias laikas rožių žydėjimui, tačiau norint, kad jos džiugintų jus savo gausiais ir spalvingais žiedais, reikia žinoti, kada jas tinkamai genėti.
Be to, genėjimas netinkamu laiku yra didžiausia klaida, kurią galite padaryti prižiūrėdami savo rožes, rašo „homesandgardens.
REKLAMA
REKLAMA
Pomidorų derlius padvigubės: išdavė aukso vertės patarimus
Pomidorų sezonas jau įsibėgėjęs, tačiau grybelinės ligos gali pakenkti visam derliui. Vis tik vienas paprastas sprendimas gali padėti apsaugoti augalus ir paskatinti jų augimą.
Liepos mėnuo – tai metas, kai daugelis sodininkų nuima pirmąjį pomidorų derlių. Tačiau tai taip pat labai pavojingas laikotarpis, nes šiuo metų laiku orai dažnai keičiasi: šiltą saulę staiga pakeičia lietus. Tokie permainingi orai daro pomidorų augalus itin pažeidžiamus, rašoma express.co.uk.
Neišmeskite česnakų žiedkočių: nustebsite, kur pravers
Nulaužytus česnakų žiedkočius kai kas išmeta lauk, tačiau iš jų galima paruošti skanių pagardų.
Jauni česnakų stiebai gali būti naudojami kaip žalumynai, dedami į salotas, sriubas ar kitus patiekalus. Jie gali būti marinuojami, sūdomi, džiovinami ir naudojami kaip prieskonis.
Česnakų stiebų panaudojimas
Smulkiai supjausčius ir truputį pakepinus svieste bus puikus delikatesas, nenusileidžiantis šparagams.
Mokslininkė atskleidė, kaip atsikratyti šliužais kieme: štai kas padės
Invaziniai šliužai – tikri sodininkų priešai, kurie savo kelyje naikina visa, kas želia ir skanu. Sodininkai socialiniuose tinkluose jau kurį laiką dalijasi nuotraukomis, kaip kibirais prirenka šių kenkėjų, o taip pat ieško būdų, kaip jais atsikratyti.
Apie tai, kodėl sodininkus taip erzina invaziniai šliužai bei kokių priemonių reikėtų imtis siekiant jais atsikratyti, sutiko papasakoti Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė Grita Skujienė.
Vylius ir Vitalijus savo ūkyje atsidūrė aklavietėje: „Iš mūsų žvengia net varlės“
Niekas nesiginčytų, kad gyvenimas kaime yra žavingas. Tačiau dar jis ir labai sunkus. O ypač tuomet, kai esi tikrų tikriausias miestietis. Būtent tą pamatysime ir šio sekmadienio TV3 žiniasklaidos grupės laidoje „Ūkio šefas“, kurioje Vylius Blauzdavičius ir Vitalijus Vardziukevičius kibs į naujus darbus.
Nuo romantiško vynuogyno iki nesėkmingų šiltnamio statybų – draugų laukia tokie iššūkiai, kuriuos iškęsti padės tik geras humoras.
Ši gudrybė padės sulaukti didesnių serbentų uogų: išbandykite
Juodieji serbentai turi daug vitaminų, tad jais tiesiog privaloma mėgautis vasarą. O ką reikia žinoti apie jų auginimą?
Apie juoduosius serbentus sunku pasakyti ką nors ypatingo – agrotechnika paprasta ir, atrodo, visiems žinoma. Deramai rūpinantis serbentais nuo krūmo galima priskinti kibirą uogų. Bet ar daugeliui tai pavyksta? Dalinamės keliais patyrusių agronomų patarimais.
Serbentus reikia sodinti pačioje drėgniausioje, žemiausioje sklypo vietoje.
Pomidorai sunoks akimirksniu: padės šis triukas
Pomidorai gali ilgai likti žali ant krūmų, bet taip norisi kuo greičiau mėgautis vitaminais. Tam yra tam tikri triukai, kuriuos žino patyrę daržininkai.
Kad pomidorai greičiau paraudonuotų, pirmiausia reikia apriboti jų laistymą. Tai ypač svarbu padaryti antroje vasaros pusėje. Dėl drėgmės pertekliaus gali augti žalia masė, todėl augalas visą energiją skiria jai.
Pomidorai sunoks akimirksniu: padės šis triukas
Vaisių nokinimui jam tiesiog nebelieka energijos.
Atsisveikinkite su kurkliais darže: padės šie triukai
Kurkliai gali tapti tikrai įkyriais sodo kenkėjais, nes visur, kur tik jų atsiranda, ten augalai ir žolė nudžiūsta. Vis tik yra efektyvių kovos priemonių su jais, tad pateikiame jums kelis patarimus.
Ekspertai ir sodininkai dalijasi išbandytais ir jiems suveikusiais būdais, tačiau visi sutartinai pabrėžia – kovoti su kurkliais yra be galo sunku.
Kurklių gaudymas naminiais spąstais
Vienas organinis kovos su kurkliais būdas yra savadarbiai spąstai su melasa.
Pasakė, kada rauti žieminius česnakus: įsidėmėkite
Šiuo metu sode darbų vis daugėja, o sodininkų dėmesys vis labiau krypsta į daržus ir lysves. Nors daugelis darbų dar laukia, sodininkai jau dairosi ir į derlių – ruošiasi rauti žieminius česnakus, tačiau ne vienam kyla klausimas – kada tai geriausia daryti?
Darbas atrodo paprastas – išrauti ir viskas, tačiau šio proceso subtilybės lemia, kiek ilgai jūsų česnakai išsilaikys, ar nesupus, o svarbiausia – ar turės kvapą ir skonį.
Gelsta agurkų lapai? Štai ką reikia daryti
Agurkai – gaivus vasaros pasirinkimas, turtingas vitaminais ir mineralais. Šios daržovės idealiai tinka tiek šviežioms salotoms, tiek konservavimui. Tinkamomis sąlygomis agurkai gali džiuginti gausiu derliumi, tačiau neretai augintojai susiduria su viena iš dažniausių problemų – gelstančiais lapais.
Nors iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti kaip nedidelė estetinė bėda, iš tiesų tai gali būti ženklas, kad agurkui trūksta vienos ar kelių esminių sąlygų, rašoma greenmatters.com.
Patręškite savo burokėlius šiuo mišiniu: rezultatas nustebins
Nors burokėliai yra kultūra, kuri visiškai subręsta tik rudenį, tačiau vasarą būtina tinkamai ir kruopščiai prižiūrėti augalą, kad gautumėte didelį derlių.
Pavyzdžiui, birželio mėnesį ekspertai pataria padaryti dvi svarbias trąšas.
Humusas (mėšlas)
Šio komponento nereikėtų įterpti grynu pavidalu, nes taip jis tik pakenks.
Pirmiausia mėšlas turėtų būti perpuvęs.
Be to, jį reikėtų praskiesti vandeniu (vienai daliai humuso imti 10 dalių vandens), tada gerai išmaišyti.
Pomidorų kolekcininkė Vilija ragina padaryti tai šiltnamyje: nespėsite rinkti derliaus
Prienų rajone gyvenančios Vilijos Juškevičienės sodyba – tikra pomidorų karalystė. Šimtai išbandytų veislių, skirtingi skoniai ir auginimo subtilybės – visa tai jau eilę metų lydi Vilijos kasdienybę. Pati Vilija atvira – kuomet žmogui patinka tai, ką jis daro, visa kita tampa visai nesunku.
Pašnekovės pasiteiravus, kiek laiko ji augina pomidorus, pašnekovė pasakojo, kad net sunku suskaičiuoti šį laiką. Pasak jos, viskas prasidėjo nuo pomidorų auginimo šeimos poreikiams.
Padarykite tai savo levandoms: augs daug geriau
Levandas lengva auginti, tačiau būtent šis paprastumas gali lemti sodininkų padaromas klaidas. Visgi, yra vienas paprastas būdas, kaip palaikyti įspūdingą levandų žydėjimą visą vasarą.
Levandos – tai gražūs augalai, garsėjantys kvapniais violetiniais žiedais, o tinkamai prižiūrimi jie gali atrodyti nuostabiai daug ilgiau.
Ar reikia tręšti levandas vasarą?
Nors gali atrodyti natūralu tręšti augalus, siekiant ryškesnio ir gausesnio žydėjimo, vasaros mėnesiais tai gali levandoms pakenkti.
Šilauogės sukraus neregėtą derlių: palaistykite jas šiuo mišiniu
Šilauogės – skanios ir labai maistingos uogos. Be to, jas lengva auginti sode – svarbiausia nepamiršti, kad jos mėgsta rūgštų dirvožemį.
Norint užsiauginti gausų šilauogių derlių, svarbu nepamiršti kelių jų priežiūros taisyklių, o sodininkystės ekspertai pataria palaistyti jas naminiu mišiniu – rezultatas jus maloniai nustebins.
Natūrali šilauogių trąša
Norintiems padidinti dirvožemio rūgštingumą, sodininkų duetas Jamesas ir Courtney iš „Instagram“ paskyros @collins.
Šiukštu nesodinkite šių augalų savo sode: atskleidė, kodėl
Vasaros metas ne vieną paskatina susimąstyti apie savo sodo pagražinimą. Neretai tam pasirenkami augalai, kurie manoma, kad suteiks gyvybės ir pilnatvės erdvei, tačiau ne visus iš jų rekomenduojama sodinti savo sode.
Nors augalai yra tikra puošmena sodo erdvėje, vis tik kai kurių sodinti šalia savo namų nepatariama dėl tokių priežasčių kaip saugumas ar sveikatos problemos.
Šia tema naujienų portalo tv3.lt skaitytojams sutiko pakomentuoti medeinos.
Antanina atskleidė geriausias pomidorų trąšas: veikia 100 proc.
Yra puikus receptas tam, kad pomidorų derlius išties pradžiugintų. Kas svarbiausia – populiarių ir ganėtinai brangių mikrobiologinių trąšų „Baikal EM 1“ alternatyvą galima pasigaminti patiems.
Anksčiau su valstietis.lt pomidorų trąšų receptu pasidalijo Antanina Vedeckienė.
Pomidorų trąšų receptas
Receptas išties paprastas: į trijų litrų indą įpilkite apie 2,5 litro distiliuoto (būtinai!) šilto vandens.
Pamatę šį augalą išraukite su šaknimis: įspėja visus
Nuo pavasario dažniausiai pušynuose pastebimi gausiai geltonai žydintys krūmai. Tai šluotinis sausakrūmis (lot. Sarothamnus scoparius). Dzūkai juos dažnai vadina zuikiakrūmiais. Vietiniai žmonės Iš jų riša net šluotas.
Raginame skinti šiuos augalus, nes tai yra invazinis augalas. Į Invazinių rūšių Lietuvos Respublikos teritorijoje sąrašą įrašytas 2012 m., rašoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos pranešime.
Skruzdes išvarysite visam laikui: pasisodinkite šiuos 2 augalus kieme
Vasarą daugelis pastebi, kad į vidų veržiasi nepageidaujami svečiai – skruzdės. Tačiau yra natūralus būdas sustabdyti jų patekimą į namus, tereikia pasisodinti šiuos augalus.
Skruzdėlės dažnai patenka į žmonių namus, nes ieško maisto. Laimei, egzistuoja stebėtinai paprastas, daug pastangų nereikalaujantis būdas, padedantis jas atbaidyti, rašoma express.co.uk.
Ragina savo pomidorams atlikti 1 veiksmą: rezultatas nustebins
Pomidorai užaugs didesni ir sunoks greičiau, jei laikysitės vienos paprastos sodininkų taisyklės.
Sodininkai raginami laikytis vienos svarbios taisyklės, jei nori, kad pomidorai užaugintų didesnius vaisius, rašoma express.co.uk.
Pomidorų augintojai dažnai susiduria su tomis pačiomis problemomis: lėtai nokstančiais vaisiais, nedideliu derliumi ir augalus puolančių kenkėjų ir ligų.
Nors laistymas ir tręšimas yra būtini, daugelis pamiršta paprastą būdą, galintį gerokai pagerinti derlių.
Išgelbėkite sodą nuo amarų: štai kas padės
Kad jūsų sode įsisuko amarai, gali išduoti įvairūs ženklai: pageltę ir susiraukšlėję lapai, lėtas augalų augimas. Tačiau yra būdų, kaip su jais kovoti – štai keli naudingi patarimai, kas padės išgelbėti sodą nuo amarų.
Šie maži vabzdžiai turi minkštą kriaušės formos kūnelį (žalią, geltoną, rudą, raudoną arba juodą) ir aštrius „dantukus“. Iš vabalo užpakalinės kūno dalies styrantis vamzdelio formos smaigalys – aiškiausias požymis, kad tai tikrai amarai.
Atėjusi į sodą Ligita pasišlykštėjo, ką rado: „Šlykštynės, net purto nuo jų“
Prasidėjus kalendorinei vasarai lietuviai noriai plūsta į sodybas, tvarkosi aplinką bei kapstosi daržuose. Vis tik kartais sode randama ne tik džiuginančių radinių, o taip pat ir kenkėjų, kurie tampa tikru siaubu.
Padarykite tai savo šilauogėms dabar: nespėsite skinti uogų
Šilauogės – tikras vasaros džiaugsmas ir vitaminų šaltinis organizmui. Tad ką daryti, kad jų derlius būtų gausus kaip niekad?
Šilauogės yra populiarus augalas – jas lengva auginti, o uogos – skanios ir maistingos. Vis tik norint sulaukti didesnio derliaus, sodininkai rekomenduoja į dirvą įmaišyti vieno produkto, rašoma express.co.uk.
Norint gero šilauogių derliaus – paprasta gudrybė
Nors šilauogės reikalauja ypatingos priežiūros, visas triūsas atsiperka derliaus nuėmimo metu.
Pomidorų derliaus nespėsite skinti: štai ką reikia padaryti
Daržininkystė – vėl madinga. Namuose užsiauginti sultingų pomidorų, traškių agurkų ar spalvingų paprikų trokšta ir tie, kurie neturi noro patys daiginti sėklų ar gyvena bute be savo sklypo, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Kad žmonės nori sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko, išduoda stulbinantis vienos augalų kategorijos populiarumo augimas, rašoma pranešime spaudai.
Pamatę sode šį augalą skubiai jį išraukite su šaknimis: įspėja visus
Dabar – pats augalų žydėjimo metas. Vis tik šiuo periodu sužysta ne tik tie augalai, kurie džiugina savo žiedais, tačiau taip pat ir invaziniai augalai, kurie greitai plinta ir išstumia vietinę augmeniją. Vienas iš jų – šluotinis sausakrūmis.
Specialistai ragina šį augalą naikinti, kol žydi – skinti, o geriausia – kasti jį su šaknimis, kad būtų apribotas jo plitimas.
Ragina padaryti tai savo rododendrams: nespėsite skaičiuoti žiedų
Rododendrai yra tituluojami Lietuvos krūmų karaliais, nes ne vieną paperka savo masyviais žiedynais ir žiedų gausa. Vis tik ne visiems pavyksta taip paprastai užsiauginti rododendrų savo kieme, tad ką svarbu žinoti prieš įsigyjant rododendrą?
Šia tema naujienų portalui tv3.lt sutiko pakomentuoti įmonės „Du Sodininkai“ biologė, dendrologė ir želdynų projektuotoja Danguolė Liagienė.
Pasak jos, žinant pagrindines taisykles apie rododendrus, jų auginimas tampa visai nesudėtinga užduotimi.
Atrado, kaip atsikratyti šliužų sode: veikia 100 proc.
Yra daug sprendimų, kaip atsikratyti kenkėjų, tokių kaip šliužai, ir vabzdžių savo sode, tačiau ši gudrybė garsėja savo veiksmingumu ir universalumu.
Sodo kenkėjai, pavyzdžiui, augalus graužiantys šliužai, gali tapti dideliu galvos skausmu, kai stengiamasi apsaugoti savo sodo gėrybes.
Šliužai maitinasi naktimis, todėl vienintelis šių kenkėjų veiklos požymis – nuniokota lapija ir gleivių pėdsakai.
Samanas vejoje pamiršite visam laikui: ekspertas išdavė auksinius išbandytus patarimus
Samanos vejoje – vienas iš labiausiai sodininkus erzinančių vaizdų. Ne vienas stengiasi palaikyti dailią veją, sukurti vientisą vaizdą sodo aplinkoje, tačiau šie netikėtai pasirodę augalai gali nemenkai sugadinti nuotaiką. Tad ko imtis, kad samanų vejoje daugiau nebeliktų?
Šia tema naujienų portalo tv3.lt skaitytojams sutiko pakomentuoti Vilniaus kolegijos lektorius, želdynų ekspertas Tomas Čižokas.
Sodininkas savo pomidorams ragina atlikti 1 veiksmą: rezultatas nustebins
Daug sodininkų augina pomidorus, tačiau retas kuris žino, kad yra būdas, kaip galite visai nesudėtingai paskatinti jų augimą.
Pasak sodininkystės eksperto, jei laikysitės kelių paprastų taisyklių, turėsite „gausybę vaisių“, o tai turėtų pavykti net pradedantiesiems, rašoma express.co.uk.
Pasirodo, jums tereikės vieno įprasto namų apyvokos daikto, kad padėtumėte savo augalams lauke, ir, pasak Ish, „TikTok“ žinomo kaip „gardening.with.ish“, jis gali labai pakeisti jūsų pomidorų augimą.
Padarykite tai savo bijūnams: apdovanos nuostabiais žiedais
Mėgstami dėl prabanga spindinčių žiedų, spalvų įvairovės ir nuostabaus kvapo, bijūnai yra vienas populiariausių augalų. O kad jie žydėtų dar įspūdingiau, specialistai pataria nepamiršti kelių svarbių bijūnų auginimo patarimų.
Pasak Aleco White'o iš „Primrose Hall Peonies“, kuris pasidalijo savo žiniomis su Karališkąja sodininkystės ir daržininkystės draugija (RHS), tai puikus augalas pradedantiesiems, o visa paslaptis slypi sodinime.
Šioje sodo vietoje pasodinkite kriaušę: nespėsite rinkti vaisių
Kriaušė gali tapti sklypo brangakmeniu ir tikru skanių vaisių fabriku – jei ją tinkamai pasodinsite. Klaida pasirenkant vietą gali baigtis derliaus nesėkme, ligomis ir tuščiomis šakomis.
Tačiau gudri patyrusių sodybų augintojų gudrybė leidžia kriaušei gausiai ir stabiliai vesti vaisius. Svarbiausia žinoti, kur ją sodinti.
Geriausia vieta – pietūs, bet ne atviras laukas.
Atminkite: ideali vieta kriaušėms augti yra prie pietinės sienos ar tvoros.
Vilnietės sukurtas sodas atima žadą ne vienam: išdavė naudingus patarimus
Vilniaus rajone, Zujūnų seniūnijoje galima aptikti tikrą rojaus kampelį žemėje. Čia – Daivos Būbnelienės namai ir savomis rankomis sukurtas sodas, kuriame apsilankę vilnietės pažįstami lieka pakerėti moters kruopštumo, o iš namų išeina nešini ne tik įspūdžiais, bet ir naujomis idėjomis savo sodams.
Daiva sutiko naujienų portalo tv3.lt skaitytojams papasakoti apie savo sodo kūrimą.
Už žolės nupjovimą senjorei pateikė 415 eurų sąskaitą: to, kas vyko toliau, nesitikėjo niekas
93 metų pensininkė, kuriai sodo darbus atlikti buvo pasiūlyta už 350 svarų sterlingų (415 eurų), sulaukė netikėtos staigmenos.
Senjorei reikėjo tik nupjauti veją ir iš kiemo sugrėbti lapus, tačiau už šiuos darbus jai buvo paskaičiuota didelė sąskaita. Laimei, jos likimas netrukus pasikeitė, rašoma mirror.co.uk.
Patręškite savo pomidorus šiuo būdu: didina derlingumą, pagerina būklę
Visiems sodininkams rūpi vasaros pabaigoje nuimti gerai užderėjusį derlių, o siekiant didelių ir skanių vaisių gausos verta pasistengti ir dabar. Tad pateikiame jums geriausias trąšas pomidorams.
Tręšimas mielėmis pastebimai pagerina augalo būklę, didina derlingumą, paspartina vaisių brendimą. Tačiau jeigu norite, kad mielių tirpalas nepakenktų, reikia jį tinkamai paruošti ir naudoti.
Kurmių sode neliks nė kvapo: atskleidė, kas padės
Vos tik iš žemės išeina pašalas, požeminiuose labirintuose gyvenantys kurmiai pabunda ir pradeda savo triūsą – rausia gilius urvus, o žemę išstumia į dirvos paviršių. Išrausti daigai ir kauburėliai taip piktina žmones, kad kiekvieną pavasarį kurmiams paskelbiamas karas. Išrasta daugybė kurmių baidymo gudrybių, naikinimo prietaisų ir medžiagų. Tačiau neskubėkite kurmių varyti iš savo daržo ar pievos, nes jie puikūs sąjungininkai kovoje su žemės ūkio kenkėjais.
Padarykite tai savo česnakams: rezultatas nustebins
Kuo maitinti česnakus gegužės mėnesį, kad surinktumėte rekordinį derlių: patyrusių daržininkų patarimai.
Toks metodas apima dirvos prisotinimą deguonimi, todėl nereikės išlaidauti perkant trąšas. Papasakosime, kaip slaptu metodu padidinti česnakų galvutes, ką improvizuotai reiškia, kad juos geriau maitinti gegužės mėnesį.
Kaip kelis kartus padidinti česnakų galvas?
Autoriai rekomenduoja pasirodžius česnakų daigams, paėmus šakę arba aštrią lazdą padaryti dirvoje skylių.
Sodininkas ragina kieme pasisodinti 1 gėlę: kenkėjų neliks nė kvapo
Daržovių sodinimas – vienas iš daugelio pavasarį daržininkų laukiančių darbų, tačiau jiems gali prireikti apsaugos nuo kenkėjų.
Pavasaris – tai metų laikas, kai galime ramiai sėdėti ir stebėti, kaip po žiemos atgimsta mūsų sodas, rašoma express.co.uk.
Vis tik pavasarį atgyja ne tik sodo gėlės ir augalai, bet ir daugybė gyvūnų, kurie po ilgo žiemos miego išeina ieškoti maisto.
Paliekite gėles šiuo mišiniu: augs žaibo greičiu
Nors praėjusią savaitę sinoptikai grasino, kad naktimis užklups iki 10 laipsnių šaltis, jų spėjimai nepasitvirtino ir labai retai kur temperatūra naktimis nukrito žemiau nulio. Dienomis saulė kyla vis aukščiau ir augalai pradeda augti ne dienomis, o valandomis.
Kad augantiems daigeliams nepritrūktų maisto medžiagų, būtina juos pamaitinti mineralinėmis trąšomis. O nusistačiusieji prieš jas nesunkiai gali pasigaminti skystų trąšų, naudodami kompostą.
Hortenzijų ekspertė išdavė paslaptį, kaip užsiauginti gausybę žiedų: štai ką reikia daryti
Didžialapės hortenzijos jau daugelį metų yra lietuvių pamėgtos sodo favoritės. Dideliais, rožiniais, raudonais, baltais ar net mėlynais žiedynais jos papuošia bet kokią sodo erdvę, suteikia jai šilumos ir jaukumo jausmą, niekuomet nelieka nepastebėtos.
Iškratydami nupjautą žolę padarykite tai: rezultatas nustebins
Pavasariui įsibėgėjant tikriausiai norite įsitikinti, kad darote viską, kas įmanoma, kad augalai būtų sveiki ir kuo geresnės būklės, o viena iš svarbių šio proceso dalių yra trąšų naudojimas.
Augalų trąšos yra labai svarbios augimui, nes jos suteikia būtinų maistinių medžiagų, kad augalai augtų didesni ir žydėtų gausiau.
Daugeliui sodininkų gali būti lengviau nueiti į parduotuvę ir nusipirkti paruoštų trąšų, tačiau yra daug natūralių variantų, kurie labai efektyvūs, rašoma express.co.uk.
Apipurkškite šiuo mišiniu savo augalus darže: nepatikėsite rezultatu
Atsikratyti kenkėjų sode gali būti visai paprasta, jei pasinaudojama viena greita gudrybe. Tam prireiks virtuvėje naudojamo prieskonio, kuris randamas kiekvienuose namuose. Su juo pagamintu mišiniu tereikia apipurkšti augalus ir viskas – rezultatas nustebins.
Yra daugybė natūralių produktų, kuriuos sodininkai gali naudoti siekdami atsikratyti kenkėjų, o pavasariui įpusėjus, kai pradeda žydėti augalai ir gėlės, neabejotinai kenkėjai vis dažniau traukia į namų lauko erdves.
Pasisodinkite šiuos augalus kieme: rezultatu neatsidžiaugsite
Atšilę orai kviečia pasirūpinti gėlynais, kad jie džiugintų visą vasarą. Tikras menas gėles susodinti taip, kad derėtų jų dydis, lapų ir žiedų forma, spalva, žydėjimo trukmė.
Sodinant augalus reikėtų atsižvelgti į namo architektūrą. Šiuolaikiškas namas atrodys geriau apsodintas tradicinėmis gėlių lysvėmis. Gėlių spalvas rekomenduojama parinkti taip, kad jos pagyvintų namo fasadą.