socialinės pašalpos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „socialinės pašalpos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „socialinės pašalpos“.
Aktualu mažiau uždirbantiems: štai kokias kompensacijas galite gauti
Užklupus finansiniams sunkumams, gyventojai gali kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl piniginės socialinės paramos: socialinės pašalpos, būsto šildymo, karšto bei geriamojo vandens, išlaidų kompensacijų, o jeigu jų daugiabutis renovuojamas, turi teisę kreiptis dėl kredito ir palūkanų įmokų apmokėjimo, taip pat papildomai skiriamos išmokos vaikui, socialinė paramos mokiniams, rašoma pranešime spaudai.
Žmonės, kuriuos galima išnaudoti? Dirba už pašalpas, kurias prieš kiekvienus rinkimus grasina atimti
Darbas už socialines pašalpas Lietuvoje yra itin toleruojamas reiškinys, nors savo pobūdžiu ne skatina asmenis įsilieti į darbo rinką, o kaip tik užrakina pašalpų spąstuose ir didina pažeidžiamumą. Jeigu savivaldybės rinktųsi įdarbinti pašalpų gavėjus bent dalimi etato, jie ne tik įgytų darbinių įgūdžių, bet ir būtų drausti socialiniu draudimu.
Tačiau dauguma jų verčiau moka pašalpas, bet reikalauja atlikti viešuosius darbus: pjauti žolę, ravėti gėlynus, tvarkyti aplinką ir panašiai.
Atvirai rėžė: pašalpų gavėjus teisina ir dangsto artimieji
Socialines pašalpas gaunantys rajono gyventojai už jas turi tvarkyti miestą ar dirbti kitus seniūnijų jiems pavestus darbus. O po darbų neretai pašalpas tiesiog prageria. Aplinkinius tai piktina, tuo metu artimieji saviškių gaili ir juos įvairiai dangsto. Dirbančiuosius už pašalpas pasiekia savivaldybės jiems mokami pinigai. Tačiau jie ne visada išleidžiami tinkamai.
Žino būdą, kaip pagerinti Lietuvos poziciją ES akyse
Lietuvos banko organizuotoje konferencijoje finansų ministras bei socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėjas sutarė – Lietuvą iš Europos Sąjungos dugno pagal pajamų nelygybę ištrauktų pensijų didinimas. „Pajamų nelygybė ir atotrūkis, netolygus pajamų pasiskirstymas visuomenėje kelia ir turtinę nelygybę, ir galimybių nelygybę. Tikrai esame neapavydėtinoje vietoje pagal pajamų nelygybę ES šalyse – šalia Bulgarijos ir Rumunijos.
Socialinis teisingumas kaime: pašalpa – tik su parlamentarų užtarimu
Vyriausybei perdavus socialinių pašalpų skyrimą savivaldybėms, šios džiaugiasi sutaupytais pinigais – taip, sako, pašalpos neskiriamos tiems, kurie anksčiau jas gaudavo nelegaliai. Tačiau atsitinka taip, kad žmogus balansuoja ant pašalpos gavimo ribos, ir tada jo likimas atsiduria savivaldybės valdininkų malonėje.
Nakvynės namų gyventojai nuo kovo turės susimokėti
Klaipėdos nakvynės namuose gyvenantiems žmonėms nuo kovo pradžios teks susimokėti už nakvynę. Toks sprendimas jau anksčiau buvo priimtas Vyriausybėje, o Klaipėdos savivaldybė yra pirmoji, pradėjusi realiai įgyvendinti šį nutarimą. Anksčiau už nakvynės namų suteiktas paslaugas turėjo mokėti tik tie gyventojai, kurių mėnesinės pajamos buvo didesnės nei 700 litų. Dabar visiems teks sumokėti 20 proc. savo gaunamų pajamų. Susimokėti turės visi, net ir gaunantys socialines valstybės pašalpas.
Valdžia nusitaikė ir į emigrantų pinigines
Iš užsienyje dirbančių giminaičių gaunamos piniginės perlaidos kitais metais gali tapti kliūtimi gauti socialines pašalpas ir kompensacijas už būsto šildymą ir vandenį. Jei remia giminės, nerems valstybė Valstybinė mokesčių inspekcija su savivaldybėmis ketina pasirašyti sutartis ir keistis informacija apie valstybės paramą gaunančiųjų pajamas. Prognozuojama, kad šiais metais mūsų šalies gyventojai iš emigravusių artimųjų gali sulaukti 6 milijardų litų.
Nori gauti pašalpą – privalai turėti sąskaitą banke
Vilniaus savivaldybės nustatytas reikalavimas pašalpų ir kompensacijų gavėjams turėti sąskaitą banke neprieštarauja įstatymams – tai konstatavo Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT). Teismas pranešė, jog šis sprendimas priimtas išnagrinėjus administracinę bylą pagal Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje prašymą ištirti dalį Vilniaus miesto savivaldybės tarybos priimto sprendimo, nustatančio socialinių pašalpų mokėjimo tvarką.
Socialinių pašalpų nebereikia beveik ketvirtadaliui anksčiau jas gavusių alytiškių
Savivaldybėms pradėjus administruoti socialinių pašalpų lėšas, jų skirstymas tapo skaidresnis, pinigai naudojami efektyviau. Skaičiuojama, kad Alytaus mieste šiemet bus išmokėta beveik 2 milijonais litų mažiau nei pernai. Sutaupytos lėšos bus panaudotos kitoms socialinėms reikmėms.
Socialinių pašalpų mokėjimą perėmusios savivaldybės sutaupo milijonus
Nuo sausio 1-osios socialinių pašalpų mokėjimą perėmusios savivaldybės jau per pirmą ketvirtį tikina sutaupiusios milijonus litų, pirmadienį rašo naujienų portalas 15min.lt. Vilniuje gavusių socialines pašalpas sumažėjo 23 proc., jeigu palygintume pernai ir šių metų pirmuosius ketvirčius. 2013 metais gavėjų buvo apie 22,8 tūkst., šiemet – 17,6 tūkst.
REKLAMA
REKLAMA
Nėra namų – nėra vaikui ir nemokamo maitinimo
Jolita Žurauskienė Gyvenamosios vietos deklaravimas Dusetų miestelio gyventojai Izolinai Laucevičienei ir jos mažamečiam sūnui tapo painiu rebusu. Metus biurokratų slenksčius minanti moteris negauna socialinių pašalpų, o vaikas – nemokamo maitinimo mokykloje. Gyvena giminių name „Izolina gyvena prastame giminių namelyje Sporto gatvėje. Tačiau ten seniūnas jos neregistruoja, seniūnijoje – taip pat.
Socialinės pašalpos – ant savivaldybių pečių
Nuo ateinančių metų sausio pirmos dienos ant savivaldybių pečių turėtų užgriūti socialinės pašalpos teikimo funkcija. Manoma, kad toks įstatymas nepasiturintiems gyventojams skiriamas lėšas padėtų skirstyti tikslingiau ir veiksmingiau. Prieš kelias dienas Šiaulių miesto savivaldybė sulaukė šio įstatymo projekto ir dabar suka galvas, kokias pastabas gali pateikti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.
Krizė baigėsi – darbo nėra
Šiaulių apskrityje šiemet šoko į viršų naujų bedarbių registracija. Aiškinama, jog tai ne naujos krizės pradžia. Bedarbių esą daugėja dėl atsivėrusios galimybės jiems iš karto gauti socialinę pašalpą. Bet faktas, jog mažėja ir įdarbintų žmonių, ir laisvų darbo vietų. Iš Pakruojo rajono išsikelia visa įmonė.
Prie darbo biržos durų
Šiaulių darbo biržos priimamajame vidurdienį laukė per dešimt žmonių.
Daugėja socialinės pašalpos gavėjų
Augant socialinės pašalpos gavėjų skaičiui, savivaldybės skaičiuoja, kiek reikės lėšų joms mokėti ir suka galvas, kaip išaiškinti apsimetėlius gavėjus.
Per ketverius metus Anykščių rajone paramos gavėjų skaičiui išaugus penkis kartus, socialinės paramos skyriaus durys neužsidaro. Remtinas kas penktas gyventojas, praneša LTV „Šiandien“.
„Nelengva, nes aš, nors ir turiu invalidumą, dirbu.
Papildomai skirta 20 mln. litų socialinėms pašalpoms
Savivaldybėms šiems metams pristigus per 50 mln. litų socialinėms pašalpoms, Vyriausybė joms papildomai skyrė 20 mln. litų.
„Vyriausybė pritarė nutarimo projektui, kuriuo numatoma šių metų lapkričio mėnesiui skirti 14-kai savivaldybių 20,413 mln. litų socialinėms išmokoms ir kompensacijoms skaičiuoti ir mokėti – toms savivaldybėms ir tiek, kurioms ir kiek trūko lapkričio mėnesiui“, – naujienų agentūrą ELTA informavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Socialinės stipendijos – tik mažai darbingiems, našlaičiams ir socialiai remtiniems
Neseniai buvo sugriežtinta socialinių stipendijų skyrimo tvarka, o pačių socialinių stipendijų skirstymą iš aukštųjų mokyklų perėmė Valstybinis studijų fondas (VSF), nors ir stengiamasi, kad parama būtų teikiama tiems studentams, kuriems jos reikia labiausiai – prašančiųjų šios paramos skaičiai per pastaruosius metus labai išaugo. Šiuo metų socialinės stipendijos dydis – 390 litų.
Kodėl nesišypso turgaus pardavėjai?
Antras mėnuo Šiaulių centrinės turgavietės maisto paviljonuose pirkėjai su pirkiniu gauna ir kasos kvitą. Visą tą laiką prekyba mėsa ir jos gaminiais mažėjo, o prekeivių gretos retėjo — teigiama, kad ištuštėjo apie 30 procentų prekybos vietų.
Tikrintojai varo baimę
Iš ryto turgavietės mėsos paviljone pirkėjų mažiau nei pardavėjų. Pastarųjų čia gal kelios dešimtys. Pardavėja pasveria pagyvenusios moters išsirinktų produktų ir, atidavusi grąžą, muša kasos kvitą.
Ekonomistai: kai algos mažos, labiau apsimoka nedirbti
Socialinės apsaugos sistema teoriškai turėtų užtikrinti būtinųjų poreikių patenkinimą ir orų gyvenimą trumpuoju laikotarpiu, pavyzdžiui, kai staiga netekus darbo ieškoma kito. Vis dėlto dirbant ir nedirbant gaunamos finansinės naudos santykis rodo, kad šiandien Lietuvoje nedirbti kartais netgi apsimoka.
Nedarbo spąstų rodiklis parodo, kurią dalį bedarbio gaunamos socialinės išmokos sudaro jo pajamose, kurias jis gautų, jei įsidarbintų.
Lietuvis Britanijoje už sukčiavimą nuteistas kalėti 5 metus
37 metų lietuvis Ričardas Virokaitis iš Elthamo pietų Londone trečiadienį nuteistas kalėti penkerius metus už tai, kad vadovavo gaujai, mokėjusiai moterims iš Rytų Europos šalių, kad šios atvyktų į Didžiąją Britaniją ir gautų socialines išmokas, skelbia „7thSpace Interactive“.
R. Virokaitis ir jo bendrai lydėdavo atvykusias moteris ir padėdavo susitvarkyti reikiamus dokumentus, kad šios neteisėtai gautų socialines išmokas.
Kaune trigubai išaugo socialinių pašalpų gavėjų
Praėjusiais metais Kaune tendencingai daugėjo socialinių pašalpų gavėjų. Ypač padaugėjo tarp jų šeimų, kuriose suaugę darbingo amžiaus, tačiau darbo neturintys, asmenys augina 1, 2 ar daugiau vaikų.
Lyginant pastaruosius dvejus metus finansiniu atžvilgiu, 2009 metais socialinėms pašalpoms miestui prireikė 9,8 mln., tuo tarpu 2010-aisiais jų teko išmokėti net 33,17 mln. Lt. 2009 metų sausį Kaune socialinė pašalpa buvo mokama 857 šeimoms, o praėjusių metų sausį – jau 3186 šeimoms.
Pašalpų prašytojams kerta per nagus nežiūrėdami
Valdžia svarsto ilgalaikiams bedarbiams sumažinti socialines pašalpas, o paskui ir visai nutraukti jas mokėti. Tačiau šaiposi iš darbo nevengiančių žmonių, kuriems sunkmečiu pavyko įsidarbinti bent puse etato.
Mat tokioms šeimoms, kuriose bent vienas iš sutuoktinių dirba puse etato, užkertamas kelias gauti socialines pašalpas ir kompensaciją už šildymą. Ir visai nesvarbu, kad pajamos atitinka įstatymų numatytas sąlygas gauti šias išmokas, t. y. neviršija nustatytų dydžių vienam šeimos nariui.
Socialiai remtinų žmonių Šiauliuose jau triskart daugiau
Šiauliuose, palyginti su pernykščiu tuo pačiu laikotarpiu, socialinių pašalpų išmokėta triskart daugiau šeimų. Toks socialiai remtinų šeimų antplūdis įvyko dėl masinio atleidimo iš darbo.
Vida Rimšienė, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus Socialinių išmokų poskyrio vedėja, paskaičiavo, kad liepą už praėjusį mėnesį socialinė pašalpa išmokėta 3372 šeimoms. Pašalpas gavo 6040 asmenų.
Norintys gauti pašalpas turės dirbti ilgiau
Kauno miesto savivaldybės taryba gegužės 27 dieną nusprendė pakeisti Kauno miesto savivaldybės gyventojų telkimo visuomenei naudingiems darbams tvarkos aprašą. Iš savivaldybės biudžeto finansinę paramą gaunantys asmenys už tai turi atidirbti.
Patvirtinus aprašo pakeitimus, vienkartines ir socialines pašalpas gaunantys kauniečiai privalės padirbėti ilgiau.
Viešųjų darbų programoje nurodyti laikini visuomenei naudingi darbai.