šlapimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šlapimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šlapimas“.
Susižeidėte, tačiau neturite vaistinėlės? Unikauskas davė neįprastą patarimą
Šilti orai kviečia vis daugiau laiko praleisti lauke. Vis dėlto, aktyviau leidžiant laisvalaikį pastebimas ir traumų padažnėjimas. TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas sako, kad susižeidus svarbiausia kuo skubiau dezinfekuoti žaizdą ir pataria, ką daryti jei su savimi neturite vaistinėlės.
Profesorius A. Unikauskas pasakoja, kad nors aktyvus laisvalaikis itin naudingas mūsų sveikatai, vis dėlto, kartais nepavyksta išvengti ir traumų – nudegimų, įpjovimų ir nubrozdinimų.
Radinys vyro šlapimo pūslėje šokiravo medikus: teko amputuoti dalį varpos
Vyras neteko dalies varpos, kai į šlaplę įsidėjo tris 1 cm skersmens diskines baterijas seksualiniam pasitenkinimui sustiprinti.
Jis teigė, kad anksčiau niekada nekildavo problemų jas išimti. 73 metų australas 24 valandas negalėjo sulaikyti šlapimo ir kreipėsi į gydytoją.
Šlapimo pūslėje aptiko baterijas
Medikams jis prisipažino, kad trejus metus kentėjo nuo erekcijos sutrikimų, todėl baterijas naudojo dėl „seksualinio pasitenkinimo“ ir anksčiau jas pašalindavo lengvai.
Pasakė, per kiek laiko alkoholis pasišalina iš organizmo: įsidėmėkite
Per kiek laiko kepenys išskaido alkoholį, priklauso nuo įvairių faktorių. Vidutiniškai kepenys gali perdirbti 30 mililitrų alkoholio per valandą. Kraujyje jį galima aptikti kelias valandas, o šlapime – kelias dienas.
Kiek laiko alkoholis aptinkamas organizme, priklauso nuo įvairių veiksnių. Apie 20 proc. išgerto alkoholio per skrandį greitai patenka į kraują. Dar apie 80 proc. patenka į plonąsias žarnas.
Pasakė, per kiek laiko alkoholis pasišalina iš organizmo: kiti to nežino
Kiekvienas žmogus alkoholį perdirba pastoviu greičiu – maždaug vienu standartiniu gėrimu per valandą. Tačiau yra daug veiksnių, kurie gali turėti įtakos tam, kiek laiko žmogus jaučia alkoholio poveikį, įskaitant: amžių, lytį, kūno sudėtį ir bendrą sveikatos būklę.
Kiek laiko alkoholis išlieka jūsų organizme, priklauso nuo daugelio veiksnių. Daugeliui žmonių po ilgos išgertuvių nakties didelį rūpestį kelia tai, kiek laiko alkoholis išliks jų organizme.
Šlapimo spalva išduoda klastingas ligas: pasitikrinkite
Viskas, pradedant šlapimo spalva ir baigiant jo konsistencija, gali išduoti sveikatos sutrikimus, į kuriuos šiukštu negalima numoti ranka ir reikia kuo skubiau kreiptis į gydytoją. Štai, į ką būtina atkreipti dėmesį – pastebėję šiuos požymius nedelsdami kreipkitės į specialistus.
Jei nekreipiate dėmesio į savo šlapimą, galite prarasti daug informacijos apie savo sveikatos būklę, įskaitant informaciją apie tai, kada reikia gerti daugiau ar mažiau vandens arba kada būtina kreiptis į gydytoją.
Pastebėjus šiuos ženklus tualete skubėkite pas gydytoją: įspėja visus
Šlapimo pūslės sutrikimai yra viena dažniausių bėdų, su kuria susiduria ir moterys, ir vyrai. Visgi, pastarieji pasirodyti pas specialistus gerokai dažniau vengia, o ir kreipiasi tik tada, kai problema tampa nebepakeliama.
Gydytojas urologas Marius Anglickis pastebi, kad neretai vyrai apsilankyti urologo kabinete vengia vedami tam tikrų baimių, įsitikinimų, susijusių su skausminga apžiūra.
Skauda šlapinantis? Gydytojas siunčia svarbią žinią
Dažnas nesusimąsto, kad bakterijų sukelta šlapimo takų infekcija smogia iš pasalų ir gali baigtis net sepsiu.
Tuo įsitikinęs šeimos gydytojas Irmantas Aleksa, kuris sako, kad šią, skausmingu šlapinimusi, prasidedančią infekciją, būtina gydyti laiku ir suvartoti visus paskirtus antibiotikus.
Pasak tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ dalyvavusio mediko I.Aleksos, šlapimo takų infekcija yra bakterinė infekcija, kuri privalomai turi būti gydoma antibiotikais.
Girtas vyras skrydžio metu nusišlapino ant moters: „Air India“ istorija išsirutuliojo į pasaulinio garso skandalą
Viena moteris išgyveno „didžiausią savo gyvenimo traumą“, kuomet apgirtęs bendrakeleivis „Air India“ skrydžio iš Niujorko į Delį metu ją apšlapino. Skelbiama, kad lėktuvo įgula, nesutiko jai suteikti naujos vietos, bandė apšlapintą vietą užkloti ir vertė dalį skrydžio moterį ten sėdėti.
„The Hindu“ skelbiama, kad abu „vyresnio amžiaus“ keleiviai skrido verslo klase.
Lakstote į tualetą dažniau nei kas 3–4 valandas? Gali signalizuoti apie rimtą ligą
Daug nepatogumų kelianti ir viešai mažai aptariama problema – šlapimo nelaikymas – dažnam asocijuojasi tik su garbingo amžiaus žmonių iššūkiais. Tačiau su šlapimo nelaikymu susiduria ir vis daugiau jaunų žmonių, o to priežastys gali slypėti ir įprastuose dienos ritualuose. Jei laiku nesikreipiama pagalbos, šis sutrikimas rimtai paveikia gyvenimo kokybę – be tualeto pertraukų tampa sunku įveikti ilgesnį atstumą, atsiranda psichologinis diskomfortas.
1 ženklas tualete gali išduoti rimtas ligas: pasitikrinkite, ar jo nejaučiate
Neretai šlapimas skleidžia nemalonų kvapą arba atrodo kiek kitaip, nei įprastai. Su tuo dažniausiai susiduriame ryte, kuomet nakties metu negėrėme visai jokių skysčių. Tačiau nemalonaus kvapo šlapimas gali būti ženklas, kad kažkas negerai.
Tam tikros priežastys gali sukelti nemalonų šlapimo kvapą, kuomet šlapinatės. NHS teigia, kad tai atsiranda dėl tam tikrų maisto produktų ir gėrimų.
Yra žinoma, kad suvalgius šparagų, kuomet jau jie yra suvirškinti, šlapinantis pasirodo nemalonus kvapas.
REKLAMA
REKLAMA
Atkreipkite dėmesį į savo šlapimo spalvą: gali išduoti vėžį
Yra daug ligos ženklų, kuriuos išduoda iš mūsų kūno išskiriamos medžiagos. Ypač šlapimas gali parodyti bet kokius, po oda, atsirandančius sutrikimus. Tad jeigu jūsų šlapimo spalva netikėtai pasikeitė – turite nedelsti ir kreiptis į gydytoją.
Melanoma – penkta pagal dažnumą Jungtinėje Karalystėje sukelta vėžio liga. Ji yra viena iš sparčiausiai augančių ligos formų. Kasmet nustatoma apie 16 200 naujų ligos atvejų, iš kurių 2 300 baigiasi mirtimi.
Nenumokite ranka į savo šlapimo spalvą: štai, ką ji išduoda
Šlapimo spalva, kvapas, tankis ir šlapinimosi dažnumas gali nemažai pasakyti apie jūsų sveikatą. Štai penki požymiai, kad kažkas ne taip.
Norint pastebėti, kad šlapimas išduoda sveikatos problemas, medicininio išsilavinimo nereikia – pakanka tiesiog būti dėmesingiems. Nesveikai atrodantis šlapimas gali reikšti, kad sergate kokia nors liga arba kad trūksta tam tikrų medžiagų.
Nesate tikri, į ką konkrečiai reikia atkreipti dėmesį? Dr.
Šie pokyčiai tualete išduoda vėžį: neignoruokite jų
Ankstyvosiose stadijose prostatos vėžio simptomai gali būti nepastebimi, nors juos išduoda tam tikri pokyčiai šlapimo srovėje, kurių niekada neturėtumėte ignoruoti. Ar reikėtų apie tai pasikalbėti su gydytoju?
Prostatos vėžys yra liga, kuri retai sukelia anksti pastebimus simptomus, tačiau visi turėtų reguliariai stebėti dažniausiai pasitaikančius vėžio požymius.
Pasak NHS, prostatos vėžys yra labiausiai paplitusi vėžio rūšis, diagnozuojama vyrams Jungtinėje Karalystėje, rašo express.co.uk.
Ar tikrai norite žinoti, kiek šlapimo yra viešuosiuose baseinuose?
Nors specialūs dažai, pakeičiantys vandens spalvą, kai baseine yra šlapinamasi, galimai yra tik mitas, sakomas vaikams, kad jie to nedarytų, yra ir kitų būdų sužinoti, ar žmonės baseine „tvarko savo reikalus“. Tyrėjai, atlikę Kanados viešųjų baseinų vandens tyrimus, aptiko vieną baseiną, kuriame buvo net 75 litrai šlapimo.
Norint tai išsiaiškinti, tereikia žinoti, ką valgote.
Nenumokite ranka į šlapimo nelaikymą: pasakė, kaip jo išvengti
Nors šlapimo nelaikymas yra dažna problema, su kuria susiduria daugybė įvairaus amžiaus žmonių, daugelis ją vis dar yra linkę slėpti ir spręsti savarankiškai. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytojas urologas Vitalij Varygin perspėja, kad laiku neišsiaiškinus ligos priežasčių ir tinkamai nesigydant, gali atsirasti šlapimo pūslės uždegimas ir kilti infekcijos, kurias bus galima išgydyti tik operacijos metu.
Skausmas šlapinantis: ką jis atskleidžia?
Skausmas šlapinantis – nemaloni būsena, su kuria per gyvenimą tenka susidurti ne vienai moteriai. Nors šios lyties anatomija lemia, kad moteris šlapimtakių infekcijos kamuoja daug dažniau nei vyrus, vidaus ligų gydytojos Kristinos Anskaitienės teigimu, nemalonių pojūčių neretai galima išvengti laikantis kelių svarbių taisyklių.
Nenumokite ranka į menką šlapimo nelaikymą: gali atskleisti daugiau nei manote
Nuo šlapimo nelaikymo kenčia dvigubai daugiau moterų nei vyrų. Kokios priežastys lemia šią problemą, kokie simptomai įspėja, kad pagalbos reikia kreiptis nedelsiant ir kokie gydymo būdai padėtų išvengti kasdienio diskomforto?
Laikiną šlapimo nelaikymą paskatinti gali alkoholio, kofeino, gazuotų gėrimų vartojimas, maisto produktai, kuriuose gausu prieskonių, cukraus ar rūgšties, citrusiniai vaisiai, vaistai – diuretikai, antidepresantai.
Išmonei nėra ribų: šlapimą anksčiau naudojo ir dantų balinimui
Galbūt girdėjote, kad medūzos įgėlimą galima nuskausminti žmogaus šlapimu, tačiau tai greičiausiai tiesiog sukels nepatogumą tarp jūsų ir nardymo instruktoriaus. Tiesą sakant, gerai hidratuotas šlapimo mėginys iš tikrųjų gali sustiprinti geliančius nematocistus, kuriuos išskiria medūza, kad išlaisvintų daugiau nuodų ir sukeltų daugiau skausmo.
Šiuolaikinis žmogus šlapimą naudoja tik medicininiams tyrimams, tačiau anksčiau žmonės rasdavo, kur jį panaudoti.
Pasikeitė šlapimo spalva? Pasakė, kada verta sunerimti
Kai viskas jūsų kūne yra subalansuota, jūs nepatirsite sveikatos problemų. Jums kartais gali skaudėti galvą, bet nieko daugiau. Tai reiškia, kad jei staiga pradedate jausti skausmą ar diskomfortą, laikas atidžiau pažvelgti į savo kūną.
1. Moterims: pablogėjo PMS simptomai
Moterys ir merginos, sergančios liga, vadinama endometrioze, žino, kad tai panašu į PMS, tik daug blogiau. Endometriozės simptomai yra labai panašūs į PMS simptomus.
Šlapime pastebėjote kraujo? Tai gali atskleisti klastingą ligą
Šlapimo pūslės vėžys – gana paplitusi onkologinė liga. Lietuvoje šlapimo pūslės vėžiu kasmet suserga apie 450 žmonių. Tai labiau pagyvenusių, vyresnių nei 50 metų žmonių liga.
Retai kada šia liga serga jaunesni nei 40 metų žmonės. Vyrai serga tris kartus dažniau nei moterys. Baltosios rasės žmonės šlapimo pūslės vėžiu serga dažniau už juodaodžius. Daugeliu atvejų ligos atsiradimo priežastys neaiškios.
Medikai aptiko moterį, kurį šlapinosi alkoholiu
JAV medikai iš Pensilvanijos aptiko iki šiol nežinotą ligą, kuri faktiškai pavertė vienos pacientė šlapimo pūslę į nedidelį alaus fabrikėlį, gaminantį etilo spiritą.
Unikalų atradimą, šią savaitę aprašytą „Annals of Internal Medicine“ žurnale, aptiko galima sakyti netyčia. 61-erių moterį ruošė kepenų transplantacijos operacijai Pitsburgo universiteto klinikoje: ji kentė nuo sunkios cirozės ir apleisto antrojo tipo diabeto.
Dėvite tokias kelnes? Perspėja apie didelę grėsmę
Grožis ir sveikata dažnai pastatomi ant skirtingų svarstyklių pusių, todėl renkantis vieną kartais tenka aukoti kitą. Nors aptemptos kelnės daugeliui yra stilingo įvaizdžio dalis, „Eurovaistinės“ sveikatos specialistė sako, kad toks „nekaltas“ drabužis gali būti įvairių sveikatos sutrikimų priežastimi.
Vaistininkė Agnė Pociūtė sako, kad nors be aptemptų kelnių dauguma neįsivaizduojame savo spintų, dėvėdami jas turėtume jausti saiką. „Siauros kelnės gali tapti kraujotakos sutrikimo priežastimi.
Niežėjimas išduoda rimtą ligą: ginekologė skubiai perspėja
Makšties niežėjimas dažniausiai nereiškia nieko rimto, bet kartais toks dirglumas gali pranašauti nemenkas bėdas, rašoma dailystar.co.uk.
Makšties niežėjimas pasitaiko labai dažnai ir gali pasireikšti dėl įvairiausių priežasčių – hormonų pokyčiai, nėštumas, kontraceptinės tabletės ir net menopauzė.
Makštį niežėti gali ir dėl stipraus poveikio muilų, skalbimo miltelių, tam tikrų audinių ar infekcijų.
Šis vėžys smogia be požymių: pajutus būna išplitęs
Šlapimo pūslės vėžys – gana paplitusi onkologinė liga. Lietuvoje šlapimo pūslės vėžiu kasmet suserga apie 450 žmonių. Tai labiau pagyvenusių, vyresnių nei 50 metų žmonių liga.
Retai kada šia liga serga jaunesni nei 40 metų žmonės. Vyrai serga tris kartus dažniau nei moterys. Baltosios rasės žmonės šlapimo pūslės vėžiu serga dažniau už juodaodžius. Daugeliu atvejų ligos atsiradimo priežastys neaiškios.
Lifte įstrigusi valytoja gėrė savo šlapimą, kad išgyventų
Anglijoje be žinios dingusi moteris tik po dviejų parų rasta įstrigusiusiame pastato, kuriame dirba valytoja, lifte. Siekdama išgyventi nelaimėlė gėrė savo šlapimą. Neįprastas incidentas praėjusį savaitgalį įvyko Margate’o mieste. Praėjusį penktadienį artimieji pasigedo 50-metės moters, kuri negrįžo namo po darbo miesto suaugusiųjų švietimo centre: ten dingusioji dirbo valytoja.
Tūkstančiai gėdijasi kalbėti apie šią ligą: slepia net nuo šeimos
Savivertės sumažėjimas, gėdos jausmas, baimė viešoje vietoje atsidurti nemalonioje situacijoje, padidėjusios finansinės išlaidos dėl būtinybės pirkti slaugos priemones, trukdžiai karjeroje – problemos, su kuriomis susiduria šlapimo nelaikantys aktyvūs asmenys. Natūralu, kad apie šią gyvenimą apkartinančią bėdą vengiama kalbėti ir ji dažnai slepiama net nuo pačių artimiausių žmonių ar net gydytojų. Problema sena kaip pasaulis „Šlapimo nelaikymo problema yra tokia pat sena, kaip ir mūsų pasaulis.
Pagaliau pasakė, ar verta gerti šlapimą
Susidūrę su liga, – ar tai būtų paprastas peršalimas, gripas, ar įvairūs skausmai ir kiti negalavimai, – neretai sulaukiame įvairiausių patarimų, kaip liaudiškomis priemonėmis įveikti ligą. Vyresnės kartos artimųjų patarimai „Mano laikais šią ligą gydydavo...“ turėtų priversti suklusti – laikai keičiasi, keičiasi ir gydymo metodai.
Naujausia „Facebook“ mada šokiruoja: žmonės pamišo dėl šlapimo
Socialiniuose tinkluose beprotišku greičiu plinta mados bei įvairūs iššūkiai. Prieš kelis metus buvo populiaru save apsipilti lediniu vandeniu, o dar šią vasarą visi šoko pagal Drake’o dainą šalia važiuojančios mašinos. Vis dėlto naujausia mada – sunkiai protu suvokiama. Užsienio žiniasklaidoje skelbiama, kad šiuo metu socialinio tinklo „Facebook“ vartotojai eina iš proto dėl… šlapimo. Daugybė internautų yra įsitikinę, kad pėdų mirkymas šlapime gali pašalinti visokio plauko ligas.
Šie 18 požymių išduoda vėžį: uždelsus laukia mirtis
Daugeliui žmonių vėžys nepasireiškia jokiais būtent šią ligą ženklinančiais požymiais ar simptomais. Deja, kiekvienas nusiskundimas ar vėžio simptomas gali būti priskiriamas ir kokiam nors kitam, nepavojingam sveikatos sutrikimui. Tačiau jei tam tikri simptomai nesiliauja ar atsinaujina, reikėtų pasitikrinti pas gydytoją. Keletas dažnų simptomų, galinčių pasireikšti vėžio atveju, yra.
Štai ką išduoda jūsų šlapimo spalva: gresia rimtas pavojus
Jūsų šlapimo spalva gali įspėti, jei jums reikėtų gerti daugiau vandens, o tai - labai svarbu karščiausiais vasaros mėnesiais, rašoma dailymail.co.uk. Šlapimo spalva paprastai būna įvairių geltonų atspalvių, ir kuo ji tamsesnė, tuo labiau tikėtina, kad jums gresia dehidratacija. Dehidratacija gali padaryti rimtos žalos sveikatai, tačiau labiausiai ji pavojinga kūdikiams, vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms.
Paskebė, kas laukia pacientų nuo liepos 1 d.
Penktadienį Sveikatos apsaugos ministerijos išplatintame pranešime rašoma, kokios naujovės pacientus pasieks nuo liepos 1 dienos. Kaip tikinama pranešime, nuo šių metų liepos 1 d. daugiau pacientų, kuriems nustatytas šlapimo ar išmatų nelaikymas, gaus jiems būtinas sauskelnes, įklotus, vienkartines paklodes, kompensuojamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.
Štai kodėl tai darote kas rytą: atsakymas labai netikėtas
Susirūpinusi portalo „Women‘s Health“ skaitytoja jo komandai uždavė klausimą: „Kodėl vakare išgėrus nedidelę stiklinę vandens, ryte vos tik nubudus lekiu į tualetą. Beje, aš ne nėščia.“ Atsakymą į jį pateikė medikė Keri Peterson. „Naktį inkstai perfiltruoja mažiau šlapimo, o šlapimo pūslė atsipalaiduoja, nėra įsitempusi, dėl to ji savyje sulaiko daugiau skysčių. Ląsteles savyje laikyti liepia ir tam tikras hormonas – vazopresinas“, - pasakojo ji.
Šlapimo spalva. Štai ką ji išduoda apie jūsų sveikatą
Garsus Londone dirbantis gydytojas atskleidė, jog žmonių šlapimo spalva leidžia nustatyti tam tikrus sveikatos sutrikimus. Dr. Luke‘as Powlesas teigia, jog šlapimas parodo žmogaus organizme esančių skysčių kiekį ir dėl to atsiradusius sutrikimus. Pasak jo, tamsiai geltonas šlapimas rodo, jog reikia vartoti daugiau skysčių, o raudonų ar žalių atspalvių šlapimas byloja apie rimtesnius sveikatos sutrikimus.
Plinta vaizdai, kuriuose žmonės geria šlapimą ir ne tik – priežastis gali labai nustebinti
Ar žinojote, kad žmogaus šlapimas – organizmui naudingas gėrimas? Na, bent jau tuo įsitikinusi „Youtube“ bendruomenė, kuri pastaruoju metu pradėjo kurti vis daugiau vaizdo įrašų apie šlapimo panaudojimą ir jo naudą. Sveikatos temomis turinį kuriantys „Youtube“ naudotojai filmuojasi geriant savo pačių šlapimą. Anot jų, šis žmogaus skystis turi begalę naudingų savybių, kurios gali išgydyti ar bent prisidėti prie sveikatos sutrikimų gydymo.
Apie tai drįsta kalbėti ne visi: štai, kas nutinka, kai norime į tualetą
Išgėrėte per daug kavos, neapskaičiavote savo šlapimo pūslės galimybių, o dabar trypčiojate autobusų stotelėje, negalėdami sulaukti tos akimirkos, kai galėsite nueiti į tualetą - pažįstama situacija? Bet kodėl žmogaus atsakas į stiprų norą šlapintis yra šokinėjimas, kojų judinimas ir trypčiojimas vietoje? Toks elgesys prasideda dar vaikystėje. Tai kažkoks įgimtas instinktas, raginantis judinti kojas tam, kad ilgiau ištvertume su pilna pūsle.
Kūno skleidžiami kvapai slepia rimtas ligas: skubėkite tikrintis
Nesvarbu, ar ką tik užbaigėte energijos pareikalavusią sporto treniruotę, ar sukimšote svogūnais pagardintą mėsainį, kada nors tikrai teko būti tuo visą kambarį prismardinusiu žmogumi. Daugeliu atveju nemalonaus kūno skleidžiamo kvapo atsikratoma palindus po dušu, pasitepus dezodorantu ar išsivalius dantis mėtine dantų pasta. Tačiau būna ir taip, kad kvapas jus lydi net ir po itin kruopščios higienos rutinos. Taip yra todėl, kad jūsų kūno skleidžiamas kvapas pasakoja apie jūsų sveikatą.
Naudodama šlapimą išlaikė jaunystę: ar atspėsite, kiek jai metų?
Londone gyvenanti Stella Ralfini džiaugiasi švelnia oda, vos keliomis raukšlelėmis ir išvaizda, kuri suklaidina kiekvieną. Kaip pati sako, beveik niekas negali atspėti, kiek jai metų, tačiau dažną šokiruoja ir būdas, kaip jai to pavyko pasiekti. Knygą išleidusi moteris teigia, kad veido ir kūno odos elastingumą išlaikė naudodama savo šlapimą. Šis receptas padėjo ne tik susigrąžinti odos švytėjimą, bet ir panaikino nemalonų bėrimą.
Šlapimo pūslės uždegimas: grėsmės vasaros metu
Vasaros laikotarpiu, ištrūkę iš namų, daugiau laiko praleidžiame lauke. Iškylaudami gamtoje, dalyvaudami festivaliuose, nakvodami palapinėse ar ilgus vakarus leisdami prie maloniai degančio laužo draugų kompanijoje, rečiau susimąstome apie kylančią sušalimo riziką, o paskendę atostogų svajoje, mažiau dėmesio ir laiko skiriame asmens higienai. Deja, ligos ir susirgimai neatostogauja.
Naujos detalės apie Matuko budelius: G. Kontenis – ne tik nusikaltėlis
Vaiką mirtinai sumušę Kėdainiuose įtariami jo mama ir jos sugyventinis vartojo narkotines medžiagas, pirmadienį pranešė teisėsauga. „Yra gauti duomenys, kad įtariamųjų (...) šlapime rasta narkotinių medžiagų“, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas. Nustatyta, kad jie galėjo vartoti amfetamino.
Šlapia nelaimė: paviešinti gėdingi Kylie Jenner kadrai
Vos 18 metų sulaukusi mergina šiandien uždirba milijonus. „Keeping up with the Kardashians“ realybės šou žvaigždė jau dabar tituluojama paauglių dievaite. Ji tapo stiliaus ir grožio ikona, o jos putlios lūpos – kiekvienos moters siekiamybe. Ko gero, nuolat gyvendama realybės šou rimtu Kylie prisimiršo, kad kai kuriuos dalykus galima pasilaikyti tik sau. Naujausios merginos nuotraukos internete plinta kaip virusas, rašo dailymail.co.uk.
Viskas apie šlapimą: spalva ir būtinas apsilankymų tualete skaičius
Net nereikia abejoti, kad dažnas lakstymas į tualetą nervina, tačiau tai yra visiškai suprantamas dalykas. Vis dėlto darbuose paskendę žmonės dažnai pamiršta ne tik atsigerti, bet ir būtinybę nusišlapinti. Ar dabar galėtumėte pasakyti, kiek kartų per dieną arba kaip dažnai lankotės tualete? Ne? O ar žinote, kokia jūsų šlapimo spalva? Pasak sveikos gyvensenos ekspertų, tai yra pagrindiniai klausimai, kuriuos turėtų žinoti sveikas žmogus.
Priežastys, kurios skatina naktį keliauti į tualetą
Visi žino šią nemalonią situaciją: esate minkštai susipakavęs švariuose ir šiltuose pataluose, tačiau netikėtai prireikia į tualetą. Taip, naktinis vaikščiojimas šlapintis kankina didžiąją dalį žmonių, tačiau šie patarimai padės suprasti, kas lemia šią nemalonią problemą. Akivaizdu, jog, norint išvengti kėlimosi naktimis, privalote vengti didelio kiekio gėrimų prieš pat miegą. Geriausia, jei kelias valandas prieš ėjimą į lovą išgertumėte stiklinę vandens ir viskas.
Į stiklinę prestižiniame renginyje nusišlapinęs futbolininkas jos turinį šliūkštelėjo per balkoną
Vienas prestižiškiausių jojimo renginių pasaulyje „Cheltenham Festival“ kasmet sutraukia britų aukštuomenės grietinėlę. Šiemet tarp jų buvo futbolininkas ir realybės šou žvaigždė 25 metų Jamesas Collinsas, fotografų įamžintas skandalingoje situacijoje. Nuotraukose matyti, kaip trečios pagal pajėgumą Anglijos futbolo lygos komandos „Northampton Town“ žaidėjas nusišlapina į stiklinę. Tada jis visą tą „brangų turinį“ išpila pro balkoną.
Ką apie mūsų sveikatą sako šlapimo spalva?
Ar žinojote, kad šlapimo spalva gali atskleisti, kokia mūsų sveikata, ar pakankamai vartojate vandens, kokį maistą valgėte ir net tai, kaip jūsų organizmas reaguoja į vaistus. Štai, ką šlapimo spalva pasako apie mūsų sveikatą, ir kokias ligas gali signalizuoti. Bespalvis Tikriausiai esate girdėję, kad žmogaus organizmui per dieną vidutiniškai reikia išgerti aštuonias stiklines vandens. Tačiau jeigu jūsų šlapimas atrodo kaip vanduo, tikriausiai, jūs išgėrėte jo daugiau.
Seksualioji Michelle Rodriguez televizijos šou suvalgė savo šlapime išvirtą pelę
Filmo „Greiti ir įsiutę 7“ žvaigždė Michelle Rodriguez pašiurpino savo gerbėjus, sukramčiusi jos šlapime išvirtą pelę per televizijos NBC išgyvenimo šou. 37 metų lotynų amerikietė nusifilmavo laidoje „Running Wild with Bear Grylls“, kuri buvo parodyta pirmadienio vakarą. Laidos vedėjas nuotykių ieškotojas Bearas Gryllsas pasiūlė suvalgyti sumedžiotą graužiką, kai jų maisto ir vandens atsargos išseko keliaujant Ugnies Slėnio valstybiniame parke Nevadoje.
Naktinis šlapimo nelaikymas gali padėti išvengti tarnybos armijoje?
Kilus sąmyšiui dėl šaukimų į privalomąją karo tarnybą, medikai atkreipia visuomenės dėmesį į pastaruoju metu stebimą tendenciją – jauni vyrai, siekdami išvengti karinės tarnybos, pradeda skųstis naktiniu šlapimo nelaikymu. Pasak VšĮ „Inkocentras“ vadovės, atskirti simuliantus įmanoma, tereikia žinoti keletą dalykų.
Kovoje su spuogais vis dažniau naudojamas šlapimas
Egzistuoja nemažai natūralių bei kosmetinių produktų tobulam odos skaistumui išgauti. Šiandien tenka girdėti, jog vis populiarėja kiek nemalonaus kvapo, tačiau gana veiksminga priemonė – šlapimas, rašoma womenshealthmag.com. Šis ne pačio maloniausio kvapo skystis, pasak vartotojų, stoja į kovą su spuogais ir net šiek tiek keičia odos spalvą. „Šlapimą sudaro 95 proc. vandens, likusiąją dalį užima karbamidas. Ši medžiaga turi savybę nuo odos šalinti negyvas lasteles.
Gydymas šlapimu – ėjimas prieš gamtą
„Kiekvieną rudenį ir žiemą sergu peršalimo ligomis ir dažnai šie negalavimai virsta plaučių uždegimu. Išbandžiau daugybę ir tradicinės, ir liaudies medicinos vaistų, tačiau niekas nepadeda. Viena pažįstama man siūlo išbandyti urinoterapiją – gydymą šlapimu. Sako, kad tai geriausias būdas atsikratyti mano ligų. Ji pamokė, kaip gydytis: reikia gerti natūralų, nevirtą ir neatskiestą vandeniu šlapimą.
Kodėl toks svarbus šlapimo tyrimas?
Šlapimo tyrimas, kaip ir kraujo, yra vienas dažniausiai atliekamų. Šio tyrimo rezultatai gali pranešti ne tik apie inkstų ar šlapimo takų, bet ir kitų žmogaus organų ar sistemų ligas. Kodėl šlapimo tyrimas yra toks svarbus? Ką turėtume žinoti apie šlapimą? Ką išduoda šlapimo spalva, drumstumas, kraujas šlapime, kitos fizinės ar cheminės šlapimo savybės? Kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro inkstų ligų gydytoja nefrologe med. dr. Aurelija Zamauskaite.
Šlapimo panaudojimo būdai: nuo parako gamybos iki burnos skalavimo
Šlapimas – daugeliui žmonių tai tikrai nėra maloniausias skystis. Tačiau ir šiandien yra žmonių, naudojančių šlapimą sveikatos tikslais. O senovėje šlapimas turėjo neįtikėtinai platų panaudojimų būdų spektrą. Kas vieniems – šiukšlė, kitiems – lobis. Mokslininkai, tyrinėjantys šlapimo savybes, šį posakį gali vertinti tiesiogiai: šlapimas – tikras mokslinio potencialo lobis.