skandinavija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „skandinavija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „skandinavija“.
Norvegija, Švedija ir Suomija susitarė sukurti Arkties karinio transporto koridorių
Trys Šiaurės Europos šalys susitarė sukurti Arkties „karinio transporto koridorių“, kuriuo būtų galima nukreipti karius ir įrangą į Suomiją tvyrant įtampai su kaimynine Rusija, ketvirtadienį pranešė Norvegijos ministras pirmininkas.
Norvegijos premjeras Jonas Gahras Store gyrė šį „svarbų žingsnį“, pareiškęs, kad tai naujausias saugumo manevras po Suomijos ir Švedijos įstojimo į NATO.
Keltu į Skandinaviją: kaip sutaupyti ir mėgautis šeimos kelione?
Dar neatradote Skandinavijos? Tai kryptis, užburianti savo gamtos grožiu ir stebinanti įvairiomis atrakcijomis. Kad ir kuriuo metų laiku keliausite, čia visada laukia įdomūs atradimai visai šeimai, net patiems mažiausiems.
Paaiškino, kodėl suomiai ir danai – laimingiausi pasaulio žmonės: ko trūksta Lietuvai?
Laimingiausios pasaulio šalies statusu lietuviai tikrai negali pasidžiaugti, priešingai nei daugelį metų šioje srityje pirmaujantys skandinavai. Šiaurės šalys visada laimi laimingiausių šalių lenktynėse. Jau septintus metus iš eilės 2024 m. pirmąją vietą užėmė Suomija, po jos sekė Danija ir Islandija. Tačiau kodėl jos tokios nuolat laimingos?
Kai kas sako, kad taip yra todėl, kad jos mažos, vienalytės ir turtingos.
Paskelbtos laimingiausios pasaulio šalys: jas aplankyti lietuviams net neprireiks skristi lėktuvu
Kas labiau džiugina nei kelionės? Paskelbta šių metų Pasaulio laimės ataskaita, kurioje Suomija jau septintus metus iš eilės užima pirmąją vietą laimingiausių šalių sąraše. Tiesą sakant, Šiaurės šalys sudaro didžiąją dalį dešimtuko: Danija, Islandija ir Švedija užima atitinkamai antrą, trečią ir ketvirtą vietas, o Norvegija yra septintoje vietoje.
Ataskaitą rengia „Gallup World Poll“ kartu su Oksfordo universiteto Gerovės tyrimų centru ir Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi sprendimų tinklu.
Dėl audros iš Oslo į Kopenhagą plaukiančiame kelte visai nakčiai gali įstrigti 900 keleivių
Dėl galingų audrų, siautėjančių Skandinavijoje, apie 900 kelto, plaukiančio iš Oslo į Kopenhagą, keleivių gali likti įstrigę jūroje visą naktį.
Jų keltas dėl vėjo greičiausiai negalės prisišvartuoti Kopenhagoje iki ketvirtadienio 7 val. ryto (6.00 val. Grinvičo laiku), agentūrai dpa sakė keltų bendrovės DFDS atstovas spaudai. Keleiviai bus nemokamai aprūpinti maistu ir gėrimais, pridūrė jis.
Europą siaubia audra: 4 žmonės žuvo, kiti turėjo evakuotis
Jungtinę Karalystę, šiaurės Vokietiją ir pietų Skandinaviją siaubianti audra su stipriais vėjo gūsiais ir smarkiu lietumi pareikalavo mažiausiai keturių gyvybių.
Audra sukėlė potvynius, nutraukė elektros tiekimą, privertė žmones evakuotis ir sutrikdė skrydžius, geležinkelių bei keltų darbą.
Nuo ketvirtadienio per JK Meteorologijos tarnybos „Babet“ pavadintą audrą žuvo mažiausiai keturi žmonės.
Skandinavijos oro linijų bendrovė SAS ir streikuojančių pilotų profsąjungos pasiekė susitarimą
Skandinavijos oro linijų bendrovė SAS ir jos pilotams atstovaujančios profsąjungos antradienį pranešė pasiekusios susitarimą, kuris užbaigs dvi savaites trukusį streiką, vežėjai atsiėjusį nuo 9 iki 12 mln. JAV dolerių per dieną.
Susitarimą patvirtino ir bendrovė, ir profsąjungos, o jis pasiektas po derybų, įvykusių pirmadienį ir trukusių iki pat ankstaus antradienio ryto.
„Po 15 dienų trukusio streiko SAS ir „SAS Scandinavia“ pilotų profesinės sąjungos baigė derybas.
Danijos teismo kirtis lietuvei: pripažino kalta pinigų plovimo byloje
Danijos teismas ketvirtadienį pripažino 49 metų lietuvę kalta pinigų plovimo byloje, ketvirtadienį teigiama šios šalies prokuratūros pranešime.
Pasak Danijos teismo, moteris bandė išplauti beveik keturis milijardus eurų. Tai – didžiausia suma pinigų plovimo byloje šios Skandinavijos šalies istorijoje.Padariusi nusikaltimą lietuvė prisipažino policijos apklausos metu.
Nuo 2008 metų gruodžio iki 2016 metų kovo per kelias bendroves buvo pervesti beveik keturi milijardai eurų.
Švedija dėl „rimtos grėsmės“ atnaujino pasienio kontrolę
Švedija penktadienį pranešė įvedanti laikiną pasienio kontrolę keltų terminaluose, oro uostuose, sausumos sienos perėjose su kitomis šalimis bei kituose įvažiavimo į Skandinavijos šalį vietose, nes „vis dar kyla rimta grėsmė viešajai tvarkai ir vidaus saugumui“.
Pasak švedų vyriausybės, laikinoji kontrolė įsigalios nedelsiant ir truks iki lapkričio 11-osios – taigi, keliautojai pusmetį turės rodyti pasus ir vizas.
Norvegijoje augant COVID-19 atvejų skaičiui atsivėrimas atidedamas
Norvegija ketvirtadienį vėl atidėjo visišką suvaržymų dėl COVID-19 atšaukimą, šioje Skandinavijos šalyje registruojant rekordiškai daug užsikrėtimo atvejų.
Vyriausybė taip pat pranešė leisianti skiepyti 12–15 metų vaikus, kad būtų vakcinuota daugiau žmonių, plintant užkrečiamesnei koronaviruso delta atmainai.
Prieš pat vasarą Norvegija palaipsniui pradėjo švelninti ribojimus, prasidėjus vakcinavimo kampanijai ir sumažėjus naujų užsikrėtimo atvejų skaičiui.
REKLAMA
REKLAMA
Į Lietuvą ateina Pietų Skandinavijos vasara
Lietuvoje ketvirtadienį buvo debesuota, vėjuota, daug kur palijo. Artimiausią naktį bus debesuoti su pragiedruliais orai. Iš greitai skriejančių debesų vietomis palis, bet trumpai ir negausiai. Panašiai ir dieną – palis kai kur, trumpai ir nedaug. Pragiedrulių irgi nedaug.
Oras Lietuvos link vis dar keliauja nuo Pietų Skandinavijos, vis dar bus vėjuota, todėl šilumos bus nedaug.
Lietuvio užmojis nustebino ir visko mačiusius: vienas išsiruošė į itin pavojingą nuotykį
Kol vieni ramiai leidžia vasaros atostogas pajūryje, 31-erių metų sunkvežimio vairuotojas Algirdas, kurio nuotykius galima sekti „Instagram“ paskyroje Algirdas Wanders, jau du mėnesius eina pavojingą žygį šiauriausiame Europos taške, Skandinavijoje.
Emigrantas Algirdas pasakoja, kad iki COVID-19 pandemijos, paskutinius 5-erius metus keliavo po pasaulį.
„Dirbau įvairiausius darbus skirtingose šalyje vien tam, kad susitaupyčiau pinigų ir galėčiau keliauti.
Žaibiškai populiarėja skandinavų pamėgtas namų stilius: jį susikurti lengviau nebūna
Prieš keletą metų plačiai išplitęs ir iki dabar populiarus hygge vis dažniau taikomas ir Lietuvoje, tačiau kai kuriems šis terminas vis dar nepažįstamas. Tiksliai apibrėžti hygge nėra lengva, bet įprastai šis žodis siejamas su gera savijauta, jaukumu ir ramybe. Taigi, kas yra tas hygge ir kaip jį pritaikyti kasdieniame gyvenime?
Hygge terminas yra kilęs iš Norvegijos, tačiau labiau siejamas su danais.
Prie Danijos krantų – retas žemės drebėjimas
Šiaurės jūroje prie Danijos krantų trečiadienį užfiksuotas 3,4 balo žemės drebėjimas, pranešė pareigūnai, pridūrę, kad jis buvo „palyginti didelis“ šiai Skandinavijos šaliai.
Apie žalą ar nukentėjusiuosius nepranešama.
Danijos ir Grenlandijos Nacionalinė geologinių tyrimų biuras nurodė, kad požeminis smūgis jūroje netoli šiaurės vakarinio žvejybos uosto Tiuboriono užfiksuotas prieš 7 val. vietos (8 val. Lietuvos) laiku.
Tiuborionas apie 300 km į šiaurės vakarus nutolęs nuo Kopenhagos.
Švedų prokurorai nutraukė tyrimą dėl premjero Palme nužudymo, įtariamasis – negyvas
Švedų prokurorai trečiadienį paskelbė nutraukę savo tyrimą dėl 1986-aisiais įvykdyto premjero Olofo Palme nužudymo, paaiškėjus, kad pagrindinis įtariamasis – ministro pirmininko kairuoliškai politikai prieštaravęs švedas – yra negyvas.
„Negalime paskelbti vieno asmens kaip kaltininko. Tai – Stigas Engstromas“, – žurnalistams sakė vyriausiasis prokuroras Kristeris Peterssonas.
„Kadangi jis miręs, negaliu pareikšti jam kaltinimų, todėl nusprendžiau nutraukti tyrimą“, – pridūrė jis.
Skandinavijos oro linijų bendrovė dėl koronaviruso laikinai atleis 90 proc. darbuotojų
Skandinavijos oro linijų bendrovė SAS („Scandinavian Airlines“) nusprendė išleisti neapmokamų atostogų 10 tūkst. žmonių, arba 90 proc. darbuotojų, dėl mažėjančio oro kelionių poreikio koronaviruso plitimo sąlygomis.
Apie tai sekmadienį spaudos konferencijoje pranešė bendrovės vadovas Rickardas Gustafsonas.
„Lėktuvų bilietų poreikis praktiškai išnyko. Nuo rytojaus mes padarysime laikiną pertrauką pagrindinėje savo veikloje“, – pažymėjo bendrovės vadovas.
Jaudinantys rinkimai Švedijoje – rezultato prognozuoti neįmanoma
Švedijoje sekmadienį prasidėjo balsavimas visuotiniuose rinkimuose, kurie yra tarp sunkiausiai prognozuojamų ir labiausiai jaudinančių šios Skandinavijos valstybės balsavimų per kelis pastaruosius dešimtmečius. Rinkimai vyksta šalyje neslopstant įnirtingiems debatams dėl imigracijos. Tai pirmieji 10 mln. gyventojų turinčios Švedijos rinkimai nuo 2015 metų, kai vyriausybė įsileido 163 tūkst. migrantų.
Silicio slėnio ir Šiaurės šalių pamokos Lietuvai: svarbu išlikti konkurencigiems
Šiuolaikiniame, sparčiai kintančiame pasaulyje, inovacijos tapo ne tik mada, bet ir būtinybe. Tai reiškia, kad organizacijos turi rasti naujų būdų išlikti konkurencingos, nors inovacijų ir naujų technologijų pritaikymas iš pradžių gali gąsdinti savo sudėtingumu. Ypač, kai kalbame apie smulkiąsias ir vidutinio dydžio įmones.
Besilaukianti K.Middleton tapo sensacija: dieviška suknia nuginklavo visus kritikus
Kunigaikštienė Catherine Middleton jau seniai visoje Europoje laikoma stiliaus ikona. Tačiau dabar vėl besilaukianti Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos narė sumušė visus savo stiliaus rekordus – jos pasirodymas Osle, Norvegijoje per akimirką tapo sensacija. Kunigaikštienė Catherine Middleton su savo vyru princu Williamu šiuo metu su oficialiu vizitu vieši Švedijoje ir Norvegijoje.
Tyrimas: lietuviai karaliauja Skandinavijos žiniasklaidos kriminalų puslapiuose
Trečdalyje Skandinavijos žiniasklaidos straipsnių apie Lietuvą mūsų šalis minima neigiamame kontekste; daugiausia – tarp pranešimų kriminalų skiltyse, – tai rodo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto atliktas tyrimas. Analizuojant Danijos, Švedijos, Norvegijos ir Suomijos pagrindinių interneto leidinių praėjusių metų sausio - spalio mėnesiais pasirodžiusius įvairaus žanro pranešimus, atrinkta ir išnagrinėta beveik 11 000 publikacijų apie Lietuvą ir lietuvius.
Suveikė Skandinavijoje, padės ir mums: vaikų problemas spręs inovacijos
Pagal vaiko gerovės indeksą Lietuva yra 25 vietoje iš 29 Europos šalių*. Per pastaruosius metus situacija pagerėjo tik švietimo srityje. Tyrimai rodo, kad ji negerėja net ir tada, kai vaiko gerovės klausimams spręsti yra skiriama daugiau pinigų, Europos Sąjunga nustato aukštus reikalavimus, o vaiko gerove besirūpinančios organizacijos veikia vis aktyviau.
Blaivybės šalininkai rodo į Skandinaviją: kodėl lietuviams dar labai toli
Blaivybės šalininkai rodo į Skandinaviją, kur stipraus alkoholio tiesiog parduotuvėje nenusipirksi. Jį tik darbo valandomis kosminėmis kainomis parduoda specializuotos valstybinės parduotuvės. Jau ir dalis lietuvių tokios tvarkos nori, tačiau kiti sako, kad tai būtų labai nepatogu ir nepadės išgelbėti girtuoklių. Tai monopolinė alkoholinių gėrimų parduotuvė Norvegijoje. Čia parduodamas visas stipresnis už alų alkoholis. Šių parduotuvių tinklą valdo valstybė.
Orų netikėtumas: tokių pokyčių nelaukė niekas
Jau maždaug dvi paros, kai ties Skandinavija ėmė kauptis vėsus oras. Dabar jis pradės slinkt į pietus ir artimiausią parą užsuks į Lietuvą. Tačiau ties centrine Europos dalimi susisukęs ciklonas pasiduoti neketina ir mėgins vėsesnį orą grąžinti atgalios. Dėl šio susistumdymo mes sulauksime vasariško lietaus. Šį vakarą Lietuvos dangų bus nusėję balti kamuoliniai debesys, iš kurių kai kur lis, kai kur pils vasariškas lietus.
Politikai ieško stebuklingo vaisto: nuo alkoholizmo gydys drausdami reklamą?
Po Kėdainiuose, Saviečių kaime, įvykusios tragedijos, kai tėvas į šulinį įmetė du savo vaikus, imta dairytis naujų draudimų. Tarp įvairių pasiūlymų, bene labiausiai intriguoja Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio užmojis visiškai uždrausti alkoholio reklamą.
Skandinaviškų įmonių darbo ypatybės: ką jos daro gerai?
Neseniai šalyje atsidarius vieno skandinaviško šalies banko padaliniui, pasklido kalbos apie itin geras darbo sąlygas: treniruokliai, stalo futbolas, simuliacinis golfo žaidimas, poilsio kambarys ir pigūs pietūs – tai tik dalis darbuotojams skirtų malonumų. Pasak Švedijos kapitalo prekybos įrangos gamintojos AB „ITAB Novena“ generalinio direktoriaus Vladimiro Vinokurovo, jų įmonėje giliai įsišaknijusi švediška tradicija – fika.
Orų prognozė: laukia šilti ir lietingi orai
Šiuo metu orus Baltijos šalyse, taigi ir Lietuvoje lemia nedidelis, tingus ciklonas, susiformavęs ties pietų Skandinavija. Tačiau jau nuo rytojaus per mūsų šalį slinks atmosferos frontas, todėl daug kur numatomi trumpi lietūs su perkūnija, bet jiems praėjus, savaitgalį nusistovės ramūs, vidutiniškai šilti orai.
Socialinio modelio kūrėjas: Skandinavijoje darbuotojų apsauga dar mažesnė
Vyriausybei priėmus nevienareikšmiškai vertinamą naująjį socialinį modelį, jo kūrėjas ir administratorius, teisės profesorius Vilniaus universitete Tomas Davulis „Žinių radijui“ antradienį sakė, kad darbo teisės liberalizavimo priešininkams vertėtų panagrinėti sėkmingų šalių – Skandinavijos, Jungtinės Karalystės – pavyzdžius. Ten, profesoriaus teigimu, darbo rinka yra dar liberalesnė.
Sekmadienį orų kokteilis nebus gardus
Iš Skandinavijos per Baltijos valstybes į rytus Atlanto ciklonas tebegins vėjuotą, darganotą, vėsų ir debesuotą orą. Lietuvoje dar bus pusėtina, užtat visą oro atšiaurumą pajus mūsų kaimynai rusai ir baltarusiai. Pietų kurortuose – jau vasariška šiluma – ir Kanaruose, ir Egipte, ir Antalijoje. Čia termometrai rodys nuo 28 iki 31 laipsnio. Saulės pakaks ir žemyno pietuose – Ispanijoje ir Italijoje, tik pastarosios sostinėje bus 30, o Barselonoje – 22 laipsniai šilumos.
Po turo Skandinavijoje „Kitas Kampas“ skelbia papildomą spektaklį namuose
Vienintelis profesionalus improvizacijos teatras Lietuvoje „Kitas Kampas“ šiandien grįžo iš audringų gastrolių Skandinavijoje, kur surengė tris anšlaginius pasirodymus. Vieno pasirodymo metu trupė dovanų gavo merginos liemenėlę. O kitą gastrolių dieną plikai nuskuto savo trupės narį Martyną Nedzinską. „Martynas paliko savo plaukus Danijoje tikėdamasis, kad ten grįš“, – juokauja aktorius Audrius Bružas.
Emigranto gyvenimas Švedijoje: geras darbas, nuosavas kotedžas Stokholmo pakraštyje ir jokios baimės, kad baigsis pinigai
LRT Televizijos laida „Emigrantai“ pradeda pasakojimų seriją iš Švedijos. Tai – viena turtingiausių valstybių Europoje, kurioje atlyginimai – milžiniški, kaip ir visoje Skandinavijoje. Būtent pinigai ir socialinės garantijos labiausiai čia ir vilioja emigrantus iš Lietuvos. Švedijos sostinės Stokholmo pakraštyje su žmona ir dviem sūnumis įsikūręs Kęstas sako atvažiavęs čia, nes kito kelio nebebuvo. 36-erių vyras gimtinėje niekaip neišbrido iš skolų, o Švedijoje jam pasisekė.
Ko dar nežinome apie Baltijos jūros regioną?
Baltijos jūros regionas mums – toks savas ir artimas, tačiau tuo pačiu ir menkai pažįstamas. Čia susibūrę valstybės, kurios stebina pasaulį įvairiais laimėjimais ir pasiekimais tiek socialinėje, tiek technologijų vystymo ar tolerancijos klausimų sprendimo srityse.
Baltijos šalyse vietinę elektrą keitė penkiskart augęs importas
Per pirmuosius keturis 2014 m. mėnesius Baltijos regione vietinės elektros gamyba sumažėjo 20 proc. lyginant su 2013 m. tuo pačiu laikotarpiu. Tuo tarpu importas iš Skandinavijos augo penkis kartus ir siekė 1567 GWh. Vietinės elektros pagaminta mažiau dėl išaugusių pigesnės elektros energijos importo galimybių, kurias skatino praėjusių metų pabaigoje pradėta eksploatuoti „Estlink-2“ jungtis, bei žemo vandens lygio Dauguvos elektrinėje.
Jungtis su Suomija išaugino pigios elektros importą į Baltijos šalis
Per pirmuosius tris 2014 m. mėnesius Baltijos regionas iš Skandinavijos importavo 1,21 TWh elektros energijos – keturis kartus daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2013 m. Išaugusį importą lėmė žemos elektros kainos Skandinavijos rinkoje bei praėjusių metų pabaigoje pradėta eksploatuoti „Estlink-2“ elektros jungtis. Prognozuojama, kad 2014 m. iš Skandinavijos importuojamos elektros kiekis padidės bent du kartus.
Lietuvoje augintus žirgus eksportuoja į šiaurę
Jolita Žurauskienė Ukmergės rajone Radiškio kaime esančiame Augustinų dvaro žirgyne prižiūrimi ir treniruojami Amerikos ristūnai. Šie gražuoliai Lietuvoje ilgai neužsibūna. Pasak šio žirgyno administratorės Eglės Giedraitytės, su kumeliukais pradedama dirbti, kai jiems sukanka 1,5–2 savaitės. Tik įgiję tvirtų įgūdžių jie tampa ramesni ir žino, kad viskas vyksta pagal tam tikrą tvarką.
Kas trukdo kurti gerovės valstybę Lietuvoje?
Geresnė valstybė nei anksčiau – tai žada kiekviena naujai renkama politikų karta. Atsakyti į klausimą, kas yra gerovės valstybė, sunku, nes kiekvienas tai supranta savaip – politikas, valstybės tarnautojas, pilietis. Lietuva, pavyzdžiui, šioje srityje renkasi Skandinaviją – Šiaurės šalys gerai žinomos dėl savo edukacinės sistemos, socialinės ir darbo politikos, informacinių technologijų plėtros ir skatinimo, skaidrumo ir mažo korupcijos lygio.
Turtingiausia Skandinavijos ekonomika murkdosi euro zonos šešėlyje
Euro zona kopia iš ilgiausios recesijos savo istorijoje, tuo tarpu kaimyninė Norvegija, nepaisant didžiausių naftos bei dujų išteklių Vakarų Europoje ir 760 mlrd. JAV dolerių turto fondo, susiduria su vartojimo problemomis, rašo „Bloomberg“. Anot DNB banko, kitąmet Norvegijos ūkio augimo tempas išliks nepakitęs, nes vartojimą stabdo stagnuojanti NT rinka ir namų ūkius prislėgusios skolos. Dar visai neseniai investuotojai slėpėsi Norvegijos rinkoje nuo Europos skolų krizės.
„Gerovės valstybė” ir mūsų gerovė
Sakoma, jog geriau mokytis ne iš savų, bet svetimų klaidų. Deja, vis tiek pasitaiko tokių, kurie nesiaiškindami, kaip sekėsi kitiems, viską nori išbandyti savo kailiu. Kai taip daro eilinis žmogelis – blogiau tik jam. Kada taip bando elgtis valstybės vyrai – tenka susirūpinti, nes nuo tokios jų veiklos galime nukentėti visi.
SAS keleivių padaugėjo 2,5 proc.
SAS grupės bendrosios pajamos per pirmąjį bendrovės finansinių metų pusmetį (2012 m. lapkritis – 2013 m. balandis) sudarė 19,530 mln. Švedijos kronų, t.y. apie 0,8 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais finansiniais metais, kai bendrosios pajamos sudarė 19,369 mln. Švedijos kronų. Grynosios pajamos šiuo laikotarpiu buvo neigiamos ir sudarė -1,018 mln. Švedijos kronų, tačiau per tą patį laikotarpį praėjusiais metais ši suma buvo beveik tris kartus didesnė ir sudarė -2,970 mln.
Lietuva ruošia dirvą itin brangių grybų auginimui
Verslūs žmonės, sužinoję, kaip auga šie itin brangūs grybai, išmoko veisti jų plantacijas ten, kur jie anksčiau niekada nebuvo auginami. Keičiantis klimatui, vis labiau šiltėjant vasaroms Italijoje ir Prancūzijoje, pradeda nykti paslaptingų grybų – trumų – rūšys. Tačiau vis daugiau plantacijų atsiranda net Skandinavijos šalyse. Pirmas 400–14 000 eurų (1 381- 48 340 Lt) už kilogramą kainuojančių grybų plantacijas jau įveisė keli ūkininkai Latvijoje, pasekėjų atsirado ir Lietuvoje.
Švedai eksportuoja savo bankus į Europą
Kol krizės nukamuotoje Europoje bankai praneša apie darbuotojų atleidimus ir uždaromus bankų skyrius „Svenska Handelsbanken“, kurio filialas veikia ir Lietuvoje, sėkmingai eksportuoja švediškos bankininkystės modelį ir užima atsilaisvinusias paslaugų teikimo nišas, rašo „Bloomberg“. „Handelsbanken“ ketina tęsti plėtrą Nyderlanduose. Ši šalis tampa šeštaja banko namų rinka. Iki šiol „Handelsbanken“ savo veiklos modelį pritaikė Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje, Suomijoje ir Jungtinėje Karalystėje.
Baltijos šalių NT rinką maitina rusiški ir skandinaviški pinigai
Po stagnacijos atsigaunančią Lietuvos ir kitų Baltijos šalių nekilnojamojo turto rinką artimiausius 2–3 metus augins įgytas skandinavų, ypač norvegų investuotojų, pasitikėjimas bei NVS šalių pinigai, o 2013 metais numatoma nekilnojamojo turto sandorių už mažiausiai 300 mln. eurų (per 1 mlrd. litų). Tokias prognozes pristatė „Newsec/Re&Solution“, parengusi nekilnojamojo turto rinkos 2012 metų ir ateities prognozių apžvalgą.
Kova prieš verslininkus
Vienas seniausių ir liberaliausių pasaulio savaitraščių „The Economist“ retai pagiria valstybes, turinčias aukštus mokesčių tarifus ir dideles valdžios sektoriaus išlaidas. Tačiau šią savaitę Šiaurės valstybės – Danija, Švedija, Norvegija ir Suomija – pristatomos kaip pavyzdinės valstybės, sugebėjusios sumažinti perskirstymą per biudžetą, skatinti konkurenciją teikiant viešąsias paslaugas ir aptirpdyti valstybės skolą neprarandant „gerovės valstybių“ etiketės.
Švedijos parlamente – Baltijos šalių grupė
Pastaruoju metu sparčiai intensyvėjant Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimui, stiprinami ir valstybių parlamentų ryšiai. Sausio 30 dieną Lietuvos ambasadorius Stokholme Eitvydas Bajarūnas kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis dalyvavo inauguraciniame Baltijos šalių grupės (Baltic Network) susitikime Švedijos parlamente Riksdage.
Naujas SAS maršrutas iš Vilniaus į Stokholmą
Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS didina maršrutų skaičių iš Lietuvos ir nuo š.m. balandžio 1 d. keleivius pradeda skraidinti iš Vilniaus į Stokholmą. Skrydžiai į Švedijos sostinę bus vykdomi 6 kartus per savaitę, t.y. kasdien išskyrus šeštadienius. Lėktuvai Stokholmo Arlandos oro uoste kils 14:45, o iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto išskris 17:55. Skrydžiai naujuoju maršrutu bus vykdomi 50 vietų „SAAB 2000“ lėktuvais.
Skandinavų vilkikų gamintojai geri ne tik konstruodami sunkiąją techniką
Prestižiškiausiuose reklamos kūrėjų apdovanojimuose „Epica Awards“ naujojo „Volvo FH“ reklaminė kompanija susižėrė ne vieną apdovanojimą. „Scania“ taip pat neliko tuščiomis. Visiems kitiems gamintojams sekėsi prasčiau. Nei viena jų reklama ar kampanija susijusi su sunkvežimiais apdovanojimų nepelnė. „Volvo“ iš viso gavo 4 apdovanojimus. Du iš jų buvo įvertini aukso medaliu, po vieną sidabro ir bronzos.
Prekeiviai žmonėmis daugiausia žvalgosi į Lietuvos regionus
Tiek didžiuosiuose miestuose, tiek mažesniuose miesteliuose prekybos žmonėmis problema yra vienodai aktuali. Tačiau nusikaltėlių akys vis dėlto labiau krypsta į nedidelius miestelius, nes juose gyvena daugiau socialiai pažeidžiamų žmonių.
Juolab, kad dairomasi ne tik dailių merginų, kurias būtų galima parduoti į sekso vergiją. Taip pat ieškoma vaikų, kurie galėtų vagiliauti prekybos centruose arba sunkiai galą su galu suduriančių vyrų ir moterų, kurie būtų išnaudojami priverstiniam darbui.
Skandinavijos aviacijos bendrovė SAS imasi radikalaus taupymo
Stambiausia Skandinavijos aviacijos bendrovė SAS mažins pensijas ir atlyginimus bei atleis 800 darbuotojų. Taip kompanija kasmet sieks išlaidas sumažinti 3 mlrd. kronų (440 mln. JAV dolerių), informuoja AP.
Jeigu kompanijai pavyks dėl tokių apkarpymų susitarti su profsąjungomis, SAS gaus 3,5 mlrd. kronų iš Švedijos, Norvegijos ir Danijos vyriausybių, taip pat didelių bankų. SAS nori persvarstyti darbuotojų įdarbinimo sąlygas ir jų pensijų schemas.
SAS taip pat ketina gauti maždaug 3 mlrd.
Kas taps naujuoju Silicio slėniu?
Pasaulio ekonomikai lėtėjant, vadovai, verslininkai ir investuotojai ieško naujų miestų, kuriuose kuriasi nauji originalūs verslai ir dirba kūrybingi žmonės, kurie gali suteikti įmonėms konkurencinį pranašumą. Kitaip tariant, ieškoma naujojo Silicio slėnio, rašo „CNNMoney“.
„Fortune“ įvertino pasaulio miestus, kurie turi panašų kūrybingumo ir kapitalizmo derinį, kaip ir San Francisko įlankos regionas.
Skandinavijos šalyse planuojama įdiegti 50 greitojo elektromobilių įkrovimo stočių
Praėjusią savaitę „Fortum“ ir „Nissan“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl greitųjų elektrinių automobilių įkrovimo stočių diegimo. Šio susitarimo tikslas - sukurti greitą elektra varomų transporto priemonių įkrovimo infrastruktūrą, kuri būtų perspektyvi alternatyva visiems tokių automobilių vairuotojams.
Skandinavijos šalyse, strateginėse susisiekimo vietose ir prie svarbiausių magistralių taškų „Fortum“ ir „Nissan“ ketina įrengti 50 greitųjų elektrinių automobilių įkrovimo stočių.
10 dalykų, kuriuos nemokamai galima nuveikti Europoje
Jeigu jau pavargote nuo gerai žinomo posakio, kad „geriausi dalykai pasaulyje yra nemokami“, paprieštarausime: jis yra visiškai teisingas ir siūlome Jums tuo įsitikinti patiems. Susipažinkite su 10 vietų, kurias nemokamai galite aplankyti įvairiuose Europos miestuose.