širdies
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „širdies“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „širdies“.
Pasakė, kiek kiaušinių galima suvalgyti per dieną: kiti to nežino
Jau daugelį metų vyksta diskusijos, ar kiaušiniai yra sveiki širdžiai. Visame pasaulyje širdies ligos yra didelė problema, nes nuo širdies ir kraujagyslių ligų kasmet miršta beveik 20 milijonų žmonių.
Jungtinė Karalystė nėra išimtis, nes maždaug ketvirtadalį visų mirčių lemia širdies ir kraujotakos sistemos ligos. Pagrindinė širdies ligų priežastis yra ta, kad arterijose susikaupia riebalinių medžiagų, kurios užkemša arba nutraukia kraujo tekėjimą.
Mirus garsiai Lietuvos mediumei įspėja visus: laiku pastebėkite šiuos ženklus
Praeitą savaitę Lietuvą sukrėtė skaudi netektis – mirė garsi šalies mediumė Gražina Asipauskaitė. Jos tėtis naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad moteris pastaruoju metu turėjo problemų su širdimi, galiausiai ji buvo rasta sukniubusi.
Kokie simptomai išduoda, kad jūsų širdies veikla gali būti sutrikusi ir kada verta kuo skubiau kreiptis į gydytojus? Profesorius Davidas Newby atskleidžia simptomus, į kuriuos reikia žiūrėti labai rimtai.
Kardiologas įspėja: sutrikusią širdies veiklą išduoda šie 10 simptomų
Žymus kardiologas atskleidė 10 pagrindinių širdies simptomų, kurių niekada neturėtumėte ignoruoti, įskaitant prakaitavimą lengvai mankštinantis, pykinimą, skausmą krūtinėje ir nuovargį pabudus.
Dr Ameet Bakhai, kardiologas konsultantas iš Spire Bushey ligoninės, atskleidė ir kitus požymius, galinčius reikšti, kad jūsų širdies būklė nėra gera, pvz., sunkumas rankoje fizinio krūvio metu, dusulys lipant laiptais ir dažnai nereguliarus pulsas su papildomu ar praleistu tvinksniu.
Ragina rinktis 1 produktą: vadina aukso gysla širdžiai
Širdies ir kraujagyslių ligos yra viena iš pagrindinių mirties priežasčių Jungtinėje Karalystėje. Tai yra bendras įvairių būklių, turinčių įtakos širdžiai ar kraujagyslėms, pavadinimas.
Yra žinoma, kad dieta vaidina svarbų vaidmenį sergant šiomis ligomis, o maisto, kuriame yra daug riebalų ir druskos, geriausia vengti, nes dėl riebaus maisto gali užsikimšti kraujagyslės ir tai trukdytų kraujo tekėjimui į širdį. Druska padidina kraujospūdį, o tai papildomai apkrauna tokius organus kaip širdis.
1 faktorius darbe stipriai padidina širdies ligų riziką: nenumokite ranka
Darbas yra įprastas dalykas ‒ tai, ką turime daryti visi, o kai kuriomis dienomis ar savaitėmis sekasi geriau nei kitomis. Tačiau per didelis stresas, kurį sukelia darbas, gali padidinti širdies ligų riziką.
Dr Brian Fisher iš „Evergreen Life“ paaiškino apie streso poveikį organizmui, rašo express.co.uk. Dr Fisher sakė:
„Stresą padidina nepakankamas miegas. Įrodyta, kad padidėjęs streso lygis neigiamai veikia kraujospūdį.
Nenumokite ranka į sutrikusį širdies ritmą: štai, ką reikia daryti
Greitas širdies plakimas, jos permušimai, atsiradęs arba sustiprėjęs dusulys nedidelio fizinio krūvio metu, netolygus, neritmiškas pulsas – požymiai, kurie įspėja apie galimai sutrikusį širdies ritmą ir būtinybę kreiptis pagalbos.
1 kasdieninis įprotis didina vėžio ir širdies ligų riziką: susirūpinkite laiku
Remiantis nauju tyrimu, nustatyta, kad stresas, pasireiškiantis trauminio įvykio ar darbo krūvio forma, pagreitina imuninės sistemos senėjimą, todėl gali padidėti rizika susirgti vėžiu ir širdies ir kraujagyslių ligomis, pvz., širdies smūgiu.
Tyrimas, paskelbtas Nacionalinės mokslų akademijos darbuose (PNAS), galėtų paaiškinti su amžiumi susijusią sveikatos būklę ir nustatyti galimus intervencijos taškus, rašo mirror.co.uk.
Šeima sukrėsta: 22-ejų mergina mirė patyrusi 5 širdies priepuolius
Anglė mama iš naujo išgyveno širdį draskantį momentą, kai dukra jai paskambino išsigandusi, kad ji mirs – po to patyrė penkis širdies priepuolius. 22 metų Jodie McCann iš ligoninės paskambino mamai Sloane ir pasakė mananti, jog ją ištiko širdies priepuolis.
Kitą dieną ji buvo rasta kniūbsčia lovoje po „širdies veiklos sutrikimo“. Ji buvo skubiai nugabenta į intensyviosios terapijos skyrių, pajungta prie dirbtinės plaučių ventiliacijos bei dializės aparato.
Išvenkite širdies ir kraujagyslių ligų: šiuos patarimus žinoti būtina
Išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, Lietuvoje kasmet nusinešančių daugiausia gyvybių, padėtų pagrindinių jų rizikos veiksnių – aukšto kraujospūdžio ir didelio „blogojo“ cholesterolio kiekio kraujyje kontrolė. Tačiau problema, gydytojų teigimu, yra ta, kad padidėjusio cholesterolio neišduoda jokie simptomai, o ir aukštas kraujospūdis ne visada pasireiškia stipriais negalavimais.
Pandemija bloškė atgal: daugiau pacientų su kraujotakos ligomis mirė namuose, simptomai pasunkėjo
Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą pasaulį kaustanti pandemija pareikalavo jau daugiau nei 3,2 milijonų gyvybių. Tuo tarpu širdies ir kraujagyslių ligos mirtimi kasmet pasaulyje pasibaigia daugiau nei 17 milijonų gyventojų.
REKLAMA
REKLAMA
Žmona negali patikėti: „Koronavirusas mano vyrui išgelbėjo gyvybę“
Buvusio policijos pareigūno žmona sako, kad koronavirusas greičiausiai išgelbėjo jam gyvybę, kai medikai rado anksčiau nediagnozuotą širdies veiklos sutrikimą.
Detektyvas konsteblis Paulas Finnanas (58), dirbęs Vakarų Midlandso JK policijoje ir šalies Nacionalinėje nusikaltimų agentūroje, praėjusį mėnesį sulaukė teigiamo koronaviruso testo rezultato. Du vaikus turinčio vyro sveikata prastėjo ir sausio 23 dieną jis buvo išvežtas į ligoninę, kur jam buvo papildomai tiekiamas deguonis.
COVID-19 dar ne baisiausia: šios ligos pernai nusinešė daugiau gyvybių
Kardiologai sunerimę: praeitais metais koronavirusas nusinešė 2 milijonų gyvybių, širdies ir kraujagyslių ligos – net 8 milijonus.
Kasmet visame pasaulyje širdies ir kraujagyslių ligos nusineša milijonus gyvybių. Užklupusi COVID-19 viruso pandemija, deja, tik pablogino šią statistiką, mat baimindamiesi viruso grėsmės, pacientai rečiau kreipiasi į gydytojus bei apleidžia rizikos veiksnių kontrolę.
Nenumokite ranka į širdies skausmą – gali išduoti klastingą ligą
Skausmas širdies plote – neraminantis ir nemenką pavojų galintis signalizuoti simptomas. Dažnas žmogus pajutęs nemalonius pojūčius krūtinėje skuba galvoti apie širdies ligas, tačiau medikai patikina – skausmas širdies plote gali rodyti ne tik širdies bei kraujagyslių sutrikimus, bet ir gausybę kitų rimtų organizmo patologijų.
Šeimos gydytoja atskleidžia, kokias ligas gali slėpti nemalonūs pojūčiai kairėje krūtinės pusėje ir pataria, ko tokiu atveju reikėtų imtis.
Perspėja dėl populiaraus gėrimo vartojimo: jis didina širdies ligų riziką
Tyrėjai baigia sugriauti mitą, kad dietinė kola yra sveikesnė už cukringą gėrimo variantą. Sorbonos universiteto Paryžiuje ekspertai įspėja, kad širdies ligų rizika didina tiek vienas gėrimas, tiek kitas.
Kolos su dirbtiniais saldikliais ir raudonose skardinėse parduodamos klasikinės versijos skirtumų tyrimo rezultatai – nuviliantys tiems, kurie ištroškę renkasi dietinę gėrimo versiją ir tikisi, kad tai nepakenks jų sveikatai.
Dar spėsite prisirinkti šių uogų: močiutės jas nuo seno vadino „širdies lašais“
Dabar tinkamiausias laikas namų vaistinėles pasipildyti rudeninėmis vaistažolėmis. Nepraeikime pro pamiškėse raudonuojančius šermukšnių, putinų krūmus.
Taip pat nepamirškime prisirinkti gudobelių uogų, vadinamųjų vilkobelių, kaulauogių,kurių gydomąsias savybes vertino dar senovės graikai, Europos tautos ir Amerikos indėnai.
Panardinkite savo pirštus į vandenį: atskleis jūsų širdies būklę
Pasirodo, apie savo širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatą galima sužinoti atlikus 30 sekundžių trunkantį eksperimentą.
Norint atlikti šį paprastą testą, jums reikės dubens, į kurį tilptų abi jūsų rankos. Į dubenį pripilkite ledinio vandens ir į jį įmerkite visus pirštus. Maždaug po 30 sekundžių pirštus iš vandens ištraukite ir pasižiūrėkite į savo pirštų galiukus.
Jei jie yra paraudę, tai – geros naujienos. Teigiama, kad tai – sveikos širdies ir kraujagyslių sistemos ženklas.
Įspėja elektroninių cigarečių rūkalius: tai pavojingiau nei atrodo
Elektroninės cigaretės gali išleisti nuodingus chemikalus, kurie sukelia kvėpavimo ir širdies veiklos sutrikimus, įspėja ekspertai.
Tokiems skoniams, kaip vanilė, uogos ar cinamonas sukurti naudojami priedai susimaišo su kitais tirpikliais ir susiformuoja pavojinga jų kombinacija, rašoma thesun.co.uk.
Elektroninės cigaretės laikomos daug saugesnėmis už tabaką, bet ekspertai vis dar diskutuoja, ar jos iš tiesų tokios saugios.
5 didžiausios širdininkų klaidos – gali kainuoti net gyvybę
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) prognozuoja, kad iki 2030 m. nuo širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) visame pasaulyje mirs apie ketvirtadalį milijardo žmonių visame pasaulyje.
Nors koronaviruso pandemija ir galima antroji jos banga vis dar išlieka prioritetine sveikatos sektoriaus tema, pacientai raginami didesnį dėmesį skirti ŠKL prevencijai ir gydymui bei atkreipti dėmesį į dažniausiai daromas klaidas gydymo ar prevencijos metu.
Į širdies permušimus nenumokite ranka: medikai pasakė, ką daryti
Kaip natūraliais būdas nuraminti širdį, kuri daužosi ar „permuša“ dėl nervinės įtampos? Kodėl kartais jaučiame sunkumą krūtinėje, tačiau kardiograma nieko rimto nerodo ir medikai tik pataria išgerti širdies lašiukų?
Pajutus bet kokius nemalonius pojūčius širdies srityje Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos gydytoja kardiologė Milda Kovaitė pataria pirmiausia kreiptis į šeimos gydytoją – nereikia į tuos pojūčius numoti ranka, manyti, kad tai praeis savaime.
Gydytoja įspėja dėl širdies permušimų: uždelsus – gali būti vėlu
„Neabejoju, kad ateityje gali kilti naujas antplūdis, bet tai bus ne koronavirusu sergantys žmonės, manau, padaugės užleistų ligonių, kurie kentėjo, bet nevažiavo į ligoninę, kurie negalėjo patekti pas specialistą“, – įsitikinusi Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja kardiologė Milda Kovaitė.
Nemalonūs pojūčiai ir skausmas krūtinėje daugeliui kelia nerimą, nes tai, kas susiję su širdimi, yra rimta.
Šis kūdikis įveikė koronavirusą: prieš tai prireikė atviros širdies operacijos
Koronavirusą po atviros širdies operacijos įveikusio kūdikio motina sako, kad amžinai liks dėkinga medikams už tai, kad išgelbėjo jos dukters gyvybę.
Šešių mėnesių amžiaus Erin Bates dėl širdies ir trachėjos veiklos sutrikimų kovojo už išgyvenimą intensyvios terapijos skyriuje Liverpulio vaikų ligoninėje, kai jai buvo diagnozuotas koronavirusas.
Dėl šios priežasties miršta daugiausia lietuvių: medikai ragina susirūpinti laiku
Beveik 21 tūkst. Lietuvos gyventojų, arba, net 54,6 proc. visų 2019 m. mirčių buvo nuo kraujotakos sistemos ligų – šokiruojančią išankstinę statistiką užfiksavo Higienos instituto Sveikatos informacijos centras. Mokslininkai tikina, kad tokios kraujotakos sistemos ligos kaip insultas, miokardo infarktas, širdies ritmo sutrikimai – viena opiausių problemų ir nesveiko gyvenimo būdo pasekmių, kurių buvo galima išvengti.
Medikai perspėja: nuo šios ligos kasdien miršta daugiau žmonių nei nuo covid-19
Ligoninių priėmimo skyriuose, poliklinikose ar net privačiose klinikose, kur visada būna pacientų, besiskundžiančių širdies ir kraujagyslių ligomis, apgultis, dabar kaip niekad tuščia ir tylu. Lietuvos kardiologų draugijai nerimą kelia tai, kad žmonės yra tiek įbauginti plūstančios informacijos apie COVID-19 riziką, kad net stiprų krūtinės skausmą ar dusulį tiesiog kenčia namuose.
Visame pasaulyje širdies ir kraujagyslių ligos kasmet nusineša beveik 18 milijonų gyvybių.
Lietuvius puola klastinga liga: per 5 metus miršta kas antras
Pirmosiomis gegužės dienomis Lietuvoje minima širdies nepakankamumo savaitė. Šiemet dėl karantino nebus masinių akcijų, atkreipiančių visuomenės dėmesį į šią ypatingą ir sudėtingą ligą, tačiau apie širdies nepakankamumą, turintį ypač aukštą mirtingumo rodiklį, kalbėti būtina.
Pagal susirgimų širdies ir kraujagyslių ligomis skaičių Lietuva yra viena ES lyderių. Apie 130 tūkst. mūsų šalies gyventojų diagnozuotas lėtinis širdies nepakankamumas.
Koronavirusas pasiglemžė 5 mėnesių mergytės gyvybę Niujorke: testai iš pradžių buvo neigiami
Tragiškai nuo koronaviruso mirusi kelių mėnesių mergytė per laidotuves „atrodė kaip tikra princesė“, sako sugniuždytas jos gaisrininkas tėtis. Jay–Natalie La Santa koronavirusas pražudė jai sulaukus vos penkių mėnesių amžiaus.
Jos tėtis, Jerelis La Santa, jaudinančiame interviu „New York Post“ pasakojo, kad per laidotuves mergytė buvo apvilkta nauja suknele, kurią jis jai pirko savo diplomo teikimo ceremonijos proga.
Kardiologas perspėja lietuvius: toks dusulys – pavojaus signalas
Koronaviruso krizė į keblią, kartais ir labai sudėtingą padėtį įstūmė daugybę kitomis ligomis sergančių pacientų, tarp jų – širdies ir kraujagyslių sistemos negalavimų turinčius žmones. Širdies ir kraujagyslių sistemos ligos – dažniausiai pasitaikanti mirties priežastis pasaulyje.
Turite širdies problemų? Šiukštu nevalgykite tokio maisto
Šį sekmadienį minėsime Velykas – šventę, kurią be margučių įsivaizduoti būtų gana sudėtinga. Kol svarstoma, kokius dar valgius patiekti ant stalo, kad šventės net ir karantino metu būtų džiugios, gydytojai ragina atidžiau įvertinti planuojamą valgiaraštį.
Sergantiesiems širdies ligomis ar turintiesiems per didelį „blogojo“ cholesterolio kiekį kraujyje rekomenduojama rinktis patiekalus, kurie nedidintų rizikos ligos paūmėjimui.
Nausėdos tėtis papasakojo apie savo būklę: operacija truko 4 valandas
Prezidento tėčiui Antanui Nausėdai Kauno klinikose antradienį buvo atlikta širdies operacija. Naujienų portalui tv3.lt 91-erių metų sulaukęs vyras patikino, kad šiuo metu jaučiasi neblogai ir labai džiaugiasi, kad operacija praėjo sėkmingai.
Ponas Antanas Nausėda į medikus kreipėsi kiek anksčiau, pajutęs negalavimą, o prieš operaciją Kauno klinikų kardiologijos skyriuje jam buvo atlikti išsamūs tyrimai.
Ši liga karantino metu – itin pavojinga: kasmet pareikalauja 20 tūkst. gyvybių
Kardiologė Milda Kovaitė perspėja, kad dėl koronaviruso COVID-2019 paskelbtas karantinas – tarsi „užslėpta tiksinti bomba“, kuris gali padidinti mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų.
„Įkalinti namuose gyventojai mažai juda, daug valgo, retai išeina pasivaikščioti į gryną orą. Jei karantinas užsitęs ir priemonės bus dar griežtesnės, galime susidurti su sergančiųjų širdies ir kraujagyslių ligomis skaičiaus augimu“, – sako M. Kovaitė.
Verslininkė Dapkutė patyrė net du širdies smūgius: vyras atskleidė jos būklę
JAV gyvenanti žinoma verslininkė Rita Dapkutė patyrė net du širdies smūgius. Apie tai šiandien naktį socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė jos vyras Johnas Sprostonas. Apie žmonos nelaimę socialiniame feisbuko tinkle pranešė moters vyras Johnas Sprostonas, pasidalindamas žinute jos paskyroje: „Tai Ritos vyras Johnas. Norėjau jums pranešti, kad Rita patyrė du širdies smūgius ir buvo du kartus gaivinama. Dėl to dabar ji turi sulaužytus šonkaulius ir plaučių uždegimą.
Vilnietė išgyveno klinikinę mirtį ir papasakojo, ką matė: kūnu nubėgs šiurpas
Vilnietė Laura Raguotienė (31) ilgą laiką bandė suprasti, kas yra negerai su jos sveikata. Kol moteris nuo pat vaikystės vis patirdavo alpimo priepuolius, medikai tikino, kad kaltas nuovargis. Po ilgų paieškų ir durų varstymų, šiandien Laura gyvena su stimuliatoriumi savo širdyje ir yra gyvas pavyzdys, kad niekada neverta numoti ranka į savo sveikatą. Laura Raguotienė drauge su savo šeima: dviem vaikais ir vyru gyvena Vilniaus mieste.
Įspūdingas šviesų šou užliejo pajūrį – nuo grožio raibsta akys
Ryškiausia Lietuvoje – tokia visą šį ilgą savaitgalį žada būti Klaipėda. Mat šįvakar uostamiestyje startuoja Šviesų festivalis, kuriame – trys dešimtys įvairiausių meninių šviesos projektų.
Pažvelkite į savo delną: jis atskleis tai, ko tikrai nesitikėjote
Tūkstančius metų žmonės mokėsi perskaityti delnus, norėdami atskleisti žmogaus charakterį ir emocijas. Viena iš mūsų delno linijų – širdies. Būtent ji prasideda delno viduryje ir kyla į viršų link pirštų. Įdėmiai įsižiūrėkite į pagrindinį paveikslėlį ir pasirinkite savo širdies liniją. 1 širdies linija – Esate ambicingas. Jūs nepriklausomas, protingas ir turite stiprių savybių, sprendžiant ir priimant sprendimus. Nors neretai galite turėti ir per daug savanaudišką gyvenimo perspektyvą.
Nustebsite sužinoję, ką apie jus sako širdies linija delne
Skaitymas iš delnų arba chiromantija – tai skirtingai vertinama praktika. Vieni aiškiai leidžia suprasti, kad tai viso labo tik apgaulė, kiti – tuo šventai tiki ir sako, kad naudodamiesi rankų ženklais galime atspėti ateitį. Įprasta manyti, jog kairė ranka rodo tai, ką žmogus atsinešė į šį pasaulį gimdamas, o dešinė – koks jis yra dabar.
Psichologė Ramunė Murauskienė atsako, kodėl moterys būna neištikimos
Labai dažnai tenka skaityti straipsnius, kuriuose detaliai aprašoma, kodėl vyrai išduoda savo mylimąsias ir susiranda meilužių. Dažnai atsakomybė permetama ant moters gležnų pečių: neva moteris nesugebėjo patenkinti visų svarbių vyro poreikių, todėl atsirado kita. Šį kartą noriu kalbėti apie moters svarbius poreikius ir tas priežastis, kurios skatina moterį tapti neištikimai.
„MMM“ piramidės kūrėjui S. Mavrodžiui – širdies smūgis
„MMM“ finansinės piramidės kūrėjas Sergejus Mavrodis pirmadienį iš tardymo izoliatoriaus pervežtas į ligoninę. Pasak anoniminio šaltinio, S. Mavrodžiui staiga pasidarė bloga, jis skundėsi skausmais širdies srityje. Medikai žymiam sukčiui diagnozavo širdies smūgį.
Kovo 19 dieną, pirmadienį, teismas turėjo peržiūrėti dar vieną administracinę bylą dėl S. Mavrodžio. Machinatoriaus laukia dar apie 300 bylų.
TOP 15: kaip sėdimas darbas žaloja jūsų kūną
Sėdimas darbas gali būti kur kas pavojingesnis nei anksčiau galvojote. Daugybė darbų, kuriuos kasdien atliekate darbe, gali jus po truputį žaloti ir būti daugelio fizinių ir protinių sutrikimų priežastimis.
1. Sėdėjimas prie stalo visą dieną
Ilgi sėdėjimo periodai žalingi jūsų kūnui. Nuolatiniai raumenų skausmai, laikysenos sutrikimas - tai tik pradžia, tačiau iš tiesų tai gali paskatinti ankstyvą mirtį.