šiaurės afrikos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šiaurės afrikos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šiaurės afrikos“.
Kilimų žinovės patarimai, ką vertėtų žinoti renkantis persišką kilimą
Pradėjęs savo istoriją kaip buitinis rakandas, laikui bėgant kilimas įgijo kitą prasmę ir vertę. Šiandien autentiškas rankų darbo kilimas iš rytų gali tapti pagrindine namų interjero puošmena, šeimininko gero skonio ir pasaulėžiūros simboliu, estetikos bei pasigėrėjimo šaltiniu. Rytietiškų kilimų žinovė Laura Bohne kalbėti apie kilimus gali nenuilsdama ir, jos klausant, imi suprasti, kad kilimo pasirinkimas tai – ne šiaip veiksmas, tai – žinios, filosofija, išmintis.
Maroke gelbėtojai šeštadienį pateko į tunelį, vedantį prie į šulinį įkritusio penkiamečio
Maroke gelbėtojai šeštadienį pateko į tunelį, vedantį į šulinio „kišenę“, kurioje jau keletą dienų yra įstrigęs penkerių metų berniukas, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentai.
Penktą dieną trunkanti drama prikaustė šios Šiaurės Afrikos karalystės gyventojų dėmesį ir net sukėlė užuojautą kaimyniniame Alžyre, nors šio politiniai santykiai su regioniniu varžovu Maroku yra įtempti.
Kartu su gelbėtojais budi medikų komanda, vis dar tikintis rasti mažąjį Rayaną gyvą.
Libijos parlamentas patvirtino laikinąją vienybės vyriausybę
Libijos parlamentas trečiadienį balsavimu patvirtino vienybės vyriausybę, valdysiančią karo draskomą šalį iki gruodį paskirtų visuotinių rinkimų.
Šis žingsnis priartino šią Šiaurės Afrikos valstybę prie prieš dešimtmetį prasidėjusio chaoso pabaigos.
Po dvi dienas trukusių karštų diskusijų 121 iš 132 balsavime dalyvavusių įstatymų leidėjų patvirtino laikinojo ministro pirmininko Abdul Hamido Dbeibah (Abdul Hamido Dbeibos) kabinetą, nurodė jo atstovas.
Mažajam princui George’ui iškilo grėsmė: berniuką norėjo apnuodyti
Londone teisme nagrinėjant su terorizmu susijusius nusikaltimus aiškėja, kad buvo suregztas planas pakenkti mažajam Jungtinės Karalystės princui George’ui.
Tokią informaciją atskleidė Sahaybas Abu (27 m.), kuris įtariamas teroro akto planavimu – vyras sulaikytas pernai liepos 9-ąją, po to, kai nusipirko kardą su pusmetrio ilgio ašmenimis ir kelias balaklavas. Policija jau buvo surinkusi daugiau duomenų apie tai, kad jis norėjo įvykdyti išpuolį pandemijos metu.
Nuo Japonijos iki Lietuvos: kaip pasaulio žmonės žiūri į prekes suaugusiems?
Skaitmeninių naujienų portale Mashable 2017 metais buvo publikuotas straipsnis, skambiu pavadinimu „Europa myli sekso žaislus“. Jame aprašyti tyrimo, kuris nagrinėjo, kaip įvairiose šalyse poros ir vienišiai perka sekso žaislus, rezultatai. Pastarieji nustebino ne vieną, nes nustatyta, kad šiauriečiai, o ypač Šiaurės Europos gyventojai labiausiai domisi sekso žaislais ir jų ieško internete.
Orų permainos ir sveikata: būtina vesti savijautos žurnalą
Lietuvoje vis dažniau girdime apie orų anomalijas, invazines rūšis ir tai, kaip pastarųjų dešimtmečių permainos vis labiau veikia žmonių sveikatą. Naujienų portalo tv3.lt studijoje viešėjęs Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros profesorius Arūnas Bukantis paaiškina, kas lemia tokius pokyčius ir kartu turi gyventojams naudingą patarimą.
Kartais girdime apie egzotine, invazines rūšis: ar silkinius ryklius prie Baltijos jūros krantų, ar nematytus augalus.
Kai kur karščių svilinamoje Europoje atėjo ilgai laukta atgaiva
Kai kuriose Europos dalyse sekmadienį užfiksuotas labai lauktas temperatūros sumažėjimas, leisiantis bent šiek tiek atsikvėpti po beveik savaitę trukusios svilinančios kaitros. Perspėjimai dėl kaitros panaikinti Prancūzijos šiaurėje ir vakaruose. Vos prieš kelias dienas Prancūzijoje buvo užfiksuotas visų laikų karščio rekordas. Itin aukšta temperatūra taip pat laikėsi Italijoje, Ispanijoje ir kai kuriose Vidurio Europos šalyse.
Karščiai įplieskė ugnį: Ispanijoje kilo nebekontroliuojamas miškų gaisras
Ispanijoje įsiplieskęs didelis miškų gaisras ketvirtadienį tapo nebekontroliuojamas ir apėmė didžiulius plotus, nepaisant per naktį dirbusių šimtų ugniagesių pastangų, pranešė vietos valdžios pareigūnai. Šis gaisras įsiplieskė Europą alinant didelių karščių bangai. Šiaurės rytiniame Katalonijos regione trečiadienio popietę kilęs gaisras iki ketvirtadienio sunaikino daugiau nei 4 tūkst. hektarų plotą, informavo regiono vidaus reikalų ministras Miquelis Buchas.
Gibraltaro sąsiauryje apvirtus laivui nuskendo 9 iš 12 migrantų
Viena aktyvistų grupė, teikianti „karštosios linijos“ paslaugas Viduržemio jūrą mėginantiems kirsti migrantams, penktadienį informavo, kad nuskendo devyni iš 12 žmonių, buvę į Ispaniją plaukusioje vienoje valtyje. Grupės „Alarm Phone“ darbuotojai kalbėjosi su vienu iš trijų gyvų likusių žmonių, patvirtinusiu, kad žuvo devyni keleiviai iš Senegalo, Gibraltaro sąsiauryje apvirtus jų valčiai, sakė aktyvistas Maurice'as Stierlas. Valtis antradienį paryčiais išvyko iš Maroko uosto Tanžero.
Pamatykite, kaip Lietuvoje sulaikytas rekordinis narkotikų kiekis
Policija sulaikė rekordinį kvaišalų kiekį – 1,5 tonos hašišo. Bendros Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir prokurorų operacijos metu sulaikytas rekordinis Lietuvos istorijoje kiekis narkotinių medžiagų kiekis, kurį kontrabandos būdu buvo ketinama gabenti per Lietuvą į Rusijos Federaciją.
REKLAMA
REKLAMA
Maroko prokuroras: turistes nužudę vyrai – teroristai
Keturi vyrai, suimti dėl įtarimų pietų Maroke nužudžius dvi jaunas turistes iš Skandinavijos, buvo prisiekę ištikimybę džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“ (IS), ketvirtadienį pranešė Rabato prokuroras. „Vaizdo įrašas, kuriame matyti suimti asmenys... prisiekiantys ištikimybę „Daesh“, buvo įrašytas savaitė iki nusikalstamos veikos, kurią tiriame, įvykdymo“, – pareiškė prokuroras, pavartodamas arabišką „Islamo valstybės“ pavadinimą.
Išpuolis Belgijoje: policininkas sužeistas peiliu į galvą
Belgijos sostinėje užpuolikas peiliu į galvą sužeidė policininką, buvo pašautas ir dabar yra „sunkios būklės“, pranešė Briuselio policija. Incidentas įvyko pirmadienį Maksimiljeno parko rajone, kur dažnai renkasi imigrantai – daugiausia iš Šiaurės Afrikos – norintys keliauti toliau į Didžiąją Britaniją, sakė policijos atstovė Ilse Van Der Keere. Pasak pareigūnės, įtariamajam užpuolus vieną policininką, antrasis policininkas pradėjo šaudyti ir sužeidė užpuoliką į galvą ir koją.
Ispanija Gibraltaro sąsiauryje išgelbėjo 123 migrantus
Ispanijos jūrų gelbėjimo tarnyba pranešė Gibraltaro sąsiauryje išgelbėjusi 123 migrantus, mėginusius patekti į Europą iš Šiaurės Afrikos. Tarnyba pranešė, kad migrantai plaukė dvylika skirtingų laivų, kai juos sekmadienį perėmė gelbėtojai Gibraltaro sąsiauryje. Penktadienį ir šeštadienį Ispanija išgelbėjo beveik tūkstantį žmonių, pasiryžusių pavojingai kelionei per Viduržemio jūrą iš Afrikos į Europą. Vien šiais metais Ispanija jau priėmė daugiau nei 20 tūkst. migrantų, atkeliavusių jūra.
Ispanija Viduržemio jūroje išgelbėjo per 340 migrantų
Ispanijos gelbėtojai Viduržemio jūroje šeštadienį išgelbėjo daugiau kaip 340 migrantų, įskaitant vieną asmenį iš Šiaurės Afrikos, kuris mėgino perplaukti jūrą sunkvežimio padanga. Ispanijos jūrų gelbėtojų tarnyba „Salvamento Maritimo“ pranešė, kad jos laivai išgelbėjo 240 žmonių, plaukusių 12 valčių. Dar vienas asmuo buvo aptiktas plaukiantis ant sunkvežimio padangos.
Migrantų krizė: „kontrolės centrai“ ir Afrikos gelbėjimo planas
ES lyderiai priėmė bendrą sprendimą dėl migracijos krizės, tačiau konkretaus pavienių valstybių indėlio nustatymo dar reikės palaukti. Nepaisant to, skelbiama, kad progresas pasiektas ir labiausiai pastaruoju metu dėl susidariusios situacijos pykusi Italija sveikina priimtus sprendimus. Dėl ko buvo sutarta: – stiprinti išorinės sienos kontrolę, didinti Turkijos ir Šiaurės Afrikos šalių finansavimą migrantų sulaikymo klausimais. – ištirti „regioninių išlaipinimų platformų“ galimybę.
Prezidentė pareiškė Lietuvos poziciją dėl pabėgėlių
Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį pareiškė, kad Lietuva ir toliau priims pabėgėlius iš Artimųjų Rytų pagal Europos Sąjungos (ES) programą, nes dar neįvykdė visos kvotos. „Jeigu šie žmonės galės teisėtai patekti į Europos Sąjungą ir (atitiks – BNS) tarptautinių įstatymų (kriterijus – BNS) kaip pabėgėliai – taip, žinoma. Kol kas įvykdėme tik pusę savo kvotos“, – žurnalistams Briuselyje sakė D. Grybauskaitė.
Šengeno zona pavojuje: nesprendžiama migrantų problema gali baigtis sprogimu
Naujoji Italijos valdžia siūlo atsisakyti Dublino sutarties, kuri reguliuoja migrantų priėmimą Europoje. Jeigu nepavyks išspręsti migrantų ir pabėgėlių, atvykstančių į Europą, srauto reguliavimo, ES Šengeno zona, kurios viduje galima judėti be vizų, atsidurs grėsmėje, perspėjo naujasis Italijos vyriausybės vadovas Giuseppe Conte.
Kvapą gniaužianti migrantų krizė Europoje: Italija pasakė – „gana!“
Šimtai migrantų liko įkalinti Viduržemio jūroje po to, kai naujasis premjeras Matteo Salvini uždraudė gelbėtojų laivui įplaukti į šios šalies uostus. Malta taip pat atsisako priimti migrantus, o gelbėtojai skelbia, kad nuo Libijos krantų artėja dar vienas afrikiečių pilnas laivas. Laivą jau sutiko priimti Ispanija, tačiau kas laukia kitų migrantų – lieka neaišku. Italija nebeįsileidžia Šiaurės Afrikos šalių migrantai plūsta į Italiją jau daugelį metų.
Viduržemio jūroje vėl gelbėti migrantai: aukų išvengti nepavyko
Ispanijos jūrų gelbėtojų tarnyba sekmadienį paskelbė Viduržemio jūroje išgelbėjusi 240 migrantų iš Šiaurės Afrikos, bet vienas žmogus žuvo. Išgelbėję 41 migrantą iš skęstančio kontrabandininkų laivelio, tarnybos agentai po vandeniu pastebėjo žuvusį žmogų. Bendrai savaitgalį buvo išgelbėta 240 žmonių iš 11 laivelių, kuriais migrantai bandė iš Afrikos nuplaukti į Ispaniją. Kaip nurodo Jungtinės Tautos, šiemet bandydami perplaukti Viduržemio jūrą žuvo mažiausiai 660 migrantų.
Tragedija netoli Libijos krantų: apsivertė laivas – žuvusių mažiausiai 90 žmonių
Viduržemio jūroje migrantus gabenusiam laivui penktadienį apvirtus netoli Libijos krantų veikiausiai žuvo apie 90 žmonių, pranešė Jungtinių Tautų migracijos agentūra. „Šį rytą netoli Libijos krantų apvirtus laivui pranešama apie mažiausiai 90 nuskendusių migrantų“, – sakoma Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) pranešime. Agentūra pridūrė, kad „pranešama, jog į Libijos pakrantę bangos išmetė apie 10 lavonų“ – dviejų Libijos ir aštuonių Pakistano piliečių.
Apskriejo baisi žinia: pasiekta kritinė riba – čia vaikas miršta kas 10 minučių
Apytikriai 11 mln. vaikų Jemene būtina skubi humanitarinė parama, pareiškė Jungtinių Tautų Vaikų fondo (UNICEF) vadovas Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regionui Gertas Kepleris. „Šiandien tenka pripažinti, jog Jemenas yra viena blogiausių vaikams vietų pasaulyje“, – pabrėžė jis. Jo žodžiais, UNICEF paskaičiavo, jog „kas 10 minučių Jemene miršta vaikas nuo ligų, kurios yra tikrai išgydomos“. „Tenka tik apgailestauti, jog karas Jemene virto kairu prieš vaikus.
Kraupus radinys migrantų laive: aptikti 26 išprievartautų moterų ir mergaičių lavonai
Italijos prokuratūra inicijavo 26 merginų iš Nigerijos, kurių kūnus aptiko vienoje iš migrantų valčių netoli šalies krantų, žūties aplinkybes, praneša BBC. Teisėsaugos teigimu, jos buvo išprievartautos ir nužudytos bandant jūra pasiekti Europą. Salerno uoste įtariami atlikę šiurpų nusikaltimą jau sulaikyti penki tuo pačiu laivu plaukę vyrai. Anksčiau į tą uostą buvo pristatyti 375 migrantai, kuriuos išgelbėjo jūroje.
JAV rizikuoja prarasti įtaką Artimuosiuose Rytuose
Buvę JAV diplomatai ir valdininkai, suvaidinę svarbų vaidmenį sudarant sutartį dėl Irano branduolinės programos 2015-aisiais, išsakė kritiką dėl D. Trumpo sprendimo anuliuoti šią svarbią nutartį, pareiškus, kad toks žingsnis nulems pačios JAV izoliaciją tarptautinėje arenoje, rašoma „Newsweek“. Nepaisant Irano perspėjimų, o taip pat ir Kinijos, Prancūzijos, Vokietijos, Rusijos ir Jungtinės Karalystės prašymų, penktadienį, spalio 13-ąją, Donaldas Trumpas paskelbė apie tai, kad jis atsisako „Bendr...
Maljorkoje per vieną dieną buvo išprievartautos trys turistės
Ispanijos kurortinėje saloje Maljorkoje per praėjusią parą net trys užsienietės tapo prievartautojų aukomis. Nukentėjo Vokietijos, Švedijos ir Didžiosios Britanijos pilietės. Rugsėjo 7-osios rytą, vos per vieną valandą kurortinėje zonoje Magalufe buvo išprievartautos 21-ių britė ir 20-metė švedė. Pirmasis nusikaltimas buvo įvykdytas apie 7:30, antrasis – 9:00, praneša „The Sun“. Tą pačią dieną El Arenalyje, išsidėsčiusiame 15 kilometrų nuo Palma de Maljorka, buvo išprievartauta 30-metė vokietė.
Angela Merkel ragina pratęsti sienų kontrolę Šengeno erdvėje
Vokietijos kanclerė Angela Merkel antradienį paragino pratęsti vidaus sienų kontrolę bevizėje Šengeno erdvėje, kurią numatyta atšaukti lapkričio mėnesį. Austrija, Danija, Vokietija, Švedija ir ES nepriklausanti Norvegija 2015 metais dėl imigrantų krizės įvedė terminuotą dokumentų kontrolę pasienyje ir kelis kartus šią priemonę pratęsė.
Lietuvos ūkininkų planus sujaukė lietuviška vasara
Šią savaitę stipriai pažliugę orai Lietuvoje pradėjo stabdyti javapjūtę - kai kuriose šalies vietose grūdų plotai permirkę ir į juos kombainai įvažiuoti negali. „Per savaitę situacija pasikeitė, kadangi nuo praėjusio savaitgalio vyrauja lietingi orai ir javapjūtė nelabai pasistūmėjo. Kai kuriuose regionuose: Aukštaitijoje, Šiaurės Rytų ir Pietryčių Lietuvoje situacija tapo dramatiška dėl stichinių liūčių ir žiūrima, ar pavyk ten dar paimti derlių.
Putino naftos valdžia: ilgi kagėbistų čiuptuvai Vokietijoje
Buvusio Vokietijos kanclerio Gerhardo Schroderio paskyrimas į „Rosneft“ direktorių tarybą pačioje Vokietijoje yra pristatomas kaip „darbas privačiame ekonomikos sektoriuje“. Tačiau su privačiu sektoriumi „Rosneft“ turi tiek pat bendra, kiek ir su medkirčio darbu – abu jie savaip dirba energetikos srityje. Skirtumas tik tas, kad „Rosneft“ yra didžiausias vertybinių popierių biržoje įregistruotas naftos koncernas. Rusijos valdžiai priklauso 50 proc.
ISIS 2.0: kova su džihadistais dar tik prasideda
Pranešimus apie ISIS kalifo Abu Bakro al Baghdadi mirtį reiktų vertinti atsargiai. Bent jau todėl, kad per praėjusius metus mirusiu jis buvo skelbtas jau kelias dešimtis kartu, ir nė vienas iš tų pranešimų ilgainiui nepasitvirtino, rašoma „Die Welt“. Nepaisant skambių pranešimų apie sąjungininkų pergales Irake, kur praėjusią savaitę valdžios atstovai paskelbė apie užimtą paskutinį ir didžiausią teroristų kontroliuotą miestą – Mosulą, bei vis mažėjančios ISIS užimamos teritorijos Sirijoje, terori...
Karo pramonė: šalys kurios daugiausiai parduoda ir perka ginklų
Prekyba ginkluote nuolat auga nuo 2004-ųjų, o 2012-2016 laikotarpiu pasiekė aukščiausią tašką pagal pardavimus nuo pat Šaltojo karo pabaigos. Beveik trečdalį ginklų pasaulyje importuoja Sirijos, Jemeno ir Libijos karų įaudrinti Artimieji Rytai. Ekspertų teigimu, atsakomybės nebuvimas lemia tai, kad dalis ginkluotės net ir iš Vakarų valstybių patenka žmogaus teises pažeidžiantiems režimams bei karštųjų taškų smogikams į rankas.
JAV paskelbė žinią europiečiams dėl nešiojamų kompiuterių lėktuvuose
Jungtinių Valstijų aviacijos saugumo pareigūnai ketvirtadienį pranešė nusprendę neįvesti draudimo iš Europos atskrendančių orlaivių salonuose turėti nešiojamąjį ar planšetinį kompiuterį. Ši apsaugos priemonė buvo pasiūlyta siekiant apsisaugoti nuo grupuotės „Islamo valstybė“ ketinimų prietaisuose slėpti bombas.
Tarnybos gelbėjo į Europą valtimis plaukusius migrantus: rasta negyvų
Šeštadienį Viduržemio jūroje išgelbėta daugia kaip 480 žmonių, atplaukusių iš Šiaurės Afrikos. Taip pat aptikti septynių nuskendusiųjų kūnai, sekmadienį pranešė Italijos pakrančių apsauga. Skelbiama, kad išgelbėti 484 migrantai, kurie plaukė pripučiamomis valtimis. Gelbėjimo operacija vyko keturiais etapais, prie jos prisidėjo Italijos karo laivyno laivas, Vokietijos nevyriausybinė organizacija „Sea Eye“ ir prekybinis laivas OHIO. Operacijos metu buvo aptikti septynių vyrų kūnai.
Kremliaus „trojos arklys“ Vokietijoje
Eugenijus Schmidtas, programuotojas iš Kelno, 1999-aisiais atvykęs kartu su šeima iš Rusijos, buvo vietos krikščionių demokratų partijos, kuriai vadovauja kanclerė Angela Merkel, šalininkas.
ES lyderių susitikimą temdo egzistencinės grėsmės nuojautos
Būgštavimai, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo politika kelia egzistencinę grėsmę Europai, temdys šią savaitę Maltoje vyksiančias Europos Sąjungos lyderių derybas dėl įvairių krizių. Penktadienį Valetoje vyksiančio viršūnių susitikimo darbotvarkės pagrindinės temos turėjo būti pastangos pažaboti imigrantų srautus iš Libijos bei tolesni veiksmai po britų sprendimo trauktis iš ES.
Šešis žmones nušovęs kanadietis: antifeministas ir nacionalistas, pamėgęs Donaldą Trumpą
Nacionalistinių pažiūrų kanadiečiui politikos mokslų studentui pirmadienį buvo pareikšti kaltinimai dėl šešių žmonių nužudymo per šaudynes Kvebeko mečetėje, vieną kruviniausių išpuolių prieš musulmonus Vakarų valstybėje. Kanados premjeras Justinas Trudeau pasmerkė „teroristinę ataką“ – sekmadienį vakare įvykdytą išpuolį prieš judriame Kvebeko miesto rajone įsikūrusį Islamo kultūros centrą. Pasipylus šūviams siaubo apimti maldininkai basomis spruko iš pastato, nors lauke buvo prisnigta.
Viduržemio jūroje apvirtus laivui dingo 180 žmonių
Viduržemio jūroje šeštadienį apvirtus migrantų laivui, žuvo keturi žmonės, o dar apie 180 laikomi dingusiais, bet veikiausiai žuvusiais, pranešė Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR) ir Tarptautinė migracijos organizacija (IOM). Šie skaičiai paaiškėjo apklausus keturis išgelbėtus laivo keleivius, kurie atvyko į pietinį Italijos Trapanio uostą, antradienį nurodė agentūros.
Atostogos pagal Palmirą: kur ir kada keliauti 2017 metais?
Kartais atostogos tampa tikra nesusipratimų virtine, o kartais - prabėga kaip puikiai surežisuotas scenarijus. Astrologė Palmira Kelertienė teigia, kad atsitiktinumų nebūna, o mūsų atostogų būseną ir įvykius dažnai lemia žvaigždės bei mėnulis. Pagal kelionių agentūros „West Express“ sudarytą populiariausių šalių sąrašą, astrologė pateikia palankiausių krypčių ir atostogų laiko prognozes skirtingiems Zodiako ženklams.
Įkaitų krizė Maltoje: grobikai pasidavė ir paprašė prieglobsčio
Maltoje nutupdyto Libijos keleivinio lėktuvo pagrobėjai, paleidę visus keleivius ir įgulą, išlipo iš lėktuvo ir pasidavė, pranešė Maltos ministras pirmininkas Josephas Muscatas. „Pagrobėjai pasidavė, jie iškratyti ir areštuoti“, – parašė jis tviteryje. Du asmenys, privertę Libijos keleivinį lėktuvą skristi į Maltą, yra velionio diktatoriaus Muammaro Kadhafi šalininkai; jie paprašė politinio prieglobsčio, sakė Libijos užsienio reikalų ministras.
Europą sudrebino dar vienas išpuolis: šaulys Ciuriche pasislėpė nuo policijos
Šveicarijos Ciuricho mieste į musulmonų maldos salę pirmadienį įsiveržė vyras, kuris pradėjo šaudyti ir sužeidė tris vyrus, pranešė policija, pradėjusi įtariamojo paiešką. Naujienų agentūros AFP fotografas pranešė, kad už kelių šimtų metrų nuo šaudymo vietos buvo rastas lavonas, tačiau neaišku, ar jis yra susijęs su incidentu netoli centrinės stoties esančiame Islamo centre. Maždaug 17 val. 30 min. vietos (18 val. 30 min.
Donaldas Trumpas valdžioje: NATO šokiruota
JAV išrinktojo prezidento Donaldo Trumpo šūkis „Amerika pirmiausia“ privertė Europą sunerimti, kad jis gali nutraukti Vašingtono įsipareigojimus NATO, kai Aljansas vykdo didžiausią savo pajėgų stiprinimą nuo Šaltojo karo pabaigos, kad būtų pajėgus atremti vis kiečiau kalbančią Rusiją.
Italija pateikė grėsmingą perspėjimą ES dėl migrantų
Italijos vyriausybės vadovas Matteo Renzi antradienį pagrasino vetuoti Europos Sąjungos biudžetą dėl to, kad Italijos kaimynės rodo per mažai solidarumo, šaliai mėginant tvarkytis su didžiuliu migrantų antplūdžiu. „Mes skiriame Europai 20 mlrd. eurų, kad galėtume susigrąžinti 12 mlrd.
Lėktuvo katastrofos Maltoje neatsakyti klausimai
Maltoje pirmadienį vos pakilusio iš šios šalies tarptautinio oro uosto lengvojo žvalgybinio lėktuvo sudužimas, nusinešęs visų penkių juo skridusių žmonių gyvybes, užminė mįslių, ką konkrečiai darė šis privatus užsakytas orlaivis. Lėktuvas, turėjęs vykdyti neatskleistą žvalgybos operaciją, netrukus po pakilimo staiga pasviro į dešinę, rėžėsi į žemę bei užsiliepsnojo.
Smūgis laidotuvių ceremonijai Jemene yra numanomas karo nusikaltimas
Jemene mažiausiai 140 gyvybių nusinešęs aviacijos smūgis, suduotas laidotuvių ceremonijai, yra „numanomas karo nusikaltimas“, ketvirtadienį pareiškė tarptautinė žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ (HRW). Šeštadienio antskrydis, dėl kurio husių sukilėliai apkaltino Saudo Arabijos vadovaujamą karinę koaliciją, buvo vienas kruviniausių per šios koalicijos oro smūgių kampaniją prieš sukilėlius ir jų sąjungininkus.
Armagedonas prasideda Artimuosiuose Rytuose
Kodėl prasidėjo karas Sirijoje? Kodėl į Europą plūsta pabėgėliai? Kam naudinga brangi nafta? Kada visa tai baigsis?! Atsakymai yra daug sudėtingesni, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, ir visi jie glūdi Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regione. Sausiausias periodas per 900 metų Mokslininkai nebesiginčija, kad klimatas Žemėje šyla. Tai fiksuoja viso pasaulio meteorologai, ir neigti tai būtų labai drąsu.
Emigrantų šalis Albanija grįžtančių nelaukia
Dauguma Rytų Europos šalių gali pasigirti gausiomis išeivių bendruomenėmis užsienyje, bet Albanija šioje srityje išskirtinė valstybė. Emigracija iš šalies prasidėjo dar XV amžiuje ir neslūgsta iki šiol, tačiau per pasaulį nusiritus finansų krizei 2009 m. šalį užplūdo nematytas reiškinys – grįžtantys išeiviai. Emigracijos istorija Erelių šalyje, arba Škiperijoje, kaip Albaniją vadina vietos gyventojai, daug amžių buvo neramu.
„Greexit“, „Alxit“ ir „Barrxit“? Trys atvejai, kai ES sumažėjo
Didžioji Britanija ketvirtadienį referendume spręs, ar tapti pirmąja iš Europos Sąjungos pasitrauksiančia šalimi. Tačiau „Brexit“ nebūtų pirmasis kartas, kai blokas sumažėjo. Anksčiau iš ES ir jos pirmtakių yra pasitraukę Grenlandija, Alžyras ir Sen Bartelemi. – Grenlandija – Didžiausia pasaulio sala priklausė Danijai, kai ši Šiaurės šalis 1973-iaisiais prisijungė prie Europos ekonominės bendrijos.
Kęstutis Masiulis. Kaip Hagoje susidūriau su leninizmu arba kodėl populiarus Trumpas
Neseniai darbo reikalais viešėjau Hagoje, viename Europos Sąjungos institucijų renginyje, ir nutiko nemalonus incidentas, kuris privertė plačiau pagalvoti apie europines vertybes ir man, kaip politikui, pamąstyti apie gyventojų protestą, balsuojant už Donaldą Trumpą, Marine Le Pen ar Viktorą Orbaną.
Pasaulio galiūnės sugalvojo, kaip gelbėti Libiją
Pasaulio galiūnės pirmadienį pareiškė, kad jos pritarė ginklų embargo Libijai atšaukimui ir yra pasirengusios tiekti ginklus šios šalies vienybės vyriausybei ir tuo padėti jai kovoti su džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) keliama grėsme.
Alžyras su radikaliuoju islamu kovos „megamečetės“ pagalba
Alžyras stato vieną didžiausių pasaulyje mečečių, kuri, pasak pareigūnų, tarnaus kaip amortizatorius prieš radikalųjį islamą ir vainikuos prezidento Abdelazizo Bouteflikos palikimą. „Djamaa El Djazair“ („Alžyro mečetė“) statoma priešais vaizdingą Alžyro įlanką, kaip dalis komplekso, kuriame taip pat bus biblioteka su milijonu knygų, Korano mokykla ir islamo meno ir istorijos muziejus. Ten bus 265 m aukščio minaretas – aukščiausias pasaulyje – ir 20 tūkst. kv.
Penkeri metai po reido prieš Bin Ladeną: „al Qaeda“ susilpnėjusi, bet neįveikta
Praėjus penkeriems metams po džihadistų judėjimo „al Qaeda“ vadovo Osamos bin Ladeno nužudymo, jo įkurtas tinklas toli gražu nėra išardytas, nors ir patyrė virtinę skaudžių pralaimėjimų. „Al Qaeda“, nors ir nustelbta pasaulinės džihadistų galiūnės „Islamo valstybės“ (IS), tebėra stipri ir išlieka pavojinga grėsme, sako eksprtai.
Chaosas Libijoje: atsirado viltis sustabdyti kraujo praliejimą
Jungtinių Tautų remiama Libijos vyriausybė trečiadienį ėmėsi veiksmų šalies finansų ir institucijų kontrolei įtvirtinti, kai tarptautinės bendruomenės nepripažįstama Tripolio vyriausybė atsisakė valdžios, tuo sustiprindama viltis, kad šalis pagaliau išbris iš chaoso.