sąskaitos už elektrą
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sąskaitos už elektrą“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sąskaitos už elektrą“.
„Norėjom pakirsti Rusijos ekonomiką“: okupacijos metu elektrą pleškino 200 parų, o dabar sulaukė milžiniškų sąskaitų
Rusijos pajėgoms okupavus Charkivo sritį, vieno kaimo gyventojai nusprendė kovoti su priešiška sistema ir „deginti“ elektrą 24 valandas per parą. Tačiau deokupavus teritorijas jie sulaukė sąskaitų iš „Ukrenerho“.
Kazače Lopan kaimas okupacijoje išbuvo 200 dienų. Kuomet okupacinės pajėgos pasijungė savo elektros tinklus prie vietinės linijos – jiems juk reikėjo elektros – vietos gyventojai pradėjo jungti visus įrenginius namie, kiek tik turėjo: televizorius, krosneles, apšvietimą.
Gyventojai pasipiktinę: reikalauja sumokėti po 50 eurų už elektrą, suvartotą prieš 3 metus
Kai kurie gyventojai gavo pranešimus, kad yra skolingi už elektrą po 50 eurų, nors skolai jau treji metai. Žmonės mokėti nenori. O elektros tiekėjas su daugiabučio administratoriumi nesutaria, kas kaltas, kad sąskaitos laiku nepasiekė gyventojų.
Vilnietė, Šiaurės miestelio gyventoja Gabrielė (tikrieji vardas ir pavardė žinomi) viename socialiniame tinkle pasidalijo elektros tiekėjo „Ignitis“ elektroniniu laišku.
Išmanieji elektros skaitikliai Lietuvoje: kam diegia – atsisako, o norintys – turi metus laukti eilėje
Kai „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ėmė diegti išmaniuosius skaitiklius pasipylė gyventojų skundai dėl neaiškiai išaugusių sąskaitų. Dalis žmonių suskubo atsisakyti naujų įrenginių. Tačiau šiuo metu ESO girdi priešingus skundus. Žmonės nori išmanių skaitiklių, bet jų negauna, o eilėje tenka laukti ilgiau nei metus.
Su tokia situacija susidūrė ir portalo tv3.lt skaitytojas Romas.
Įsigijusi saulės elektrinę, sulaukė 1 tūkst. eurų sąskaitos už elektrą: ESO tikina, kad įsivėlė klaida
Vis daugiau gyventojų įsirengia saulės elektrines. Tačiau vien įsigyti elektrinę neužtenka, būtina perprogramuoti ir skaitiklius, tai yra Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) darbas, tačiau gyventojai skundžiasi, kad specialistai to laiku nepadaro, todėl sąskaitos išauga net iki 1 tūkst. eurų.
Tuo metu ESO teisinasi, kad šiuo metu rekordiškai didelis skaičius gyventojų įsirengia saulės elektrines, todėl įsivelia klaidų, tačiau permokos gyventojams yra grąžinamos.
Sulaukus naujų sąskaitų – nei juoktis, nei verkti: prašo pagalbos arba paskolinti pinigų spausdintuvą
Kas mėnesį komunalinių išlaidų sąskaitos vis didėja. Nebežino, ko griebtis ne tik gyventojai, bet ir verslai ar įvairios organizacijos. Štai gyvūnų prieglauda prašo pagalbos, ironiškai teiraujasi, kas turi paskolinti pinigų spausdinimo aparatą. Skolos auga, o jų apmokėti nėra iš ko.
Ukmergės gyvūnų globos namai „Klajūnas“ socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo praėjusiojo mėnesio sąskaitomis. Iš viso įstaiga turi sumokėti daugiau nei 1 tūkst. eurų.
Ekonomistas: dirbtinai mažinti elektros ir dujų kainų nereikėtų – štai kodėl
Energetinė krizė Lietuvai yra ypač skausminga, nes mes neturime pakankamų savo elektros generavimo pajėgumų. Lietuva pasigamina vos trečdalį visos šalyje suvartojamos elektros energijos, o vos ne daugiausia visoje ES importuoja, sako ekonomistas Žygimantas Mauricas. Jo nuomone, nereikėtų dirbtinai mažinti elektros ir dujų kainų, nes nuo to gali būti dar blogiau.
Gavo 20 tūkst. eurų sąskaitą už elektrą ir prašo pagalbos: kas galėtų apmokėti dalį ar visą?
Sąskaitos už elektrą šokiruoja ne tik gyventojus, bet ir įmones, įvairias viešąsias įstaigas. Kai kurios iš jų, gavusios 20 tūkst. eurų sąskaitą, ieško geradarių, norinčiųjų ją apmokėti. Elektros tiekėjai komentuoja, kad dauguma klientų, nors ir suvartoja tą patį kiekį, kas mėnesį už elektrą moka vis daugiau.
Klaipėdoje įsikūręs kūrybinis inkubatorius „Kultūros fabrikas“ socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo 20 tūkst. elektros sąskaita.
Milžiniškas sąskaitas už elektrą gavęs Žilvinas Žvagulis nebetiki valstybės pažadais: „Tfu ant jų“
Elektros kainos verčia susimąstyti ne tik smulkiuosius verslininkus, bet didžiąsias įmones, ar tikrai verta tęsti veiklą. Ne viena įmonė jau skelbia apie veiklos stabdymą ir praneša galvojančios apie užsidarymą.
Vienas tokių – dainininkas ir verslininkas Žilvinas Žvagulis, kuris kreipėsi į valdžią ir ragino pradėti kažką daryti, nes jeigu elektros kainos ir toliau augs – Žvagulis bus priverstas uždaryti savo šakočių kepyklą ir atleisti visus 20 čia dirbančių žmonių.
Įmonės mažina apšvietimą, nakčiai išjungia kompiuterius – jei nepavyks sutaupyti, kels kainas vartotojams
Elektros sąskaitos auga ne tik gyventojams, bet ir įmonėms. Jų atstovai tikina, kad ieško būdų, kaip taupyti elektrą. Todėl mažina apšvietimą, nakčiai išjungia elektros prietaisus. Tačiau jei sąskaitos ir toliau augs bendrovės tikina, kad teks kelti savo paslaugų kainas vartotojams.
Vis daugiau žmonių elektrą gamina patys, tačiau visiškai atsijungti nuo valstybinio tinklo – per brangu?
Brangstant elektrai gyventojai ieško išeičių, viena jų – saulės elektrinė. Individualių būstų savininkai jas įsirengia dažniausiai ant namų stogų, o butų – nutolusiose saulės elektrinių parkuose. Saulės elektrinių specialistai skaičiuoja, kad šis elektros gamybos būdas padeda sutaupyti, tačiau visiškai atsijungti nuo bendro elektros tinklo esą finansiškai neapsimoka.
REKLAMA
REKLAMA
Kreivys: branduolinės elektrinės atsisakymas buvo klaida
Lietuvos sprendimas nebevystyti branduolinės energetikos buvo klaida, sako energetikos ministras Dainius Kreivys.
„Kaip rodo šiandieninė situacija tai (Visagino atominės elektrinės projekto atsisakymas – BNS) buvo klaida. Reikia pripažinti, kad tai buvo didelė klaida. Mūsų visų“, – antradienį bendrame Seimo Ekonomikos komiteto ir Energetikos ir darnios plėtros komisijos bendrame posėdyje pareiškė D. Kreivys.
Gyventojai džiaugiasi nepasirinkę tiekėjo, tačiau ESO metų pabaigoje žada atjungti jiems elektrą
Trys iš dešimties gyventojų vis dar nepasirinko nepriklausomo elektros tiekėjo. Tačiau žmonės tikina, kad ir neskubės to daryti, nes nepasitiki elektros tiekėjais, kurių kainos daug didesnės nei kitur, pavyzdžiui, Švedijoje. Vis tik Energijos skirstymo operatorius (ESO) ragina iki metų pabaigos pasirinkti tiekėją, kitu atveju gyventojams bus išjungta elektra.
Jei nepribaigė pandemija – tą padarys sąskaitos už elektrą ir dujas: sunkiausi mėnesiai dar tik bus
Dar vienas pandeminis smūgis į paširdžius – milžiniškos sąskaitos už elektrą ir šildymą kaip reikiant skandina verslą. Viešbučiai ir restoranai sako tokių sąskaitų dar neregėję – vien už gruodžio mėnesio elektrą ir šilumą kai kuriems teko pakloti ir šimtatūkstantines sumas.
Tiesa, ekonomistai įspėja, kad tai dar ne riba – mat priešaky laukia krizinis laikotarpis – sausis, vasaris ir netgi kovas. Kai kurie verslai kelia kainas, o kiti sako, kad išsilaikyti ir tai nepadės.