rytų europai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rytų europai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rytų europai“.
Ukraina, Lenkija ir JAV pasirašė susitarimą dėl gamtinių dujų
Ukraina, Lenkija ir JAV pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo gamtinių dujų srityje, rašo Lenkijos portalas biznesalert.pl. Dokumentu numatytos JAV suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo Ukrainai per Lenkijos Svinouiscio terminalą galimybės. „Lenkija ir Jungtinės Valstijos dalyvaus Ukrainos vyriausybei reformuojant gamtinių dujų sektorių, sveikindamos Ukrainos įsipareigojimą stiprinti šalies dujų rinkos harmonizavimą su Europos Sąjungos dujų rinka.
Serialo „Černobylis“ gerbėjams – išskirtinis turas filmavimo vietose
Visi spėjusieji pamilti serialą „Černobylis“ ar tebeatmenantys kraupius 1986-ųjų įvykius bei visi kokybiško kino gerbėjai sukluskite. Liepos 1-ąją Kaune startuoja specialiai šiam, išskirtinį populiarumą visame pasaulyje spėjusiame pasiekti serialui skirta ekskursija „Černobylis. Kaunas“, rašoma pranešime spaudai.
Prezidentė pataikė Kremliui į jautrią vietą: pasigenda lietuvių dėkingumo
Rusijos politikai ir propagandinės žiniasklaidos priemonės tulžingai sureagavo į Lietuvos prezidentės interviu vokiečių „Spiegel“ išsakytus faktus. Rusus suerzino Dalios Grybauskaitės teiginys dėl būtinybės saugotis Rusijos puolimo. Rusija pastaruoju metu sunkiai tvarkosi su sankcijų ir atsakomųjų paties Kremliaus sankcijų padariniais ir bando bent kažkaip taisyti savo įvaizdį tarptautinėje arenoje.
Europos transliuotojų sąjungai kelia nerimą parlamentinis LRT tyrimas
Europos transliuotojų sąjungos (EBU) atstovai sako, kad parlamentinis Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) veiklos ir finansų tyrimas gali pakenkti visuomeninio transliuotojo nepriklausomumui. Organizacijos atstovė Radka Bečeva teigia, kad LRT atskaitingumą turėtų užtikrinti speciali institucija, o Seimo komisija gali daryti politinį spaudimą. „Mes išsakėme susirūpinimą, kad komisija gali vykdyti politinį spaudimą visuomeniniam transliuotojui.
Kaip keitėsi Vilniaus senamiestis bėgant laikui?
Šiandieninė Vilniaus senamiesčio kaita neišvengiamai verčia istorinių fotografijų pagalba pažvelgti, kaip keitėsi Vilniaus istorinis centras bėgant laikui, kas buvo prarasta ir sužalota sovietinės okupacijos laikotarpiu bei susimąstyti, ar miesto visumos išsaugojimas vis dar yra prioritetinė kryptis. Vilniaus istorinis centras, šiandienos visuomenei pasakojantis daugybę skirtingų istorijų, vis dar žengia savitumo paieškų keliu.
Rinkimų metai Europoje: iššūkiai ir galimas chaosas
2016-ieji jau pribloškė tikinčiuosius amžinai stabilia pasaulio santvarkos idėja – „babyboomerių“ kartos britai nubalsavo už „Brexit“, analogiškai JAV rinkėjai pasirinko valdančiuosius ir privilegijuotuosius pažaboti pažadėjusį politikos išsišokėlį Donaldą Trumpą. Iššūkiai ir alternatyvų paieškos Tačiau šie metai žada ne ką mažiau galimų sukrėtimų – rinkimai vyks nuo pabėgėlių antplūdžio kenčiančios Europos „širdyje“, šalyse, kurių išbalansavimas galėtų pakirsti visos ES ateitį.
Rytų Europos eurointegracijos kaina – milijonai emigrantų
Tarptautinio valiutos fondo ekspertai teigia, kad iš Rytų Europos išvykę žmonės kuria didelę pridėtinę vertę juos priimančiose šalyse, bet labai pagilina ekonomines, socialines ir demografines problemas savo tėvynėse. Tai kaina, kurią moka Rytai, apsisprendę kurti bendrą ir vieningą Europą su turtingesniais Vakarais. Iš Rytų Europos išvyko 20 mln.
Kaip Rusijos visuomenei pasveikti nuo „vatniko“ viruso?
Forumo „Laisva Rusija“ dalyviai ketvirtadienį Vilniuje sprendė klausimą dėl jų gimtosios šalies visuomenės ateities – „ar yra galimybė pasveikti?“. Vyravo nuomonė, kad itin svarbu nepasiduoti „vatnikams“, spausti Rusijos aukščiausiųjų valdžios asmenų sankcijų klausimą. Daugelį dalyvių itin piktina faktas, kad Rusijoje prisivogę ir nusikalstamus įstatymus tvirtinantys atstovai laisvai keliauja po Europą, o jų šeimos – naudojasi europiečių gerbūviu.
JAV ir Rusijos santykių tendencijos 2016 metais
Kalbėti apie JAV ir Rusijos santykius metų perspektyvoje – gana sudėtingas užsiėmimas. Visų pirma, šiandien ne tik JAV ir Rusijos Federacijos, tačiau bet kuris kitas stambesnis tarptautinių santykių subjektas neturi aiškiai nubrėžtos strategijos, tuo labiau strateginių ir geopolitinių sprendimų algoritmo. Visų antra, Barackui Obamai tai paskutiniai metai Baltuosiuose Rūmuose.
„New York Times“ apie naują „Ribbentropo-Molotovo paktą“ – vėl nukentės Lietuva?
Jungtinės Valstijos gali užmerkti akis į puolimui galbūt besirengiančios Rusijos veiksmus Ukrainoje mainais už Maskvos pagalbą tariantis dėl Iranos branduolinės programos, perspėjo amerikiečių dienraščio „The New York Times“ užsienio naujienų apžvalgininkas Rogeris Cohenas (Rodžeris Koenas). Jo teigimu, toks scenarijus sukeltų pavojų visai Rytų Europai, įskaitant Baltijos šalis, nes NATO garantijos nebeatrodytų tokios patikimos.
REKLAMA
REKLAMA
NATO sudarė naują veiksmų planą
NATO gynybos ministrai, atsižvelgdami į krizę Ukrainoje, antradienį sutarė dėl virtinės žingsnių, turinčių sustiprinti Rytų Europos šalių gynybą, tačiau pabrėžė, kad tie veiksmai neperžengia po Šaltojo karo su Maskva sudarytos sutarties ribų. NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas (Andersas Fouhas Rasmusenas) sakė, kad ministrai sutarė sudaryti „parengties veiksmų planą... reaguojant į pasikeitusią saugumo aplinką“, sukurtą besiplečiančio konflikto Ukrainoje.
Valgome prastesnės kokybės maistą nei vakariečiai?
Ne vienas yra girdėjęs kalbų, kad tarptautinės maisto ir gėrimų įmonės Rytų Europai esą gamina prastesnės kokybės produktus nei Vakarams, nors prekės ženklas ir toks pat. Taip, kalbų būta daug, bet įrodymų tokiam teiginiui – maža.
Situacija pradėjo keistis šį pavasarį. Slovakijos vartotojų gynimo asociacija ištyrė to paties prekinio ženklo maisto produktus, kuriuos įsigijo 8 Europos Sąjungos valstybių prekybos centruose.