ruoniukai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ruoniukai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ruoniukai“.
Paaiškėjo į Baltijos jūrą šiemet paleistų ruoniukų likimas
Šiemet 19 Lietuvos jūrų muziejaus slaugytų ruoniukų paleisti atgal į Baltijos jūrą.
Siekiant išvengti pakrantės žvejų tinklų visi ruoniai su palydoviniais siųstuvais paleisti juos nuplukdžius laivu 20 kilometrų į jūrą.
Tolsta nuo Lietuvos kranto
„Deja, gavome informaciją, kad vienas ruoniukas žuvo prie Estijos krantų žvejų tinkluose“, – šią savaitę BNS informavo muziejus.
Siųstuvai leidžia muziejui nuotoliniu būdu stebėti, kaip kiekvienam iš paleistų ruoniukų sekasi adaptuotis gamtoje.
Lietuvoje sveiksta 19-a ruoniukų: atskleidė, ar reaguoja į savo vardus
Kasmet į Lietuvos jūrų muziejaus globą patenka apie 20 Baltijos jūros pilkųjų ruonių jauniklių, randamų šalies pajūryje. Šiuo metu yra slaugoma 19-a mažylių, kurių kokybiškai priežiūrai, greitesniam paleidimui į laisvę ir vėlesnei stebėsenai būtina nuolatinė finansinė parama. Nuo 2021 m. „Lidl“ pirkėjų gerumo dėka jau surinkta beveik 170 tūkst. eurų, kurie padėjo išslaugyti ir paleisti į laisvę 53 ruoniukus.
Jūrų muziejuje sveikstantiems ruoniukams bus suteikti išskirtiniai vardai: išradingumas pribloškia
Jau šį šeštadienį, gegužės 18-ąją, minint Tarptautinė muziejų dieną, Lietuvos jūrų muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre 12 val. rengiamos Žemaitiškos ruoniukų vardynos. Jų metu bus apdovanoti Žemaitiškų vardų konkurso nugalėtojai, o lankytojai supažindinti su centro globotiniais.
Baltijos pilkųjų ruonių jaunikliais besirūpinantis Jūros žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas, sako, kad šiemet centre gydoma 19 ruoniukų.
Radinys Klaipėdos kopose Saulių paliko be žodžių: to išvysti nesitikėjo
Klaipėdoje prie Baltijos jūros aptiktas netikėtas radinys. Kopose buvo galima pamatyti besiilsintį į krantą išplautą ruoniuką.
Pamatykite, kaip atrodo mažasis ruoniukas.
Ilsėjosi kopose
Klaipėdietis Saulius Balčiūnas pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame matosi į krantą išplautas ruoniukas. Jis aptiktas kopose, netoli jūros, kuriose gulėjo ir žiūrėjo į vyro fotoobjektyvą.
Lietuvos jūrų muziejaus Reabilitacijos centre – rekordinis skaičius ruoniukų
Lietuvos jūrų muziejaus Reabilitacijos centre – rekordinis skaičius ruoniukų. Šiuo metu biologai ten slaugo net 16 nusilpusių ir bangų į krantą išmestų mažylių. Gimęs ruonis sveria apie 15 kilogramų, o į biologų rankas pateko vos 11–12 kilogramų mažyliai.
Tad dabar ruonius slaugantys centro darbuotojai džiaugiasi galintys pamiegoti bent keturias valandas per parą.
Biologai ir toliau gelbėja iš jūros išplautus ruonius: jei nesusiimsime, jie išnyks
Šiais metais Lietuvos jūrų muziejuje apsigyveno šešiolika ruoniukų našlaičių. Nusilpusius mažylius į krantą išmetė Baltijos bangos, o biologai juos apsiėmė globoti, kad sustiprėję ruoniukai galėtų keliauti į laisvę. Tokių pamestinukų kasmet vis daugėja.
Lietuvos jūrų muziejuje mamos šaukiasi vienišas pamestinukas ruoniukas. Jis, kaip ir dar 10 jo likimo brolių ir 5 sesės, į Jūrų muziejų pateko bejėgiai, išmesti Baltijos bangų į krantą. Viena mažylė neišgyveno.
Į Baltijos bangas jūrų muziejus išleidžia rekordinį skaičių ruoniukų – jų likimo nebesužinosime
Po pusmetį trukusio slaugymo į Baltijos bangas Lietuvos jūrų muziejus išleidžia rekordinį skaičių ruoniukų. Jie čia pateko į krantą išmesti bangų. Tik gimęs toks žinduolis sveria apie 14 kilogramų, o vienas išgelbėtųjų svėrė vos dešimt. Nors į laisvę išleidžiami ruoniai atrodo žaviai, mokslininkai per daug nesidžiaugia – nusilpusių žinduolių kasmet vis daugiau.
Lietuvos jūrų muziejuje išleistuvės. Vienas su kitu atsisveikina čia gerą pusmetį praleidę mažieji ruoniukai.
Ruoniukams Lietuvoje – žemaitiški vardai
Į Lietuvos jūrų muziejų kasmet atkeliauja apie 20 Baltijos bangų į krantą išmestų nusilpusių ruoniukų. Biologai juos gydo, maitina ir sustiprėjusius išleidžia į jūrą. O kad nesusimaišytų tarp tokios gausybės ruonių, galvoja jiems vardus. Šiemet pirmą kartą muziejininkai tai padaryti pakvietė žemaičius. O šie prigalvojo tokių vardų, kad ne žemaičiui ne tik ištarti, bet ir suprasti sunku.
Prie Baltijos jūros visuomenė rinkosi išvysti neeilinio reginio
Visuomenė ir krikštatėviai susirinko prie Baltijos jūros palinkėti sėkmingos kelionės 4 antradienį į laisvę paleistiems ruoniukams. Žinduoliai leisgyviai bangų į krantą buvo išmesti dar pavasarį, o dabar, įmitę ir pailsėję, išplaukė ieškoti naujų nuotykių.
Baltijos jūros link, per kopas, atrieda traktoriukas su puspriekabe. Antradienis pliaže prie Klaipėdos – ir atrakcija, ir kartu geras darbas. Į laisvę paleidžiami 4 Jūrų muziejuje slaugyti ruoniukai.
Ruoniukai Klaipėdoje kovoja dėl gyvybės
Lietuvos jūrų muziejuje – ruonių jauniklių antplūdis, tik džiaugsmo maža – visi ruoniukai apkandžioti, silpni ir ligoti, rasti išmesti bangų į krantą. Paskutinius keletą metų ruonių jauniklių „derlius“ muša rekordus – Baltijoje ruonių patelės neišmaitina savo vaikų. Lietuvos jūrų muziejaus baseine į krantą išlipę džiūva Spurga, Plocius ir Sarmata. Šie trys ruonių jaunikliai – stipriausi iš visų dvylikos, per balandį rastų Lietuvos pakrantėse.
REKLAMA
REKLAMA
Lietuvos jūrų muziejuje – šeši nusilpę į krantą išmesti ruoniukai
Muziejininkai džiaugiasi, kad ruoniukų palyginti su pernai, mažiau, bet rūpesčiai – tie patys. Jų gydytoju pusmečiui tampantis Arūnas Grušas ir dienas, ir naktis leidžia darbe – keliasi šeštą ryto, maitina ruoniukus, o vakarienė – vėlyva, 11-ą vakaro. Tačiau tokie rūpesčiai jau nebūna netikėti – kasmet atėjus pavasariui jūra į krantą išmeta nusilpusius mažylius.
Tėčiai spalį Jūrų muziejuje lankysis nemokamai
Spalis Lietuvos jūrų muziejuje – akcijų mėnuo. Baigiantis šiltajam metų laikui, muziejus kiekvienais metais siūlo išskirtines nuolaidas skirtingoms visuomenės grupėms. Šiuokart, skatinant šeimų bendrystę, prasmingą laisvalaikio leidimą, nemokamai Jūrų muziejuje kviečiami lankytis tėčiai. Tik su viena sąlyga – jeigu jie ateina kartu su šeima: vaikais ir žmona..
Muziejaus lankytojų tyrimai rodo, kad dažniausiai su vaikais muziejuje lankosi mamos, o tėčiai leidžia laiką atskirai nuo šeimos.
Ruoniukams išrinkti jūriški vardai – Druskius ir Botnis
Tarptautinė Muziejų diena – gegužės 18–oji – Jūrų muziejuje tradiciškai pažymima Vardynų švente ir plačiai atvertomis lankytojams durimis. Trečiadienį Jūrų muziejuje kviečiama lankytis nemokamai. Kadangi muziejus įsikūręs Nerijos forte, šventės pradžia pažymima patrankos šūviu ir iškilminga vėliavų pakėlimo ceremonija.
Pasak Jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, tai pagrindinė muziejaus metų šventė, sutampanti su sezono pradžia.
"Vardynų dieną pas mus apsilanko šimtai vaikų, – VE.
Muziejaus nauji gyventojai – ruoniukai
Šią savaitę Lietuvos Jūrų muziejaus augintinių būrys pasipildė dviem naujagimiais. Palikuonių susilaukė dvi Baltijos pilkosios ruonės. Pirmoji mažylio sulaukė ruonė Zunda. Nors ji atidžiai saugo savo mažylį, tačiau muziejaus specialistams leido jį apžiūrėti.
Šeši ruoniukai grįžo į Baltijos jūrą
Vakar vakare, leidžiantis saulei, šeši ruoniukai paliko Lietuvos jūrų muziejų ir ties Meškaduobe nėrė į Baltiją. Juos smalsiai stebėjo vakaro vėsa besimėgaujantis negausus poilsiautojų būrys.
Tokią akciją, kurios tikslas – atkurti pietinę pilkųjų Baltijos ruonių populiaciją, muziejus rengia jau penkiolika metų. Per tą laiką į jūrą paleisti net 33 ruoniai.
Jūrų muziejų užplūdo sergantys ruoniukai
Šį pavasarį į Lietuvos jūrų muziejų pateko rekordinis nusilpusių ir ligotų ruoniukų skaičius. Dabar, be dviejų, gimusių muziejuje, yra slaugomi ir globojami net šeši Baltijos pilkieji ruoniai, atvežti iš jūros pakrančių. Trys ruoniukai jau perkelti į muziejaus karantino baseiną, dar trys prieglobstį rado viename iš administracijos pastato kabinetų, kuriame jiems yra įrengtos dvi vonios.