ronaldas reaganas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ronaldas reaganas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ronaldas reaganas“.
Paaiškėjo, kodėl Vokietija taip ilgai delsė dėl tankų Ukrainai: viską pasako Olafo Scholzo praeitis
1984 m. sausio pradžioje jaunas ir ambicingas Vakarų Vokietijos socialistas garbanotais plaukais iki pečių su savo bendražygiais traukiniu išvyko į Rytų Berlyne vykusį svarbų susitikimą. Tai buvo įtemptas Šaltojo karo laikotarpis, kai Jungtinių Amerikos Valstijų ir Sovietų Sąjungos ginklavimosi varžybos pasiekė karštligišką lygį. Nepaisant to, jaunuolis, kartu su savo palyda, buvo sutikti išskėstomis rankomis – jie net nepatyrė Rytų Vokietijos pasieniečių griežtumo. Juk jis buvo draugas.
Lucasas: smūgį JAV patikimumui atitaisyti bus nelengva
Mano atmintyje įstrigusios dvi mano paauglystės laikų datos. Viena jų – 1975 metų balandžio 30-oji. Iki šiol prisimenu tą sukrėtimą ir pažeminimą. Nevilties apimti vietnamiečiai laukė eilėje ant Amerikos ambasados stogo Saigone (dabartiniame Ho Či Minyje), tikėdamiesi gauti vietą sraigtasparnyje, kad išvengtų pergalę iškovojusių Vietkongo komunistų keršto.
Pralaimėjimas Indokinijoje sukrėtė ir mus Europoje. Amerikos patikimumas buvo sugriautas.
Edward Lucas. Estija, JT ir imperializmas
Ronaldas Reaganas buvo teisus, kalbėdamas apie „blogio imperiją“. Anuomet, 1983-aisiais, politkorektiški veikėjai šiurpdavo dėl, anot jų, JAV prezidento smarkiai sutirštintų spalvų. Tais laikais, kaip ir dabar, antiimperializmas pasižymėjo keista ypatybe: esą kapitalistinių imperijų aukos nusipelno daugiau užuojautos negu patiriantieji komunistų priespaudą.
Trumpas pritaria abortams, bet išskiria atvejus dėl išžaginimo ir incesto
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė tvirtai palaikantis abortų draudimą, tačiau sakė, kad reiktų daryti išimtis išžaginimo ir incesto atvejais. Savo poziciją prezidentas deklaravo dviem valstijoms prieš kelias dienas priėmus naujus griežtus abortų suvaržymus. Abortų klausimas turėtų būti svarbus per kitų metų rinkimus.
Pavojus pasauliui: Putinas stabdo Rusijos dalyvavimą INF sutartyje
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį oficialiai sustabdė Maskvos dalyvavimą svarbioje Šaltojo karo laikų ginkluotės sutartyje. V. Putinas „pasirašė įsaką dėl Rusijos dalyvavimo SSRS ir JAV sutartyje sustabdymo“, sakoma Kremliaus pranešime.
JAV pareiškė Rusijai ultimatumą sunaikinti raketas
JAV pozicija per Ženevoje įvykusias derybas dėl Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties buvo ultimatumas Rusijai sunaikinti raketas 9M729, trečiadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.
Netikėta žinia iš Putino lūpų dėl branduolinių pajėgų sutarties
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pirmą kartą užsiminė, kad neatmeta idėjos ir kitoms šalims prisijungti prie svarbios Šaltojo karo sutarties, kuria apribojama vidutinio nuotolio branduolinė ginkluotė, arba galimybės pradėti derybas dėl naujo susitarimo.
Rusai jau bandė naudotis JAV technologijomis – tai baigėsi Sovietų griūtimi
2016-ųjų JAV prezidento rinkimai – toli gražu ne pirmasis Rusijos bandymas panaudoti amerikiečių sukurtas technologijas prieš juos pačius. 1980-1990 metis sovietų šnipai naršė po San Francisko apylinkes, vogdami technologijas, verbuodami agentus ir įsigaudami į vietos bankus. Svarbu suprasti ir tai, kad šie visi bandymai nuėjo veltui – tam tikra prasme jie netgi paspartino Sovietų Sąjungos griūtį. Besibaigiant Šaltajam karui Silicio slėnis buvo tapęs slaptų mūšių arena.
Rusija karinėse pratybose gali imituoti branduolinį karą: nedrįso net prie L. Brežnevo
Rusijos karinės pratybos „Vostok 2018“, kuriose dalyvaus ir Kinijos kariai, ne tik mobilizuos šimtus tūkstančių rusų, tačiau galimai bus ir pasiruošimas branduoliniam karui. V. Putinas savo organizuojamų pratybų mastais stebina ekspertus, kurie primena, kad net Šaltojo karo metais Sovietų Sąjunga sau tokių milžiniškų ir abejotinos būtinybės išlaidų neleisdavo. Didžiausi mokymai nuo pat Šaltojo karo laikų bus surengti Rusijos pietryčiuose, juose dalyvaus daugiau nei 300 tūkst. karių.
Sankcijų istorija: kaip JAV jau vieną sykį sugriovė SSRS
Sovietų Sąjungai įsiveržus į Afganistaną, 1980-ųjų sausį, JAV prezidentas Jimmy Carteris paskelbė rusams sankcijas. Pirmasis sankcijų paketas buvo jaučiamas, tačiau ne mirtinas sovietų ekonomikai. JAV nutraukė aukštųjų technologijų licencijų išdavimą SSRS, buvo apribotas JAV produkcijos eksportas, užšaldyti visa bendra kultūrinė ir ekonominė veikla, o sovietų laivams buvo uždrausta užsiimti žuvininkyste JAV teritoriniuose vandenyse.
REKLAMA
REKLAMA
Kada buvome arti susinaikinimo: pavojingiausi Vašingtono ir Maskvos konfliktai
JAV neatmeta galimybės, kad priėmus sprendimą dėl smūgio Sirijos karinėms pajėgoms, gali tiesiogiai susidurti su Rusija, pareiškė Baltųjų rūmų atstovė Sarah Sanders. „Mes svarstome visus variantus“, – pareiškė ji spaudos konferencijos metu, pridūrus, kad galutinis sprendimas dėl karinės operacijos Sirijoje dar nepriimtas.
JAV atsakė, ką galvoja apie naujausias Putino raketas
Jungtinės Valstijos ketvirtadienį apkaltino Maskvą atvirai pažeidžiant Šaltojo karo laikų sutartis ginkluote, kurią Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino naujos kartos „nepažeidžiamais“ hipergarsiniais ginklais ir povandeniniais aparatais.
Atskleistas legendinės Ronaldo Reagano kalbos Berlyne paslapties šydas
Prieš trisdešimt metų amerikiečių prezidentas Ronaldas Reaganas rėžė savo žymiąją kalbą šalia Berlyno sienos, kurioje pakvietė SSRS prezidentą Michailą Gorbačiovą „nugriauti tą sieną“. Šios kalbos autorius, prezidento patarėjas Piteris Robinsonas vokiečių „Der Spiegel“ papasakojo, kaip ši kalba atsirado ir kokius ginčus ji iššaukė JAV vadovybėje.
Theresa May atvyksta į JAV su perspėjimu dėl Rusijos
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May ketvirtadienį įspėjo JAV sąjungininkus, kad jie privalo „žengti pirmyn“ ir atlikti savo vaidmenį užtikrinant saugumą pasaulyje, kreipdamasi į amerikiečių įstatymų leidėjus ir siekdama jų palankumo prieš susitikimą su naujuoju šalies prezidentu Donaldu Trumpu. Respublikonų partijos suvažiavime Filadelfijoje viešinti Th.
JAV prezidentų inauguracijos istorinėse nuotraukose: štai, kas buvo prieš Trumpą
Vos po kelių dienų, sausio 20-ąją, įvyks 45-ojo JAV prezidento Donaldo Trumpo inauguracija. Ceremonija tradiciškai vyks Vašingtone, priešais Kongreso rūmus ant Kapitolijaus kalvos. Jos metu Donaldas Trumpas žada prisiekti net ant dviejų Biblijų – savo ir istorinės, ant kurios padėjęs ranką prisiekė Abraomas Lincolnas. Siūlome pažiūrėti, kaip vyko prieš tai buvusio inauguracijos. Pirmoji žinoma JAV prezidentų inauguracijų fotografija.
Kas būtų, jeigu Hillary Clinton būtų priversta pasitraukti iš JAV prezidento rinkimų
Daugelį mėnesių Donaldo Trumpo kampanijos pareiškimai dėl Hillary Clinton sveikatos būklės buvo vertinami kaip konspiracijos teorijos. Tačiau sekmadienį paaiškėjus, kad demokratų lyderei yra diagnozuota pneumonija viską apvertė aukštyn kojomis, rašoma „The Independent“. Nepaisant kandidatės į prezidentus asmeninio gydytojo tikinimų, kad ši „puikiai sveiksta“, nerimas dėl H. Clinton sveikatos būklės iškėlė natūralų klausimą: kas nutiktų, jeigu ji būtų priversta trauktis iš lenktynių karštinės, ir...
Amerika, sveika atvykusi į karą
Rusijos tikslai nėra tik sukompromituoti Hillary Clinton, jos tikslas – pakirsti pačias JAV, rašoma „Politico“ Eerik-Niileso Krosso, estų diplomato straipsnyje. Atskleista informacija, kad Rusijos žvalgyba įsilaužė į H. Clinton prezidentinės kampanijos serverius, tariamai siekiant susilpninti jos pozicijas JAV rinkimuose, gali pasirodyti kaip konspiracijos teorija. Tačiau teisybė yra daug skaudesnė. Rusijos veikla nėra konspiracijos dalis.
Hillary Clinton paaiškino, kaip JAV iš tiesų elgsis, kai ji taps JAV prezidente
Jungtinės Valstijos (JAV) yra davusios„geležines garantijas“ NATO partneriams, jog jie bus ginami užpuolimo atveju, sako Hillary Clinton. Taip Demokratų partijos kandidatė į JAV prezidento postą sureagavo į oponento, respublikonų kandidato rinkimuose žodžius, jog JAV stotų į pagalbą Rusijos užpultoms Baltijos valstybėms tik tuomet, jei jos „įvykdė savo įsipareigojimus mums“. „Dešimtmečius Jungtinės Valstijos yra suteikusios geležines garantijas NATO partneriams: mes stosime jų ginti, jei jie bu...
Bus peržiūrėta JAV ir Rusijos raketų sutartis
Rusijos ir Jungtinių Valstijų atstovai ketvirtadienį Maskvoje aptars sutartį dėl vidutinio nuotolio balistinių raketų, kurią 1987-aisiais Jungtinės Valstijos pasirašė su Sovietų Sąjunga. Maskva ir Vašingtonas sako abejojantys vienas kito ketinimais laikytis šio susitarimo. Kai prieš 27-erius metus Ronaldas Reaganas ir Michailas Gorbačiovas pasirašė vidutinio nuotolio branduolinių ginklų nenaudojimo sutartį. Pasaulis džiaugėsi, kad dviejų supervalstybių santykiai šyla.
JAV: Rusija pažeidė branduolinio nusiginklavimo susitarimą
Jungtinės Valstijos pareiškė, kad Rusija pažeidė 1987 metų ginkluotės sutartį, išbandžiusi nuo žemės paleidžiamą sparnuotąją raketą, o vienas aukštas JAV pareigūnas pirmadienio vakarą sakė, kad šis reikalas „labai rimtas“. Ši išvada buvo pateikta 2014 metų ataskaitoje, kurioje sakoma, kad, Rusija pažeidė Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį, draudžiančią jai turėti, gaminti arba išbandyti ore sparnuotąsias raketas, galinčias nuskrieti 500-5 500 kilometrų, pareigūnas sakė naujienų agent...
1983 metų Pietų Korėjos lėktuvo tragedija: panašumai atrodo stulbinami
Incidentas Ukrainoje, per kurį sudužo Malaizijos keleivinis laineris, atgaivino prisiminimus apie 1983 metais įvykusią tragediją, kai Sovietų Sąjungos naikintuvai numušė Pietų Korėjos keleivinį lėktuvą, o tuometis JAV prezidentas Ronaldas Reaganas (Ronaldas Reiganas) tą išpuolį pavadino „žudynėmis“ ore. Kaip ir per Malaizijos lėktuvo tragediją, tąsyk žuvo visi 269 keleiviai ir įgulos nariai, kai oro bendrovės „Korean Air Lines“ (KAL) reiso 007 lėktuvas nukrito į Japonijos jūrą.
B. Obamos apsilankymą Berlyne apkartins šnipinėjimo skandalas
JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) trečiadienį primins apie Šaltojo karo laikų Amerikos ir Vokietijos solidarumą per savo seniai lauktą pirmąjį vizitą Berlyne šalies vadovo poste, tačiau taip pat gali sulaukti aštrių klausimų apie Vašingtono šnipinėjimo programas.
Prezidentai psichopatai
Panašu, kad norint tapti lyderiu reikia būti ir šiek tiek bepročiui.
Bebaimis vadovavimas
Tarp prezidentų, kaip ir tarp eilinių žmonių, yra psichopatų. Atlikus specialių tyrimą paaiškėjo, kad psichopatams būdingas bebaimiškumas yra vienas iš pagrindinių JAV prezidentų sėkmės veiksnių. Vadinamasis bebaimis dominavimas, vienas iš pagrindinių psichopatijos nustatymo kriterijų, padeda šalių vadovams padidinti darbo efektyvumą vadovaujant, įtikinėjant ir sprendžiant krizes.
A. Schwarzeneggeris dar nesiruošia į muziejų
Jis sugrįžo, kaip ir žadėjo. Po aštuonerių metų pertraukos buvęs Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Schwarzeneggeris iš politikos grįžo į kiną. Ir tiesiai į superfilmą „Nesunaikinami 2“.
„Gavęs S.Stallone kvietimą filmuotis antroje dalyje, net nesukau galvos dėl scenarijau. Pasakiau jam: parašyk man vaidmenį, juk žinai kokias frazes mėgstu. Ir viskas. Aš dalyvauju“, – pasakojo Arnoldas Schwarzeneggeris.
Žymūs žmonės politikoje: nuo dainininkų iki porno žvaigždžių
Šiais laikais jau nieko nebestebina įvairūs žymūs žmonės, kuriuos staigia apsupa intelektuali aura, ir jie nusprendžia, kad būtų geriausia išbandyti save politikoje. Kad surastume žymių kitų sričių atstovų politikoje pavyzdžių, ilgai ieškoti nereikėtų. Turime puikių pavyzdžių iš mūsų šalies: komikai, sportininkai, dainininkai ir kiti žymūs žmonės. Štai apie ketinimus dalyvauti ateinančiuose Seimo rinkimuose paskelbė sekso ekspertė Milda Bartašiūnaitė. Pasaulyje tokių pavyzdžių yra dar daugiau.
Amerikietiškos pagirios
Sumaištis JAV finansų rinkoje ir nesiliaujantys protestai miestų gatvėse keičia ir pačių amerikiečių požiūrį į gyvenimo būdą: dar neseniai pasaulio akyse atrodę kaip energingi paaugliai – didžiausi mūsų pasaulio ekstravertai, plačiai eksportuojantys rokenrolo kultūrą ir ryškius Holivudo filmus – dabartiniai amerikiečiai panašesni į užsisklendusius ir drovius jaunuolius.
I. Degutienė siūlo Lietuvoje steigti R. Reagano vardo tyrimų centrą
Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, viešėdama JAV, pasiūlė Lietuvoje įsteigti buvusio JAV prezidento Ronaldo Reagano vardo tyrimų centrą.
I. Degutienė Vašingtone susitiko su R. Reagano fondo vykdomuoju direktoriumi Johnu Heubuschu ir JAV Kongreso nariu Davidu Dreieriu. Susitikimo metu aptartos galimybės įsteigti R. Reagano vardo tyrimų centrą Lietuvoje.
„Tokio centro įsteigimas Vilniuje įamžintų Prezidento R. Reagano idėjas ir politinius pasiekimus ir užtikrintų jų tęstinumą Rytų Europoje.
Komunizmo žlugimas: kraujas ir aksomas Rytų Europoje
Tai buvo audringi pasaulio istorijos metai – metai, kai griuvo Berlyno siena, o didžiojoje dalyje Rytų Europos žlugo komunistiniai režimai. 1989 metų revoliucijos – kai kurios taikios, kai kurios prasiveržusios smurtu, kai kurios, organizuotos liaudies, o kai kurios vadovaujamos Komunistų partijos vadovybės – nušlavė Šaltojo karo laikų Europos diktatorius ir atvėrė kelią dešimtojo dešimtmečio demokratinėms ir laisvos rinkos reformoms.
Lenkija nepasiduos - kurs savo skydą
Amerikiečiams atsisakius Lenkijoje statyti priešraketinio skydo elementus, lenkų ginklų gamykla „Bumar“ siūlo parengti nuosavą priešraketinę sistemą, kuri saugotų Lenkijos oro erdvę, o ir amerikiečiai teigia neatsisakantys savo planų.
Lenkijoje įrengta priešlėktuvinė ir priešraketinė sistema būtų trijų lygių. Pirmasis lygis būtų sukurtas naudojant raketas „Grom“, kurios gali sunaikinti taikinį 4-6 km atstumu.
Amerikietiški „Žvaigždžių karai“: nuo R. Reagano iki šių dienų
Priešraketinė gynyba žengė ilgu evoliucijos keliu nuo pat to laiko, kai JAV prezidentas Ronaldas Reaganas paragino sukurti tai, kas vėliau buvo praminta „Žvaigždžių karų“ skydu, skirtu apsaugoti Amerikia nuo Sovietų Sąjungos branduolinio smūgio.
Nors ši vizija atvedė prie naujos konfrontacijos su Maskva ir grasino sukelti ginklavimosi kosmose varžybas, JAV mokslininkai ir inžinieriai pradėjo darbą vykdydami savo lyderio pageidavimus.
Reikia garsiai šaukti, kad Amerika išgirstų
Buvusių Rytų ir Vidurio Europos valstybių vadovų atviras laiškas JAV prezidentui Barackui Obamai, išspausdintas Lenkijos dienraštyje "Gazeta Wyborcza", pasaulyje neliko nepastebėtas.
Tarp 22 laišką pasirašiusių politikų, yra Vaclavo Havelo, Lecho Walęsos, Aleksandro Kwasniewskio, Michalo Kovačo, Valdo Adamkaus, Vairos Vykės-Freibergos ir Emilio Constantinescu parašai. Jie visi prašė JAV prezidentą nelikti abejingu stebėtoju dabartiniuose buvusių Rytų bloko valstybių ir Rusijos santykiuose.
Agentūra
Vaclovo Sakalausko (g. 1938 01 30 Gargžduose) palikimas LŽ skaitytojams jau ne naujiena - didelio atgarsio sulaukė jo dokumentų, išverstų iš rusų kalbos, ištraukos, skirtos Valdui Adamkui. Kas tas V.Sakalauskas? Tai tikrai ne pilkos biografijos žmogus:
1962 11 04 - j.ltn.
1964 12 14 - ltn.
1968 02 21 - vyr.ltn.
Čia būtina prie karinių laipsnių santrumpų pridurti dar tris raides: KGB.
Prezidentas bėga iš Baltųjų rūmų
Mėgstantis laisvę ir privatumą Barackas Obama vengia griežtų gyvenimo Baltuosiuose rūmuose taisyklių.
Rytą pasirodęs Ovaliajame kabinete JAV prezidentas gauna dešimties laiškų paketėlį. Tai rinkinukas iš bemaž 40 tūkst. įvairiausio pobūdžio laiškų, kuriuos kasdien į Baltuosius rūmus atsiunčia amerikiečiai - moksleiviai bei jų mokytojai, smulkūs verslininkai ir bedarbiai. B.Obama juos perskaito per trumpas pertraukėles tarp susitikimų su aukščiausio rango darbuotojais ir vyriausybės nariais.
Pirmas smūgis B. Obamos populiarumui
Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentas Barackas Obama keičia Vyriausybės politiką dėl abortų. Institucijos, remiančios nėštumo nutraukimą, vėl turėtų sulaukti finansinės valstybės paramos. Vatikanas jau pasmerkė tokį Vašingtono žingsnį.
Susikirto su Vatikanu
B.Obama ketina atšaukti įsaką, draudžiantį valstybinę finansinę paramą tarptautinėms organizacijoms, kurios remia abortus ar juos atlieka. Atitinkamą įsaką 1984 m. paskelbė tuometis prezidentas Ronaldas Reaganas.
Vašingtonas – miestas, kuriame svajonės virsta realybe
Jau rytoj Vašingtonas tikisi sulaukti nuo 1 iki 4 milijonų turistų, siekiančių išvysti Barako Obamos inauguraciją. Būtent šiame istorija alsuojančiame mieste prieš pusamžį M. L. Kingas pasakė garsiąją kalbą „Aš turiu svajonę“, o dabar naujai išrinktas prezidentas imasi tą svajonę įgyvendinti.
Inauguracija, beje, nėra tas renginys, į kurį pateksi vos užsinorėjęs.
Kai valstybė tampa bejėgė
Ar valstybė privalo išvaduoti pagrobtus piliečius? Viso pasaulio demokratai ryžtingai taria „Ne!“ ir slapčia moka piratams, banditams ir teroristams milijonines išpirkas.
Laimėjo Obama – kas Lietuvai?
Tokie ir panašūs klausimai pasipylė Lietuvos žiniasklaidoje, vos tik patyrus apie Amerikos prezidento rinkimų duomenis. Ir daugumas jų – baimingi. Ar White House dabar jau netaps Black House, klausia man siųstame laiškutyje viena aukšta valstybės pareigūnė. Tik kažin kodėl tokia nuogąstis, nes duomenys – jau prieš keletą mėnesių nuspėti, todėl ir Afrikos amerikiečio Baracko Obamos išrinkimas Amerikos prezidentu niekam nebegalėjo būti staigmena.
B. Obama kviečiamas atvykti į Europos Parlamentą
Trečiadienį Europos Parlamento (EP) pirmininkas Hans-Gert Pöttering pasveikino naujai išrinktąjį JAV prezidentą Baracką Obamą ir pakvietė jį kitąmet apsilankyti EP.
EP pirmininko nuomone, naujojo JAV prezidento išrinkimas suteikia galimybę atnaujinti bei sustiprinti ES ir JAV santykius, o tai leis bendromis jėgomis veiksmingai spręsti pasaulinio masto problemas – pavyzdžiui, klimato kaitos.
Mūsų šiandienos ūkio kontūrai
JAV kilusi finansų krizė tebesitęsia, vis rimčiau paveikdama ir kitų regionų finansų institucijas. Po kiek laiko suirutė finansų rinkose ir dėl to gal net trigubai padidėjęs taupytojų, skolintojų ir investuotojų atsargumas stipriai paveiks ir realiąją ekonomiką – prekių ir paslaugų gamybą.
Lietuvos ekonomika nėra gerai pasiruošusi atsilaikyti prieš išorės negandas. Ji tapo neatspari.
2001-2007 m. Lietuvos ekonomika dėl įvairių veiksnių plėtojosi labai sparčiai.
Kad kapitalizmas nežlugtų
George'as Sorosas užsidirbo milijardus spekuliuodamas valiuta. Tačiau jis mėgsta kalbėti kaip filosofas ir kritikuoti pasaulio ekonomiką. Savo mintis apie dabar pasaulį apėmusią krizę garsusis milijardierius ir filantropas išdėstė Vokietijos žurnalui "Stern".
"Esu spekuliantas. Spekuliuoju finansų srityje, bet taip pat labdaros bei filosofijos srityse. Ir šia, platesne prasme, didžiuojuosi esąs spekuliantas", - sako G.Sorosas.
JAV nebelaikys N. Mandelos teroristu
JAV Senatas patvirtino įstatymo projektą, kuriuo buvęs Pietų Afrikos Respublikos prezidentas Nelsonas Mandela ir jo vadovaujamas Afrikos nacionalinis kongresas (ANC) bus išbraukti iš JAV teroristų stebėjimo sąrašo, penktadienį pranešė įstatymų leidėjai.
"Šiandien Jungtinės Valstijos pagaliau ryžosi atsikratyti didelės gėdos - nepagarbiai traktuoti ir teroristų stebėjimo sąraše laikyti didį lyderį", - sakė senatorius Johnas Kerry.
Imperija, kurią sugriovė anekdotai
Skirtingai nuo nacistinio režimo, sovietiniame anekdotai tiesiog klestėjo.
Šis naujas, stebinančiai originalus sovietinio bloko žlugimo tyrimas prasidėjo nuo žurnale „Prospect“ paskelbto Beno Lewiso straipsnio apie komunistinės eros anekdotus, britų dienraštyje „Times“ rašo apžvalgininkas Christopheris Hartas.
„Newsweek“: koks V. Putino palikimas Rusijai?
Koks yra Vladimiro Putino palikimas Rusijoje? Ar iš prezidento posto besitraukiantis politikas bus prisimenamas kaip žmogus, kuris grąžino autokratinį režimą bei politinių oponentų persekiojimus, kurie buvo tokie dažni per visą Rusijos istoriją.
M. Gorbačiovas: Putinas ištraukė Rusiją iš chaoso
Buvęs Sovietų Sąjungos vadovas Michailas Gorbačiovas JAV pareiškė, jog Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „ištraukė Rusiją iš chaoso“ ir „užtikrino jos vietą istorijoje“. Šiuo metu M. Gorbačiovas vieši Harvardo universitete, kur dalyvauja konferencijoje, skirtoje atominiams ginklams, rašo „Washington Post“.Anot dienraščio, M. Gorbačiovo giria V. Putiną, kurio partija laimėjo sekmadienį vykusius rinkimus į Dūmą, nepaisydamas Vakarų kritikos dabartiniam Rusijos vadovui.
Kaip mes tapome laisvi: Ronaldo Reagano vaidmuo
1989-1991 m. Vidurio ir Rytų Europa išsivadavo iš komunistinės diktatūros ir Rusijos imperijos gniaužtų. Kodėl būtent tais metais tai įvyko? Visuomenės nuotaikos ir vidaus padėtis komunistinėse šalyse 1989 m. iš esmės niekuo nesiskyrė nuo 1979 m. arba 1969 m. Apskritai visuomenės nuotaikos nedaug lėmė – štai 1980 m. Lenkijoje, iškilus „Solidarumo“ profsąjungoms, visuomenė gana atvirai reiškė priešiškumą komunistiniam režimui, bet pasipriešinimui nuslopinti neprireikė netgi sovietų karinio įsiki...
Izraelio ataka - prieš Sirijos statomą branduolinę jėgainę?
Izraelio karinių oro pajėgų ataka Sirijos teritorijoje rugsėjo 6 dieną buvo nukreipta prieš spėjamą branduolinio reaktoriaus statybų vietą, sekmadienį skelbia dienraštis „The New York Times“, remdamasis neįvardytais šaltiniais Izraelio ir JAV žvalgybos tarnybose.Teigiama, kad reaktorius buvo statomas pagal Šiaurės Korėjos modelį, tačiau nėra iki galo aišku, koks buvo tikrasis šiaurės korėjiečių indėlis.
Strateginis šalmas: ar užsidės jį Lenkija?
Lenkijos piliečiai gali be įkalbinėjimų sutikti su JAV pasiūlymu įrengti priešraketinės gynybos bazę su dešimtimi raketų – perėmėjų, Lenkijos savaitraštyje „Wprost“ rašo lenkų kilmės JAV atsargos generolas, buvęs prezidentų Ronaldo Reagano ir George‘o Busho patarėjas Edwardas Rowny. Pasak jo, nereikia kreipti dėmesio į Rusijos valdžios pareiškimus, kad ši sistema neva sugriaus saugumo balansą regione. Rusų nuogąstavimai dėl savo saugumo nepagrįsti, tvirtina autorius.
Ambasadorius J. Cloudas: Lietuva daro įspūdį pasauliui savo iniciatyva ir lyderyste
Johną Cloudą JAV Ambasadoriumi Lietuvos Respublikoje JAV Senatas patvirtino 2006 gegužės 26 d. Ambasadorius sutiko atsakyti į naujienų portalo „Balsas.lt“ klausimus. Pasak J. Cloudo, lietuviai gali didžiuotis, kad per trumpą laiką NATO narė Lietuva tapo ne tik saugumo vartotoja, bet ir teikėja. Be to, ambasadorius įsitikinęs, kad tarptautinėje arenoje Lietuva atkakliai gina savo nacionalinius interesus.
Išplatinta FTB byla apie mirusio AT pirmininko priklausomybę nuo vaistų
Miręs JAV Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Williamas Rehnquistas (Viljamas Renkvistas) pirmuosius dešimt darbo metų šiame Teisme buvo priklausomas nuo stiprių migdomųjų ir ėmė kliedėti, kai 1981-aisiais nustojo gerti vaistus, penktadienį rašo "The Washington Post ", remdamasis paskelbta Federalinio tyrimų biuro (FTB) medžiaga.
Audronius Ažubalis: Apie istorinę Europos atmintį, jos bendrąją užsienio ir saugumo politiką
Manau, kiekvienas bent kiek ilgiau Lietuvai įvairiuose europiniuose ir transatlantiniuose forumuose atstovavęs politikas turėjo pastebėti vieną įdomią tokių forumų „tradiciją“. Nesvarbu, ką ir kaip pasiūlytų JAV delegacijos, didžiausias ir nuolatinis oponavimas ir, liaudiškai kalbant, „špilkos“ ateina iš Prancūzijai atstovaujančių politikų.
Tai tapo lyg ir tokių renginių tradicija.