rizika
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rizika“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rizika“.
Kraujospūdį mažina šie maisto produktai: valgykite kasdien
Hipertenzija, dar vadinama aukštu kraujospūdžiu, yra labiausiai paplitęs širdies ligų rizikos veiksnys. Ja serga daugiau kaip 1 mlrd. žmonių visame pasaulyje. Ši liga diagnozuojama, kai sistolinis kraujospūdis siekia 130 mm/Hg arba daugiau, o diastolinis kraujospūdis (DBP) – daugiau nei 80 mm/Hg.
Laimei, pakeitus gyvenimo būdą ir mitybą, galima veiksmingai sumažinti kraujospūdį ir sumažinti širdies ligų riziką.
Ragina išmesti 1 produktą: gali rimtai pakenkti sveikatai
Cukrinis diabetas yra lėtinė liga, paveikianti vis daugiau žmonių visame pasaulyje. Jis pasireiškia dėl organizmo nesugebėjimo tinkamai reguliuoti cukraus kiekio kraujyje, kas gali sukelti rimtų sveikatos problemų.
Naujas Kembridžo universiteto tyrimas atskleidė, kad kasdien vartojant vos du griežinėlius kumpio, gali padidėti rizika susirgti cukriniu diabetu.
Atskleidė, ar plaukelių šalinimas lazeriu gali sukelti vėžį: kiti to nežino
Plaukelių šalinimas lazeriu – tai modernus būdas ilgalaikiui arba visam laikui atsikratyti nereikalingų kūno plaukelių. Nepaisant šios procedūros populiarumo ir dažnai teigiamų rezultatų, svarbu pripažinti, kad ji taip pat kelia tam tikrą riziką ir yra tinkama ne visiems. Gydytoja dermatovenerologė, medicinos mokslų daktarė Jurgita Karčiauskienė naujienų portalui tv3.lt pasakoja, kad yra svarbu suprasti tokios procedūros galimas pasekmes.
„Creditinfo“: didžiausia bankroto rizika – apgyvendinimo ir maitinimo, statybų įmonėse
Didžiausia bankroto rizika išlieka apgyvendinimo ir maitinimo, statybų, transporto bei saugojimo bendrovėse, mažiausia – finansinės ir draudimo veiklos, sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų įmonėse, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ duomenys.
2022 metų finansinių ataskaitų duomenimis, iš viso Lietuvoje į aukštą ir aukščiausią bankroto klases vidutiniškai patenka 8 proc. įmonių, tačiau atskirų sektorių rizikingumas gali skirtis keletą kartų.
52-ejų choreografei paskelbus apie nėštumą siunčia žinią: štai, ką būtina žinoti
Prieš kelias savaites pasiekė žinia, kad Italijos pramogų pasaulyje žinoma 52-ejų choreografė Veronica Peparini ir jos 27-erių partneris, šokėjas Andreasas Mulleris laukia šeimos pagausėjimo – moteris laukiasi dvynių.
Apie vėlyvą amžių akušerinėje ginekologijoje jau galima kalbėti, kai moteris pastoja būdama 35 metų ir vyresnė. Lengviausia pastoti ir mažiausiai rizikų yra moterims iki 35 metų.
Šie produktai skystina kraują: valgykite į sveikatą
Tiršto kraujo savininkams padidėja rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, kai susidaro kraujo krešuliai. Ypač dažnai serga vyresni nei 45 metų žmonės.
Tokiems žmonėms patariama papildyti mitybą specialiais produktais, mažinančiais kraujo tirštumą. Svarbu pabrėžti, kad šie maisto produktai nėra gydymo pakaitalas, o tik papildoma priemonė.
Vanduo
Vanduo yra gyvybiškai svarbus organizmui, įskaitant normalų kraujo tankį. Sveikas suvartojimas yra nuo 1,5 iki 3 litrų per dieną.
Kristina puolė į ašaras, pamačiusi grožio specialistės darbo rezultatą: „Lūpos ištino, jos gavosi kreivos“
Socialiniams tinklams diktuojant grožio standartus, dažna moteris ryžtasi įvairioms procedūroms ir pokyčiams. Nors kiek rečiau jos renkasi plastinės chirurgijos specialisto skalpelį, nereta lengvai pasiryžta lūpų putlinimo, veido formos, nosies ar raukšlių korekcijoms įvairiausių užpildų injekcijomis.
O lietuvės, norėdamos pataupyti ar tiesiog nepasidomėjusios, tokias procedūras atlieka ne pas licencijuotus medikus, bet pas savamoksles specialistes.
Kurią kūno vietą jums skauda? Ekspertė atskleidė, ką tai išduoda apie jūsų asmenybę
Kai žmonėms kažką skauda – jie kreipiasi į gydytojus. Tačiau ką daryti jeigu negalavimo priežasties nepavyksta rasti? Psichosomatikos specialistė, numerologė Lina Krukauskienė sako, kad psichosomatika – tai vidinės žmogaus būsenos atspindys fiziniame kūne. Ji yra ne tik apie skausmus, bet apima praktiškai visus negalavimus.
1 populiarus gėrimas gali didinti kraujo krešulių tikimybę: įspėja visus
Atlikus tyrimus paskelbtas skubus įspėjimas, kad populiarus nealkoholinis gėrimas didina kraujo krešulių susidarymo riziką. Tai gąsdina gydytojus, nes šių gėrimų visame pasaulyje vis dar suvartojami dideli kiekiai.
Kraujo krešuliai yra ir naudingi, ir pavojingi. Kai gelį primenantys krešuliai atsiranda pradėjus kraujuot, kad mirtinai nenukraujuotume, jie gali būti naudingi.
Tačiau ne visi krešuliai yra naudingi.
Populiarus pomėgis gali padvigubinti vėžio riziką: įspėja visus
Populiarus pomėgis gali padvigubinti riziką susirgti itin pavojinga liga. Pasak mokslininkų, golfo žaidėjams gresia du su puse karto didesnė tikimybė susirgti odos vėžiu nei kitiems gyventojams.
Pietų Australijos universiteto mokslininkų grupė nustatė, kad odos vėžys diagnozuojamas nepriklausomai nuo kitų rizikos veiksnių, pavyzdžiui, amžiaus ir rūkymo.
Pagrindinis tyrimo autorius Bradas Stenneris ir jo komanda analizavo 2018 m. pradėtos internetinės 336 golfo žaidėjų apklausos duomenis.
REKLAMA
REKLAMA
Naudojate elektrinį dantų šepetėlį? Įspėja šiukštu nekartoti 1 klaidos
Odontologai įspėja, kad milijonai žmonių, naudojantys elektrinius dantų šepetėlius, daro vieną jų naudojimo klaidą, kuri didina riziką užsikrėsti pavojinga liga.
Nauji tyrimai parodė, kad net 41 proc. elektrinių dantų šepetėlių naudotojai nepakankamai dažnai keičia galvutes, todėl dantys išvalomi daug prasčiau, rašo thesun.co.uk.
Kai kurie net prisipažino visiškai nekeičiantys elektrinio dantų šepetėlio galvutės.
Valstybės kontrolė: 66 proc. įstaigų nevertina viešųjų pirkimų rizikų
Valstybės kontrolė (VK) nustatė, jog 66 proc. tikrintų įstaigų 2020–2022 metais nevertino su viešaisiais pirkimais susijusių rizikų. Tuo metu trūkumų nenustatyta ketvirtadalio įstaigų viešuosiuose pirkimuose.
„Dauguma mūsų tikrintų įstaigų nevertino su viešaisiais pirkimais susijusių rizikų, nors būtent rizikų vertinimas ir yra vienas svarbiausių vidaus kontrolės elementų.
„Scorify“: balandį augo statybos, gamybos, ryšių įmonių kredito rizika
Ketvirtadalio Lietuvos įmonių kredito rizika balandį, palyginti su pernai balandžiu, suprastėjo, 35 proc. – pagerėjo, tačiau aukštos rizikos įmonių dalis nesikeičia – ji išlieka 10 proc., rodo naujausia duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ apžvalga.
„Scorify“ verslo sprendimų vadovė Jurga Tamašauskaitė sako, kad kredito rizikos lygis kol kas nerodo didelių nerimo ženklų, tačiau rinkoje girdėti ir apie lėtėjančius užsakymus, ir apie sustabdytas investicijas.
Įspėja dėl 1 populiaraus gėrimo: vartojant per daug gali baigtis liūdnai
Mitybos ekspertė Sarah Coe teigia, kad vaisių sulčių, kurios pagamintos „iš koncentrato“ bei „ne iš koncentrato“, vartojimas turėtų būti ribojamas, nes dėl jų gali greitai padidėti gliukozės kiekis kraujyje.
Daugeliui žmonių ryte išgerti gaivią vaisių sulčių stiklinę yra idealus būdas pradėti dieną. Pirkdami gėrimą galbūt pastebėjote etiketes „iš koncentrato“ ir „ne iš koncentrato“. Pasak ekspertės, abu variantai gali padidinti sveikatos problemų riziką, rašo mirror.co.uk.
Ragina kuo greičiau atsisakyti šio maisto: didina kepenų suriebėjimo riziką
Visuotinai pripažįstama, kad greitas maistas nėra naudingas mūsų sveikatai. Jame ne tik daug kalorijų, druskos ir sočiųjų riebalų, bet perdirbtas maistas gali pakenkti mūsų žarnyno sveikatai. Tačiau naujas tyrimas įrodė, kad greitas maistas taip pat gali turėti žalingą poveikį kepenims.
Kepenys yra vienas iš gyvybiškai svarbių organų, atliekantis daugiau nei 500 svarbiausių organizmo funkcijų.
Atvykusi į iškvietimą Biržų medikė patyrė košmarą: to nelinkėtų niekam
Jauna medikė biržietė pagalbą turėjo teikti nepaisydama girtos kompanijos užgauliojimų.
Tai dar kartą primena, kad gelbėjantys žmones medikai nuolat rizikuoja patys tapti aukomis.
Užgauliojo medikus, spardė įrangą ir medikamentus
Ankstų pirmadienio rytą skubios medicinos pagalbos šaukėsi biržietis T. J. ( gimęs 2003 m.)
Medikams pranešta apie kojos traumą. Nors medikams buvo nurodyta atvykti prie parduotuvės MINIS, pagalbos besišaukusiojo teko ieškoti.
„Radome bute. Jie buvo trise.
Pasitikrinkite, ar jums gresia insultas: prireiks tik telefono
Ar insultas keičia žmonių gyvenimas? Kaip gyventi po insulto ir ar įmanoma jo išvengti? Ar insultas – nuosprendis likusiam gyvenimui ir kokie trys rizikos faktoriai lemia, ar mums gresia ši kartais mirtinai pavojinga liga?
Apie tai ir dar daugiau kalbamės tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ su profesoriumi, VUL Santaros klinikų neurologu Daliumi Jatužiu ir vyresniuoju gydytoju neurologu Ryčiu Masiliūnu.
Itin opi problema Lietuvoje – užsieniečių išnaudojimas: papasakojo, ką jiems tenka patirti
Lietuvoje – daugiau nei 70 tūkstančių karo pabėgėlių iš Ukrainos. Ne visiems gyvenimas mūsų šalyje it rožėmis klotas – nevyriausybinės organizacijos (NVO) nuolat sulaukia signalų, kad į šiuos itin pažeidžiamus asmenis nusitaikė prekeiviai žmonėmis, pigios darbo jėgos ieškantys darbdaviai. Valstybinė Darbo inspekcija (VDI) naujienų portalui tv3.lt pateikia liūdną statistiką – daugiau nei 21 procentas nelegaliai dirbusių asmenų yra ukrainiečiai.
Insultą išduoda šie ženklai: kelią mirčiai užkirskite laiku
Pasaulio insulto organizacijos duomenimis, kiekvienais metais 12 milijonų žmonių pasaulyje patiria insultą, maždaug pusė jų miršta. Tačiau medicinos pagalbą suteikus laiku, pacientas turi didelę galimybę išgyventi ir išvengti negalios. „Būtent todėl labai svarbu, kad artimieji ir kiti šalia esantys žmonės gebėtų greitai atpažinti insulto simptomus ir nedelsdami imtųsi veiksmų“, – sako Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Insulto centro vadovas, gydytojas neurologas doc. dr.
Įspėja dėl 1 populiaraus produkto: gali paskatinti kraujo krešulius
Kraujo krešėjimas yra gyvybiškai svarbi organizmo funkcija, padedanti išvengti nukraujavimo susižeidus. Tačiau be jokios aiškios priežasties susiformuojantys gelio konsistencijos gumulėliai gali sukelti rimtų sveikatos problemų.
Nerimą kelia tai, kad kraujo krešulių susidarymą gali skatinti tam tikrų maisto produktų vartojimas.
Nepraleiskite progos: pasinaudokite nemokama medicinos paslauga
Artėjant šaltajam metų sezonui, kai svariai padaugėja pneumokoko sukeliamų ligų, t. y. sinusito, plaučių, gerklės ir viduriniosios ausies uždegimų, taip pat meningito ir netgi sepsio, atvejų, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento specialistai primena, kad daugumos šių susirgimų galima išvengti pasiskiepijus.
Anot jų, tai ypač aktualu rizikos grupėms priklausantiems žmonėms, kuriems pneumokokinė infekcija gali būti grėsminga gyvybei.
Kuo skubiau atsisakykite šio gėrimo: didina insulto riziką
Insultas yra gyvybei pavojų keliantis sutrikimas, kuris pasireiškia, kai nutrūksta dalies smegenų aprūpinimas krauju. Prastas gyvenimo būdas gali sukelti insultą, o tyrimas, išspausdintas žurnale „The Insult: Journal of the American Heart Association”, rodo, kaip greitai gali pasireikšti ši neigiama būklė.
Insulto rizika išgėrus vos vieną gėrimą – tai gali būti alus, vynas ar stiprieji alkoholiniai gėrimai – padvigubėja per valandą.
Čmilytė-Nielsen sako matanti rizikų dėl Vyriausybės kompensacijų „Perlas Energijos“ klientams
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako matanti rizikų dėl energetikos ministro pareiškimo, kad Vyriausybė skirs dalines kompensacijas nepriklausomos elektros tiekėjos „Perlas Energija“ klientams, pastarajai pranešus apie veiklos stabdymą.
„Yra rizika, kad tie 180 tūkst. žmonių patenka į privilegijuotą poziciją , palyginti su kitais. Ir kaip matėme, iškart po „Perlas Energijos“ pareiškimo kiti rinkos dalyviai pasiūlė sprendimus, tai čia reikia vertinti pliusus ir minusus.
Šį užkandį vadina aukso gysla organizmui: sako, kad mažina insulto riziką
Dažniausias insulto tipas yra išeminis insultas, kuris įvyksta, kai kraujo krešulys blokuoja kraujo ir deguonies tekėjimą į smegenis.
Kraujo krešulys paprastai susidaro tose vietose, kur arterijos laikui bėgant susiaurėja arba užsikemša dėl riebalų sankaupų. Nors arterijos gali susiaurėti dėl amžiaus, yra keletas veiksnių, kurie gali tai paspartinti.
PSO: registruota per 1 000 beždžionių raupų atvejų
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį perspėjo dėl realios rizikos, kad beždžionių raupai gali įsitvirtinti šalyse, kur anksčiau ši liga nebuvo laikoma endemine ir kur jau patvirtinta daugiau nei tūkstantis šios ligos atvejų.
PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas vis tik pareiškė, kad JT agentūra nerekomenduoja masiškai skiepytis nuo šio viruso. Jis pridūrė, kad kol kas mirčių atvejų ligos protrūkio vietose neregistruota.
Pasaulio bankas perspėja: dėl karo Ukrainoje auga stagfliacijos rizika
Pasaulio ekonomikai gresia žalingas 8-ąjį dešimtmetį jau patirtas „stagfliacijos“ laikotarpis, kurį daugiausia lems Rusijos invazija į Ukrainą, perspėjo Pasaulio bankas, sumažinęs metinę pasaulinės ekonomikos augimo prognozę.
Toksiškas silpno augimo ir kylančių kainų derinys gali sukelti didelę krizę dešimtyse skurdesnių šalių, kurios vis dar stengiasi atsigauti po COVID-19 pandemijos.
VSD: išaugo rizika keliaujantiems į Rusiją ir Baltarusiją, mėginama verbuoti lietuvius
Padidėjus įtampai dėl Rusijos karo Ukrainoje, išaugo rizikos keliaujantiems į Rusiją bei Baltarusiją, antradienį perspėjo Valstybės saugumo departamentas (VSD).
Pasak departamento, šių šalių žvalgybos tarnybos imasi aktyvesnių veiksmų bandydamos verbuoti į Rusiją ir Baltarusiją atvykstančius Lietuvos piliečius.
Atskleidė laiką, kada ženkliai padidėja infarkto rizika: jis bus netrukus
Infarktai baimę kelia todėl, kad jie dažnai užklumpa netikėtai – pagalbai lieka labai nedaug laiko. Pagrindiniai infarkto rizikos faktoriai – aukštas cholesterolis ir kraujospūdis. Tačiau infarkto rizika taip pat padidėja ir tam tikru metų laiku.
Infarktas – tai skubios medicininės pagalbos reikalaujant būklė, kai širdis staiga netenka deguonies. Taip dažnai nutinka tuomet, kai užsikemša į širdį vedanti arterija ir kraujotaka į širdį staiga sustoja.
Putino pašto dėžutė pilna – likę be balso, karo nenorintys rusai rašo atvirus laiškus Putinui
Niekas neklausia, ar jie nori kariauti. Kai kurie rusai kalba vienodai. Įprastais laikais negalėjimas daryti įtakos savo šalies politikai gali pykdyti. Kai ta šalis pradeda karą, pacifistams tai – kankynė.
„Visiškai baisu jaustis bejėgiu, žmogumi, nuo kurio niekas nepriklauso“, – sakė Rusijos roko žvaigždė Andrejus Makarevičius.
Kuo skubiau atsikratykite 1 įpročio: gali grėsti širdies ligos
Yra keletas gyvenimo būdo įpročių, kurie padidina širdies ligų riziką. Šie rizikos faktoriai nulemia tai, kad širdies ligų pavojus yra didesnis. Esamais „British Heart Foundation“ duomenimis sveikatos apsaugos paslaugos, susijusios su širdies ir kraujotakos ligomis Jungtinėje Karalystėje vertinamos 9 milijardais svarų per metus. Naujas tyrimas parodė, kaip ilgalaikis elektroninių cigarečių garinimas prisideda prie prastesnės širdies sveikatos, ypač vyrams.
Šie ženklai išduoda insultą: mokėkite jį atpažinti laiku
Insultas įvyksta tuomet, kai nutrūksta smegenų aprūpinimas krauju. Tokia būklė yra be galo pavojinga gyvybei, kuri kartais yra net mirtina, jei pacientas į skubiąją pagalbą atvyksta vėliau nei turėtų atvykti. Visgi, yra keletas veiksnių, kuriuos atpažinus, jie gali užkirsti kelią uždelsto insulto rizikai.
Amerikos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas „Hopkins Medicine“ pamini daugybę veiksnių, kurie sukelia insulto riziką. Nenuostabu, jog dauguma jų susiję su žmogaus krūtinės sritimi.
Kuo greičiau atsisakykite 8 produktų: didina riziką susirgti vėžiu
„Cancer Research UK“ paaiškino: „Jei produkte yra kancerogenų, tai reiškia, kad jis gali sukelti vėžį“. Maisto produktų, kurie sukelia mirtiną ligą, nėra daug, tačiau yra ir tokių, kurie padidina žarnyno vėžio riziką.
Labdaros organizacija konkrečiai pareiškė: „Valgant perdirbtą ir raudoną mėsą gali padidėti žarnyno vėžio rizika.
Išvenkite kraujo krešulių: pasakė, kaip jiems užkirsti kelią laiku
Iš savo susiformavimo vietos pajudėjęs kraujo krešulys vadinamas embolija, o į smegenis patekusi embolija gali sukelti insultą. Kokie faktoriai padidina tokią riziką?
Dr. Leisa Bailey aiškina, kad kai kraujo krešulys patenka į tam tikras svarbias kūno dalis, tai gali būti laikoma mirtina būkle. Vienas svarbus embolijos rizikos faktorius yra ilgas sėdėjimas.
Jei žmogus daugelį valandų per dieną sėdi toje pačioje pozicijoje, tai gali būti labai pavojinga sveikatai.
1 populiarus gėrimas gali pagerinti širdies darbą: išbandykite
Infarktams kelią užkirsti galima atidžiai prižiūrint savo mitybą. Įrodyta, kad vienas gardus gėrimas iš sveikų ingredientų gali teigiamai paveikti širdies sveikatą.
Infarktas, dar vadinamas širdies smūgiu, ištinka tuomet, kai dalis širdies raumens negauna pakankamai kraujo. Kuo daugiau laiko praeina be gydymo, kuris atstatytų kraujotaką, tuo stipriau pažeidžiamas širdies raumuo.
Koronarinė širdies liga (KŠL) yra viena pagrindinių infarkto priežasčių.
Šie produktai didina skrandžio vėžio riziką: jų verčiau nesirinkite
Skrandžio vėžys yra trečia pagrindinė mirčių nuo vėžio priežastis pasaulyje. Lapkričio mėnuo yra skirtas šios ligos žinomumui. Neatsitiktinai Lisabonoje vyko Europos chirurgų onkologų draugijos kasmetinis kongresas, kuriame gvildentos ir skrandžio vėžio gydymo aktualijos.
Iš kongreso grįžęs pilvo chirurgas onkologas Augustinas Baušys kartu su savo tėvu, taip pat pilvo chirurgu, onkologu, mokslo daktaru Rimantu Bašiu, sutiko pasidalyti įžvalgomis apie skrandžio vėžio situaciją Lietuvoje.
1 gėrimas gali sumažinti insulto riziką: jį tikrai turite namuose
NHS praneša, kad ištikus insultui, būtina neatidėliotina skubi medicininė pagalba ir yra gyvybiškai svarbu ją gauti kuo anksčiau. Laimei, naujame tyrime nustatyta, kad geriant šį gėrimą, galima sumažinti insulto riziką.
Insultas sudaro 10% mirčių visame pasaulyje. Tačiau Tiandzino medicinos universiteto kohortiniame tyrime nustatyta, kad kava gali sumažinti insulto riziką.
Tas pats gėrimas taip pat gali sumažinti demencijos riziką.
Šis gėrimas padidina insulto riziką net 35 procentais: kuo greičiau jo atsisakykite
Insultas yra ūminis smegenų kraujotakos sutrikimas, kurio metu žūva smegenų ląstelės. Daug kalbama apie maisto produktus, kurie padidina riziką, bet mažai kalbama apie gėrimus.
Insultas nedažnai pasitaiko jaunesniems nei 40 metų asmenims. Kai jis ištinka, jį dažnai sukelia neįprastai aukštas kraujospūdis. Nors daugumą šios būklės rizikos veiksnių galima kontroliuoti, tačiau vienas gėrimas žymiai padidina insulto riziką.
1 populiarus gėrimas gali apsaugoti nuo kepenų ligos: išbandykite nelaukdami
Lėtinis kepenų nepakankamumas yra tyli liga, kuri kepenis sužaloja nesukeldama akivaizdžių simptomų. Norint išvengti ilgalaikių pasekmių, labai svarbu saugoti savo kepenis. Viena mokslinė analizė parodė, koks populiarus gėrimas gali apsaugoti kepenis nuo šios ligos.
Lėtiniu kepenų nepakankamumu vadinamas progresuojantis kepenų funkcijų prastėjimas, kuris gali trukti daugelį mėnesių. Jei ši liga negydoma, galiausiai ji baigiasi ciroze, kuri kepenyse sukelia nebeišnykstančius randus.
Specialistai perspėja: pasaulis stovi ant krizės slenksčio
Dėl mažmeninių investuotojų prisiimtos rizikos (rizikavimo), šoktelėjo naujų mobiliosios prekybos programėlių augimas. O didelė skola, pervertintas turtas ir didėjantis noras investuoti į rizikingą turtą, pavyzdžiui, kriptovaliutas, gali sukelti didelę krizę finansų rinkose, pranešė ES vertybinių popierių reguliavimo institucija.
Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija (ESMA) savo naujausių tendencijų, rizikų ir pažeidžiamumų ataskaitoje pažymėjo savo susirūpinimus.
VSD vadas Jauniškis: augant migracijai, didėja rizika sulaukti teroristų ir KGB agentų
Augant migrantų srautui per Baltarusijos sieną, Lietuvos žvalgyba mato didesnę riziką, kad į šalį gali patekti teroristų ir Aliaksandro Lukašenkos režimo užverbuotų žmonių, sako Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis.
„Suprantu, kad negalime visiems uždėti štampų, jokiu būdu nelaikome visų nusikaltėliais ar šnipais, bet ta rizika atsiranda su didesniu pabėgėlių srautu“, – interviu portalui 15min.lt sakė žvalgybos vadas.
Pamoka, kuri vienam šiauliečiui kainavo pusšimtį tūkstančių eurų: kaip neapsigauti perkant internetu
Pirkimas internetu visad rizikingas – nematai, su kuo turi reikalą ir dažnai gali patekti ant sukčių užmestos meškerės kabliuko. O tas kabliukas – tai nereali, mažesnė negu rinkos, parduodamo daikto kaina.
Kai gegužės viduryje vienas šiaulietis internetiniame skelbimų portale www.mobile.de pamatė labai gera kaina parduodamą kemperį HYMER, susigundė. Kadangi skelbime buvo nurodyta, kad tokia akcinė kaina galioja tik savaitę, vyras suskubo tartis dėl kemperio pirkimo.
Kovai prieš klimato atšilimą – itin rizikingas sprendimas: saulės blokavimas
JAV nacionalinė mokslų, inžinerijos ir medicinos akademija (NASEM) paragino sukurti tyrimų programą, skirtą ištirti saulės geoinžinerinių sprendimų potencialą. Nors akademija atkakliai tvirtina, kad išmetamųjų teršalų mažinimas vis tiek turėtų būti pirmasis ginklas prieš klimato kaitą, ji teigia, kad nepasiekus šio tikslo gali prireikti ekstremalesnių priemonių saulės šilumai sumažinti.
Čaplinskas paaiškino, kodėl virusu užsikrėsti galima ir pasiskiepijus
Epidemiologai penktadienio rytą savo „Facebook“ paskyrose pradėjo dalintis žinia, kad jau kiek anksčiau Statistikos departamento skelbta trečioji banga visgi pasiekė Lietuvą. Tiesa, prognozuojama, kad ji nebus tokia grėsminga, o Vyriausybės sprendimas pradėti karantino atlaisvinimą – teisingas.
Profesorius Saulius Čaplinskas savo socialinio tinklo paskyroje pasidalijo kiek kitokių aspektu.
EVA skelbia išvadas: „AstraZeneca“ vakcinos nauda yra didesnė nei šalutinio poveikio rizika
Europos vaistų agentūra (EVA) trečiadienį paskelbė išvadas dėl „AstraZeneca“ vakcinos. Suteikiama nauda yra didesnė nei šalutinio poveikio rizika.
EVA trečiadienį savo „Twitter“ paskyroje paskelbė įrašą, kuriame tikina, kad ekspertų komitetas patvirtino šias išvadas.
„EVA vaistų saugumo ekspertų komitetas patvirtino, kad „AstraZeneca“ vakcinos nauda nusveria šalutinių poveikių riziką“, – cituojama EVA vadovė Emer Cooke.
PSO dėl „AstraZeneca“: vakcinos naudos ir rizikos vertinimo keisti nereikia
„AstraZeneca“ vakcinos nuo COVID-19 naudingumo ir rizikos vertinimas „vis dar iš esmės teigiamas“, antradienį pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
„Nėra jokių duomenų, kad vakcinos naudos ir rizikos vertinimą reikėtų pakeisti“, – pareiškė už vaistų reguliavimą ir pirminį vertinimą atsakingas PSO pareigūnas Rogerio Pinto de Sa Gasparas per spaudos konferenciją.
Sumažinkite riziką susirgti vėžiu: štai, ką reikia žinoti
Koronaviruso pandemija nukreipė dėmesį nuo ligų, esančių aukščiausiose mirtingumo pozicijose. Viena tų ligų – vėžys. Nors garantuotai išvengti ar išgydyti vėžį dar nėra įmanoma, gydytojai sutaria, kad tam tikra elgsena ir įpročiai gali patikimai sumažinti pavojų susirgti.
Atnaujintais Nacionalinio vėžio instituto Vėžio registro duomenimis, 2015 m. Lietuvoje nustatyti 17 708 nauji piktybinių navikų atvejai. Sergamumo vėžiu rodikliai nežymiai didėja, o mirtingumo rodikliai ėmė mažėti.
Šapoka: perkant vakcinas nuo koronaviruso rizikos nėra
Kadenciją baigiantis finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad vakcinoms nuo koronaviruso įsigyti numatytas lankstus mechanizmas naudoti skolintas lėšas užtikrins efektyvų sprendimų priėmimą, o išlaidų formalus įtraukimas į biudžetą galėtų apsunkinti procesą.
V. Šapokos teigimu, toks modelis pasirinktas įvertinus tai, kad šiuo metu dar nėra žinomos tikslios išlaidos, o biudžeto peržiūros procedūros yra sudėtingos.
Turite plačius klubus? Mokslininkai jums turi gerų žinių
Turint taip vadinamą „alaus pilvuką“ ar „gelbėjimosi ratą“ – tai yra, daugiau pilvo riebalų – ankstyvos mirties rizika didėja, tačiau turint plačius klubus ar storesnes šlaunis gyvenimo trukmė gali pailgėti, rodo naujausias tyrimas.
Mokslininkai ištyrė daugiau nei dviejų su puse milijono žmonių duomenis ir nustatė, kad kiekvieni papildomi 4 centimetrai ant talijos yra susiję su 11 procentų didesne tikimybe mirti anksčiau laiko.
Veryga: planuojat vakcinų nuo koronaviruso pirkimą, rizikas ketinama mažinti minimaliai
Vyriausybei planuojant vakcinų nuo koronaviruso pirkimą, rizikas ketinama mažinti minimaliai, teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
„Kol kas niekas nesikeičia. Yra planuojama minimaliai mažinti rizikas ir daryti viską, kad piliečiai būtų saugūs“, – BNS antradienį sakė ministras.
Jis tai teigė po Vyriausybės Nacionalinio saugumo komisijos posėdžio, kur buvo aptarta vakcinos nuo koronaviruso įsigijimo strategija.
Padarykite tai kasdien bent 2 minutes: jūsų organizmas padėkos
Daugeliui žmonių sportas kelia tokias asociacijas, kaip ilgi bėgiojimai ir nejaukios grupinio sporto treniruotės. Bet naujas tyrimas atskleidė, kad vos dvi minutes per dieną trunkančios treniruotės gali pagerinti mokymosi sugebėjimus ir atmintį.
Švedijos Jönköpingo universiteto mokslininkai įrodė, kad net ir trumpas pratimas turi teigiamą poveikį jaunų žmonių mokymosi sugebėjimams ir atminčiai. Dr. Peteris Blomstrandas, vienas iš tyrimo autorių, sakė: „Sportas suteikia proto.