rimos baškienės
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rimos baškienės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rimos baškienės“.
Širinskienę valstiečių veidu vadinantys politologai jos pasitraukimą sieja su Karbauskio perrinkimu: tai nėra tik sutapimas
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos veidu bent politologų vadinama Agnė Širinskienė pirmadienį pranešė paliekanti savo frakciją ir partiją. Toks politikės žingsnis nustebino net visko mačiusius politologus, kurie jos apsisprendimą sieja ir su partijos lyderio Ramūno Karbauskio perrinkimu eiti dar vieną kadenciją pirmininko poste. A. Širinskienės pasitraukimas, anot politologų, rodo, kaip klaidingai valdydamas savo partiją elgiasi R. Karbauskis.
Socialdemokratai nepritaria 40 darbo dienų atostogoms Seimo nariams
Lietuvos socialdemokratų partija nepritaria Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio, Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės ir Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės pasiūlymui Seimo nariams kasmet suteikti po 40 darbo dienų kasmetinių apmokamų atostogų. „Naujasis Darbo kodeksas nustatė, kad pagal darbo sutartį dirbantys darbuotojai turi vos 20 darbo dienų kasmetinių atostogų.
Keturmečio artimųjų replika darželio auklėtojai: „iš musės daro dramblį“
Po Lietuvą sukrėtusios tragedijos susitiko politikai, ministrai, atsakingų institucijų atstovai aptarė tragedija pasibaigusią istoriją Kėdainiuose. Kol kas daugiausiai kritikos skrenda į socialinių darbuotojų pusę ir vaiko teisių apsaugos specialistams. Su keturmečio darželio auklėtoja bendravę TV3 žurnalistai sužinojo kraupių detalių. Auklėtoja prisiminė, kad dar lapkričio mėnesį kreipėsi dėl sumušto berniuko.
Draugystė su šiandieniu Kalnų Karabachu – abejotinos vertės precedentas
Palyginti su didžiosiomis pasaulio valstybėmis, turime itin mažai parlamentarų. Bet vos trijų milijonų gyventojų valstybei užtenka ir 141 parlamentaro. Tačiau kodėl mūsų politikai pasišovę draugauti su visu pasauliu? Tas neturi nė vieno tikro draugo... Ieškoti politinių, ekonominių, kultūrinių kontaktų visuomet geriau nei pyktis. Bet ar siekis turėti ypač daug bičiulių byloja apie kokybę? Senolių išmintis primena: kas turi daug bičiulių – tas neturi nė vieno tikro draugo.
Seimas priėmė rezoliuciją dėl GMO ribojimo
Balandžio 11 d., Seime priimta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narės Rimos Baškienės parengta rezoliucija „Dėl nuoseklios valstybės politikos genetiškai modifikuotų organizmų atžvilgiu“, kuria siūloma Vyriausybei paskelbti principinę poziciją dėl genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) ribojimo, kaip vienu iš pagrindinių sveikatos, aplinkos apsaugos ir žemės ūkio politikos tikslų. Šiuo metu Lietuvoje leidžiama prekiauti 165 maisto produktais, kuriuose yra GMO.
Referendumo dėl VAE iniciatoriai kaltina A. Sekmoką visuomenės klaidinimu
„Mes nesuprantame, kokią konstitucinę teisę turi Vyriausybė kalbėti apie referendumo dėl AE prieštaravimą kokiems nors įstatymams, jei visus teisinius klausimus dėl referendumo rengimo reglamentuoja Referendumo įstatymas.
ES požiūris kerta tradicinės šeimos pagrindus
Europos Sąjungos (ES) liberalus požiūris į netradicines šeimas kelia grėsmę stiprios šeimos, kaip valstybės pamato, išlikimui. Norint išsaugoti stiprią valstybę, būtina stiprinti šeimos instituciją, teigia šalies politikai ir visuomenės veikėjai.
Diskusija: ES požiūris kelia grėsmę tradicinės šeimos išlikimui. Valdo Kopūsto (ELTA) nuotr.
Parlamentarai nepaėmė apie 85 tūkst. litų darbo užmokesčio
Dalies atlyginimo sausį atsisakę parlamentarai į valstybės biudžetą grąžino arba labdarai paaukojo apie 85 tūkst. litų.
Maždaug 15 proc. atlyginimo, solidarizuodamiesi su tauta, neėmė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio frakcijų nariai, socialdemokratas Zigmantas Balčytis, trys Mišrios grupės nariai bei trys Europos Parlamento nariai. Didžioji dalis Seimo pirmininko Arūno Valinsko algos taip pat pervedama į kitą sąskaitą, iš kurios jis vėliau teikia labdarą.
Seime tęsiasi diskusija apie abortų žalą
Seime jau ne pirmąkart svaidomasi argumentais, ar abortų draudimas yra naudingas, ar žalingas moters sveikatai. Šįkart argumentus Seime dėliojo socialdemokratų frakcijos narė Marija Aušrinė Pavilionienė pasitelkusi Lietuvos specialistus bei užsienio svečius iš Lenkijos ir Portugalijos.
Pasak Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos direktorės Esmeraldos Kuliešytės, Lietuvoje kasmet padaroma apie 10 tūkst.
Šimtas europarlamentarų palaiko iniciatyvą drausti Lietuvoje abortus
Šimtas europarlamentarų atsiuntė laišką Lietuvos Seimo pirmininkui Česlovui Juršėnui ir premjerui Gediminui Kirkilui, kuriame teigia, jog Europos teisė leidžia drausti abortus ir tokia iniciatyva yra skatintina.
„Džiaugiamės Lietuvos parlamentarų pastangomis užtikrinti geresnę vaikų apsaugą iki jų gimimo“, - sakoma laiške. Tarp pasirašiusiųjų yra daugiausia konservatorių ir krikdemų frakcijų atstovai, tarp jų - 38 lenkų europarlamentarai, 15 politikų iš Italijos ir 10 iš Vokietijos.
REKLAMA
REKLAMA
Dauguma studentų abortų draudimui nepritaria, rodo apklausa
Dauguma (76 proc.) apklausto Lietuvos akademinio jaunimo nepritaria Seime inicijuojamai idėjai šalyje uždrausti abortus.
Tai parodė Lietuvos studentų sąjungos bei rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Apklausos.LT“ gegužės 6-12 dienomis atliktas studentų nuomonių tyrimas, kuriame dalyvavo 1775 respondentai.
Dauguma (83 proc.) apklausoje dalyvavusių studenčių teigė, jog abortų draudimas jų gimdyti neskatintų. 54 proc.
Prie Seimo plakatus skleidė abortų draudimai ir šalininkai
Maždaug dvidešimt įvairių visuomeninių organizacijų atstovų antradienio rytą prie parlamento rūmų piketavo pasidalinę į dvi stovyklas: vieni ragino saugoti gyvybę, kiti - leisti moteriai apsispręsti dėl aborto.
„Mes prieš teisę žudyti“, „Gyvybės apsaugos įstatymui - taip“, „Abortas - mirties bausmė, o ne šeimos planavimas“, „Seime, apsaugok gyvybę“ - tokiai plakatais mojavo Lietuvos žaliųjų judėjimo, Vilniaus Šeimynos ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovai, studentai.
Seime nesutarimai – drausti abortus ar leisti
Seimo Šeimos ir vaiko reikalų komisija į Lietuvą pakvietė Lenkijos visuomeninių organizacijų atstovus ir politikus, kurie aiškina visapusišką abortų draudimo naudą. Tuo tarpu parlamentarė Marija Aušrinė Pavilionienė atkreipia dėmesį, jog kai kurios šios šalies moterų organizacijos pateikia priešingus faktus.
Europarlamentarai ragina Lietuvą abortų draudimais nesisavinti moters kūno
Daugiau nei šimtas Europos Parlamento narių kreipėsi į Seimą ragindami atmesti Lietuvos parlamentarų pasiūlytą įstatymo projektą, kuris, išskyrus kelias išimtis, uždraustų abortus bet kokioje nėštumo stadijoje.
Abortų draudimo priešininkai telkia tarptautinius ginklus
Lietuvos abortų draudimo priešininkai kovai su naujų draudimų iniciatoriais šalininkais pasitelkė tarptautinę nuomonę - apie prieštaringai vertinamą įstatymo projektą informavo Europos Parlamentą (EP) bei tarptautines moterų organizacijas.Jau pirmadienį prie Lietuvos ambasados Briuselyje rinksis Europos Parlamento (EP) nariai, Emilio Vanderveldės instituto darbuotojai, Belgijos socialistų partijos bei Moterų socialisčių judėjimo atstovai.
Siūlymas drausti abortus sulaukė absurdiškų alternatyvų
Abortų draudimui besipriešinanti parlamentarė Birutė Vėsaitė pasitelkė ironiją, kad pašieptų, jos vertinimu, absurdišką iniciatyvą - ji siūloma įstatymu drausti mylėtis, jeigu lytiniu aktu nesiekiama užmegzti naujos gyvybės.„Gal reikėtų pagalvoti ir apie vyro atsakomybę už nėštumo nutraukimą, inicijuojant įstatymo projektą, jog visi vyriškos lyties atstovai lytinį aktą su partnerėmis galėtų atlikti tik gyvybės pratęsimo tikslu“, - ironizuojama socialdemokratės trečiadienį išplatintame pranešime.
Netyla ginčai dėl abortų draudimo
Abortų draudimo iniciatorius Seimo narys Valdemaras Tomaševskis ir jo šalininkai netiki prognozėmis, kad uždraudus nutraukti nėštumą didės nelegalių abortų, kelsiančių grėsmę moterų gyvybėms.V. Tomaševskis: nelegalių abortų nedaugėsPasak Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininko, uždraudus abortus Lenkijoje, atitinkami sveikatingumo rodikliai tik gerėja, todėl esą nėra jokio pagrindo nerimauti.
M. A. Pavilionienė: įstatymas negali versti gimdyti
Visuomeninės moterų organizacijos piktinasi Seime aptariamu įstatymo projektu, kuris uždraustų nutraukti nėštumą, išskyrus atvejus, kai kūdikio gimdymas gali grėsti moters gyvybei arba kai nėštumas yra prievartos pasekmė.