refliuksas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „refliuksas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „refliuksas“.
Kankina padidėjęs skrandžio rūgštingumas? Nemaišykite kartu šių 2 produktų
Net ir pačios gražiausias metų šventės gali būti aptemdytos įvairiausių negalavimų, traumų ar susižeidimų.
Dažnu atveju reikia reaguoti greitai, todėl „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė pataria ne tik pasikartoti svarbiausias taisykles, kaip gydyti sužeidimus ir negalavimus, bet ir rekomenduoja pasitikrinti savo namų vaistinėlę – ar joje netrūksta svarbiausių preparatų ir medicininių priemonių.
Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: gydytojas išdavė, kas padės
Padidėjęs skrandžio rūgštingumas yra dažna problema, kuri gali sukelti nemalonius pojūčius ir paveikti bendrą savijautą. Neretai tai lemia netinkama mityba, stresas ar tam tikri gyvenimo įpročiai. Laimei, yra būdų, kaip efektyviai sumažinti skrandžio rūgšties kiekį.
Naujienų portalui tv3.lt medicinos centro „Antėja“ gydytojas, gastroenterologas Artūras Jacinavičius atskleidžia, kokie yra rūgščių refliukso valdymo būdai ir ko reikėtų atsisakyti, norint išvengti skrandžio rūgštingumo.
Pamirškite rūgščių refliuksą visam laikui: štai, kas padės
Rėmuo yra rūgščių refliukso arba gastroezofaginio refliukso ligos simptomas, kuris pasireiškia nemaloniu deginimu krūtinės srityje. Kai kurios naminės priemonės gali padėti palengvinti simptomus – štai, kas padės.
Rėmuo yra skausmingas ir nepatogus. Štai kelios naminės priemonės, padedančios atsikratyti rūgščių refliukso ir užkirsti kelią jam dar prieš atsirandant.
Rėmuo yra rūgščių refliukso simptomas.
Unikauskas paaiškino, kodėl svarbu žinoti kosulio tipą – slopinti reikia ne visada
Kai kuriuos kosulys kamuoja ne tik susirgus virusinėmis ar bakterinėmis infekcijomis. Gali būti ir kitų, kartais net įsisenėjusių, kosulio priežasčių. Tad laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas paaiškino, kodėl pradeda kamuoti nuolatinis kosulys ir kaip kovoti su šia problema.
Pamirškite rūgščių refliuksą visam laikui: štai, kas jums padės
Refliuksas – nekontroliuojamas skrandžio turinio patekimas atgal į stemplę. Šiam normaliam fiziologiniam procesui nėra amžiaus ribų: jis gali pasireikšti ir kūdikiui, ir suaugusiam žmogui.
Gydytojas Urbonas išsklaidė mitus apie skrandžio rūgštingumą: šie produktai viską tik pablogins
Su skrandžio rūgštingumo bėdomis susiduria dažnas – neaplenkia ši bėda tiek vaikų, tiek suaugusiųjų. Kaip atpažinti šią ligą ir kokiais būdais šiukštu nemažinti rūgštingumo, išsamiau papasakojo VUL Santaros klinikų gydytojai.
VUL Santaros klinikų Specializuoto vaikų ligų skyriaus gydytojas gastroenterologas prof. Vaidotas Urbonas konstatavo, kad skrandžio rūgštingumas – labai sena liga, tačiau kitą kartą šis sutrikimas žmonių įvardijamas ne visai tiksliai.
Atsakė, ant kurio šono miegoti sveikiau: pasirinkę šią miego pozą mažiausiai prašausite
Sakoma, kad žmogus pramiega apie trečdalį savo gyvenimo, tad kokybiškas miegas neginčijamai turėtų būti kiekvieno rūpesčiu. Specialistai pažymi, kad geram miegui svarbi ne tik tinkama aplinka ir raminantys ritualai, bet ir miego poza. Ant kairio, dešinio šono, nugaros ar pilvo – kaip miegoti nerekomenduojama, o kas yra sveikiausia?
Paklaustas tokio klausimo „Affidea“ klinikų vyr. kineziterapeutas Juozas Kupčiūnas visų pirma atkreipė dėmesį, kad nėra vienos visiems tinkamos padėties miegojimui.
Rūgščių refliuksą išduoda 1 netikėtas simptomas: to daugelis nežino
Refliuksas, arba gastroezofaginio refliukso liga – sutrikimas, kuris dažnai sukelia daugelį nemalonių simptomų, tarp kurių ir dažną kosulį. Ši problema daugeliui gali pasireikšti ne tik skrandžio negalavimais, bet ir nuolatiniu kosuliu, kuris gali tapti kasdieninio gyvenimo kliūtimi.
Apie apgaulingą kosulį naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos gydytoja pulmonologė dr. Virginija Kalinauskaitė-Žukauskė.
Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: štai, kas jums padės
Rūgščių refliuksas, dar vadinamas rėmeniu, yra labai nemalonus sveikatos sutrikimas, kuris pasireiškia tiek ūmine, tiek lėtine formomis. Nors paprastai dėl to medikų pagalbos neprireikia, kai kuriais atvejais prasta savijauta gali nepraeiti net kelias valandas. Apie tai, kokius maisto produktus derėtų vartoti, norint suvaldyti refliuksą, komentuoja mitybos specialistas Mantas Liekis.
„Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką prieššventiniu periodu galite įsigyti pigiau?
„Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prekių už mažą kainą ir dvi prekių kategorijas su nuolaidomis, kurias gyventojai kasdien galės įsigyti visose „Eurovaistinėse“. Visas dėmesys skiriamas aktualių nereceptinių vaistų, maisto papildų ar grožio prekių kainoms.
Kuo svarbiausia pasirūpinti gruodį?
Belaukiant didžiųjų metų švenčių svarbu pasirūpinti ne tik kalėdinėmis dovanomis, bet ir savo bei artimųjų sveikata.
REKLAMA
REKLAMA
Unikauskas atskleidė, kas gali sukelti kosulį: įsidėmėkite
TV3 žiūrovų pamėgtoje „Kviečiame daktarą“ laidoje, Alvydas Unikauskas paaiškino, jog kosulį sukelia ne tik peršalimo ligos.
Keletas skirtingų priežasčių
Pasak profesoriaus, kosulį gali sukelti bronchų uždegimas, alerginės reakcijos, vitamino B12 trūkumas, refliuksas, kalcio trūkumas ar net padidėjusi skydliaukė.
Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: atskleidė, kas padės
Sveikas skrandžio rūgštingumas yra esminis faktorius žmogaus virškinimo procese. Tačiau kai kurie žmonės patiria per didelį skrandžio rūgštingumą, kuris gali sukelti nepatogumų ir rimtesnes sveikatos problemas, tokias kaip refliuksas ar opų susidarymas.
Norint sumažinti šį rūgštingumą ir pagerinti gerovę, daugelis ieško natūralių ir saugių būdų. Viena iš jų - maisto produktai, mažinantys skrandžio rūgštingumą, apie kuriuos pasakoja mitybos specialistas Mantas Liekis.
Šiems žmonėms šiukštu negalima gerti kavos: pasitikrinkite
Nors be puodelio kavos daugelis neįsivaizduoja savo ryto, vis tik, pasirodo, yra žmonių, kuriems visai nerekomenduojama gerti šio gėrimo, nepaisant visų gerųjų kavos savybių, kad ši padeda sumažinti prostats vėžio riziką, širdies nepakankamumą, padeda numesti svorio. Taigi, kviečiame pasitikrinti, ar nepatenkate į šį sąrašą.
Niekam nėra paslaptis, kad kai kuriems žmonėms kava iš tikrųjų gali turėti daugiau neigiamų nei teigiamų šalutinių poveikių.
Gydytoja apie dažnas skrandžio bėdas: kaip veikia „antrosios smegenys“ ir kodėl lietuviai yra kantrūs žmonės
Turbūt sunkiai pavyks surasti žmogų, kuris niekada nesiskundė skrandžio skausmu ar kitu negalavimu. Nors neretai tai gali būti netinkamos gyvensenos pasekmė, gydytojai pabrėžia ne mažiau svarbų emocinės būklės vaidmenį ligoms vystytis. Vis tik juos liūdina tai, kad kai kurie užklupus negalavimams kenčia iki paskutiniųjų. Deja, ne vien iš baimės ar nenoro gydytis – kitiems dėl socialinių aplinkybių sunku prieiti iki gydytojų.
Pamirškite rūgščių refliuksą visam laikui: štai, kas jums padės
Skaičiuojama, kad vakarų šalyse kas penktas žmogus susiduria su refliuksu. Vaistininkas Deimantas Auškalnis įvardija, kad tai – XXI amžiaus liga, prie kurios atsiradimo prisideda greitas gyvenimo tempas, prasti mitybos įpročiai bei didelis ir dažnas stresas. Visgi numalšinti nemalonius simptomus galima, tačiau tam neretai prireikia ne tik medikamentinio gydymo, bet ir gyvenimo būdo korekcijų.
Ši nemaloni liga smogia vis daugiau lietuvių: prasideda kosuliu
Dažnas iš mūsų susiduriame su vienokiu ar kitokiu kosuliu. Ar kosulys gali išduoti klastingas ligas ir kaip suprasti, kada tai tik peršalimo požymis ir kada kosulys slepia kitą ligą?
Tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ dalyvavęs otorinolaringologas, medicinos mokslų daktaras Darius Rauba sako, kad kosulys gali išduoti kelias ligas, todėl labai svarbu kreiptis į medikus ir išsiaiškinti, kas iš tiesų slypi už kartais visai nekaltai atrodančio kosuliu.
Vaiko pusryčiams – sumuštinis su kava? Gydytojas perspėjo, kuo tai gresia
Tik prasidėjo mokslo metai, tačiau kai kurie vaikai jau nebenori eiti į mokyklą, o eidami į ją išgyvena didelį stresą. Nenoras eiti į mokyklą gali pasireikšti ir ligą primenančiais požymiais – pilvo skausmu, pykinimu ar net vėmimu. Kiek tai vaikų apsimetimas ir kada tėvams dėl to reikėtų sunerimti? Koks maistas situaciją tik pablogins?
Nors tam tikri rytiniai vaiko skundai gali pasirodyti tik kaip atsikalbinėjimas ar net apsimetinėjimas, gydytojo prof.
Dažnai vargina rėmuo? Specialistė patarė, kokių klaidų nekartoti
Pasunkėjęs ar skausmingas rijimas, deginimo pojūtis ar skausmas gerklėje, prikimęs balsas ar net dusulys – tai tik keletas simptomų, kurie kamuoja sergančius gastroezofaginiu refliuksu. Šios ligos požymiai stipriai pablogina žmonių gyvenimo kokybę, todėl svarbu laiku juos atpažinti ir imtis tinkamų gydymo priemonių.
Pamirškite rūgščių refliuksą visam laikui: štai, kas jums padės
Refliuksas – nekontroliuojamas skrandžio turinio patekimas atgal į stemplę. Šiam normaliam fiziologiniam procesui nėra amžiaus ribų: jis gali pasireikšti ir kūdikiui, ir suaugusiam žmogui.
Rėmens atsikratykite be jokio vargo: štai, ką reikia padaryti
Kenčiate nuo rėmens ar refliukso, kuris sukelia nemalonius pojūčius? Sužinokite kelis būdus, blogina situaciją ir nedelsiant šiuos įpročius pakeiskite, kad dar labiau nepakenktumėte sau.
Jei kada nors po valgio jautėte deginimo pojūtį, galite būti vienas iš milijonų, kenčiančių nuo rėmens ar rūgšties refliukso.
Kiti net nejausdami naktimis nustoja kvėpuoti: šią baisią ligą išduoda 9 ženklai
Jaučiatės pavargę? Nieko keisto, jeigu užmigti vakare prireikė laiko arba naktį prabudote kelis kartus. Šie minėtieji aspektai yra du pagrindiniai požymiai, kad jus kankina nemiga.
Galima išskirti kelis aspektus, kurie gali sukelti siaubingą nakties miegą. Viena iš sutrikusios miego priežasčių gali būti lėtinis skausmas. Tam pritaria daktaras Roberis Bolašas, kuris sakė: „Skausmas blogina miego įpročius, o miego sutrikimai – skausmą. Tai užburtas ratas“, rašo express.co.uk.
Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: pasakė viską, ką reikia žinoti
„Graužia rėmuo“, – sakome, kai sočiau pavalgę pajuntame deginimą, graužimą, sunkumą už krūtinkaulio. Tai gastroezofaginis refliuksas – liga, galinti reikštis ir netipiškai, pavyzdžiui, rytiniu kosuliu, krenkštimu, skausmingu rijimu, burnos džiūvimu. Šia liga pasaulyje serga nuo 8 iki 30 proc., o Lietuvoje – apie 10 proc. žmonių.
Miegokite ant šios pusės šono: tai bus daug naudingiau
Mėgstantiems miegoti ant pilvo, ant nugaros arba ant dešiniojo šono turime blogų žinių. Pasirodo, kad visi turėtume miegoti ant kairės kūno pusės. Kodėl? Tuojau tai ir paaiškinsime.
Atsibodo girdėti, partnerio skundus, kad jūsų knarkimas trukdo miegoti? Galbūt tai galėsite suvaldyti miegodami ant kairio šono. Ypač, jei dažniausiai miegate ant nugaros, knarkiate garsiau.
Priežastys, kodėl vargina rėmuo ir kaip to atsikratyti
Pastaruoju metu, tikriausiai, daugelis įprato riebiau ir sočiau pavalgyti, o ir judame, lyginant su šiltuoju periodu, gerokai mažiau. Pandemija dar labiau apribojo judėjimą: sporto klubai nedirba, judėjimas gryname ore ne visada įmanomas dėl oro ar gyvenamosios vietos sąlygų. Dažnas dirbame iš namų, kur šaldytuvas visada po ranka. Prie nejudraus gyvenimo būdo sukeltų negalavimų prisidėjo ir skrandžio bėdos.
Vaistininkė perspėja – rūgštis gerklėje išduoda nemalonią ligą
Karantino įvedimas pakoregavo daugelio žmonių gyvenimo būdą, tačiau atsiradus daugiau laiko, motyvacijos pasirūpinti savo sveikata nepadaugėjo, o kai kuriais atvejais net sumažėjo. Dėl negalėjimo kasdien apsirūpinti šviežiu maistu suprastėjo mūsų valgymo įpročiai, o dėl išaugusio nerimo neatsikratome, kaip žadėję, kenksmingų sveikatai įpročių.
Gydytojai perspėja – šį vėžį išduoda daugeliui būdingas negalavimas
Refliuksas, nevirškinimas, įvairūs kiti skrandžio negalavimai, pasirodo, nėra toks nereikšmingas dalykas, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Gydytojai įspėja – tokiems nusiskundimams kartojantis ir nieko nesiimant ilgainiui gali išsivystyti ir vėžinės ligos.
Gydytoja perspėja: rytinis kosulys išduoda sunkią ligą
Gastroezofaginis refliuksas – dažna problema, su kuria susiduria lietuviai. Tačiau neretai žmonėms sunku atpažinti šią varginančią ligą. Kaip tinkamai ją pastebėti, kokių maisto produktų vengti ir kaip kovoti su nuolatiniu rėmeniu, atskleidžia Vilniaus universiteto Santaros klinikų gastroenterologė Ramunė Bytautienė. Gastroenterologė Ramunė Bytautienė pabrėžia, kad labai svarbu suprasti tinkamus gastroezofaginio refliukso siunčiamus simptomus.