receptiniai vaistai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „receptiniai vaistai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „receptiniai vaistai“.
„Tai – labai pavojinga“: šiuos vaistus vienoje Vilniaus vietoje šluoja, o ekspertai ragina kuo greičiau pranešti policijai
Vaistų pirkimą reglamentuojantys įstatymai Lietuvoje yra gan griežti – kai kuriuos vaistus galima įsigyti tik gavus gydytojo paskirtą receptą. Visgi, neretai žmonės stengiasi apeiti šį įstatymą ir vaistų prašo neturėdami receptų arba bando nusipirkti jų įvairiose nelegaliose vietose.
2017 m. lapkričio 1 d. Lietuvoje įsigaliojo sugriežtintas vaistų pardavimą reglamentuojantis įstatymas, kuriuo remiantis, kai kurie vaistai gali būti parduodami tik su receptu.
Šiemet – pokyčiai dėl receptinių vaistų: štai kaip keisis išrašymo tvarka
2025 m. pasikeitimai pacientų laukia ir dėl receptinių vaistų išrašymo. Kaip nurodo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), planuojama, kad nuo antro pusmečio bus sudaryta galimybė vaistus pratęsti ilgiau nei pusmečiui, bet ne ilgiau kaip metams.
Šiuo metu kompensuojamuosius vaistus gydytojas gali paskirti ne ilgiau kaip pusmečiui. Šiemet gi numatyta galimybė, kad vaistai galės būti išrašomi 6–12 mėnesių laikotarpiui.
Eidami į vaistinę nepamirškite šio dokumento: kitaip vaistų gali neparduoti
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad pacientai gali įsigyti receptuose išrašytus vaistus ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones (MPP) tik patvirtinę savo tapatybę. Todėl keliaujant į vaistinę reikėtų nepamiršti paso arba asmens tapatybės kortelės.
Vaistų kaina Lietuvoje ir užsienyje: paaiškino, ką daryti, kad nepermokėtumėte
Prieš kurį laiką Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atliktas tyrimas parodė, kad kai kurių vaistų kainos gyventojams Lietuvoje yra didesnės nei užsienio šalyse.
Dėl to vis dažniau gyventojai ieško būdų, kaip pigesnių vaistų nusipirkti ar tiesiog parsisiųsti iš užsienio.
Anot specialistų, Europos Sąjungos (ES) šalyse tiek receptinių, tiek kompensuojamųjų vaistų lietuviai įsigyti gali, tačiau tam reikia specialaus recepto ir tam tikrai netiks elektroninis.
Einate į vaistinę? Nepamirškite vieno dalyko
Koronaviruso epidemijos metu vaistų įsigijimas vyko palengvinta tvarka. Net ir įsigyjant receptinius preparatus užtekdavo vaistininkui padiktuoti savo asmens kodą, tačiau pandemija jau seniai baigėsi, todėl „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė primena, kad einant į vaistinę būtina su savimi pasiimti ir asmens dokumentą.
Atskleidė skaudžią realybę: pacientai priversti laukti vaistų gerokai ilgiau, gali mažėti jų pasirinkimas
Dauguma sprendimų dėl vaistų įrašymo į kompensuojamųjų sąrašą vėlavo, todėl pacientai jų laukė ilgiau, rodo Valstybės kontrolės atliktas auditas.
Kaip nurodoma ketvirtadienį išplatintame pranešime, vėlavo 92 proc. sprendimų, todėl vaisto laukimo laikas užtruko nuo pusės iki dvejų metų.
Kaip rodo auditas, vaistų prieinamumą apsunkina ir tai, kad 2020–2023 metais kompensavimo poreikis neatitiko finansavimo galimybių – rezerviniame sąraše esantiems vaistams skirta 76 proc.
Siūloma rinkti informaciją, kiek žmonės išleidžia vaistams: nori įvertinti kainų poveikį gyventojų išlaidoms
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nori išsiaiškinti, kiek gyventojai išleidžia pinigų receptiniams vaistams, o kiek – savo nuožiūra įsigytiems vaistams, maisto papildams ir kitoms medicinos prekėms.
Taip pat SAM ketina rinkti informaciją apie gyventojų išlaidas receptiniams ir nereceptiniams vaistams.
SAM siūlo Vyriausybei įpareigoti Valstybės duomenų agentūrą (VDA) atlikti 2024 metų vaistų ir vaistinių prekių pardavimų ir jų kainų pokyčių bandomąjį tyrimą.
Receptinius ir kompensuojamus vaistus pristatys ir į namus: kada ir kiek teks mokėti?
Naujovė pacientams – receptinius ir kompensuojamus vaistus gyventojai galės įsigyti ne tik vaistinėje, bet ir neiškėlę kojos iš namų. E. sveikatos sistemoje žmonės gydytojo išrašytų vaistų gali nusipirkti internetu. Tai patinka ne visiems. Kada ir kiek teks už tai sumokėti?
Dalis žmonių tai vadina nesąmone – esą E.sveikatos sistema nuolatos stringa, kiti piktinasi, kad už atvežtus vaistus teks susimokėti papildomai.
Naujovė Lietuvoje – receptinius vaistus galima įsigyti internetu
Nuo antradienio pradėjo veikti nuotolinių vaistinių sistema, leidžianti receptinius vaistus ir medicinos pagalbos priemones įsigyti internetu.
„E.sveikatos sistemoje pradėjo veikti nuotolinių vaistinių sistema. (...) Jau turime realiai įsigijusių receptinių vaistų“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.
Pasak jo, pasirinktas sistemos modelis leis užtikrinti saugų, patogų naudojimąsi, skatins konkurenciją tarp vaistinių.
Išvykę atostogauti pamiršote savo vaistus? Patarė, ką daryti tokiu atveju
Vasaros laikas neatskiriamas nuo išvykų ir atostogų. Visai nesvarbu ar renkamės ilgesnę kelionę, ar savaitgalio poilsį pajūryje, ar prie ežero, dažnas mūsų į lagaminą susidedame būtiniausius vaistus, tačiau pamiršusių tą padaryti taip pat gausu, pastebi kurortinių vaistinių farmacininkai.
Jau per pirmąjį vasaros mėnesį šalies vaistinės skaičiuoja, kad kurortiniuose miesteliuose, pvz.
REKLAMA
REKLAMA
Valdantieji žada perversmą skiriant kompensuojamuosius vaistus
Nauja valdžia – nauja ir vaistų politika. Valdantieji ruošiasi naikinti Aurelijaus Verygos vaistų reformas ir ruošia naują vaistų kompensavimo tvarką.
Valdantieji žada daugiau vaistų kompensuoti ir naikinti A. Verygos įvestą tvarką, kai kompensuojamas pirmasis pigiausias vaistas. Tačiau buvęs ministras abejoja naujosios tvarkos nauda ir pažadais atpiginti vaistus. Esą vaistų gamintojams ir pardavėjams sumažės paskatos konkuruoti dėl kainų.
Keičiama prekyba vaistais: internete atsiras ir receptiniai preparatai
Nuo šiol receptinius vaistus ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones (MPP) pacientai galės įsigyti neišėję iš namų. Tokią žinią pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Atnaujinta nuotolinės prekybos tvarka, pagal kurią pacientai galės internetu matyti visų vaistinių pasiūlymus, gauti vaistininko konsultaciją bei užsisakyti ir apmokėti pasirinktus vaistus ir MPP.
Planas visus vaistus leisti pirkti internetu patinka ne visiems: pirkėjai ir vaistininkai įžvelgia kelias esmines problemas
Nuo naujųjų metų receptinių vaistų galėsime prisipirkti neiškėlę kojos iš namų – internetu. Tai žada Verygos vadovaujama ministerija ir prekiauti užsimojo per valstybinę elektroninę sveikatos sistemą. Tačiau vaistinių tinklai priekaištauja, kad ministerija nusprendė leisti papildomus pinigus valdiškai prekybos platformai, užuot leidusi žmonėms pirkti per jau naudojamas vaistinių interneto parduotuves.
Palies tūkstančius gyventojų: receptinius vaistus įsigys neišėję iš namų
Pacientų organizacijų atstovai po vakarykščio susitikimo Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) sako palankiai vertinantys nuotolinės prekybos receptiniais vaistais galimybę. Numatoma, kad nusipirkti receptinių vaistų pagal elektroninius receptus nė neiškėlę kojos iš namų gyventojai galėtų jau šių metų pabaigoje.
Vaistininkai ramina įsibaiminusius pacientus: vaistus gausite ir be recepto
Naujoji receptinių vaistų išdavimo tik pagal receptą tvarka netruko įnešti sumaišties tiek pacientams, tiek juos aptarnaujantiems vaistininkams. Žiniasklaidoje paviešinus nuo šiol tik pagal receptą parduodamų vaistų sąrašą žmonės išsigando – nejaugi nebegaus savo nuolat vartojamų vaistų? Vaistininkai ramina – ne viskas išties taip baisu. Vienos Vilniaus vaistinių farmacininkas sutiko su portalo tv3.lt skaitytojais pasidalinti savo įžvalgomis apie naująją tvarką.
Valstybinės vaistinės: verslas ar socialinė misija?
Nors pati Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad vaistinių Lietuvoje ir taip per daug, Vilniaus centre yra įsikūrusių ir pačiai valstybei priklausančių.
Vaistų gamintojos „AstraZeneca“ vadovas atsistatydina
Farmacijos įmonės „AstraZeneca“ vykdantysis direktorius Davidas Brennanas netikėtai pranešė apie atsistatydinimą. Birželio 1 d. jis postą paliks po šešerių metų darbo. Tokį jo sprendimą lėmė didėjantis akcininkų nepasitenkinimas kompanijos veiklos rezultatais.
Antra pagal dydį vaistų gamintoja Didžiojoje Britanijoje pastaruoju metu patyrė net keletą naujų preparatų kūrimo nesėkmių.
Simonas Monjackas ir Brittany Murphy mirė nuo to paties
Los Andželo (Kalifornijos valstija, JAV) apygardos koroneriai patvirtino, kad scenaristas, režiserius bei prodiuseris Simonas Monjackas (†40) mirė nuo to paties, kaip ir jo žmona, aktorė Brittany Murphy (†32).
S. Monjackas buvo rastas negyvas poros namuose, Holivudo kalvose, praėjus penkiems mėnesiams po B. Murphy mirties tame pačiame name. Abu sutuoktiniai mirė nuo ūmaus plaučių uždegimo ir sunkios anemijos.