protarpinis badavimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „protarpinis badavimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „protarpinis badavimas“.
Išklojo visą tiesą apie protarpinį badavimą: daugelis to nežino
Protarpinis badavimas yra mitybos strategija, kuri pastaraisiais metais įgavo didelį populiarumą dėl savo nesudėtingo pritaikymo kasdieniame gyvenime ir teikiamos naudos. Ši praktika susideda iš numatytų laiko periodų, kai atsisakoma maisto, ir periodų, kuomet leidžiama valgyti.
Apie tai, kokią realią naudą ir žalą organizmui gali padaryti protarpinis badavimas, papasakojo Vilniaus dietologijos centro gydytoja dietologė Eglė Kliukaitė-Sidorova.
Mokslininkė atskleidė, kaip maitinasi pati: štai ko šiukštu vengia ir kelintą vėliausiai galima valgyti vakare
Nors prekių lentynos parduotuvėse lūžta nuo produktų pasirinkimo, mitybos specialistai ir mokslininkai toli gražu nepataria visko aklai dėti į lėkštę. Į sveikos mitybos subtilybes besigilinanti biochemijos mokslų daktarė Indrė Aleknavičienė atskleidė, kaip maitinasi pati, kad jaustųsi sveika ir darbinga.
Atskleidė tiesą apie protarpinį badavimą: kiti to nežino
Vos tik perskaičius antraštę apie protarpinį badavimą, iškart skubėti jo laikytis nederėtų, nes tai yra iššūkis organizmui. Tiems, kurie nutarė išbandyti šį mitybos režimą, vaistininkė pataria, kaip pasiruošti protarpiniam badavimui, ir perspėja, kam šis metodas netinkamas.
Protarpinis badavimas, pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Astos Budreckienės, yra mitybos režimas, kai tam tikrą laiką maistas nėra vartojamas.
Dietistė Vaida Kurpienė atsakė, ar protarpinis badavimas tinka visiems
Nors protarpinis badavimas siekiant kontroliuoti kūno svorį pastaruoju metu tapo itin populiarus, specialistai įspėja, kad jis tinka ne visiems. Dietistė Vaida Kurpienė įspėjo, kada protarpiniu badavimu žavėtis nereikėtų.
Mitybos specialistė patikino, kad kai kuriems žmonėms protarpinis badavimas tinka ir jie taip valgydami jaučiasi gerai. Vis tik yra žmonių, ypač esant tam tikroms sveikatos būklėms, kam tai netinka.
Išklojo tiesą apie protarpinį badavimą: pasakė, ar sveika
Protarpinis badavimas – vis labiau populiarėjanti dietos rūšis, kuomet tarp valgių palaikomi reguliarūs nevalgymo tarpai. Tai ganėtinai griežtas režimas, kuomet nuolatos laikomasi kalorijų deficito. Apie šio tipo dietą „Į sveikatą!“ laidoje papasakojo Inovatyvios dietologijos centro gydytojas-dietologas Edvardas Grišinas.
Mokslininkas atkirto dėl „chemijos prikištų“ daržovių ir vaisių: klausimas, kokia ir mėsos produktų vertė
Peržiūrėti kasdienę mitybą ir papildyti ją geraisiais junginiais siūlantis Lietuvos sveikatos universiteto mokslininkas dr. Tomas Vaičiūnas atsakė tiems, kurie baiminasi valgyti vaisius ir daržoves dėl galimo jų per mažo maistingumo. Jis atkreipė dėmesį, kad masiškai užauginti gyvuliai taip pat nebesukaupia norimų medžiagų.
Tai – antroji interviu dalis.
Vilnietė atsisakė pieno, cukraus ir perdirbtų produktų: rezultatas nustebino
43-ų metų vilnietė Kristina Razminienė prieš 8-erius metus kovojo su pilvo, sąnarių skausmais, sunkiu kvėpavimu, nuovargiu ir kitomis sveikatos problemomis. Prieš pusantrų metų vilnietė nusprendė atsisakyti pieno, cukraus ir stipriai perdirbtų produktų. Dabar ji gali pasigirti gera savijauta ir dingusiomis žarnyno problemomis.
Išklojo tiesą apie protarpinį badavimą: pasakė, ar sveika
Vienas iš garsiausių muzikos atlikėjų Lietuvoje Alanas Chošnau yra žinomas kaip protarpinio badavimo šalininkas. Vyras „Į sveikatą!“ laidoje prasitarė, jog įžvelgia protarpinio badavimo privalumų.
„Žinau, kad tai labai padeda organizmui, mintims“, – apie protarpinio badavimo pliusus pasakojo atlikėjas.
Daugiau apie šią dietos formą papasakojo dietistė Asta Budreckaitė.
Skirtas ne visiems
Anot specialistės, ši dieta skirta tikrai ne visiems.
Prieš naktį padarykite tai: miegosite žymiai geriau
Dr. Michaelas Mosley atskleidė auksinį patarimą – paprastą mitybos įpročių pokytį, kuris gali pagerinti jūsų miegą – išsimiegosite daug geriau, jei laikysitės protarpinio badavimo. Tai įrodo ir moksliniai tyrimai.
Nerimą kelia tai, kad maždaug 71 proc. suaugusiųjų kiekvieną naktį neišmiega rekomenduojamų septynių-devynių valandų.
Sveikatos guru aiškina, kad gerą miegą lemia trys kriterijai: kiek miegate, kokia jūsų nepertraukiamo miego kokybė ir nuoseklus miego grafikas.
Tarp Lietuvos influencerių plinta nauja mada – badavimas: atskleidė, ar tai tikrai sveika
Tarp nuomonės formuotojų plinta nauja mada – badauti keletą dienų ir, anot jų, tokiu būdu išsivalyti toksinus. Žinomi žmonės renkasi ne tik badavimą namie, bet ir važiuoja į būtent tam skirtas stovyklas. Garsus atlikėjas Alanas Chošnau taip pat išbandė septynių dienų badavimą ir apie tai anksčiau pasakojo naujienų portalui tv3.lt.
REKLAMA
REKLAMA
Alanas Chošnau septynias dienas nevalgė: atskleidė badavimo priežastis ir iššūkius
Atlikėjas Alanas Chošnau metė sau iššūkį ir nusprendė septynias dienas badauti. Kaip pripažino, lengva nebuvo, tačiau vyras tiki, kad tai yra reikalinga jo organizmui. Tiesa, Alanas nesikonsultavo su gydytojais ar specialistais, tačiau perskaitė nemažai mokslinių straipsnių, kuriuose rado atsakymus į jam rūpimus klausimus.
Norėjo patikrinti savo galimybes
Šešios dienos be maisto. Tokį atlikėjas Alanas Chošnau susigalvojo sau išbandymą.
Įvertino išpopuliarėjusį protarpinį badavimą: palaikę jaunystės eliksyru neretai nusvyla – kilogramai grįžta su kaupu
Protarpinis badavimas dabar laikomas vienu iš populiariausių būdų sulieknėti, tačiau ar jis tikrai toks naudingus mūsų sveikatai? Specialistai įspėja, kad susiviliojus ekstremaliai ilgais nevalgymo tarpais ir neužtikrinant sveikos mitybos, svorio ne tik gali nepavykti numesti, bet jis grįžti su kaupu. Be to, kyla grėsmė susilaukti ir sveikatos problemų.
Unikauskas išklojo tiesą apie protarpinį badavimą: įsidėmėkite jo žodžius
Protarpinis badavimas – itin populiarus Lietuvoje. Tačiau besilankantys jo kartais pastebi, kad svoris nustoja kritęs arba net pradeda augti. Profesorius Alvydas Unikauskas išklojo visą tiesą apie protarpinį badavimą ir paaiškino, kokios priežastys gali lemti, kad svoris nesikeičia.
Unikauskas papasakojo, kas yra sausas protarpinis badavimas: rezultatai nustebino
Protarpinis badavimas sulaukia vis daugiau dėmesio. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ gydytojas Alvydas Unikauskas papasakojo apie dar vieną, mažiau žinomą, protarpinio badavimo būdą.
Sausas protarpinis badavimas – tai protarpinio badavimo tipas, kai tam tikrą valandų skaičių ne tik nevalgoma, bet ir nevartojami skysčiai.
Ar sausas protarpinis badavimas naudingas? Į laidos žiūrovo klausimą atsako A. Unikauskas
Ne paslaptis, kad protarpinis badavimas tampa vis populiaresne dieta. Vis dėlto, net ir esant daugybei informacijos šaltinių, kaip laikytis šios dietos, gali iškilti klausimų. Šį kartą TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovas Vygintas profesoriaus A. Unikausko teiraujasi apie sausą protarpinį badavimą.
Pastebėjo naudą sveikatai
Protarpinio badavimo dieta turi daugybę naudų sveikatai – tai pastebėjo ir laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovas, kuris laikydamasis šios dietos numetė net 15 kilogramų.
Alvydas Unikauskas įspėja: 5 protarpinio badavimo klaidos, dėl kurių auga svoris
Žmonės renkasi protarpinį badavimą dėl galimybės greitai numesti nereikalingus kilogramus. Tačiau protarpinis badavimas turi ir kitų naudų: mažina diabeto grėsmę, kraujospūdį, suteikia daugiau energijos.
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ daktaras Alvydas Unikauskas išskyrė 5 klaidas, dėl kurių laikantis protarpinio badavimo ne visada gaunami norimi rezultatai.
Nekeičiami nevalgymo intervalai
Svoris, laikantis protarpinio badavimo, gali nekristi, jei nekeičiami nevalgymo intervalai.
5 protarpinio badavimo klaidos, dėl kurių nekrenta svoris
Apie protarpinį badavimą girdėjęs kone kiekvienas, vis dėlto, laikantis šio mitybos principo svoris krenta ne visiems. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius A. Unikauskas pasidalijo 5 dažniausiomis klaidomis, dėl kurių laikydamiesi šios dietos pacientai nepasiekia norimų rezultatų.
Nekaitaliojami nevalgymo intervalai
„Kai mes visą laiką vienodą laiko tarpą nevalgome, mūsų organizmas galiausiai suvokia, kas vyksta ir pereina į taupymo režimą – ima kaupti atsargas.
Profesorius Unikauskas atskleidė, ar protarpinis badavimas sveika: tą žino ne visi
Prieš kelis metus profesoriaus Alvydo Unikausko dėka daugybė Lietuvos gyventojų susidomėjo protarpiniu badavimu. O apie tai, kaip lengvai pritaikius šį metodą tirpsta kilogramai, žmonės masiškai dalijosi ir socialiniuose tinkluose. Tačiau tai – ne vienintelė nauda, kurią atneša protarpinis badavimas. Jis taip pat padeda mažina diabeto grėsmę, kraujospūdį, suteikia daugiau energijos.
Sukritikavo išpopuliarėjusias dietas: svoris ne tik grįš, bet ir kyla pavojus sveikatai
2020 m. Sveikatos apsaugos ministerijos atlikto gyventojų mitybos tyrimo duomenimis, daugumos suaugusių lietuvių mityba yra nesubalansuota ir netinkama, o antsvorį ir nutukimą šalyje turi virš 50 proc. žmonių. Pagrindinis būdas to išvengti – mitybos įpročių pokyčiai ir dieta.
Tačiau išgirdus apie pastarąsias vis dar dažnai atsigręžiama į ketogenines dietas ar protarpinį badavimą. Specialistai tuo tarpu grūmoja pirštu ir ragina gerai apgalvoti tokius pasirinkimus, mat jie tinka ne visiems.
Sveikatos specialistai įspėja dėl protarpinio badavimo: kai kam tai – kelias į cukrinio diabeto komplikacijas
Kasdien populiarėjantis protarpinis badavimas, kai žmonės valgo tik tikromis valandomis mažesnę paros dalį, o didesnį laiką badauja, dažnam – idealus būdas mesti svorį. Tik štai, kaip sako sveikatos specialistai, dažnam tos istorijos baigiasi ligos patale, mat protarpinis badavimas tinka anaiptol ne visiems.
Vilnietė Birutė mankštinasi Vingio parke, po atviru dangumi. Taip kasdien sportuoja po valandą ir daugiau. Savijautą geriną ne tik judėdama, bet ir stebi, ką deda į burną.
Nepavyksta numesti svorio? Mokslų daktarė patarė, kas padės
Artėjant vasaros karščiams, visi skuba tobulinti kūno formas ir mesti per žiemą priaugtus papildomus kilogramus. Tik ne visada viskas įvyksta taip greitai, kaip norisi, nes kartais koją pakiša ne valios trūkumas, o neteisingi svorio metimo būdai.
Biomedicinos mokslų daktarė, dietistė Sandrija Čapkauskienė su naujienų portalu tv3.lt dalinosi naudingais patarimais, ko verta nepamiršti metant svorį bei ką daryti, jei šis nustojo kritęs.
133 kg svėręs garsus vedėjas išdavė, kaip atsikratė nereikalingo svorio: padėjo 1 gudrybė
Amerikietis TV laidų vedėjas Jamesas Cordenas atvirai papasakojo apie tai, kaip numetė svorį – vyras vienu metu svėrė net 133 kg.
43 metų amžiaus komikas protarpinio badavimo metodu, užsiimdamas boksu ir kreipdamas dėmesį į tai, ką valgo, numetė 38 kg. Jis atskleidė, kad boksu užsiimdavo beveik kiekvieną rytą, o kartais pusryčiams valgydavo vos vieną obuolį.
Tačiau „The Late Late Show“ vedėjas sako, kad savęs neriboja.
Girdėjote apie protarpinį badavimą? Išdavė, ar jis tikrai veikia
Vos tik pradėjus šilti orams, daugelis jau susimąsto apie artėjančią vasarą ir pasibaigus žiemai skuba tobulinti kūno formas. Internete galima rasti daugybę įvairiausių dietų, kuriose siūloma vartoti tik tam tikrus maisto produktus, drastiškai sumažinti suvartojamų kalorijų kiekį. Pastaruoju metu itin išpopuliarėjo protarpinis badavimas, kuomet kurį laiko tarpą visai nevalgoma.
Atskleidė tiesą apie protarpinį badavimą: pasakė, ar jis tikrai veikia
Sparčiai išpopuliarėjęs protarpinis badavimas – sveikatos šaltinis ar savęs alinimas? Populiarėjant protarpiniam badavimui Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos gydytoja dietologė doc. dr. Rūta Petereit naujienų portalui tv3.lt paaiškino, kaip yra iš tikrųjų.
Pasak gydytojos dietologės, protarpinis badavimas iš tikrųjų nėra badavimas – tai tam tikri valgymo paskirstymai paros metu. Jis gali būti labai naudingas organizmui, jeigu jo laikomasi protingai.
Masiškai populiarėja svorio mažinimo būdas: gydytoja pasakė, ar tai sveika
Protarpinis badavimas – tai vis labiau populiarėjanti dieta, kurios metu žmogus nevalgo tam tikrą skaičių valandų. Ši dieta gali būti labai veiksminga ir naudinga, tačiau reikia nepersistengti ir nepakenkti organizmui. Apie protarpinio badavimo pavojus ir privalumus portalui tv3.lt pasakoja Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos gydytoja dietologė dr. Rūta Petereit.
Protarpinis badavimas: specialistas įvardijo didžiausias tokios mitybos klaidas
Apie protarpinį badavimą daugelis yra girdėję ir ne kartą. Jis paremtas kalorijų apribojimu, kuris sukuria riebalų tirpimo procesą, tačiau ar protarpinis badavimas tikrai tinkamas visiems aiškinosi TV3 laida „Būk sveikas“.
Protarpinio badavimo metu išsiskiria tam tikras ketonų kiekis, o smegenys susidūrusios su gliukozės trūkumu juos panaudoja.
Gydytojai kritikuoja populiarią dietą: kai kuriems iš mūsų ji gali būti žalinga
Valgyti 8 valandas, o paskui 16 badauti – panašiu principu veikia protarpinis badavimas. Tiesa, valgymo ir badavimo laiko tarpų būna įvairių. Šis svorio metimo būdas pastaruoju metu yra itin populiarus, tačiau užsienio mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad griežtas laiko režimas mityboje, deja, akivaizdžios įtakos svorio mažėjimui neturi.
Specialistė įvertino populiarų lieknėjimo būdą: išskyrė dažniausias klaidas
Protarpinis badavimas – naujas, tačiau sparčiai išpopuliarėjęs mitybos metodas, apie kurį šiuo metu kalba visi. Net ir kai kurie specialistai pasiskirstę į dvi barikadų puses – vieni sako, kad tai sveikatai naudinga ir padeda numesti svorio, kiti ragina žmones būti atsargesnius. Kaip yra iš tiesų? Plačiau apie protarpinį badavimą pasakoja bariatrijos centro „Calory Care“ gydytoja dietologė Dalia Vaitkevičiūtė.
Gydytoja atskleidė visą tiesą apie protarpinį badavimą: štai, ko jūs nežinojote
Apie protarpinį badavimą pastaruoju metu kalbama vis daugiau. Vieni ryžtasi jį išbandyti, nes tikisi numesti nereikalingų kilogramų, kiti sako darantys tai dėl geresnės savijautos. Gydytoja dietologė Evelina Cikanavičiūtė tv3.lt naujienų portalui sako, kad kol kas turima per mažai duomenų, kad būtų galima įvertinti protarpinio badavimo įtaką žmogaus organizmui.
Protarpinis badavimas: dietologas įvardijo dažniausią tokios mitybos klaidą
Sparčiai išpopuliarėjęs protarpinis badavimas sukelia daug diskusijų. Toks mitybos režimas remiasi viena pagrindine taisykle – valgyti tik tam tikrą skaičių valandų. Pavyzdžiui, valgyti 8, o nevalgyti 16, 6 valandas valgyti – 18 nevalgyti. Protarpinio badavimo šalininkai sako, kad kuo daugiau valandų per parą nevalgoma, tuo geresnių rezultatų galima pasiekti – atsikratyti kilogramų ir pagerinti sveikatą. Tiesa, dietologas atviras – šis mitybos režimas tikrai ne visiems gali tikti.
Nauja madinga „bado“ dieta: kai kuriems žmonėms ji draudžiama
Ieškantieji būdų numesti kelis nereikalingus kilogramus vis dažniau atsigręžia į protarpinį badavimą. Teiraujamės specialistų, ar tai tėra naujas mados klyksmas, ar moksliškai pagrįstas būdas svoriui numesti?
Paklausta, kaip reikėtų tiksliai įvardyti, kas yra protarpinis badavimas, biomedicinos mokslų daktarė, Lietuvos sporto universiteto docentė biomed. m. dr. Sandrija Čapkauskienė aiškino, kad tai yra toks badavimas, kurio tam tikrą periodą žmogus gali pats pasirinkti.