progresas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „progresas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „progresas“.
REKLAMA
Tolimojo susisiekimo autobusais reforma: sektoriaus atsigavimas ir įvairesni pasirinkimai keleiviams  Tolimojo susisiekimo autobusais reforma: sektoriaus atsigavimas ir įvairesni pasirinkimai keleiviams

Tolimojo susisiekimo autobusais reforma: sektoriaus atsigavimas ir įvairesni pasirinkimai keleiviams

Daugiau rinkoje veikiančių vežėjų, reguliaresni maršrutai ir naujos stotelės juose, modernesni autobusų parkai, geresnė keleivių aptarnavimo kokybė, stočių pritaikymas individualių poreikių turintiems žmonėms, realaus laiko geografinės lokacijos duomenys. Šie esminiai pokyčiai apibrėžiami Susisiekimo ministerijos inicijuojamoje tolimojo susisiekimo autobusais sistemos reformoje. Ją numatančias pataisas šiuo metu svarsto Seimo komitetai.
Aktualijos 2022-11-28

Bus karšta: festivalis „Granatos Live“ pristato hiphopo scenos atlikėjus

Jau ne pirmus metus Lietuvos liaudies buities muziejuje vykstantis muzikos festivalis „Granatos Live“ suteikia atskirą erdvę hiphopo kultūros atstovams ir gerbėjams. Šiemet savo lokaciją pakeitusioje lnk.lt scenoje bus galima išgirsti „8 Kambario“, „Flying Saucer Gang“, „Mad Money“, „Despotin Fam“, Niko Bariso, „Šventinio Bankucheno“ ir kitų grupių bei atlikėjų ritmus ir rimus, rašo pranešime spaudai.
2019-05-17

Ekspertas apie mūsų nuolatinio „bėgimo“ keliamą pavojų: nuolatinis optimizavimas turi natūralias ribas

Vokiečių sociologijos profesorius Hartmutas Rosa leidiniui „Frankfurter Rundschau“ papasakojo apie nuolatinio efektyvumo kėlimo, dėl to galimai kylančių demokratijos problemų ir augančio visuomenės susiskaldymo efektą. „Mes greitėjame, mums sėkmingai pavyksta taupyti laiko resursus – tačiau, nepaisant to, mes negauname daugiau laisvo laiko. Mūsų atliekamų darbų sąrašai užsipildo greičiau, negu laikas, kurį mes sutaupėme“, – tokį mūsų laikmečio paradoksą paaiškino H. Rosa.
2017-12-29

Marijampolėje pagerbti geriausi šalies fitneso atstovai

Šeštadienį Marijampolėje Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacija pagerbė savo geriausius sportininkus. „Mūsų pasiekimai praeitais metais buvo labai ženklūs: 5 medaliai Europos čempionate, 3 medaliai pasaulio čempionate, - ceremoniją pradėjo federacijos prezidentas Ramutis Kairaitis. - Neveltui šiems metams mums yra skirtas trečdaliu didelis finansavimas iš valstybės.
2017-01-14

Įkalinimo įstaigas aplankę EŽTT teisėjai: matome progresą

Šią savaitę Lukiškių tardymo izoliatoriuje–kalėjime Vilniuje ir Kauno tardymo izoliatoriuje apsilankę Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) teisėjai sako matantys pažangą, daromą siekiant užtikrinti tinkamas sąlygas įkalintiesiems. „Šiek tiek sudėtinga pateikti galutinį vertinimą, tačiau iš to, ką matėme, galime pasakyti, kad dedamos didelės pastangos ir iš tiesų įmanoma padaryti gyvenimą sulaikytiesiems čia bent jau pakenčiamą.
Aktualijos 2016-05-21

Darius Maskoliūnas: apie „Vyčio“ progresą, žaidėjų padėką ir Dovydą Rediką

Darius Maskoliūnas po praėjusio savaitgalio rungtynių atsisveikino su Šakių „Vyčio“ komanda. Strategas sako, jog iš laiko su šia ekipa jam liks geri atsiminimai, o ir žaidėjų padarytas progresas džiugina širdį. „Iš darbo „Vytyje“ liko geri įspūdžiai, akivaizdžiai matosi komandos progresas. Kaip sakoma, bet koks žingsnis į priekį yra progresas, o ir rezultatai po pirmojo rato nėra labai prasti.
2015-11-25

Tai važiuojam ar nevažiuojam?

1961 m. balandžio 12 d. pirmasis pasaulyje kosmonautas Jurijus Gagarinas raketos starto metu ištarė garsią frazę „Važiuojam“, bemat apskriejusią pasaulį ir tapusią sovietinės propagandos, net ir kuriamų dainų „hitu“. Tą dieną (net dar anksčiau) Sovietų Sąjunga tapo kosmine valstybe lydere. Paskui buvo dar daug konkurencijos su JAV šioje srityje (jos yra ir dabar), bet ilgą laiką niekas neabejojo SSRS, o vėliau Rusijos kosminiu patikimumu ir potencialu.
2015-06-09

Saudo Arabija ir Vakarai: karaliaus Abdulos palikimas

 Šių metų sausio 23-iąją būdamas 90-ties metų mirė Saudo Arabijos karalius Abdula (Abdullah Bin Abdulaziz Al Saud), karalystę oficialiai valdęs nuo 2005-ųjų. De facto, prieš tai karaliavusį netikrą brolį Fahdą ištikus infarktui, Abdula Saudo Arabiją valdė jau nuo 1995-ųjų. Tad nenuostabu, jog neseniai mirusio monarcho palikimas aptariamas tarptautinėje spaudoje tiek valstybių vadovų, tiek politikos ekspertų.
2015-03-06

Antroji LOGIN diena: pirmasis mobilusis telefonas, virtualūs pinigai ir ugnies kamuoliai

Ugnė Galadauskaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Progreso konferencijos LOGIN antroji diena pritraukė dar daugiau lankytojų. Besidomintieji technologijomis gausiausiai rinkosi į pirmojo mobilaus telefono išradėjo paskaitą, kuris numoja ranka į praeitį ir tikina, kad ateityje pasaulis bus nuostabus. Pirmąją revoliuciją Martinas Cooperis žada sveikatos apsaugos srityje.
2014-04-11

Europos tyrimų ekspertas: Lietuvos požiūris į mokslo ir verslo bendradarbiavimą – išskirtinis

Neseniai Lietuvoje viešėjusį tarptautinių ir Europos tyrimų ekspertą prof. Manfredą Horvatą sužavėjo pažangus Lietuvos požiūris į mokslo ir verslo bendradarbiavimą.
2013-11-13
REKLAMA
REKLAMA

Bevielės technologijos: nuo automobilių iki kavavirių

Neprireikė nei 20 metų, kad pasaulyje atsirastų 6 mlrd. mobiliųjų telefonų naudotojų. Svarbu pažymėti, kad tai sudaro 85 proc. visų pasaulio gyventojų. Greitu metu keisis visuomenė, ekonomika ir kiti dalykai, rašo BBC. Ekspertai teigia, kad pasaulyje atsiras 50 mln. bevieliu ryšiu sujungtų objektų: nuo automobilių iki kavavirių. Dauguma įmonių, gaminančių bevielius prietaisus, nėra gerai žinomos.
2013-07-17

Technologijos mus valdo jau seniai, ir be mūsų valios

Violeta Melnikienė, LRT radijo laida „Kasdienybės kultūra“, LRT.lt Procesas, kad mus kuria technologijos, kaip ir mes kuriame technologijas, neabejotinai dvipusis. Jis vyksta jau seniai: tada, kai beždžionė pirmąkart pasiėmė pagalį ir pasikasė nugarą, ji tapo technologinės evoliucijos auka, o mes netekome laisvės ir valios. Taip teigia vienas iš Knygų mugėje vykusios mokslininkų diskusijos „Ar technologijos valdo žmogų, ar žmogus technologijas?“ dalyvių, docentas daktaras Mikas Vengris.
2013-04-01

Pasaulis pagal KAM: kaip gyvensime 2030 metais (II)

Pirmoje straipsnio dalyje (Pasaulis pagal KAM: kaip gyvensime 2030 metais (I)) buvo aptartos bendrosios pasaulio raidos tendencijos. Čia bus detaliau kalbama apie vadinamųjų didžiųjų galių – ES, Rusijos ir Kinijos (apie Jungtines Valstijas jau rašyta) – perspektyvas.
2012-12-25

Atgal į ateitį: kaip filmo kūrėjai ir dabartiniai lietuviai matė ateitį prieš 25 metus

Ne už kalnų 2015-ieji – metai, į kuriuos laiko mašina keliaujama žymiajame filme „Atgal į ateitį“. Kaip prieš 25 metų filmo kūrėjai įsivaizdavo mūsų laikus, ir ką apie ateitį galvojo lietuviai? Atgal į 2015-uosius Visai neseniai pasaulį apskriejo pokštas. Visuotinai pasklido faktas, kad žymiajame devintojo dešimtmečio filme „Atgal į ateitį“ laiko mašina yra nustatoma būtent į 2012 metus, birželio 27 dieną.

Prezidentės metinis pranešimas: į priekį nejudame, nes nesugebame susitarti

Šiandien prezidentė Dalia Grybauskaitė atvyko į Seimą, kad perskaitytų savo metinį pranešimą. Išklausyti pranešimo taip pat atvyko premjeras Andrius Kubilius, prezidentas Valdas Adamkus, įvairių teismų pirmininkai, užsienio šalių diplomatai, Seimui atskaitingų institucijų vadovai, miestų merai ir kiti garbingi svečiai. D. Grybauskaitė savo kalbą pradėjo nuo tęstinumo svarbos ir stokos klausimo.

Už pozityvią diskriminaciją!

Kadangi šiais laikais yra madingas terminas „pozityvi diskriminacija“, nors „pozityvus išprievartavimas“ dar nesugalvotas, nutariau būti madingas ir aš. Tam paskatino internetinė diskusija su viena feministe. Kažkada „snukiaknygėje“ esu juokavęs, kad reikalinga moteris santechnikė, bet dabar sakau rimtai.

J. Valančiūnui jau kabinamas geriausio 2013 metų NBA naujoko titulas

Lietuvos krepšinio viltis Jonas Valančiūnas šį sezoną sulaukia dažno svečio iš Kanados - vidurio puolėją nuolat lanko Toronto „Raptors“ vadovas Maurizio Gherardini. Akylai lietuvį stebintis „Raptors“ atstovas turi progą kaip niekad gerai pažinti 5-ąjį pastarosios naujokų biržos šaukimą. „Manau, kad praleisti šiek tiek laiko su Jonu, stebėti jį ir būti kaip įmanoma arčiau gali palengvinti tai, kas laukia jo ateityje“, - JAV žurnalistui pasakojo M.Gherardini.
2012-02-20

F. Alonso tikisi progreso Barselonoje

Pirmoji žiemos bandymų sesija praėjo ne taip, kaip planavo Ferrari. Bolido elgesys posūkiuose neišsiskiria stabilumu, o vakar technikos direktorius Patas Fry pareiškė, kad kilo problemų su patikimumu. Nuvažiuotos distancijos atstumu Scuderia nenusileido tik HRT ekipai. Fernando Alonso, Ferrari: „Iki Australijos dar toli, mūsų laukia dvi bandymų sesijos. Per keturias dienas mes padarėme rimtą pažangą.
2012-02-11

Darbas už dyką. Kodėl apsimoka?

Gintarė rūpinosi misionierių organizacijos Vokietijoje buitimi. Meda Prancūzijoje kartu su animatorių grupe organizuodavo vakarus jaunimui, o Emilis Vokietijoje turėjo galimybę save išmėginti ūkvedžio, sodininko, mokytojo ir kt. pareigose. Po mokyklos šie jaunuoliai keliems mėnesiams išsiruošė paragauti savanoriškos tarnybos užsienyje. Paklausėme jų, ar dirbti už dyką apsimoka. Gintarė Orlovaitė (19 m.) Škotijoje (Aberdeeno universitete) studijuoja vokiečių ir prancūzų kalbas.
2011-11-26

39 „neprogresinės“ pasaulio šalys

Tarp mažiausiai  ekonomiškai progresuojančių valstybių patenka tiek trečiojo pasaulio šalys, tiek ir pasaulinės „supervalstybės“. Pavyzdžiui, JAV, remiantis GINI indekso duomenimis yra pripažintos viena mažiausiai progresuojančia šalimi. Pajamų, arba vartojimo paskirstymo, netolygumą atspindi kiekybinis „Gini“ indeksas; reikšmė „0“ išreiškia visišką lygybę, o reikšmė „100“ reiškia visišką netolygumą; Kuo aukštesnis koeficientas, tuo didesnis pajamų paskirstymo netolygumas.
2011-10-08

I. Laursas: aukštąsias technologijas kurs naujoji karta

„GetJar“ įkūrėjas ir vadovas Ilja Laursas tikina, kad lietuviai sparčiai tobulėja ir turi nišų, kur gali aplenkti JAV. I. Laursas interviu „Ekonomika.lt“ sakė, kad progresą daro ir jaunieji verslininkai, ir valdžia. Jis atkreipė dėmesį, kad dauguma jaunimo emigruoja nesuprasdami, ką palieka. Ar matote Lietuvos progresą? Taip. Ypač pagal jaunų žmonių klausimus, nes dažnai lankausi universitetuose.

„ZF" proveržis

Dar visai neseniai šešių laipsnių automatinės pavarų dėžės buvo „hi-tech“, prieinamas tik didelių ir brangių automobilių šeimininkams. Po to techninės pažangos ir galimybių šuolis – gamintojai pradėjo masiškai siūlyti 7 ar net 8 laipsnių dėžes, net ir mažiems modeliams, tokiems kaip 1-os serijos „BMW". Tačiau kompanija „ZF" aplenkė visus, pasiūlydama pirmą devynių laipsnių transmisiją. Naujoji dėžė, kodiniu pavadinimu „9HP", gali dirbti su varikliais išvystančiais iki 480 Nm sukimo momentą.
2011-06-14

Homofobijos gydymo receptas

Progresyviame pasaulyje išrandama daugiau receptų homofobijai gydyti. Vienas iš jų – prievolė viešai pasilaižyti su gėjumi. Nežinia, ar atsisakiusiam bučiuotis su gėjumi-sveikintoju vyrui dviratininkui derėtų taikyti diskavlifikaciją ir (ar) viešą išplūdimą? Terapijos nesėkmės atveju siūlau taikyti chirurgiją:  nenorinčius to daryti – priversti jėga. Pasipriešinusius teisėtam pakantumo kryžiaus žygiui – užmėtyti akmenimis kaip beviltiškai netolerantiškus.

Progreso idėja: pirmyn ir aukštyn

Kodėl modernus požiūris į progresą yra toks skurdus? Geriausia moderni progreso parabolė, visai tinkamai, aplenkė savo laiką. 1861 m. Imre Madach išleido poemą „Žmogaus tragedija“ (The Tragedy of Man) – „Prarastąjį rojų“ industriniam amžiui. Eiliuotoje dramoje, kuri vis dar yra kertinis vengrų literatūros akmuo, aprašoma, kaip kartu su Ieva iš rojaus sodo išvytas Adomas išsižada Dievo ir nusprendžia savo pastangomis sukurti Edeną.
2009-12-24

Nekomercinis tarpdalykis koncertų ciklas „Progresas“

Rugsėjo 10–14 dienomis, alternatyviose Vilniaus renginių erdvėse muzikos laboratorijų tinklas „Procesas“ pristatys penkių nekomercinių koncertų ciklą „Progresas“. Profsąjungų rūmuose ir VU TFAI Planetariume įvyksiančių renginių programas nužymės tarpdalykiškumas ir integralumas, pasitelkiant garso, vaizdo, žodžio ir judesio manipuliacijas.
2009-09-08

Konteinerių mastą nulems Klaipėdos uosto gylis

Kaip pats reikšmingiausias 2008 metų Klaipėdos uosto įvykis vertinamas tarptautinės konteinerių transportavimo kompanijos MSC atėjimas žada milžinišką konteinerių srautą, tačiau dėl ekonominės naudos valstybei tektų daryti ekologinių nuolaidų, rašo „Lietuvos žinios“. Prieš keletą mėnesių iš verslininko Martino Gusiatino įsigiję 96,06 proc.
2009-01-03

Algimantas Salamakinas

Lietuvos Respublikos Seimo narys LSDP kandidatas vienmandatėje Radviliškio rinkimų apygardoje Nr. 44 LSDP daugiamandatės apygardos sąraše Nr. 15 Gimė 1952 m. rugsėjo 4 d. Kėdainių rajono Baroninės kaime valstiečių šeimoje. 1959–1967 m. mokėsi Kėdainių rajono Mantviliškio aštuonmetėje (dabar – pagrindinė) mokykloje. 1967–1970 m. mokėsi Radviliškio technikos mokykloje. 1970–1971 m. dirbo Kėdainių rajono K. Poželos kolūkyje tekintoju.
2008-09-18

„Klaipėdos Smeltėje“ šeimininkaus užsieniečiai

Martino Gusiatino šeima už neskelbiamą sumą tarptautiniam uostų terminalų operatoriui „Terminal Investment Limited“ pardavė kontrolinį uosto krovos darbų bendrovės „Klaipėdos Smeltė“ akcijų paketą. „Terminal Investment Limited“ yra antros pagal dydį pasaulyje konteinerių gabenimo kompanijos „Mediterranean ShippingCompany“ padalinys, kurio būstinė yra Ženevoje (Šveicarija). Sandorio metu taip pat parduotas sandėliavimo ir nekilnojamojo turto įmonės „Progresas“ kontrolinis akcijų paketas.
2008-09-16

Rusai į TKS nusiuntė krovininę raketą

Trečiadienio vakare iš Baikonūro (Kazachstanas) kosmodromo startavo Rusijos nešančioji raketa „Sojuz-U“ su krovininiu laivu „Progres M-65“. „Progresas“ į tarptautinę kosminę stotį (TKS) atgabens daugiau nei 2,5 tonos krovinių – kuro, vandens ir maisto atsargų ir naujos kartos skafandrą „Orlan-MK“. Šis 120 kilogramų sveriantis skafandras nuo ankstesnio modelio skiriasi tuo, kad yra visiškai kompiuterizuotas. Krovininis kosminis laivas su TKS turėtų susijungti šeštadienio naktį.
2008-09-10
Į viršų