profilaktika
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „profilaktika“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „profilaktika“.
Šie ženklai išduoda, kad jums trūksta magnio: pastebėkite laiku
Magnis yra gyvybiškai svarbus mineralas visiems, kurio tinkamas kiekis organizme užtikrina didžiąją dalį esminių organizmo funkcijų. Magnio vaidmuo apima raumenų ir nervų funkcijų palaikymą, energijos gamybą bei kaulų sveikatą.
Magnio naudą organizmui pokalbio metu panagrinėjo vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Jurgita Jankauskienė.
„Mineralas magnis yra itin reikalingas tinkamoms kasdienėms organizmo funkcijoms.
Sveikatos patikrinimas: kaip dažnai profilaktiškai reikia apsilankyti pas šeimos gydytoją?
Sveikata – didžiausias žmogaus turtas. Tačiau ne visi noriai keliauja pas šeimos gydytojus pasitikrinti ir užkirsti kelią galimų ligų atsiradimui. Gydytojai primena, kad nemokami tyrimai priklauso kiekvienam Lietuvos gyventojui ir ragina nedelsti, jeigu norima džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.
Fiziniam aktyvumui skiriamas nepakankamas dėmesys, dažnu atveju, sėdimas darbas ir netinkamas maistas – šių laikų rykštė, kelianti didelį susirūpinimą specialistams.
Jūsų kojų venos atrodo taip? Štai, kas padės
Klaidingai manoma, kad venų varikozė – tik estetinė problema. Neretai į specialistus dėl šios ligos simptomų asmenys kreipiasi gerokai vėliau nei reikėtų. Mažai kas žino, kad toks delsimas gali kainuoti net ir gyvybę.
VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojas chirurgas, koloproktologas-proktologas, flebologas Žilvinas Pavilionis apibūdindamas venų varikozės ligą teigia, kad venų varikozė nėra tik su išore susijusi liga.
Šis vėžys pakerta jaunas lietuves: pajutus požymius būna per vėlu
Ginekologinės ligos vis dažniau pakerta jaunas ir darbingo amžiaus moteris. Gana dažnai taip nutinka dėl to, kad moterys neskuba pasitikrinti ir nedalyvauja net prevencinėse programose, kurios yra nemokamos ir priklauso pagal tam tikras amžiaus grupes.
Naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės su Gerovės klinikos gydytoja ginekologe Greta Balčiūniene apie labiausiai papiltusias ginekologines ligas bei gimdos kaklelio vėžį, kuris neretai smogia be simptomų.
Laiptais sunkiai užlipate neuždusę? Perspėja, kad tai ignoruojant laukia liūdnos pasekmės
Apie profilaktinių sveikatos patikrinimų svarbą kalbama nuolat, tačiau, kol nejaučiame skausmo ar kitų simptomų, bylojančių apie pablogėjusią sveikatą, vizitą pas gydytoją dažnai atidedame. Deja, bet simptomų nebuvimas neužtikrina nepriekaištingos sveikatos. Statistika rodo, kad pasitikrinti sveikatą ypač vengia vyrai – jie kur kas rečiau negu moterys tikrinasi sveikatą profilaktiškai.
Nemokama patikra gali užkirsti kelią mirtinai ligai: ragina moteris nenumoti ranka
Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, Lietuvoje kasmet gimdos kaklelio vėžiu suserga apie 400 moterų ir apie 200 nuo šios ligos miršta. Tai dvigubai daugiau nei kitose Europos šalyse.
Nemaža dalis šių pacienčių nepasinaudoja valstybės suteikta galimybe nemokamai pasitikrinti profilaktiškai ir tai joms kainuoja gyvybę.
Vyresnės nei 35-erių moterys bus testuojamos dėl ŽPV
Kasmet Lietuvoje gimdos kaklelio vėžio diagnozę išgirsta pusė tūkstančio moterų. Gydytojų prognozės liūdnos – aptikus jį ketvirtoje stadijoje, išgyvena vos viena iš dešimties moterų. Bet net ir tada ligos pasekmės liūdnos.
Specialistai šį vėžį vadina tyliuoju, mat nepastebėdamos jokių simptomų moterys išsitirti dėl ligos dažnai nukeliauja per vėlai.
Kristinai šiandien – 34-eri, tačiau būdama vos 19-os metų ji išgirdo apie ikivėžinius pakitimus gimdos kaklelyje.
„Kova truko apie 12 metų.
„Antėja laboratorija“ pristato naujovę: pagal simptomus negalavimo priežastį galite sužinoti neišėję iš namų
„Antėja laboratorija“ sukūrė pirmąjį Baltijos šalyse 3D žmogaus kūno modelį, kuris, pagal žmogaus turimus simptomus, padeda parinkti tinkamiausią tyrimų programą.
Pristatomas 3D žmogaus kūno modelis palengvina pradinius ligų identifikavimo procesus – asmuo turi galimybę greitai ir patogiai, jausdamas negalavimus tam tikrose kūno vietose, naudodamasis 3D žmogumi, pasiskaityti, kokias ligas, vitaminų ar mikroelementų trūkumą gali reikšti juntami simptomai.
Sukritikavo šią lietuvių pamėgtą priemonę: saulės nudegimų ji neišgydys
Sveikatos specialistai nuolat kartoja, kad leidžiant laiką gamtoje būtina odą tepti kremu, vengti saulės kai ji aktyvi ir nuo 11 iki 16 valandos būti pavėsyje. Nors susidomėjusių apsauginiais kremais nuo saulės daugėja, ypač saugomi vaikai, vis dar nerimą kelia šimtai gyventojų, kurie karštojo savaitgalio metu ieško galimybės pasijusti geriau. Tiesa, specialistai pabrėžia, kad nudegimų saulėje nederėtų gydyti lietuvių pamėgtu būdu – kefyru.
Štai kas didina hemorojaus atsiradimo riziką: dalinamės būdais, kaip to išvengti
Hemorojus gali užklupti kiekvieną, nepaisant lyties, amžiaus ar sveikatos būklės. Nors šios ligos atsiradimo priežastys nėra iki galo išsiaiškintos, dažnai teigiama, kad hemorojus – gyvenimo būdo liga, atsirandanti dėl pasyvaus gyvenimo ir netinkamos mitybos.
Pastarieji įpročiai iššaukia tokias sveikatos problemas, kaip vidurių užkietėjimas ar apsunkintas tuštinimasis bei antsvoris.
REKLAMA
REKLAMA
Specialistė atskleidė – šiuos tyrimus turite atlikti kasmet
Tikriausiai ne kartą esame susidūrę su žmonėmis, kurie teigia neinantys pas gydytoją, nes jaučiasi sveiki, o jei tik apsilanko profilaktinei apžiūrai – medikai tuoj pat randa kokią nors netikėtą ligą. Vis dėlto, tokie įsitikinimai klaidingi, kadangi būtent profilaktiniai laboratoriniai tyrimai gali padėti aptikti ligą dar šiai neprogresavus ir nepasireiškus pirmiesiems simptomams.
Paskelbta gripo sezono pradžia: šiemet situacija labai prasta
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai skelbia naujo gripo sezono pradžią. 40-ąją šių metų savaitę (2017 m. spalio 2-8 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 67,6 atv./10 tūkst. gyventojų. 2016 m. tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 59,2 atv./10 tūkst. gyventojų. Nors praėjusią savaitę palyginti su 39-ąja metų savaite sergamumas ŪVKTI ir gripu buvo mažesnis, užregistruota daugiau gripo atvejų.
Sergantis darbuotojas: pavojus, kurio nepageidauja kolegos ir darbdaviai
Manydami, jog peršalimas nėra rimta liga, dažnai ignoruojame simptomus ir stengiamės neatsilikti nuo įprastos kasdienės rutinos. Ilgainiui tai perauga tik į dar sunkiau pakeliamus negalavimus, tačiau užuot gydydamiesi namuose, darbuotojai toliau užsispyrusiai keliauja į darbą. Įdomu, ką apie tokius darbuotojų įpročius mano darbdaviai, vėlyvą rudenį vis dažniau susiduriantys su šiais iššūkiais? „Žinoma, sirgdami darbuotojai į darbą eiti neturėtų.
Praktiškas „ačiū“: donorai galės nemokamai išsitirti kraują
Kraujo donorai ateityje galės nemokamai pasitikrinti kraują – nemokami tyrimai bus atliekami dėl užkrečiamų ligų, o norintiems bus atliekamas platesnis profilaktinis tyrimas. Tai numato Seimo šią savaitę priimtos įstatymų pataisos, kurių įsigaliojimas numatytas nuo 2017 metų sausio. Pagal naująją redakciją, donorai galės reikalauti, kad jiems būtų nemokamai atlikti sveikatos apsaugos ministro nustatyti profilaktiniai kraujo tyrimai, leidžiantys identifikuoti asmens sveikatos pokyčius.
5 neįprasti būdai pabėgti nuo ligų
Imuniteto stiprinimas daugeliui iš mūsų atrodo lyg baisus baubas, nors iš tiesų apsisaugoti nuo ligų gana nesudėtinga (ir netgi malonu). Štai 5 patarimai: 1. Kasdien pasikaitinkite saunoje. Tai ne tik padės pašalinti iš organizmo toksinus, tačiau ir sumažins peršalimo ligų riziką. Susirgus sauna padeda įveikti nosies užgulimą ir kosulį, tačiau karščiuojantiems pacientams ji netinka.
2. Drėkinkite orą. Pageidautina, kad drėkintuvą turėtumėte ir darbe, ir namuose.
Vaikų dantų gydymas ir profilaktika turi tapti prioritetine sritimi
Kaip pereiti nuo chaotiško chirurginės pagalbos paslaugų teikimo prie racionalaus modelio, o vaikų dantų gydymą ir profilaktiką paversti tikru, o ne teoriniu prioritetu svarstė Sveikatos apsaugos ministerijos kolegijos nariai. Sutarta toliau svarstyti chirurginės pagalbos Lietuvoje optimizavimo planą bei šalies odontologų pateiktus siūlymus, patvirtinti odontologijos programą.
Specialistai: alerginiai susirgimai pasiekė epideminį lygį
Alerginės reakcijos pasiekė masinės epidemijos lygį, perspėja gydytojai ir vaistininkai. Pastarųjų teigimu, augalų žydėjimo sezono metu vaistinėse kasdien tenka konsultuoti po kelias dešimtis pacientų, kuriuos vargina alerginė sloga, įvairūs bėrimai ir dusulio priepuoliai. Specialistų pastebėjimu, didelė dalis gyventojų nežino savo alergenų, todėl gydosi netinkamai. „Įvairiomis alergijomis žmonės skundžiasi ištisus metus, bet kai prasideda augalų žydėjimas, tai tampa tikra epidemija.
Geriausia prostatos vėžio profilaktikos priemonė – ankstyvoji diagnostika
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad rugsėjis yra Prostatos vėžio žinomumo mėnuo, o Europos urologų asociacija rugsėjo 15 dieną yra paskelbusi Pasauline kovos su prostatos vėžiu diena. Higienos instituto duomenimis, nuo 2007 metų sergamumas prostatos vėžiu Lietuvoje mažėjo, tačiau jis išlieka dažniausias piktybinis vyrų navikas. Prostatos vėžys išsivysto pradėjus nevaldomai dalintis priešinės liaukos ląstelėms ir dažniausiai aptinkamas vyresnio nei 50 metų amžiaus vyrams.
Kokios ligos kamuoja lietuvius?
Jovita Sukackaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt
.
Medikų teigimu, lietuviai sveikatos profilaktikai vis dar skiria per mažai dėmesio. Statistika rodo, per 2012 metus Lietuvoje mirė apie 41 tūkst. žmonių – beveik šimtu mažiau nei 2011 m. Pagrindinės mirčių priežastys išlieka tos pačios – kraujotakos ligos ir nelaimingi atsitikimai. Praėjusiais metais Lietuvoje mirė daugiau vyrų nei moterų, tačiau pagrindinė abiejų lyčių mirties priežastis ta pati – kraujotakos sistemos ligos.
Sveikatos ir grožio kelrodžiai pagal metus
Kiekvienas moters amžiaus tarpsnis – gražus. Svarbiausia mokėti atsirinkti dalykus, kurie skirtingame gyvenimo etape padeda jaustis geriausiai! Amžius: 20–30 Savarankiško gyvenimo pradžia, daugybė naujų, nepatirtų dalykų. Šio amžiaus merginoms bei moterims tenka spręsti įvairiausias dilemas, kurios nulems tolimesnį gyvenimą: išsirinkti profesiją, gyvenimo partnerį, kurti šeimą, išsikelti prioritetus.
Pasaulinė sveikatos diena buvo skirta arterinės hipertenzijos profilaktikai
Per pastarąjį amžių daugiausiai žmonių mirė dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Tik 1918-aisiais – gripo pandemijos metu – tai nebuvo pirmoji mirties priežastis. Arterinė hipertenzija, kuriai šiemet skirta Pasaulinė sveikatos diena, yra viena iš svarbiausių širdies ir kraujagyslių ligų priežasčių. Nors vis daugiau žmonių žino, jogu turi padidėjusį kraujospūdį ir moka jį kontroliuoti, mirštamumas nuo hipertenzijos komplikacijų vis dar yra labai aukštas.
„Lietuvoje net 33 proc.
Žinoti sveika: vyrai kviečiami nemokamai pasitikrinti dėl prostatos vėžio
Priešinės liaukos, dažniau vadinamos prostata, vėžiu vyrai serga dažniausiai, o nuo kitų ši vėžio rūšis skiriasi tuo, kad paprastai nebūna akivaizdžių ligos simptomų. Priešinės liaukos vėžys yra viena dažniausių vyrų onkologinių ligų. Būtent todėl vyrai yra skatinami pasitikrinti profilaktiškai – diagnozuotą ankstyvos stadijos prostatos vėžį daug lengviau išgydyti. Privalomojo sveikatos draudimo lėšomis finansuojama priešinės liaukos vėžio diagnostikos programa.
Sergamumas gripu atslūgo, medikams darbo nepadaugėjo
Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis praėjusią savaitę sumažėjo - vidutiniškai sirgo 36,48 iš 10 tūkst. gyventojų.
Nors sergančiųjų sumažėjo, medikai džiaugtis neskuba. Manoma, kad sergamumo statistiką šiek tiek galėjo pakoreguoti praėjusią savaitę buvusi laisva diena - tuomet mažiau gyventojų kreipėsi į poliklinikas.
Vietoj vizitų pas gydytojus – „Skype“ vaizdo skambučiai
Pacientai neatvyksta į maždaug vieną iš dešimties iš anksto suplanuotų vizitų pas gydytojus Didžiosios Britanijos ligoninėse. Dėl šios priežasties gydytojai ketina pradėti naudoti „Skype“ vaizdo skambučius, kad galėtų susisiekti su pacientais, informuoja the Telegraph. Sveikatos ministerijos atstovų teigimu, nepasirodžius pacientams yra švaistomas ligoninių darbuotojų laikas ir mokesčių mokėtojų pinigai.
Kodėl nereikėtų atidėlioti kraujo tyrimų?
Vieni vos tik blogai pasijutę skuba ieškoti pagalbos, o kiti priešingai – kenčia skausmus iki paskutinės minutės ir tik tuomet kreipiasi į medikus, kai jau būna per vėlu.
Gydytojų teigimu, dažnai net ir penkios uždelstos minutės gali būti lemtingos ištikus infarktui ar rimtai apsinuodijus.
JAV ekspertai patvirtino pirmuosius vaistus ŽIV prevencijai
JAV sveikatos priežiūros ekspertų grupė pirmą kartą pritarė vaistui, kuris būtų skiriamas sveikiems pacientams kaip žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV/AIDS) prevencijos priemonė, praneša BBC.
Specialistų grupė rekomendavo JAV maisto ir vaistų administracijai leisti kapsules „Truvada“ kaip prevencinį vaistą skirti ŽIV rizikos grupei priklausantiems asmenims.
Teigiama, kad tai galėtų būti didelis žingsnis į priekį kovoje su AIDS.
Pagrindinis kovos su klastingu žarnyno vėžiu ginklas – profilaktika
Net 60 proc. žarnyno vėžio atvejų Lietuvoje diagnozuojama per vėlai – rodo šios ligos statistika Lietuvoje. Labiausiai mūsų šalies medikus neramina tai, kad Lietuvoje apie vieną labiausiai paplitusių vėžio formų vis dar žinoma per mažai.
Anot Kauno klinikų Onkologijos skyriaus vadovės daktarės Rasos Jančiauskienės, nepakankamas visuomenės informavimas ir tai, kad ankstyvose stadijose liga neturi ryškių simptomų, lemia ir santykinai didelį mirtingumą nuo šios vėžio formos.
Kvies nemokamai pasitikrinti dėl odos ligų
Gegužės 7-ąją Lietuvoje organizuojama Euromelanomos diena. Per šią akciją 40 šalies gydymo įstaigų bus galima nemokamai pasitikrinti odą.Medikai sako, kad prevencija būtina, nes Lietuvoje daugėja atvejų, kai odos vėžys diagnozuojamas antroje ir vėlesnėse stadijose, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.
Anot medikų, odą žmogus mato kasdien, tačiau itin retai ja tinkamai rūpinasi.
Odos vėžys: ne tik save apžiūrėk, bet ir pamatyk
Gegužės 7 d. Lietuvoje penktą kartą įvyks labdaringa Euromelanomos diena akcija. Joje sutikusių dalyvauti 40 viešųjų ir privačių gydymo įstaigų gydytojai dermatologai įvertins paciento odą, matomus pigmentinius apgamus ir kitus į odos vėžį panašius darinius ir atsakys į pacientui iškilusius klausimus.
Įtarus odos vėžį ar melanomą, pacientui bus pasiūlytas kitas apsilankymas, kurio metu būtų atliekami reikalingi papildomi diagnostiniai tyrimai ir gydymas.
Ekspertas: silpnaprotystė – tiksinti bomba
Silpnaprotystės (demencijos) profilaktika ir gydymas turėtų tapti vienu svarbiausių sveikatos prioritetų, kaip ir vėžio bei plaučių ligų, teigė buvęs Jungtinių Tautų AIDS centro vadovas. Pasak jo, ši liga tapo dar viena „tiksinčia bomba“, skelbia „telegraph.co.uk“.
Prof. Peteris Piotas silpnaprotystės plitimą palygino su AIDS epidemija. Jis teigė, kad pasaulyje kas septynias sekundes žmogui yra diagnozuojama psichikos liga.
Bendrabutyje sprogo tuberkuliozės bomba
Bendrabučio gyventojus papiktino medikų pastangos atlikti profilaktinį tikrinimą dėl tuberkuliozės, nors šalia vaikšto sergantieji ir pavojingos infekcijos nešiotojai.
Margių gatvės 10A bendrabučio Šiauliuose gyventojai – ne tik socialinių darbuotojų, bet ir medikų akiratyje. Respublikinės Šiaulių ligoninės filialo Tuberkuliozės ir plaučių ligų ligoninės medikai pasiryžo dėl tuberkuliozės užkrato atlikti visų gyventojų profilaktinį sveikatos tikrinimą.
Moterys neišnaudoja visų galimybių gimdos kaklelio vėžio prevencijai
Gimdos kaklelio vėžys išlieka lyderiu tarp onkologinių susirgimų, nusinešančių daugiausia moterų gyvybių. Statistika rodo, jog kasmet Lietuvoje gimdos kaklelio vėžiu suserga apie 500 moterų, miršta – apie 300.
Tam, kad ši statistika pasikeistų, Lietuvoje pradėta įgyvendinti Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių (gimdos kaklelio vėžio patikros) programa.
Pasaulinė diabeto diena: kokie diabeto požymiai?
Nuo 1991 m. kasmet lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė diabeto diena. Tai – Frederiko Bantingo, kuris kartu su Charlesu Bestu atrado insuliną, gimimo diena.
2006 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja pripažino, kad cukrinis diabetas yra lėtinė, sunki ir visuomenei brangiai kainuojanti liga, sukelianti sunkias komplikacijas.
Jonavos darželyje įtariamas meningokokinės infekcijos atvejis (papildyta 13.15)
Jonavos darželyje įtariamas meningokokinės infekcijos atvejis nepasitvirtino.
Papildyta 13.15. Pasak Kauno klinikų atstovės spaudai Eglės Žemaitienės, atlikus tyrimus paaiškėjo, kad liga kilo dėl kitų priežasčių.
Kaip teigia Jonavos visuomenės sveikatos centro specialistai, nėra patvirtinta, kad vaikas susirgo būtent šia liga. Jų teigimu, šiuo metu laukiama tyrimų rezultatų.
Specialistai patvirtino, kad darželis veikia ir toliau, nors susirgusio vaiko grupė šiuo metu darželio nelanko.
Gripą artina drėgni orai
Apskrityje daugėjant sergančiųjų gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, tik nedaugelis skuba skiepytis.
Praėjusią savaitę, spalio 10–16 dienomis, Panevėžio apskrityje bendras sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis siekė 33,75 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Savaitę prieš tai jis buvo gerokai mažesnis – 24,9 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Daugiausia sergančiųjų buvo Panevėžyje – 46,1 atvejo 10 tūkst. gyventojų.
Ką apie krūties vėžį turėtų žinoti kiekviena moteris?
„Susirgus krūties vėžiu neskauda. Gal tik itin retais atvejais. Visa bėda, kad organizmas iš pradžių nereaguoja į naviką, panašiai kaip tėvai nereaguoja į išdykėlio vaiko prasikaltimus. Galbūt todėl, kad darinys atsiranda iš savo ląstelių?“, – samprotauja prof. habil. dr. Laima Griciūtė.
Krūties vėžys yra dažniausia moterų onkologinė liga pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 2008 m. buvo nustatyta 1 384 155 naujų krūties vėžio atvejų pasaulyje.
Maudyklų saugumas – ne prievolė
Priešingai nei sinoptikai, Europos vyrų krepšinio čempionato organizatoriai pranašauja artėjant karštą metą. Taigi nemažai panevėžiečių ir miesto svečių veikiausiai susigundys krepšininkų pergales atšvęsti pirtelėse, prie vandens telkinių. Tik ne į kiekvieną bus saugu bristi.
Oficialių miesto ir rajono maudyklų vandens kokybe sezono metu rūpinasi savivaldybės, o ar saugu maudytis vandens telkiniuose, esančiuose prie kaimo turizmo sodybų, dažnai nežino niekas.
Tyrimas: iš dešimties žmonių sveiki tik keturi
„Pasirūpink sveikata šiandien – išvengsi ligų rytoj!“ Tokiu šūkiu remdamasi VŠĮ „Saugok save“ pristatė tyrimą apie tai, kaip Lietuvos gyventojai rūpinasi savo sveikata. Deja, apklausos rezultatai parodė, kad mes net neturime išsiugdę tokio įpročio – sveikata susirūpiname dažniausiai jau tik susirgę.
Statistikos departamento ir Užkrečiamų ligų ir AIDS centro duomenys kelia nerimą: užkrečiamų ligų atvejų daugėja.
Profilaktiniai sveikatos tyrimai vyrams: kokius verta atlikti ir kada?
Jei Jūs niekuo nesiskundžiate, dar nereiškia, kad esate visiškai sveikas. Žinoma, jaunam žmogui pakaktų bent kartą per metus pasidaryti kraujo, šlapimo, kraujospūdžio tyrimus, tačiau su amžiumi reiktų atlikti ir papildomus. Kokius, gali patarti šeimos gydytojas ir išrašyti siuntimą. Bet pravartu žinoti ir patiems.
Prostatos specifinio antigeno testas (PSA testas)
PSA testas yra skirtas visiems vidutinio amžiaus vyrams, kurie nori sumažinti prostatos ligų riziką.
Tuberkuliozė Lietuvoje neįveikiama net XXI amžiuje
Nedarbas, skurdas, alkoholio ir narkotikų vartojimas, nenoras gydytis ir baigti gydymo kursą smogė skaudžiai – pagal tuberkuliozės paplitimą Europoje atsidūrėme pačioje blogiausioje vietoje. Blogiau tik Rumunijoje.
Šis faktas rodo, kad įsivėlus į nepabaigiamas reformas užmirštas pagrindinis tikslas – pasirūpinti žmonių sveikata.
Atkutusios erkės rengiasi medžioklei
Atšilus orams, gamtoje laiką mėgstantys leisti žmonės turi būti atidesni bei saugotis jų tykančių erkių. Po snieguotos žiemos nubudusios erkės yra ypač aktyvios. Specialistai perspėja, kad šiemet erkiniu encefalitu gali užsikrėsti dar daugiau žmonių, nes dėl ekonominės krizės daugelis jų neišgalės skirti pinigų skiepams.
Erkių aktyvumas padidėja, kai dirvožemio temperatūra siekia 5-7 laipsnius šilumos. Aktyviausios erkės būna balandžio-spalio mėnesiais.
Rotavirusinių infekcijų galima išvengti vartojant probiotikus
Šiemet sausio ir vasario mėnesiais Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Lietuvoje užregistravo 24 virusinių žarnyno infekcijų protrūkius. Pernai per visus metus buvo užfiksuota 40 rotavirusinių infekcijų protrūkių, iš kurių 15 – sausio ir vasario mėnesiais.
Pasak Lietuvos vaikų gastroenterologų ir mitybos draugijos pirmininko Vaidoto Urbono, rotavirusinės infekcijos pasireiškia sezoniškai – šiuo metu kaip tik fiksuojamas sergamumo pikas.