privatizavimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „privatizavimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „privatizavimas“.
Vyriausybė sustabdė „Auskos“ vilos Palangoje privatizavimą
Vyriausybė sustabdė „Auskos“ vilos Palangoje privatizavimą.
Šiuo metu sovietmečiu statyti tam metui prabangūs poilsio namai „Auska“ priklauso valstybei. Vila išnuomota privačiai įmonei, o turtas įtrauktas į aukcione parduodamų valstybės nekilnojamų turto objektų sąrašą.
Finansų ministras Vilnius Šapoka per Vyriausybės pasitarimą informavo, kad valdyti vilą siūlosi perimti Palangos savivaldybė.
Nauja tendencija: žmonės negaili ir 70 eurų artimųjų kapams sutvarkyti
Kapus tvarkančios įmonės trina rankas – rudenėjant daugėja žmonių, kurie artimųjų kapus tvarko ne patys, o tai daryti patiki įmonėms. Yra ir tokių, kas pinigus moka privatiems, ne visada legaliai dirbantiems asmenims. Štai dėl to vartotojų teisės žmones įspėja būti atsargius, kitaip galima likti ir be pinigų, ir su apžėlusiais kapais.
Aštuoniasdešimt perkopusi vilnietė Valentina Vilniaus Sudervės kapinėse prižiūri net ne savo, o šeimos draugų kapavietę.
Dar neregėtas absurdas Druskininkuose: moka kaimynei už vaikščiojimą į savo butus
Vieno Druskininkuose stovinčio daugiabučio gyventojai pateko į tokią absurdišką situaciją, kokios Lietuvoje gal dar nebuvo. Žmonės vieną dieną sužinojo, kad yra skolingi kaimynei šimtus eurų už tai, kad vaikšto laiptine. Pirmame aukšte gyvenanti moteris apmokestino aukščiau gyvenančius kaimynus. Žmonės nustėro sužinoję, kad laiptinė – privatizuota. Ir tik įžengę į ją turi mokėti kaimynei nuomą. Druskininkų miesto gyventoja Linutė Urbonienė skaičiuoja, kelių metrų kopėčių reikės.
Rūta Vainienė. Valstybinių verslų reinkarnacija. Konkurencija, sudie!
Pamirškime tuo laikus, kai valstybė aktyviai vykdė privatizavimą. Kai už privatizavimą gaunamos lėšos reikšmingai papildydavo valstybės biudžetus ir fondus. Kai valstybė už gautas lėšas galėdavo finansuoti geresnius, arba blogesnius stambius sumanymus, pavyzdžiui, netgi atkurti rublinius indėlius. Tie laikai jau praeityje. Dabar privatizuojamų objektų sąrašas trumputis. Vos trylikos įmonių akcijos ir pavieniai turto objektai, ferma, butas, palėpė. Atsikratoma nelikvidais, ir tiek.
Rūta Vainienė. Valstybinės žemės „žemiškos“ istorijos
Ach ta žemė, žemėlė, nuo amžių senųjų ji kelia aistras, konfliktus ir net karus. Ir šiais laikais nedaug kas tepasikeitė. Kur žemė – problema beveik garantuota. Ar svarstytume žemės pardavimo klausimą užsieniečiams, ar eilinio žemės prichvatizavimo atvejus savivaldybėse.
Finansų ministerijai ketinama pavesti sumokėti 12,8 mln. litų L.Boscos paveldėtojams
Bendrovės „Alita“ privatizavime Lietuvoje prieš daugiau kaip dešimt metų nesėkmingai dalyvavusiam ir neseniai mirusiam Italijos verslininko Luigiterzo Boscos (Luidžiterco Boskos) paveldėtojams Finansų ministerija ketina išmokėti iki 12,8 mln. litų arbitražo ir atstovavimo išlaidas. Finansų ministerijos parengtame Vyriausybės nutarimo projekte, kuris bus svarstomas trečiadienį Vyriausybės posėdyje, nurodoma, kad 12,8 mln. litų bus sumokėta iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų.
V. Mazuronis: uždrausime privatizuoti Lietuvos ežerus
Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis šiandien Seime užregistravo Vandenų įstatymo pataisas, kuriomis siūlo galutinai ir visam laikui uždrausti privatizuoti natūralius vandens telkinius. „Nelegalių tvorų patikrinimas atskleidė daug plika akimi nematomų dalykų. Pasirodo, kad nemažai Lietuvos vandens telkinių yra privatizuoti.
Vėl bus bandoma privatizuoti „Autoūkį“
Valstybės turto fondas (VTF) dar kartą bandys parduoti 87,41 proc. aukščiausius valdžios atstovus aptarnaujančios automobilių nuomos bendrovės „Autoūkis“ valstybės akcijų paketą. Pradinė jo pardavimo kaina liko tokia pat - 4,828 mln. litų. Aukcionas planuojamas kovo 19 dieną, skelbia VTF. Paskutiniame aukcione nesulaukta nė vieno dalyvio. Pernai akcijų paketą bandyta parduoti ir už 4,2 mln. litų, tačiau išaugus įmonės turto vertei, kainą nutarta padidinti.
Nebeliks jokių galimybių vandentvarkos ūkiui privatizuoti
Aplinkos ministerija Vyriausybei pateikė parengtas Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo pataisas. Jeigu joms bus pritarta ir jos bus priimtos, vartotojai netruks pajusti siūlomos vandens ūkio pertvarkos privalumus – ir pagal paslaugų kokybę, ir pagal jų kainą. „Patobulintas įstatymas padės sutvarkyti Lietuvos vandens ūkį.
Vyriausybė - prieš socialinio būsto privatizavimą
Vyriausybė trečiadienį pasisakė prieš tai, kad būtų išplėstos socialinio būsto privatizavimo galimybės. Vyriausybė atmetė Seimo narių pasiūlymą leisti privatizuoti socialinį būstą nuo okupacijos nukentėjusiems asmenims "Mūsų pozicija, kad socialinis būstas nebūtų privatizuojamas", - Vyriausybės posėdyje teigė premjeras Algirdas Butkevičius. Prieš privatizavimą pasisakė ir finansų, teisingumo, socialinės apsaugos ir darbo, taip pat sveikatos apsaugos ministrai.
REKLAMA
REKLAMA
Aplinkos ministras V. Mazuronis: vandens ūkio niekas negalės privatizuoti
Jeigu bus pritarta Aplinkos ministerijos parengtam naujos redakcijos Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo projektui, vartotojai netruks pajusti siūlomos vandens ūkio pertvarkos privalumus – ir pagal paslaugų kokybę, ir pagal jų kainą. „Pagaliau turime sutvarkyti ir vandens ūkį. Tačiau tikėtis gerų pokyčių galime tik pradėję racionaliau jį valdyti, sustambinę vandens tiekimo įmones“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.
Lietuva „Alitos“ byloje nepatirs šimtamilijoninių nuotolių
Atmestas pagrindinis Italijos piliečio Luigiterzo Bosca ieškinys Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir reikalavimas priteisti 714 milijonų litų iš Lietuvos Respublikos. Arbitražo teismas pripažino, kad visi L. Bosca patirti nuostoliai dėl AB „Alita“ privatizavimo jau buvo atlyginti Lietuvos teismuose, todėl ieškovo reikalavimas priteisti netiesioginius nuostolius yra nepagrįstas.
Briuselis kėsinasi į lietuvišką vandenį
Europos Komisija rengia direktyvą, pagal kurią vandens tiekimas pereitų į privačias rankas. Neabejojama, kad brangtų ir geriamasis vanduo, ir jo tiekimo paslauga. Modernizuota Šiaulių savivaldybės įmonė „Šiaulių vandenys“ būtų pelningas kąsnis užsienio bendrovėms. Nerimaujama, kad bus apmokestintas ir kaimo šulinių vanduo.
Šilumos ūkio pertvarka – ant teisėjų stalo
Šiaulių miesto visuomenininkai neseniai kreipėsi į teismą dėl Šiaulių miesto savivaldybės tarybos metų pradžioje priimto sprendimo leisti įgyvendinti investicinį projektą statant biokuro katilinę. Baiminamasi, kad dėl netinkamo sprendimo šilumos ūkis gali atsidurti privataus tiekėjo rankose, o gyventojai iš to gaus tik dar didesnę taršą. Apie šilumos ūkio pertvarką vis garsiau kalba ir aukščiausi šalies vadovai – Prezidentė ir Premjeras.
„Dell“ valdyba svarsto privatizavimo pasiūlymus
Specialusis „Dell“ valdybos komitetas pirmadienį turėtų paskelbti, ką nuspręs įmonė dėl privatizavimo. Penktadienį baigėsi galutinis terminas, iki kurio buvo pateikiami kiti įmonių pasiūlymai, be jau žinomo „Dell“ įkūrėjo Maiklo Delo (Michael Dell) noro privatizuoti įmonę, praneša BBC.
R. Kuodis: energetiniai projektai paremti erkės sindromu
Lietuvoje vykdant svarbius energetikos projektus politikai vadovaujasi pernelyg dideliu optimizmu, nesiremia matematiniais skaičiavimais, o tai trukdo Lietuvoje suformuoti ekonomiškai pagrįstą energetikos strategiją, mano ekonomistas, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis. Politikų optimizmą, kalbant apie energetinius projektus, jis įvardina kaip vieną didžiausių problemų ir lygina jį su erkės sindromu – svarbu įsisiurbti, o kaip bus vėliau – žiūrėsime.
R. Dargis: 1993-aisiais įmonių vadovai pasinaudojo istorine galimybe
Pirmaisiais atgimusios valstybės metais Lietuvoje nebuvo nei pradinio kapitalo, nei bankų kreditavimo sistemos, maža to – siautėjo reketas, o įmonių vadovai jau dėliojo įvairias schemas, kaip privatizuoti įmones, užuot svarstę apie gamybą. Taip LRT televizijos laidoje „Mūsų laisvės metai“ kalbėjo Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas, verslininkas Robertas Dargis.
Tūkstantis ir viena priežastis, kodėl ministras V. Andriukaitis teisus
Kai klausiama, kas geriau – privati ar valstybinė medicina, tokį klausimą, prisipažinsiu, laikau ne tik kvailu, bet ir nekorektišku. Išimtinai valstybinė medicina egzistuoja tik vienoje santvarkoje, todėl plačiau ties ja nesustosiu. Ir taip aišku. Pakanka pažvelgti į Šiaurės Korėją ir galime nebegrįžti į pokalbius apie sovietmetį.
Valstybės kontrolė: stringa ir valstybės turto privatizavimas, ir jo atnaujinimas
Valstybės kontrolė atliko auditą, kuriuo vertino, ar privatizuojamas ir atnaujinamas valstybės turtas valdomas rezultatyviai. „Pusė privatizuoti siūlomo valstybės turto – parduoti neparengti, dažnai ribotų naudojimo galimybių, todėl potencialiam pirkėjui nepatrauklūs objektai. Valstybės nekilnojamojo turto atnaujinimo procesas taip pat nerezultatyvus, nes valstybei reikalingo turto laiku atnaujinti nepavyksta“, – audito išvadas apibendrino valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.
Bankų derybos dėl įmonės „Dell“ akcijų pirkimo tęsiasi
Derybos dėl įmonės "Dell Inc" privatizavimo tęsiasi bent jau su keturiais stambiais bankais, praneša agentūra "Reuters". Trečios pagal dydį kompiuterių gamintojos akcijos pabrango 7 proc. Akcijas perkanti bendrovė "Silver Lake Partners" derybas su bankais "Credit Suisse", "Bank of America Merrill Lynch", "Barclays" ir RBC pradėjo praėjusių metų pabaigoje. Informacijos šaltiniai konfidencialūs, nes derybų detalės dar nėra paskelbtos viešai.
„Lietuvos paštas“ girgžda politinių interesų girnose
Jau daugiau kaip dešimt metų netyla kalbos apie valstybei priklausančio „Lietuvos pašto“ privatizavimą. Keičiantis valdžioms, kinta ir požiūris į šią akcinę bendrovę. Naujoji Vyriausybė ramina, kad šios strateginės įmonės niekam neleis privatizuoti.
Neužtenka pinigų būstui – privatizuok socialinį
Per vienuolika metų Šiauliuose iš viso buvo privatizuoti 135 socialiniai butai. Vidutinė kaina – viso labo 10 tūkst. litų. Buvo ir tokių, kurie parduoti už 262 litus. Perkant naujus socialinius butus, už juos mokama iki šimto tūkstančių.
Parduoda pusvelčiui, o perka rinkos kaina
Šiaulių miesto savivaldybė iš Vyriausybės šiemet gavo 1,2 mln. litų socialiniams būstams pirkti.
Valstybės saugomam Kretingos dvarui gresia privatizacija
Neseniai duris lankytojams atvėrė renovuotas Kretingos muziejus, įsikūręs buvusios Tiškevičių dvaro sodybos rūmuose. Tačiau muziejaus kolektyvo, paveldosaugininkų bei kultūros paveldu besidominčių žmonių džiaugsmą dėl šio įvykio aptemdė netikėta žinia iš Valstybės turto fondo. Jo nuomone, reikėtų perduoti fondo žinion ir privatizuoti sovietmečiu šalia rūmų atsiradusį ir dvaro sodybos ansamblį subjaurojusį stambių tūrių silikatinį priestatą, kuriame veikia Klaipėdos kolegijos mokomasis korpusas.
Šiais metais nesiruošiama privatizuoti Giraitės ginkluotės gamyklos akcijų
Siekdama sumažinti AB Giraitės ginkluotės gamyklos įsiskolinimus ir pritraukti strateginį investuotoją, Ūkio ministerija parengė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo siūloma bendrovę perduoti valdyti VĮ Valstybės turto fondui (VTF). Valstybė neplanuoja visiškai atsisakyti dalyvauti gamyklos veikloje. Strateginio investuotojo paieškos numatomos 2013 m.
Per pastaruosius trejus metus AB Giraitės ginkluotės gamykla patyrė 4,2 mln. Lt grynojo nuostolio, šiuo metu bendrovė yra įsiskolinusi 47 mln.
Seimo kontrolierius: įstatymas turėtų įpareigoti taisyti savo klaidas
Seimo kontrolierius siūlo įpareigoti Nacionalinę žemės tarnybą kreiptis į teismus dėl pažeistų nuosavybės teisių atkūrimo.
Seimo kontrolierių tarnyba pastaruoju metu gauna daugiau skundų dėl žemėtvarkos skyriaus pareigūnų veiksmų, praneša Lietuvos radijas.
Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius sako, kad įstatymais pareigūnai turėtų būti įpareigoti taisyti savo klaidas.
Skundai dėl Nacionalinės žemės tarnybos sudaro 12 proc. visų Seimo kontrolierių gautų skundų.
Šiaulių oro uostas rengiamas privatizavimui
Šiaulių oro uosto laukia privatizavimas? Apie tai užsiminta praėjusį trečiadienį nedideliam ratui miesto politikų ir valdininkų pristatant Šiaulių oro uosto plėtros galimybių studiją. Studiją už pusę milijono litų rengia olandų konsultantai.
Studija pristatyta paskubomis, o skubėjimas nustebino net kai kuriuos Tarybos narius, kurie piktinosi, kad studija pristatoma Šiaulių miesto tarybos posėdžio, kuriame turėjo būti svarstomos Laisvosios ekonominės zonos ribos, išvakarėse.
Valdžia toliau šienauja mokyklas
Dar penkios mokyklos pateko po Šiaulių valdininkų dalgiu. Po sėkmės Šiaulių miesto taryboje, kai pavyko uždaryti tris mokyklas, pasmerktųjų sąraše atidūrė dar penkios.
„Šiaulių naujienoms“ pavyko gauti šviežiai parengtą mokyklų uždarymo planą, kuris šoką sukėlė ne vienos švietimo įstaigos bendruomenei. Mieste neliks ne tik pradinių mokyklų, bet ir kai kurių gimnazijų, o kai kurios švietimo įstaigos gali būti ir privatizuotos.
Apleistos slėptuvės virsta apsistoti tinkamais būstais
Apleistos slėptuvės pačiame miesto centre gali būti tinkamos ne tik sandėliavimui, bet ir poilsiui. Kai kurie vilniečiai nebrangiai įsigytas slėptuves sugeba paversti laikinai apsistoti tinkamais būstais, o jas pardavę – uždirbti.
Netradicinė išeitis
Vietoj apleistos slėptuvės – neblogai atrodantis būstas pačiame sostinės centre, visai šalia Seimo rūmų.
E. Jurkevičius: gyventojams turi būti leidžiama išsipirkti savivaldybės būstą
Seimo narys Evaldas Jurkevičius siūlo leisti nusipirkti savivaldybei priklausančias gyvenamąsias patalpas asmenims, nepertraukiamai jose gyvenusiems ne mažiau kaip 10 metų ir nustatytu laiku nepadavusiems pareiškimų dėl privatizavimo.
Asmenys, kuriems gyvenamosios patalpos buvo suteiktos pagal aprūpinimo gyvenamosiomis patalpomis įstatymą, iki 1997 m. gruodžio 31 d. turėjo teisę lengvatinėmis sąlygomis šias gyvenamąsias patalpas privatizuoti pagal LR Butų privatizavimo įstatymą.
Prezidentė nepritars energetikos kontrolės politizavimui
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketina grąžinti Seimui iš naujo svarstyti praėjusią savaitę priimtą Energetikos įstatymą, kuriuo teisė rengti valstybės reguliuojamų kainų nustatymo principus ir metodikas suteikiama Energetikos ministerijai, teigia Prezidentės patarėja teisės klausimais Solveiga Cirtautienė.
J. Valatka: pardavę paskutinį valstybės turtą gyvensime laimingi ir sotūs?
Galimi kitų metų biudžeto surinkimo sunkumai tapo pretekstu įvairiausiems siūlymams, kaip tą biudžetą formuoti.
Pažadėtas pensijų atkūrimas (viso labo apie 600 mln litų 28 mlrd. biudžete) atgaivino seniai LLRI peršamas idėjas išparduoti viską, ką tik valstybė, o tiksliau – mes visi, vertingesnio turime. Gaivinamas seniai paneigtas mitas – kas privatu gerai, kas valdoma valstybės – blogai. Mąstoma panašiai kaip Orvelo kūrinyje: keturios kojos – gerai, dvi kojos – blogai.
Ekspertai siūlo, kaip užkamšyti valstybės biudžeto skylę
Seime svarstant valstybės biudžetą 2012 metams, Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI), Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Pensijų fondų dalyvių asociacija kategoriškai pasisako prieš naujų mokesčių įvedimą ir ragina valdžią mažinti išlaidas viešajame sektoriuje.
Kritika mokesčių kėlimui
„Progresinių mokesčių įvedimas yra grindžiamas vienu vieninteliu tikslu – surinkti daugiau pajamų ir didinti mokestinę naštą.
„Snoro“ veiklos sustabdymui nebuvo tinkamai pasiruošta?
Bankininkas R. Baranauskas įsitikinęs, kad Lietuvos valdžios įvykdytam „Snoro“ banko nacionalizavimui nebuvo tinkamai pasiruošta, o panašios taktikos jau ėmėsi ir Latvijos pareigūnai, sustabdę giminingo „Latvijas Krajbanka“ darbą, rašo „Respublika“.
Bankininkas pripažįsta, kad „Snoras“ turėjo problemų, tačiau tebėra įsitikinęs, jog jis jas ir tegali padėti išspręsti laikinajam administratoriui iš užsienio.
Vakar bankininkas „Respublikai“ davė interviu telefonu.
Su B. Lubiu baigėsi pirmoji Lietuvos verslo epocha
Praėjusią savaitę gimtinės žemėje amžinam poilsiui atgulusį Bronislovą Lubį galima drąsiai vadinti lietuviško verslo krikštatėviu. Jo išėjimas padėjo simbolinį tašką nepriklausomybės pradžioje susiformavusiai verslo epochai.
„Manau, kad B. Lubys buvo solidžiausia XX amžiaus Lietuvos verslo asmenybė. Jis buvo visai kito kalibro figūra“, – šais žodžiais bene taikliausiai B. Lubio fenomeną apibūdino vienas iš „VP Grupės“ akcininkų Ignas Staškevičius.
Juoda ir balta.
Afera apnuogino valdymo spragas
Galvijų augintojai ragina Vyriausybę leisti kuo greičiau jiems privatizuoti vienintelę likusią valstybinę veislininkystės įmonę.
Valstybei priklausančių įmonių vadovai susiję neskaidriais ryšiais su konkuruojančiomis privačiomis įmonėmis. Tokia yla iš maišo išlindo reorganizuojant AB „Marijampolės regiono veislininkystė“. Generalinė prokuratūra jau narplioja šį klasikinį valstybės turto grobstymo atvejį ir sieks sugrąžinti jai daugiau nei 1,3 mln. Lt turtą.
Ūkio ministras nori parduoti paskutines pelningas valstybės įmones?
Ūkio ministras Rimantas Žylius neigia kalbas apie ketinamas parduoti pelningas valstybės įmones ir sako, kad privatizacija ir valstybės valdomų įmonių pertvarka yra visiškai skirtingi dalykai.
Valstybės valdomų 156 įmonių ataskaita rodo, kad jų pelnas nuolat didėja. 2010 metais šios įmonės Lietuvai uždirbo 150 mln. litų, o tai yra 112 mln.
A.Butkevičius: gyventojams privatizuoti būstą padeda teismai
Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius ir frakcijos narys Edvardas Žakaris apgailestauja, kad Vyriausybė trečius metus nesugeba pateikti pasiūlymo dėl socialinio būsto privatizavimo, tuo tarpu gyventojai dėl susidariusios situacijos priversti šauktis teismų pagalbos.
Europos nevykėlės išsiparduoda
Investuotojai ruošiasi didžiausiam išpardavimui – euro zonos skolininkės gelbėsis parduodamos valstybinį turtą.
Beviltiškai prasiskolinusios euro zonos narės, kaip Graikija, Airija, Ispanija, ruošiasi didžiausiam išpardavimui per pastarąjį dešimtmetį. Privatizavusios valstybines įstaigas jos tikisi pritraukti 71,5 mlrd. eurų (246,68 mlrd. litų). Tiesa, analitikai abejoja, ar priverstinis valstybinių įstaigų pardavimas šioms šalims atneš didžiausią galimą naudą.
E. Jurkevičius dėl „Geotermos" galimai neskaidraus privatizavimo kreipėsi į prokuratūrą
Seimo narys Evaldas Jurkevičius kreipėsi į generalinį prokurorą Dalių Valį, prašydamas ginti viešąjį interesą dėl galimai neskaidrių bendrovės "Geoterma" privatizavimo procedūrų.
„Galimai neskaidrus šio objekto privatizavimas pažeistų esminius visuomenės ir valstybės interesus. Todėl vykdydamas įstatymų deleguotą parlamentinės kontrolės funkciją, paprašiau prokuratūros imtis priemonių ginant viešąjį interesą Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio numatyta tvarka", - sako E. Jurkevičius.
B. Vėsaitė: turto perskirstymas – pasaulinis XXI amžiaus iššūkis
Ekonominio augimo vaisiai nėra tolygiai paskirstomi tarp dirbančiųjų, o pastaroji krizė dar labiau pagilino prarają tarp turtuolių ir vargšų. Juk nenormalu, kai pusę pasaulio turto valdo daugiau negu 1000 žmonių, o likusiems 7 milijardams lieka pasidalinti kitą pusę. Net nepadoru, kad pasaulyje vienas individas uždirba milijoną kartų daugiau nei kitas jo tėvynainis. Lietuvoje šis skirtumas kur kas kuklesnis – tik 224 kartai, tačiau ir tai yra nenormalu.
Ar „Lietuvos geležinkeliai“ bus apsaugoti nuo privatizavimo?
Ministrų Kabinete niekaip nepavyksta sutarti dėl „Lietuvos geležinkelių“ infrastruktūros atskyrimo modelio, tačiau, pasak susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio, linkstama pritarti jo vadovaujamos ministerijos pozicijai, kuria geležinkelių infrastruktūros valdymas būtų perduodamas įsteigtai naujai antrinei bendrovės įmonei.
A. Butkevičius: geležinkelių atskyrimas – žingsnis privatizavimo link
Vyriausybės užmojai atskirti „Lietuvos geležinkelių" infrastruktūrą, krovinių ir keleivių vežimą yra tiesiausias žingsnis įmonės privatizavimo link. Būtent tokią grobuonišką, tik pelno siekiančią politiką vykdo liberalai ir konservatoriai, pareiškė Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas, opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius.
Primynė uodegą įžūliai „prichvatizacijai“?
Katastrofiškai trūkstant socialinių būstų Biržų rajono savivaldybė ne tik laiko butus tuščius, bet ir leidžia juos privatizuoti sostinėje gyvenantiems anaiptol ne socialiai remtiniems asmenims. Pavyzdžiui, tokia galimybė suteikiama su Europos Sąjungos lėšomis remiamais ir savivaldybėse diegiamais projektais dirbantiems ministerijų klerkams.
Sostinės aukcionas įgauna pagreitį
Vilniaus savivaldybė, pernai atsikračiusi nekilnojamojo turto už 26 mln. litų, tęsia išpardavimą: planuojama atsikratyti ir buvusių vaikų globos namų Valakampiuose, ir kito turto už 15 mln. litų. Tiesa, planuojamų surinkti pinigų nė iš tolo nepakaks skoloms apkamšyti.
Parduos vaikų namus
Vakar Vilniaus valdininkai, sukvietę žiniasklaidos atstovus, nusprendė pasižvalgyti savo darže bei aprodyti visuomenei, ką ketinama privatizuoti.
Privatizavimas vyksta po antklode
Kitąmet Lietuvoje driokstelės grandiozinis privatizavimo sandoris. Koks – težino tik Vyriausybės vadovas ir artimiausia jo aplinka. Mat premjeras Andrius Kubilius užsibrėžęs 2011 metais iš valstybės turto privatizavimo gauti apie 400 mln. litų. Kokį aukso gabalą pardavus tikimasi tokios milžiniškos sumos, nenutuokia nei jo partijos kolegos, nei opozicija, nei Privatizavimo komisijos pirmininkas.
Už buvusią žydų ligoninę Kauno savivaldybė tikisi gauti per 3 mln. litų
Viešame aukcione, kuris įvyks ketvirtadienį, numatyta parduoti prie Kauno pilies stovintį ir keliasdešimt metų nenaudojamą tarpukariu buvusios Žydų ligoninės pastatų kompleksą.
Pardavėja – Kauno miesto savivaldybė – tikisi už šį nekilnojamąjį turtą gauti ne mažiau kaip 3,3 mln. litų. Viliamasi, kad statinius prie pilies netoli Kauno miesto rotušės įsigis investuotojas, kuriam patraukli idėja čia įkurdinti modernų viešbutį. Žinoma, po nuodugnios ir nepigiai kainuosiančios restauracijos.
„Visuomis" – kas jis?
Prabėgus pusantrų metų po naktinės mokesčių reformos šalyje vėl bus karšta. Trečiadienį Vyriausybė turėtų pritarti (arba nepritarti) mįslingos bendrovės „Visuomis Holding Company, AB" įkūrimui, rašo "Lietuvos rytas". Nors bendrovė, kaip teigiama, jau įregistruota Valstybiniame turto registre, kol kas tik menkai užsimenama, kas tas „Visuomis", kuriam gali būti patikėta valdyti visą valstybės, kitaip tariant, visuomenės turtą.
Socialdemokratų sąjunga: A.Kubilius rengiasi naujam privatizavimo etapui?
Pastaruoju metu ūkio ministras kartu su ministru pirmininku pradėjo naują propagandinę kampaniją. Šį kartą puolamos neva neefektyviai ir neskaidriai dirbančios valstybės valdomos įmonės. Bandoma pasiremti pavyzdžiais iš šiaurės šalių, kur valstybės valdomos įmonės sukuria žymiai didesnę BVP dalį. Ir tai daro konservatoriai, kurių rankomis privatizuotos pačios efektyviausios Lietuvos įmonės ( Mažeikių nafta, Lietuvos telekomas ir kt.
Kas iš tikrųjų valdo valstybės turtą?
Vyriausybė užsimojo papildomai privatizuoti 201 objektą ir pelningiausias „Lietuvos geležinkelių“ ir Lietuvos pašto veiklas.
Ūkio ministerijos pristatyta valstybės valdomo turto analizė parodė, kad komercinį turtą valstybė valdo neefektyviai. Apie 300 valstybės įmonių grąža biudžetui per 2009 metus sudarė tik 44,6 mln. litų. Palyginti su Švedija, kur valstybinis turtas duoda 10 procentų grąžą, Lietuvos valstybės turto efektyvumas siekia tik 0,1 procento.
Ginti visuomeninį interesą tampą vis sunkiau
Vilniuje per atkurtos nepriklausomybės periodą netekome nemažai kultūros objektų.
2000 m. lapkričio 16 d. A. Zuoko pasirašytu Vilniaus miesto tarybos sprendimu Nr. 88 ,,Lietuvos" kino teatras įtrauktas į papildomą privatizuojamų objektų sąrašą.
2005 m. – ,,Lietuvos" kino teatras įtrauktas į Lietuvos paraišką, Vilniui siekiant 2009-ųjų Europos kultūros sostinės vardo – nepaisant to, kad tuo metu jau buvo privatizuotas.