priklausomybė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „priklausomybė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „priklausomybė“.
Šie ženklai išduoda, kad jums metas atsisakyti alkoholio: mokėkite atpažinti laiku
Alkoholio vartojimas vis dar giliai įsišaknijęs daugelyje kultūrų ir yra tapęs neatskiriamu švenčių atributu. Ir nors dažniausiai žmonėms atrodo, kad jie valdo situaciją, lengva peržengti ribą tarp saikingo vartojimo ir priklausomybės. Svarbiausia laiku pastebėti ženklus, kurie išduoda, kad jums metas atsisakyti alkoholio, kitaip jo vartojimas gali privesti prie priklausomybės.
Vytautas maldauja padėti susitvarkyti su sugyventine Asta: „Mano pagrindinis noras – ją iškelti“
Vyrui trūko kantrybė – jis prašo padėti išsiskirti ir iškraustyti sugyventinę iš namų. Esą moteris nebeatitaisomai sugriovė savo gyvenimą, tad dalintis su ja namais tapo nebemalonu. Kaip šią situaciją išspręs „TV Pagalbos“ komanda?
Vytautas (vardas pakeistas) nebežino, ko griebtis – tada, kai atrodė, kad sugyventinė Asta (vardas pakeistas) stojasi ant kojų, moteris vėl paslydo. Vyras kentėti daugiau nebegali, maldauja iškraustyti Astą iš namų.
„Mano pagrindinis noras – ją iškelti.
Psichoterapeutas atskleidė, kas nutinka mūsų psichikai, kai geriate alkoholį: to daugelis nežino
Ne paslaptis, kad alkoholis yra viena didžiausių blogybių, nuo kurios galima laisvai tapti priklausomu. Lietuvoje priklausomų nuo alkoholio žmonių statistika liūdina, bet, deja, nebestebina. Gydytojų teigimu, alkoholis daro išties didžiulę žalą tiek žmogaus fizinei, o ypatingai psichinei sveikatai, o nuo psichologinių problemų viskas ir prasideda.
Psichoterapeutas Martynas Marcinkevičius kalbėjo, kad problemos su alkoholio vartojimu prasideda nuo įvairių psichologinių problemų.
Nuo sausio 1 d. mesite rūkyti greitai ir lengvai: išdavė auksinius patarimus
Jei rūkote, tačiau pažadėjote sau, kad nuo sausio 1-osios mesite, yra būdų, kaip palengvinti šį procesą – štai ką reikia žinoti.
Daugiau nei 70 proc. rūkančiųjų sako, kad norėtų nerūkyti, o likusi dalis to tiesiog nepripažįsta.
Jeigu pripažinote sau, kad jums metas mesti rūkyti, svarbu turėti aiškius argumentus, kodėl tai darysite ir žingsnius, kaip šio tikslo sieksite.
Į Rasos namus įsiprašęs sūnus atvykus gelbėtojams įniršo ir ėmė grasinti: „Tu nežinai, ką aš galiu padaryt“
Seniai vaikus užauginusi ir ramybės trokštanti Rasa nebežino, ko imtis. Moteriai baisu gyventi savo pačios namuose, nes į juos priėmė į bėdą patekusį sūnų. Situaciją aiškinosi „TV Pagalbos“ komanda.
Rasa (vardas pakeistas) atvira – ji skųstis nemėgsta, tačiau šįkart pati nebežino, kaip išspręsti susidariusią situaciją. Jaunėlis moters sūnus Algirdas (vardas pakeistas) gyvenimą namuose pavertė pragaru.
„Aš negaliu savo gyvenimo gyvent“, – guodėsi moteris.
Tikros žmonių istorijos, kaip gyvenimą sugriovė alkoholis: lūžis viską apvertė aukštyn kojomis
Alkoholizmas Lietuvoje yra viena iš didžiausių socialinių problemų, apie kurią reikia nenustoti kalbėti. Egzistuoja įkvepiančių istorijų, kada priklausomi nuo alkoholio vyrai ar moterys pasiekia visišką dugną savo gyvenimuose, bet sugeba iš jo išlipti.
Moteris 20 metų buvo priklausoma nuo narkotikų: parodė, kaip atrodo po 6 metų blaivybės
Moteris, kuri 2018 m. buvo laidos „The Jeremy Kyle Show“ viešnia, praėjus šešeriems metams po to, kai pirmą kartą pasirodė prieštaringai vertinamoje pokalbių laidoje, atrodo neatpažįstama, nes kreipėsi pagalbos, kad įveiktų priklausomybę nuo narkotikų.
Michelle Wallace, buvusi sekso paslaugų teikėja iš Walsallo, 2018 m. buvo laidos viešnia. Ji buvo įklimpusi į 20 metų trukusią priklausomybę nuo heroino, todėl jos dukra nusprendė kreiptis pagalbos.
Naudojate pažinčių programėles? Turi jums liūdnų žinių
Daugelis viengungių bando draugiją rasti pažinčių programėlėse. Tačiau krentantis tokių aplikacijų populiarumas ir bendras nusivylimas rodo, kad šiuolaikinės pažintys išgyvena krizę.
Justina Antropik, „Tele2“ skaitmeninio turinio vadovė, sako, kad pažinčių programėlės gali sukelti priklausomybę, nes visaip siekia išlaikyti vartotojus ir gauti pajamų.
20-metis Justas dėl savo problemų kaltina draugus: „Aš nespėju išsiblaivyt, man vėl siūlo“
Brigita ir Justas taip giliai įklimpo alkoholio liūne, kad nebežino, kaip sau padėti. Esą labai kenkia tai, kad geria visi aplinkiniai. Kokią išeitį pasiūlys „TV Pagalbos“ komanda?
Jauna pora nebežino, ko griebtis – abu jie įklimpę į alkoholio liūną ir niekaip negali iš jo išsivaduoti. Į „TV Pagalbą“ pora pirmą kartą kreipėsi prieš kelis mėnesius.
Aiškėja, kaip Kaune susižalojo mergina: bandė pabėgti vos po 10 valandų priklausomybės ligų skyriuje
Šešiolikmetės kaunietės planas pasprukti nuo gydymo priklausomybės ligų centre vos nesibaigė tragedija. Paauglė sugebėjo atsidaryti be rankenų esančias balkono duris, stogais pabėgo iš įstaigos ir nušoko nuo kelių metrų pastato.
Šokdama mergina patyrė lūžius, tačiau sugebėjo nubėgti dar keliasdešimt metrų, kol suklupo iš skausmo. Dabar ji gydoma Kauno klinikose.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
REKLAMA
REKLAMA
Sigitos istorija sugraudino Gerdą Žemaitę: „Aš nemačiau kelio per ašaras“
Dėl netinkamo tėvų gyvenimo būdo 7 atžalos buvo išskirtos dar vaikystėje. Po 40-ies metų Sigita ryžosi ieškoti savo jaunėlės sesers. Jautrus susitikimas – „TV Pagalbos“ reportaže.
Sigitos vaikystė daugiavaikėje šeimoje nebuvo laiminga. Nei tėvui, nei motinai jų 7 vaikai nerūpėjo, rūpėjo tik tenkinti savo poreikius ir priklausomybę alkoholiui. Tad vaikai užaugti turėjo savarankiškai ir labai anksti.
„Vaikų likimai yra sudaužyti, gyvenimai sulaužyti“, – tikino Sigita.
4 stadijos vėžį ir dūrį į širdį išgyvenęs Lietuvos čempionas patyrė dar vieną smūgį: „Man jau užteko“
18 metų jaunuoliui mirties nuosprendis buvo ne 4-os stadijos vėžys ir ne dūris į širdį, o žodžiai: nebegalėsi sportuoti. Sprendimo, kurį priėmė tai išgirdęs, jis gailisi iki šiol. Sukrečianti istorija – „TV Pagalbos“ reportaže.
26-erių buvęs kovotojas šiandien savo veidą slepia po kaukę, jam gėda dėl to, kokį sprendimą priėmė po to, kai išgyveno du labai stiprius likimo smūgius.
Žuvus garsiam 31-erių atlikėjui – žinia lietuviams: pastebėkite šiuos ženklus laiku
Pasaulį apskriejus žiniai apie buvusio „One Direction“ grupės nario Liamo Payne’o (31) žūtį Argentinoje iškritus iš trečio viešbučio aukšto, aiškėja naujos aplinkybės – prieš mirtį jis elgėsi keistai, o viešbučio darbuotojai jam kvietė policiją.
31 metų buvusi vaikinų grupės „One Direction“ žvaigždė vakar iškrito iš trečiojo viešbučio „Casa Sur Palmero“ aukšto Buenos Airėse, Argentinoje.
Vido namuose vakarėlius rengianti Gitana netrykšta noru gydytis: „Aš myliu jį, o jis veja mane kaip šunį“
Vyrui galutinai išseko kantrybė – sugyventinė jo paties namuose rengia vakarėlius ir trukdo ramiai ilsėtis. Negana to, esą neatlieka savo pareigų – nepagamina pietų iš darbo grįžusiam vyrui. Poros konfliktas – „TV Pagalbos“ siužete.
Vidas į „TV Pagalbą“ kreipėsi prašydamas padėti atsikratyti sugyventine Gitana, nes ji esą nuolat geria įsitaisiusi jo namuose ir gyvena iš vyro kišenės.
Įspėja apie Švedijoje naudojamą alternatyvą rūkymui: gali sukelti daugybės rūšių vėžį
Švedijoje itin paplitusi prekė, kurią pardavėjai pateikia kaip alternatyvą rūkymui yra Lietuvoje nelegalus, jaunimo pamėgtas snusas. Tai yra mažas tabako maišelis, dedamas po viršutine lūpa. Visgi, specialistai įspėja, kad tai – pavojinga, sveikatai kenkianti ir Lietuvoje uždrausta medžiaga.
Švedija didžiuojasi statistika, kad šalyje tabako gaminius rūkančių žmonių yra rekordiškai mažai. 2024 m. Europos Komisijos atlikto tyrimo duomenimis nustatyta, kad beveik ketvirtadalis (24 proc.
Mindaugas Grudzinskas atvirai prabilo apie priklausomybę: siunčia žinią visiems
Mindaugo Grudzinsko vardas girdėtas daugeliui – ne kartą viešai aptarinėti jo santykiai ir skyrybos, tačiau mažai kas žino apie tai, ką jis išgyvena dabar: susidūręs su priklausomybe alkoholiui vyras išdrįso kreiptis pagalbos ir šiuo metu gydosi klinikoje Vokietijoje.
Daugumos rūkančiųjų priklausomybė prasideda nuo klasikinių cigarečių
Naujausio Eurobarometro tyrimo duomenimis, kovojant su rūkymu Lietuva juda priešinga kryptimi negu Europos Sąjunga (ES). Lyginant 2021 ir 2024 metais paskelbtų tyrimų duomenis, paaiškėjo, kad rūkymo mastai Lietuvoje išaugo iki 29 procentų (1 proc. punktu), o vertinant bendrą ES statistiką rūkymas mažėjo 1 procentiniu punktu iki 24 procentų.
Nuo 2020 m. dalis respondentų teigiančių, kad niekada nerūkė, padidėjo 14-oje ES šalių.
Giedrei atsibodo alkoholį gerti kiekvieną savaitgalį: siunčia žinią visiems
Artėjantis savaitgalis daugumą vilioja šiltais pasibuvimais su draugais, gardžiu maistu ir alkoholinių gėrimų taurėmis. Taip atrodydavo ir 36-erių vilnietės Giedrės Šeputytės savaitgaliai, kuriuos prieš 6-erius metus moteris nusprendė pakeisti. Iš savo susitikimų su draugais ji išbraukė esminį komponentą – alkoholį.
Giedrė papasakojo, kodėl iš savo gyvenimo išbraukė alkoholinius gėrimus, kokias gėrimų alternatyvas naudoja dabar ir ką patartų kitiems, kurie norėtų atsisakyti alkoholio.
Sauliaus gyvenimas slysta jam iš po kojų – savaitę gyvena automobilyje
Sauliaus mylimoji griežtai užtrenkė jam namų duris. Vyras savaitę gyvena automobilyje ir galiausiai suprato, kad nori keistis ir gydytis nuo priklausomybės alkoholiui. Padėti grąžinti Sauliaus gyvenimą į vėžes nuvyko „TV Pagalbos“ gelbėtojas Žilvinas Žitkus.
Saulius automobilyje gyvena jau savaitę. Anot vyro, jis pats nepajuto, kaip jo gyvenimas pradėjo ristis žemyn, o sustoti niekaip nepavyksta. Jis pasakojo, kad piktnaudžiauti alkoholiu pradėjo po sesers mirties.
„Negaliu sustoti.
Regina svečiuose gyvena jau 40 metų, bet vis dar priekaištauja: „Kodėl tu man nepadedi?“
Moteris – neviltyje. Jos namuose 40 metų gyvena svetima moteris, negana to, ji traukia namų šeimininkę į priklausomybę, nuo kurios ši visai neseniai išsivadavo. Sudėtinga istorija – „TV Pagalbos“ reportaže.
Regina prieš 40 metų apsigyveno draugės ir jos dukros namuose. Šiuo metu jos draugė jau iškeliavo anapus, todėl Regina gyvena su jos dukra. Pastarosios kantrybės taurė persipildė, todėl ji nedelsiant reikalauja pokyčių.
Alkoholizmo gydymas hipnoze – ar tai veiksminga?
Sergej Gorškov – hipnoterapeutas, padedantis žmonėms išsivaduoti iš alkoholizmo liūno psichokodavimo ir regresinės hipnozės pagalba. Specialistas teigia, kad alkoholizmas - tai jausmų ir emocijų liga, todėl negali būti vienos stebuklingos tabletės jai pagydyti. Kokią pagalbą gali gauti alkoholizmu sergantis žmogus? Priklausomybę nuo alkoholio turintys žmonės gali lankyti psichiatrus ir gauti raminamųjų vaistų.
Brangs alkoholis, bet gyventojai – skeptiški: „Gėrė ir gers, ir paskutinius centus pragers“
Kasmet vis daugiau kainuojantis alkoholis brangs ir toliau – vidutiniškai po 5–10 procentų artimiausius trejus metus. Tokį siūlymą Seimui parengė Finansų ministerija.
Pasak ministrės Gintarės Skaistės, pagrindinis tikslas yra paskatinti žmones mažiau gerti, visgi, kad tai suveiks, mažai tiki ir kalbinti praeiviai, ir dalis ekonomistų.
Ruošia naujus ribojimus lošimams – grėstų baudos iki milijono eurų
Finansų ministerija siūlo griežtinti azartinių lošimų kontrolę, o už pažeidimus lošimų organizatorius grasina bausti iki milijono eurų siekiančiomis baudomis. Lošimo namuose, automatų ir bingo salonuose darbuotojai turės stebėti lošėjus ir nutraukti lošimą, jei lošėjas atrodys savęs nebekontroliuojantis.
Lošimų organizatoriai neprieštarauja probleminių lošimų prevencijai, tačiau perspėja, kad nauji ribojimai lošėjus gali pastūmėti į nelegalius lošimus, kurių niekas nesukontroliuos.
Prakalbo apie didžiulę Lietuvos piktžaizdę: iš pradžių ramina, o tada smogia priklausomybė
Lietuva jau ne vienus metus linksniuojama kaip viena iš labiausiai į priklausomybę nuo raminamųjų vaistų įklimpusių Europos šalių. Gydytojai negailestingi – į šį liūną gali įgrimzti tiek darbingo, tiek vyresnio amžiaus žmonės, o pagyti gali būti sunkiau nei nuo priklausomybės narkotikams.
Tiesa, specialistai įžvelgia ir šviesą tunelio gale, mat sugriežtinus šių vaistų pardavimo tvarką jau matomi rezultatai į teigiamą pusę.
Šie ženklai išduoda, kad jums metas atsisakyti alkoholio: pastebėkite laiku
Neretai šeima tampa neramu, kuomet jų artimasis pradeda nesaikingai vartoti alkoholį. Dėl to svarbu suprasti, kokie ženklai išduoda priklausomybę nuo svaigiųjų gėrimų. Apie tai naujienų portalo tv3.lt skaitytojams papasakojo Respublikinio priklausomybių ligų centro Klaipėdos filialo Minesotos skyriaus vedėja Agnė Stražinskienė.
Skyriaus vedėja atskleidė, kada artimiesiems reikėtų sunerimti. Anot A. Stražinskienės, priklausomybė nuo alkoholio pasižymi tuo, kad žmogus pasikeičia iš esmės.
Stepukoniui pralošus milijonus įspėja visus: tai žinoti būtina
Netyla kalbos apie skandalą, kai buvęs „BaltCap“ partneris Šarūnas Stepukonis pralošė ne mažiau nei 20 mln. eurų. Teigiama, kad jis lošė daugiau nei penkerius metus. Tai iškėlė opią priklausomybės nuo azartinių lošimų problemą.
Priklausomybė nuo azartinių lošimų dažnu atveju gali būti iškart nepastebima.
Apsipirkinėjimas internetu, žaidimai, socialiniai tinklai: tūkstančiams gyventojų mokslininkai turi liūdnų žinių
Naujausių pasaulinių tyrimų mokslinės apžvalgos skelbia, kad pagalbos dėl probleminio interneto naudojimo – priklausomybės – gali prireikti jau kas dešimtam interneto naudotojui. Lietuvos visuomenės priklausomybę internetui imasi tirti trys didieji Lietuvos universitetai. Kada interneto vartojimas tampa problema? Ir kaip Lietuvos mokslininkai tirs žmones? Pasakoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų instituto mokslininkė dr. Vilma Jakienė.
Pamatę garsaus serialo aktorių gerbėjai neslėpė susirūpinimo: nebeprimena savęs
Trečiadienį Londone viešumoje pasirodęs garsaus serialo „Peaky Blinders“ aktorius Paulas Andersonas atrodė toli gražu nepanašus į savo televizijos personažą Artūrą Šelbį ir gerbėjams sukėlė susirūpinimą – jis visiškai nebeprimena savęs.
48-erių aktorius vilkėjo storą kreminės spalvos paltą ir leopardo rašto džemperį su gobtuvu, džinsus ir sportinius batelius, kai keliavo iš kepyklos pasiimti pyrago.
Pinskuvienė siunčia svarbią žinią: „Kreipiuosi tiesiogiai reikalaudama“
Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė kreipėsi į širvintiškius nelikti abejingais pamačius netinkamą nuo alkoholio apsvaigusių asmenų elgesį. Merė ragino žalingų įpročių turinčius gyventojus ne tik nevartoti svaigiųjų gėrimų viešose vietose, bet ir atsikratyti ydingų įpročių.
Širvintų rajono merė teigė perdavusi policijai iš gyventojų gautą informaciją apie nederamą elgesį viešose vietose ir priminė, kad apie tai reikia pranešti bendruoju pagalbos telefonu.
Nuo šios ligos Lietuvoje kenčia daugybė žmonių: kad reikėjo gydytis, visi suprato po sukrečiančios patirties
Gydymas nuo priklausomybės lošimams – sudėtingas ir ne visiems finansiškai prieinamas. Tačiau, pasak specialistų, problema didelė. Sukrečiančios lošimų istorijos, pasibaigusios nelaimingai, ekspertams kelia klausimą, ar nuo priklausomybių tikrai stengiamasi žmones apsaugoti, ar iš jų pasipelnyti.
„Aš esu“ priklausomų žmonių bendruomenės vadovas Kęstutis Dvareckas pasidalino istorija, kai nuo lošimų priklausomas žmogus atvyko su artimaisiais gydytis.
Metantiems rūkyti – speciali pagalbos linija: kiek tai kainuos visiems gyventojams?
Norintieji mesti rūkyti jau gali skambinti į specialią pagalbos liniją. Atsiliepęs specialiai apmokytas specialistas patars, kaip atsikratyti žalingo įpročio. Rūkoriai gali gauti penkias konsultacijas, kurių pirmoji gali trukti iki 45 minučių, kitos iki 20-ies.
Paskambinęs į pagalbos liniją žmogus taip pat gaus praktinių patarimų, kaip susiplanuoti metimą, ką daryti, kad nesinorėtų rūkyti.
Rūko kone trečdalis lietuvių
Lietuvoje rūko kas trečias suaugęs žmogus.
Dėl priklausomybės Andriaus atsisakė net tėvai: 1 dalyko sau neatleis niekada
Vos sulaukus pilnametystės į narkotikų liūną įklimpęs dabar 42-ejų Andrius Sinkevičius prarado viską – sveikatą, gražiausius gyvenimo metus, darbus ir galimybę mokytis, o dėl vieno kaltę jaučia iki šiol – kai galėjo išgelbėti mirštančią močiutę, išskubėjo ieškoti dozės.
Jau 14 metų jo gyvenimas visai neprimena senojo – Andrius visus tuos metus nebevartoja narkotikų, atrado tikėjimą ir liudija kitiems apie tai, kad yra kitas gyvenimo kelias, vedantis į šviesesnį rytojų.
Šie ženklai išduoda, kad esate priklausomas: pastebėkite laiku
Šiomis dienomis vis labiau aktualėja prikausomybės nuo narkotinių medžiagų tema. Dėl šios priežasties svarbu atpažinti ir laiku suteikti pagalbą narkotikus vartojantiems žmonėms.
Pirmiausia, reikia žinoti, kokia požymiai būdingi šiai priklausomybei.
Pasakė, kaip greitai mesti rūkyti: padės daugeliui
Norintiesiems mesti rūkyti netrukus pradės veikti speciali pagalbos telefoninė linija 1819. Specialistai gyventojus konsultuos nemokamai, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija
Linija veiks darbo dienomis, nuo 11 iki 19 val., savaitgaliais – nuo 11 iki 14 val.
Norinčius mesti rūkyti konsultuos penki pagal specialią moksliniais įrodymais grįstą metodiką apmokyti specialistai.
Pažangos projektas „Nacionalinė metimo rūkyti pagalbos telefoninė linija“ bus vykdomas iki 2029 metų pabaigos.
Putinas žaidžia pavojingą žaidimą: ekspertai įspėja dėl per didelės priklausomybės nuo Kinijos
Nors Vladimiras Putinas ir pabrėžė glaudžius šalių ryšius, ekonomistai perspėja, kad Rusija gali tapti pernelyg priklausoma nuo Kinijos prekybos srityje. Po to, kai Vakarai pritaikė Rusijai sankcijas, ši suskirstė pasaulį į draugiškas ir nedraugiškas šalis, pirmajai grupei siūlydama palankias prekybos sąlygas savo eksportui, iš kurių svarbiausios – nafta ir dujos.
Aiškėja serialo „Draugai“ žvaigždės mirties aplinkybės: ekspertai pateikė detales
Tragiškai žuvęs „Draugų“ serialo žvaigždė Matthew Perry spalio 28 d. buvo rastas negyvas namie sūkurinėje vonioje, tačiau skrodimas atskleidė, kad jo organizme buvo ketamino.
Atliktas Matthew Perry mirties priežasties tyrimas atskleidė, kad jo organizme buvo pakankamai ketamino, kad operacijos metu toks kiekis galėtų žmogų privesti iki sąmonės netekimo, rašo mirror.co.uk.
Anūkų nesulaukianti moteris vis dar globoja savo 30-metį sūnų: „Aš pramerkiu akis ir jos pilnos ašarų“
Motina ilgai tikėjo savo sūnumi, tačiau nusprendė prašyti pagalbos. Vyras sėdi mamai ant sprando ir griauna visas viltis sulaukti anūkų.
Pensinio amžiaus moters sūnus jau peržengė trečią dešimtį, bet dar vis gyvena su ja. Nors Rimvydas kartais važiuoja uždarbiauti į užsienį, vos grįžęs pas mamą neleidžia jai ramiai miegoti. Moteris pasakojo, kad jos sūnus – supančiotas priklausomybės nuo alkoholio.
„Ribos turi būt“, – įsitikinusi mama.
Alkoholis sugriovė vilniečių šeimą: nuo tėvų atskyrė 4 vaikus
Teisme išnagrinėtas prašymas nuo alkoholiu piktnaudžiaujančių tėvų atskirti 4 vaikus. Nagrinėjant šią bylą paaiškėjo daug skaudžių aplinkybių, kurios neleido suabejoti, kad vaikams bus geriau gyventi atskirai nuo tėvų.
Į teismą kreipėsi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovai. Jie prašė neterminuotai apriboti tėvų valdžią 4 vaikų atžvilgiu.
Vaiko teisių atstovai siekė, kad vaikai būtų atskirti nuo gimdytojų.
Šis gydymo būdas šiurpina gydytojus – ragina kuo greičiau atsisakyti: sumoka šimtus eurų, o problema lieka
Nors Lietuvoje kodavimas nuo alkoholio vartojimo yra nelegalus, internete apstu skelbimų apie šias paslaugas. Daugybė lietuvių susigundo šiuo sovietmečiu išpopuliarėjusiu priklausomybių gydymo būdu ir už nemenkus pinigus patikti savo sveikatą pseudospecialistams. Medikai skambina pavojaus varpais ir įspėja – tokia praktika yra ne tik neveiksminga, bet ir žalinga.
Vartojančio paauglio mama sako atvirai: „Gavau vienintelį dalyką, kad aš labai bloga mama, blogai auklėju vaiką“
Tavo vaikas pradėjo vartoti narkotikus – tai tik tavo šeimos tragedija, skundžiasi su priklausomybe kovojančių vaikų tėvai. Vietoj pagalbos jie sako sulaukiantys priekaištų, kad netinkamai išauklėjo vaikus. Šiuo metu Vilniuje net nėra, kur guldyti nuo priklausomybės pasveikti norinčių vaikų.
Nekalta pramoga atrodęs veipinimas, kitaip sakant tabako su neaiškiomis priemaišomis garinimas, paaugliui, pavadinkime jį Kęstučiu, greitai tapo rimta bėda.
Mėgstate pornografinius filmus? Turi jums blogų žinių
Galbūt žmonės nenori to pripažinti, bet dauguma jų žiūri pornografiją. Ekspertai sako, kad per dažnas pornografijos žiūrėjimas gali tapti problema.
Tobulėjant technologijoms, suaugusiesiems skirtas turinys tampa vis prieinamesnis, o šiais laikais jis netgi pritaikytas moterims. Žmonės vis mieliau pasineria į seksualias fantazijas, rašo dailystar.co.uk.
Šie ženklai išduoda, kad jums metas atsisakyti alkoholio: pastebėkite laiku
Praėjusią savaitę lietuviai turėjo daugiau nedarbo dienų, nei įprasta, o Vėlinės, kai prisimenami išėjusieji anapus, tampa proga giminėms susirinkti pabendrauti ne tik prie valgiais, bet ir gėrimais nukrautų stalų.
Darbdaviai jau anksčiau yra pastebėję, kad nedarbo dienos ar ilgieji savaitgaliai gali pakenkti kai kurių žmonių gebėjimui grįžti į įprastą rutiną, o policijos pareigūnai ir medikai žino, kad veikiausiai esant laisvadieniams tarnybų pagalbos reikės daugiau.
Atskleidė auksinius patarimus, kaip mesti rūkyti: padės daugeliui
Lapkričio 16-ąją minėsime Tarptautinę nerūkymo dieną, o jai artėjant, psichiatras Adomas Bieliauskas pasakoja, kokią žalą ši priklausomybė daro sveikatai bei atskleidžia efektyviausius rūkymo metimo būdus.
A. Bieliauskas sako, kad rūkymas labai neigiamai veikia sveikatą: sutrumpina gyvenimo trukmę maždaug apie dešimt ar daugiau metų.
„Visgi rūkantys žmonės neišsigąsta, kad gali numirti 10 ar daugiau metų anksčiau nei nerūkantys.
Iš liūno besikapstančiam Mindaugui – išeitis tik viena: „Žmogus mato, kad šūdas gaunasi ir dirba nelegaliai“
Mindaugas nuo narkotinių medžiagų bei alkoholio švarus jau nuo šių metų sausio, bet jo sveikimo procesas buvo labai sudėtingas, nes vyras vis atkrisdavo. Šiuo metu vyras dirba plataus profilio statybininku, bet turi daugiau nei 10 tūkst. eurų skolų, todėl darbuojasi nelegaliai, sąskaitą turi atsidaręs užsienio banke ir jokių skolų nemoka.
Butkutės vyrą skandinanti byla atvėrė Lietuvos piktžaizdę: medikai perspėja dėl raminamųjų vaistų
Lietuvoje garsiai aptarinėjama skandalingoji byla, kurios dėmesio centre atsidūrė dainininkės Džordanos Butkutės sutuoktinis Elegijus Strasevičius. Vyras mina teismo slenksčius, nes yra vienas kaltinamųjų baudžiamojoje byloje dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu. Aiškėja, kad E. Strasevičius kaltinamas dėl vaistinių preparatų, jis neturėjo tikslo platinti, laikė didelį kiekį medžiagų. Tai pripažino.
Duodate vaikams mobilų telefoną? Turi jums labai liūdnų žinių
Šiuolaikinėje visuomenėje technologijos tampa neišvengiama kasdienybės dalimi ir tai gali paveikti visus šeimos narius, ypač vaikus. Apie tai, kaip kartais tėvai gali nesusimąstyti, kokią žalą jų naudojimasis technologijomis gali padaryti vaikų psichologinei būsenai ar augimo procesui, tv3.lt naujienų portalui pasakoja psichologė Viktorija Bartkutė-Vyšniauskienė.
Iš priklausomybės liūno išlipęs kunigas atskleidė šokiruojančią tiesą: „Sunkiausia buvo laidoti 11-oką“
„Žmonės jaučia pamatinį nesaugumą. Kartais jie nori užmiršti ir neturi įgūdžių išspręsti emocinių problemų. Tada griebiasi taurelės, tablečių. Tai akimirkai nori nustoti jausti, galvoti. Žmonės bijo kažkur eiti, verda savo sultyse, negatyviuose išgyvenimuose“ – taip priklausomybės problemą įvardija Kęstutis Dvareckas, kunigas, šiuo metu su kitais „Aš Esu“ bendruomenės darbuotojais padedantis priklausomiems žmonėms gyventi su priklausomybės liga.
Slogą gydote purškalu? Įsidėmėkite 3 ženklus, kada turėtumėte kuo greičiau liautis
Nesibaigiantis nosies užgulimas ar nuolat varvanti nosis – šie simptomai gali signalizuoti ne tik apie rudeninį peršalimą, bet kartais netgi apie priklausomybę nosies purškalams. „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė įvardija, kad dažniausiai tokia priklausomybė išsivysto nuo neteisingo nosies purškalo vartojimo, o tam gali pakakti vos 3 dienų. Ji įvardija, kaip atpažinti šią priklausomybę bei kaip ją gydyti.
Artimasis geria per daug alkoholio? Pasakė, ką turite daryti
Priklausomybė yra reiškinys, kuris susideda iš biologinių, socialinių ir psichologinių veiksnių. Kai artimoje aplinkoje atsiranda priklausomybę turintis žmogus, gali iškilti sunkumų, siekiant suprasti kaip teisingai pasielgti ir kur ieškoti reikalingos pagalbos.
Psichozės, sąmonės netekimas ar mirtis: net specialistai pakraupę dėl plintančių naujų medžiagų
Lietuviai vis dar nevengia vartoti alkoholinių gėrimų ar kitų psichoaktyviųjų medžiagų. Viešoje erdvėje plinta informacija, kad paaugliai narkotines medžiagas gali įsigyti net mokyklose, tačiau pasekmės būna itin skaudžios. Jauni žmonės ne tik nesugeba patirti pilnavertiško gyvenimo, bet susiduria ir su psichinėmis problemomis, sutrinka sveikata. Ekspertai praneša, kad situacija jaunimo tarpe dėl narkotinių medžiagų vartojimo šiuo metu reikalauja ypatingo dėmesio.