prieskonis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „prieskonis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „prieskonis“.

Neišmeskite česnako lukštų: nustebsite, kur pravers

Virtuvės šefas teigia, kad visi neteisingai lupame česnakus, nes galiausiai jų išmetame per daug, o teisingas būdas visiškai nepalieka atliekų ir jį lengva atlikti. Česnakas yra universali daržovė, naudojama kaip prieskonis viso pasaulio patiekalams. Tačiau, nesvarbu, ar kelias skilteles dedate į makaronų patiekalą, ar kepate česnakinę duoną, ar naudojate jį kariui, sriuboms ar makaronams gardinti, matyt, lupate jį neteisingai.
2024-01-08

Įberkite šių miltelių į kavą: riebalai degs savaime

Žmonės savo kavą skanina įvairiais produktais – grietinėle, pienu, cukrumi. Visgi, kartais tokie netikėti produktai kaip cinamonas ar kiti prieskoniai gali pagerinti kavos skonį. Be to, cinamono miltelių įbėrus į kavą pastebėsite neįtikimą rezultatą, nes riebalai ims degti savaume. Antioksidantai paprastai siejami su vaisiais ir daugeliu kitų maisto produktų, tačiau cinamonas turi daug gydomųjų antioksidantų.
2023-10-15

Šį prieskonį vadina ilgaamžiškumo paslaptimi: ragina išbandyti

Nors cinamonas geriau žinomas kaip saldus ingredientas, suteikiantis malonų skonį skanėstams, šis prieskonis nuo seno naudojamas kinų medicinoje. 2 tipo diabetas yra lėtinė liga, kuriai būdingas nenuspėjamai šokinėjantis cukraus kiekis kraujyje. Gliukozės kiekį kraujyje būtina kontroliuoti ištisus metus, ne išimtis ir šventinis laikotarpis. Nekontroliuojamas gliukozės kiekis kraujyje gali sukelti daugybę sveikatos problemų.
2022-12-16

Šį prieskonį laiko aukso vertės: jo nauda organizmui neišmatuojama

Terminas „demencija“ apibūdina grupę ligų, kurioms būdinga laipsniška smegenų funkcijų degeneracija. Šia liga sergančių žmonių neuronai pažeidžiami ir miršta visose smegenyse, o ryšys tarp šių neuronų nutrūksta, todėl organo sritys susitraukia. Laimei, tam tikri ciberžolėje esantys junginiai gali skatinti naujų neuronų augimą smegenyse.
2022-08-29

Šis prieskonis gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje: įsidėmėkite jį

Dietos svarba gydant diabetą yra neginčijama. Deja, nė vienas maisto produktas negali pasiūlyti visų maistinių medžiagų, būtinų optimaliai sveikatai. Tačiau kai kurie moksliniai tyrimai susiejo tam tikrus maisto produktus su mažėjančiu cukraus kiekiu kraujyje. Visų pirma, vienas prieskonis padėjo sumažinti cukraus kiekį kraujyje 30% vos per 40 dienų. Yra daugybė įrodymų, kad diabeto našta didėja kartu su nutukimu.
2021-11-15

1 prieskonis gali numalšinti nugaros skausmus: turėkite jį namuose

Pakeitus dietą, įtraukiant daugiau maisto produktų, turinčių daug priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių, galima sumažinti sąnarių skausmą ir uždegimą. Jei skauda nugarą, dietos keitimas gali būti veiksminga natūrali priemonė skausmui numalšinti. Nugaros skausmo gydymas gali būti labai paprastas, tereikia į savo racioną įtraukti vieną įprastą prieskonį, rašo express.co.uk. Nugaros skausmas yra dažnas daugelio britų nusiskundimas, ypač senstant.
2021-11-05

Pataria dažniau naudoti šį prieskonį: padės ir kūno linijoms, ir sveikatai

Cinamonas – prieskonis, kuris dažniausiai naudojamas įvairiems kepiniams, desertams gaminti. Tačiau apžvelgus naujausių mokslinių tyrimų duomenis, aiškėja, kad verta šiuo prieskoniu gardinti kuo daugiau patiekalų. Cinamonas gali praturtinti ne tik įmantrius desertus, bet ir kasdienius patiekalus: keptus obuolius, rytinę avižų košę ar varškę, valgomą vakarienei. Apžvelkime priežastis, kodėl naudinga dažniau vartoti cinamoną.
2020-12-07

Pakeiskite cukrų kavoje šiuo prieskoniu: kūnas jums padėkos

Daugelis iš mūsų nepradeda dienos be kavos. Gardžios kavos puodelis ne tik prabudina iš miego, bet ir suteikia jėgų ir net pakelia nuotaiką apniukusį rytą.  Jeigu norite šio to naujo, išmėginkite kavą su cinamonu. Šį prieskonį dietistai ir mitybos specialistai giria už jo teikiamas naudingas savybes.  Cinamonas garsėja kaip prieskonis, galintis normalizuoti cukraus kiekį kraujyje, sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką, apsaugo nuo staigaus cukraus šuolio.
2019-07-03

Rinkitės šį prieskonį: gerina virškinimą ir dar stiprina skrandį

Kmyninis kuminas – vienmetis salierinių šeimos augalas. Kumino sėklos yra pailgos ir gelsvai rudos, panašios į mums įprasto kmyno, tačiau stambesnės ir šviesesnės. Kuminas yra įaugęs į Indijos, Vidurio ir Artimosios Azijos, Pietų Europos, Šiaurės Afrikos bei Lotynų Amerikos virtuves. Jo aromatas šildantis, intensyvus, stiprus, šiek tiek karstelėjęs. Kmyninis kuminas gerina virškinimą, stiprina skrandį, padeda nuo vidurių pūtimo, žarnyno dieglių, virškinimo sutrikimų.
2019-06-17

Kasdien vartokite šį prieskonį: apsaugo net nuo vėžio

Auksiniu prieskoniu vadinama ciberžolė vertinama visame pasaulyje. Mokslininkai ir medikai sutartinai tvirtina, kad Azijoje ir Centrinėje Amerikoje augantis prieskonis – aukso vertės kiekvienam iš mūsų. Ir ne tik dėl spalvos: ciberžolė yra itin vertinama dėl naudingų savybių. Skelbiama, kad šis prieskonis yra bene sveikiausias visame pasaulyje: jame yra daug omega-3 riebalų rūgščių, taip pat daug vitaminų ir mineralinių medžiagų.
2018-12-20
REKLAMA
REKLAMA

Protu nesuvokiamas reginys: apsvaigę nuogi kaliniai kovėsi it šunys

Socialiniuose tinkluose plinta nejaukus vaizdo įrašas iš įkalinimo įstaigos. Nuo narkotinių medžiagų apsvaigę kaliniai įamžinti besielgiantys it išprotėję. Trumpame vaizdo įraše matyti, kad kaliniai negalėjo savęs suvaldyti, mat jie buvo apsvaigę nuo sintetinio narkotiko, vadinamo „Prieskoniu“. Nuogi nusikaltėliai raitėsi ant grindų, lojo bei urzgė it šunys. Savikontrolę praradę nusikaltėliai buvo įamžinti slaptu mobiliuoju telefonu, prasineštu į kamerą.
2018-07-01

Ši natūrali priemonė apsaugo nuo vėžio: vartokite kasdien

Ciberžolė, nuo seno žinoma dėl puikių savo skonio savybių, šiuo metu yra vienas iš labiausiai tyrinėjamų priešvėžinių augalų. Teksaso medicinos centro (JAV) duomenimis, kurkumino ekstraktas skatina būtent vėžinių ląstelių žūtį, nepažeisdamas sveikųjų ląstelių. Kurkuma taip pat potencialiai gali užkirsti kelią onkologiniams susirgimams. Nepažeidžia sveikųjų ląstelių Kurkuminas – geltonas pigmentas, išgaunamas iš ciberžolės, yra vienas iš trijų žinomų šio augalo kurkuminoidų.
2018-06-26

Vartokite šį prieskonį kasdien. Apsaugo net nuo vėžio

Ciberžolė. Sveikatos specialistai sako, kad šį žodį turi įsiminti visi, besirūpinantys sveikata ir gera savijauta. Nuo neatmenamų laikų ciberžolė buvo vadinama vienu naudingiausių prieskonių. Šiuo metu šis augalas išgyvena tikrą atgimimo laikotarpį. Medicina ciberžolę atrado XVII amžiuje, kai Indijos tyrėjai nustatė, kad šis prieskoninis augalas veikia kaip antioksidantas ir pasižymi uždegimą slopinančiu poveikiu.
2018-03-26

Kava su 1 ypatingu prieskoniu: šis receptas nepaliks abejingų

Atėjus šaltajam sezonui, karšti gėrimai tampa labai populiarūs. Ne išimtis – kvapni kava, be kurios dažnas neįsivaizduoja ir savo kasdienybės. Tad kaipgi paruošti kavą, lyg šią būtų pagaminęs profesionalus barista? Anot Gyčio Šapokos, „Coffee Hill Anykščiai“ vadovo, reikia vadovautis keliomis paprastomis taisyklėmis. O pasirinkti produktai ir žiupsnelis fantazijos – atneš norimą ir puikų rezultatą. „Kavos gaminimų būdų yra labai įvairių.
2017-12-20

Per daug cinamono gali pakenkti kepenims

Artėjant Kalėdoms, dažna šeimininkė ruošia įvairiausius patiekalus su cinamonu. Cinamonas – prieskonis, gaunamas iš Cinnamomum genties medžių vidinės žievelės, naudojamas tiek saldžių ir pikantiškų patiekalų gamyboje. Turėtume žinoti, kad kai kuriose cinamono rūšyse pvz., cassia cinnamon arba cinnamonum aromaticum, dar vadinamame Kinietišku cinamonu, didesnėmis koncentracijomis kaupiasi kvapioji medžiaga – kumarinas. Sintetinis kumarinas naudojamas kosmetikoje. Jis kvepia šviežiu šienu.
2010-12-21

Cinamonas - daugiau nei prieskonis

Pirmosios žinios apie cinamonų gydomąją galią aptiktos kinų imperatorių (III a. prieš Kristų) knygose apie augalus. „Cinamonas“ graikiškai reiškia „nepriekaištingas prieskonis“. Tai džiovinta amžinai žaliuojančių laurinių šeimos medžių maloniai kvepianti žievelė. Šie prieskoniai kilę iš Azijos, maistui vartojami jau 5 tūkstantmečius. Kadaise cinamonus, gvazdikėlius ir kitus prieskonius svėrė juvelyrinėmis svarstyklėmis kaip auksą.
2009-12-12
Į viršų