priėmimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „priėmimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „priėmimas“.
Zelenska padėkojo Nausėdienei už karo pabėgėlių priėmimą Lietuvoje
Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska penktadienį nuotoliniu būdu padėkojo Lietuvos pirmajai poniai Dianai Nausėdienei už karo pabėgėlių priėmimą Lietuvoje.
Kaip penktadienį pranešė Prezidentūra, tai pirmas Ukrainos pirmosios ponios viešas vaizdo susitikimas per visą karo Ukrainoje laikotarpį.
„Lietuvos žmonės remia ir palaiko Jūsų didvyrišką kovą. Tai pavyzdys mūsų žmonėms – visa Lietuva mobilizavosi, susitelkė.
Migrantų centro vadovė: pabėgėlių priėmimo centre sunkiai serga apie 20 migrantų
Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje gyvena apie 20 migrantų, turinčių rimtų sveikatos sutrikimų, jiems teikiama visa būtina pagalba, sako centro direktorė Beatričė Bernotienė.
„Centre šiuo metu yra apie dvidešimt migrantų, kurie turi tikrai rimtų sveikatos sutrikimų. Tai yra ir onkologinės ligos, ir cerebrinis paralyžius, ir epilepsija, ir diabetas, ir depresija, autizmas.
Ministerija skelbia pasiruošusi Covid-19 vakcinų priėmimui: parodė, kaip atrodo jų šaldytuvai
Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC) informuoja, kad esame pasirengę priimti pirmąsias vakcinas nuo koronaviruso (COVID-19). Jau paruošti specialūs šaldikliai, taip pat įsigytos reikalingos priemonės, būtinos užtikrinti sklandžią žmonių vakcinaciją nuo šio klastingo viruso.
STT: priėmimas į Vilniaus mokyklas nėra skaidrus
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antikorupciniu požiūriu įvertino priėmimo į Vilniaus miesto savivaldybei pavaldžias bendrojo ugdymo mokyklas organizavimą. Taip pat nagrinėjo, kaip praktiškai vyksta moksleivių priėmimas penkiose Vilniaus mokyklose: Gedimino progimnazijoje, Emilijos Pliaterytės progimnazijoje, Žemynos progimnazijoje, Gabijos gimnazijoje ir Žvėryno gimnazijoje, rašoma pranešime spaudai.
Panevėžietę papiktino medikų elgesys: basą ir nesiorientuojantį vyrą išleido namo
„Ar šiandien be koronaviruso yra kokių nors kitokių ligų?“, – klausia Panevėžio rajone gyvenanti Danguolė (vardas pakeistas, tikrasis redakcijai žinomas), kai namuose radusi nualpusį senelį, negalėjo jo net palydėti į ligoninės priimamąjį, nors nei kaip sugrįžti namo, nei kaip susisiekti su artimaisiais iš ligoninės jis neturėjo.
Moteris pasakoja, kad prieš keletą dienų namuose rado ant žemės gulintį ir sąmonę praradusį senelį.
Prezidento inauguracijos sąskaitos: kiek kainavo triufeliukai su degtine ir kiti skanėstai
Liepos 12 d. vyko prezidento Gitano Nausėdos inauguracija. Po jos prezidentūra žadėjo paskelbti šventinių renginių sąmatą, tačiau iki šiol to nepadarė. Vis dėlto jau aiškėja, kam ir kiek buvo išleista mokesčių mokėtojų pinigų. Portalui tv3.lt priminus pažadą po inauguracijos paviešinti jos renginių sąmatą, prezidento komunikacijos grupė atsiuntė tokį komentarą: „Inauguracijos iškilmių sąmatos viešai skelbti įstatymas neįpareigoja. Taigi, neįpareigoja ir nurodyti tikslaus laiko.
Vakarinė prezidento puota kelia aistras: aiškėja, kas pakviesti
Po Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos vis dar netyla šurmulys dėl vakarinio iškilmingo priėmimo ir to, kas buvo pakviestas, o kas – ne. Etiketo ir protokolo žinovas Arminas Lydeka tvirtina, kad Prezidento komanda orientavosi į savus rėmėjus, bet politologai įsitikinę, kad sudarant svečių sąrašą padaryta nemažai klaidų. p> Matyti, kad į renginį susirinko įvairių sričių atstovai. Anksčiau skelbta, kad į priėmimą pakviesta apie 2 tūkst.
Ką reikia žinoti apie renginių organizavimą
Dažnai atsitinka, kad ieškant renginio idėjų įkvėpimas aplanko staiga: organizatorius, pagautas netikėto impulso, mintyse sušunka „Eureka!“ ir skuba vykdyti prieš sekundę sugalvoto plano. Tačiau toks nutrūktgalviškas polėkis gali apvilti – pasirodys, kad genialioji vizija visiškai nesuderinama su būsimo renginio tikslais, biudžetu ar dalyvių lūkesčiais. Todėl, prieš griebiantis įgyvendinimo, verta sau užduoti tris paprastus klausimus.
Prasideda registracija į Vilniaus mokyklas
Jau nuo penktadienio, kovo 1-os dienos, prasideda elektroninė registracija į Vilniaus mokyklas naujiems mokslo metams. Elektroninius prašymus bus galima teikti iki pat gegužės 31 dienos. Skubėti nereikia – prašymo pateikimo laikas neturės jokios įtakos pirmumui, rašoma Vilniaus savivaldybės pranešime.
Sprendžiama, kaip auklėsime vaikus: šiemet vienas nužudytas, kitas – komoje
Vaiko apsaugos pertvarkos įstatymo svarstymas iš Seimo komitetų jau persikėlė į pagrindinę Seimo salę. Svarstant įstatymo pataisas parlamente netrūko emocingų kalbų ir kaltinimų, kad vieni ar kiti politikai iš vaiko teisių apsaugos darosi politinę reklamą ir pripažinimo, jog šiais metais jau yra vaikų aukų. Tiesa, parlamentas bendru sutarimu pritarė saugumo sąvokos susiaurinimui, apibrėžiant jį kaip fizinį ir psichinį saugumą ir jungtiniam Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projektui.
REKLAMA
REKLAMA
Vyriausybė sutarė, kaip gyvensime kitais metais
Vyriausybė antradienį pritarė 2019 metų valstybės ir savivaldybių biudžeto projektui, kuris parengtas planuojant 0,4 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) viešųjų finansų perteklių. Projekte numatoma, kad valstybės biudžeto pajamos kitąmet, palyginti su šių metų planu, didės 16,7 proc. (1,516 mlrd. eurų) iki 10,587 mlrd. eurų, tuo metu išlaidos augs 22,2 proc. (2,121 mlrd. eurų) iki 11,681 mlrd. eurų. Valstybės biudžeto deficitas kitąmet turėtų siekti 1,095 mlrd. eurų – 2,2 karto (605,369 mln.
Dėmesio visiems: pasakė, kada pas gydytoją galima patekti be eilės
Norintiems apsilankyti pas gydytoją žmonėms neretai tenka palaukti eilėse. Tačiau esama atvejų, kuomet medikai privalo pacientą priimti nedelsiant arba artimiausiu metu ir jų paslaugos turi būti suteiktos nemokamai, t. y. apmokėtos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai primena, kokie tai atvejai.
Popiežius Pranciškus: Baltijos šalys visada yra pavojuje
Popiežius Pranciškus sako suprantantis Baltijos šalims nuolat gresiantį pavojų, nepaisant to, kad Lietuvai, Latvijai ir Estijai jau pavyko politiškai įsitvirtinti Vakaruose. Katalikų bažnyčios vadovas po keturių dienų vizito Baltijos šalyse teigė, kad siekdamos būti tvirtos šios tautos turi atsigręžti į savo šaknis, įvertinti nacių ir sovietų invazijų tragišką istoriją, ir siekti dialogo pasitelkiant kultūrą.
Naujus mokslo metus Klaipėdos valstybinė kolegija pradėjo su gausiu būriu studentų!
Trečioje pagal dydį kolegijoje Lietuvoje - Klaipėdos valstybinėje kolegijoje (KVK) - šiais metais įvyko studentų priėmimas į 22 studijų programas. Pasibaigus visiems stojimų į aukštąsias mokyklas etapams prie kolegijos akademinės bendruomenės prisijungė 890 pirmo kurso studentų, iš kurių daugiau negu pusė studijuos valstybės finansuojamose vietose. Naujus mokslo metus kolegija pasitinka su daugiau nei 2600 studentų.
Pacientai netilpo į palatas: Vilniaus medikai atskleidė, kas dėjosi savaitgalį
Paskutinis liepos savaitgalis buvo rekordiškai karštas. Vietomis oro temperatūra kilo iki 35 laipsnių šilumos, todėl, nieko keisto, kad gyventojai nugulė šalies paplūdimius ir ieškojo įvairių būdų, galinčių padėti atvėsti. Deja, daugybei žmonių prireikė ir skubios medikų pagalbos. Tai patvirtino didžiųjų Vilniaus ligoninių medikai.
Atskleidė, ką labiausiai trokšta studijuoti lietuviai: čia užvirs milžiniška konkurencija
Pasibaigus priėmimui į aukštąsias mokyklas, paaiškėjo, kad 27 tūkstančiai norinčiųjų studijuoti labiausiai varžosi dėl medicinos, odontologijos, informacinių technologijų, teisės ir kitų specialybių. Labiausiai būsimieji studentai veržiasi į Vilnių ir Kauną. Tuo tarpu darbo biržos atstovai vaikytis populiarumo nepataria, esą kai toks kiekis tą patį studijuojančių būsimų darbo rinkos dalyvių, gali likti be darbo. „Medicina LSMU ir VU, po to odontologija LSMU.
Ar žinai, kur rengiami geriausi suvirintojai Lietuvoje?
Rugsėjį Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre startuoja nauja Suvirintojo modulinės profesinio mokymo programos grupė. Kodėl verta pasinaudoti šia galimybe ir, kaip tai padaryti - pateikiame pagrindinę informaciją.
Moksleiviams iš Rytų Ukrainos – finansinė Vyriausybės pagalba
Iš Vyriausybės rezervo numatoma skirti 48,2 tūkst. eurų priimti Lietuvoje nuo neramumų Rytų Ukrainoje nukentėjusiems moksleiviams. Švietimo ir mokslo ministerija šiomis lėšomis padengtų lydinčiojo pedagogo ir 15 moksleivių ugdymo bei gyvenimo Lietuvoje išlaidas nuo rugsėjo iki gruodžio pabaigos.
Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas – ypatingos naujovės
Penktadienį prasideda bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas. Nuo penktadienio galima teikti prašymus Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS). Kaip nurodo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO), šiemet stojantieji programas gali rinktis iš 36 aukštųjų mokyklų ir 75 profesinio mokymo įstaigų.
Trumpas priėmė Merkel Baltuosiuose rūmuose
JAV per taikos derybas su Šiaurės Korėja „neleis savęs apgaudinėti“, pareiškė JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas), savo rezidencijoje penktadienį priėmęs Vokietijos kanclerę Angelą Merkel.
Globos namams – nurodymas neatstumti sergančiųjų
Socialinės globos namai nebegalės atsisakyti priimti ŽIV infekuotų ar AIDS sergančių asmenų, pranešė Lygių galimybių kontrolierės tarnyba. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis patikslino priėmimo į socialinės globos įstaigas taisykles. Jis pašalino spragą, dėl kurios kai kurie globos namai atsisakydavo priimti minėtus asmenis. Taisyklės patikslintos po lygių galimybių kontrolierės atlikto tyrimo ir priimto sprendimo.
Penkios Lietuvos aukštosios patyrė galutinį smūgį: prarado net kas antrą studentą
Penki universitetai šiemet surinko perpus mažiau pirmakursių nei pernai, rodo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenys. Kazimiero Simonavičiaus universitete šiemet studijuos 74 proc. mažiau pirmakursių nei pernai. Į valstybės finansuojamą vietą čia įstojo vienas jaunuolis, į valstybės nefinansuojamas – 37. Šiaulių universitetas surinko 60 proc. pirmakursių mažiau nei praėjusiais metais.
Paskutinė viltis šiemet patekti į Lietuvos į universitetus ir kolegijas
Ketvirtadienį per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociaciją bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) prasideda papildomas priėmimas į universitetus ir kolegijas. Po bendrojo priėmimo pirmų etapų aukštosiose mokyklose liko per 1,5 tūkst. valstybės finansuojamų vietų bei studijų stipendijų, be to, per papildomą priėmimą bus galima pretenduoti į valstybės nefinansuojamas vietas. Papildomame priėmime galės dalyvauti ir tie asmenys, kurie savo prašymo nebuvo užregistravę pagrindinio priėmimo metu.
Per antrą etapą studijuoti pakviestas tik kas antras rašęs prašymą
Per antrąjį priėmimo etapą Lietuvos universitetuose ir kolegijose pakviestas studijuoti 2 481 stojantysis. Kvietimų sulaukė mažiau nei pusė norinčių – kaip nurodo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO), antrame etape iš viso užsiregistravo dalyvauti 5,8 tūkst. asmenų. Per antrąjį etapą studijuoti valstybės finansuojamose ir su studijų stipendijomis vietose pakviesti per 1,3 tūkst. asmenų.
Abiturientams – antra galimybė
Penktadienį turėtų paaiškėti universitetuose ir kolegijose likusios laisvos vietos ir prasidės antrasis priėmimo etapas. Antrojo pagrindinio priėmimo etapo metu Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informacinėje sistemoje stojantieji galės atnaujinti savo prašymą keisdami nurodytų pageidavimų eiliškumą, tačiau negalės įtraukti naujų pageidavimų ar keisti finansavimo pobūdžio.
Studentai baigia apsispręsti dėl studijų
Ketvirtadienį universitetai ir kolegijos baigia pasirašyti sutartis su būsimais pirmakursiais, pakviestais studijuoti per bendrojo priėmimo pirmąjį etapą. Šiame etape studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose pakviesta per 22 tūkst. studentų, iš jų valstybės finansuojamose ir su studijų stipendijomis vietose – per 14 tūkstančių. Suvedus pirmojo etapo rezultatus, bus skelbiamos likusios laisvos vietos universitetuose ir kolegijose.
Sustabdytas priėmimas į 64 studijų programas
Aukštosios mokyklos sustabdė priėmimą į 64 studijų programas, BNS patvirtino Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO). Pasak asociacijos atstovės Dovilės Cicėnaitės-Kaveckienės, priėmimas į šias studijų programas sustabdytas pačių universitetų ir kolegijų sprendimu nesulaukiant stojančiųjų susidomėjimo studijų programomis arba sulaukiant per mažai priėmimo prašymų.
Europos Sąjunga smogė Čekijai, Vengrijai ir Lenkijai dėl pabėgėlių
Europos Komisija trečiadienį ėmėsi teisinių veiksmų prieš Čekiją, Vengriją ir Lenkiją, nes šios nevykdo savo įsipareigojimų priimti pabėgėlius. Europos Sąjungos sutarčių vykdymą kontroliuojanti Europos Komisija oficialiais raštais perspėjo šias tris valstybes, kad jos per vieną mėnesį atsakytų į šį Briuselio susirūpinimą. Jeigu problema nebus sprendžiama, šios trys šalys bus perduotos svarstyti aukščiausio rango Europos teismui – Europos Teisingumo Teismui.
D.Grybauskaitė: priimant Darbo kodeksą, valdantieji vengė atsakomybės
Šalies prezidentė kartoja, jog priimdami naują Darbo kodeksą, valdantieji, per rinkimus žadėję subalansuoti darbo santykius, vengė politinės atsakomybės ir ją permetė Trišalei tarybai. „Rinkimų įsipareigojimas subalansuoti darbo santykius taip, kad nenukentėtų darbuotojo saugumas, buvo deleguotas Trišalei tarybai, permetant politinę atsakomybę.
V.Putinas vis tik pasidavė logikai
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį priėmė JAV valstybės sekretorių Rexą Tillersoną (Reksą Tilersoną), kai Maskva ir Vašingtonas nesutaria dėl konflikto Sirijoje. Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas sakė žurnalistams, kad V.Putinas priėmė R.Tillersoną kartu su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu; pastarieji šią dieną anksčiau bendravo net 4 valandas. Dabartinis R.Tillersono vizitas Rusijoje yra pirmasis valstybės sekretoriaus pareigose.
S. Skvernelis kirto dėl pabėgėlių: negalime priimti bet kokia kaina
Iki šių metų pabaigos priimti įsipareigotą pabėgėlių skaičių yra realu, sako premjeras Saulius Skvernelis, tačiau čia pat pabrėžia, jog tai bus daroma „ne bet kokia kaina“. „Tai yra realu. Tačiau nemanau, kad mes turime padaryti tai bet kokia kaina kenkdami savo interesams. Laikausi tos pačios pozicijos kaip ir anksčiau - nė vienas iš perkeliamų žmonių negali kelti grėsmės valstybės saugumui.
Panevėžys rėžė: nesusitvarkysime su atvykstančiais pabėgėliais
Jau po mėnesio didžiųjų miestų savivaldybės turės priglausti ir pasirūpinti tiesiai iš Turkijos, Graikijos ar Italijos atvežtus pabėgėlius. Tačiau Panevėžys griebiasi už galvos, mat tikina nesusitvarkysiantys su tokia užduotimi. 18-metė Izabela iš Austrijos Panevėžio specialiojo ugdymo centre savanoriauja nuo rudens. Pagal populiarią „Erazmus“ studentų programą Lietuvą pasirinkusi mergina čia praleis 9 mėnesius.
Lietuvai teks pripažinti bjaurią tiesą dėl pabėgėlių?
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva perkelti pabėgėlius iš stovyklų tiesiai į savivaldybes yra sveikintina, bet perkelti Europos Sąjungos (ES) numatytą kvotą yra nerealu, teigia integracija besirūpinantys nevyriausybininkai.
Neišvengiami mokyklų tvarkos pokyčiai: baigsis gastroliavimas
Gruodžio viduryje Vilniaus miesto savivaldybė išplatino pranešimą, kad keičiamas priėmimas į sostinės mokyklas, o prašymai ateinantiems mokslo metams pradedami registruoti nuo kitų metų kovo 1 dienos. Naujos tvarkos projektą artimiausiu metu turi patvirtinti savivaldybės taryba. Portalas tv3.lt domėjosi, kokie esminiai naujos tvarkos pokyčiai palies labiausiai ir ar baigsis tėvelių minimi neoficialūs susitarimai dėl priėmimo su mokyklų atstovais.
Naujas ministras rado būdą, kaip išlaikyti pabėgėlius Lietuvoje
Paskirtasis socialinės apsaugos ir darbo ministras mato būdą, kaip Lietuvos priimtus pabėgėlius išlaikyti mūsų šalyje, todėl siūlo keisti šių asmenų integracijos tvarką. Linas Kukuraitis siūlo sekti Estijos pavyzdžiu. „Jie (estai) nekelia (pabėgėlių – BNS) į tarpinį centrą, jie kelia tiesiai į savivaldybes – nuomoja būstą ir įkelia šeimą. Ir jie lieka Estijoje.
Už saugumą Lietuvai teks pakratyti piniginę
Vokietijos vadovaujamo tarptautinio sąjungininkų bataliono priėmimas Lietuvoje kainuos maždaug 5,8 mln. eurų - infrastruktūros paruošimo darbus Rukloje ir Linkaičiuose ketinama baigti kitų metų pradžioje. „NATO karinio vieneto nuolatinis buvimas Lietuvoje yra labai svarbi atgrasymo priemonė, nes nuo šiol šalyje turėsime NATO pajėgas, kurios skirtos ne tik drauge treniruotis, bet ir prireikus nedelsiant stoti į kolektyvinę gynybą.
Seimo pirmininkė: Darbo kodekso taisymas jau vilkinamas
Parlamentinio Socialinių reikalų ir darbo komiteto siekis gauti Vyriausybės išvadą dėl naujojo Darbo kodekso pataisų - bandymas žaisti laiku, sako Seimo vadovė Loreta Graužinienė. Ji žada siūlyti Seimo valdybai nepritarti tokiam komiteto norui. „Siūlysiu valdybai nepritarti komiteto išvados prašymui, nes tai yra formalus prašymas, dirbtinai stabdant laiką ir bandymas žaisti laiku“, - ketvirtadienį spaudos konferencijoje Seime pareiškė L.Graužinienė.
Ministras – už Darbo kodekso priėmimą rudenį
Seimas iki rinkimų turėtų apsispręsti dėl prezidentės vetuoto naujojo Darbo kodekso, sako krašto apsaugos ministras. Socialdemokratas Juozas Olekas, be to, teigia, kad vietoj pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mėsai mažinimo reikia kelti neapmokestinamųjų pajamų dydį. „Reikia pabaigti, nes tiek daug diskusijų... sprendimų padaryta“, - ketvirtadienį interviu Žinių radijui teigė ministras, paklaustas, ar Darbo kodeksą turėtų priimt dabartinis Seimas, ar būsimas naujas.
Aukštojo mokslo ragaus dar 23,5 tūkst. studentų
Aukštosios mokyklos bendrojo priėmimo metu šiemet priėmė 23 468 studentų (9,8 proc. mažiau nei pernai), iš jų 14 832 yra šių metų abiturientai (14,6 proc. mažiau). 235 asmenys pasirašė po dvi studijų sutartis, todėl galiojančių studijų sutarčių yra 23 703, pranešė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti. Asociacijai bendrajam priėmimui organizuoti šiemet buvo pateiktas 30 931 prašymas (5 proc.
Baigiasi kandidatų į Seimą dokumentų priėmimas
Penktadienis yra paskutinė diena, kai Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) priima į Seimą norinčių kandidatuotų politikų pareiškinius dokumentus. Nepateikusieji visų reikalingų dokumentų negalės dalyvauti Seimo rinkimuose. Partijos, ketinančios dalyvauti rinkimuose, pareiškinius dokumentus teikia VRK. Nusprendusiųjų savarankiškai keltis kandidatais į Seimo narius vienmandatėje rinkimų apygardoje dokumentus priima apygardų rinkimų komisijos.
Čekijos prezidentas nesutinka priimti migrantų
Čekijos prezidentas Milošas Zemanas atmetė vyriausybės pasiūlymą priimti apie 2,7 tūkst. migrantų, įstrigusių Italijoje ir Graikijoje, aiškindamas, kad jie gali kelti grėsmę šalies saugumui, sakė antradienį jo atstovas. „Prezidentas nusistatęs prieš bet kokių migrantų įkurdinimą Čekijos teritorijoje. Mūsų šalis negali prisiimti rizikos, kad bus įvykdyta teroro atakų, panašių į įvykdytas Prancūzijoje ir Vokietijoje“, – žurnalistams sakė M.Zemano atstovas Jiri Ovčačekas.
Prasideda priėmimas į aukštąsias mokyklas
Prasideda pirmasis šių metų priėmimo į aukštąsias mokyklas etapas. Gavusieji pakvietimus studijuoti universitetuose bei kolegijose, prašymus gali pateikti nuo pirmadienio ryto iki ketvirtadienio 17 valandos. Kvietimų studijuoti aukštosiose mokyklose šiemet sulaukė beveik 25 tūkst. asmenų iš beveik 30 tūkst. pateikusiųjų prašymus - lyginant su pernai metais, tiek stojančiųjų, tiek pakviestųjų studijuoti mažėja.
Seime – naujojo Darbo kodekso priėmimas
Seimas planuoja pradėti naujojo 256 straipsnių Darbo kodekso priėmimo procedūrą. Tačiau ji gali užtrukti, nes parlamentinis Socialinių reikalų ir darbo komitetas kai kurias parlamentarų jau patvirtintas nuostatas siūlo keisti. Kodekso priėmimą parlamentarai vadina svarbiausiu „šios Seimo kadencijos darbu“. Anksčiau žadėjusios protestuoti, savo planų atsisako profesinės sąjungos - jos posėdį žada stebėti pačiame parlamente. „Žiūrėsime, kaip balsuoja Seimo nariai.
Rasa Budbergytė: socialinis modelis turi būti priimtas „be jokio populizmo“
Socialinis modelis privalo būti priimtas toks, koks buvo pateiktas Vyriausybės, ir atmetus populistinius pasiūlymus, sako kandidatė į finansų ministres Rasa Budbergytė. „Aš manau, kad tas, kuris buvo pateiktas jau seniai Vyriausybės, jis yra labai gerai pamatuotas, apdairus, atsakingas ir būtina ir tikrai reikalinga, kad jis toks būtų priimtas“, – žurnalistams Vyriausybėje pirmadienį sakė R.Budbergytė.
Prasidėjo priėmimas į profesines mokyklas
Lietuvos profesinės mokyklos pradėjo mokinių priėmimą, šiemet planuojama priimti per 20 tūkst. pirmakursių. Švietimo ir mokslo ministerija primena, kad prašymą priimti į profesinę mokyklą reikia pateikti tos mokyklos priėmimo komisijai. Stojamųjų egzaminų nėra. Į profesines mokyklas priimami mokiniai nuo 14 metų. Profesinėse mokyklose galima įgyti kvalifikaciją arba kvalifikaciją su pagrindiniu arba viduriniu išsilavinimu.
NATO kariai džiaugiasi lietuvių draugiškumu
Seime penktadienį apsilankę Lietuvoje dislokuoti sąjungininkų kariai džiaugėsi šiltu priėmimu Lietuvoje. „Mes Lietuvoje esame jau keli mėnesiai, buvome labai gerai sutikti, netgi vykstant iš Ruklos į Pabradę traukiniu žmonės mums šypsojosi, mojavo, fotografavo, tai buvo labai malonu.
Loreta Graužinienė: socialinis modelis gali būti priimtas ir rudenį
Socialinis modelis, kurį sudaro darbo rinką liberalizuojantis naujasis Darbo kodeksas ir „Sodros“ pertvarką numatantys įstatymų pakeitimai, gali būti priimtas ir rudenį, teigia Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. „Jeigu nespėsime pavasario sesijoje, baigsime rudens sesijoje“, - ketvirtadienį Seime žurnalistams pareiškė L.Graužinienė. „Mano tikslas yra, kad visas Darbo kodeksas ir lydintieji įstatymai išeitų kokybiški, tvarkingi, be klaidų, vienas kitam neprieštaraujantys.
Buvęs Vokietijos kancleris: Europa negali priimti milijonų migrantų
Buvęs Vokietijos kancleris Helmutas Kohlis perspėjo, kad Europa negali tapti „naujais namais“ milijonams migrantų, ir taip netiesiogiai sukritikavo dabartinės kanclerės Angelos Merkel liberalią prieglobsčio politiką. Jo komentarai, kuriuos sekmadienį paskelbė dienraštis „Tagesspiegel“, pasirodė prieš antradienį planuojamą jo susitikimą su Vengrijos dešiniojo sparno premjeru Viktoru Orbanu, kuris griežtai nepritaria A.Merkel atvirų durų pozicijai migrantų atžvilgiu.
Verslininkai trina rankas: sveikina pataisas dėl lengvesnio užsieniečių priėmimo
Verslininkai sveikina Vyriausybės siūlymą palengvinti užsieniečių priėmimą į Lietuvą, bet ragina šiomis pataisomis neapsiriboti. Ministrų kabinetas šią savaitę pateikė Seimui pataisas, kurios leistų greičiau leidimus laikinai gyventi Lietuvoje gauti vadinamųjų startuolių kūrėjams, aukštos kvalifikacijos darbuotojams. „Tai yra geras žingsnis į priekį ir precedentas pradedant aktyviau kelti migracijos klausimus bei spręsti Lietuvos ekonomikos iššūkius.
Lenkija: po išpuolių Briuselyje nesutinkame priimti migrantų
Lenkijos ministrė pirmininkė Beata Szydlo trečiadienį pareiškė, kad Varšuva nepriims jai pagal ES planą numatytų pabėgėlių, kai džihadistų išpuoliai Briuselyje pražudė 31 žmogų. „Po to, kas įvyko vakar Briuselyje, nėra galimybės šiuo metu sakyti, jog mes sutinkame priimti kad ir kiek migrantų“, – sakė B.Szydlo privačiai televizijai „Superstacja“. Jos vadovaujama konservatyvioji vyriausybė anksčiau buvo sutikusi priimti apie 7 tūkstančius pabėgėlių.