pompėja
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pompėja“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pompėja“.
Šimtmečio atradimas Pompėjuose atskleidė įspūdingą senovės romėnų miesto prabangą
Penktadienį Pompėjų archeologinė vietovė Italijoje pranešė apie įspūdingą atradimą – senovės Romos mieste, palaidotame per Vezuvijaus išsiveržimą 79 m., atidengtas didelis terminių pirčių kompleksas.
Pirtys rastos senoviniame mieste kasinėjant privatų namą. Ekspertai pranešė, kad kompleksas, sujungtas su pokylių sale, yra vienas didžiausių ir įmantriausių iš visų, kada nors Pompėjuose privačiame name aptiktų pirčių.
Naujausi tyrimai Pompėjoje: žuvusiųjų DNR analizė parodė netikėtų dalykų
Naujausia DNR analizė atskleidė netikėtą kai kurių senovės Pompėjos gyventojų tapatybę. Remdamiesi gautais rezultatais, tyrimo autoriai teigia, kad tam tikri seniai žinomi pasakojimai apie kai kuriuos romėnų miesto gyventojus yra klaidingi, rašoma „IFL Science“.
Po katastrofiško Vezuvijaus ugnikalnio išsiveržimo 79 m. po Kristaus, Pompėjos miestas buvo sunaikintas ir daugybė aukų paskendo pelenuose.
Įspūdingas archeologų radinys: jis įrodo, kad picą romėnai valgė prieš 2 tūkst. metų
Prieš daugiau nei 2 tūkstančius metų romėnai taip pat valgė picą. Tokią išvadą pateikė archeologai, kasinėjantys po Vezuvijaus išsiveržimo sunaikintą Pompėją.
Freska, aptikta Pompėjos griuvėsiuose, sukėlė didelę nuostabos bangą archeologijos pasaulyje.
Netikėtas archeologų atradimas: sunaikintame mieste – greito maisto restoranas
2000-čių metų senumo greito maisto restoranas. Jį nepaprastai geros būklės archeologai atrado kasinėdami Vezuvijaus ugnikalnio sunaikintą Pompėjos miestą. Archeologai tikisi, kad atradimas leis sužinoti ne tik daugiau apie tragišką Pompėjos likimą, bet ir mėgstamus pražuvusio miesto gyventojų užkandžius.
Kažkada gatvės maisto kioską puošusios freskos atrodo kaip naujos, tačiau iš tiesų po pelenais Pompėjos mieste slėpėsi daugiau nei 2000 metų.
Ugnikalnio sunaikintoje Pompėjoje atrasti dviejų vyrų palaikai: didiko ir vergo
Beveik prieš 2000-ius metų ugnikalnio sunaikintoje Pompėjoje atrasti dviejų vyrų palaikai – didiko ir vergo. Archeologai sako, kad vyriškiai žuvo gelbėdamiesi nuo besiveržiančių ugnikalnio pelenų.
Tai – naujausias Pompėją tyrinėjančių archeologų radinys: dviejų vyrų palaikai. Vienas jų – didikas, kuris Vezuvijaus išsiveržimo rytą buvo apsirėdęs šiltu, vilnoniu apsiaustu, negailestingą likimą pasitiko būdamas maždaug 30-40 metų, kitas – vergas, tądien dėvėjęs tuniką – buvo 18-23-ejų.
Lietuvės išbandė itališkas atostogas: pica už 4 eurus, o kokteilis – vos už du
Neapolis – niekada nemiegantis Italijos miestas, kuris vilioja turistus iš viso pasaulio. Pastaruoju metu šią kryptį pamėgo ir lietuviai: pigūs skrydžio bilietai, nebrangios apartamentų kainos, o kur dar saulė, jūra ir skanus maistas. Jau metai iš metų mano Naujųjų metų sąraše atsiduria vieno žodžio punktas – „Keliauti“. Nors jis tikriausiai dabar yra kiekvieno žmogaus sąraše, juk dabar keliauti gali visi.
Atskleista labiausiai nenusisekusio Pompėjos žmogaus paslaptis
Ši nuotrauka apskriejo pasaulinę žiniasklaidą, o jos herojus buvo vadinamas „labiausiai nenusisekusiu Pompėjos gyventoju“. Tačiau paaiškėjo, kad šis vyras jau buvo miręs prie ant jo užvirstant didžiuliam akmens luitui. Anksčiau buvo teigiama, kad nuotraukoje užfiksuotas vyras išgyveno Pompėjos žemės drebėjimo katastrofą ir mirė išeinant iš savo namų, kuomet ant jo užkrito milžiniškas akmens gabalas.
TOP 10: žymiausi pasaulio griuvėsiai
Kadaise klestėję miestai, didingos šventyklos bėgant amžiams prarado savo svarbą ir šlovę. Tačiau šiandien tai – vieni lankomiausių pasaulio griuvėsių. Tai griuvėsiai, pasakojantys užmirštas, šlovingas, šiurpias ir mistikos kupinas istorijas, rašoma kelioniumanija.lt. Romos koliziejus, Italija Statinys, tapęs ne tik Romos, bet ir vienu iš visos Italijos simbolių – tai prieš 2000 metų iškilęs Koliziejus, arba Flavijaus amfiteatras.
Filme „Pompėja“ gladiatoriaus šarvais pasipuošė žavusis tamsiaplaukis K. Haringtonas
Dar viena televizijoje sužibėjusi žvaigždė skinasi kelią į didžiuosius ekranus. Pagrindinį vaidmenį naujajame istoriniame epe „Pompėja“ (angl. „Pompeii“), kuris Lietuvos kino teatrus pasieks jau vasario 21 dieną, gavo televizijos serialo „Sostų karai“ (angl. „Game of Thrones“) gerbėjams puikiai pažįstamas Džoną Snou suvaidinęs aktorius Kitas Haringtonas. Šįsyk jaunam ir išvaizdžiam tamsiaplaukiui teks kautis įsivilkus ne į gyvūnų kailius, o pasirodyti vergo amplua.
Archeologai giriasi Londone radę „Šiaurės Pompėją“
Archeologiniai tyrinėjimai Londono sičio rajone buvo pakrikštyti „Šiaurės Pompėja“ dėl surastų daugybės vertybių, atskleidusių naujų detalių apie gyvenimą Londone Romos imperijos laikais, skelbia London Evening Standard. Daugiau nei 10 tūkst. radinių ir ištisa gatvė buvo rasta šalia upės kranto, kur seniai išnykusios Walbrooko upės pelkė sukūrė idealias sąlygas jų išlikimui po žeme beveik 2 tūkstančius metų.
REKLAMA
REKLAMA
Kelionės į praeitį: nykstantys civilizacijos stebuklai
Yra pasaulyje stebuklingai nuo seniausių laikų išlikusių vietų. Jose apsilankius lengva pajusti praeities dvelksmą ir šiek tiek primiršti šiuolaikiško žmogaus išdidumą. Juk senieji statiniai dvelkia nesumeluota didybe.
Kinų Pompėja: po pelenais rastas 300 mln. metų miškas
Mokslininkai Šiaurės Kinijoje po storu pelenų sluoksniu, iškritusiu prieš 300 milijonų metų, aptiko mišką.Vidinės Mongolijos regione rastas miškas, palaidotas po pelenais, nejučia primena Italijos miesto Pompėjos likimą.
Tyrėjai gebėjo „ atstatyti“ beveik 1000 kvadratinių metrų medžiais ir kita augalija apaugusios teritorijos.
Šis radinys suteikia galimybę įsivaizduoti, kaip minėtasis regionas atrodė prieš milijonus metų.
Pompėja toliau griūna
Pompėjoje nugriuvus romėnų laikų namo kiemo kolonai, vėl susirūpinta vietovės, kurią laike užšaldė prieš 2 tūkst. metų išsiveržęs Vezuvijus, būkle.Praėjusiais metais, kai nugriuvo vadinamo „Gladiatorių namo“ dalis, Italijos vyriausybė apkaltinta neprižiūrinti į UNESCO kultūros paveldo sąrašą įtrauktos vietovės, esančios netoli Neapolio, Italijos pietuose.
„Sugriuvę griuvėsiai“ pradėjo dar labiau masinti turistus
Neseniai rašėme apie Pompėjoje sugriuvusį gladiatorių namą. Nepaisant to, kad dėl šios griūties Italijos kultūrininkai susigriebė už galvų, turistus šis Antikos objektas pradėjo tik dar labiau traukti.
Žinia, kad iki lemtingo sugriuvimo dėmesio gladiatorių namui nestigo, tačiau po šio įvykio buvo rimtai susirūpinta dėl jo lankomumo. Tačiau dabar, kaip pranešama, „griuvėsių griuvėsius“ (taip sugriuvusį namą praminė Italijos spauda – „balsas.
Pompėjos griuvėsių saugojimu užsiims UNESCO
Jau kurį laiką vis greičiau nyksta 79 mūsų eros metais ugnikalnio palaidoto Pompėjos miesto griuvėsiai.
Susirūpinusi, jog nebūtų prarasta tai, ko nepasiglemžė Vezuvijus, UNESCO pasiuntė tris ekspertus, kurie turės įvertinti griuvėsių būklę bei nuspręsti kokių konservavimo darbų turi būti imamasi.
Po Gladiatorių mokyklos griūties, per pastarąsias dienas Pompėjoje sugriuvo dar trijų pastatų sienos.
Baiminamasi dėl Pompėjos griuvėsių likimo
Prieš kelias dienas sugriuvus vienam iš žymiausių Pompėjos pastatų – Gladiatorių namams, pradėta baimintis dėl viso Vezuvijaus pelenų palaidoto miesto likimo, rašo „turismito.com“.
Gladiatorių namai buvo vieta, kur šie treniruodavosi prieš išeidami į areną. Manoma, jog prie pastato griūties prisidėjo zoną siaubiančios liūtys, pakenkusios dirvožemiui.
Pompėjoje sugriuvo gladiatorių namas
Italijos mieste Pompėjoje sugriuvo vienas lankomiausių turistinių traukos centrų šalyje – dviejų tūkstantmečių senumo gladiatorių namas, - praneša užsienio žiniasklaida.
Šis statinys, kuriame kažkada treniravosi gladiatoriai, buvo įsikūręs vienoje iš judrių miesto gatvių. Gladiatorių namo sienas puošė freskos. Per namo griūtį, kuri įvyko anksti ryte, niekas nenukentėjo. Kaip vieną iš tokios griūties priežasčių specialistai įvardija smarkias liūtis.
Pompėjoje po 2000 metų duris vėl atvėrė greito maisto užeiga
Paskutiniai Pompėjoje populiariausios tų laikų užeigos lankytojai greičiausiai nespėjo pabaigti valgyti firminį patiekalą - meduje mirkytą keptą sūrį, nes prasidėjęs audringas ugnikalnio išsiveržimas privertė visus arba slėptis, arba bėgti iš miesto. Tačiau neplanuota 1921 metus trukusi verslo „pertrauka“ pagaliau baigėsi.
Pompėjoje po 2000 metų duris vėl atvėrė greitojo maisto užeiga
Paskutiniai Pompėjoje populiariausios tų laikų užeigos lankytojai greičiausiai nespėjo pabaigti valgyti firminį patiekalą - meduje mirkytą keptą sūrį, nes prasidėjęs audringas ugnikalnio išsiveržimas privertė visus arba slėptis, arba bėgti iš miesto. Tačiau neplanuota 1921 metus trukusi verslo „pertrauka“ pagaliau baigėsi.
Paskirtos Antipremijos vertėjams ir leidykloms
Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga penktadienį paskelbė Antipremijos laureatus - „išradingiausius“ šalies knygų vertėjus ir leidėjus. Daugiausia antrus metus už aplaidų požiūrį į vertėjo darbą ir gerų leidybos tradicijų nepaisymą teikiamų premijų šiais metais atiteko leidyklai „Alma littera“, o viena „išradingiausių“ vertėjų pripažinta Audronė Mulevičiūtė.