poliklinikos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „poliklinikos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „poliklinikos“.

Ši paslauga yra legali Lietuvoje, tačiau dar sunkiai prieinama – daugelis to nežino

Vaistinis nėštumo nutraukimas Lietuvoje teisėtas jau nuo praėjusių metų sausio, tačiau vis dar sunkiai prieinamas. Vos kelios poliklinikos Vilniuje ir reta kituose miestuose besikreipiančiai moteriai sutinka padėti. Moterys priverstos kreiptis nelegaliai arba privačiai ir mokėti kelis kartus daugiau. O vėlai apie nėštumą sužinojusios dėl informacijos neprieinamumo rizikuoja priimti skubotą sprendimą, kurio galimai gailėsis.

Eilės prie odontologų kabinetų – įspūdingos: tenka laukti net pusę metų

Vis daugiau žmonių skundžiasi ilgėjančiomis eilėmis prie odontologų kabinetų poliklinikose. Kai kuriems tautiečiams sugedus dantims tenka laukti tris, o kartais ir šešis mėnesius. Medikų teisių gynėjai atkerta – kitaip nebus: kol poliklinikos nemokės didesnių algų ir negerins darbo sąlygų, jauni specialistai ir toliau dirbs privačiame sektoriuje ar net užsienio šalyse.

Dešinioji Benkunsko ranka Bieliūnė: pasakė, kaip mažins eiles poliklinikose ir spręs narkotikų problemą

Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė atskleidė, kaip spręs daugybės visuomenės dėmesio sulaukiančią kvaišalų vartojimo problemą mokyklose ir mikrorajonuose. Jos planuose ir eilių poliklinikose mažinimas, kurias padėti spręsti gali ir gyventojų sąmoningesnis elgesys, ir kultūros sklaida gyvenamuosiuose rajonuose, ir naujas konceptas Lietuvoje – dainyklos. Kartu su fotografu kylame į 18-ą Vilniaus miesto savivaldybės pastato aukštą. Čia – naujosios vicemerės Simonos Bieliūnės kabinetas.

Jau kalba apie patį juodžiausią scenarijų Lietuvoje: sveikatos sistemą gali paralyžiuoti COVID-19

Vyriausybė ir epidemiologai jau kalba apie patį juodžiausią scenarijų, kai ligoninėse ims trūkti lovų kovidiniams pacientams, o medikams teks rinktis, kieno gyvybę gelbėti ir kam suteikti šansą gyventi. Premjerės patarėja Živilė Gudlevičienė pareiškė, kad nepasiskiepiję asmenys galėtų gydytis namuose, o sunkesniais atvejais tektų pacientus aprūpinti ir deguonies aparatais.

Sveikatos priežiūros įstaigos dirbs ir ilgąjį savaitgalį

Siekiant sumažinti pacientų srautus į šalies skubiosios pagalbos skyrius per ilgąjį Vėlinių ir Visų Šventųjų savaitgalį, sveikatos priežiūros įstaigos dirbs ir spalio 30–lapkričio 2 d. Ilgąjį savaitgalį veiks šeimos medicinos centrai, mobilieji punktai, o mobilios komandos vyks pas COVID-19 sergančius rizikos grupei priklausančius žmones. Rizikos grupei priskiriamos nėščios moterys, asmenys, sulaukę 65 ir daugiau metų ir žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis.

Pandeminiai ribojimai apims visą prekybą patalpose ir žmonės turės laukti lauke

Pandeminiai ribojimai netrukus apims visą prekybą patalpose. Vaistinės, parduotuvės, turgaviečių prekeiviai nuo penktadienio reikalaus galimybių paso arba kaip per karantiną privalės reguliuoti pirkėjų srautus. Vaistinės jau prognozuoja šąlančių pacientų eiles lauke ir ligų bangą. Verslininkai piktinasi reikalavimu skirti didesnį nei iki šiol vienam pirkėjui plotą. O štai „Lidl“ prekybos tinklas keičia taktiką ir įsileis tik su galimybiu pasu.

Prastėja padėtis poliklinikose: neapsikentę pacientai plūsta į privačias klinikas – nebesvarsto, ar per brangu

Sunki padėtis ir poliklinikose – žmonės pasakoja, kad sunkiai prisibrauna pas medikus, formuojasi eilės. Neapsikentę pacientai plūsta į privačias klinikas, kurios taip pat pastebi augantį klientų skaičių. O sveikatos apsaugos minsiterija sako, kad situaciją žino, tačiau jos pataisyti negali. Sklandžiai dirbti trukdo ne tik pandemija – trūksta medikų, aršiai puola peršalimo ligos.

Lietuvos poliklinikos pasigenda pacientų: žmonės neateina, nes bijo užsikrėsti Covid-19

Dalis gyventojų bijo užsikrėsti COVID-19, dėl to vengia lankytis sveikatos priežiūros įstaigose. Valstybinė ligonių kasa ir medikai ragina gyventojus pasirodyti gydytojams gyvai, esą poliklinikose, ligoninėse tikimybė pasigauti koronavirusą sumažėjo, ir priduria, kad gyventojai jau dabar atvyksta su paūmėjusiomis ligomis ir sunkesnėmis jų formomis.

Rajonų poliklinikose – kritinė situacija dėl skiepų: vakcinų nuo gripo reikia ieškoti su žiburiu

Vakcinų nuo gripo stygių pastarosiomis dienomis jaučia ne tik didieji Lietuvos miestai – rajonuose įsikūrusios poliklinikos šiuo metu taip pat nebegali paskiepyti nei vieno paciento. Poliklinikų vadovai sako, kad situacija prasta, o kada bus gautas papildymas – nėra iki galo aišku.  Jau kelias savaites poliklinikos skundžiasi besibaigiančiomis keturvalentės vakcinos nuo gripo atsargomis.

Nemokamų skiepų nuo gripo beveik nebeliko, o mokamų kainos šovė į viršų

Šiais metais gripo vakcinos paklausa išaugo beveik dvigubai, lyginant su pernai, todėl poliklinikų atstovai prognozuoja galimą skiepų deficitą. Nors skiepytis galima ir privačiose klinikose, ten situacija ne ką geresnė, o kainos per pastarąją savaitę šovė į viršų. Prieš kelias savaites buvo galima pasiskiepyti už 20 eurų, o dabar tenka sumokėti beveik 40 eurų.
REKLAMA
REKLAMA

Žmonės skuba pas medikus, kol gali: patekti vis sunkiau

Dauguma Lietuvos pacientų atšaukus karantiną galėjo lengviau atsikvėpti, nes patekti pas medikus tapo lengviau. Tačiau panašu, kad lengvas patekimas į gydytojo kabinetą bus laikinas – medikai jau dabar mato sparčiai besiformuojančias pacientų eiles. Jie įsėja, kad pacientams kai kurių paslaugų gali tekti laukti savaitę ar porą. Be to, nežinios į gydymo įstaigų darbą įneša ir galimai įvyksianti antroji Covid-19 banga.

Pacientų srautas privačiose klinikose – milžiniškas: žmonės laukti nebegali

Valstybinėse poliklinikose ar ligoninėse paslaugų negaunantys pacientai atsigręžė į privačias gydymo įstaigas. Privačių klinikų atstovai pasakoja, kad žmonių srautas čia kaip niekad didelis. Patys pacientai aiškina, kad laukti ilgose valstybinių gydymo įstaigų eilėse jie negali, dėl to ieško, kur pagalbą gautų greičiau, tačiau gaili dvigubai sumokamų pinigų – atriekia privalomajam sveikatos draudimui, o dabar – ir privačioms paslaugoms. „Šiuo laiku labai sunku patekti pas šeimos gydytoją.

Medikai į Vyriausybės užmojį žiūri kreivai: jie saugiau jautėsi aptarnaudami nuotoliniu būdu

Paradoksas: situacija dėl koronaviruso prastėja, tačiau poliklinikoms Vyriausybė leis priimti daugiau pacientų nei dabar. Neapsikentusi žmonių aimanų valdžia sugalvojo, kad pirmenybę medikai turės teikti gyvoms, o ne nuotolinėms konsultacijoms, kaip yra dabar. Taip siekiama gerinti paslaugų prieinamumą, tačiau patys medikai atkerta, kad saugesnė – dabartinė tvarka.

Įspėja tėvus dėl poliklinikų – jose yra vieta, kur labai lengva užsikrėsti

Žaidimų kampeliai poliklinikose ir kitose gydymo įstaigose gali tapti virusų ir ligų židiniu. Bent jau taip įsitikinusi viena vilnietė, tikinanti, kad čia žaidžiantys vaikai gali užkrėsti vieni kitus, o vėliau ir savo artimuosius. Sveikatos apsaugos ministerija tikina, kad žaidimų vietos poliklinikose turi būti valomos, ypač plintant koronavirusui. Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi vilnietė Simona.
Aktualijos 2020-07-25

Poliklinikos: dėl sutrikusios e.sveikatos medikams problemų kilo, tačiau chaoso nėra

Sutrikusi e.sveikatos sistemos veikla medikams problemų sukėlė, tačiau chaoso poliklinikose nėra, antradienį sakė BNS kalbintų įstaigų atstovai. „Natūralu, darbas yra sutrikęs. Mūsų vidinė sistema veikia, dokumentus tvarkome, tačiau negalime jų perduoti į e.sveikatą. Viskas, kas su tuo susiję – elektroniniai receptai, elektroniniai siuntimai, išrašai – stringa“, – sakė Vilniaus Šeškinės poliklinikos vadovė Daiva Kanopienė.
Aktualijos 2020-07-21

Verygos paraginimas suveikė? Grįžta vis daugiau planinių paslaugų

Iš visų Lietuvoje veikiančių gydymo įstaigų 70 proc. poliklinikų, taip pat beveik 85 proc. ligoninių ir kiek daugiau nei 83 proc. odontologijos kabinetų jau atvėrė ar ketina atverti duris pacientams artimiausiu metu. Planinės paslaugos jose buvo sustabdytos, siekiant užkirsti kelią koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimo rizikoms.

Pacientai nesulaukia medikų pagalbos, medikai guodžiasi – nespėjam

Jau mėnuo, kaip Lietuvos gydymo įstaigoms leista vėl atverti duris ir dirbti pilnu pajėgumu, jei tik jos turi tokią galimybę. Tačiau realybė tokia, kad vos daugiau nei pusė gydymo įstaigų gali arba sako galinčios teikti planines paslaugas. Tai gąsdina ir pykdo pacientus, kuriems tenka laukti vizito pas specialistus, tačiau medikai sako niekuo negalintys padėti – trūksta specialistų, o per valandą tenka priimti mažiau pacientų.

Poliklinikos atveria duris, tačiau ribojimų bus

Poliklinikos vėl atveria duris pacientams, tačiau, siekiant užkirsti kelią galimam koronaviruso infekcijos (COVID-19) ligos plitimui, kiekviena iš jų turės organizuoti savo darbą pagal pasirengtą ir su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NVSC) suderintą paslaugų atnaujinimo ir teikimo planą.
Aktualijos 2020-04-30

Vyriausybės plane – nauji karantino švelninimai: štai kas keisis

Vyriausybė trečiadienio posėdyje rengiasi švelninti karantino sąlygas. Tarp numatomų pakeitimų – masiniai renginiai, kai juose dalyvauja ne daugiau nei 10 žmonių, atnaujinama turgaviečių veikla, planinių procedūrų leidimas gydymo įstaigose bei leidimas išvykti iš šalies. Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja, kad apsaugančias veido kaukes turėtų dėvėti vyresni nei 6 metų amžiaus vaikai.

Vilniuje koronavirusu užsikrėtė šeimos gydytoja: galėjo kontaktuoti net su 80 pacientų

Lietuvoje diagnozuoti jau 26 susirgimai koronavirusu. Vienas iš jų – Vilniaus Šeškinės poliklinikos darbuotojui, tai pati įstaiga pranešė savo „Facebook“ paskyroje. Trečiadienio ryte paaiškėjo, kad poliklinikos darbuotoja į darbą ėjo net kelias dienas karščiuodama. Moteris dirba šeimos gydytoja ir galėjo turėti kontaktą net su 80 pacientų.
2020-03-18

Panevėžyje karantinas nė motais: pacientai veržiasi į poliklinikas

Išaušus karantinui šalyje gyvenimas didmiesčiuose iš tiesų gerokai sulėtėjo, tačiau tik ne Panevėžyje. Aukštaitijos sostinėje dėl visuotinio karantino užsidarius poliklinikoms ir šeimos klinikoms pas medikus nebegalintys patekti pacientai vistiek nuo pat ryto veržėsi pro duris. Didžioji dauguma į rekomendacijas nekišti nosies iš namų moja ranka ir reikalauja siuntimų, reabilitacinių procedūrų, vaistų.

Kviečia pasitikrinti: gydymo įstaigos rikiuojamos nuo geriausios iki blogiausios

Nuo šiol kiekvienas šalies gyventojas gali pasižiūrėti, kurios poliklinikos Lietuvoje veikia efektyviausiai, o kuriose gydytojai dirba prasčiausiai. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pristatė Lietuvos gydymo įstaigų reitingą, nuo kurio priklausys ir ligoninių finansavimas. Kuo įstaiga dirba geriau, tuo daugiau pinigų jai skirs valstybė. Kiekvienas apsilankymas pas šeimos gydytoją, antibiotikų išrašymo dažnumas ar skiepų skaičius.

Ant 30 milijonų eurų kainavusios ligoninių elektroninių paslaugų sistemos krenta korupcijos šešėlis

Ant 30 milijonų eurų kainavusios ligoninių ir poliklinikų elektroninių paslaugų sistemos krenta korupcijos šešėlis. Kontrolieriai aiškina, kad elektroninių receptų, ligos istorijų, pažymų sistemai ne tik trūksta kokybės, bet ir jų įdiegime pinigai galimai buvo skirstomi neskaidriai. Kontrolieriai dėl galimo piktnaudžiavimo ir korupcijos net kreipėsi į STT pareigūnus. Elektroninės paslaugos Lietuvos gydymo įstaigose kuriamos nuo pat 2005 metų.

Kodėl pas gydytoją negalima užsirašyti keliams vizitams į priekį?

Pacientas pas vienos tos pačios profesinės kvalifikacijos specialistą gali būti užregistruotas tik vienai pirminei konsultacijai, mat pastebėta, kad leidus užsiregistruoti kelioms konsultacijoms, pacientai neatvyksta ir taip dirbtinai sukuria eiles, tikina Karoliniškių poliklinikos direktoriaus pavaduotoja Margarita Batorienė. LRT radijo klausytojas Markas iš Vilniaus nori žinoti, kodėl jam nebuvo leista užsiregistruoti keliems vizitams pas dantistą.
2014-11-22

Geros žinios poliklinikų pacientams

Žinių radijas Nuo lapkričio 1 dienos šeimos gydytojai pradėti skatinti už tuberkulino mėginio atlikimą 7 metų ir rizikos grupių vaikams, odontologai – už moksleivių dantų tvarkymą prieš mokslo metus, gydytojai psichiatrai ir slaugytojai – už vizitus į psichinę negalią turinčių pacientų namus. Tai reiškia, kad pacientams paslaugos bus labiau prieinamos, gerės jų kokybė, trumpės eilės.
2014-11-03

A. Bilotaitė: jaunieji medikai pradeda dirbti įkvėpti kilniausių tikslų, tačiau juos „suvalgo“ sistema

„Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) yra parengusi savo rekomendacijas dėl neoficialių priemokų. Žiūrėsime, ką ruošiasi teikti Sveikatos apsaugos ministerija. Taip, vyksta kova su medikais, yra paskelbta „raganų medžioklė“. Gal ne viskas yra gerai, tačiau tai nesprendžia problemos“, - balsui.lt sakė Seimo Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė.

Poliklinikose rikiuojasi moksleivių eilės

Natalija KONDROTIENĖ Sveikatos pažymą norintys gauti moksleiviai iš pradžių rikiavosi į eiles prie gydymo įstaigų registratūrų, dabar – prie gydytojų kabinetų. Šiemet būtina apsilankyti ir pas odontologą.   Medikai tvirtina, kad rugpjūčio viduryje sukrunta tikrintis sveikatą dauguma moksleivių, nors šią procedūrą galėjo atlikti visus metus.
Lietuva 2013-08-17

Poliklinikose tvarkos teks palaukti

Situacija sveikatos priežiūros sistemoje taisytina nedelsiant. Tai griežtai konstatuoja valstybės kontrolieriai. Tą patį dar pernai teigė ir Seimo Sveikatos reikalų komitetas, apsilankęs keliose Vilniaus poliklinikose, ir grasino imtis griežtų priemonių medicinos įstaigų savivalei pažaboti. Praėjo trys mėnesiai. Spėkite, ar kas pasikeitė? Valstybės kontrolė ką tik baigė auditą, per kurį vertino, ar efektyviai valdomas privalomasis sveikatos draudimas.

Siūloma atlikti auditą visose šalies sveikatos priežiūros įstaigose

Atsiskaityti Valstybės kontrolei šiemet gali tekti visoms šalies sveikatos priežiūros įstaigoms. Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotoja Agnė Bilotaitė siūlo į šių metų valstybės audito programą įtraukti ir klausimą, ar teisingai naudojamos biudžeto lėšos perkant medicinos įrangą.   Taip siekiama išsiaiškinti neefektyvaus valstybės lėšų naudojimo mastus ir kuo greičiau užkirsti kelią tolesniam jų švaistymui sveikatos priežiūros sektoriuje.

Poliklinikų vadovams krize nekvepia

Vilniaus gydymo įstaigų vadovų atlyginimai tuoj aplenks net Seimo narių algas, o eiliniai gydytojai dažnai gauna tik ašaras. Prie sostinės Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės vakar sutikta nenorėjusi prisistatyti gydytoja guodėsi, kad dabar per mėnesį ji uždirba apie tūkstantį litų. Po sunkios pamainos į namus traukianti moteris teigė, kad norint gauti šiuos pinigus reikia kasdien gydyti mažiausiai 13 ligonių.

Vaiva Grainytė: Mūsų dienų diagnozė

Prieš eidama žiūrėti naujausio Agniaus Jankevičiaus darbo pasiskaičiau anonsą – apie ką ten. „Poliklinikos“ metu (darbas įvardintas kaip teatrinis eksperimentas) visa, ką perskaičiau anonse, laikas nuo laiko pasikartodavau mintyse, kad, štai, kalba eina apie vertybių nebuvimą, fanatizmą, alkoholizmą, susvetimėjimą ir kitas mūsų laikmečio ydas. Tiksliau – atsiliepiant į kūrinio pavadinimą, kuris tarsi nusako spektaklio koncepciją – ligas.
2008-01-11

Naujasis Agniaus Jankevičiaus spektaklis – drąsus žvilgsnis į tikrovę

Menų spaustuvės scenoje savo spektaklį „Poliklinika“ pristatantis režisierius Agnius Jankevičius žiūrovams žada teatrinį eksperimentą, kuriame meno piliulės užgeriamos realybės vandeniu.Spektaklyje kūrėjas kartu su keturiais aktoriais atskleidžia keturios realių žmonių gyvenimo istorijas. Nesiekdami efektingos formos, spektaklio kūrėjai sutelkė dėmesį į turinį – patys kūrė scenarijų, rašė tekstus, ieškojo savo kartai aktualių ikonų bei simbolių, pranešė Menų spaustuvė.
2007-12-27
Į viršų