pms

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pms“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pms“.

Ragina šį gėrimą vartoti dažniau: sveikata padėkos

Ar kada nors girdėjote apie bergenijos arbatą? Ne? Visai nesistebime – Lietuvoje ji nėra labai populiari. Tačiau pasaulyje bergenijos arbata žinoma ne vieną šimtą metų: savo gimtinėje – Centrinės Azijos regionuose – ji laikoma tradicine arbata.  Bergenijos arbata skirtingose šalyse žinoma įvairiais vardais: Chaga / Chigir arbata, Mongolijos / Sibiro arbata, Badan, Baikalo / Altajaus arbata ir kt.
2024-03-29

Sumažinkite PMS skausmą: išdavė naudingus patarimus

Galvos ir pilvo skausmai, pykinimas, jautrumas, saldumynų potraukis, mieguistumas – nors šie simptomai labai skirtingi, juos gali vienyti daugeliui moterų puikiai pažįstamas terminas – PMS. O teigiamų emocijų nekelianti dargana už lango, vitaminų trūkumas ar stresas šią simptomų puokštę gali tik paįvairinti.
2022-11-16

Istorinis žingsnis: Ispanija žada skirti 3 papildomas laisvas dienas moterims

Ispanija taps pirmąją Vakarų šalimi, kurioje mėnesinių skausmus kenčiančios moterys galės gauti laisvadienių – iki trijų dienų per mėnesį. Ispanijos valdžia šį potvarkį patvirtinti turėtų šią savaitę. Laisvadienių per mėnesines galima pasiimti ir kai kuriose kitose šalyse – Japonijoje, Pietų Korėjoje, Indonezijoje ir Zambijoje, rašoma dailymail.co.uk.
2022-05-16

PMS simptomai kankina 90 proc. moterų: kas tai ir kaip sau padėti?

Ilgą laiką pasigirsdavo nuomonių, kad priešmenstruacinis sindromas (PMS) neegzistuoja, o fizinius negalavimus patiriančios, padidėjusiu dirglumu ir jautrumu besiskundžiančios moterys tiesiog „įsikalba ligą“. Šiandien jau žinome, kad net 80-90 proc. moterų patiria bent vieną iš PMS simptomų, o 20-30 proc. moterų yra diagnozuojamas PMS.
2021-04-13

Priešmenstruacinis sindromas: ką derėtų apie jį žinoti?

Net 72 procentai 18-40 metų amžiaus Lietuvos moterų prieš menstruacijas ir jų metu patiria priešmenstruacinio sindromo simptomus. Remiantis moksliniais duomenimis, septynioms iš dešimties Lietuvos moterų šie simptomai trukdo gyventi visavertį kasdienį gyvenimą – 43 proc. moterų teigia, kad dažnai jaučia varginančius simptomus. Net 23 proc. moterų priešmenstruacinio sindromo simptomus jaučia prieš kiekvienas mėnesines, o 22 proc. – beveik prieš kiekvienas mėnesines.
2021-03-27

Pasikeitė šlapimo spalva? Pasakė, kada verta sunerimti

Kai viskas jūsų kūne yra subalansuota, jūs nepatirsite sveikatos problemų. Jums kartais gali skaudėti galvą, bet nieko daugiau. Tai reiškia, kad jei staiga pradedate jausti skausmą ar diskomfortą, laikas atidžiau pažvelgti į savo kūną. 1. Moterims: pablogėjo PMS simptomai Moterys ir merginos, sergančios liga, vadinama endometrioze, žino, kad tai panašu į PMS, tik daug blogiau. Endometriozės simptomai yra labai panašūs į PMS simptomus.
2021-03-07

Seimo narių „egzaminas“: nežino, kas yra PSD ar VSD, o PMS esą renka „Sodra“

Kartais tam, kad taptum Seimo nariu, net nebūtina žinoti, kas yra Privalomasis sveikatos draudimas (PSD) ar Valstybės saugumo departamentas (VSD), o priešmenstruacinį sindromą (PMS) galima laikyti ir įmoka. Tuo įsitikino laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistas, naujai prisiekusio Seimo nariams surengęs trumpą egzaminą. „Sodra“ Karštai su tv3.lt žurnalistas jauniausio Seimo nario Mariaus Matijošaičio paklausė, kaip vienu žodžiu yra vadinama Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba.

Šokolado galia: atskleidė, kodėl per mėnesines jo taip nori moterys

Mėnesinių ciklo sutrikimai dažnai vargina daugelį Lietuvos moterų. Jas kankina kraujavimo acikliškumai, per gausus ar ilgas kraujavimas, skausmai menstruacijų metu. Tačiau kaip tinkamai pastebėti menstruacijų sutrikimus, kas juos sukelia ir kaip natūraliai paspartinti jų atsiradimą, komentuoja Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų gydytoja akušerė – ginekologė Ramunė Skirmantaitė. Menstruacijų sutrikimai – tai problema, su kuria skirtingais amžiaus tarpsniais susiduria dažna moteris.
2018-01-19

Visiškai slaptai: 6 keisti mėnesinių simptomai

Kiekviena moteris puikiai pažįsta bene pagrindinius su menstruacijomis ateinančius simptomus – išsipūtimo jausmas, nuotaikų kaita, irzlumas, spuogai, noras valgyti šokoladą ir žiūrėti pačius romantiškiausius filmus. Kuo labiau artėja mėnesinės,tuo prasčiau jaučiatės, o vos tik prasideda kraujavimas, visi šie požymiai kažkur dingsta. Priešmenstruacinis sindromas (PMS) yra toks pat dažnas, kaip ir kiti tik moterims nutinkantys dalykai, pavyzdžiui, celiulitas, kurį turi net 90% visų moterų.
2018-01-13

Žymios moterys apie menstruacijas, PMS ir patarimus, ką tomis dienomis daryti vyrams

Nors atrodo, kad šiuolaikiniame pasaulyje nebeliko jokių „tabu“, kalbėti apie vieną natūraliausių procesų nėra lengva. O dažnai – net ir gėda. Socialiniuose tinkluose tūkstančius sekėjų turinčios merginos išdrįsta dalytis net ir dažnai labai atviromis nuotraukomis, nebijo provokuoti, tačiau reta išdrįsta kalbėti apie kiekvieną mėnesį vykstančius natūralius procesus. Baimė atrodyti netobulai tarsi priverčia slėpti tai, kas yra visiškai suprantama ir normalu.
2017-11-06
REKLAMA
REKLAMA

Tai patiria 75 proc. moterų: kada nekreipti dėmesio nebegalima

Silpnumo jausmas, staiga subjurusi nuotaika, apatija ar net pykčio priepuoliai – atrodo, kad griūna visas pasaulis, tad beliko susigūžti į kamuoliuką ir laukti, kol vis tai praeis. Sveikatos specialistai teigia, kad vienokius ar kitokius priešmenstruacinio sindromo (PMS) simptomus patiria net 75 proc. reprodukcinio amžiaus moterų. Gydytojas akušeris-ginekologas dr. Vytautas Klimas pastebi, kad ne visi su moterų menstruacinių ciklu susiję negalavimai reiškia tik PMS.
2017-04-28

Kamuoja PMS? Keiskite gyvenimo būdą

Nesusitvarkau su PMS. Prieš mėnesines mane nuolat beria. Kamuoja nuotaikų kaita. Atrodo, pati savęs nekenčiu. Mėnesinės labai skausmingos. Sunku eiti į darbą. Kaip sumažinti šiuos, mane kamuojančius, PMS simptomus? Ugnė, 22 metai   Tačiau dažniausiai kaltas padidėjęs nervų sistemos jautrumas. Sindromas taip pat gali atsirasti ir dėl krūtų hormono prolaktino padidėjimo. Priešmenstruacinį sindromą – PMS – patiria apie 40 procentų moterų. 5 procentus jų – kamuoja sunki forma.
2014-08-05

Kankina PMS – krimsk sūrį

Kritiškas dienas, vadinamąjį PMS, moterys perneša labai skirtingai – vienos raitosi iš skausmo ir kankinasi dėl nuotaikų kaitos, net kviečiasi greitąją, kitos net gali patirti energijos antplūdį. Intelektualės kenčia labiau Skirtingo amžiaus moterys patiria skirtingus priešmenstruacinio sindromo (PMS) simptomus.
2014-02-15

Apie vyrišką PMS (N-18)

Kaip kartais sako vyrai, būna dienų, kuomet su dailiosios lyties atstovėm saugiausia bendrauti trumposiomis SMS žinutėmis... Taip taip, kalbame apie PMS, tačiau kaip ten bebūtų, stipriosios lyties atstovai irgi ne geležiniai. Nustebsite, tačiau ir vyrai kenčia nuo savo kritinių dienų... Prancūzų andrologas Silvienas Memunas pastebi, kad vyriškas ciklas trunka 72-74 dienas – būtent tiek, kiek laiko reikia subręsti visaverčiams spermatozoidams.
2014-01-28

Kaip palengvinti PMS?

Kartais išgirstate iš aplinkinių, kad esate visiškai nepakenčiama? Šie įsižeidžia, o jus tuo metu vargina galvos skausmai, skrandžio negalavimai, o prie krūtinės net prisiliesti neįmanoma. Be priežasties norisi verkti ir viskas dirgina... Tai ne kas kita, kaip PMS (priešmenstruacinis sindromas). Ar žinome efektyvių būdų, kaip palengvinti šį nelemtą negalavimą, lydintį mus beveik visą gyvenimą? Medicinos statistika rodo, kad su šia problema susiduria beveik 70 proc. moterų.
2013-05-26

PMS: Įveikime priešmenstruacinį sindromą

Kartais išgirstate iš aplinkinių, kad esate visiškai nepakenčiama? Jie įsižeidžia, o jus tuo metu vargina galvos skausmai, skrandžio negalavimai, o prie krūtinės net prisiliesti neįmanoma. Jums be priežasties norisi verkti ir viskas dirgina... Tikriausiai jums priešmenstruacinis sindromas (PMS). Medicininė statistika rodo, kad su šia problema susiduria beveik 70% moterų. Visų nemalonių pojūčių kaltininkai – hormonai. Būtent tuo metu jų lygis labai padidėja.
2013-04-29

Ak, tie hormonai: ką reikėtų žinoti moterims

Sutriko hormonų pusiausvyra – šiais mįslingais žodžiais galima paaiškinti daugybę tave kamuojančių negalavimų. Tad kas vis dėlto nutiko? Kuo skundiesi? Ligomis! Ilgai nepasveiksti net nuo paprasčiausios slogos, organizmas perdėtai jautriai reaguoja į oro permainas ir netgi tavo kvepalus. Galbūt pastaruoju metu pervargsti, patiri stresą? O gal organizme pasigamina daugiau kortizolio? Kortizolis – hormonas, gaminamas antinksčių žievės ir ypač gausiais kiekiais išsiskiriantis streso metu.
2012-10-30

Vyriškas PMS: vyrams irgi būna kritinių dienų

Moterys galėtų valandų valandas kalbėti apie PMS ir tapti tikromis demonėmis per menstruacijas, o kaip su vyrais? Kuo galima paaiškinti jų neadekvatų elgesį? Nustebsite, bet ir vyrai kenčia dėl kritinių dienų, kurias specialistai vadina „menstruacijomis“. Ką reikėtų apie jas žinoti ir kaip su jomis taikytis? Vyriški ir moteriški ciklai Apie tai egzistuoja keletas nuomonių.
2012-09-16

PMS ar nėštumas

Mėnesinės vėluoja jau keletą dienų? Veikiausiai tave visą jau persmelkė nerimastingas laukimas: ar tai tik nereiškia, kad „užkibai“? Vienos šios žinios laukia su viltimi, kitos – su stingdančia baime. Kaip iš šalutinių požymių atskirti, ar tai gali būti nėštumas, ar tai – tik užsitęsęs PMS? Jei iki šiol dar nebuvai pastojusi, gali būti išties sunku pasakyti, ką jauti – ar PMS, ar ankstyvuosius nėštumo simptomus. Juk nė nenutuoki, ką tavo kūnas gali iškrėsti.
2012-05-17

Kaip gydytis, naudojant maisto produktus?

Kur ieškoti vaistų, jei po ranka neturite vaistinėlės? O gal nenorite griebtis medikamentų ir manote, kad negalavimus įmanoma palengvinti natūraliais būdais? Visais atvejais vertėtų užsukti į virtuvę – joje rasite skausmą ir kitus nemalonius pojūčius palengvinsiančių priemonių. Imbieras – nuo raumenų skausmo Danijos mokslininkai atliko tyrimą su nuolatinius raumenų skausmus kenčiančiais savanoriais ir paragino juos kasdienį valgiaraštį papildyti patiekalais su imbieru.
2011-12-25

10 priežasčių, kodėl verta mylėtis (N-18)

Seksas turi daug privalumų, ypač, kai yra saugus! 1. SEKSAS MAŽINA SVORĮ Netgi vidutiniškai 4,5 minučių trukmės seksas sudegina maždaug tiek pat kalorijų, kiek 10 minučių trunkantis važiavimas dviračiu. Tad rinkitės, kas jums maloniau. Be to, lytinio akto metu padidėja hormono kortizolio, kuris aktyvina angliavandenių apykaitą, kiekis.
2011-06-14

Pikta, alkana, nelaiminga – nejaugi PMS?

Daugelis moterų kiekvieną mėnesį keletą dienų maždaug tokiu pat metu jaučiasi tiesiog siaubingai. Aplinkiniams – ypač vyrams – atrodome furijomis, tačiau jeigu jie patys būtų priversti taikytis su tokia savijauta, suprastų, kodėl. Būtent ši mitologinė būtybė – furija – geriausiai atspindi moters būseną eilinio kritinių dienų ciklo išvakarėse. O visus ją lydinčius nemalonius simptomus specialistai apibūdina vienu terminu – priešmenstruacinis sindromas, arba PMS.
2011-01-24
Į viršų