peršalimo ligos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „peršalimo ligos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „peršalimo ligos“.
Šis daiktas namuose – tikra bakterijų veisykla: kiti net nesusimąsto
Visada sergate peršalimo ligomis ar skrandžio ligomis? Pasak bendrosios praktikos gydytojo eksperto, yra keli įpročiai, kurie gali būti nuolatinių ligų priežastis, o vienas daiktas namuose yra tikra bakterijų veisykla – nors kiti apie tai nesusimąsto, jį plauname per retai.
Tyrimai parodė, kad fiziniai pratimai yra labai svarbūs sveikam protui ir kūnui, o reguliari fizinė veikla sulėtina net 40-ties lėtinių ligų progresavimą.
Lietuviai užplūdo vaistines: masiškai perka šias prekes
Nors ruduo yra nuostabus ir spalvingas laikotarpis, laukiamas daugumos žmonių, jis kartu atneša vėsesnį orą, kuris dažnai skatina peršalimo ligas. Šiuo metų sezonu taip pat išauga vaistų poreikis, kadangi daugelis pradeda ieškoti priemonių, padedančių apsisaugoti nuo galimų infekcijų.
Pasakė, ar oro kondicionieriai sukelia peršalimą: kiti to nežino
Žiemos metu susidurti su įvairiomis peršalimo ligomis, rodos, įprasta. Tačiau kai kurie iš mūsų suserga ir vasarą. Daugelis sako, kad dėl to gali būti kalti oro kondicionieriai.
Apie tai, kiek racionalu kaltinti oro kondicionierius dėl peršalimo, papasakojo „ID clinic“ ir „Health Optimizing Vilnius“ klinikose dirbanti šeimos gydytoja, lektorė Agnė Misiūtė, kuri taip pat veda savo „Instagram“ profilį.
Šaltojo sezono palydovas - kosulys
Kosulys yra refleksinis ir energingas iškvėpimas per burną, kada susitraukia kvėpuojamieji raumenys ir iš kvėpavimo tako pasišalina įvairios medžiagos bei svetimkūniai .
Kosulys gali būti sausas arba drėgnas. Sausas kosulys dažniausiai pasireiškia virusinės kvėpavimo takų infekcijos pradžioje, kai žmogus nieko neatkosti. Drėgnas kosulys atsiranda, kai atkosėjami skrepliai, su kuriais iš kvėpavimo takų pašalinami ligos sukėlėjai.
LSMU mokslininkės sukūrė guminukus peršalimo ligoms gydyti: patinka net vaikams
Prasideda peršalimo sezonas, tad daugėja žmonių, kuriuos kamuoja sloga ir kosulys. Suaugusieji gydydamiesi griebiasi vaistų ar žolinių preparatų, bet vaikams sugirdyti juos sudėtinga. Tad Sveikatos mokslų universiteto mokslininkės kuria guminukus nuo peršalimo.
Žinoma, juos galės vartoti ir suaugusieji. Šie guminukai, paskaninti čiobrelių, spanguolių ar svarainių sirupu, palengvina peršalimo simptomus.
Peršalimas guldo lietuvius: ragina nekartoti 1 klaidos
Peršalimas dažna ligos forma, kuri sukelia simptomus kaip: sloga, čiaudulys, gerklės skausmas, kosulys ir bendras silpnumas.
„Eurovaistinė“ vaistininkė Dovilė Tervydė sako, kad atšalus orams, matomas padidėjęs peršalusių žmonių skaičius, tad daugiau žmonių rūpinasi savo vastinėle ir imuniteto stiprinimo preparatais.
D. Tervydė teigia, kad pajutus peršalimo simptomus, reikėtų atkreipti dėmesį į savo savijautą.
Ar vėl griebsimės kaukių ir nuotolinio mokymo? Andriukaitis įvardijo, ko reikėtų imtis siaučiant ligoms
Peršalimo ligos grįžo su trenksmu. Žmonės sezoninėmis ligomis suserga ne tik anksčiau nei įprastai, bet ir didesniais mastais, ir gerokai sunkiau. Bijodami dėl vaikų sveikatos, dalis tėvų jau prašo pereiti prie nuotolinio mokymo, o gydytojai ragina nepamiršti kaukių.
DIENOS PJŪVIS. Peršalimo ligų banga ritasi per Lietuvą: ar gyventojams jų reikia bijoti?
Peršalimo ligos grįžo su trenksmu. Gydytojai pastebi, kad šiemet sezoninės ligos pacientus pakerta kur kas anksčiau. Tokie susirgimų mastai iki pandemijos būdavo stebimi sausio – vasario mėnesiais. O dabar serga ištisos šeimos, kolektyvai, ypač darželiuose ar mokyklose. Beje, gydytojai sako, kad žmonės serga ne tik daugiau, bet ir sunkiau.
Vaistinės įspėja gyventojus: kai kurių prekių jau dabar trūksta
Į vaistines atėję gyventojai gali ir nustebti – nusipirkti kai kurių prekių jie neturės galimybės. Įspėjama, kad pakoreguoti pirkinių krepšelį teks dėl gamybos problemų, ribotų prekių kiekio.
„Kartais trūksta kai kurių gamintojų prekių, dažniausiai vaistų. Pavyzdžiui, kai kurių širdies kraujagyslių sistemą veikiančių, antihipertenzinių vaistų, antibiotikų tabletėmis“, – informuoja „Camelia“ išplėstinės praktikos vaistininkė, vaistinės vedėja iš Vilniaus Virgilija Bečelytė.
Lietuvius guldo gripas: pasakė, kur serga daugiausiai
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis per savaitę padidėjo nuo 62,8 iki 64,6 atvejo 10 tūkst. gyventojų. NVSC duomenimis, praėjusią savaitę didžiausias rodiklis užregistruotas Telšių apskrityje, mažiausias – Utenos apskrityje.
REKLAMA
REKLAMA
Tarkite „sudie“ knibždančioms bakterijoms namuose: štai, kas padės
Vos atvėsus orams, susidaro virusams plisti palanki terpė ir daugelis suserga. Kai gripo sezono įkarštis pradeda artėti, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti savo namuose, kad išvengtumėte jo. Nuo patalynės iki metalinių detalių – galite padaryti daugybę nedidelių pakeitimų, kurie padės apsisaugoti.
Neseniai atliktas šildymo specialistų „Rointe“ tyrimas parodė, kad 69 proc. britų nuo Covid-19 pandemijos pradžios labiau vertina savo namų švarą ir asmens higiena.
Juozas Ruolia ragina rinktis šiuos produktus: padės kovoje prieš ligas
Įsibėgėjęs ruduo džiugina besikeičiančiomis gamtos spalvomis, tačiau daugeliui sunkiai perkandamas besikeičiantis oras, prie kurio prisitaikyti retkarčiais, rodos, nepavyksta, ko pasekoje dienas tenka leisti namuose, besigydant užpuolusias peršalimo ligas.
Gripas jau nusitaikė į lietuvius: pasakė, kur serga daugiausia
Nuo pirmadienio Lietuvoje oficialiai prasideda gripo sezonas, tačiau pirmieji susirgimai gripu užfiksuoti jau kiek anksčiau.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje gripu serga 3 žmonės, visi jie yra iš Utenos.
NVSC primena, kad Lietuvoje gripo sezonas prasideda nuo 40-osios kalendorinės metų savaitės ir trunka iki 20-osios kitų metų kalendorinės savaitės.
Gripas jau guldo lietuvius: pasakė, kur serga daugiausia
Nuo pirmadienio Lietuvoje oficialiai prasideda gripo sezonas, tačiau jau dabar yra fiksuojami pirmieji susirgimai.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje gripu serga 4 žmonės, po 1 iš Panevėžio ir Šiaulių, o 2 iš Vilniaus.
NVSC nurodo, kad bendras sergamumas peršalimo ligomis ir gripu šiemet yra dvigubai didesnis nei pernai tuo pačiu metu.
Šeimos gydytojai vos spėja suktis: sergantys žmonės vizito laukia ir po mėnesį, ir po du
Atvėsus orams poliklinikas užplūdo negaluojantys pacientai. Paskutinėmis rugsėjo savaitėmis sergamumas ūminėmis viršutinėmis kvėpavimo takų infekcijomis smarkiai šovė į viršų – serga ir vaikai, ir suaugę. O bendras sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis yra dvigubai didesnis nei pernai tuo pačiu metu.
Sostinės poliklinikose rikiuojasi eilės pacientų. Vieni skundžiasi prasta savijauta – gerklės skausmu, sloga, kai kurie ir kosuliu.
Pasakė, kiek lietuvių ketina skiepytis nuo gripo: skaičiai specialistams kelia nerimą
Nuo gripo šį sezoną planuoja skiepytis kiek daugiau nei penktadalis šalies gyventojų. Tai parodė paskutinę rugpjūčio savaitę „Eurovaistinės“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atliktas reprezentatyvus visuomenės nuomonės tyrimas.
41 proc. apklaustųjų mano, kad nešiojant kaukes ir dezinfekuojant rankas užsikrėtimų gripu tikimybė maža, 35 proc. teigia, jog jeigu imunitetas stiprus, gripu nesusirgs.
Naminis peršalimo gydymas gali nuvesti į ligoninę: pasakė, ko nedaryti
Ko gero kiekvienam yra tekę pajausti, ką reiškia peršalimo simptomai: užgulusi nosis, gerklės perštėjimas. Nors liga pasireiškia visiems beveik vienodai, tačiau visi ją įveikti bandome skirtingai.
Kaip taisyklingai gydytis ir nesusirgti dar labiau sutiko pasidalinti Vilniaus Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Justina Gėgžnienė.
Naminiai būdai ne visada geriausi
Šeimos gydytoja pasakoja, kad neatidžiai vartojamos įvairios žolelės gali padaryti meškos paslaugą.
Būdai, kaip greičiau įveikti peršalimą
Gerklės skausmas, užgulusi nosis, temperatūra – vieni iš dažniausių peršalimo simptomų. Keli paprasti būdai gali padėti pasijusti geriau ir greičiau pasveikti. Taigi, kokie jie?
Skysčiai. Esant aukštai temperatūrai gausiai prakaituojama – taip iš organizmo pašalinami mikrobai bei jų išskiriami toksinai, todėl norint greičiau pasveikti, labai svarbu atkurti skysčių balansą. Per dieną rekomenduojama išgerti 8 puodelius vandens, natūralių sulčių arba žolelių arbatos.
Nepraeikite pro šiuos žiedus – juose slypi neišmatuojama nauda
Pamiškėse, paupiuose, pabaliuose, melioracijos grioviuose ir kitose drėgnesnėse vietose visa jėga žydi pelkinės vingiorykštės. Gardžiai kvepia. Vingiorykštei žiedyno gali pavydėti net madingiausios darželių gėlės.
Kvapas primena migdolų
Pats augalas užauga 60-120 centimetrų, o jo žiedyno, sudėto iš daugybės mažų žiedelių, ilgis siekia 20 ir daugiau centimetrų. Lietuviams vingiorykštė gerai pažįstama, nors kai kuriose vietovėse šis augalas kitaip vadinamas.
5 būdai, kaip greičiau įveikti peršalimą
Gerklės skausmas, užgulusi nosis, temperatūra – vieni iš dažniausių peršalimo simptomų. Keli paprasti būdai gali padėti pasijusti geriau ir greičiau pasveikti. Taigi, kokie jie?
Skysčiai. Esant aukštai temperatūrai gausiai prakaituojama – taip iš organizmo pašalinami mikrobai bei jų išskiriami toksinai, todėl norint greičiau pasveikti, labai svarbu atkurti skysčių balansą. Per dieną rekomenduojama išgerti 8 puodelius vandens, natūralių sulčių arba žolelių arbatos.
Iš garsaus virtuvės šefo lūpų – stebuklingas receptas peršalimui gydyti
Garsiam virtuvės šefui, jau vienuolika metų Lietuvoje gyvenančiam italui Gian Luca Demarco Lietuva tapo namais, mūsų kalba nebeatrodo sudėtinga ar neįkandama. Kitaip sakant, viskas čia sava. Ar karšto kraujo italui greitai pavyko priprasti ir prie Lietuvos klimato?
Prakalbus apie peršalimo ligas, Luca Demarco atvirauja, kad jam sunku suprasti daugeliui lietuvių būdingą bruožą – peršalimo ligų ignoravimą.
Sergantis darbuotojas: pavojus, kurio nepageidauja kolegos ir darbdaviai
Manydami, jog peršalimas nėra rimta liga, dažnai ignoruojame simptomus ir stengiamės neatsilikti nuo įprastos kasdienės rutinos. Ilgainiui tai perauga tik į dar sunkiau pakeliamus negalavimus, tačiau užuot gydydamiesi namuose, darbuotojai toliau užsispyrusiai keliauja į darbą. Įdomu, ką apie tokius darbuotojų įpročius mano darbdaviai, vėlyvą rudenį vis dažniau susiduriantys su šiais iššūkiais? „Žinoma, sirgdami darbuotojai į darbą eiti neturėtų.
Lietuvos susisiekimo bendrovė: gripui įveikti pasitelkiame prevenciją
Susirgus peršalimo ligomis ypatingai vengiame „lovos režimo“. Atrodo, jog tada gyvenimas sustoja, ima kauptis nenudirbti darbai ir net pradeda graužti kaltės jausmas. Vis dėlto šio vieno iš veiksmingiausių gydymosi būdo vengti nevertėtų. „Kreiptis į gydytoją ir sveikti lovoje rekomenduojama esant aukštai temperatūrai, karščiavimui nesumažėjus ir neišnykus per 3 dienas nuo ligos pradžios. Taip pat staigiai atsiradus kosuliui su švokštimu, dusuliu, atsiradus bėrimui ar krūtinės skausmui.
Dirbant su maisto produktais gera sveikata kritiškai svarbi
Įsigalint permainingiems ir vis bjūrantiems orams, pasigauti virusą ar rudeninį peršalimą tampa itin lengva. Nepaisant nedraugiško oro, nerimą kelią ir aplink daugėjančių sergančių kolegų, atrodo, vis besitaikančių perleisti savo ligą šalia sėdintiems. Be abejo, suvaldyti ligų antplūdį dideliuose kolektyvuose yra sudėtinga, tad kalbiname UAB „Palink“, valdančio prekybos tinklą „IKI“ vykdantįjį direktorių Darių Malakauską apie tai, kaip paskatinti darbuotojus atsakingiau žiūrėti į savo sveikatą.
Tiesioginis bendravimas su klientais – atviras kelias virusams
Peršalimo ligos perduodamos oru, tad jomis užsikrėsti labai lengva – ypatingai darbo vietoje. Didelis kolegų būrys ar nuolatinis tiesioginis bendravimas su klientais šią riziką padidina dar daugybę kartų, tad kaip nuo to apsisaugoti? Didžiausio Lietuvoje buitinės technikos ir elektronikos mažmeninės prekybos tinklo „Topo centras“ generalinis direktorius Remigijus Štaras dalinasi patirtimi, kaip tokiame dideliame kolektyve pavyksta apsiginti nuo ligų virtinės.
Rudeninis peršalimas: žolininkė pataria, kaip natūraliais būdais išvengti šio nemalonumo
Kai rudeniniai orai tokie permainingi ir nedžiuginantys, peršalti tampa vis lengviau. Namų vaistinėlės pilnos įvairiausių vaistų, gelbėjančių nuo visokių negalavimų, deja, tokie gydymosi būdai ne visuomet pakankamai veiksmingi. Tokiais atvejais pradedama gręžiotis į natūraliąją mediciną, kuri gali kuo puikiausiai net užkirsi kelią peršalimo ligoms. „Ypatingai šiuo laikotarpiu būtina saugoti vaikus, kadangi toks mažas žmogutis yra bejėgis apsiginti prieš milžinišką mikrobų ataką.
Vaistininkų pastebėjimai: užpuolus ligai lietuviai delsia iki paskutinės minutės
Retas kuris staiga atšalus orams nesiskundžia sveikata: peršalimas, gripas, sloga ir daugelis kitų negalavimų tampa mūsų kasdienybe. Vis dėlto ar tikrai dėl šių ligų kaltas tik šaltis? Kol esame sveiki per daug nesukame galvos dėl būtino imuniteto stiprinimo, papildomų vitaminų ar šiltos aprangos, tačiau be reikalo. Mūsų požiūris į sveikatą gali nulemti, ar šiuo šaltuoju laikotarpiu karščiuodami gulėsime lovoje, ar galėsime mėgautis savo produktyvumu ir nešlubuojančia sveikata.
Lietuvoje siaučia virusai: sergamumas per savaitę išaugo kone dukart
Pastarosiomis dienomis žmonės kaip niekad ėmė sirgti peršalimo ligomis: kostintys, čiaudintys, šniurpščiojantys kolegos jau tapo norma. Per savaitę sergamumas šiomis infekcinėmis ligomis išaugo dukart, ir nė nemano sustoti. Kaip teigia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, nėra aišku, kokie konkrečiai virusai šiuo metu sukelia nepatogumus tūkstančiams lietuvių. „Tokiam laikotarpiui būdingos bakterijos, virusai (konkrečiai nežinome, kokie), kurie sukelia peršalimo ligas.
Šalyje daugėja sergančiųjų peršalimo ligomis
Praėjusią savaitę padaugėjo sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Lietuvoje 49-ąją šių metų savaitę sergamumas šiomis ligomis siekė 59,3 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Prieš tai buvusią savaitę šis rodiklis sudarė 58,2 atvejo 10 tūkst. gyventojų, pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC). Pernai tuo pačiu metu bendras Lietuvos sergamumo rodiklis siekė 67,2 atvejo 10 tūkst. gyventojų.
Gripo epidemija – jau keturiose savivaldybėse
Kaune, Marijampolėje bei Prienų ir Jonavos rajonų savivaldybėse šią savaitę paskelbta gripo epidemija. Nuo pirmadienio gripo epidemija paskelbta Kaune ir Prienuose, nuo antradienio – ir Jonavoje. Trečiadienį gripo epidemiją paskelbė ir Marijampolė. Gripo epidemija skelbiama, kai sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis pasiekia 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o gripas sudaro apie 30 proc. susirgimų.
Ūgtelėjo sergamumas peršalimo ligomis
Pastarąją savaitę toliau augo sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Rugsėjo 22-28 dienomis 10 tūkst. gyventojų teko 60 ligos atvejų, ankstesnę savaitę šis rodiklis siekė 54 atvejus 10 tūkst. gyventojų. Didesnis sergamumas registruotas visose administracinėse teritorijose, išskyrus Alytaus administracinę teritoriją. Visoje Lietuvoje užfiksuoti aštuoni gripo atvejai.
Auga sergamumas peršalimo ligomis
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rugsėjo 15–21 d. siekė 54,0 atv./10 tūkst. gyventojų. Savaitę prieš tai šis sergamumo rodiklis siekė 42,6 atv./ 10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu bendras Lietuvos sergamumo rodiklis siekė 60,1 atv./10 tūkst. gyventojų.
Paracetamolis ne tik gydo, bet ir sargdina
Aušrinė Šėmienė Su rudeniu į mūsų duris pasibeldžia ir peršalimo ligos, o silpnesnius į lovas guldo gripas. Bet tokiomis dienomis, užuot sukę pas gydytojus, žmonės griebia paracetamolio tabletę, o jei nepadeda, – ir kelias. Nors medikai tvirtina, kad populiarus vaistas gali pražudyti, jį kasdien vartoja apie 10 tūkst. Lietuvos žmonių. Sergančiųjų daugėja Lietuvoje daugėja sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis.
5 taisyklės, kaip nepersišaldyti
Kai aplinkui visi čiaudo, kosti ir visaip kitaip primena, jog už lango – ne vasara, svarbu išlikti tvirtai ir sveikai. O nesusirgti peršalimo ligomis tau padės šios 5 taisyklės. 1 taisyklė: subalansuota mityba Pamiršk sausus, šaltus užkandžius, Stenkis kasdien valgyti šiltos sriubos, ypač tavo organizmui pravers natūralus vištienos sultinys. Padėk savo imuninei sistemai: į valgiaraštį įtrauk daugiau šviežių daržovių ir vaisių.
Pomėgis gydytis tampa liga
Gydytojas Vytautas Stonkus įpėja, kad pomėgis gydytis taip nualina imuninę sistemą, kad net peršalimas tampa sunkiai įveikiama liga.
Druskos poveikis
Ar tiesa, kad lietuviai vos nusičiaudėję saujomis ima vartoti vaistus? – „Balsas.lt savaitė“ paklausė V. Stonkaus.
Tiesa. Toks skubėjimas gydytis slopina ir silpnina imuninę sistemą. Šiandien didelę įtaką žmonių gydymosi įpročiams daro reklama. Jos visur tiek daug, kad ir labai lengvus negalavimus žmonės skuba gydyti vaistais.
Plūstelėjo peršalimo ligos
Drauge su vėju, lietumi ir žvarba ir, žinoma, su moksleiviais, sugrįžusiais į klases, į miestą atkeliavo ir peršalimo ligos.
Sergančiųjų eilės nutįso prie gydytojų kabinetų durų. Daugiausia jose – moksleivių, kuriems diagnozuojamos ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, dėl kurių dažniausiai vargina sloga, užgulta nosis, kosulys, galvos ir gerklės skausmas, čiaudulys, akių gleivinės paraudimas.
Susirgimų peršalimo ligomis skaičiai Lietuvoje muša rekordus
Trečiąją šių metų savaitę žmonių sergamumas gripu ir peršalimo ligomis Lietuvoje pasiekė kritinę ribą. Remiantis Lietuvos užkrečiamų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, praeitą savaitę visoje šalyje užfiksuota per 33600 gripo bei peršalimo ligų atvejų. Šį sezoną sergančiųjų peršalimo ligomis skaičius yra daugiau negu du kartus didesnis negu pernai.
Lietuvoje sergančiųjų peršalimo ligomis kiekis sparčiai didėja. Lyginant su 2010 m. gruodžio mėn., sergamumas peršalimo ligomis išaugo 5 kartus.