peršalimo gydymas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „peršalimo gydymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „peršalimo gydymas“.
Patarė, kaip pasirinkti vaistus kovojant su peršalimo ligomis
Atvėsus orams ir daugiau laiko praleidžiant uždarose patalpose, žmones dažnai užklumpa peršalimo ligos. Peršalimas – tai ūminė kvėpavimo takų infekcija, kurią sukelia daugiau nei 200 skirtingų virusų rūšių, tokių kaip koronavirusai, rinovirusai, adenovirusai.
Šie virusai plinta oro lašeliniu būdu sergančiam žmogui čiaudint ar kosėjant, taip pat per daiktus, paviršius. Virusai, patekę į organizmą per nosį ar burną, pradeda daugintis kvėpavimo takuose.
Juozas Ruolia ragina rinktis šiuos produktus: padės kovoje prieš ligas
Įsibėgėjęs ruduo džiugina besikeičiančiomis gamtos spalvomis, tačiau daugeliui sunkiai perkandamas besikeičiantis oras, prie kurio prisitaikyti retkarčiais, rodos, nepavyksta, ko pasekoje dienas tenka leisti namuose, besigydant užpuolusias peršalimo ligas.
Būdai, kaip greičiau įveikti peršalimą
Gerklės skausmas, užgulusi nosis, temperatūra – vieni iš dažniausių peršalimo simptomų. Keli paprasti būdai gali padėti pasijusti geriau ir greičiau pasveikti. Taigi, kokie jie?
Skysčiai. Esant aukštai temperatūrai gausiai prakaituojama – taip iš organizmo pašalinami mikrobai bei jų išskiriami toksinai, todėl norint greičiau pasveikti, labai svarbu atkurti skysčių balansą. Per dieną rekomenduojama išgerti 8 puodelius vandens, natūralių sulčių arba žolelių arbatos.
5 būdai, kaip greičiau įveikti peršalimą
Gerklės skausmas, užgulusi nosis, temperatūra – vieni iš dažniausių peršalimo simptomų. Keli paprasti būdai gali padėti pasijusti geriau ir greičiau pasveikti. Taigi, kokie jie?
Skysčiai. Esant aukštai temperatūrai gausiai prakaituojama – taip iš organizmo pašalinami mikrobai bei jų išskiriami toksinai, todėl norint greičiau pasveikti, labai svarbu atkurti skysčių balansą. Per dieną rekomenduojama išgerti 8 puodelius vandens, natūralių sulčių arba žolelių arbatos.
Žolininkas patarė, kaip įveikti peršalimą: geriau už vaistus
Peršalimas visada užklumpa netikėtai ir pačiu netinkamiausiu metu, todėl visada svarbu žinoti, kaip greitai su juo susitvarkyti. Atsiradus pirmiesiems peršalimo ar gripo simptomams nebūtina griebtis vaistų. Šioje situacijoje gali padėti ir natūralūs gydymo būdai.
Nusilpęs imunitetas: kaip atgauti tvirtą sveikatą
Dėl visų mus puolančių ligų kaltiname nusilpusį imunitetą, tačiau ar susimąstome, kodėl jis nebeatsigina nuo virusų? Bet koks netinkamas gyvensenos įprotis silpnina imuniteto atsparumą ir kuo giliau jis įsišaknija mumyse, tuo daugiau vargina organizmą. Net iš prigimties tvirto imuniteto atsparumas baigiasi, kada žmogus nuolat, net mažiausiomis smulkmenomis, alina savo organizmą.
Prie pėdų pridėkite bulvę: sveikata džiaugsitės jau kitą rytą
Kai orai tokie permainingi, tikriausiai jau daugelį užklupo peršalimo ar net gripo simptomai, pavyzdžiui, varvanti nosis, kosulys, gerklės skausmas. Beveik kiekvienam požymiui reikia skirtingų vaistų, kurie vėl sustiprintų imuninę sistemą. Yra vienas įdomus būdas, padėsiantis atsikratyti peršalimo ligų, vos per naktį tapsite daug sveikesni. Bulvės nauda Paprasta bulvė padės išvengti negalavimų.
Skubėkite prisirinkti šių uogų: gydo stulbinančiai
Rudenį prinokstančios putino uogos galima naudoti bet kokia forma: jas galima virti ir šaldyti. Šios uogos yra visagalis vaistas viskam, tiek nuo nervų, gausaus kraujavimo, galvos skausmo, širdies ligų, tiek plačiai naudojamas ir grožio srityje. Dalijamės liaudies patarimais ir receptais, kurie pakeis stiprius medikamentus. Natūralus vaistas nuo galvos skausmo Sergant peršalimo ligomis ar turint stiprų galvos skausmą pasigaminkite natūralų vaistą.
Lietuvos susisiekimo bendrovė: gripui įveikti pasitelkiame prevenciją
Susirgus peršalimo ligomis ypatingai vengiame „lovos režimo“. Atrodo, jog tada gyvenimas sustoja, ima kauptis nenudirbti darbai ir net pradeda graužti kaltės jausmas. Vis dėlto šio vieno iš veiksmingiausių gydymosi būdo vengti nevertėtų. „Kreiptis į gydytoją ir sveikti lovoje rekomenduojama esant aukštai temperatūrai, karščiavimui nesumažėjus ir neišnykus per 3 dienas nuo ligos pradžios. Taip pat staigiai atsiradus kosuliui su švokštimu, dusuliu, atsiradus bėrimui ar krūtinės skausmui.
Dirbant su maisto produktais gera sveikata kritiškai svarbi
Įsigalint permainingiems ir vis bjūrantiems orams, pasigauti virusą ar rudeninį peršalimą tampa itin lengva. Nepaisant nedraugiško oro, nerimą kelią ir aplink daugėjančių sergančių kolegų, atrodo, vis besitaikančių perleisti savo ligą šalia sėdintiems. Be abejo, suvaldyti ligų antplūdį dideliuose kolektyvuose yra sudėtinga, tad kalbiname UAB „Palink“, valdančio prekybos tinklą „IKI“ vykdantįjį direktorių Darių Malakauską apie tai, kaip paskatinti darbuotojus atsakingiau žiūrėti į savo sveikatą.
REKLAMA
REKLAMA
Tiesioginis bendravimas su klientais – atviras kelias virusams
Peršalimo ligos perduodamos oru, tad jomis užsikrėsti labai lengva – ypatingai darbo vietoje. Didelis kolegų būrys ar nuolatinis tiesioginis bendravimas su klientais šią riziką padidina dar daugybę kartų, tad kaip nuo to apsisaugoti? Didžiausio Lietuvoje buitinės technikos ir elektronikos mažmeninės prekybos tinklo „Topo centras“ generalinis direktorius Remigijus Štaras dalinasi patirtimi, kaip tokiame dideliame kolektyve pavyksta apsiginti nuo ligų virtinės.
Vilniaus oro uoste dėmesys nepriekaištingai darbuotojų sveikatai
Gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų ligos dažniausiai pasireiškia sloga, sausu ar drėgnu kosuliu, gerklės skausmu arba perštėjimu. Taip pat jaučiamas silpnumas, prakaituojama, kamuoja čiaudulys bei karščiavimas. „Pajutus pirmuosius ligos simptomus patariama gerti kuo daugiau šiltų skysčių: žolelių, liepžiedžių, aviečių stiebelių, juodosios ir žaliosios arbatos bei geriamo filtruoto vandens. Be to, rekomenduojama drėkinti ir vėdinti patalpų orą.
Sergant eiti į darbą – darbuotojų užsispyrimas ar nerašytos kolektyvo taisyklės?
Įsivyravus šaltajam metų laikotarpiui ore tykantys virusai palaužia vis daugiau žmonių. Nepaisant ligų simptomų, kurie kelia grėsmę ne tik sergančiojo, bet ir aplinkinių sveikatai, užuot gydantis namie dauguma darbuotojų užsispyrusiai toliau keliauja į darbą. Viso to pasekmės – nepatenkinti kolegos, dar labiau suprastėjusi savijauta, o naudos iš to maža. Praėjusių metų sergamumo laikotarpiu vykdyto tyrimo rezultatai atskleidė, jog net 82 proc.
Rudeninis peršalimas: žolininkė pataria, kaip natūraliais būdais išvengti šio nemalonumo
Kai rudeniniai orai tokie permainingi ir nedžiuginantys, peršalti tampa vis lengviau. Namų vaistinėlės pilnos įvairiausių vaistų, gelbėjančių nuo visokių negalavimų, deja, tokie gydymosi būdai ne visuomet pakankamai veiksmingi. Tokiais atvejais pradedama gręžiotis į natūraliąją mediciną, kuri gali kuo puikiausiai net užkirsi kelią peršalimo ligoms. „Ypatingai šiuo laikotarpiu būtina saugoti vaikus, kadangi toks mažas žmogutis yra bejėgis apsiginti prieš milžinišką mikrobų ataką.
Vaistininkų pastebėjimai: užpuolus ligai lietuviai delsia iki paskutinės minutės
Retas kuris staiga atšalus orams nesiskundžia sveikata: peršalimas, gripas, sloga ir daugelis kitų negalavimų tampa mūsų kasdienybe. Vis dėlto ar tikrai dėl šių ligų kaltas tik šaltis? Kol esame sveiki per daug nesukame galvos dėl būtino imuniteto stiprinimo, papildomų vitaminų ar šiltos aprangos, tačiau be reikalo. Mūsų požiūris į sveikatą gali nulemti, ar šiuo šaltuoju laikotarpiu karščiuodami gulėsime lovoje, ar galėsime mėgautis savo produktyvumu ir nešlubuojančia sveikata.
Visa tiesa apie peršalimą: kaip gydytis ir neapkrėsti kitų
Vidutiniškai tris keturis kartus per metus suaugęs žmogus suserga peršalimo ligomis. Kartais stipriau, kartais silpniau – kaip pasiseka ir kokį imunitetą turime. Peršalimo ligos – vienos dažniausių ligų šaltuoju ir drėgnuoju metų laiku, nes joms būdingas sezoniškumas. Peršalimo simptomai: galvos skausmas, užgulta nosis, čiaudulys, gerklės skausmas, nuovargis, bendras negalavimas, kosulys.