patikra
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „patikra“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „patikra“.
Kasos vėžys pražudė moterį: jį išduoda šie simptomai
Po ilgos kovos su kasos vėžiu mirė Otavos ligoninės vėžio tyrimams daugiau nei 500 000 dolerių surinkusi moteris. Sindy Hooper mirė spalio 11 d., penktadienio naktį.
Ji dažnai kalbėjo apie simptomus, kuriuos reikėtų stebėti, kad žmonės būtų budresni ir laiku kreiptųsi į gydytojus.
Tęs lėšų rinkimą
„Ji tai padarė tipišku Sindy stiliumi, drąsiai ir grakščiai, būdama apsupta gerų draugų.
Moterys dėl krūties vėžio tikrinasi privačiai – poliklinikose eilės tokios, kad gali ir nesulaukti
Vilniaus prekybos centre buvo nusidriekusi ilga eilė moterų, norinčių nemokamai pasitikrinti dėl krūties vėžio. Prevencinę akciją surengė medikai sako, kad ši liga kelia riziką daugeliui, o ankstyva diagnostika yra gyvybiškai svarbi. Eilėje laukė apie 300 moterų, tam nepagailėjusios ir kelių vanadų, nes privačiai tokia paslauga kainuoja šimtus eurų, o poliklinikose – eilės.
Nemokamai patikrins, ar nesergate vėžiu: apsibraukite 1 datą
Moterų sveikata yra ypač svarbus rūpestis, kuriam reikia skirti dėmesio visose gyvenimo srityse. Vienas iš pagrindinių būdų išlaikyti gerą sveikatą – reguliariai tikrintis profilaktiškai, ypač dėl galimų onkologinių susirgimų.
Profilaktiniai krūtų tyrimai, tokie kaip ultragarso tyrimas, yra paprastas ir greitas būdas įvertinti krūties sveikatą bei užtikrinti ramybę dėl savo sveikatos.
Vairuotojai pasipiktinę aplinkosaugininkų reidais: „Laiką veltui leidžiu ir viskas“
Panevėžyje aplinkos apsaugos pareigūnai surengė pirmuosius reidus – tikrino automobilių taršą. Dar iki prasidedant reidams vairuotojai buvo gerokai išgąsdinti ir piktinosi tikrinimų tvarka, mat nustačius teršėją gatvėje, aplinkosaugininkai grasino ne tik įspėjimais, bet ir panaikinti techninę apžiūrą.
Aplinkosaugininai keliuose tyko taršių automobilių, o ekspertas tokią sistemą kritikuoja: „Žmonės nesupranta, ką jie ten daro tose gatvėse“
Panevėžyje aplinkos apsaugos pareigūnai surengė pirmuosius reidus – tikrina automobilių taršą. Dar iki prasidedant reidams vairuotojai buvo gerokai išgąsdinti ir piktinosi tikrinimų tvarka, mat nustačius teršėją gatvėje aplinkosaugininkai grasino ne tik įspėjimais, bet ir panaikinti techninę apžiūrą.
81 metų Joe Bidenui atliekama kasmetinė sveikatos patikra
JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį atvyko į ligoninę atlikti paskutinės kasmetinės medicininės apžiūros prieš lapkričio mėnesį numatomus rinkimus, kylant vis daugiau susirūpinimo, ar 81 metų prezidentas bus fiziškai ir psichiškai tinkamas dirbti antrą kadenciją.
Baltieji rūmai pranešė, kad tyrimų, atliktų Walterio Reedo karinėje medicinos įstaigoje netoli Vašingtono, rezultatų santrauka bus paskelbta vėliau šią dieną.
Nauja tvarka Kauno oro uoste: traukti daiktų iš rankinio bagažo nereikės
Aviacijos saugumo patikra Kauno oro uoste keleiviams tapo greitesnė ir patogesnė, nes čia pilnu pajėgumu įdarbinti trys modernūs trimatės kompiuterinės tomografijos principu veikiantys aviacijos saugumo patikros skeneriai.
Tai pirmasis oro uostas Baltijos šalyse, kuriame patikros procedūros metu keleiviams jau nebereikia iš rankinio bagažo ištraukti jokių elektronikos prietaisų ir skysčių – nauji įrenginiai bagažo turinį analizuoja trimatėje erdvėje.
Teismas pamokė įžūlų automobilio pardavėją: kitą kartą vilnietis gerai pagalvos
Vilniuje naudotą automobilį nusipirkusi Agnė net neįtarė, kad tapo nesąžiningo pardavėjo auka. Su tėčiu atvykusi mergina iš pradžių domėjosi kitu automobiliu, bet jis netiko.
Tada įžūlus automobilių pardavėjas pasiūlė pirkti „Peugeot 308“, kuris, anot jo, visiškai tvarkingas. Bet pardavėjo klasta paaiškėjo net labai greitai.
Nors jis tvirtino, kad automobilis turi techninę apžiūrą, bet niekaip negalėjo surasti tai patvirtinančių dokumentų. Netrukus paaiškėjo, kodėl.
Vyriausybė pritarė siūlymui pratęsti ribojimus rusams bei griežtinti Baltarusijos piliečių patikrą
Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui dar vieneriems metams pratęsti Rusijos piliečiams taikomus ribojimus bei sugriežtinti į Lietuvą atvykstančių Baltarusijos piliečių patikrą.
„(...) tais atvejais, kai Baltarusijos Respublikos piliečiai per sieną vyksta turėdami Šengeno vizą, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai turi papildomai įvertinti rizikas ir prireikus atlikti išsamesnį patikrinimą“, – rašoma įstatymo projekto aiškinamajame rašte.
Nenustebkite: muitininkai naujais prietaisais tikrins automobilius
Lietuvos muitinė įsigijo nešiojamus atgalinės sklaidos rentgeno kontrolės įrenginius, skirtus lengvųjų transporto priemonių kontrolei, rašoma muitinės pranešime spaudai.
Su naujaisiais rentgeno prietaisais muitininkams bus paprasčiau pamatyti lengvųjų automobilių vidines ertmes, pavyzdžiui, dureles, slenksčius, ir kitas. Pareigūnai galės paprasčiau ir greičiau patikrinti automobilį nenuimdami apdailos detalių bei negaišdami laiko automobilio ardymui.
REKLAMA
REKLAMA
Automobilio pardavėjas įrodė, kad nežinojo apie automobilio variklio defektą: 7,7 tūkst. eurų liks jam
Teisme narpliota automobilio pirkimo-pardavimo istorija. Už 7,7 tūkst. eurų automobilį „Audi“ įsigijęs vilnietis transporto priemone nuvažiavo kiek daugiau kaip 1 tūkst. km, kai staiga sugedo jos variklis.
Ieškovas Tadas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) ieškiniu prašė nutraukti šalių 2022 m. balandžio 16 d. transporto priemonės pirkimo–pardavimo sutartį ir jam grąžinti už transporto priemonę sumokėtus 7,7 tūkst. eurų.
Visus kviečia nemokamai pasitikrinti sveikatą: gali išgelbėti gyvybę
Šeštadienį, rugsėjo 23 dieną, 9 val. Kauno klinikų medikai kviečia pasitikrinti, ar neturite išsiplėtusios pilvo aortos. Patikra vyks Nacionaliniame Kauno dramos teatre.
Rugsėjo 19 d. visame pasaulyje minima aortos diena, skirta atkreipti dėmesį į klastingą šios arterijos ligą – aortos aneurizmą. Blogiausia, kad paprastai šie pacientai net nežino ja sergantys, nes jų nevargina jokie simptomai.
Skelbia apie naują tvarką JK oro uostuose: svarbu žinoti
Jungtinės Karalystės valdžia skelbia, kad atšaukia šalies oro uostuose esantį ribojimą dėl 100 ml skysčių gabenimo rankiniame bagaže. Teigiama, kad oro uostų keleiviai galės gabenti skysčius iki 2 l talpos. Naujoji tvarka įsigalėti turėtų nuo 2024 metų.
Pramonės institucijoms ir oro uosto operatorių asociacijai toks valdžios žingsnis – itin palankus.
Apsipirkus suveikė signalizacija, nors nieko nevogėte? Paaiškino, kodėl taip gali nutikti ir kaip to išvengti
Ne vienam parduotuvės lankytojui yra tekę susidurti su pypsinčiais prekių apsaugos varteliais. Ir ne paslaptis, kad tokia situacija nebūna maloni, nes, ir neturint blogų ketinimų, dažnai galima pasijusti lyg tikram nusikaltėliui.
Parduotuvių atstovės paaiškino, kaip tiksliai veikia šie varteliai ir dėl ko dažniausiai įsijungia jų signalizacija.
Jos įvardijo, kas paprastai vyksta tokiose situacijose, ką apsaugos darbuotojai prašo parodyti ir kaip žmogus yra patikrinamas.
Oro uosto kasdienybė: slepiami lašiniai, spygliuotas vėzdas, granata ir kodėl tik 100 ml skysčio
Dažnas oro uosto keleivis prieš patikrą jaučia įtampą, nes nežino, ar visi jo daiktai bus praleisti, ar apsaugos darbuotojams viskas tiks ir ar kelionė pavyks sėkmingai. Vis tik retai kas susimąsto, kad keleivių tikrinimas darbuotojams taip pat kelią įtampą – limitą viršijantys skysčiai, ilgesni nei galima peiliukai, ašarinės dujos ar dar keistesni radiniai neretai išgąsdina, iššaukia ginčus, o kartais net kviečiamos papildomos tarnybos.
VSAT: į Lietuvą neįleisti 23 Rusijos piliečiai
Nuo pirmadienio vidurnakčio iki antradienio aštuntos valandos ryto į Lietuvą neįleisti 26 Rusijos piliečiai, BNS antradienį informavo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
VSAT vado pavaduotojas Antanas Montvydas LRT radijui anksčiau antradienį teigė, kad nuo pirmadienio vidurnakčio, kai Lietuva pradėjo taikyti griežtesnę Rusijos piliečių įleidimo tvarką, iki antradienio 6 ryto į šalį buvo atvykę 1461 Rusijos piliečiai.
Nemokama patikra gali užkirsti kelią mirtinai ligai: ragina moteris nenumoti ranka
Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, Lietuvoje kasmet gimdos kaklelio vėžiu suserga apie 400 moterų ir apie 200 nuo šios ligos miršta. Tai dvigubai daugiau nei kitose Europos šalyse.
Nemaža dalis šių pacienčių nepasinaudoja valstybės suteikta galimybe nemokamai pasitikrinti profilaktiškai ir tai joms kainuoja gyvybę.
Perspėjimo dėl girtumo vyras neišgirdo: įžūliai nuvažiavo jį stebinčių pareigūnų akyse
Kiek neįprasta vairavimo išgėrus istorija išnarpliota Vilniaus miesto apylinkės teisme. Policijos pareigūnų perspėtas vyras vis tiek nusprendė vairuoti automobilį, nors ir matė, kad patruliai stebi jo veiksmus.
Teisme vyras aiškino, kad jis nesijautė girtas. Tačiau patikrinimo metu vilnietis pripūtė net 1,55 promilės. Tada kaltę jis pradėjo versti COVID-19 ligai, kuria sirgo prieš mėnesį. Esą dėl to jautėsi išsekęs, prarado pojūčius, todėl negalėjo tiksliai įvertinti savo būklės.
NVSC specialistai per šventes beldėsi į renginius ir fiksavo pažeidimus
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai tarpšventiniu ir šventiniu laikotarpiu lankėsi visose Lietuvos apskrityse vykstančiuose renginiuose ir tikrino, kaip laikomasi valstybės lygio ekstremaliosios situacijos metu galiojančių reikalavimų. Nustatyta, kad reikalavimų nepaisė dviejų renginių organizatoriai.
Skelbia apie nemokamą sveikatos paslaugą Lietuvoje: nepraleiskite progos
Nuo 2022 m. sausio 1 d. keičiasi Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtinta valstybės finansuojama gimdos kaklelio vėžio ankstyvoji diagnostikos programa. 35–59 metų moterims bus atliekamas žmogaus papilomos viruso aukštos rizikos tipų nustatymas, o juos aptikus, iš to paties mėginio – ir citologinis ištyrimas. Abu šie tyrimai leis dar tiksliau atrinkti rizikos grupės moteris ir užkirsti kelią vėžiui.
Vežėjai nepatenkinti dėl valdžios kalbų apie patikros punktų su Baltarusija uždarymą: ragina rinkti žodžius
Vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei užsiminus, kad augant migrantų bandymams patekti į Lietuvą vilkikuose, gali būti uždaryti Lietuvos–Baltarusijos pasienio punktai, vežėjų atstovai ragina valdžios atstovus atsakingiau daryti panašius pareiškimus.
Pasak Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso generalinio sekretoriaus Povilo Drižo, teiginius apie visišką pasienio kontrolės punktų uždarymą politikai turėtų išsakyti tik labai nuodugniai viską apgalvoję.
Vilnietis sutriko, kam parduotuvėje prašo asmens kodo: neprisistatė, policijos pažymėjimą parodė tik vėliau
Rodyti galimybių pasą prie įėjimo į parduotuvę jau tapo įprasta. Vis dėlto ne visi gyventojai linkę sąžiningai naudotis šiuo dokumentu, tad policija nuo pat rugsėjo stebi parduotuvėje apsilankančius pirkėjus. Neretai pareigūnai tikrina asmens dokumentus vilkėdami civiliais rūbais. Policijos atstovas paaiškino, kam reikalinga tokia taktika ir kaip iš tiesų turi vykti patikra.
Atliekantys patikrą pareigūnai su civiliais rūbais gali ir sutrikdyti pirkėją.
Lietuva pradės nuotekų stebėseną: tai suteiks papildomos informacijos apie COVID-19 plitimą
Lietuva ketina pradėti nuotekų stebėseną didžiuosiuose miestuose, ieškant koronaviruso ir jo atmainų.
Tai numatyta šią savaitę sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio patvirtintame SARS-CoV-2 viruso ir jo atmainų buvimo nuotekose stebėsenos tvarkos apraše.
Konfliktai prekybos centruose: apsaugos darbuotojai stumdomi, užgauliojami – daugiausia viename mieste
Jau dvi savaites neturintys imunitetą įrodančio dokumento gyventojai negali lankytis didelėse būtinųjų prekių parduotuvėse, kavinėse, grožio salonuose ir kitose prekybos bei paslaugų vietose. Kai kuriems gyventojams tai nė motais – bando visais įmanomais būdais prasmukti pro apsaugos darbuotojus parodant svetimus galimybių pasus. Prekybos centrų atstovai papasakojo, ką tenka patirtis apsaugos darbuotojams.
Automobilį įsigijęs vyras pralaimėjo bylą teisme: neįrodė, kad mašina buvo parduota jau su trūkumais
Klaipėdos apylinkės teisme Klaipėdos rajono rūmuose išnagrinėta civilinė byla dėl transporto priemonės pirkimo–pardavimo sutarties nutraukimo ir žalos atlyginimo.
Į teismą Klaipėdos rajono gyventojas A. Č. padavė automobilį pardavusį Ž. P. Byloje esminis ginčas kilo dėl parduotos naudotos transporto priemonės kokybės trūkumų ir atsakovo atsakomybės už juos.
Nepraleiskite progos: kviečia nemokamai pasitikrinti, ar nesergate odos vėžiu
Kasmet Lietuvoje nustatoma pusketvirto šimto melanomos – agresyviausio odos vėžio – atvejų. Onkologai visame pasaulyje nerimauja, kad nemaža dalis melanomos atvejų per COVID–19 pandemiją liko nediagnozuota, tad ir Lietuvos skaičiai gali ūgtelti.
Griežtinama į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra
Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo pirmadienio stiprinama į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose ir Klaipėdos jūrų uoste, tačiau Lietuva kol kas neseka Latvijos pavyzdžiu uždrausti skrydžius iš Britanijos.
Susisiekimo ministerija pranešė, kad kontrolės punktuose bus tikrinamos keleivių užpildytos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nustatytos anketos, įvertinami keleivių turimi COVID-19 tyrimų rezultatai ir jų atlikimo laikas.
Patikrino, kaip lietuviai laikosi karantino reikalavimų: dalis žmonių džiaugiasi pokyčiais
Savaitgalis ir gatvėse vėl policijos patikros postai. Pareigūnai stebi ar gyventojai laikosi reikalavimų, ne vienam teko ir apsigręžti.
Vos leidus socialinius palaikymo burbulus – žmonės suskubo lankyti vienišų ir ligotų giminaičių. O žiemos pramogų išsiilgusieji vėl apgulė kalnelius ir vandens telkinius – šie irgi sulaukė pareigūnų dėmesio
Džiaugiasi galimybe
Paskutiniai patikslinimai Kauno policijos pareigūnams ir šie pasklinda stebėti viešųjų erdvių.
Lietuvos bankas pranešė, kurias įstaigas tikrins šiemet
Lietuvos banko (LB) Finansų rinkos priežiūros tarnyba šiemet numato patikrinti 35 rinkos dalyvius ir kaip jei laikosi įstatymų, nurodoma reguliuotojo šių metų plane.
Centrinis bankas numato patikrinti 18 elektroninių pinigų įstaigų, šešis bankus, po dvi kredito unijas, emitentus, sutelktinio finansavimo platformų operatorius, draudimo ir valdymo įmones bei vieną vartojimo kreditų įmonę.
Apsispręsta dėl vežėjų patikros: Šimonytė siūlo stiprinti kontrolę ir grįžusiems neturėti kontakto su šeima
Su vežėjų atstovais trečiadienį susitikusi premjerė Ingrida Šimonytė sveikatos ekspertų taryboje siūlo sugriežtinti vežėjų testavimą bei kontrolę ir taip sumažinti riziką, kad Jungtinėje Karalystėje mutavęs koronavirusas nepatektų į Lietuvą.
Premjerės ir vežėjų atstovų susitikimo metu buvo priimtas sprendimas rekomenduoti namo grįžusiems vežėjams bent parą – kol gaus neigiamą koronaviruso testo atsakymą – nesimatyti su šeima.
Per Kūčias policijos patikros postuose apgręžta beveik 3,5 tūkst. automobilių
Lietuvai praėjusią parą pasitinkant Kūčias dėl galiojančio draudimo vykti į kitas savivaldybes patikros postuose policija nepraleido beveik 3,5 tūkst. automobilių.
„Iš viso buvo neįleistos 3444 transporto priemonės“, – BNS penktadienį sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.
Pasak jo, iš viso nuo praėjusios savaitės vidurio, kuomet buvo įvesti judėjimo ribojimai, postuose apgręžtos jau 21 264 transporto priemonės.
Policija ėmėsi tikrinti, kaip Lietuviai laiko ginklus: pažeidimų – apstu
Šalies policija tris mėnesius tikrino, kaip lietuviai laiko ginklus. Juos privalu laikyti seife ir namuose, tačiau kai kurie ginklų turėtojai su jais elgiasi kaip su žaisliniais šautuvėliais. Laiko bet kur, neįvertindami grėsmės, kad ginklas gali būti bet kam pasiekiamas. Tokiems policija skiria baudas ir net pradeda baudžiamąsias bylas. Beje, po patikrinimo paaiškėjo, kad neatsakingiausiai su ginklais elgiasi medžiotojai. Ir ne tik tai nustebino pareigūnus.
Klaipėdos kova su girtais autobusų vairuotojais: blaivumą žada tikrinti bet kuriuo metu
Klaipėdos miesto savivaldybė reikalauja griežtinti viešojo transporto vairuotojų blaivumo patikrą. Tokių veiksmų imtasi pastaruoju metu padažnėjus atvejams, kai maršrutinius miesto autobusus vairuoja nuo alkoholio apsvaigę vairuotojai, rašoma pranešime.
„Tikiu, kad absoliuti dauguma vairuotojų dirba sąžiningai ir suvokia atsakomybę už save, keleivius ir visus eismo dalyvius. Tačiau keli pastarieji atvejai rodo, kad neišvengiamai gali tekti imtis sankcijų prieš kai kurias vežėjų įmones.
Kaune degalinės darbuotoja už vairo sėdo išgėrusi kliento įteiktą „dovanėlę“
Šeštadienį Kauno pareigūnai vakare vykusio policijos reido metu Kėdainių rajone ir Kaune patikrino beveik 1500 vairuotojų blaivumą. Viena iš pričiuptų moterų už varo sėdo išgėrusi brendžio buteliuką.
Kėdainių rajone visi automobilių vairuotojai vairavo blaivūs, išskyrus vieną dviratininką. Jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,96 prom. girtumas.
Kauno mieste, Jurbarko g., stabdant automobilius, išaiškinti 4 neblaivūs vairuotojai (0,64 prom., 0,74 prom., 1,12 prom.
E. sveikatos sutrikimai: išsityrę dėl koronaviruso negauna neigiamų atsakymų
Ketvirtą dieną neveikiant e.sveikatos sistemai, mobiliuosiuose punktuose dėl koronaviruso išsityrę asmenys negauna neigiamų atsakymų.
„Žmonės negauna neigiamų atsakymų, kadangi neigiami atsakymai būdavo automatu išsiunčiami sms žinute, kadangi turėjome integraciją su e.sveikata.
Panevėžyje medikai pakvietė nemokamai pasitikrinti, kad ateis tiek žmonių – nesitikėjo
Prabėgus mėnesiui po karantino ir ligoninėms bei poliklinikoms vis dar pilnai neatnaujinant veiklos, Panevėžio medikai pirmą kartą pakvietė panevėžiečius nemokamai pasitikrinti. Tačiau prevencinė akcija virto kone masine sveikatos patikra. Prie medikų neprisibraunantys panevėžiečiai senjorai plūdo susitikti su specialistais akis į akį skubėdami jiems išsakyti visas savo turimas ligas ir bėdas.
Panevėžyje prie visuomenės sveikatos biuro greitai susidarė didžiulė eilė.
VMI naujovė: kelyje stabdys ir tikrins krovinius vežantį transportą
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad netrukus Lietuvos keliuose pradės nuolatines krovinių važtaraščių patikras, kurių metu bus stabdomos krovinius vežančios transporto priemonės ir žiūrima ar tinkamai užpildyti vežamo krovinio važtaraščiai, ar visi duomenys pateikti elektroninių važtaraščių sistemoje (i.VAZ). Dar viena naujovė – VMI darbuotojai į patikras keliuose vyks specialiai pažymėtais automobiliais.
Patikras planuojama atlikti visoje Lietuvoje.
COVID-19 nesitraukia: Lietuvoje per parą nustatyti 5 nauji atvejai
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti penki nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius išaugo iki 1836, sekmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.
Šiuo metu koronavirusu tebeserga 201 asmuo, 1545 – pasveiko. 71 žmogus yra izoliacijoje. Nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 11 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.
Nemenčinės gyventojai apie pasikeitusį gyvenimą – pasigedo informacijos
Koronaviruso židiniu tapusios Nemenčinės gyventojai nepatogumų dėl judėjimo į miestą ir iš jo nebijo, tačiau problemų kyla – kai kurie aplinkinių kaimų gyventojai sako pasigedę informacijos apie pasikeitimus, savivaldybė žada dėl to imtis ir papildomų priemonių.
Vilniaus gatvėje – vienas iš keturių policijos patikros punktų – čia įvažiuojančius ir išvažiuojančius automobilius tikrina pora pareigūnų, karo policininkų ir šaulių.
Mikelionis: patikros punktuose šeštadienį dalis rytinių laikų liko neužpildyti
Savaitgalį pastebimas smarkiai sumažėjęs skaičius norinčiųjų registruotis į mobiliuosius koronaviruso patikros punktus, šeštadienį dalis rytinių laikų juose taip ir liko neužpildyti, BNS sakė karštąją koronaviruso liniją administruojačios Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Nerijus Mikelionis.
„Šiai dienai, šeštadieniui, pas mus dar yra labai daug laisvų vietų ir labai gaila, bet dalis jų ir liko neužpildytų rytinių ir laikas jau praėjęs“, – sakė jis.
Karantinas galioja ne visiems: pasitikrinęs seimūnas vaikštinėja, o grįžę iš užsienio negauna testo
Parlamentarai vos prieš pora dienų palaimino karantino taisyklių griežtinimą, bet numatytos tvarkos patys laikosi ne visi. Panašu, kad saviizoliacijos nepaiso valstietis Dainius Gaižauskas. Jau kreiptasi į Seimo etikos sargus aiškinantis, kaip jis gali toliau vaikščioti po Seimą ar už jo ribų, kai atlikdamas koronaviruso testą turėjo pasižadėti nekišti nosies iš namų dvi savaites. Valstietis Gaižauskas šiandien nieko aiškinti nebenori ir kalba apie melo akciją prieš jį.
Tyrimų mastas Lietuvoje: kur ir kiek tiriama, kodėl jie vėluoja
Nora pastarąją para ištirta 2444 koronaviruso mėginiai ir tai yra rekordas – šalyje netyla politikų, medikų ir kitų priekaištai, kodėl netiriama daugiau, nepatikrinamas visas 30 tūkstančių medikų būrys. Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, tyrimų kas dieną paimama vis daugiau, tačiau laboratorijos nespėja jų visų ištirti. O medikų atstovai reikalauja dėl koronaviruso tikrinti ir visus šalies gydytojus.
Pasienyje įvažiuojantiems punktų dar nėra: teisinasi dėl medikų ir priemonių trūkumo
Prie Lietuvos sienų su kitomis valstybėmis jau turėjo pradėti veikti mobilūs patikros punktai, kad būtų tikrininami asmenys, įvažiuojantys į Lietuvą. Tačiau procesas užstrigo. Mobilių punktų vis dar nėra. Savivaldybės teisinasi: vienos neturi medikų, kurie galėtų dirbti, kitos – apsaugos priemonių.
Mikroautobusas, su trim lietuviais, iš Vokietijos per Lenkiją grįžo šiąnakt. Vyrai pasakoja, kad Vokietijos Lenkijos sieną kirto be problemų. Lenkija juos įsileido.
Netipiniai koronaviruso simptomai: tai – kur kas daugiau nei karščiavimas ir dusulys
Lietuvos miestuose viena po kitos darbą pradeda karščiavimo klinikos – Kaune į tokią kliniką jau priimami pirmieji galimai koronavirusu užsikrėtę pacientai. Antradienį dvi karščiavimo klinikos duris atvers ir Vilniuje. Nors Sveikatos apsaugos ministerija nurodė dėl koronaviruso tirti visus žmones, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai – karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas, specialistai perspėja ir apie kitus netipinius koronaviruso simptomus.
Epidemiologė: nebėra prasmės ieškoti užsikrėtusiųjų maršrutų
Užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius Lietuvoje sparčiai artėja prie 400. Nors vietinių užsikrėtimo atvejų kol kas mažuma, epidemiologai nerimauja, kad tokių atvejų sparčiai daugėja. Ši tendencija ypač ryški tarp medikų – vietinių, niekur nevykusių, ir neaišku, ar nuo pacientų, ar nuo praeivių užsikrėtusių gydytojų. Jų dabar jau trečdalis, du trečdaliai sergančių gydytojų virusą parsivežė iš egzotiškų atostogų. Dėl to pentkadienį dirbti nebegali jau daugiau kaip 600 gydytojų.
Klaipėdos medikai atviri: susirgusieji koronavirusu prieš tai ilgai bendravo su aplinkiniais
Lietuvoje per parą nustatytas kol kas rekordinis susirgusių koronavirusu atvejų – penki. Be ankstesniame reportaže aptarto atvejo Panevėžyje, du sergantys – Klaipėdoje ir du Vilniuje. Visi atvejai įvežtiniai.
Lietuvoje per šiandien nustatyti 5 nauji koronaviruso atvejai. Sveikatos apsaugos ministerija tikina, kad visi jie – įvežtiniai. Iš viso Lietuvoje 22 koronaviruso atvejai, ištirti 742 ėminiai dėl koronaviruso.
„Paskutiniu metu dabar buvo 72 mėginiai ištirti. Trys iš jų yra teigiami.
Lietuvos oro uostuose įvedama visų atvykstančių keleivių patikra
Dėl koronaviruso grėsmės šalies oro uostuose nuo šeštadienio įvedama visų atvykstančių keleivių patikra, išvykstantiems pareigūnai draus keliauti į rizikingomis paskelbtas valstybes, pranešė Lietuvos oro uostai.
„Lietuvos oro uostuose nuo kovo 14 dienos pradedama visų be išimties atvykstančių keleivių patikra, kurią vykdo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) su kariuomenės atstovų pagalba“, – informavo oro uostai.
Naujovė Lietuvoje: saugantis koronaviruso – 14 dienų nedarbingumo pažymėjimas
Lietuvos oro uostuose jau beveik mėnesį budi nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai. Jie apklausia kiekvieną Kinijoje apsilankiusį asmenį, matuoja jo kūno temperatūrą. Buvo išbandytos ir naujos saugumo priemonės – termovizoriai. Visgi kol kas šie prietaisai nepasiteisino. Sveikatos specialistai siūlo ir dar vieną naujovę – net ir gerai besijaučiantiems iš Kinijos grįžusiems žmonėms vengti kontakto su kitais ir bent dvi savaites pabūti namuose.
Mergina nustebo pamačiusi išlaidas sveikatai – esą ji buvo donorė, nors to neatsimena
Ligonių kasa neseniai pasiūlė visiems gyventojams pasižiūrėti, kiek pinigų valstybė išleido jų gydymui. Kai kurie žmonės pasižiūrėjo ir neteko amo. Kaunietė, atsidariusi ataskaitą, išvydo, kad tapo kaulų čiulpų donore, o procedūra valstybei kainavo kelis šimtus eurų, nors nieko panašaus moteris nedarė. Per savaitę, kai Valstybinė ligonių kasa leidžia žmonėms pasižiūrėti savo gydymo kainas, tokių skundų skundų ji gavo jau dešimt.
Naujovė Vilniaus oro uoste: keliausite greičiau ir patogiau
Keliaujantiems į ne Šengeno zonos valstybes arba iš jų grįžtantiems, Lietuvos oro uostuose reikia pereiti pasienio kontrolę. Jau kurį laiką Vilniaus oro uoste tai vykdo ne tik pasienio kontrolės pareigūnai, bet ir įdiegta saugumo inovacija – automatiniai patikros vartai. Naudojantis jais, kontrolę galimą atlikti savarankiškai vos per minutę, – tereikia žinoti kaip tokiai procedūrai pasiruošti.