pakeitimai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pakeitimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pakeitimai“.
Pastebėjote šiuos taškus ant banko kortelės? Štai, ką jie reiškia
Galbūt svarstėte, kokia yra tikroji taškų ir įpjovų ant debeto ir kredito kortelių reikšmė. Šie požymiai tampa vis labiau įprasti ir visi jie skirti padėti 2,2 mln. regėjimo negalią turinčių Jungtinės Karalystės gyventojų lengviau naudotis debeto ir kredito kortelėmis.
Jei per pastaruosius kelerius metus turėjote naują debeto ar kredito kortelę, galbūt pastebėjote keletą jos dizaino pakeitimų.
VRK vadovams ir nariams gali atsirasti nauja prievolė
Seimas po svarstymo pritarė Rinkimų kodekso pataisoms, siūlančioms įteisinti prievolę Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkui, pirmininko pavaduotojui ir nariams gauti leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Slaptai“.
Pradėję eiti pareigas per 15 dienų jie turėtų kreiptis dėl tokio leidimo.
Skelbia apie svarbius „Netflix“ pakeitimus: apsibraukite šią datą
„Netflix“ paskelbė, kad netrukus bus pradedama griežtai kovoti su slaptažodžių dalijimusi. Srautinio transliavimo milžinė teigė, kad naujieji apribojimai JAV ir kitose šalyse bus pradėti taikyti jau šį ketvirtį, o dalijimasis slaptažodžiais bus uždraustas iki liepos mėn.
Pagal dabartines taisykles „Netflix“ abonentams leidžiama dalytis slaptažodžiais su žmonėmis, priklausančiais jų namų ūkiui.
Rinkimų sistemos pakeitimai: politikams riestainis, o kitiems – skylė?
Rinkimai Lietuvą užgrius dar po dviejų metų, bet rinkimų kodekso patobulinimai nagrinėjami jau dabar. Tiesa, naujovių rinkėjai sulauks nedaug, nemalonių žinių gali tikėtis tik rinkimų komitetų dalyviai. Politologai sako, kad šie kodekso tobulinimai buvo reikalingi, bet nėra esminiai. Svarbiausi darbai taip ir liko už borto, jie nejudinti, nes bijoma rinkėjų reakcijos.
Parama būstui 2022-aisiais: 5 faktai, kuriuos svarbu žinoti
Šeštadienį įsigalios įstatymo pakeitimai, dėl kurių būstas taps labiau prieinamas šeimoms, kuriose vaikus augina vienas iš tėvų, taip pat šeimoms, auginančioms tris ar daugiau vaikų, neįgaliesiems. Įstatymo pakeitimais sudarytos galimybės gauti socialinį būstą greičiau, taip pat palankesnės sąlygos įsigyti nuosavą būstą.
Gitanas Nausėda pasirašė kelių finansavimo pataisas
Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Kelių plėtros ir priežiūros programos (KPPP) finansavimo įstatymo pakeitimus, kurie praėjusią savaitę buvo priimti Seime.
„Kelių finansavimo sistemos pertvarka leis savivaldybėms geriau prognozuoti lėšų naudojimą tęstiniams projektams ir tvariau planuoti kelių rekonstrukciją, pertvarka numato vietinės reikšmės keliams didėjantį finansavimą ir lėšų skirstymo savivaldybėms supaprastinimą“, – pranešime teigė prezidentas.
Kritikuoja siūlymus mažinti nedarbą: esą žmonėms bus tik sunkiau, nors ant popieriaus problemos mažės
Profsąjungos su darbdaviais peikia Socialinės apsaugos ir darbo ministrės projektą nebemokėti bedarbio pašalpų ilgalaikiams bedarbiams, o iš dirbančių nelegaliai atimti ir nemokamą gydymą. Profsąjungos ir darbdaviai nuogąstauja, kad dėl tokios reformos pagražės Lietuvos nedarbo statistika, tačiau reali situacija darbo trinkoje ir bedarbių gyvenimas vargu, ar pagerės.
Šalia Panevėžio gyvenantis Algis Užimtumo tarnyboje registruotas kaip bedarbis.
Kaukes teks dėtis ir pradinukams, tėvai netveria pykčiu: „Vaikus dusina“
Vyriausybė apsisprendė dėl naujų, griežtesnių koronaviruso valdymo priemonių. Nuo gruodžio mėnesio net pradinukai klasėse privalės dėvėti apsaugines veido kaukes. Dalis pasipiktinę tėvų atšauna, kad jų vaikams nepatogu – esą kaukės varžo kvėpavimą, dusina vaikus.
Vyriausybė žeria ir daugiau ribojimų – nesiskiepijantiems trečiąja doze negalios ir galimybių pasas, maža to, jis bus privalomas ir vaikams nuo dvylikos metų – kitu atveju jie nepateks į pramogų vietas, prekybos centrus.
Ne tik automobiliai: už paramą įmonės pirko pramoginius laivus, jachtas
Valstybės paramą kaip nukentėję nuo pandemijos gavę verslininkai prisipirko ne tik prabangių automobilių – maždaug pusšimtis bendrovių prisipirko jachtų, laivų, vandens motociklų, nors jų veiklos sritys su tokiomis priemonėmis visai nesusiję. Politikai piktinasi ir vadina verslininkus cinikais, o mokesčių inspektoriai imasi tyrimų, po kurių gali tekti ne tik sumokėti išvengtus mokesčius bei baudas, bet ir grąžinti gautą valstybės paramą.
Baimę ir pyktį sukėlęs Karo policijos įstatymas: paaiškino, ką iš tiesų jis reiškia
Lapkričio pradžioje Seimas priėmė Karo policijos įstatymo pakeitimus, kuriais buvo išplėstos institucijos galios. Naujovės įsigalios tik nuo 2021 m. sausio 1 d., tačiau tai viešumoje jau spėjo sukelti įvairias diskusijas. Nors politikai, specialistai aiškino, ką šis įstatymo pakeitimas reiškia, visuomenė ėmė piktintis, kad dabar Karo policija turės teisę pasibelsti į civilių žmonių duris, o gyvenimą Lietuvoje pradėjo lyginti su Baltarusija.
REKLAMA
REKLAMA
Jungtiniuose Arabų Emyratuose leista vartoti alkoholį ir gyventi kartu nesusituokus
Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) paskelbė, kad bus leidžiamas alkoholio vartojimas ir gyvenimas kartu nesusituokus, o vadinamieji „nužudymai dėl garbės“ bus uždrausti. Šie pakeitimai aukštyn kojom apverčia šalies musulmoniškus įstatymus.
Pavojingame kelyje – tūkstančiai pažeidimų: net ir menkiausia klaida sukelia skaudžias pasekmes
Po to, kai Kėdainių rajone per avariją taranuotas dviejų vilkikų žuvo vos 26-erių lengvojo automobilio vairuotojas, prabilta apie kelyje Panevėžys-Kaunas tykančius pavojus. Vietos gyventojai atkreipė dėmesį, kad norėdami pasukti į kairę, daugeliu atveju, jie rizikuoja savo gyvybėmis.
Mat į tam tikras gyvenvietes tokiam manevrui nėra atskirta atskira eismo juosta. O eismas šiame kelyje – itin intensyvus. Maža to, net 38 proc. keliu pravažiuojančių transporto priemonių – vilkikai.
Perspėja vairuotojus sostinėje: sekmadienį organizuojami eismo pakeitimai
Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad rugpjūčio 23 d. 16–20 val. organizuojamas pilietinis renginys „Laisvės kelias“, skirtas Baltarusijos kovai už laivę paremti. Nuo 17 val. dalyviai rinktis, o 19 val. bus organizuojama gyva žmonių grandinė nuo Katedros aikštės, Šventaragio, Pilies, Didžiojoje, Aušros Vartų, Drujos, Rasų, Ribiškių Didžiojoje gatvėse, Juodajame kelyje, Gurių gatvėje, Minsko plente iki Medininkų PKP.
Pateikė svarbiausią informaciją, kaip atrodys nauji mokslo metai mokyklose
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, organizuodama mokyklų pasiruošimą naujiems mokslo metams ir atsakydama į svarbiausius švietimo bendruomenės klausimus, kaip bus ugdomi vaikai nuo rudens, primena apie parengtas rekomendacijas ir naujausius sveikatos apsaugos ministro – operacijų vadovo sprendimus.
Be to, dokumentuose pateikiami pagrindiniai reikalavimai dėl klasių, mokinių judėjimo, maitinimo, tvarkaraščių.
„Sodra“ paskelbė, kaip keisis išmokų dydžiai: paveiks tėvus, bedarbius
Nuo liepos 1 d. keičiasi maksimalių ir minimalių ligos, maksimalių tėvystės, vaiko priežiūros, nedarbo išmokų dydžiai. Išmokos, kaip ir anksčiau, priklausys nuo gyventojų draudžiamųjų pajamų, tačiau paauga kai kurių išmokų „grindys“ ir „lubos“, rašoma pranešime spaudai.
Minimalus ir maksimalus kai kurių socialinio draudimo išmokų dydis keičiasi dėl to, kad jis priklauso nuo vidutinio šalies darbo užmokesčio, o šis yra perskaičiuojamas kiekvieną ketvirtį.
Vilniuje viešasis transportas liepos 6-ąją bus nemokamas, numatomi eismo pakeitimai
Vilniečius ir miesto svečius liepos 6-ąją sostinė kviečia švęsti Lietuvos valstybingumo kūrėjo Mindaugo karūnavimo dieną ir kurti vienybės tiltus visame pasaulyje – 21 val. kartu giedoti „Tautišką giesmę“. Lietuvos himnas Vilniuje bus giedamas Neries krantinėse tarp Karaliaus Mindaugo ir Žvėryno tilto.
Ne tik tarpmiestinis transportas: „Lietuvos geležinkeliai“ mažina traukinių reisus
Lietuvoje dėl koronaviruso galiojant karantinui ir gerokai sumažėjus traukinių keleivių, „Lietuvos geležinkelių“ keleivių vežimo bendrovė „LG keleiviams“ nuo šio sekmadienio laikinai trečdaliu mažina reisų skaičių. Tačiau darbuotojai nebus atleidžiami, pranešė grupė.
Oro linijų bendrovė perspėja: kai kurie keleiviai nebus įleidžiami į vieną iš šalių
Pirmadienį vakare oro linijų bendrovė „Wizz Air“ pranešė, kad Izraelio valdžios institucijos, siekdamos šalyje išvengti koronaviruso grėsmės, ribos atvykstančiųjų žmonių į šalį skaičių, kurie anksčiau lankėsi Kinijoje.
„Wizz Air“ aviakompanija praneša savo keleiviams, kad dėl koronaviruso epidemijos Kinijoje, Izraelio valdžios institucijos ėmėsi atitinkamų sveikatos ir saugos veiksmų, siekdamos sumažinti viruso plitimą.
Nuo 2020 m. vasario 3 d. 12:00 val.
Įsigaliojo naujos automobilių importo taisyklės – pirkėjai ir pardavėjai persigandę
Nuo Naujųjų metų įsigaliojus naujoms importuojamų naudotų transporto priemonių muitinio įvertinimo taisyklėms, daugelis svarsto, kokių išbandymų patirs automobilių pardavėjai bei pirkėjai ir ar užsakomos transporto priemonės nebus nukreipiamos į kitus uostus dėl siekio išvengti mokestinės naštos.
Ieva Valeškaitė. Mokesčių pakeitimai arba kaip Grinčas per Kalėdas vogė
Jei Kalėdų laikotarpiu kurį nors šventinį vakarą praleisite prie televizoriaus, neabejotinai išvysite jau klasiką tapusį filmą „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“. Piktuolio niurzgos Grinčo istorijoje – nemažai paralelių su mūsų valdžios vykdoma mokesčių politika, rašoma Lietuvos laisvosios rinkos instituto vyresnioji ekspertės Ievos Valeškaitės pranešime žiniasklaidai.
Aktualu vilniečiams ir miesto svečiams: organizuojami eismo pakeitimai
Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad lapkričio 22 d., penktadienį, vyks 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių, kurių palaikai rasti Gedimino kalne, valstybinių laidotuvių ceremonija, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Lapkričio 22 d. 8.30–9.00 val. bus organizuojama karstų išnešimo ceremonija iš Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų į Vilniaus Šv. vysk. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedrą baziliką, kur iki 13.30 val.
Vėlinių laikotarpis: dažnesnis viešasis transportas, laikini eismo ribojimai
Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad lapkričio 1-3 d. Rokantiškių, Saltoniškių, Karveliškių ir Kairėnų kapinių prieigose šalia autobusų stotelių, apsisukimo žiedų, kapinių įėjimo vartų bus draudžiamas automobilių stovėjimas ir ribojamas eismas. Šiuo laikotarpiu numatomi viešojo transporto eismo organizavimo pakeitimai, jog susisiekimas autobusais ir troleibusais būtų patogesnis ir greitesnis, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Kelio ženklų naujovė Vilniuje – tikisi sumažinti spūstis
Nuo šios savaitės Geležinio Vilko ir Žalgirio g. sankryžoje vairuotojai pastebės naujovę – pirmuosius Lietuvoje ir Vilniuje kintamus kelio ženklus „Eismo kryptys sankryžoje“. Juos įrengus šios „karštos“ sostinės sankryžos pralaidumas antrąja eismo juosta galėtų padidėti maždaug 30 proc., o spūstis sumažėti maždaug 25 proc. Ženklų įrengimo darbai pradedami šį trečiadienį, o veikti sankryžoje pradės dar šią savaitę, rašoma pranešime spaudai.
Gerbėjai nekantrauja: vasarą – 5 svarbūs futbolo taisyklių pakeitimai
Tarptautinio futbolo asociacijų taryba (IFAB) patvirtino penkis futbolo taisyklių pakeitimus, kuriuos žaidėjai ir žiūrovai pajaus jau šią vasarą. Futbolo žaidimo esmė išliks tokia pačia, kaskart laimės daugiau įvarčių pelniusi komanda, tačiau šie penki pakeitimai kaip reikiant palengvins teisėjų darbą ir suteiks žaidimui daugiau dinamikos. Žaidimas ranka IFAB patvirtino, kad futbole daugiau nebebus „netyčinės“ rankos taisyklės.
„Sostinės dienų“ festivalio metu – eismo pakeitimai ir papildomi naktinių autobusų maršrutai
Šį penktadienį prasidės ir tris dienas truks vienas didžiausių Vilniaus renginių „Sostinės dienos“. Renginio metu planuojami eismo organizavimo pakeitimai Gedimino prospekte nuo Šventaragio iki J. Tumo-Vaižganto gatvės bei Totorių gatvės dalyje.
Nuo rugpjūčio 30 d. 9 val. iki rugsėjo 3 d. 7 val.
Lenkija spartina ES gąsdinančias reformas
Lenkija penktadienį priėmė įstatymą, turintį paspartinti ginčijamą šalies Aukščiausiojo Teismo pirmininkės vadovės pakeitimą, teisėjai atsisakius atsistatydinti ir išeiti į pensiją pagal teisės aktą, kurį Europos Sąjunga laiko keliančiu pavojų teismų nepriklausomybei. Naujasis įstatymas yra dalis prieštaringai vertinamų teisės sistemos reformų, vykdomų valdančiosios dešiniosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) vyriausybės.
„Žalgirio“ žygis Eurolygoje įvėlė sumaišties LKL – keičiasi tvarkaraštis
Kauno „Žalgiriui“ patekus į Eurolygos atkrintamąsias varžybas, atliekami pakeitimai „Betsafe–LKL“ tvarkaraštyje. Eurolygos atkrintamosios varžybos prasidės balandžio 17 d., todėl mažiausiai trejos „Žalgirio“ rungtynės „Betsafe–LKL“ čempionate bus nukeltos.
Pasiruoškite: gali sutrikti mobiliųjų operatorių darbas
2017 m. spalio 23 d., Vilnius. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) informuoja, kad naktį iš spalio 27 d. į spalio 28 d. Lietuvos mobiliojo ryšio tiekėjų UAB „Bitė Lietuva“, UAB „Tele2“ ir AB „Telia Lietuva“ tinkluose numatoma atlikti techninius pakeitimus – bus keičiami dažniai, kuriais teikiamos šių operatorių mobiliojo ryšio paslaugos 900 MHz dažnių juostoje. Kaip teigiama išplatintame pranešime, dėl to galimi trumpalaikiai paslaugų sutrikimai.
Įsigalioja pakeitimai mokant kortelėmis
Bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis nuo penktadienio galima atsiskaityti daugiausiai už 25 eurus - 15 eurų daugiau nei iki šiol. Šiomis kortelėmis atsiskaitoma greičiau, nes nereikia įvesti PIN kodo. Atsiskaitant „Visa“ kortelėmis, iki 2018-ųjų balandžio vidurio kai kuriose vietose maksimali atsiskaitymo suma dar bus 10 eurų, pranešė Lietuvos bankų asociacija.
V.Pranckietis imasi žemės ūkio mokesčių klausimo
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis antradienį su Žemės ūkio bendrovių asociacijos vadovu Jonu Sviderskiu aptars siūlomus žemės ūkio mokesčių pakeitimus. „Bus kalbama apie žemės ūkio mokesčių klausimus“, - BNS sakė V.Pranckiečio patarėja Justina Jurevičiūtė. J. Sviderskis BNS sakė, jog žemės ūkio bendrovės nenori pokyčių, ypač pelno apmokestinimo didinimo, nes jo uždirbama nedaug. Be to, nenorima, kad būtų mažinama lengvata degalams. „Pelno mokesčio mokame ne 15 proc., o 5 proc.
Įsigaliojo naujasis Darbo kodeksas: ką būtina žinoti kiekvienam
Nuo liepos 1 d. įsigaliojo naujas Darbo kodeksas – antrasis po nepriklausomybės atkūrimo. Patvirtinta pavyzdinė darbo sutarties forma, kuria gali vadovautis darbdaviai, taip pat įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui kartu įsigaliojo poįstatyminiai teisės aktai jam įgyvendinti.
Prezidentūra neprieštaraus Vyriausybei dėl mokesčių
Prezidentūra šiuo metu neįžvelgia didelių blogybių dėl Vyriausybės pasiūlytų mokesčių pakeitimų, kuriais siūloma padidinti skurdžiausiai gyvenančių žmonių pajamas, ir tikisi konstruktyvių diskusijų, sako prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas. „Pateikti pasiūlymai yra diskutuotini. Prezidentūroje išgirdus juos jokia raudona lemputė nepradėjo Daukanto aikštėje blyksėti“, - Žinių radijui antradienio rytą sakė prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė.
V.Pranckietis mokesčių pakeitimus žada priimti per mėnesį
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pareiškė, kad naujausius Vyriausybės pasiūlymus nuo 2018 metų pertvarkyti kai kuriuos mokesčius Seimas galėtų priimti dar šioje sesijoje - iki liepos. Tuo metu Vyriausybė teigia, kad mokesčių įstatymų pataisos bus teikiamos rudenį kartu su 2018 metų biudžetu. Pasak V.Pranckiečio, tai reikia padaryti, kad pakeitimai galėtų įsigalioti nuo kitų metų sausio 1 dienos.
Pristatyti Darbo kodekso pakeitimai
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija susitarimų Trišalėje taryboje pagrindu parengė Darbo kodekso, Užimtumo įstatymo, Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pakeitimo projektus ir teikia juos derinti suinteresuotoms institucijoms, socialiniams partneriams ir visuomenei. „Atsižvelgėme į visus Trišalėje taryboje sutartus punktus ir teikiame pataisytus dokumentus derinti suinteresuotoms institucijoms, taip pat profesinių sąjungų, darbdavių atstovams ir visuomenei.
Erdoganas turkų mitingus uždraudusius vokiečius palygino su naciais
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas sekmadienį griežtai pasisakė apie Vokietiją, uždraudusią rengti turkų mitingus, per kuriuos agituojama balsuoti už jo galių išplėtimą per artėjantį referendumą, ir pareiškė, kad šis draudimas prilygsta „nacių praktikai“. Tokie Turkijos prezidento komentarai pasirodė praėjus dienai po to, kai šalies premjerui Binali Yildirimui paskambino Vokietijos kanclerė Angela Merkel, norėjusi numalšinti kilusį ginčą.
Svarbiausi Darbo kodekso pakeitimai, paliesiantys kiekvieną
Seimui atmetus prezidentės veto ir priėmus naująjį Darbo kodeksą, jau žvalgomasi kokie pokyčiai įvyks kiekvieno gyevntojo darbovietėje. Straipsnyje apžvelgiami svarbiausi pakeitimai. Kodeksas įsigalios nuo 2017 metų pradžios. Darbo sutartys Naujajame Darbo kodekse numatytos devynių rūšių darbo sutartys - neterminuotos, terminuotos, laikinojo darbo, pameistrystės, nenustatytos apimties darbo, projektinio darbo, darbo vietos dalijimosi, darbo keliems darbdaviams, sezoninio darbo.
Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai su nerimu laukia kitos olimpiados
Rio de Žaneiro olimpiadoje bronzos medalį iškovoję Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai šios sporto šakos komandinėje rikiuotėje užėmė 17 vietą. Bronzos apdovanojimą Lietuvai iškovojo trečią vietą dviviečių baidarių 200 m distancijoje užėmę Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas.
Apžvalga: prezidentės siūlomi esminiai Darbo kodekso pakeitimai
Prezidentei Daliai Grybauskaitei vetavus Seimo birželį priimtą Darbo kodeksą, BNS pateikia esminius šalies vadovės siūlomus pakeitimus. Nulio valandų darbo sutartys: D.Grybauskaitė siūlo atsisakyti nenustatytos apimties sutarčių, kurios garantuoja mažiausiai aštuonių valandų per mėnesį darbą.
Premjeras: Darbo kodekso pakeitimai neturi grįžti į Vyriausybę
Premjeras Algirdas Butkevičius mano, kad Darbo kodekso pakeitimai neturi grįžti į Vyriausybę. Trišalė taryba antradienį turėtų nuspręsti Seimui pasiūlyti kodekso pakeitimus grąžinti svarstyti Vyriausybei.
Brangūs ir pigūs kreditai
Diskusijos apie palūkanas, jų moralumą ar toleruotiną dydį tęsiasi jau ne vieną amžių ir per visą istoriją buvo užvaldžiusios ne vieno didžio mąstytojo protą. Šiandien iš esmės yra sutariama, kad reguliuotojo sprendimai dėl toleruotinos kredito kainos normos turėtų nustatyti teisingą pusiausvyrą tarp vartotojų gerovės iš vienos pusės ir būtinybės kurti stiprias kredito institucijas iš kitos.
Pora klausimų apie Darbo kodeksą: kur rasti ir kaip suprasti?
Kylant vis daugiau aistrų dėl naujojo Darbo kodekso projekto, pradėjau girdėti naują kūrėjų ir valdininkų argumentą - pasakojama, kad naująjį dokumentą bet kas gali pasiskaityt, nes jis skelbiamas viešai. Aš jį radau ir nagrinėju. Nes žinojau, kokiuose labirintuose ieškoti naujojo kodekso. Tačiau ar tikrai tai gali padaryti kiekvienas mirtingasis? Tai vienas paprastas klausimas. Antras - o kiek žmonių, radę „viešai skelbiamą“ kodeksą, jį supras? Nes aš matau daug labai protingų sąvokų.
Griežtinamos taisyklės medžiotojams
Netrukus, gegužės 1 d., įsigaliosiantys Medžioklės taisyklių pakeitimai leis užkirsti kelią ne vienam šių taisyklių pažeidimui. „Griežtindami medžioklės reikalavimus, pažeidėjams tarsi užberiame druskos ant opos, – sako aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. – Pavyzdžiui, jiems jau bus sunkiau atgauti laikinai prarastą teisę medžioti.
Studentai: Seimo narius irgi skirstykime į universaliuosius, specializuotus ir regioninius
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ironiškai žvelgia į Seimo narių siūlymą keisti LR Mokslo ir studijų įstatymą. Rytoj Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete bus svarstomas parlamentarų siūlymas universitetus skirstyti į keturias kategorijas: universaliuosius, specializuotus, regioninius ir išskirtinį statusą turintį Vilniaus universitetą. Anot studentų, šis siūlymas yra neargumentuotas ir neturi aiškaus tikslo, taip pat neaiški tokio siūlymo kuriama pridėtinė vertė.
R. Paksas nepasiduoda: nuomonės dėl EŽTT ir KT sprendimų keisti neketina
Edmundas Jakilaitis, LRT televizijos laida „Dėmesio centre“, LRT.lt Grupė teisininkų išplatino pareiškimą, esą Rolandas Paksas net ir be Konstitucijos pakeitimo turi būti registruojamas kandidatu į prezidentus. Ar tokia nuomonė pagrįsta? Ar R. Paksas iš tiesų gali būti kandidatas šiuose rinkimuose? „Kai du teisininkai ginčijasi, man belieka klausyti.
Siūloma perpus sumažinti verslo priežiūros institucijų
Konsoliduodama verslo priežiūros institucijas, Ūkio ministerija siūlo jų skaičių sumažinti perpus - nuo 68 iki maždaug 30. Kol kas neskelbiama, kiek sumažės darbuotojų. „Pagal ekspertų siūlomą modelį siūloma koncentruoti priežiūrą tam tikrose srityse. Ekspertų buvo siūloma palikti tik 18 institucijų iš 63 studijoje nagrinėtų.
Kredito unijos privalės kaupti privalomąsias atsargas
Lietuvos banko valdyba pakeitė Kredito įstaigų privalomųjų atsargų taisykles, nustatydama, kad privalomųjų atsargų reikalavimai turi būti taikomi ir kredito unijoms. Privalomąsias atsargas kredito unijos apskaičiuos pačios, o Lietuvos bankas jas tvirtins. Numatyta, kad kredito unijos nuo 2014 metų liepos 1 dienos tik teiks ataskaitas Lietuvos bankui, o privalomąsias atsargas turės pradėti laikyti nuo 2015-ųjų pradžios, pranešė centrinis bankas.
Dalį smulkiųjų verslininkų Seimas atleido nuo „Sodros" įmokų
Seimas iki 2015 metų nuo "Sodros" įmokų atleido individualių įmonių savininkus, mažųjų ir ūkinių bendrijų narius. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinio draudimo ir pensijų departamento direktorė Asta Aranauskienė Ekonomikos komiteto posėdyje anksčiau yra teigusi neturinti statistikos, kiek mažosiose bendrijose dirba socialiai apdraustų žmonių ir kiek nemoka "Sodros" įmokų. Pasak jos, dabar jose dirba apie 3 tūkst. žmonių.
Panacėja nuo visų Lietuvos verslo ligų?
Dainius Paukštė Manau, jog sutiksite su nuomone, kad naujai priimamas įstatymas visuomet privalo būti geresnis, nei ankstesnis, kad jo pagalba reguliuojamoje visuomeninių santykių srityje valstybė pasieks didesnę pažangą, gerindama visuotinę gerovę. Neturint tokių tikslų, nekeliant sau ambicingų ir visiems priimtinų sąlygų, naujo įstatymo priėmimas dažniausiai tampa ne kuriančia, o visa griaunančia jėga.
Politologas: pakeitus Seimo pirmininką, nesudėtinga pakeisti ir ministrus
Deividas Jursevičius, LRT radijo laida „60 minučių“, LRT.lt Kadangi buvo pakeista Darbo partijos vadovybė ir Seimo pirmininkas, nebus sudėtinga pakeisti ir ministrus, mano Mykolo Romerio universiteto docentas Vytautas Dumbliauskas. „Tai tam tikra Darbo partijos tapatybės paieška. Jie, matyt, nenori susitapatinti su socialdemokratais“, – svarsto jis.
Inicijuojami pakeitimai antstolių veiklos ir priežiūros srityse
Teisingumo ministras Juozas Bernatonis inicijuoja Civilinio proceso kodekso ir Antstolių įstatymo pakeitimus. Įgyvendinus siūlomas nuostatas pagerės ir pagreitės skundų dėl antstolių veiksmų nagrinėjimas, bus sumažinta galimų antstolių piktnaudžiavimų rizika.
„Svarbiausi siūlomų priemonių tikslai – apginti paprastų piliečių teises ir užtikrinti skaidresnį antstolių veiklos procesą.