p. porošenkos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „p. porošenkos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „p. porošenkos“.
Ukraina reikalauja paleisti Rusijoje laikomus jos jūreivius
Ukraina tarptautiniame tribunole penktadienį paragino nedelsiant paleisti jos jūreivius, kuriuos Rusija laiko nuo lapkričio, kai Kerčės sąsiauryje prie Krymo perėmė tris ukrainiečių karinio laivyno laivus. Šis diplomatinis incidentas padidino įtampą tarp pastaruosius penkerius metus konfliktuojančių kaimynių. Ukrainos užsienio reikalų viceministrė Olena Zerkal, kreipdamasi į Tarptautinį Jūrų Teisės Tribunolą Vokietijos Hamburgo mieste, paragino nedelsiant paleisti 24 Maskvoje laikomus jūreivius.
Porošenka: Rusija privatizavo pergalę Antrajame pasauliniame kare
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka apkaltino Rusiją siekiu pasisavinti bendrą visų antihitlerinės koalicijos valstybių pergalę Antrajame pasauliniame kare. Jis taip pat sakė, kad Ukrainos rytiniai regionai yra „taikios, suvienytos Europos forpostas“. „Kitaip nei Maskva mes nesiruošiame privatizuoti pergalės, drauge iškovotos visų antihitlerinės koalicijos šalių tautų.
Nauja Europos politikos žvaigždė: neliečiamybę panaikins ir sau
Kaip viesulas į Ukrainos politinę padangę įsiveržęs Volodimyras Zelenskis rinkimuose triuškinančiai laimėjo prieš dabartinį šalies prezidentą Petro Porošenką. Viena iš priežasčių, leidusių jam susikrauti populiarumą yra pažadai atsisakyti „tradicinių“ valdymo būdų ir užtikrinti Ukrainos politinėje ir administracinėje sistemose maksimalų skaidrumą.
Porošenka tikisi laimėti per kitus prezidento rinkimus
Nesėkmingai perrinkimo siekęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė kelsiąs savo kandidatūrą per kitus Ukrainos prezidento rinkimus 2024 metais. „Kartu grįšime į Bankovojos gatvę (kur yra įsikūrusi Ukrainos prezidento administracija – BNS) po kitų prezidento rinkimų“, – pirmadienį pabrėžė P. Porošenka, kreipdamasis į prie prezidento administracijos pastato Kijevo centre susirinkusius savo šalininkus.
Ukraina – arčiau išsvajotos narystės Europos Sąjungoje
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka antradienį parašė konstitucijos pataisas, įtvirtinančias šalies siekį įstoti į NATO ir Europos Sąjungą, bet pripažino, kad Kijevui dar reikia daug nuveikti, kad atitiktų narystės kriterijus. P. Porošenkos pasirašytas pataisas Aukščiausioji Rada priėmė per vasario 7 dieną įvykusį balsavimą.
Porošenka įsitikinęs, kad Ukraina taps NATO nare
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė esąs tikras, kad Ukraina per artimiausius penkerius metus gaus pakvietimą prisijungti prie NATO. „Privalome atitikti narystės Europos Sąjungoje kriterijus... ir atitikti narystės NATO kriterijus. Esu tikras, kad iki to laiko turėsime veiksmų planą dėl narystės NATO, turėsime sprendimą dėl narystės Ukrainai suteikimo“, – interviu televizijai „Ukraina“ sekmadienį sakė P. Porošenko.
Putino strategija: Ukrainos konfliktą pakurstė tyčia
Rusijos ataka prieš Ukrainos laivus Azovo ir Juodosiose jūrose praėjusios savaitės naujienų antraštėse sugrąžino mus į jau primirštą konfliktą. Nepaisant Maskvos pozicijos, šis įvykis neabejotinai bus vertinamas kaip agresijos aktas. Į klausimą, kodėl tai vyksta būtent dabar ir būtent ten, galima atsakyti įvairiai. Tačiau vienas iš galimų atsakymų – V. Putino reitingai.
Ukraina artėja prie narystės ES: keis Konstituciją
Ukrainos Konstitucinis Teismas ketvirtadienį pateikė savo išvadas dėl prezidento pasiūlyto įstatymo projekto pagrindiniame šalies įstatyme įtvirtinti Ukrainos siekį tapti Europos Sąjungos ir NATO nare, ketvirtadienį pranešė prezidento atstovė Aukščiausiojoje Radoje Iryna Lucenko. „Tiksli informacija: Konstitucinio teismo teisėjai dauguma – 14 – balsų pritarė, kad prezidento (Petro) Porošenkos siūloma Konstitucijos pataisa neprieštarauja galiojančiai Konsitucijai.
Ukrainos prezidentas atsisakė atleisti generalinį prokurorą
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka penktadienį atsisakė patenkinti generalinio prokuroro Jurijaus Lucenkos prašymą leisti atsistatydinti dėl incidento, kai viena kovos su korupcija aktyvistė mirė po šiurpaus jos apliejimo rūgštimi, pranešė prezidentūra. Šis pranešimas buvo paskelbtas praėjus kelioms valandoms po vieno aukšto rango Europos Sąjungos pareigūno paraginimo Ukrainos valdžiai surasti ir nubausti atsakinguosius už minėtą nusikaltimą, sukrėtusį šalį.
Po atakos mirus aktyvistei – gilėjanti krizė Ukrainoje
Ukraina antradienį susidūrė su gilėjančia politine krize po atakos rūgštimi mirus su korupcija kovojusiai aktyvistei, o kritikams kaltinant šalies valdžią nepadarius pakankamai, kad būtų ištirtas jos nužudymas. Kateryna Handziuk, buvusi pietinio Chersono miesto mero patarėja, mirė sekmadienį ligoninėje. Moteris liepos mėnesį buvo sunkiai sužeista per užpuolimą panaudojant rūgštį.
REKLAMA
REKLAMA
Ukrainos prezidentas pareiškė ieškinį BBC dėl šmeižto
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka penktadienį pareiškė ieškinį dėl šmeižto britų transliuotojui BBC, paskelbusiam straipsnį, kuriame teigiama, jog Kijevas sumokėjo 400 tūkst. JAV dolerių (340 tūkst. eurų), kad būtų surengtas susitikimas su JAV lyderiu Donaldu Trumpu.
JAV atskleidė, ką mano apie Krymą
Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Mike'as Pompeo per pokalbį telefonu su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka patvirtino, kad Vašingtono pozicija dėl Krymo nepasikeitė, trečiadienį pranešė JAV valstybės departamentas. „Valstybės sekretorius Pompeo patvirtino ryžtingą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui. Jis pabrėžė, kad Jungtinės Valstijos nepripažįsta ir niekada nepripažins Rusijos bandymų, susijusių su Krymo aneksija“, – sakoma Valstybės departamento pranešime.
Ukrainos prezidentas P. Porošenka: visi Rusijos veiksmai yra nukreipti sunaikinti
Rusija savo veiksmais Ukrainoje siekia sunaikinti Ukrainos valstybę ir vėl sugrąžinti ją į savo įtakos zoną, pareiškė šalies vadovas Petro Porošenka. „Visa tai, ką šiandien Ukrainoje daro Rusija, nukreipta į vienintelį tikslą: sugrąžinti mus į savo vadinamąją įtakos zoną, sunaikinti pačią Ukrainos valstybę“, – sakė prezidentas antradienį vakare Kijeve vykusiame susitikime su užsienio šalių ambasadų ir Ukrainoje akredituotų tarptautinių organizacijų atstovybių vadovais.
„Leninų griūtis“ baigėsi: Ukraina pašalino visus 1320 paminklus sovietų simboliui
Ukraina atsikratė sovietinio palikimo – visi 1320 monumentų bolševikų lyderiui buvo demontuoti kiekviename mieste, kaimelyje ar gyvenvietėje, kuriuos kontroliuoja Kijevas, praneša „The Independent“. Praėjus trejiems metams po Kremliaus kontroliuojamo buvusio prezidento Viktoro Janukovyčiaus pabėgimo šalis atsikratė vieno iš buvusios prorusiškos valdžios simbolių – būtent Lenino paminklo kritimą Kijeve 2013-ųjų pabaigoje galima laikyti ukrainiečių pasipriešinimo prokremliškai valdžiai pradžia.
Pokyčiai Ukrainoje: ruošiamasi atšaukti „antiteroristinę operaciją“ Donbase
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka praėjusią savaitę pavedė uždaroje ekspertų ir politikų grupėje aptarti užduotis valstybei, susijusias su okupuotomis teritorijomis. Naujas planas numato jau tris metus vykstančios antiteroristinės operacijos Donbase nutraukimą ir karo padėties paskelbimu, praneša zn.ua.
Ukrainos ir Rusijos prezidentai matuojasi, kuris geriau eiles deklamuoja
Rusijoje šiuo metu „YouTube“ žiūrovų tarpe itin populiarios „rapo kovos“ (ang. rap battle), rodos persimetė ir į šalių prezidentų neoficialią diplomatinę kalbą. Tiesa, P. Porošenka ir V. Putinas nerepuoja, o cituoja klasikų eiles. Ukrainos prezidentas šią savaitę paskelbus Ukrainos bevizį režimą Europos Sąjungoje, savo gyventojams pareiškė, kad ta diena yra „paskutinis „Viso gero“ sovietinei ir Rusijos imperijoms“ ir pacitavo rusų poezijos klasiką M. Lermontovą.
Nuo kyšininkavimo pavargę užsieniečiai reformatoriai palieka Ukrainą
Iš pradžių buvo pavieniai atvejai, o vėliau tai jau tapo tendencija: Ukrainą reformuoti turėję padėti užsieniečiai palieka skurstančią šalį tuo metu, kai jų reikia labiausiai kovojant su endemine korupcija. Į vyriausybėje dirbti pradėjusius užsieniečius Ukrainoje buvo dedama daug vilčių. Ukraina ne tik kovoja su Maskvos remiamais separatistais. Šalis taip pat žinoma, kaip viena iš Europoje prasčiausiai valdomų ir labiausiai korumpuotų valstybių.
Karo su Rusija metu Petro Porošenka konstravo įtartinas „Roshen“ finansines schemas?
„Mossack Fonseca“ dokumentai, kuriuos nežinomas asmuo perdavė vokiečių leidiniui „Süddeutsche Zeitung“ o vėliau tarptautinės tiriamosios žurnalistikos grupės metus analizavo, pateikė duomenų apie Ukrainos prezidento ir dar kelių dešimčių ukrainiečių įtartiną finansinę veiklą karo su Rusija metu, praneša tyrimo partneris Ukrainoje „Slidstvo.info“. 2014-ųjų rugpjūtį ukrianiečiams buvo baisu klausytis naujienų. Ypač tiems, kurių artimieji kariavo Donbase.
JAV perspėjo dėl galimo naujo Ukrainos puolimo: visi ženklai tai patvirtina
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad šalia sienos su Ukraina yra dislokuota beveik 50 tūkst. rusų karių. O pasiskelbusios Donecko liaudies respublikos vadas „laukia provokacijų“. Ukrainos prezidentas patikslino, kad tai yra „pusantro karto daugiau, negu 2014-ųjų liepą“. Anot P. Porošenkos, Donbase šiuo metu susikaupė 40 tūkst. „neteisėtų ginkluotų grupuočių“ smogikų.
Vladimiro Putino draugai: įnoringoji Baltarusija
Oficialiajame Rusijos diskurse sunku rasti artimesnę partnerę ir sąjungininkę nei Baltarusija. Teigiama, kad Maskvą ir Minską sieja amžina draugystė, paremta slaviška brolybe. Tačiau realūs Rusijos ir Baltarusijos santykiai ne visada pasižymi tokia darna. Kartais jie primena sudėtingą žaidimą, kurio dramatizmas dažniausiai (bet ne visada) slepiamas po draugiškų šypsenų kaukėmis. Plačiau pristatinėti Baltarusijos vadovą Aleksandrą Lukašenką, ko gero, neverta.
Politologas: Ukrainoje prasidėjo oligarchų karas
Kelių paskutinių savaičių įvykiai, kuriuose figūruoja Ukrainos naftos perdirbimo bendrovės „Ukrneft“ ir „Ukrtrasneft“, o taip pat Dnepropetrovsko srities administracijos kaltinimai dalyvaujant nusikalstamose grupuotės, rodo didelio oligarchų karo Ukrainoje pradžią, rašoma „nr2.com.ua“. „Mes matome oligarchų kovos pradžią Ukrainoje. Ir visa, kas vyksta – tai tik oligarchų karo pradžia.
Taika, kurios nėra
Pasaulis, stebintis situaciją Rytų Ukrainoje, taip ir neišvydo aiškaus sprendimų, numatytų Minske pasiektame susitarime, įgyvendinimo. Kariniai susirėmimai fiksuojami kiekvieną dieną, taikos procesas akivaizdžiai stringa. Negalima teigti, kad toks rezultatas yra netikėtas – jis buvo prognozuojamas. Atrodo, naujieji Minsko susitarimai arti to, kad pakartotų pirmųjų – pernai metų rugsėjį pasiektų – susitarimų likimą.
Kiek ilgai Vladimiras Putinas galės palaikyti karą, kuris, jo teigimu, nevyksta?
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dabar oficialiai dalyvauja derybose dėl ugnies nutraukimo Ukrainoje. Tai žymi ryškų pokytį nuo rugsėjo, kai Maskva privertė Ukrainą kaip derybų partnerius priimti prorusiškus sukilėlius iš Donecko ir Luhansko. Tačiau Maskva vis dar nepripažįsta, kad karo zonoje turi karių, o Kijevas neskelbia karo padėties.
Įvykiai Ukrainoje – kaip vienas lūžio šiuolaikinėje Baltarusijos istorijoje etapų
Nors straipsnio pavadinime esama tam tikro paradoksalumo, jame yra ir daug tiesos. Norima pabrėžti didelę įvykių Ukrainoje 2013–2014 metais reikšmę Baltarusijai. Jie padarė įtaką požiūriui į Rusiją ir atskleidė dabartinės Baltarusijos valdžios geopolitinės orientacijos, taip pat Aliaksandro Lukašenkos, kuris vadinamas paskutiniu Europos diktatoriumi, politikos specifiką. Buvusių sovietinių respublikų santykiuose prasidėjo naujas etapas.
Angelina Merkel spaudžia Rusiją ir Ukrainą dėti pastangas dėl taikos
Vokietijos kanclerė Angela Merkel šeštadienį kalbėjosi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir Ukrainos prezidentu Petro Porošenka, bandydama surengti viršūnių susitikimą, kuriuo būtų galima užbaigti separatistinį karą Rytų Ukrainoje. A. Merkel atstovai sakė, jog ji akcentavo, kad P. Porošenkos bandymas ketvirtadienį surengti keturšalį lyderių susitikimą Kazachstano sostinėje Astanoje bus sėkmingas tik tuo atveju, jei konflikto šalys labiau įsipareigos dėl jau esamų paliaubų.
„Status quo“ Padniestrėje: ar yra erdvės pokyčiams?
Įsiliepsnojus ir vis nerimstant suirutei Ukrainoje, apie save atsargiai bando priminti kurį laiką tylėjusi de facto valstybė – Padniestrės Moldovos Respublika (PMR), jau 24-erius metus beviltiškai siekianti vienašališkai paskelbtos nepriklausomybės pripažinimo. Pavasarį PMR, įrodinėdama, kad niekuo juridiškai nesiskiria nuo Krymo, vėl beldėsi į Kremliaus duris su prašymu prisijungti pagal aneksuoto pusiasalio scenarijų. Bergždžiai: meilė Rusijai – ir vėl be atsako.
Ukraina – po rinkimų sunkiais metais
2014-ieji tapo Ukrainai didelių išbandymų ir, tikėtina, rimtų pokyčių metais. Neseniai įvykę priešlaikiniai rinkimai į šalies parlamentą – Aukščiausiąją Radą – apibūdinami kaip dar vienas svarbus tebevykstančių procesų etapas. Šiuos rinkimus galima pavadinti žingsniu politinės krizės įveikimo link ir viltimi, kad Ukrainos gyvenime įvyks svarbių kokybinių pokyčių, kurie laikui bėgant leis įveikti ir visas kitas problemas – jų sąrašas šiandien kartais atrodo begalinis.
V. Putinas pralaimėjo Ukrainą, jos politikoje – naujas kraujas
Rinkimų rezultatai Ukrainoje – tai didelis smūgis Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui. Taip mano politologas, Mykolo Romerio universiteto dėstytojas Alvydas Medalinskas. Anot jo, šie rezultatai rodo, kad V. Putinas, išlošęs keletą šalies gabaliukų, iš tiesų pralaimėjo visą Ukrainą. „[Rezultatus] gerai vertinu dėl to [...], kad trys proeuropinės krypties partijos dabar (kalbant apie partijų rinkimus pagal sąrašus, t. y. apie pusę parlamento) turėtų daugiau nei 50 proc. vietų.
Taikos planas ir karo planas: dėl ko tarėsi P. Porošenka ir V. Putinas
Ukraina inicijavo ugnies nutraukimą ir pasiūlė Rusijai tartis dėl taikos, praneša liga.net. Rusija palaikė iniciatyvą, tačiau bando primesti savo įsivaizdavimą, kaip atrodys Donbasas. Svarbiausias Vladimiro Putino tikslas – kontroliuoti išorinę ir vidinę Ukrainos politiką. Galutinis tikslas – likviduoti Ukrainos valstybingumą bet kokiais metodais, nepaisant nuostolių.
Ukrainos atvaizdas Čečėnijos veidrodyje
Šiandien didesnė dalis Rusijos visuomenės (kai kas nuoširdžiai, kai kas – paveiktas nesiliaujamos propagandos) remia separatistus Ukrainoje, nors, kaip parodė Rusijos visuomenės nuomonės tyrimų centro VCIOM apklausa, 66 proc. šalies gyventojų pasisako prieš rusų kariuomenės įvedimą į kaimyninės valstybės teritoriją, bet tai gali būti tik nauja Kremliaus, kuris taip sukuria „nesikišimo“ vaizdą, o pats slapta toliau remia maištininkus, strategija.
Kodėl A. Lukašenka pamilo naująją Ukrainą
Pastaruoju metu Baltarusijos prezidento A. Lukašenkos elgesys ir pareiškimai tiesiog stebina: ne tiek iš principo, kiek jo santykių su Rusija kontekste. Štai keli faktai. Pirma, tuo metu, kai Kremlius atkakliai kartojo, kad Ukrainoje įvyko nekonstitucinis perversmas ir laikinojo prezidento valdžia yra neteisėta, Baltarusijos vadovas susitiko su A. Turčinovu ir pareiškė: „Tai buvo labai naudingos derybos. Mes apsikeitėme nuomonėmis visais klausimais.
Nuotrauka, kuri pateks į istoriją, kaip atspindinti šių dienų politinę situaciją
Karališkieji asmenys, vadai ir maždaug 20-ies valstybių lyderiai, tarp jų – JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, dalyvavo pagrindinėje metinių paminėjimo ceremonijoje penktadienį, kurią temdo diplomatiniai ginčai dėl Ukrainos krizės.
Už ką balsavo ukrainiečiai?
Ukraina pravedė Europai gerą demokratijos pamoką, teigiama prezidento rinkimų komentaruose Vakarų spaudoje. Ukrainiečiai balsavo už judėjimą į vakarus, tačiau kokį lyderį jie išsirinko? Gudrų oligarhą ir prisitaikėlį, teigia „Le Monde“. P. Porošenka įkūnija tipinius Ukrainos politikos bruožus, kuriuose visuomeniniai ir asmeniniai interesai neatskiriami vienas nuo kito.