omikronas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „omikronas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „omikronas“.

Lietuvoje plinta nauja koronaviruso atmaina: ligą išduoda šie simptomai

Nors vasarą norisi džiaugtis geru oru, mėgautis atostogomis ir įvairiomis pramogomis, augantis COVID-19 atvejų skaičius vis labiau kelia nerimą visuomenėje. Pasaulyje ir Lietuvoje plintanti nauja omikron BA.5 atmaina gąsdina dėl tikimybės vos ja persirgus vėl užsikrėsti pakartotinai. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė įvardija, į kokius simptomus reikėtų atkreipti dėmesį ir kaip apsisaugoti.
123 2022-07-26

Pranešė apie pirmąjį pacientą, kuris gavo vakciną nuo omikron atmainos

„Moderna“ praneša apie pirmąjį pacientą, kuriam antrojo klinikinių tyrimų etapo metu buvo sušvirkšta omikron atmainą veikiančios dvivalentės sustiprinančiosios vakcinos kandidatės dozė. Ši vakcina apjungia „Moderna“ omikron atmainą veikiančią vakciną kandidatę (mRNR-1273.529) ir tos pačios kompanijos COVID-19 vakciną (mRNR-1273), rašoma pranešime spaudai. „Moderna“ tikisi, kad tyrimuose dalyvaus apytikriai 375 dalyvių JAV.

Kitos šalys jau atsisako privalomų kaukių: pasakė, kur jų Lietuvoje nebereikėtų pirmiausiai

Nors daliai kaukių nuolatinis dėvėjimas jau tapo įprastu dalyku, yra tokių, kuriems jos kaip reikiant įgriso. Specialistai primena, kad kaukių nauda yra įrodyta, tačiau sutinka, kad jų dėvėti amžinai nereikės. Be kita ko, kartu prabylama, kur kaukių nešiojimo taisyklės būtų atlaisvintos pirmiausiai. Privalomas kaukių ar respiratorių dėvėjimas uždarose patalpose – viena iš dar likusių pandemijos valdymo priemonių. Tiesa, kitos šalys artimiausiu metu ir to planuoja atsisakyti ar jau tą padarė.

Šie simptomai gali išduoti, kad sergate COVID-19: pasitikrinkite

Nauja mutavusi koronaviruso atmaina – omikron, vėl iš naujo pakeitė ir apibrėžė šiam virusui būdingų simptomų sąrašą. Nors pasaulyje po truputį atvejų mažėja, virusas silpnėja, tačiau tai nekeičia fakto, kad atmaina yra dar greičiau ir lengviau plintanti. Pastaruoju metu taip pat pastebima, kad mažiau būdingi ligos simptomai pradėjo vis dažniau pasirodyti žmonėms. Omikron koronaviruso atmaina iki šiol žinoma kaip labiausiai užkrečiama palyginti su kitomis, ankstesnėmis atmainomis.
2022-02-08

Įspėja dėl ateinančių kelių savaičių: situacija tikrai negerės, o rekordiniai skaičiai tik iš dalies atspindi situaciją

Užsikrėtimų COVID-19 atvejams šovus į neregėtas aukštumas epidemiologai nesiima prognozuoti, ar kitą savaitę, kaip žadėta pirminiais skaičiavimais, omikron banga Lietuvoje jau galėtų pasiekti piką. Be to, jau stebimas stacionarinių lovų pilnėjimas, todėl raginama neprarasti budrumo ir, kiek įmanoma, apriboti aktyvų socialinį gyvenimą.

Dulkys – apie naujus rekordus: nesiskiepijusių ir pasiskiepijusių 3 dozėmis užsikrėtimo dažnis skiriasi 11 kartų

Nors COVID-19 atvejai auga, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ramina, kad situacija ligoninėse valdoma. Be kita ko, jis ragino nesistebėti dideliais vienos dienos atvejų skaičiais, mat ten gali susisumuoti ir ankstesnių dienų tyrimų rezultatai. Pasiskiepijusių skaičius vis didėja, tačiau lygiai taip pat auga užsikrėtimų atvejai. Paprašytas paaiškinti, kodėl taip yra, ministras pabrėžė omikron atmainos specifiškumą.

Pokyčiai dėl pandemijos valdymo: kada išsitirti dėl COVID-19, kada izoliuotis ir kaip gauti nedarbingumą?

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paruošė planą, kaip reikėtų užtikrinti valstybei kritiškai svarbias funkcijas, jei sergamumas omikronui ir dėl to turinčių izoliuotis darbuotojų skaičius stipriai išaugtų. Daliai jų būtų leista dirbti net turint teigiamą PGR, taip pat numatytos specialios izoliavimosi tvarkos ir primenamos nedarbingumo išdavimo taisyklės.
Į viršų