odontologė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „odontologė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „odontologė“.

Įspėja dėl 1 lietuvių pamilto gėrimo: gali sukelti liūdnas pasekmes

Odontologė Payal Bhalla įspėjo kavos mėgėjus – šis gėrimas gali paskatinti dėmių atsiradimą ant dantų dėl joje esančių medžiagų, taip pat gali džiovinti burną ir sukelti nemalonų burnos kvapą. Kadangi kava yra „rūgščios prigimties“, šis gėrimas gali „ėsti dantų emalį, ko pasekoje gali išsivystyti dantų jautrumas ir kariesas“. „Kava turi diuretinių savybių, kurios gali skatinti burnos džiuvimą ir sumažinti išskiriamų seilių kiekį, tad taip išauga dantų karieso rizika“, – pridūrė P. Bhalla.
2023-08-18

Karste pamačius savo mamą Valentina davė ypatingą pažadą: žodžiai spaudžia ašarą

Naujienų portale tv3.lt – nauja tinklalaidė „Karjeros laiptais“ su Laura Šukiene. Kūno kalbos ir žmonių tipologijos, veidotyros specialistė, karjeros konsultantė Laura Šukienė, konsultuoja jaunimą bei žmones, norinčius keisti karjeros kryptį. Antroje tinklalaidėje „Karjeros laiptais“ vieši viena žinomiausia Lietuvos odontologė Valentina Kvaraciejienė, socialiniame tinkle „Instagram“ turinti daugiau nei 71 tūkstantį sekėjų.
2023-06-17

Odontologė atskleidė, ką išduoda jūsų dantys: privers nurausti ne vieną

Eidami pas odontologą negalvokite, kad šie specialistai tik tikrina jūsų dantis. Viena odontologė atskleidė, kad jie gali pamatyti daug daugiau, o kai kurie faktai iš tiesų gali nustebinti. „Chelsea Dental Clinic“ savo „Tik Tok“ paskyroje paskelbė vaizdo įrašą, kuriame specialistė pristatė savo klientams „dalykus, kuriuos jūsų odontologas gali pasakyti vos tik pažvelgęs į burną“, rašoma thesun.co.uk.
2022-08-15

Gąsdinanti realybė: 90 proc. Lietuvos vaikų turi sugedusių dantų

Ar žinojote, kad pirmasis vizitas pas odontologą vaikams rekomenduojamas ne septynerių ir net ne trejų metų, o pirmaisiais gyvenimo metais, kai vaiko burnoje pasirodo pirmieji dantukai? Gydytoja odontologė Goda Usevičiūtė atskleidžia ir daugiau faktų, kurių galbūt nežinojote apie vaikų dantukų priežiūrą ir dalijasi patarimais, kaip įveikti su dantų gydymu susijusią baimę ir nerimą. Lietuvos vaikų dantų būklė – prasta „Deja, vaikų dantų būklė Lietuvoje yra prasta.
2022-07-15

Įspėja tėvus dėl 1 populiaraus daikto: jo geriau nepirkite

Odontologė Chithra Durgam atskleidė, kad ji įspėja tėvus dėl ilgalaikio vaikų gertuvių su snapeliu naudojimo. Nors gydytojos rūpestis nuoširdus, žmonės nenori girdėti patarimų ir iš tikrųjų labai supyko dėl to, ką ji sakė, rašoma the-sun.com. „Ar žinojote, kad gertuves su snapeliu išrado tėvai, pavargę nuo išsiliejusių skysčių valymo? Jie nėra įprasto vaiko vystymosi dalis.
2022-04-12

TOP patarimai, kaip turėti baltą šypseną

Dažnai girdime, kad būtent šypsena labiausiai puošia žmogų, tad kaip ją išlaikyti baltą ir nepriekaištingą? Kasdienėje dantų priežiūroje patikimiausia priemonė, kurios niekas nepakeis, yra rutininis dantų valymas, kuriam būtinas dantų šepetėlis, dantų pasta, tarpdančių siūlas, tarpdančių šepetėlis bei skalavimo skystis. Taip pat, norint džiaugtis sveikais dantimis, reikėtų vengti dažno užkandžiavimo maistu, kuriame yra gausu angliavandenių.
2022-02-24

Išgirdus gydytojos žodžius kaunietei užvirė kraujas: „Kaip ji drįsta?“

„Noriu pasidalinti neeiline situacija, kuri mane, kaip mamą, pribloškė. Esu daug skaičiusi ir girdėjusi apie nederamą medikų elgesį su vaikais ar tiesiog pacientais, tačiau, tai, kas įvyko man atlydėjus dukrą pas odontologą, privertė kaip reikiant nustebinti. Atvirai pasakius, maniau, kad taip būna kitiems, o mums taip niekada nenutiks“, – laišką tv3.lt pradėjo Sandra iš Kauno. Mano dukrytei šešeri. Ne kartą esame su ja ėjusios pas odontologą.
2022-01-06

Pasakė, kada valyti dantis – prieš pusryčius ar po: daugelis tai daro neteisingai

Kai visi šeimos nariai išeina iš namų apsirengę ir pasiruošę dieną, o taip pat ir išsivalę dantis, tai jau galima laikyti mažyte pergale. Tačiau kada tiksliai reikėtų valytis dantis? Pasirodo, tai daroma dar prieš pusryčiaujant, rašoma thesun.co.uk. Žaibiškai internete išplitusiame „TikTok“ vaizdo įraše odontologė Anna Petersen įspėja 40 000 savo sekėjų, kad dantų valymas po pusryčių gali pakenkti dantims. Ji sako: „Ar žinojote, kad dantis valytis reikia prieš pusryčius? Visada tik prieš.
2021-09-13

Skaudi žaizdelė burnoje kaunietei atskleidė itin nemalonią ligą: ragina nekartoti jos klaidos

Dažnai klaidingai manoma, kad stomatitas – tik vaikų liga. Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos gydytoja periodontologė Jūratė Žekonienė sako, kad stomatitas gali kamuoti įvairaus amžiaus žmones, o atsirasti jis gali dėl begalės priežasčių. Taip nutiko ir kaunietei studentei Laimai (vardas pakeistas). Ji sako niekada nesusidūrusi su šia liga, todėl iš pradžių po liežuviu atsiradusią žaizdelę palaikė tiesiog spuogeliu, tačiau ji nenyko, o situacija blogėjo.
2021-05-11

Odontologai skambina pavojaus varpais: karantinas pablogino vaikų dantų būklę

Prasidedant naujiems mokslo metams vaikų eilės nutįsta ne tik prie mokyklinių prekių, bet ir odontologų kabinetų. Tėvai skuba gauti iš specialisto pažymą, kad dantukai sveiki, tačiau odontologai sunerimę – vis dažniau tenka mažuosius pacientus sodinti į kėdę dantukų gydymui. Tam įtakos turėjo ir karantinas – dėl apribotų galimybių gauti odontologų paslaugas daugelio vaikų dantukų būklė pablogėjo.
2020-09-03
REKLAMA
REKLAMA

Norite džiaugtis sveikais dantimis? Venkite šių gėrimų

Kasdieniai gėrimai turi daug įtakos mūsų dantų sveikatai. Daugelis žino, kad saldūs arba rūgštūs gėrimai kenkia dantims. Tačiau retas susimąsto, kad net ir vanduo gali turėti skirtingą poveikį. „Juo didesnis burnos ertmės šarmingumas, tuo labiau apsaugoti dantys. Kai burnos pH rodiklis krinta iki 5–5,5, prasideda emalio demineralizacija. Kai pH rodiklis yra 5,5–6, burnos ertmės rūgštingumas didėja, prasideda dentino demineralizacija.
2020-08-17

Specialistė pasakė, ką daryti išsimušus dantį: įsiminkite

Dantų traumos – viena iš rimčiausių problemų su kuria susiduria gydytojai odontologai ir jų pacientai. Dažniausiai dantys traumuojami autoavarijų metu, sportuojant, aktyviai judant. Dėl didėjančio gyvenimo tempo Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse, dantų traumų skaičius nuolat auga. Jas patiria apie 10 procentų žmonių, dažniausiai – vaikai ir paaugliai. Traumos visada ištinka netikėtai ir tuomet labai svarbu žinoti, kaip tinkamai elgtis.
2020-08-14

Neatkreipus dėmesio į šią infekciją galite sukelti pavojų visam organizmui

Danties maudimas, o gal net stiprus skausmas – daugeliui pažįstamas jausmas. Ką darome? Kurį laiką igoruojame, malšiname simptomus nuskausminamaisiais, o vėliau skubame pas odontologus. Tiesa, skausmas tikrai ne vienintelė priežastis susirūpinti. Specialistai įspėja, jog dantyje ar po dantimi slypinti infekcija yra pavojinga visam organizmui.
2020-01-19

Klaipėdietę įsiutino medikės elgesys: nesuteikė nemokamos paslaugos

Klaipėdietė mama liko pakraupusi po apsilankymo vienoje privačioje odontologijos klinikoje ir dėl esą nesąžiningo gydytojos elgesio kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM). Ji nori perspėti ir kitus tėvus, kurie gali atsidurti panašioje situacijoje. „Jei nekalbėsime apie tai garsiai, niekas nesikeis“, – įsitikinusi ji.
2019-07-31

Pas šią gydytoją užsukti trokšta net vaikai: pasvalietė išdavė sėkmės paslaptį

„Mama, o kada mes vėl eisim pas dantukų fėją? Čia taip įdomu!“ – nekantravo penkiametis vaikinukas, ką tik užvėręs gydytojos odontologės Linos Puodžiūnaitės kabineto duris. Tai, ko gero, ir yra pats nuoširdžiausias gydytojos darbo bei jos gebėjimo bendrauti įvertinimas iš mažojo paciento lūpų. Juk daugeliui vaikų vizitas pas odontologą – tikras iššūkis. O ir neretas gydytojas mieliau laukia suaugusių pacientų, nes su jais rasti bendrą kalbą – daug lengviau.
2019-05-22

Odontologė: per vėlai rūpinamės vaikų dantimis

Mes šiek tiek vėlai startuojame, stengdamiesi padėti vaikų dantims išlikti sveikiems, kai jau būna padaryta neatitaisoma žala, „Žinių radijui“ sakė gydytoja vaikų odontologė Rasa Račienė. „Visa bėda, kad pas mus Lietuvoje yra palikti patys mažiausieji su pieniniais dantimis bėdoje. Paliekami tiktai tėvelių priežiūrai ir sąmoningumui. Valstybiniu mastu mes neturime pasirūpinimo tinkamo. Kaip rodo mūsų statistika, kas antras trejų metų vaikutis jau turi sugedusių dantų.
Aktualijos 2015-11-10

Ką apie dantų priežiūrą turėtų žinoti nėščiosios

Gydytoja odontologė Dalia Daraškevičienė papasakojo, su kokiomis dantų priežiūros problemomis susiduria nėščios moterys. Anot „Vilniaus implantologijos centro“ klinikoje dirbančios gydytojos odontologės, dažniausiai nėščioms moterims pakinta dantenų audiniai. Tą lemia hormonų kiekio padidėjimas. „Dantenų pakitimai pasirodo antrą nėštumo mėnesį ir tęsiasi iki aštunto mėnesio, kol didėja hormonų kiekis.
2012-05-21

Mergina odontologė ją palikusiam vaikinui ištraukė visus dantis

34-erių metų Anna Mackowiak, dirbanti odontologe, kerštaudama savo buvusiam vaikinui ištraukė visus jo dantis. 45-erių metų Marekas Olszewskis paliko Anną ir susirado kitą draugę. Nieko blogo nenujausdamas vaikinas atėjo pas buvusią merginą odontologę taisyti dantų, tačiau šiai nuoskauda dėl skyrybų dar nebuvo praėjusi. Skyrusi jam didelę anestetikų dozę mergina išrovė visus jo dantis, tada apvyniojo žandikaulį tvarsčiais, kad šis negalėtų praverti burnos.
2012-04-28

Nuteista apsimetėlė odontologė

Didžiojoje Britanijoje nuteista moteris, kuri devynerius metus dirbo odontologe turėdama padirbtą mokslo diplomą, skelbia šalies dienraštis „The Daly Mail“. Teismas į Europą iš Indijos atvykusią Vinišą Šarmą (Vinisha Sharma) nuteisė kalėti trejus metus. Tyrimo duomenimis, V. Šarma įsidarbino odontologe 2000 metais. Moteris pateikė odontologo-chirurgo diplomą, kurį jai neva išdavė Šri Guru Ram Daso institutas.
2011-03-31

Odontologo komentaras: nėštumo metu dantys gali tapti jautresni

Sveiki, turiu problemą: prieš pusmetį man taisė dantį, viskas prasidėjo nuo to kad man jį kartais paskaudėdavo, tad nuprendžiau apsilankyti pas gydytoją. Man išvalė kanalus ir užblombavo. Kanalų blombavimas pasirodo labai skausmingas dalykas, o po visų procedūrų man dar savaitę skaudėjo savaitę. Gal tai kaip nors susiję su tuo kad aš laukiuosi? Į klausimą atsako odontologė Audronė Paulikienė: „Tikėtina, kad toks jautrumas susijęs su individualiomis žmogaus savybėmis.
2011-01-21
Į viršų