nuotekų sistema
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nuotekų sistema“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nuotekų sistema“.
Klaipėdiečiai gali sulaukti didesnių sąskaitų: vardija, kiek brangtų kubas vandens
Klaipėdiečiai jau netrukus gali sulaukti didesnių sąskaitų už vandenį. Mat po kiekvienos liūties uostamiestį siaubiant potvyniams, nuotekų tinklus administruojanti bendrovė užsimojo pertvarkyti kone visą nuotekų sistemą. Tad prie naujos sistemos finansiškai prisidėti teks visiems Klaipėdos gyventojams.
Lietuvos gėda dar neišnyko ir iš didesnių miestų, o gyventojai nusivylę: „Ar sulauksiu iki mirties, nežinau“
Kas 6-tas namas didesniuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose neturi civilizuoto tualeto – kitaip sakant, nėra prijungtas prie centralizuotos nuotekų sistemos. Jei Lietuva iki šių metų pabaigos necentralizuos savo nuotekų, tai jai gali atsirūgti šimtamilijoninėmis baudomis, kurias reikės sumokėti Europos Sąjungai.
Ekspertas įvardijo, ką turi įsisąmoninti nuotekas savarankiškai tvarkantys gyventojai
Jau daug metų Lietuvoje veikia centralizuoti nuotekų tvarkymo tinklai, kuriais gyventojų buityje susidarančios nuotekos saugiai tvarkomos ir išvalomos. Netinkamai tvarkomos nuotekos teršia paviršinius ir požeminius vandenis, o tai gali lemti, kad šuliniuose, gręžiniuose yra užteršiamas ir į gyventojų namus tiekiamas geriamasis vanduo.
Civilizacijos privalumai pasiekiami ne kiekvienam lietuviui
Europos Komisijai pradėjus pažeidimo procedūrą prieš Lietuvą dėl per mažo prie centralizuotų nuotekų tinklų prisijungusių gyventojų skaičiaus, premjeras Saulius Skvernelis žada surasti būdą, kaip žmonėms suteikti visus civilizacijos privalumus. „Turime surasti mechanizmą, kuris paskatintų žmones prisijungti prie nuotekų tinklų, apie baudas (neprisijungusiems - BNS) kalba neina.
Sodininkų laukia permainos: vandentiekį ir kelius perims savivaldybės
Seimas patobulino Sodininkų bendrijų įstatymą. Jame atsisakoma mokesčių už bendro naudojimo žemę, o vidaus kelius, vandetiekio ir nuotekų sistemas bus galima perduoti savivaldybėms. Teigiama, kad šie pokyčiai soduose paskatins infrastruktūros plėtrą, nes bendro naudojimo turtą perėmus savivaldybėms, šios jam tvarkyti galės naudoti ES paramą.