nkvd

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nkvd“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nkvd“.

Stalino NKVD šmėkla klaidžioja po Rusiją: kokį monstrą atgaivino Putinas?

Nuo 2022 m. pavasario Rusijos visuomenę persmelkė nauja siaubinga jėga. Aktyvistai, protestavę prieš „specialiąją operaciją“ Ukrainoje, labai greitai pakliuvo į kalėjimus.
Aktualijos 2022-08-07

Žmogėdrų sala: NKVD eksperimentas baigėsi tūkstančiais mirčių ir kanibalizmo protrūkiu

Sovietų Sąjungos saugumiečių suorganizuotas eksperimentas įsisavinant Sibirą baigėsi masinėmis mirtimis, badu ir netgi galimais kanibalizmo atvejais. Iš 6 tūkst. į Nazino salą atvežtų nuteistųjų tremtinių per kelis mėnesius gyvi liko vos trečdalis. Sibiras jau nuo XVI a. Rusijos ir SSRS valdžiai buvo ta pati Australijos sala Didžiajai Britanijai. Siuntė ten kalinius ir politinius nusikaltėlius. Tremtinius daugiausiai naudojo Sibiro  teritorijų „įsisavinimui“, apribojant jų judėjimą.
2021-11-06

Protestuotojai Vilniuje organizuoja mitingą: informuota savivaldybė, prižiūrės policija

Trečiadienį Vilniuje šalia Karaliaus Mindaugo paminklo reaguojant į nuimtą Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą ir pervadintą Kazio Škirpos alėją organizuojamas mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“. „Kas kitas? Vincas Kudirka? Jonas Basanavičius? Karalius Mindaugas? Neliečiamos Vilniuje tik NKVD ir KGB žudikų „atminimo“ lentos.
Aktualijos 2019-08-07

Marijampolės savivaldybėje – vandalų išpuolis

 Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Marijampolės savivaldybėje ant paminklo NKVD pareigūnams išpieštų sovietų ir nacių simbolių. Marijampolės savivaldybės Šunskų miestelio seniūnas Rimantas Lekeckas BNS patvirtino, kad savaitgalį gyventojai pastebėjo, jog už 5 kilometrų nuo Marijampolės esančiame Grybinės kaime ant paminklo NKVD pareigūnams raudonais dažais teptuku išpieštos keturios penkiakampės žvaigždės bei svastika.

Rusijos URM atstovai: Lietuvoje kovotojais už laisvę vadinami ir vietos fašistų parankiniai

Joana Lapėnienė, LRT Televizijos laida „Savaitė“, LRT.lt Antanas Kraujelis-Siaubūnas buvo vienas iš paskutinių su sovietų okupacija kovojusių Lietuvos partizanų, nusišovęs, kai NKVD pareigūnai apsupo jo namus. Teisėsauga buvo nustačiusi 10 asmenų, kurie prisidėjo prie partizano žūties, tačiau gyvas likęs tik vienas – buvęs vidaus reikalų ministras Marijonas Misiukonis. Prieš mėnesį Panevėžio apygardos teismas išteisino jį dėl A. Kraujelio žūties.

D. Grybauskaitės rinkimų taktika:socialiniai tinklai, dviprasmybės, tylos siena ir begalė mažųjų karų?

„Mano pirmoji reakcija? Manau, kad tai buvo visiškai nereikalingas žingsnis, – apie prezidentės Dalios Grybauskaitės įrašą socialiniame tinkle „Facebook“ su klausimais ir atsakymais sakė politologas, dviejų knygų apie šalies vadovę autorius Lauras Bielinis.

Stalino monstrai, siekę žudymo rekordų

Rusijoje iki šiol neretai apie šiuos žmones nutylima. Šie žmonės buvo tikri monstrai. Stalino budeliai buvo tikri rekordininkai: generolas Vasilijus Blochinas asmeniškai sušaudė 20 tūkstančių žmonių, Piotras Mago – 10 tūkstančių. Dauguma šių budelių mirė savo mirtimi, buvo iškilmingai palaidoti ir iki šiol gerbiami tarp Rusijos silovikų, rašoma „Tolkovatel“. Žiauriosios represijos Kalbant apie Stalino represijas, dažniausiai minimi tik gulagai.
2013-03-01

Rainių žudynių 70-osioms metinėms paminėti skiriama paroda

Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune veikia  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kilnojamoji paroda „Rainių tragedija: atmintis gyva“, skirta Rainių žudynių 70-osioms metinėms paminėti. Parodoje eksponuojamas žiauriai nukankintų žmonių sąrašas, kaltinimai, kuriais remianti buvo suimti, o vėliau ir nužudyti žmonės.
2012-06-06

Likimas nuvedė į Tyrulių pelkes

Dar sy­kį įsi­ti­ki­no­me – li­ki­mo vin­giai ne­nus­pė­ja­mi. Vis­kas pra­si­dė­jo šį pa­va­sa­rį Elė­jo­je, Lat­vi­jo­je, lie­tu­vių gat­vė­je, kai su­si­pa­ži­no­me su Aus­ma Iva­no­va. Ji pa­pa­sa­ko­jo skau­džią ūki­nin­ko Ig­no Po­žė­los li­ki­mo is­to­ri­ją jo duk­roms – Sta­sei ir Vi­ta­li­jai. Ga­liau­siai at­si­dū­rė­me Ty­ru­lių pel­kė­se, kur ga­lė­jo at­si­dur­ti ūki­nin­ko pa­lai­kai.
titulinis 2012-05-27

Raginama grąžinti KGB dokumentus

Gyventojai raginami grąžinti neteisėtai laikomus su KGB veikla Lietuvoje susijusius dokumentus. Grąžinę tokius dokumentus pagal pusmetį galiojantį laikinąjį įstatymą išvengs administracinės ir baudžiamosios atsakomybės – galimos baudos iki 2 tūkst.
REKLAMA
REKLAMA

T. Snyderis: neįvertinus holokausto Lietuvoje, V. Golovatovo istorija kartosis

Garsus nacionalizmo ir Rytų Europos istorijos tyrėjas Timothy Snyderis, komentuodamas Austrijos paleisto V. Golovatovo istoriją, teigia, kad Lietuva perdėm vienpusiškai žiūri į savo istoriją. Anot jo, kai Lietuvos valdžia vis pabrėžia sovietų nusikaltimus, kartais net nepaisydama akivaizdžių progų pažymėti holokausto mastą Lietuvoje, sunku iš Vakarų sulaukti supratimo dėl sovietinių represijų. Lrt.lt pateikia prof.

Ar Izraelio kariai atiduos pagarbą lietuvių partizanų vadams?

Šiuolaikinės žydų valstybės kariai nedalyvauja karinėse pratybose mūsų šalyje, Izraelio instruktoriai neapmoko mūsų ginkluotųjų pajėgų, tačiau ginkluoti izraelitai jau trečią kartą per pastarąjį dešimtmetį įžengs į Lietuvos teritoriją nepatikrinti nei valstybės sienos apsaugos tarnybos, nei muitinės postuose, neatlikę paprasčiausių pasienio formalumų, kurie privalomi net civiliams užsieniečiams iš trečiųjų šalių.

Rusai nenori atsiprašyti už Katynės žudynes

Net 46,8 proc. rusų nenori, kad jų valdžia atsiprašytų už Antrojo pasaulinio karo metais įvykdytas Taynės žudynes, kai NKVD nariai nužudė daugiau nei 20 tūkst. lenkų karininkų. Kaip rodo Levados centro atlikta apklausa, šie respondentai mano, kad dėl nusikaltimo kalta yra nacistinė Vokietija, o ne Sovietų Sąjunga. 34 proc. rusų mano, kad žudynes įvykdė Sovietų Sąjunga, tačiau teigia, kad Rusija neturi prisiimti atsakomybės už sovietų įvykdytus nusikaltimus. Dar 8 proc.
2010-04-08

Lenkija teisis su Rusija dėl Katynės žudynių

Lenkijos vyriausybė prisidės prie kolektyvinio savo piliečių ieškinio, kuriuo reikalaujama Rusijos atsakomybės dėl Katynės žudynių. Lenkijos vyriausybė prisijungs prie ieškinio, kurį teismui pateikė Witomile Wolk-Jezierska bei dar 12 Lenkijos piliečių, kurių artimieji NKVD narių buvo sušaudyti Katynėje. Ieškinys bus nagrinėjamas Europos žmogaus teisių teisme, o Lenkijos vyriausybei procese bus suteiktas trečiojo asmens statusas.
2010-02-18
Į viršų