namų vaistinėlė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „namų vaistinėlė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „namų vaistinėlė“.
Tvarkome ne tik namus, bet ir vaistinėles: ką daryti su nebereikalingais vaistais?
Žengimas į Naujus metus gali tapti puikia proga peržvelgti savo namų vaistinėlę – ar joje nėra nebereikalingų ar pasibaigusio galiojimo vaistų bei maisto papildų. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė primena svarbiausias taisykles, kaip rūšiuoti vaistus ir maisto papildus.
Prieš šventes susitvarkykite ne tik namus, bet ir vaistinėlę: kuo svarbu pasirūpinti iš anksto?
Artėjant gražiausioms metų šventėms dauguma gali norėti iš pagrindų susitvarkyti savo namus, o „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pataria prieš šventes nepamiršti atsinaujinti ir savo vaistinėlės. Dauguma jau žino, kad vaistinėlėje šventiniu periodu svarbu turėti vaistų nuo skausmo ir virškinimo sutrikimų. Tačiau vaistininkė išskiria, kokius dar vaistus ar priemones reikėtų turėti su savimi pasitinkant didžiąsias šventes, jog vėliau jų prireikus nereikėtų skubėti į vaistinę.
Namų vaistinėlė: kokiems netikėtiems atvejams turėtume pasirengti geriau?
Angliukų ar vaistų nuo galvos skausmo turbūt galima rasti kone kiekvienoje namų vaistinėlėje. Visgi, sutrikusi skrandžio veikla ar įsiskaudusi galva yra nedidelė dalis atvejų, kam turėtume būti pasirengę reaguoti greitai. Todėl „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė dalinasi 5 patarimais, ką vertėtų prisiminti atsinaujinant savo namų vaistinėlę.
Vaistinėlėje turite „užsilikusių“ antibiotikų? 4 priežastys, kaip jų vartojimas gali turėti ilgalaikių pasekmių
Susirgus bakterinėmis ligomis gydytojas pacientui gali paskirti antibiotikus. Kone visiems gerai žinoma, kad šiuos vaistus reikia vartoti tiksliai kaip nurodė gydytojas, nesidalinti jais su artimaisiais bei suvartoti visą kursą ir nepasilikti keleto tablečių netikėtoms ligoms gydyti.
Kaip pasiruošti peršalimo ligų sezonui: štai kokias 10 priemonių būtina turėti namuose
Oficialiai prasidėjęs peršalimo ligų ir gripo sezonas neramina – kaip pasirūpinti savo sveikata? Nors kartais išvengti viruso nepavyksta, greita reakcija ir laiku suteikta pagalba gali užkirsti kelią komplikacijoms ir padėti greičiau pasveikti. Vaistininkė Urtė Jankauskaitė dalijasi atmintine, kokiomis namų vaistinėlės priemonėmis pravartu pasirūpinti ir kaip pagelbėti sau ar savo artimiesiems susirgus.
Namuose turite vaistų atsargų? Primena, ką būtina nepamiršti padaryti
Namuose visi turime vaistų nenumatytiems atvejams – skausmui malšinti, temperatūrai mušti, dezinfekcijos priemonių, tvarsčių. Kas kiek laiko reikėtų revizuoti šias ir kitas priemones, atsako vaistininkė.
„Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Giedrė Tautkevičienė rekomenduoja vaistinėlę peržvelgti bent kartą per metus, jei pavyksta – 2 kartus.
Namų vaistinėlė ruošiantis ekstremalioms situacijoms: štai kas svarbu lėtiniams ligoniams ir sveikiems
Netoli Lietuvos vykstantis karas verčia pagalvoti, kaip kiekvienas mūsų būtų apskritai pasiruošęs ekstremalioms situacijoms. Vienas svarbių momentų – ne tik maisto, vandens, kitų būtinųjų daiktų atsargos, bet ir vaistinėlė. Kokių būtinųjų vaistų reikia turėti namuose, pasakoja farmacininkė Gintarė Krikščiūnienė.
5 daiktai, kurie turi atsirasti jūsų vaistinėlėje: nepamirškite pasirūpinti
Kad ir kaip vilioja būti pasiruošus visoms gyvenimo situacijoms, vaistininkai pastebi, kad vis daugiau klientų pirmenybę teikia namų vaistinėlei, kurioje būtų tik baziniai ir būtiniausi vaistai ar medicinos priemonės.
Vaistininkė Jovita Juodsnukytė dalinasi 6 patarimais, ką naudinga žinoti komplektuojant namų vaistinėlę.
1. Pasirinkite Jums tinkamas priemones žaizdų dezinfekcijai ir jų tvarstymui.
Artėja gripo sezonas: turėkite šiuos daiktus savo vaistinėlėje
Įprastai gripo sezonas šalyje prasideda apie 40-ąją metų savaitę, t.y. rugsėjo pabaigoje – spalio pradžioje. Sausi ir šilti orai šiais metais gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sezoną pavėlino, tad dabar puikus metas pasitikrinti, ar esate jam pasiruošę.
Gripo simptomai pasireiškia staiga, todėl pravartu namų vaistinėlėje turėti pagrindinius medikamentus, leisiančius kibti į kovą su liga nedelsiant.
Namų vaistinėlė – susikomplektuokime ją atsakingai
Namų vaistinėlė – tai vaistų, medicinos priemonių ir kitų daiktų rinkinys. Jai reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Vaistinėlės turinį prižiūrėti rekomenduojama nuolat, tuomet nekils papildomo nerimo staigiai susirgus, susižeidus ar patyrus traumą. Namų vaistinėlės ypač dažnai prireikia naktį, nes būtent nakties metu paprastai suskausta dantį, sutrinka virškinimas ar pakyla temperatūra vaikui.
REKLAMA
REKLAMA
5 patarimai, padedantys jaustis lengviau ir energingiau atšilus orams (1 dalis)
Gerai atrodyti ir jaustis lengvai norisi ištisus metus, tačiau ypatingai to siekiama šiltėjant orams. Ką galėtumėte pakeisti savo mityboje, kad jaustumėtės energingiau? Ką daryti, kad ir vėl dėvėtumėte mėgstamiausius džinsus, kurie per žiemą tapo per ankšti?
1) Riebiems padažams – ne. Geriau juos pakeiskite graikišku jogurtu ar kitokiu natūraliu jogurtu, pagardintu žiupsneliu pipirų ir džiovintomis prieskoninėmis žolelėmis ar šviežiais žalumynais.
Pasitikrinkite, ar namų vaistinėlėje nėra sveikatai kenksmingų medikamentų
Pasak sveikatos specialistų, kiekvienas namuose turėtų būti iš anksto pasirūpinęs, dažniausiai pasireiškiantiems negalavimams, kuriuos sunku prognozuoti, pavyzdžiui, galvos skausmui ar viduriavimui. Tačiau namuose vaistus laikant netinkamomis sąlygomis, šie gali virsti net ir nuodais. Todėl dėmesį būtina atkreipti į kelis dalykus. Visų pirma vaistų nepatartina laikyti spintelėje vonios kambaryje: ši patalpa dažniausiai būna drėgna.