mokslas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokslas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokslas“.

Lietuvos moksleiviai tarptautinėje informatikos olimpiadoje iškovojo du bronzos medalius

Lietuvos moksleiviai praėjusią savaitę Egipte vykusioje 36–ojoje tarptautinėje informatikos olimpiadoje iškovojo du bronzos medalius ir pagyrimo raštą. Kaip pranešė Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA), Lietuvai šioje olimpiadoje atstovavo keturi jaunieji informatikai. Bronzos medalį iškovojo geriausiai iš Lietuvos komandos narių pasirodęs Kauno Antano Smetonos gimnazijos III gimnazijos klasės moksleivis Marijonas Salvijus Keturakis, surinkęs 256,70 taško iš 600 galimų.
Aktualijos 2024-09-10

Lietuvos šimtukininkai: kas slepiasi už gabiausių abiturientų kasdienybės – kokie ateities planai?

Tik saujelė abiturientų kiekvienais metais gali pasidžiaugti iš brandos egzaminų gavę 100 balų įvertinimus. O dar mažesnė jų dalis džiaugiasi net keliais gautais šimtukais. Vieni iš tokių abiturientų šiais metais buvo Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos abiturientas Martynas Vasilis ir Vilniaus licėjaus abiturientė Austėja, kurie su žurnalistais pasidalino, kaip jiems pavyko tinkamai pasiruošti svarbiausiems moksleivių egzaminams bei kokie ateities planai jų laukia.

Lietuvos mokslininkė – apie proveržį medicinoje: šis būdas gali pernešti vaistus tiesiai į vėžio ląsteles

Nanodalelės žymi proveržį medicinoje – jos atveria naujas galimybes vėžio gydymui, pristatydamos vaistus tiesiai į naviko ląsteles – tokiu būdu pasiekiamas didesnis gydymo efektyvumas. Nanotechnologijoms besivystant ir Lietuvoje, KTU Medžiagų fizika ir nanotechnologijos bakalauro studijų programai suteiktas kokybės ženklas EUR-ACE®. Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (KTU MGMF) docentė dr.
Aktualijos 2024-07-15

Skelbiami mokyklinių brandos egzaminų rezultatai

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) skelbia apibendrintus mokyklinių brandos egzaminų rezultatus. Iš viso egzaminus laikė per 14,1 tūkst. kandidatų. Pagrindinėje egzaminų sesijoje vyko 4 mokykliniai egzaminai: lietuvių kalbos ir literatūros, tautinių mažumų gimtųjų kalbų (baltarusių, rusų) ir muzikologijos. Dar 2 mokyklinius egzaminus – menų ir technologijų abiturientai laikė iki prasidedant egzaminų sesijai.

Žinia stojantiesiems: Lietuvoje pradedamas 3 kolegijų reorganizavimas

Nuo pirmadienio pradedant veikti trims atsinaujinusioms aukštosioms mokykloms, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) akcentuoja, kad šie pokyčiai leis stiprinti kolegijas. Tuo metu susijungusių aukštųjų mokyklų atstovai didžiausią dėmesį ketina skirti mokslinei veiklai ir meno sričiai.
Aktualijos 2024-07-01

Privačioje sostinės mokykloje mokytojas įtariamas smurtavęs prieš ukrainietį moksleivį

Ukrainiečių šeimai kreipėsi į medikus ir policiją po to, kai jos vienuolikmetis sūnus nurodė privačioje ugdymo įstaigoje patyręs mokytojo smurtą, sostinės pareigūnai tiria įvykio aplinkybes. „Ketvirtadienį buvo gautas pranešimas, kad vienoje iš Vilniaus mokyklų 52-ejų metų mokytojas galimai smurtavo prieš tos mokyklos mokinį – 11-os metų berniuką“, – TV3 žinioms nurodė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Julija Samorokovskaja.

Aštuntokų pasiekimų patikrinimas: lietuvių kalbos žinios pagerėjo, matematikos – blogesnės

Aštuntos klasės moksleiviai šiemet geriau moka lietuvių kalbą ir literatūrą, bet prasčiau – matematiką, rodo nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo rezultatai. Aštuntos klasės mokinių lietuvių kalbos ir literatūros (skaitymo) rezultatų vidurkis šiais metais siekia 70,2 proc. (2023 metais – 67,5 proc.), matematikos – 42,6 proc. (2023 metais – 48,7 proc.), pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.
Aktualijos 2024-04-12

Kas yra pasaulyje minima Pi diena: matematika, mokslas, pyragai ir dar daugiau

Viso pasaulio matematikos entuziastai – nuo studentų iki raketų mokslininkų – ketvirtadienį švenčia Pi dieną: kovo 14-ąją arba 3/14. Tai pirmieji trys begalinio skaičiaus, turinčio daugybę praktinių paskirčių, skaitmenys. Visame pasaulyje daugelis žmonių šią dieną mini su gabalėliu saldesnio ar pikantiškesnio pyrago ir net picos – angliškas žodis „pie“, skambantis kaip „pi“, amerikiečių kultūroje sinonimiškai vartojamas kalbant ir apie pyragus, ir apie picas.
2024-03-14

To dar nebuvo: Muskas paskelbė apie pirmą sėkmingą implantą žmogaus smegenyse

Milijardierius kompanijos „Neuralink“ įkūrėjas Elonas Muskas pirmadienį socialiniame tinkle X paskelbtame pranešime teigė, kad pirmajam žmogui sekmadienį buvo įvestas smegenų lusto implantas ir asmuo sveiksta. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) pernai suteikė bendrovei leidimą atlikti pirmąjį bandymą ir išbandyti implantą su žmonėmis. „Pirmieji rezultatai rodo daug žadantį neuronų signalų (angl. neuron spike) aptikimą“, – pridūrė E. Muskas.
106 2024-01-30

Ateities vaizdo pokalbių įrenginys: bendrausime hologramomis?

Viena Nyderlandų bendrovė pristatė vaizdo pokalbių ateitį: prieš jūsų akis stovės didžiulis ekranas, o jame tikra jūsų draugo ar artimojo holograma, ir su ja galėsite bendrauti kiek panorėsite. Tiesa, kol kas tokia technologija atsieis penkiaženkles sumas. Įsivaizduokite, kad su artimaisiais užsienyje jūs susisiekiate ne įprastu garso ar vaizdo skambučiu. Jūsų artimieji turi didžiulę dėžę su ypatingu ekranu, o jame tiesiogiai atsiranda jūsų holograma.
2024-01-20
REKLAMA
REKLAMA

Naujasis JAV Mėnulio aparatas susidūrė su technine problema, sako jį sukūrusi bendrovė

Pirmasis po daugiau nei penkių dešimtmečių pertraukos į Žemės palydovą paleistas JAV Mėnulio aparatas susidūrė su anomalija, neleidusia jam nukreipti saulės baterijų į Saulę, pirmadienį pranešė jį sukūrusi bendrovė.
2024-01-08

Išskirtinis interviu kaip Černobylio katastrofa paveikė lietuvius: šie atradimai gali būti svarbūs vėžio gydymui

Senovės DNR tyrimai – pakankamai nauja genetikos mokslo šaka, skaičiuojanti tik keletą dešimtmečių gyvavimo. Nepaisant to, Lietuvių mokslininkai jau spėjo pasižymėti įspūdingais pasiekimais – prieš porą metų jie dalyvavo projekte tiriant radiacijos paveiktų Černobylio gyventojų genomą, o praėjusiais metais buvo pirmą kartą nuskanuotas lietuvio genomas.

Kontraceptinės tabletės vyrams: mokslininkai jau pradėjo bandymus su žmonėmis

Po sėkmingų ikiklinikinių tyrimų su pelėmis mokslininkai šią savaitę pradėjo pirmuosius vyriškų kontraceptinių tablečių be hormonų bandymus su žmonėmis. Tai yra pirmasis tokio pobūdžio vaistas, pasiekęs pirmąjį klinikinių tyrimų etapą. Nors mokslininkai jau dešimtmečius stengiasi sukurti ne tik prezervatyvus ir vazektomijas, bet ir kitas kontraceptines priemones lytiškai aktyviems vyrams, vėlesnius klinikinių tyrimų etapus pasiekusios priemonės buvo hormoninės.
2023-12-23

Seimas supaprastino mokslo institucijų viešuosius pirkimus iš užsienio

Seimas leido nuo kitų metų sausio supaprastinti mokslo ir studijų institucijų viešuosius pirkimus. Seimas ketvirtadienį 74 parlamentarams balsavus už, priėmė tokius Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimus. Nauja tvarka bus taikoma aukštosioms mokykloms ar mokslinių tyrimų institutams, perkantiems tiesiogiai su moksliniais tyrimais ir eksperimentine plėtra susijusias prekes, darbus ar paslaugas.
Aktualijos 2023-12-14

Seimo komitetas – už supaprastintus mokslo pirkimus, ypač iš užsienio tiekėjų

Seime kelią skinasi pataisos, kuriomis siūloma nuo kitų metų sausio supaprastinti mokslo ir studijų institucijų viešuosius pirkimus. Seimo Ateities komitetas penktadienį pritarė Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimams, dėl jų vėliau balsuos Seimas.    Nauja tvarka būtų taikoma aukštosioms mokykloms ar mokslinių tyrimų institutams, perkantiems tiesiogiai su moksliniais tyrimais ir eksperimentine plėtra susijusias prekes ar paslaugas.
2023-11-24

Galingiausias Europos branduolinis reaktorius Suomijoje po gedimo neveikia

Galingiausias Europoje branduolinis reaktorius, Suomijos „Olkiluoto 3“, sekmadienį automatiškai išsijungė dėl techninio gedimo, tačiau tikimasi, kad po remonto vėl pradės veikti antradienį, pranešė atominės elektrinės operatorė TVO. „Olkiluoto 3“ energijos blokas veikė įprastu režimu, kai turbinos gedimas automatiškai sustabdė elektros energijos gamybą. Gedimo metu įrenginys suveikė taip, kaip turėjo“, – teigiama TVO pirmadienio pareiškime.
2023-11-20

Numatoma didinti mokslo darbuotojų atlyginimus

Seimas šią savaitę apsvarstęs pritarė pataisoms, kuriomis numatoma didinti mokslo darbuotojų atlyginimus. Mokslo ir studijų įstatymo pataisos numato nuo 2024 metų sausio 1 dienos mokslo darbuotojų pareiginės algos koeficientų dydžius padidinti 10 proc., nuo tų pačių metų rugsėjo 1 dienos – dar 18,7 procento. Kaip nurodoma pataisų aiškinamajame rašte, bendras mokslo darbuotojų darbo užmokesčio augimas kitąmet vidutiniškai siektų 30,6 procento.
Aktualijos 2023-11-19

Kritika privačioms mokykloms ir gydymo įstaigoms: „Jei imi iš valstybės biudžeto, būk malonus, neimk iš tėvų“

Opozicija nusitaikė į privačias mokyklas ir gydymo įstaigas – sako, jos kraunasi pelnus, todėl abejoja, ar joms reikia duoti biudžeto pinigų, kai gauna jų už mokslą ir gydymą iš klientų. Tiek valdantieji, tiek privatininkai kraupsta nuo tokių svarstymų – nurėžę valstybinius pinigus privačioms įstaigoms pažeistų Konstituciją ir nuskriaustų mokinius bei ligonius. Vilnietė Erika dukrą į pirmą klasę leido mokytis privačioje mokykloje.

Siūloma universitetams išlaikyti galimybę pasikviesti garsius dėstytojus iš užsienio

Seimas svarstys Švietimo ir mokslo komiteto inicijuotą pataisą, kuria universitetams būtų išlaikyta galimybė pasikviesti dėstytojus iš užsienio, kai jie nedirba atitinkamose mokslo ar studijų įstaigose. Parlamentas šią savaitę po pateikimo bendru sutarimu pritarė tokiai Mokslo ir studijų įstatymo pataisai, toliau ją svarstys komitetai, į Seimo salę svarstymui pataisa turėtų grįžti dar lapkritį.

Siūloma lengvinti mokslui svarbius pirkimus iš užsienio tiekėjų

Seimas svarstys pataisas, kuriomis siekiama supaprastinti mokslo ir studijų institucijų viešuosius pirkimus. Pataisų iniciatoriaus, Seimo Ateities komiteto pirmininko Raimundo Lopatos teigimu, jos leistų efektyviau pirkti iš užsienio tiekėjų.  R. Lopatos teigimu, pataisos iki dviejų mėnesių sutrumpintų pirkimų procedūras atliekant supaprastintus pirkimus – būtų  atsisakyta pažymų, patvirtinančių, kad tiekėjas yra patikimas.

Naujas iššūkis – moksleiviai naudoja „ChatGPT“: „Ar nebus taip, kad vaikai tiesiog bukės?“

Dar vienas iššūkis ir galvos skausmas mokytojams – net du trečdaliai moksleivių naudoja dirbtinio intelekto technologijas. Tiesa, ne tik ieško informacijos, bet ir dirbtinio intelekto programoms deleguoja už juos atlikti namų darbus, parašyti rašinius, išspręsti užduotis. Mokytojai dar tik suka galvas, kaip neapsigauti ir atskirti moksleivių gudrybes. Kelia ir probleminį klausimą: ką daryti, kad vaikai sugebėtų mokytis patys, įdėtų pastangų į darbus ir neužaugtų nieko taip ir neišmokę.

Švietimo ministras: „Jeigu atrodo, kad aš stoviu tarp mokytojų ir milijardų, tai pasitrauksiu“

Keli tūkstančiai Lietuvos mokytojų penktadienį pradėjo streiką, juos atstovaujančiai profsąjungai ir Švietimo ministerijai nesusitarus dėl pedagogų algų kėlimo tempo. Mokytojai streiką vadina pagalbos šauksmu.  Apie tai, ar ministrui pavyks susitarti su streikuojančiais mokytojais, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ atsako švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas. Keli tūkstančiai šalies pedagogų ir maždaug iš 185 švietimo įtaigų pradeda streiką.

Milešinas: profsąjungos taryba pirmadienį nuspręs, ar bus skelbiamas streikas

Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininko Egidijaus Milešino teigimu, su švietimo ministerija priimtus susitarimus dėl mokytojų atlyginimo didinimo, klasių mažinimo ir tolimesnių planų gerinti darbo sąlygas pirmadienį dar turės įvertinti taryba. Ji taip pat nuspręs, ar bus skelbiamas streikas.
Aktualijos 2023-09-28

Atidarius į Žemę sugrįžusią NASA kapsulę rasta tikėtinų asteroido nuolaužų

Po septynerius metus trukusio laukimo NASA mokslininkai antradienį pagaliau atidarė kosminę kapsulę, pargabenusią į Žemę didžiausią per tyrinėjimų istoriją asteroido mėginį. Atidarę pirmą zondo „OSIRIS-REx“ mėginių sugrąžinimo kapsulės dangtį mokslininkai surado juodų dulkių ir nuolaužų, nurodė JAV kosmoso agentūra, kol kas nepatvirtindama, kad tai tikrai asteroido medžiaga. Nekantraujama ištirti pagrindinę mėginio dalį – ji bus paimta išardžius kapsulę.
2023-09-27

JAV dar vienam pacientui persodinta kiaulės širdis

Jungtinėse Valstijose antram pacientui persodinta kiaulės širdis. Tai 58-erių metų vyras, sergantis nepagydoma širdies liga, pranešė universitetinė klinika Baltimorėje Merilando valstijoje. Dviejų vaikų tėvas po operacijos sveiksta, kvėpuoja savarankiškai ir bendrauja su šeima ir draugais. Šiuo metu širdis, anot medikų, funkcionuoja gerai, ji nėra prijungta prie aparatų. Tai tik antrasis pacientas pasaulyje, kuriam įsodinta genetiškai modifikuota kiaulės širdis.
2023-09-25

Sukurtas dirbtinis žmogaus embrionas: nereikėjo nei kiaušinėlių, nei spermatozoidų

Mokslininkai laboratorijoje sukūrė žmogaus embrioną, kuriam nereikėjo nei kiaušinėlių, nei spermatozoidų, nei motinos gimdos. Ir užaugino jį iki 14 dienų amžiaus, kuomet jau kuriasi būsimo žmogaus organizmo struktūra.  „Žmogaus embrione visi organai susiformuoja maždaug penktą nėštumo savaitę ir apie tai žinome labai mažai.
2023-09-16

Švietimo agentūra pasirašė sutartį dėl pedagoginių darbuotojų magistrantūros studijų

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) pasirašė partnerystės sutartį su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu dėl pedagoginių darbuotojų magistrantūros studijų programų įgyvendinimo.  Agentūros teigimu, tai pirmoji iš šešių sutarčių su aukštosiomis universitetinėmis mokyklomis, kurios vykdys magistrantūros studijas pedagoginiams darbuotojams, kurie galės studijuoti nemokamai.    „Tyrimai rodo, jog iki 20 proc.
Aktualijos 2023-09-11

Robotai gali pakeisti ir šunis? Šveicarijos mokslininkai juos jau sukūrė

Robotų kūrėjai Šveicarijoje yra įsitikinę, kad aklųjų šunis vedlius gali pakeisti šunys robotai. Regis, robotai pamažu tam tikrose srityse keičia ne tik žmones, bet ir šunis. Bent taip atrodo žiūrint į „robo-šunį“. Jo kūrėjai iš Šveicarijos technologijų instituto viliasi, kad vieną dieną šunys robotai galės saugiai lydėti visiškai aklus ar regos negalią turinčius žmones, kaip dabar tai daro šunys vedliai.
2023-09-03

Nuo rugsėjo – permainos, kurios palies tūkstančius: mokytojai jau griebiasi už galvų

Nuo šių mokslo metų atnaujinamos bendrosios ugdymo programos. Jose atsiras tokie dalykai kaip astronomija, filosofija ar net musulmonų sunitų tikyba, o mokytojai gaus daugiau laisvės planuoti pamokas. Pedagogai sako, kad naujovės nėra blogos, bet trūksta mokymo priemonių – reikia užsakyti vadovėlius, kurių jie dar nė nematė, o kai kuriems dalykams vadovėlių lietuvių kalba apskritai nebus.

Tik pusė būsimų Lietuvos pirmokų tikrinami dėl tuberkuliozės

Pernai tik pusė būsimų Lietuvos pirmokų buvo patikrinti dėl tuberkuliozės. Ši liga pernai buvo nustatyta 23 testuotiems vaikams, šešiems diagnozuota atvira forma. Medikai sako, kad tėvai mažiau skiepija vaikus, tokiu būdu mažiau skiepija ir nuo tuberkuliozės. Lietuvoje skiepą nuo tuberkuliozės gauna kiekvienas ligoninėje gimęs naujagimis, pranešė LNK Žinios. Po to prieš mokyklą atliekamas Mantu reakcijos tyrimas.
Aktualijos 2023-08-11

Profesinėse mokyklose mokysis pusantro šimto stojančiųjų daugiau nei pernai

Kvietimą mokytis profesinėse mokyklose šių metų pagrindinio priėmimo vasaros etapo metu gavo beveik pusantro šimto stojančiųjų daugiau nei pernai, valstybės finansuojamų vietų skaičius augo pusšimčiu. Penktadienį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pateiktais duomenimis, kvietimą mokytis gavo 18 632 stojantieji, pernai – 18 490. 18 161 iš šiemet įstojusiųjų gavo kvietimus į valstybės finansuojamas mokymo vietas.
Aktualijos 2023-08-11

Pageidavimą studijuoti aukštosiose mokyklose pareiškė per 24 tūkst. asmenų

Likus kiek daugiau nei savaitei iki prašymų priėmimo studijuoti aukštosiose mokyklose pabaigos, tokį pageidavimą pareiškė per 24,5 tūkst. asmenų. Pernai tokiu metu sulaukta beveik 27 tūkst. prašymų. Į valstybės finansuojamas vietas šiemet planuojama priimti 12,7 tūkst. pirmakursių – tiek pat, kaip ir ankstesniais metais. Šiais metais 19 tūkst.
Aktualijos 2023-07-20

ES klimato kaitos tarnyba: ši liepa gali būti šilčiausia per visą Žemės istoriją

Europos Sąjungos klimato kaitos tarnyba trečiadienį naujienų agentūrai AFP pranešė, kad liepos mėnuo gali būti šilčiausias pasaulyje nuo orų stebėjimų pradžios, trijuose žemynuose užsitęsus alinančio karščio bangoms. „Pirmosios penkiolika liepos mėnesio dienų buvo šilčiausios per visą istoriją... Tai bus šilčiausia liepa per visą istoriją“, – teigė ES klimato kaitos tarnybos „Copernicus“ (C3S) direktorius Carlo Buontempo.
2023-07-19

„Mirties zona“ Baltijos jūroje – didesnė už Lietuvą

Deguonis – gyvybiškai svarbus daugumai organizmų. Vandens gyvybei reikia mažiausiai 6 mg/l vandenyje ištirpusio deguonies. Atviros Baltijos jūros paviršiuje vidutinė koncentracija siekia ir 11 mg/l, tačiau priedugnyje situacija prastesnė – čia fiksuojami tiek hipoksijos (mažiau nei 2 mg/l), tiek anoksijos atvejai (~0 mg/l). Tokios deguonies stokojančios priedugnio zonos vadinamos „mirties zonomis“, „negyvosiomis zonomis“, „bedeguonėmis zonomis“, „dykumomis“. Iš pavadinimo galime suprasti, kad g...

Siekiant studijų prieinamumo – konkursinė eilė moksleiviams iš socialiai jautrios aplinkos

Švietimo ministerija (ŠMSM) patvirtino aukštojo mokslo prieinamumo didinimo planą, kuriame numatoma, kad 2024 metais atsiras papildoma konkursinė eilė stojantiesiems iš socialiai jautrios aplinkos, aukštosios mokyklos bus skatinamos plėsti studijų prieinamumą. Šie pakeitimai daromi siekiant visoms socialinėms grupėms užtikrinti lygias galimybes siekti aukštojo išsilavinimo, pirmadienį pranešė ŠMSM.
Aktualijos 2023-06-05

Lietuva skirs 18,5 mln. eurų mokslo ir verslo proveržiui

Lietuva skirs 18,5 mln. eurų aktyvesniam šalies mokslininkų ir verslo atstovų dalyvavimui tarptautiniuose projektuose, jų žinomumo didinimui. Lėšos iš 2021-2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos perkeliamos į Europos Komisijos valdomą programą „Europos horizontas“, jos gali būti panaudotos iki 2026 metų vidurio, pranešė Finansų ministerija.
Aktualijos 2023-05-31

Amžius – ne riba: 72-ejų vyras sulaukė ovacijų atsiimdamas bakalauro diplomą

72-iejų amerikietis iš Džordžijos valstijos ryžosi įgyvendinti vieną savo senų svajonių. Senyvo amžiaus sulaukęs Samas Kaplanas nutarė įgyti bakalauro diplomą, kai klausydamasis radijo stoties išgirdo kvietimą studijuoti koledže. Vyriškis vidurinę baigė dar 1969-aisiais ir į universitetą nutarė nestoti. Penkių vaikų tėvas per savo gyvenimą dirbo įvairius darbus – buvo įkūręs valymo paslaugų įmonę, dirbo telerinkodaros įmonėje ir taksi vairuotoju.
2023-05-16

„Gmail“ vartotojų laukia atnaujinimai: štai, kas keisis

„Google“ atskleidė kitą naujausią „Gmail“ patobulinimą, kurio dėka atsakyti į laiškus bus dar paprasčiau ir greičiau. Praėjusią savaitę įvyko kasmetinė „Google“ I/O technologijų konferencija, kurios metu JAV įmonė pristatė daugybę išmaniųjų programinės įrangos sprendimų, kurie veikia pasinaudojant dirbtiniu intelektu. Viena įspūdingiausių pristatytų naujovių ateinančiais mėnesiais atkeliaus į „Gmail“ – nauja funkcija už jus galės parašyti visą laišką, rašo mirror.co.uk.
2023-05-16

Vilniuje ieškoma ugdymo įstaigų vadovų: moka ir daugiau kaip 3 tūkst. eurų

Vilnius nuolat ieško švietimo gerovės kūrėjų – motyvuotų, tikslų siekiančių ir gerus organizacinius įgūdžius turinčių vadovų švietimo įstaigoms. Sostinė jau trečius metus investuoja į švietimo lyderių ugdymą, suteikdama „Švietimo lyderystės” studijas ISM universitete, be to, metų pradžioje padidino atlygį.
2023-04-07

NŠA vadovė: atnaujintos ugdymo programos leis prisidėti sprendžiant pasaulines problemas

Atnaujintos ugdymo programos sudaro galimybę mokiniams prisidėti prie pasaulinių problemų sprendimo, sako Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) vadovė Rūta Krasauskienė. „Parengus naujas programas, tai sudaro galimybę aktualizuoti jas ir atskleisti taip, kad mokiniai galėtų prisidėti prie pasaulinių problemų sprendimo“, – antradienį spaudos konferencijoje žurnalistams sakė R. Krasauskienė.

Nuo rudens bus galima tobulinti savo kompetencijas – pradės veikti suaugusiųjų švietimo platforma

Rudenį turėtų startuoti vieno langelio principu veiksianti skaitmeninė švietimo platforma – Individualių mokymosi paskyrų sistema. Joje besimokantieji, taip pat savo darbuotojų kvalifikacijos tobulinimu besirūpinančios įmonės galės turėti savo individualias paskyras, gauti nuotolines karjeros konsultavimo paslaugas ir finansavimą mokymuisi, nukreiptą į valstybei prioritetines sritis, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi į...
2023-03-29

Lietuvos mokslo tarybos pirmininku paskirtas Gintaras Valinčius

Lietuvos mokslo tarybos pirmininku ketvirtadienį paskirtas biochemikas, biofizikas Gintaras Valinčius. Už jo skyrimą į šias pareigas ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių. Niekas nebuvo prieš ir nesusilaikė. Mokslo tarybos pirmininką penkerių metų kadencijai skiria Seimas. G. Valinčiaus kandidatūra pasirinkta po surengtos atrankos, joje iš viso dalyvavo trys kandidatai.
2023-03-16

Pasižvalgykite ir įvertinkite: buvęs Vilniaus centrinio pašto pastatas prikeltas naujam gyvenimui

Pastato, kurį vilniečiai iki šiol žinojo kaip Vilniaus centrinį paštą, koridoriai prisipildė studentų. Čia veiklą pradėjo ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. ISM atstovai teigia, kad rekonstruojant unikalų statinį svarbiausia buvo užtikrinti erdvių funkcionalumą, tvarumą ir išsaugoti architektūrinį palikimą, rašoma pranešime. Pačiame Vilniaus centre, Gedimino pr.
2023-03-07

Mokslo ir inovacijų programoms – beveik 78 mln. eurų

Ekonomikos ir inovacijų bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ragina mokslo ir studijų institucijas su verslu burtis į konsorciumus ir įgyvendinti programas, kurioms numatyta 77,7 mln. eurų paramos iš Europos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano, pranešė Inovacijų agentūra.
2023-02-07

Mokslininkai: iš Marso atsiųstuose vaizduose galima įžvelgti meškiuko snukutį

Jogiui, Padingtonui ir Mikei Pūkuotukui gali tekti dalytis šlove su naujoku iš Marso – nuo artimiausios mūsų planetai kaimynės paviršiaus, galima sakyti, sveikinasi simpatiškas besišypsantis meškiuko snukutis. Galima net pamanyti, kad tas kokios nors gyvybės Marse pamestas meškiukas tik ir laukė, kol jį nufotografuos vienas ar kitas pro šalį skrendantis palydovas.
2023-01-31

Mažasis genijus Teddy iš Jungtinės Karalystės: vos 4-erių „Harį Poterį“ prieš miegą pasiskaito pats

Vos ketverių, o jau moka ir skaičiuoti, ir skaityti. Kviečiame susipažinti su mažuoju genijumi Teddy iš Jungtinės Karalystės, kuris tapo jauniausiu iškiliausius pasaulio protus vienijančios organizacijos nariu britu. Ketverių metukų Teddy Hobbs skaičiuoja jis prancūziškai, nors yra britas. Pasak mamos, išmoko pats. Ir tai dar ne viskas. Mažametis iki šimto suskaičiuoti gali net septyniomis kalbomis, net kinų mandarinų kalba.
2023-01-24

Suvalkuose steigiama lietuviška mokykla

Lenkijoje, Suvalkuose, kur gyvena lietuvių tautinė bendruomenė, steigiama lietuviška mokykla. Jos steigėjas – Vyskupo Antano Baranausko fondas „Lietuvių namai“, prie mokyklos steigimo prisidėjo Vyriausybė, mokyklai nupirkusi pastatą Suvalkų centre. Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jolanta Malinauskaitė–Vektorienė LRT sakė, kad didinant galimybes švietimui lietuvių kalba, mokyklą teks „auginti nuo pat pradžių“, nuo pirmokų, ilgainiui tikimasi ją išplėsti ik aštuntos klasės.
Aktualijos 2023-01-14

Seimas nusprendė: mokinių patikrinimai bus privalomi, dešimtokams įvesta kartelė

Seimas ketvirtadienį įtvirtino privalomus mokinių pasiekimų patikrinimus, o nuo 2025 metų įvedė slenkstį dešimtokams, norintiems tęsti mokslą gimnazijoje. Už tokias Švietimo įstatymo pataisas ketvirtadienį per priėmimą balsavo 103 Seimo nariai, prieš buvo penki ir susilaikė 18 parlamentarų.

Suvalkuose žadama steigti lietuvišką mokyklą

Lenkijoje, Suvalkuose, kur gyvena lietuvių tautinė bendruomenė, ketinama steigti lietuvišką mokyklą. Trečiadienį Vyriausybė priėmė protokolinį sprendimą, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija iš savo asignavimų suteiks dotaciją Antano Baranausko fondui „Lietuvių namai“, jog šis galėtų įsigyti mokyklos veiklai reikalingą pastatą su sklypu ir atliktų kitus veiksmus.
Aktualijos 2022-12-21

„Mokslo salos“ ekspozicijoje – taršos tema ir interaktyvūs žaidimai

Trečiadienį Kaune pasirašyta sutartis dėl mokslo populiarinimo centro „Mokslo sala“ ekspozicijos kūrimo: joje paliečiama taršos tema, be to, lankytojai turės galimybę pamatyti, kaip jų priimami sprendimai veikia aplinką. 5 mln.
Aktualijos 2022-12-14
Į viršų