mokesčių grąžinimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokesčių grąžinimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokesčių grąžinimas“.
Mokesčių grąžinimas po darbo užsienyje – jūsų sukaupti pinigai, kuriuos galite atsiimti
Nesvarbu kurioje šalyje dirbate, visur nuo jūsų atlyginimo yra atskaičiuojami tos šalies mokesčiai. Tiesa, ne visada mokesčiai atskaičiuojami teisingai, o juos susigrąžinti galite vieninteliu būdu – pateikus deklaraciją tos šalies mokesčių institucijoms. Tad jeigu paskutiniu metu, 1-5 metų laikotarpyje, dirbote užsienyje, susipažinkite su mokesčių iš užsienio grąžinimo tvarka, taisyklėmis ir nepraleiskite progos atgauti tai, kas priklauso jums.
Emigrantai atgauna permokas – galima susigrąžinti ir 10 tūkst. eurų
Nuo tūkstančio iki dešimčių tūkstančių eurų. Pasirodo, tokiomis pinigų sumomis savo kišenes neretai papildo į Lietuvą grįžtantys emigrantai. Minėtosios sumos – kitose šalyse permokėti pajamų mokesčiai, kuriuos turi teisę atgauti kiekvienas legaliai dirbęs tautietis. Kaip tv3.lt teigė mokesčių grąžinimu užsiimančios įmonės „RT Tax“ atstovė Gintarė Paplauskaitė, paskaičiuota, kad vidutiniškai vienam į Lietuvą grįžusiam buvusiam emigrantui sugrąžinami 804 eurai.
Priminimas emigrantams: paskubėkite pildyti mokesčių deklaracijas
Vykstant deklaracijų pildymo bumui Lietuvoje, emigrantai turėtų neužmiršti, kad užsienyje mokestiniai metai taip pat įsibėgėję. Tai reiškia, kad svetur uždarbiavę tautiečiai turi pateikti deklaracijas užsienio mokesčių institucijoms, o kartu ir susigrąžinti permokėtus mokesčius. „Svarbiausia yra žinoti, kad mokesčius galima susigrąžinti net už 4-5 praėjusius metus. Tai reiškia, kad tie asmenys, kurie svetur dirbo 2013-2014 metais dabar turi paskutinę galimybę susigrąžinti mokesčius.
Apgavikai ieško progų
Įvykiai šalyje veja įvykius, o progos pasipelnyti ieškantys sukčiai ir apgavikai prie kiekvieno iš jų prisitaiko ir stengiasi pasinaudoti.
Pinigus iš neatsargiųjų apgavikai vilioja prisidengdami jų artimųjų, policijos, socialinių darbuotojų vardais, siūlosi padėti pinigus keičiant ar susigrąžinant, naudojasi „Snoro“ banko griūtimi.
Nuo sausio 1 dienos prasidėjusios permainos „Sodroje“ tapo dar vienu sukčių ginklu.
Valstybė nepamirš, jei tu jai skolingas
Iki gegužės 2 d. nuolatiniai Lietuvos gyventojai privalėjo pateikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją už 2010 m. Kai kuriems deklaravusiesiems susidarė mokesčių nepriemoka, kurią jie turėjo sumokėti, tačiau yra žmonių, to nepadariusių ne tik šiemet, bet netgi pernai.
„Sodra“ gyventojus paverčia skolininkais, nors šie nieko neskolingi
Valdžios atstovų raginimai kuo greičiau užpildyti elektronines pajamų deklaracijas nemažai daliai gyventojų įvarė paniką: „Sodrai“ pateikus duomenis apie žmonių pajamas, šie staiga tapo skolininkais, nors skolinga turėjo būti valstybė. Kiek milijonų dėl priveltų klaidų bus nuskaičiuota iš žmonių, klerkai neatskleidžia.