mioma

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mioma“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mioma“.

Apie 50 proc. moterų turi šį sveikatos sutrikimą, tačiau dalis apie tai sužino tik priėmimo skyriuje

Gimdos miomos ir polipai – dažna ginekologinė problema. Laimei, dažniausiai tai yra gerybiniai dariniai. Tačiau tai ne visada reiškia, kad su jais galima gyventi lyg niekur nieko. Be to, kitą kartą dėl užklupusių skausmų tenka vykti ir į priėmimo skyrių.  VUL Santaros klinikų Akušerijos skyriaus vedėja gydytoja akušerė ginekologė dr. Virginija Paliulytė pasakojo, kad virš 90 proc. atvejų gimdos miomos ir polipai yra gerybinė patologija.
2024-06-23

Ši liga nusitaikė į Lietuvos moteris: uždelsus – gresia nevaisingumas

Gimdos mioma – gerybinis navikas, kurio augimą reguliuoja lytiniai hormonai. Paprastai miomos formuojasi vidutinio, vaisingo amžiaus moterims, bet neseniai pastebėti ir dažnėjantys atvejai tarp jaunesnių moterų. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Akušerijos ir ginekologijos centro gydytoja akušerė-ginekologė Sonata Kliokmanienė sako, kad kone pusei pacienčių liga nepasireiškia jokiais simptomais, o kitoms atsiradę ligos požymiai gali trukdyti mėgautis gyvenimu.
2020-10-01

Šie augliukai aptinkami atsitiktinai: pajutus požymius, ragina nedelsti

Gimdos mioma – gerybinis auglys, susiformuojantis gimdos sienelėje arba ant jos. Miomos gali būti nereguliarių, gausių, skausmingų mėnesinių, pilvo srities maudimo, kitų negalavimų priežastimi ir kelti problemų pastojant bei laukiantis vaikelio. Kas yra gimdos mioma? Gimdos miomos (kitaip – fibromos, lejomiomos) yra ne vėžiniai (t.y. gerybiniai) augliai. Miomos gali būti pavienės arba gali susiformuoti miomų grupė. Tai gan dažna liga, būdinga vyresnėms vaisingo amžiaus moterims.
2020-01-06

Gimdos mioma – kada reikia operuoti?

Gimdos mioma – tai gerybinis gimdos raumenų navikas. Statistika rodo, kad miomos dažniausiai formuojasi 30–50 m. moterims. Tačiau pastaruoju metu pasitaiko atvejų, kada gana didelės miomos randamos jaunoms, iki 25–30 metų, moterims. Jų atsiradimas siejamas su lytinių hormonų veikla. Kada operuoti? Mioma – tai auglys, kurio vien buvimas nėra indikacija operaciniam gydymui. Kartais gimdos miomos gali nesukelti jokių simptomų – tai pasitaiko iki 50 proc. atvejų.
2012-11-16
Į viršų