mikroschemos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mikroschemos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mikroschemos“.

Prancūzija investuos 2,9 mlrd. eurų į mikroschemų gamyklą

Prancūzija investuos 2,9 mlrd. eurų (3,1 mlrd. JAV dolerių) į mikroschemų gamyklą, pirmadienį pranešė pareigūnai, pakurstydami pasaulines varžybas dėl pelningos rinkos. Tiek Europa, tiek Jungtinės Valstijos priėmė vadinamuosius lustų įstatymus, siekdamos paskatinti investicijas į šį sektorių, nes vis labiau baiminamasi, kad Kinija gali tapti nepavejama pasaulinėje pasiūloje.
2023-06-05

„Apple“ investuos dar milijardą eurų į mikroschemų kūrimo centrą Miunchene

JAV technologijų milžinė „Apple“ ketvirtadienį paskelbė skirsianti dar 1 mlrd. eurų (1,1 mlrd. JAV dolerių) savo mikroschemų kūrimo centrui Vokietijos mieste Miunchene plėsti. Investicijos, kurios bus paskirstytos per ateinančius šešerius metus, papildys ankstesnį 1 mlrd. eurų įsipareigojimą, paskelbtą 2021-aisiais, kai „Apple“ pavertė Miuncheną savo „Silicio konstravimo centro“ būstine Europoje.
2023-03-02

Vakarų lustų gamintojai atsisako Rusijai tiekti užsakytą ir pagamintą produkciją

Vakarų lustų gamintojai, gaminantys procesorius pagal Rusijos kūrėjų pateiktą dokumentaciją, atsisako vykdyti užsakymus, įskaitant jau pagamintų lustų siuntimą, pareiškė Rusijos skaitmeninės ekonomikos ministras Maksutas Šadajevas, kurį cituoja leidinys „Kommersant“. Pasak ministro, dėl šios priežasties Rusijoje šiemet bus pagaminta gerokai mažiau kompiuterių, nei planuota. M. Šadajevas paaiškino, kad per šiuos metus šalyje pagaminta vos 15 tūkst. asmeninių kompiuterių ir 8 tūkst.
2022-12-20

Žinia gyvūnų veisėjams: nuo rugsėjo – privalomos mikroschemos augintiniams ir registracija registre

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad jau nuo rugsėjo pirmosios visi veisimui naudojami gyvūnai augintiniai, nepriklausomai nuo to, ar jie parduodami, ar ne, privalo būti suženklinti mikroschemomis bei registruoti Gyvūnų augintinių registre (GAR). Ir toliau galioja įpareigojimas, jog parduodami ar perduodami gyvūnai turi būti paženklinti mikroschemomis iki jų pardavimo ar perdavimo momento.

Įsigalioja privalomas gyvūnų ženklinimas mikroschemomis

Nuo šeštadienio Lietuvoje įsigalioja privalomas kačių, šunų ir šeškų ženklinimas mikroschemomis bei draudimas prekiauti gyvūnais augintiniais lauko sąlygomis ir turgavietėse. Katės, šunys ir šeškai, atvesti nuo privalomo ženklinimo įsigaliojimo dienos, turės būti paženklinti ir registruoti Gyvūnų augintinių registre per keturis mėnesius nuo jų atvedimo, bet ne vėliau kaip iki šių gyvūnų perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.

Kalbos apie „čipavimą“ pasiekė milijardierių Billą Gatesą – verslininkas pateikė savo versiją

JAV verslininkas, „Microsoft“ įkūrėjas ir filantropas Billas Gatesas pastaruoju metu tapo vienu iš dažniausiai konspirologų minimų asmenų. Filantropas buvo netgi priverstas paneigti sąsajas dėl dalyvavimo pasauliniame suokalbyje, anot kurio, dar nesukurta vakcina nuo koronaviruso bus panaudota tam, kad žmonės būtų „sučipuoti“, taip siekiant perimti žmonijos kontrolę.

Pirmąsias komercines 14 nm mikroschemas „GlobalFoundries“ pateiks 2015 m.

Ekspertai, kalbėdama apie „nVidia“ vaizdo plokščių su 20 nm grafiniais procesoriais užsilaikymą, užsiminė ne tik apie TSMC, bet ir apie „Globalfoundries“ problemas įsisavinant naujus technologinius procesus. Kartu buvo išsakyta keletas nuomonių, susijusių su „Globalfoundries“ planais ir jų realizavimo galimybėmis. Visų pirma, buvo suabejota, ar kompanija „GlobalFoundries“ pradės komercinių 14 nm mikroschemų gamybą dar šiais metais.
2014-04-25

Kuriamas pirmasis pasaulyje 10 Gb/s „Wi-Fi“ lustas

Bendrovė „Quantenna“ kuria naujos kartos „Wi-Fi“ ryšio mikroschemas, kurios leis kelis kartus padidinti šiuo metu naudojamų „Wi-Fi“ tinklų pralaidą. „Quantenna“ ruošiamas „Wi-Fi“ lustas pavadintas „10G Wi-Fi“: taip užsimenama apie 10 Gb/s siekiančią belaidžio ryšio pralaidą. Pasak bendrovės atstovų, bus naudojama MIMO (Multiple Input Multiple Output) erdvinė signalų kodavimo technologija, leidžianti padidinti ryšio kanalo pralaidą naudojant kelias antenas.
2014-04-16

Kas bendro tarp atomų ir kiaušinių?

Rolandas Maskoliūnas, LRT televizijos laida „Mokslo ekspresas“, LRT.lt Išradingai manipuliuodami atomais, Lietuvos fizikai tikisi sukurti diagnostikos priemones, kurios nustatys ligą iš burnos kvapo, ir naujos kartos optinio ryšio lazerius internetui, kurie sutaupys milijonus. Manipuliuoti atomais – vienas perspektyviausių užsiėmimų XXI amžiuje. Lietuvių liaudis jau senų senovėje pastebėjo, kad mažas akmenėlis didelį vežimą verčia.
2014-04-12

Kinai šnipinėja Rusiją: į buitinę techniką montuojamos slaptos mikroschemos

Ar gali iš Kinijos importuoti lygintuvai skleisti kompiuterinius virusus? Regis, gali. Viena Rusijos televizija atkreipia dėmesį, kad kai kuriuose kiniškuose lygintuvuose ir kitoje buitinėje technikoje aptikta mikrofonų ir belaidžio interneto siųstuvų. Manoma, kad taip kinai šnipinėja kaimyninėje Rusijoje. Tačiau lygintuvai – ne vienintelis kinų šnipinėjimo įrankis. Jų arsenalas – gerokai platesnis.
2013-10-30
REKLAMA
REKLAMA

Naujos mikroschemos leis pamiršti telefonų baterijas

Mokslininkai mano, kad ateityje elektros krūvį bus galima saugoti pačiose nešiojamųjų elektronikos įrenginių mikroschemose, tad telefonams, grotuvams ar planšetėms nebereikės baterijų. Dėl to jie taps lengvesni, plonesni ir pigesni. Vanderbilto universiteto (Tenesio valstija, JAV) mokslininkai pranešė iš silicio pagaminę itin didelės elektrinės talpos kondensatorius, kurie dar vadinami superkondensatoriais.
2013-10-29

„NAND Flash“ atmintis pradės brangti rugsėjo mėnesį

Remiantis pramonės šaltinių duomenimis, rugsėjo ir spalio mėnesiais „NAND Flash“ mikroschemų kainos vėl pradės augti. Tokia „optimistinė“ prognozė remiasi padidėjusia NAND mikroschemų paklausa, kurią lems naujų išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių pasirodymas. Kartu prisidės ir mokslų sezono pradžia, kuomet tradiciškai atgyja asmeninių kompiuterių pardavimai. Naujų mobiliųjų įrenginių debiuto galima tikėtis jau šio ketvirčio pabaigoje. Maždaug tuomet atgis Europos vartotojai.
2013-08-09

Perdirbama elektronika: tiesiog užpilkite karštu vandeniu

Elektronikos pramonė turi didelę problemą – atitarnavusius įrenginius ir prietaisus, kurių elektronines dalis yra nelengva rūšiuoti ir perdirbti. Skaičiuojama, kad Didžiojoje Britanijoje iki 85 proc. spausdintinių plokščių su elektronikos komponentais pakliūna tiesiai į sąvartynus, nes didžioji dalis šių atliekų – nevertingas tekstolitas, plastikas, kuriuos perdirbti yra neekonomiška.
2012-11-04

Rusija įvaldė 90 nanometrų tikslumo gamybos technologiją

Rusijoje pirmą kartą įvaldytas 90 nm technologinis mikroschemų gamybos procesas: bendrovė „Mikron“ pranešė šalies aerokosminei pramonei pateikusi pirmąsias atminties mikroschemas, pagamintas naudojant 90 nanometrų technologiją. Pasak bendrovės atstovų, Rusijos mobiliojo ryšio operatorių užsakymu planuojama pradėti ir SIM kortelių su jose integruota skaitmeninio parašo technologija gamybą.
2012-09-26

„Intel“ atskleidė, kiek kainuoja pastatyti mikroschemų gamyklą

Tolimesnis litografinių technologijų vystymasis reikalauja milžiniškų išlaidų ir resursų, o mes matome, jog vis daugiau kompanijų remiasi specializuotų mikroschemų gamintojų paslaugomis. Atsiskyrusi nuo AMD, kompanija „Globalfoundries“ visai neblogai jaučiasi kontraktinio gamintojo vaidmenyje. Savo ruožtu taivaniečių kompanijos TSMC gamybinių pajėgumų deficitas taip pat rodo, jog tokių paslaugų paklausa yra tikrai didelė.
2012-08-14

IBM siūlė optinius diskus aprūpinti NAND „Flash“ atmintimi

Bevielių tinklų išplitimas ir kompaktiški duomenų kaupikliai žymiai sumažino optinių diskų populiarumą, o iki praėjusių metų gruodžio mėnesį su jais dar puikiai kovojo ir kietieji diskai, kurie tuo metu siūlė patrauklų 1 GB duomenų talpos ir kainos santykį.
2012-08-07

Grafeno baristoriai ateities procesoriuose pakeis silicio tranzistorius

Silicio pagrindu pagamintoms mikroschemoms yra daugiau nei 50 metų, ir, kai kurių mokslininkų teigimu, greitu metu turėtų užleisti vietą daug perspektyvesnėms medžiagoms. Šiuo atveju labai daug tikimasi iš grafeno, o mikroschemų kūrėjai jau intensyviai tyrinėja šios medžiagos privalumus.
2012-05-23

„Buffalo“ demonstruoja SSD su revoliucine MRAM atmintimi

Viena iš perspektyvių energetiškai nepriklausomų atminčių laikoma MRAM – magnetinė rezistyvinė atmintis, kurioje duomenų įrašymas į kiekvieną celę – tai savotiškas miniatiūrinis standusis diskas. MRAM neturi tokios juntamos ilgaamžiškumo ribos, kaip „NAND Flash“, ir yra žymiai spartesnė už ją. Tačiau iki to momento, kai MRAM pakeis „NAND Flash“ atitinkamuose duomenų kaupikliuose, ji iš pradžių iš SSD išstums „operatyviąją“ atmintį SRAM ir DRAM.
2012-05-17

Moore'o dėsnis praras aktualumą per artimiausius 10 metų?

Įžymus amerikiečių fizikas teoretikas Michio Kaku mano, jog garsusis empirinis Muro dėsnis per artimiausius dešimt metų praras savo aktualumą, praneša „The Register“. Moore'o dėsnis buvo suformuluotas daugiau nei prieš 45 metus. 1965 m. balandžio 16 d. žurnale „Electronics Magazine“ pasirodė tuo metu mažai žinomo chemiko Gordono Moore'o straipsnis, apžvelgiantis tuometinę elektronikos pramonę.
2012-05-03

Radijo ir televizijos bokšte šeimininkavo vagys

Neprašyti svečiai pagrobė trijų internetinio ryšio siųstuvų mikroschemų plokštes. Apie incidentą pranešta šeštadienio vidurdienį. Naujojoje Akmenėje sutrikus interneto ryšiui techniniai darbuotojai nutarė patikrinti interneto ryšio siųstuvus, įrengtus radijo ir televizijos bokšte. Atvykus pastebėta, jog vagims pavyko perlipti apsauginę tvorą, išlaužti užraktus ir išplėšti iš siųstuvų mikroschemų plokštes, be kurių neįmanoma siųstuvų veikla.

Naujo tipo klijai trimačiams puslaidininkiams gaminti

3M ir IBM paskelbė, kad kompanijos sukūrė naujo tipo klijus, kurie gali būti naudojami puslaidininkių lustams klijuoji vienas ant kito, taip sukuriant silicio „bokštelius“, kuriuose elementai būtų išdėstyti ypač tankiai. Įmonių teigimu, šiais klijais galima suklijuoti iki 100 puslaidininkių sluoksnių.
2011-09-13

Visuose „Nokia“ išmaniuosiuose bus NFC mikroschemos

Su bendrove „Nokia“ susijusių šaltinių teigimu „Nokia“ ketina aktyviai plėsti artimojo ryšio technologijos NFC naudojimą, praneša „Techradar.com". NFC (Near Field Communications) technologija suteikia galimybę mobiliesiems įrenginiams užmegzti radijo ryšį nedideliu, iki 10 centimetrų atstumu su NFC suderinamais įrenginiais.
2011-08-31

Elektroninės tatuiruotės stebės pacientų būklę

Nusitrinančios laikinos elektroninės tatuiruotės – tikras perversmas medicinoje. Ši technologija leidžia patogiai tikrinti paciento būklę nevaržant judesių. Kai reikia sekti paciento fizinę būklę, pavyzdžiui širdies darbą ar smegenų veiklą, dažniausiai naudojami griozdiški ir nepatogūs elektroniniai prietaisai, klijuojami prie odos lipniu geliu, rašo newscientist.com.
2011-08-12

„Google" paruošė mobiliųjų mokėjimų sistemą

Bendrovė „Google" rytoj Niujorke rengiamoje spaudos konferencijoje pristatys mobiliųjų mokėjimų platformą, leidžiančią susimokėti išmaniaisiais telefonais taip pat paprastai, kaip ir bankų mokėjimo kortelėmis. Gerai apie bendrovės planus informuotas šaltinis teigia, kad šioje spaudos konferencijoje dalyvaus ir stambių JAV finansinių institucijų, bendradarbiavusių su „Google„ kuriant šią mokėjimų sistemą, atstovai, praneša „Physorg.
2011-05-25

Dėl sukčių Vokietijoje pakeista per 3 tūkst. bankomatų

Padažnėjus sukčiavimo atvejams Vokietijos bankams praėjusiais metais teko pakeisti apie trečdalį bankomatų, praneša „The Financial Times Deutschland“. Bendros išlaidos automatams pakeisti siekė 60 mln. eurų - ši suma pusantro karto didesnė už tas pačias išlaidas prieš metus. Valstybinės kriminalinės policijos vadovo Jorgo Cirkės (Vokie) duomenimis, dėl padidėjusio sukčių aktyvumo teko pakeisti 3 tūkst. 183 bankomatus. Dėl sukčiavimų jau nukentėjo 190 tūkst. kortelių savininkų.
2011-05-11

„Intel“ pradėjo trimačių tranzistorių gamybą

„Intel“ paskelbė apie pasiektą technologinį proveržį – jai pavyko sukurti pirmuosius pasaulyje trimačius tranzistorius, pavadintus „Intel“ pradėjo trimačių tranzistorių gamybą „Intel“ paskelbė apie pasiektą technologinį proveržį – jai pavyko sukurti pirmuosius pasaulyje trimačius tranzistorius, pavadintus „Tri-Gate“ (trijų užtūrų), o taip pat ir technologiją jų pramoninei gamybai pradėti.
2011-05-06

Už gyvūną – smūgis per kišenę

Nuo kitų metų visi Lietuvoje laikomi arkliai, šunys, katės ir net šeškai turės būti paženklinti specialiomis poodinėmis mikroschemomis. Ženklinimo duomenys bus kaupiami gyvūnų registro bazėje. Kaip vykdomas pagal Europos Sąjungos teisės aktus parengtas įstatymas privalėsiantys kontroliuoti veterinarijos specialistai ir vietos valdininkai neabejoja, kad ne vienam naminių gyvūnų mylėtojui toks reikalavimas sukels kraujo spaudimą.
2010-11-11

Naujos kartos „iPhone“ naudos „Qualcomm“ mikroschemas

Penktos kartos „Apple“ išmanusis telefonas „iPhone 5“  naudos kito gamintojo – bendrovės „Qualcomm“ – mikroschemas, pranešė „DigiTimes.com“. Visi iki šiol „Apple“ pristatyti „iPhone“ modeliai turėjo bendrovės „Infineon“ pagamintas mikroschemas.
2010-09-13
Į viršų