miego sutrikimai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „miego sutrikimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „miego sutrikimai“.
REKLAMA
Atgal į mokyklos suolus: ką daryti, jeigu vaikui sutriko miego režimas? (nuotr. Shutterstock.com) Atgal į mokyklos suolus: ką daryti, jeigu vaikui sutriko miego režimas? (nuotr. Shutterstock.com)

Atgal į mokyklos suolus: ką daryti, jeigu vaikui sutriko miego režimas?

Pirmoji savaitė sugrįžus į mokyklą gali tapti iššūkių kupinu laikotarpiu tiek vaikams, tiek tėvams. Viena dažniausiai pasitaikančių problemų – sutrikęs vaikų miego režimas. „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė dalinasi naudingais patarimais, kaip tėvai gali padėti vaikams susigrąžinti saldų ir gilų miegą. „Per vasaros atostogas daugelis vaikų eina miegoti ir keliasi vėliau, todėl staigus perėjimas prie ankstesnio miego grafiko gali sukelti sunkumų.
2024-09-12

Tai reikia žinoti kiekvienam: mokslininkė patarė, ką daryti, jei nesimiega ir ar visiems darbas naktį – peilis

Miegas visiems gyvybiškai būtinas, tačiau dažnas šiuolaikinis žmogus  jo sąskaita neretai pasirenka daugiau padirbėti ar papramogauti. Specialistai įspėja, kaip taip organizmas ilgai tempti negali, o sveikam suaugusiajam miegoti reikėtų bent po 7 valandas kasnakt. Kalbėdama apie tai, kodėl miegas toks svarbus, neuromokslininkė dr. Laura Bojarskaitė paaiškino labai supaprastintai.

Nemiga: psichoterapeutė atskleidžia – štai, ką reikėtų žinoti kiekvienam

Apie trečdalį savo gyvenimo praleidžiame miegodami. Neišsimiegojus jaučiamės irzlūs, sunku susikoncentruoti, produktyviai leisti laiką, o jei visiškai sutrinka miego režimas gali atsirasti ir sveikatos problemų. Dėl kokių priežasčių kyla miego sutrikimai bei ką reikėtų daryti, kad jų būtų išvengta dalinasi psichologė psichoterapeutė Aina Adomaitytė.

Naktį užmigsite greitai ir lengvai: štai, ką reikia daryti

Vilnietė Rusnė Kuliešiūtė (33) studijavo psichologiją, savo bakalauro darbą rašė nemigos tema ir teoriškai puikiai žinojo kaip išspręsti su miegu susijusias sveikatos problemas, tačiau nesitikėjo, jog šios žinios neapsaugos nuo kas naktį kamuojančių miego sutrikimų. Nors su nemiga Rusnė kovojo keturis metus, dabar mergina savo praktikoje ir socialinio tinklo paskyroje dalijasi nemigos simptomais, kaip ją iveikti bei kaip greičiau užmigti.
2024-01-25

Šie ženklai naktį išduoda, kad turite miego sutrikimų: nenumokite ranka

Galbūt nesuvokiate, kad šie simptomai susiję su miego sutrikimu, nuo kurio kenčia 5-10 proc. žmonių visame pasaulyje. Klivlendo klinikos duomenimis, miego apnėja yra nedažnas, bet plačiai paplitęs sutrikimas. Tai atvejis, kai miegant sustoja ir prasideda žmogaus kvėpavimas, kurį reikia gydyti, nes jis gali sukelti rimtesnių problemų, pavyzdžiui, širdies ligų ir didesnę insulto tikimybę.  Vienas iš labiausiai atpažįstamų simptomų yra garsus knarkimas.
2023-12-21

Įspėja knarkiančius lietuvius: naktimis netyčia galite nustoti kvėpuoti

Apnėja – graikų kilmės žodis, kuris išvertus į lietuvių kalbą nusako būseną „nekvėpuojantis“. Žmonės neįtaria, kad, nakties metu knarkiantį žmogų, gali ištikti miego apnėja – procesas, kurio metu sustoja kvėpavimas ir deguonies pritrūksta ne tik smegenims, bet ir visam organizmui. Santaros klinikų konferencijoje apie miego apnėją VUL Santaros klinikų Neurologijos centro gydytoja neurologė prof. Rūta Mameniškienė pasakojo kaip atpažinti šią ligą.
2023-09-24

Kodėl taip sunku keltis? Pasidalino auksiniais patarimais žvaliam rytui

Suprastėjusi nuotaika, mieguistumas, dėmesio koncentracijos stoka ir sumažėjęs darbingumas – tai yra vasarą išsiderinusio miego pasekmės, dėl ko ryte suskambęs žadintuvas gali tapti tikra kančia. Vis labiau artėjant rudeniškiems orams, rytai gali tapti dar sunkesni, todėl „Eurovaistinės“ farmacijos specialistė Elvyra Ramaškienė dalijasi praktiniais patarimais, kaip lengviau prabusti rytais.
2023-08-11

Vos 1 simptomas miego metu išduoda klastingą ligą: atkreipkite dėmesį

Pacientai, sergantys REM (greitų akių judesių) miego elgesio sutrikimu (RBD), gali blaškytis sapnuodami ar net užgauti savo partnerį. Mažai žinomas miego sutrikimas, kuris paveikia du procentus vyresnių nei 65 metų žmonių, gali reikšti smegenų ligų, tokių kaip Parkinsono liga ir demencija, išsivystymo tikimybę. Sutrikimas, žinomas kaip REM miego elgesio sutrikimas arba RBD, paveikia maždaug vieną procentą visos populiacijos. REM reiškia greitą akių judėjimą – tai vienas iš miego ciklo etapų.
2023-05-31

Pažeistas kepenis gali išduoti 1 simptomas naktį: pastebėkite laiku

Su alkoholio vartojimu susijusi kepenų liga, sutrumpintai ARLD, dažnai neparodo jokių simptomų ankstyvose stadijose. NHS aiškina, kad ši liga įprastai išryškėja tik tada, kai kepenys būna smarkiai pažeistos. Tačiau vienas ankstyvasis simptomas gali pasireikšti ir anksčiau.  Kaitinant saulei ir temperatūrai pakylant aukščiau 20 laipsnių, jūsų miegamajame gali būti karšta ir tvanku.
2023-05-29

Prieš naktį nedarykite 1 klaidos: miegosite daug blogiau

Mokslininkai įspėja – išmaniųjų įrenginių naudojimas prieš miegą turi įtakos jūsų miego kokybei. Tad norint užtikrinti sklandų miegą jie ragina nedaryti vienos klaidos. Naujai atlikti tyrimai parodė, kad naršymas telefone prieš miegą atitolina miegą iki trijoms valandoms. Ypatingai tokie rezultatai paaiškėjo stebint žmones, kurie prieš miegą aktyviai dalyvauja socialiniuose tinkluose. Manoma, kad tokiu atveju prieš miegą smegenys nebesugeba nurimti ir veikia laukimo režime.
2023-05-29
REKLAMA
REKLAMA

Skubiai įspėja knarkiančius: gali išduoti itin klastingą ligą

Miegas yra be galo svarbi gyvenimo dalis. Miego metu pailsi ne tik kūnas, bet ir smegenys, tačiau neretai miegą sutrikdo knarkimas, kuris gali išduoti pavojingą ligą – miego apnėją. Sertifikuota miego trenerė, „Pradėk nuo miego“ įkūrėja Agnė Ramanauskė pasakoja, kad nors nėra atlikti tokio tipo tyrimai, su šiuo miego sutrikimu susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje.
2023-03-23

Prieš naktį išgerkite šio gėrimo: išsimiegosite daug geriau

Prieš miegą išgėrus tam tikrų gėrimų, jie gali padėti geriau išsimiegoti. Juk daugeliui dar vaikystėje mamos duodavo išgerti stiklinę šilto pieno, kad naktis būtų ramesnė. Štai trys gėrimai, kurie padės pagerinti miegą – svarbiausia, nepadauginkite, kad naktį nereikėtų keltis į tualetą, rašo intermountainhealthcare.org. Migdolų pienas Migdolų pienas gali būti fantastiška miegą skatinanti alternatyva karvės pienui. Tyrimų duomenimis, užmigti padeda smegenyse esantis serotoninas.
2022-12-15

Naktį vis pabundate panašiu metu? Tai gali išduoti klastingą kepenų ligą

Nealkoholinė kepenų suriebėjimo liga (NAKSL) pradinėse stadijose dažnai nepadaro didelės žalos, tačiau ilgalaikės ligos pasekmės yra itin skaudžios. Šią ligą gali išduoti ir dažnas prabudinėjimas naktį tam tikru metu. NAKSL susergama, kai kepenų viduje susikaupia riebalines ląstelės, vienokio ar kitokio laipsnio liga serga daugybė žmonių, rašo express.co.uk. Problemos kyla tada, kai riebalinės ląstelės trukdo organui tinkamai funkcionuoti, nes organizme ima kauptis toksinės atliekos.
2022-12-08

Naktimis sunku užmigti? Štai, kas jums padės

Nemigos simptomai vargina beveik 30 proc. vakarų visuomenės gyventojų, kai kur dažnis siekia ir 50-60 proc. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ šeimos gydytoja Julija Skirmantė sako, jog susiduriant su įvairiais miego sutrikimais, gali suprastėti ne tik organizmo veikla, fizinis pajėgumas, bet ir emocinė būsena. Medikė įvardija savipagalbos priemones ir atskleidžia kaip vystyti tinkamą miego higieną.
2022-11-07

Ryte jaučiatės pavargę? Gydytoja ragina to neignoruoti ir pataria, ką daryti

Tarptautinių tyrimų duomenimis, kas trečias žmogus patiria miego sutrikimų, tačiau daugelis jaučiamo nuovargio ryte ar mieguistumo nesureikšmina ir kreipdamiesi į gydytojus to nepamini. Gydytoja neurologė Dalia Matačiūnienė sako, kad praktikoje gana dažnai susiduria su miego sutrikimus ir prastėjančią bendrą savijautą ignoruojančiais pacientais, tačiau supranta to priežastį – dalį sutrikimų galima nustatyti tik atlikus išsamius miego kokybės tyrimus.
2022-09-23

Kaunietis ragina neignoruoti knarkimo: miegodamas nustodavo kvėpuoti

Dažnai sulaukiate aplinkinių komentarų, kad jūsų knarkimas trukdo miegoti? Kaunietis Adolis Mikelionis (33) ragina nenumoti į tai ranka, nes šis varginantis ir kitus erzinantis simptomas gali būti signalas apie rimtas sveikatos problemas. Kai beveik prieš metus vyras dėl knarkimo kreipėsi į gydytojus, jam buvo diagnozuota miego apnėja, kurios gydymas, kauniečio teigimu, iš pagrindų pakeitė jo gyvenimą.
2022-09-03

Ekspertai atsakė, ką daryti, kai kamuoja nemiga: „Tai kartokite kas 20 minučių“

Miegą vis dar gaubia daugybė paslapčių. Miegas išlieka vienu įdomiausių mokslinių tyrimų objektų, kuris reikalingas žmogaus organizmui kaip maistais, vanduo ar oras, tačiau dauguma žmonių miega nepakankamai.  TV8 laida „Sveikas rytojus“ domėjosi, kodėl daugeliui asmenų vis pasireiškia miego sutrikimai ir kokie jų yra dažniausi. „Nemiga yra vienas dažniausių miego sutrikimų, dėl kurio skundžiasi net 30 proc. pasaulio žmonių.
2022-05-14
REKLAMA
Miego sutrikimai (nuotr. Shutterstock.com) Miego sutrikimai (nuotr. Shutterstock.com)

Miego sutrikimai: kaip atpažinti ir pašalinti iš savo miegamojo

Daugelis žino, jog miegas ir poilsis yra gyvybiškai svarbus mūsų organizmui. Ir vis dėl to įtemptas gyvenimo ritmas diktuoja kitokias taisykles – savo miegu rūpinamės itin mažai, dėl ko kenčia mūsų sveikata. Laidos „Sveikata.lt“ komanda parengė jums specialų interviu, su Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Neurologijos centro gydytoja neurologe Dalia Matačiūniene, kuriame kalbėsime apie miego sutrikimus, jų atpažinimą, diagnostiką ir gydymą. Tam, kad būtume sveiki.
2022-04-01
REKLAMA
„Sveikata.lt“ laidos užkulisiai (nuotr. Modestas Endriuška)  „Sveikata.lt“ laidos užkulisiai (nuotr. Modestas Endriuška)

Miego sutrikimai: kaip lengvai atpažinti ir pašalinti juos iš savo miegamojo?

Patarlė byloja – draugus laikyk arti, priešus dar arčiau. Nekokybiškas poilsis – neabejotinas priešas mūsų sveikatai. Šeštadienį, laidoje „Sveikata.lt“ susipažinsime su miego sutrikimais tam, jog susidūrę, galėtume lengvai atpažinti ir pašalinti juos iš savo miegamojo. Laidos pašnekovė, Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Neurologijos centro gydytoja neurologė Dalia Matačiūnienė pasakoja, jog miego sutrikimų rūšių, gali būti labai daug ir, deja, ne visas jas lengvai galime atpažinti.
2022-03-25

4 gudrybės padės išsimiegoti daug geriau: jas verta žinoti

Grįžus namo po ilgų dienos darbų labiausiai vilioja ne kas kita, kaip miegas. Tačiau kartais, kad ir kiek būtumėte pavargę, užmigti tiesiog neįmanoma – su tuo kovoti padės keturi metodai, kuriuos pritaikę kasdienybėje užmigsite greitai ir lengvai. Draudimo bendrovė „Aviva“ teigia, kad du trečdaliai suaugusiųjų Jungtinėje Karalystėje kenčia nuo sutrikusio miego, o ketvirtadalis per naktį išmiega tik apie penkias valandas.
2022-01-25

Dar viena pandemijos ir karantino pasekmė smogia naktį: ją būtina gydyti

Dar viena pandemijos ir karantino pasekmė – nemiga. Anot daktarų, per karantiną, kai žmonės mažiau aktyvūs, nemigos problema tik aštrėja. Jei žmogus miego sutrikimų negydo ir neieško priežasčių, neišsimiegant padidėja avarijų tikimybė ir sumažėja produktyvumas darbe, ilgainiui gali išsivystyti ir įvairios ligos. Senjorai pasakoja, kad turi savo būdų, kaip kovoti su nemiga.
2022-01-09

Ryte pabudote kamuojami galvos skausmo? Dėl to kaltos gali būti ne tik pagirios

Prasidėjus šventinio laikotarpio maratonui ir nesibaigiantiems vakarėliams, atrodo, kad tampa jau įprasta ryte atsikelti su skaudančia galva. Visgi, ne visada galvos skausmas rytais kankina tik po praūžusių vakarėlių. Sužinokite, kokios yra dar kitos kelios priežastys. Rytinis galvos skausmas yra dažnas reiškinys ir gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Nuolatinis skausmas jau yra galimas pagrindinės problemos požymis.
2021-12-15

Naktimis sunku užmigti? Gydytojas atskleidė aukso vertės patarimus

Kasdien su nemiga susiduria milijonai žmonių. Kai kuriems tai tik epizodinė problema, o kai kuriems – jau gerokai užsitęsusi. Miegas daro įtaką ne tik mūsų poilsiui, tačiau tiek ir fizinei, ir psichologinei sveikatai. Gydytojas neurologas Jokūbas Fišas naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kas sukelia miego sutrikimus ir ką daryti, kad jų išvengtume. Miego kokybė yra labai svarbus dalykas, tačiau kartu ir labai lengvai pažeidžiamas.
2021-10-27

Atskleidė tiesą: priaugti kilogramai gali būti susiję su prastu miegu

Apie miegą ir jo svarbą girdime vis dažniau, tačiau miego higienos ir tinkamo dienos ritmo laikosi tikrai ne visi. Osle dirbanti neuromokslų daktarė ir specialistė Laura Bojarskaitė papasakojo, kodėl miegas toks svarbus, ką daryti, kad gerai išsimiegotumėme ir atskleidė, ar pietų pogulis yra naudingas. L. Bojarskaitė sako, kad neišsimiegojus kartą per savaitę neigiamų pasekmių nepajusite – problemos prasideda tada, kai žmogus normaliai nepasiilsi nuolat.
2021-06-03

Lietuviai vaistinėse masiškai šluoja šias prekes: paaiškino, kodėl tai vyksta

Net ir laisvėjant karantinui bei greitėjant vakcinacijai nuo COVID-19, žmonių nerimo lygis nemažėja – neužtikrintumas dėl ateities išlieka, žmonės baiminasi naujų koronaviruso atmainų, sunkiai tvarkosi su chroniškai patiriamu stresu. Tai rodo ir padidėjusi nervų sistemai skirtų vaistų bei maisto papildų paklausa. Vaistininkė Inga Norkienė sako, kad nuolat girdi klientų skundus dėl jaučiamos įtampos, nerimo, pervargimo, o su miego sutrikimais į vaistinę ateina bene kas antras klientas.
2021-05-05

Įsidėmėkite šiuos ženklus: atskleidžia, kad jūsų akims reikia poilsio

Akių jautrumas šviesai, išsiliejęs vaizdas, kaklo ar galvos skausmas, negalėjimas susikaupti, nuovargis, miego sutrikimai. Šie dalykai turi bendrą vardiklį – jie yra akių nuovargio požymiai. „Ilgalaikis žiūrėjimas į skaitmeninį ekraną yra bene dažniausia akių įtampos ir nuovargio priežastis, ji net kartais vadinama skaitmenine akių įtampa.
2020-11-26
REKLAMA
Nuovargis (nuotr. Shutterstock.com) Nuovargis (nuotr. Shutterstock.com)

Organizmo siunčiami signalai, kad jums trūksta magnio

Magnis ne veltui vadinamas „gyvybės mineralu“. Jis būtinas gerai raumenų, širdies, nervų sistemos veiklai. Tačiau dėl šiuolaikinio gyvenimo būdo daugeliui gali trūkti šio svarbaus mikroelemento. Iš kokių simptomų galima įtarti magnio trūkumą?  Magnis reikalingas aktyvinti daugiau kaip 300 įvairių gyvybei svarbių fermentų sistemų, dėl magnio trūkumo sutrinka raumenų, širdies ir nervų sistemos veikla. Nuo šio mikroelemento taip pat priklauso psichikos sveikata.
2020-11-18

Savaitgalį suksime laikrodžius: pasakė, kaip tai atsilieps mūsų sveikatai

Nors laiko persukimas daugeliui jau tapo įprastu veiksmu, specialistai įspėja, kad tai gali turėti neigiamos įtakos žmonių sveikatai. Kauno klinikų gydytoja neurologė, miego specialistė Evelina Pajėdienė teigia, kad laiko persukimas sutrikdo žmogaus biologinį laikrodį. Todėl gali būti jaučiamas nerimas, suprastėti miego kokybė ar net kankinti nemiga, kuri ilgainiui daro žalą žmogaus sveikatai.
2020-10-23

Negalite išsimiegoti? Patarė, kas padės taip pat gerai, kaip ir vaistai

Gyvenant aktyviu šiuolaikišku ritmu dažnas skundžiasi miego sutrikimais, kai būna sunku užmigti, išmiegoti ilgesnį laiką ir gerai pailsėti. Laida „Sveikata.lt“ domėjosi, kaip pagerinti miego kokybę be vaistinių preparatų ir su jais.
2020-10-04

Patarimai tobulam miegui: ryte jausitės žvalūs kaip niekad

Ne vienas esame bent kartą pagalvojęs, kaip būtų gerai, jei paroje būtų daugiau nei 24 valandos. Ir ne vienas šį valandų trūkumą esame kompensavęs miego sąskaita. Ką apie tai mano specialistai ir kokias pasekmes sukelia miego trūkumas, „Žinių radijui“ pasakojo Santaros klinikų Neurologijos centro gydytoja neurologė Raminta Masaitiene. Blogiausias darbo režimas – „slenkantis“ tvarkaraštis Lėtine nemiga kai kuriose šalyse serga nuo 10 iki 15 proc. žmonių, kartais net iki 20 proc. visų gyventojų.
Aktualijos 2019-11-25

Negalite užmigti? Šios paprastos gudrybės padės pailsėti

Senai žinoma, jog norint turėti produktyvią, energijos kupiną ir darbingą dieną, miegas yra itin svarbus. Pastarojo kokybė priklauso nuo cirkadinio ritmo, kuris dažnai išmušamas iš vėžių po pietų išgėrus kavos puodelį, prieš miegą nusprendus suvalgyti ką nors aštraus ar į lovą sukvietus visus namų augintinius. Jei miegas jums yra labai svarbus, o pastaruoju metu vis dažniau kankina nemiga ar niekaip negalite atrasti patogios miego pozos, galbūt dėl to kalti šie veiksniai.
2018-03-05

Naktis praleidžiate skaičiuodami avis? Mokslininkai jums siūlo paprasčiausią sprendimo būdą

Vitamino D papildai gali pagerinti nuo miego sutrikimų kenčiančių žmonių miego kokybę, rodo atliktas mokslinis tyrimas. Tiems, kurie praleidžia naktis besivartydami ir skaičiuodami avis, tai gali atrodyti kaip stebuklingi vaistai, tačiau ar tikrai paprasčiausi maisto papildai gali būti sudėtingų miego sutrikimų sprendimas? Grupė Irano mokslininkų šiemet vykdė klinikinį tyrimą, kurio metu tyrė 89 20-50 metų asmenis, kenčiančius nuo miego sutrikimų, rašo portalas iflscience.com.
2017-12-10

Pereiname prie žiemos laiko: štai ką privalo žinoti kiekvienas!

Sekmadienį Lietuvoje atsisveikinsime su vasaros laiku ir laikrodžių rodykles pasuksime valandą atgal. Nors tuo siekiama tinkamai išnaudoti šviesųjį paros metą, dažnai galime išgirsti nuomonių, jog toks laiko keitimas kenkia žmogaus sveikatai. Apie tai, kokią įtaką laiko sukimas daro mūsų biologiniam laikrodžiui, gali sukelti miego sutrikimus bei nerimą, pasakoja psichologė Ignė Lukminė.
2017-10-28

Kamuoja nerimo sutrikimas

 Mane jau kelerius metus kamuoja nerimo sutrikimas, matyt, dėl ilgalaikio streso. Nerimas visada pasireiškia ir su kokiais nors fiziniais negalavimais, dažniausiai tai būna galvos svaigimas, staigiai užeinantis ir dažniausiai greitai praeinantis silpnumas, tankus širdies plakimas, kasdienė raumenų įtampa, beveik visuomet krūtinės ir kaklo srityje.
2014-05-04

Tyrimas: miego sutrikimai gali būti Parkinsono ar Alzheimerio ligos ženklai

Miego sutrikimai gali būti ankstyvieji būsimos Parkinsono arba Alzheimerio ligos požymiai, teigia JAV mokslininkai. Jų atlikto tyrimo rezultatus paskelbė žurnalas „Trends in Neuroscience“. Pranešama, kad tokią išvadą mokslininkai priėjo atlikę maždaug 2 000 sveikų žmonių bei apie 1 000 pacientų, kuriems diagnozuota Parkinsono arba Alzheimerio liga, sveikatos tyrimus. Mokslininkai nustatė, kad vyresniojo amžiaus žmonių patiriami miego sutrikimai 80 proc.
2014-04-24

Sutrikęs miegas: kaip pagerinti miego kokybę? (I)

Normano Cousino vardo psichoneuroimunologijos centro, įsikūrusio Kalifornijos universitete, Los Andžele (angl. UCLA) atlikti tyrimai, paskelbti žurnale „Sleep“ (liet. „Miegas“), atskleidė, kad tai či (vakarietiškas senovės kinų kovos meno variantas) treniruotės padėjo vyresnio amžiaus žmonėms pagerinti miego kokybę.
2014-01-22

Vaistas nuo miego sutrikimų – šaldiklyje

Kas penktas europietis sunkiai užmiega, galų gale užmigęs dažnai pabunda ir visą naktį lovoje daugiau kankinasi nei užmerkęs akis ilsisi. Didžioji dalis tokių žmonių į tai nekreipia dėmesio ir galvoja, kad šie sutrikimai – visiškai normalu. Tačiau gydytojai įspėja – tai pirmieji lėtinės nemigos požymiai. „Nemiga yra tuomet, kai sunku užmigti, dažniau pabundama naktį ar atsibundama anksti ryte ir nebeužmiegama.
2012-11-23

Norintiems sulieknėti būtina ir gerai išsimiegoti

Kanados mokslininkų įsitikinimu, šalia dviejų esminių ir iki skausmo žinomų lieknėjimo principų „saikingai valgyti“ ir „kuo daugiau judėti“ būtina pridurti dar vieną, lygiai tokios pačios svarbos, tačiau dažnai užmirštamą taisyklę – „gerai išsimiegoti“. Miego stoka – viena iš svarbiausių nutukimo epidemijos priežasčių, rašo Today.com.
2012-09-19

Planšetiniai kompiuteriai gali sutrikdyti miegą

Planšetinių kompiuterių naudojimas prieš pat miegą gali tapti prasto miego priežastimi, teigiama tyrime. Vis daugiau žmonių į lovas nešasi ir savo planšetinius kompiuterius, kad prieš išjungdami šviesą galėtų panaršyti internete, patikrinti „Facebook“ ar parašyti elektroninį laišką. Tačiau tyrėjai įspėja, kad dėl šių prietaisų ekranų skleidžiamos melsvos šviesos gali nukentėti puikus nakties miegas.
2012-09-11

Miego sutrikimai gali būti ankstyvas Alzhaimerio ligos ženklas

Su pelėmis atliktas tyrimas rodo, kad miego sutrikimai gali būti ankstyvas Alzhaimerio ligos ženklas, informuoja BBC. Manoma, kad pagrindinis Alzhaimerio ligos komponentas yra smegenyse susidarantys baltymų gumulėliai. Žurnale „Science Translational Medicine“ aprašomas tyrimas, per kurį pastebėta, kad, kai pelių smegenyse pradeda formuotis baltymų gumulėliai, sutrinka jų miegas.
2012-09-06

Mokslininkai: užmigti gali neleisti tamsos baimė

Ar tamsos baimė gali sugadinti miegą? Mokslininkai teigia, kad daugelis miego problemų gali būti susiję su nerimu, kuris apninka vos užgesinus šviesą. Atlikus nedidelį tyrimą paaiškėjo, kad 50 proc. suaugusiųjų, kurie teigė susiduriantys su miego problemomis, pripažino bijantys tamsos. Be to, užgesinus šviesą jie tampa nerimastingesni. „Gera žinia, kad jei iš tiesų viskas yra taip, tai pagydoma.
2012-06-12

Tolimųjų rytų sveikatos receptai

Sunegalavote? Neskubėkite griebtis tabletės! Kartais praverčia paprasti, bet tikrai veiksmingi patarimai. O juos dosniai dalija Tolimųjų Rytų išminčiai. Daugelio nemalonumų ir skausmų pavyks išvengti pasinaudojus šimtmečių tradicijomis garsėjančiu Azijos gydymo menu. Miego sutrikimai. Jaučiate nuovargį, tačiau jums sunku užmigti, dažnai prabundate naktį, negalite pailsėti.
2011-06-01

Ramus vaiko miegas

Kiekviena šeima išgyvena vienokių ar kitokių su vaiko miegu susijusių sunkumų. Neatsitiktinai sunkiai užsnūstantys, o naktį prastai miegantys vaikai ir dieną būna jautresni, neramūs, lengvai susierzinantys. Ramus vaiko miegas: miego sutrikimo priežastys bei jų sprendimai / Caristine Rankl. Iš vokiečių kalbos vertė Giedrė Gricienė.
2011-03-15

Kuriama medžiaga kovai su „jetlag“ sindromu

Mokslininkai sukūrė tabletę, padėsiančia kovoti su ilgas distancijas įveikusius keleivius kamuojančiu organizmo ritmo sutrikimu, rašo „dailymail.co.uk“. Organizmo ritmo sutrikimai, plačiau žinomi anglišku terminu jetlag, kamuoja didžiąją kelias laiko juostos zonas įveikusių keliautojų dalį. Jie skundžiasi mieguistumu ar atvirkščiai bemiegėmis naktimis, energijos stoka, nuovargiu.
2010-12-16

Apie miego sutrikimus

Miegodamas žmogus praleidžia iki 1/3 savo gyvenimo. Medikų žiniomis, kas 7-as asmuo turi miego-būdravimo sutrikimų, apie 30 procentų patiria bent vieną nemigos epizodą per metus. Miego sutrikimo rūšių yra labai daug — aprašoma apie 84. Pagrindiniai miego sutrikimai: nemiga; neramių kojų sindromas; periodinių kojų judesių sutrikimas; narkolepsija; miego apnėjos.
2010-12-10
Į viršų