mėnesinės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mėnesinės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mėnesinės“.

Išsklaidė mitą, ar galima maudytis mėnesinių metu: gydytoja atsakė į 10 dažniausių klausimų

Atostogas planuojate pagal menstruacijų kalendorių? Juk tomis dienomis šiukštu negalima bristi į jūrą... Kad ir koks populiarus būtų šis mitas, jis tiek pat absurdiškas, kiek giliai vis dar įsišaknijęs mūsų galvose. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja akušerė-ginekologė Evelina Boreikaitė sako, kad mėnesinės – ne priežastis nei atsisakyti atostogų, nei maudynių jų metu.
2024-07-12

Gydytoja apie filmą „Mėnesinės“ ir mitus: šią dokumentiką prasminga pamatyti visiems

Jau kitą savaitę, gegužės 17-ąją, Lietuvos kino teatruose pasirodysiančiame lietuvių režisierės Linos Lyte Plioplytės filme „Mėnesinės“ žiniomis ir patirtimis apie menstruacijas atvirai ir įdomiai dalijasi medikės, sportininkės, kino žvaigždės, žurnalistės, aktyvistės, tiesiog moterys ir ne tik jos. Savo įspūdžiais apie filmą ir tebesklandančiais mitais apie menstruacijas sutiko pasidalinti gydytoja, moterų sveikatos aktyvistė Rugilė Kančaitė.
2024-05-10

Vyrai patyrė, kokį skausmą moteris patiria menstruacijų metu: „Negalėjau judėti“

Viena Japonijos bendrovė atliko netradicinį eksperimentą. Leido vyrams išbandyti tai, ką moteris patiria menstruacijų metu. Vyrai patyrė tikras kančias, rėkė bei svirduliavo. Jei jūs darbo vietoje staiga pradėtumėte taip raitytis iš skausmo – kolegos neabejotinai į jus pasižiūrėtų kreivai, ar iškviestų greitąją. Bet šio vyro kolegos mėgaujasi ir juokiasi. Nors juoktis nėra ko, moterys taip jaučiasi kiekvieną mėnesį.
2024-03-17

Ispanija moterims įteisino mokamas 3–5 dienų menstruacijų atostogas: ar to reikia ir Lietuvoje?

Ispanija tapo pirmąja Europos šalimi, pernai įteisinusi moterims teisę į mokamas 3–5 dienų menstruacijų atostogas, gavus gydytojo patvirtinančią pažymą. Ar galime tikėtis sulaukti tokio sprendimo ir Lietuvoje? Atostogas dėl skausmingų mėnesinių, medicinoje vadinamų dismenorėja, dar 2017 m. įtvirtino Zambija, ji tapo pirmąja Afrikos valstybe, kurioje visoms darbuotojoms moterims kiekvieną mėnesį suteikiama menstruacijų atostogų diena, nereikalaujant medicininės pažymos ar darbdavio paaiškinimo.

Ar galima pastoti per mėnesines? Atskleidė tiesą

Sklando mitas, kad pastoti negalima menstruacijų metu. Nors tikimybė pastoti menstruacijų dienomis yra mažesnė, ji nėra lygi nuliui. Jei bandote pastoti (arba bandote nepastoti), svarbu stebėti savo ciklą. Tai padės jums sekti vaisingiausias dienas, kai lengviau pastoti. Dažnai pasitaikantis vaisingumo mitas yra tas, kad per mėnesines pastoti negalima. Nors tikimybė pastoti mėnesinių dienomis yra mažesnė, ji nėra lygi nuliui.
2024-02-17

Apie mėnesines besigėdijančios šnekėti lietuvės šokiruoja Liną: ragina iš to išaugti

Kai kurios temos mūsų visuomenėje vis dar yra tabu. Pavyzdžiui, toks natūralus dalykas kaip mėnesinės. 40-metei režisierei Linai Lytei-Plioplytei tabu temos visada buvo labai įdomios. Vieną dieną ji susimąstė: kodėl apie mėnesines mes nekalbame garsiai? Juk tai – natūralus dalykas, reiškiantis, kad moteris yra vaisinga.
2023-12-07

Vaistininkė: šis grožio vitaminas padės ir kenčiančioms mėnesinių skausmus

Vitaminas E kartais dar vadinamas grožio vitaminu, nes dėl savo antioksidacinio poveikio padeda gerinti odos, plaukų bei nagų būklę. Vis dėlto tai ne vienintelė priežastis, kuo šis vitaminas gali būti naudingas – sveikatos specialistai sako, kad jis gali sustiprinti organizmo atsparumą kovojant su infekcijomis ir sumažinti menstruacijų sukeliamus skausmus. Tačiau patiems pradėti vartoti vitaminų, maisto papildų, nepasitarus su specialistais, neatlikus reikalingų tyrimų, tikrai nereikėtų.
2023-11-09

Seksas per mėnesines – ar galima pastoti? Atskleidė tiesą

Ne vienai moteriai yra kilęs klausimas, ar įmanoma pastoti mylintis mėnesinių metu. Nors daugelis galvoja, kad tai neįmanoma, specialistai atskleidė tiesą – nors tikimybė maža, bet ji išlieka.  Tikėtina, kad lytinių santykių metu per mėnesines nepastosite. Taip yra todėl, kad iki ovuliacijos dar būna likę kelios dienos, o tai sumažina tikimybę pastoti tuo metu.  Tačiau yra išimčių. Jos taikomos moterims, kurių ciklas paprastai trunka 28-30 dienų ir ilgiau.
2023-07-22

19-metės mirtį sukėlė tamponas: sugniuždyta mama įspėja kitus

Niudžersyje gyvenanti mama – sugniuždyta. Jos 19-metė dukra mirė patyrusi toksinį šoko sindromą, kurį sukėlė tamponas. Dabar dukros netekusi moteris įspėja visas kitas merginas bei moteris. Sugniuždyta mama pasakojo, kaip rankose laikė savo paauglę dukrą, jai mirštant nuo toksinio šoko sindromo (TŠS). Dabar moteris sako, kad visomis savo jėgomis siekia skleisti žinią apie šį sindromą ir įspėti kitas moteris.
2023-07-01
REKLAMA
Mėnesinės (nuotr. Shutterstock.com) Mėnesinės (nuotr. Shutterstock.com)

Paneigė mitus apie menstruacijų ciklą: vienas iš jų – mėnesinės artimoms moterims nesuvienodėja

„Nors visuomenėje vis daugiau kalbama apie moterų sveikatą ir jų menstruacijų ciklą, iki šiol netrūksta ir mitų šiomis temomis“, – pasakoja „Žemiau Bambos“ įkūrėja gydytoja Aurėja Trunovė. Jai antrina ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė, pridurdama, kad kas antra moteris susiduria su stipriais menstruacijų skausmais, bet ne kiekviena žino, kaip juos numalšinti. Tad minint moterų sveikatos gerinimo dieną, specialistės kviečia moteris susipažinti su savo menstruacijų ciklu.
2023-06-27
REKLAMA
REKLAMA

Nereguliarios mėnesinės: pasakė, kada tai normalu, o kada – jau ligos pranašas

Mėnesinės – kiekvienos moters gyvenimo dalis, signalizuojanti apie sveiką organizmą ir vaisingumą. Visgi, kartais dėl tam tikrų ligų ar gyvenimo būdo pokyčių šis ciklas gali sutrikti. Kaip atpažinti, kada šie pokyčiai yra įprasti, o kada reikėtų apsilankyti pas gydytoją? Akušerė-ginekologė Ieva Urbonėlienė sako, kad pagrindiniai mėnesinių ciklo vertinimo kriterijai yra kraujavimo trukmė, gausumas, ciklo ilgumas ir reguliarumas.
2023-06-09

Šis būdas sumažina mėnesinių skausmus: gailėsitės nepabandžiusios

Moterys sutiks, kad mėnesinių skausmai neretai būna labai stiprūs. Kartais net nėra galimybės dirbti, nes savijauta išties būna prasta. Šeimos gydytojas Irmantas Aleksa naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ sako, kad mėnesinių skausmus palengvinti galima, tereikia žinoti kelis patarimus. Skausmai vargina ir paaugles Jo teigimu, nors pacientės, kurios skųstusi mėnesinių skausmais, nėra kasdienybės, vis tik jas patiria 9 iš 10 moterų.
2023-06-05

Lietuvos įmonėje – „menstruacijų atostogos“: moterys galės imti laisvadienį ar dirbti mažiau

Prekės ženklo „Manilla“ gamintoja, bendrovė „Dermofaktorius“, suteikė galimybę įmonėje dirbančioms moterims turėti laisvadienius menstruacijų metu, rašoma įmonės pranešime spaudai. „Manilla“ darbuotojos nuo šiol pačios galės rinktis, kaip joms patogu dirbti atsiradus diskomfortui dėl menstruacijų: pasinaudoti apmokama laisva diena, dirbti iš namų ar mažiau valandų nei įprastai.
2023-05-18

Lietuvės norėtų „menstruacijų atostogų“ – tam prieštarauja darbdaviai: „Moterys gali būti diskriminuojamos ir suvokiamos kaip silpnesnės“

Kenčiančios mėnesinių skausmus Ispanijos moterys gali lengviau atsikvėpti – šalies valdžia įteisino „menstruacijų atostogas“, tad prasidėjus skausmams jos gali į darbą neiti net 3 dienas per mėnesį. Nors Lietuvos politikai apie tokį dalyką kol kas nė nesvarsto, tiek daugelis moterų, tiek medikai tikina, kad kai kurioms moterims laisvadieniai per mėnesines labai praverstų. Mat dažnai užėjus skausmui tenka ryti saujas vaistų, o kartais ir tai nepadeda.

Pasakė, ar galima pastoti mylintis per mėnesines: tai žino ne visi

Dauguma žmonių mano, kad seksas menstruacijų metu yra saugus, kadangi per jas pastoti neįmanoma. Tačiau gydytojai teigia, kad tokia nuomonė – klaidinga, kadangi pastoti per mėnesines yra taip pat didelė tikimybė. Gydytojai tikina, kad kraujavimas iš makšties gali pasireikšti ne tik menstruacijų metu. Kartais nutinka ir taip, kad kraujas pasirodo ir ovuliacijos metu, kuomet moteris yra pati vaisingiausia.
2023-04-15

Mergina paprašė vaikino nupirkti tamponų: jo atsakymas prajuokino tūkstančius

Ne paslaptis, kad dauguma vyrų mažai ką žino apie moters menstruacijas. Tačiau vieno vyro pokštas įrodė, kiek mažai priešingos lyties atstovai iš tiesų žino apie menstruacijas ir reikalingas higienos priemones. Moteris, vardu Brogan Paget, neseniai paprašė savo vaikino Lewiso nueiti į parduotuvę ir nupirkti tamponų, rašo mirror.co.uk. Tačiau nuvykęs į parduotuvę jis nežinojo, kokius tamponus pirkti, nes jie yra skirtingų rūšių ir dydžių, todėl nusiuntė savo partnerei prajuokinusią žinutę.
2023-03-18
REKLAMA
Ginekologės patarimai, kaip palengvinti mėnesines  Ginekologės patarimai, kaip palengvinti mėnesines

Ginekologės patarimai, kaip palengvinti mėnesines

Mėnesinės – tai naujo gyvenimo etapas, kuris dažniausiai prasideda merginoms nuo 12-13 metų. Paprastai jos tęsiasi iki pat menopauzės, kol moteriai sueina 55-eri. Ir nors daugeliui moterų mėnesinės dėl kraujavimo gali sukelti nepatogumų ar nemalonių pojūčių, vis tik jų buvimas bei reguliarus ciklas parodo, kad moters lytinė sistema funkcionuoja tinkamai.
2023-02-09

Atsakė, ar įmanoma pastoti per mėnesines: daugelis galvoja neteisingai

Plačiai paplitęs mitas, kad menstruacijų metu moteris negali pastoti. Nors tikimybė pastoti menstruacijų dienomis yra mažesnė, ji nėra lygi nuliui. Jei bandote pastoti (arba bandote to išvengti), svarbu sekti savo ciklą. Tai padės apskaičiuoti vaisingiausias dienas, kada tikimybė pastoti yra didžiausia, rašo healthline.com. Štai, ką būtina žinoti apie vaisingumą ir lytinius santykius mėnesinių metu. Tikimybė pastoti išlieka Kraujavimą iš makšties lengva supainioti su mėnesinių pradžia.
2022-12-17

Klastingi priepuoliai sugriovė Rimos gyvenimą: skubiai įspėja kitas

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi skaitytoja Rima iš Radviliškio, kuri pasidalijo savo ligos istorija. Ji neslėpdama sako, kad pastaruoju metu, jau daugiau nei pusmetį, ją vargina alpimas mėnesinių metu. Moters teigimu, tokie dalykai ją gąsdina, o ją prižiūrinti ginekologė tame neįžvelgia didelės problemos. „Jau pusmetį patiriu alpimo epizodus per mėnesines, tai mane ypač gąsdina, net nežinau, ar galiu išeiti į darbą per mėnesines, nes galiu tiesiog nualpti darbo vietoje.
2022-12-10

Mėnesinių skausmus pamirškite visam laikui: štai, kas jums padės

Dažna moteris susiduria su gausiomis mėnesinėmis. Ar įmanoma sumažinti mėnesinių skausmus ir palengvinti simptomus? Į šiuos ir daugiau itin aktualių klausimų, kurie susiję su moteris varginančiomis problemomis, atsakė privačios klinikos „UnaVita“ gydytoja akušerė-ginekologė Ieva Brimienė. Verta kreiptis į medikus Pasak medikės, gausios mėnesinės gali byloti apie tam tikras ginekologines patalogijas.
2022-12-04

Sumažinkite PMS skausmą: išdavė naudingus patarimus

Galvos ir pilvo skausmai, pykinimas, jautrumas, saldumynų potraukis, mieguistumas – nors šie simptomai labai skirtingi, juos gali vienyti daugeliui moterų puikiai pažįstamas terminas – PMS. O teigiamų emocijų nekelianti dargana už lango, vitaminų trūkumas ar stresas šią simptomų puokštę gali tik paįvairinti.
2022-11-16

Vargina nereguliarios, skausmingos ir gausios mėnesinės? Tai – rimtos ligos pranašas

Nors su mėnesinių ciklo sutrikimais susiduria kone kas ketvirta mergina ir moteris, daugeliui jų vis dar nedrąsu kalbėti apie nemalonias ir erzinančias patirtis: skausmingas, gausias ar nereguliarias mėnesines. Gydytoja akušerė-ginekologė Daiva Keršulytė sako, kad negydomi sutrikimai gali turėti įtakos gyvenimo kokybei ir vaisingumui, todėl simptomams besitęsiant apsilankyti pas gydytojus turi įvairaus amžiaus pacientės.
2022-08-29

Mergina skubiai įspėja kitus: dėl 1 populiarios priemonės atsidūrė reanimacijoje

20-metė mergina buvo skubiai nugabenta į ligoninę ir keturias dienas praleido intensyviojoje terapijoje dėl toksinio šoko sindromo. Katie Knigh keturias dienas praleido reanimacijoje ir buvo vos kelios valandos nuo mirties po to, kai mėnesinių metu naudojo netinkamą tamponą.
87 2022-07-10

Šią prezervatyvų dėvėjimo klaidą daro daugelis: nekartokite jos

Poros, kurios moters mėnesinių metu nenaudoja prezervatyvų, klaidingai galvoja, kad negali pastoti.  Ekspertai įspėja, kad spermatozoidai organizme gali gyventi iki septynių dienų, o tai reiškia, kad negalite būti tikri, kad nepavyks pastoti. Nesisaugojant, tikimybė pastoti išlieka Menstruacijų ciklo stebėjimo programėlės „Clue“ ir Kinsey instituto JAV atliktas tyrimas parodė, kad tik 49 proc. apklaustų porų tuo metu, kai moteriai yra mėnesinės, naudoja prezervatyvus.
121 2022-07-02

Ar galima pastoti per mėnesines? Atskleidė tiesą

Kai bandoma pastoti, gali būti sunku atskirti senų žmonių pasakas ir prietarus nuo biologinės įžvalgos ir medicininių faktų. Geranoris draugas gali jums pasakyti bet ką, pavyzdžiui, kad pastoti padės atostogos, arba kad turite atlikti ekstremalius jogos pratimus, kad padėtumėte spermai apvaisinti kiaušinėlį. Nevaisingumas, kuris apibrėžiamas kaip negalėjimas pastoti po 12 mėnesių sekso nesisaugant, pasireiškia vienai iš septynių Anglijos porų.
2022-06-25

Moteris patyrė šoką: mėnesinių metu vyras liepė miegoti atskirai

Mėnesinių metu moterys iš savo partnerių tikisi apkabinimų ir supratimo. Tačiau viena moteris pasipiktino sulaukusi iš vyro prašymo mėnesinių metu miegoti atskirai.  Dalindamasi savo istorija „Reddit“, moteris paaiškino, kad anksčiau naktimis mėnesinių metu naudojo tamponus, bet dabar dėl tam tikrų medicininių priežasčių to daryti nebegali.  Ji rašė: „Dabar naudoju paketus ir tai nėra kažkoks didelis skirtumas , bet mano vyras su tuo nesutinka.
2022-06-12

Mergina paprašė vaikino nupirkti tamponų: jo atsakymas prajuokino tūkstančius

Vaikino klausimas merginai sukėlė tikrą juoko bangą internete. Paprašytas nupirkti tamponų, jis savo merginos paklausė, kokių ji norėtų: citrininių ar žaliosios citrinos? „Citrininiais“ vaikinas pavadino tamponus, ant kurių dėžutės buvo geltonas fonas, o tamponus, ant kurių dėžutės buvo žalias fonas – „žaliosios citrinos“ kvapo.
2022-06-11

Ar paseks Ispanijos pavyzdžiu ir Lietuva? Dėl menstruacijų moterims – laisvadieniai

Dalis Ispanijos moterų triumfuoja – šalis netrukus gali tapti pirmąja Europoje, kurioje mėnesinių skausmus kenčiančios moterys per mėnesį gaus bent tris papildomas atostogų dienas. Ispanės skuba džiaugtis Vyriausybės sprendimu ir laukia Seimo verdikto, o štai lietuvėms, atjautos dėl kenčiamų menstruacinių skausmų, valdžios vyrai rodyti neskuba. Nors medikai ragina suklusti – daliai moterų mėnesinės baigiasi alpimu, ir nepakeliamais skausmais.

Istorinis žingsnis: Ispanija žada skirti 3 papildomas laisvas dienas moterims

Ispanija taps pirmąją Vakarų šalimi, kurioje mėnesinių skausmus kenčiančios moterys galės gauti laisvadienių – iki trijų dienų per mėnesį. Ispanijos valdžia šį potvarkį patvirtinti turėtų šią savaitę. Laisvadienių per mėnesines galima pasiimti ir kai kuriose kitose šalyse – Japonijoje, Pietų Korėjoje, Indonezijoje ir Zambijoje, rašoma dailymail.co.uk.
2022-05-16

Artėjančią menopauzę išduoda vos keli ženklai: pastebėkite juos laiku

Menopauzė – pokytis, kurio baiminasi dažna moteris. Lietuvoje moterys menopauzės sulaukia būdamos vidutiniškai 51-erių. Karščio bangos, šaltkrėtis, miego sutrikimai – tik keletas iš pasireiškiančių prasidėjusios menopauzės simptomų. Apie tai, kokie procesai vyksta moters organizme prasidėjus menopauzei, naujienų portalui tv3.lt pasakojo Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytojas akušeris ginekologas doc. dr.
2022-05-09

Gausios mėnesinės gali byloti rimtas ligas: gydytojas ragina nedelsiant pasitikrinti

Gausios mėnesinės ar kitas moterims diskomfortą sukeliantis kraujavimas – dažnai vertinama kaip normali būsena, tačiau šie simptomai gali reikšti kur kas didesnes sveikatos problemas, netgi onkologines ligas. Tam, kad negalavimas būtų pagydytas, pirmiausia reikėtų rasti jo priežastį – kraujavimą gali sukelti daug įvairių sveikatos sutrikimų. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ akušeris–ginekologas Povilas Jukna ragina nedelsiant kreiptis į gydytoją.
2022-02-15

Kankina pilvo pūtimas? Kuo greičiau atsisakykite šių produktų

Daugelis iš mūsų tam tikru gyvenimo laikotarpiu, o gal net ir kiekvieną dieną susiduria su pilvo pūtimu. Pateikiame įprastas priežastis, dėl kurių atsiranda šis nemalonus reiškinys. „Skubant rytais į darbą su sumuštiniu rankoje ar bandant greitai papietauti pietų metu, to daryti nereikėtų, nes viską, ką valgote, jūs ryjate kartu su oru“, – perspėja klinikinė mitybos specialistė Suzie Sawyer.
2021-12-14

Atsakė į amžiną klausimą: ar galima pastoti mylintis per mėnesines?

Mėnesinės – paprastai labai aiškus ženklas, kad nesilaukiate, nes tai mėnesinės prasideda vietoj kiaušialąstės apvaisinimo. Tačiau moteris visgi gali pastoti bet kuriuo mėnesio metu, net ir per mėnesines. Taip, mėnesinių metu pastoti yra įmanoma, tačiau tikimybė, kad taip nutiks, yra mažesnė, nei bet kuriuo kitu ciklo metu. Ši tikimybė yra didesnė, jei jūsų mėnesinių ciklas trumpas ir jei jūsų ovuliacija vyksta anksti.
2021-10-15

Vakcinos nuo koronaviruso gali sukelti trumpalaikius moters ciklo pakitimus

Nemažai žmonių visame pasaulyje praneša apie neįprastą problemą – pasiskiepijus nuo koronaviruso, sutriko jų menstruacinis ciklas, mėnesinės tapo skausmingesnės, atsirado ir kitokių ciklo pokyčių. Nors mokslininkai dar nežino, kodėl taip nutinka, jie teigia, kad trumpalaikis vakcinacijos poveikis mėnesinių ciklui yra įmanomas. Tačiau nerimauti neverta, nes nėra jokių įrodymų, kad skiepai nuo Covid-19 gali pakenkti jūsų vaisingumui ar reprodukcinei sveikatai.

Merginos istorija pribloškia: per mėnesį mėnesinėmis serga 2 kartus

Mergina „TikTok“ dalinasi pasakojimais apie savo retą sutrikimą, dėl kurio ji turi dvi makštis ir dvi gimdas, todėl per mėnesį jai būna dvejos mėnesinės. Ji sako, kad niekaip nežinotų, kad laukiasi, nes turi dvi makštis ir dvi gimdas, todėl mėnesinės jai būna du kartus per mėnesį. Dvidešimtmetė Paige Leigh Deanaglo reguliariai atsako į klausimus apie savo gimdos didelfijos diagnozę – „TikTok“ sekėjams ši tema labai įdomi.
2021-05-10

Parodė būdą, kaip sumažinti mėnesinių skausmus: sako, kad veikia

Mėnesinių skausmai kas mėnesį pasireiškia daugeliui moterų ir trikdo kasdienį gyvenimą. Medikai neseniai pripažino, kad kartais menstruacijų skausmai prilygsta skausmui, kurį žmonės patiria širdies smūgio metu. Viena moteris patarė išbandyti būdą, kuris jai padeda sumažinti šiuos skausmus. Daugelis moterų turi savo būdus, kaip kovoti su mėnesinių skausmais – nuo vaistų iki šildančių vandens pūslių, šokolado ar filmų maratono.
2021-05-01

PMS simptomai kankina 90 proc. moterų: kas tai ir kaip sau padėti?

Ilgą laiką pasigirsdavo nuomonių, kad priešmenstruacinis sindromas (PMS) neegzistuoja, o fizinius negalavimus patiriančios, padidėjusiu dirglumu ir jautrumu besiskundžiančios moterys tiesiog „įsikalba ligą“. Šiandien jau žinome, kad net 80-90 proc. moterų patiria bent vieną iš PMS simptomų, o 20-30 proc. moterų yra diagnozuojamas PMS.
2021-04-13

Kaip palengvinti PMS simptomus?

Priešmenstruacinis sindromas (PMS) – nuolatinis daugumos moterų palydovas. Vos tik subjursta nuotaika, dažniausiai iš aplinkinių pasigirsta replikos: „Gal PMS prasidėjo”? Taip, taip – bloga nuotaika, jautrumas ir dirglumas iš tiesų yra vienas iš simptomų, tačiau priešmenstruaciniam sindromui priskiriama net 150 įvairiausių simptomų, todėl nenuostabu, kad bent kelis iš jų likus 1-2 savaitėms iki mėnesinių jaučia net 80-95 proc. moterų.
2021-04-01

Viskas, ką reikia žinoti apie moteriškas higienos priemones

Nesvarbu, ar esate jauna moteris, kuri tik pradėjo domėtis higienos priemonėmis, ar esate vyresnio amžiaus ir jau žinote, kokias priemones jums patogiau naudoti menstruacijų metu, tačiau vis tiek yra keletas dalykų, kurie gali gluminti arba kurių dar net nežinojote. Kaip išsirinkti tinkamą moteriškos higienos priemonę Tamponai, higieniniai įklotai, menstruacinės taurelės, daugkartinio naudojimo kelnaitės – apstu moteriškų higienos priemonių variantų, iš kurių galima rinktis.
2021-03-29

Priešmenstruacinis sindromas: ką derėtų apie jį žinoti?

Net 72 procentai 18-40 metų amžiaus Lietuvos moterų prieš menstruacijas ir jų metu patiria priešmenstruacinio sindromo simptomus. Remiantis moksliniais duomenimis, septynioms iš dešimties Lietuvos moterų šie simptomai trukdo gyventi visavertį kasdienį gyvenimą – 43 proc. moterų teigia, kad dažnai jaučia varginančius simptomus. Net 23 proc. moterų priešmenstruacinio sindromo simptomus jaučia prieš kiekvienas mėnesines, o 22 proc. – beveik prieš kiekvienas mėnesines.
2021-03-27

Karantinas sutrikdė jūsų mėnesinių ciklą? Nesijaudinkite, jūs tokia ne viena

Visi aplink sunerimę dėl koronaviruso, todėl visai nenuostabu, kad žmonės patiria daug streso. Toks stresas organizmą gali veikti įvairiai. Kai kuriems pasireiškia reguliarus galvos skausmas, o kitiems ryte labai sunku atsikelti ši lovos.
2021-03-23

Moteris mėnesinių metu ėmė verkti krauju: apstulbo net medikai

Gydytojai liko apstulbę, kai moteris menstruacijų metu pradėjo verkti kraujo ašaromis – jai pasireiškė itin reta medicininė anomalija. 25 metų amžiaus merginai iš Indijos diagnozuota hemolakrija – ji į medikus pagalbos kreipėsi Čandigarho mieste. Hemolakrija – tai tokia būklė, kai akyse ašaros gaminasi su krauju. Šį sutrikimą išgarsino filmas apie Džeimsą Bondą, kuriame pagrindinis neigiamas veikėjas verkia krauju dėl pažeistos kraujagyslės akyje. Dr.
2021-03-22

Menstruacijų ciklo sutrikimai: kada reikia sunerimti?

Menstruacinis ciklas pradedamas skaičiuoti nuo pirmos menstruacijų dienos iki kitų pradžios. Ciklas laikomas nereguliariu, jeigu jis tęsiasi ilgiau nei 38 dienos arba jų ilgis nuolat keičiasi. „Medical news today“ teigia, kad nereguliarus ciklas gali turėti keletą priežasčių: nuo hormonų disbalanso iki nėštumo arba rimtų ligų. Štai keletas pavyzdžių, kodėl gali sutrukti menstruacijos. Perimenopauzė Perimenopauzė yra pereinamoji fazė prieš prasidedant tikrajai menopauzei.
2021-03-21

Mėnesinių ciklo sutrikimai: kada verta sunerimti?

Su menstruacinio ciklo sutrikimais bent kartą gyvenime susiduria beveik kiekviena dailiosios lyties atstovė, tačiau viena – kai ciklas sutrinka retkarčiais, atsitiktinai (pavyzdžiui, dėl streso), o visai kas kita – kai mėnesinės vėluoja nuolat. Kaip sugrąžinti organizmui normalų biologinį ritmą?  Pirmosios menstruacijos paprastai prasideda sulaukus 12-14 metų. Pirmaisiais metais ciklas nusistovi, per juos turėtų būti ne mažiau kaip 8 ciklai.
2021-03-18

Požymiai, kad netrukus prasidės mėnesinės: apie kelis net nepagalvojote

Daugelis žmonių artėjančias mėnesines nuspėja pagal pilvo skausmus ir kitus simptomus, bet yra ir dar keletas dalykų, į kuriuos galima atkreipti dėmesį. Kiekvienai moteriai pažįstamas tas jausmas, kai pilve pajunti spazmą ir žinai, kad jau artėja tas mėnesio laikas. Daugiau nelabai ką galima padaryti – tik patogiai įsitaisyti lovoje su karšto vandens pūsle ir nuskausminamaisiais po ranka.
2021-03-15

Po sekso pastebėjote kraujo? Pasakė, kodėl taip būna

Pastebėti kraują po sekso gali būti gana baisu, tačiau dažnai tai nėra kenksminga. Kai kurie žmonės netgi tikisi pamatyti kraują – kaip mergystės plėvės plyšimo ženklą. Tiesa, ne visų mergystės plėvė plyš sekso metu – tai gali atsitikti ir mankštinantis arba į makštį įkišus tamponą. Nors kraujavimas po lytinių santykių gali būti ir mergystės plėvės plyšimo rezultatas, tai gali rodyti ir mėnesines.
2021-03-07

Šiaulietė Lietuvos moteris ragina nedelsti: į sutrikusias mėnesines numodavo ranka

Policistinis kiaušidžių sindromas (PKS) yra viena dažniausių jaunų moterų endokrinologinių ligų. Šios ligos diagnozę išgirdo ir šiaulietė Eglė, kuri pas gydytoją apsilankė dėl sutrikusio menstruacijų ciklo. Apie šią rimtą ligą, anot specialistų, gali signalizuoti ne tik nereguliarios mėnesinės, bet ir kiti nemalonūs simptomai, tokie kaip antsvoris ar odos problemos.  Šiaulietė Eglė (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.
2021-02-20
REKLAMA
Skausmas (nuotr. Shutterstock.com) Skausmas (nuotr. Shutterstock.com)

Būdai, kaip atsikratyti varginančių mėnesinių skausmų

Skausmingos mėnesinės, menstruacijų skausmas, dismenorėja – viena ir ta pati lytinės sveikatos problema, kamuojanti bene didžiausią dalį vaisingo amžiaus moterų. Apskaičiuota, kad skausmingas mėnesines patiria mažiausiai kas antra moteris.
2021-01-26

Vilnietė laužo mėnesinių mitus – pasakė, kada vertėtų sunerimti

Nors menstruacijos yra įprasta moterų gyvenimo dalis, ši tema visuomenėje vis dar yra tabu, o kartais atrodo, kad moterims net ir nepridera kalbėti apie tai viešai. Edukacinės svetainės „Prisijaukink Menstruacijas“ kūrėja Vilmantė Markevičienė pasiryžusi griauti visus nusistovėjusius metus ir padėti paauglėms (ir ne tik) pažinti procesus, kurie vyksta jų kūnuose. „Pirmiausia – menstruacijos nėra liga, o visiškai natūralus procesas – pati dar mėgstu paminėti, kad tai moters sveikatos veidrodis.
2021-01-23

Nenumokite ranka į dingusias mėnesines: gali įspėti apie ligą, nuo kurios merginos net miršta

Valgymo sutrikimai tampa vis didesne problema mūsų visuomenėje. Dar būdamos paauglės merginos trokšta sulieknėti, o dažnai tai daro ir drastiškomis priemonėmis. Tokie savo kūno alinimai neretai baigiasi išnykusiomis mėnesinėmis ar net prarastu vaisingumu.
2020-11-09
Į viršų