medžiagų apykaita

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „medžiagų apykaita“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „medžiagų apykaita“.

Šiukštu neišmeskite šio augalo: jo arbata – itin naudinga

Lakišius – Lietuvoje plačiai paplitusi ir gana žinoma piktžolė. Tačiau kai kitą kartą ravėdami daržus norėsite ją švystelėti per tvorą, geriau susilaikykite ir pasidėkite džiovinimui. Lakišių arbata nuo seno žinoma ir naudojama dėl savo gydomųjų savybių. Tibete ja gydoma anemija, aterosklerozė, sąnarių ligos. Tradicinėje kinų medicinoje – tuberkuliozė.
2024-03-27

Padarykite 1 veiksmą kiekvieną dieną: padės gyventi ilgiau

Britai apie devynias valandas per dieną praleidžia sėdėdami, tačiau Norvegijos mokslininkai nustatė, kad 25 minutės fizinio aktyvumo gali sumažinti mirties riziką, susijusią su nejudriu gyvenimo būdu. Kovo mėnesį bus minimos ketvirtosios Covid-19 karantino metinės, tačiau beveik 30 proc. britų vis dar dirba nuotoliniu būdu, o tai, deja, daugeliui reiškia sėdimą gyvenimo būdą.
2024-01-12

Į kavą įberkite šių miltelių: padės deginti riebalus

Neretai norėdami sulieknėti žmonės imasi įvairiausių drastiškų priemonių: laikosi griežto mitybos plano, badauja, alina savo kūną kiekvieną dieną sporto salėje. Tačiau gydytojas įspėja, kad prieš imantis įvairiausių metodų norint sulieknėti, būtina paruošti savo organizmą. Sužinokite, kaip tai padaryti. Kiekvieną dieną žmogaus organizmas įvairius gėrimus ir maistą paverčia energija, kuria gyvename kiekvieną dieną. Šis procesas yra vadinamas metabolizmu.
2022-11-27

Sutriko medžiagų apykaita? Šie 5 produktai turi atsirasti ant jūsų stalo

Medžiagų apykaita, arba metabolizmas yra organizmo ląstelių veikla, kurios dėka maistinės medžiagos – angliavandeniai, riebalai ir baltymai mūsų kūne yra paverčiami į energiją. Ši energija yra reikalinga gyvybiniams procesams, fizinei bei protinei veiklai. Sutrikus medžiagų apykaitai gali grėsti nutukimas, cukrinis diabetas ir kitos kur kas rimtesnės ligos.
2022-04-13

Išbandykite šį gėrimą – gali padėti deginti riebalus greičiau

Jei norite kartą ir visiems laikams sudeginti riebalus ir numesti svorio, tuomet atėjo laikas pagreitinti savo medžiagų apykaitą, išvalyti organizmą ir pašalinti tuos toksinus, dėl kurių priaugate papildomų kilogramų. Žaliosios citrinos ir medus Jei ieškote rytinio gėrimo, suteikiančio žvalumo ir prilygstančio trigubos latės kofeino suteikiamai energijai, tuomet rytinio jūsų gėrimo pasirinkimas turėtų būti žaliųjų citrinų gėrimas su medumi.
2021-01-15

Dietologas sukritikavo populiarias lietuvių dietas: vien tik jos tikrai nepadės

Iki vasaros liko visai nedaug, kai visiems norisi pliažuose pademonstruoti nepriekaištingas kūno linijas. Tačiau, ką daryti, jeigu laiko liko ne tiek ir daug? Turbūt pirmoji mintis buvo griebtis dietos. Dietologas Edvardas Grišinas priduria, kad prieš imantis drastiškų veiksmų reikėtų atkreipti dėmesį į kelis esminius dalykus: fizinį aktyvumą, norimą rezultatą ir būdą, kuriuo bandysite pasiekti savo užsibrėžtų tikslų.
2020-05-05

Mankštos pratimai, padedantys pagreitinti medžiagų apykaitą

Ką reiškia sveikas gyvenimo būdas be aktyvaus judėjimo? Pakalbėsime apie tai, kaip pagreitinti medžiagų apykaitą rytinės mankštos ir reguliaraus lankymosi sporto klube dėka. Atliktama aerobikos ir šokių pratimus, kaitaliok lėtus, plastiškus judesius su didelio intensyvumo judesiais. Pavyzdžiui, po apšilimo 10 minučių šok arba pratimus atlik greitai ir energingai, po to 2 minutes – ramiai ir plastiškai, po to 10 minučių didelio intensyvumo treniruotė – ir vėl 2 minutės lėtų pratimų.
2019-10-01

Gerkite šią arbatą: atstos laiką sporto salėje

Arbatos vartojimas daro didelę naudą sveikatai, taip pat užkerta kelią raudonųjų kraujo kūnelių pažeidimui ir sumažina įvairių širdies ligų riziką. Tyrimai rodo, kad šios arbatos padeda numesti svorio ir mažina pilvo riebalus. Ulongo arbata Ulongo arbata skatina svorio mažėjimą, gerindama riebalų deginimo procesą ir pagreitindama medžiagų apykaitą.  Polifenoliai esantys arbatoje pagreitina jūsų medžiagų apykaitą, dėl to prarandate svorį.
2019-01-31
REKLAMA
Shakshuka  Shakshuka

Mitybos specialistė: pagreitinti medžiagų apykaitą padeda ir kiaušiniai

Keli papildomi kilogramai neduoda ramybės? Jau mėnesį prakaitą liejate sporto klube, skaičiuojate kalorijas, bet rezultato nematote? Manote, kad tai dėl lėtos medžiagų apykaitos. Mitybos specialistė Rūta Beišytė-Aminova tikina, kad mes patys galime reguliuoti savo medžiagų apykaitą ir, pasirinkę tinkamą gyvenimo būdą, priversti riebalus tirpti greičiau. Tam padėti gali ir kiaušiniai, ypač su omega-3 riebalų rūgštimis.
2018-11-24

Mokslininkai netyčia aptiko natūralų lieknėjimo būdą

JAV mokslininkai aptiko natūralų proteiną, gebantį efektyviai kovoti su nutukimu. Pažymima, kad galimai itin svarbus ir milijonus žmonių ateityje galintis išgelbėti atradimas buvo padarytas visiškai netyčia. Džordžtauno mokslininkai Vašingtone tyrinėjo vėžinių susirgimų prigimtį. Mokslininkai bandė išsiaiškinti, kokį vaidmenį formuojantis augliui žaidžia baltymas BP3, kurio nedidelis kiekis yra visų mūsų organizme. Tačiau eksperimento metu paaiškėjo, kad jis yra itin susijęs su metabolizmu.
2018-11-15
REKLAMA
REKLAMA

Šį gėrimą vartokite du kartus per dieną: svoris kris ir nebegrįš!

Obuolių actas pasižymi daugeliu įvairių sveikatai naudingų savybių ir taip pat gali padėti numesti svorio. Kiek jo reikėtų išgerti? Obuolių actas – tai obuolių sidras, į kurį pridedama mielių, kad prasidėtų fermentacijos procesas. Daugelis įžymybių dievina obuolių acto dietą, o kasdienis jo naudojimas padeda numesti svorio. Teigiama, kad Kourtney Kardashian obuolių actą geria du kartus per dieną.
2018-09-12

Mokslininkai išsiaiškino, kodėl mesti svorį sekasi ne visiems vienodai

Tikriausiai kiekvienas savo aplinkoje turime pavyzdžių, kai panašiai valgantys ir aktyviai laiką leidžiantys pažįstami gali pasigirti skirtomis kūno formomis. Vieni be baimės gali mėgautis šokolado plytele, o kiti žino, kad kiekvienas saldus malonumas gali kainuoti papildomų kilogramų. Jau dešimtmečius mokslininkai bando išsiaiškinti, nuo ko priklauso žmogaus medžiagų apykaitos greitis ir jiems pavyksta išsiaiškinti vis daugiau.
2017-06-09

Pasitikrinkite: mitybos ekspertė įvardijo požymius, kurie jums gali būti pražūtingi

Ne paslaptis, jog su amžiumi moterų medžiagų apykaita lėtėja, svoris ima sparčiau augti, o atsikratyti nereikalingų kilogramų tampa vis sudėtingiau. Augalinės mitybos ekspertė Gintarė Jonaitytė pasakoja, kas tuo metu vyksta moters organizme ir, vis dėlto, kokiais būdais įmanoma sulėtėjusią medžiagų apykaitą pagreitinti. „Visiems medžiagų apykaita asocijuojasi su kalorijomis ir svoriu, tačiau ši yra atsakinga už kur kas daugiau mūsų organizme vykstančių procesų.
2017-06-01

Mitybos specialistė paneigė svarbų mitą apie vakarienę

Sulaukus pavasario dažnai norisi dailinti savo kūno formas ir atidžiau prižiūrėti savo mitybą. Mitybos specialistė Eglė Šinkevičiūtė paneigė vieną visuomenėje gajų mitą apie valgį po 18 valandos. Anot specialistės, vakare reikia riboti savo maistą, tačiau neigia, jog reikia nusistatyti griežtą vakarienės valandą. „Tai yra tiesa, jei eini miegoti 20 ar 21 val.“, - sako E. Šinkevičiūtė. Vakare geriausiai yra valgyti 2-3 valandos iki miego.
2017-03-26

4 mitybos klaidos, dėl kurių lėtėja medžiagų apykaita

 Jeigu ryžtatės pokyčiams ir dedate tam pastangų, mažiausiai norisi, kad kažkas tam trukdytų. Vis tik kartais patys sau kliudome, darydami tam tikras klaidas. Jeigu dirbate tobulindami savo kūną ir sveikai maitinatės, sportuojate, bet nematote rezultatų, atkreipkite dėmesį į kai kuriuos savo mitybos įpročius.
2016-06-02

Dietologės komentaras: kodėl nederėtų griebtis iškrovos dietų?

Pavasaris turbūt daugelį priverčia susirūpinti savo figūra ir mityba, o kartais, norėdami sulieknėti, žmonės griebiasi drastiškų būdų. Apie tai, kokias mitybos klaidas darome šiltuoju metų sezonu, pasakoja internetinio sveikatingumo projekto Kilo.lt dietologė ir mitybos specialistė Eglė Šinkevičiūtė.
2015-05-16

Daržovė, padėsianti išvengti daugybės ligų

Rasa Pekarskienė, LRT Radijo laida „Sveikata“, LRT.lt Česnakas gydo labai daug ligų ir negalavimų, valo kraują ir sąnarius, gerina medžiagų apykaitą, sako Vegetarų draugijos pirmininkė Ksavera Vaištarienė. „Tibeto ir Kinijos medicinoje česnakas yra profilaktinė priemonė nuo vėžio, nes turi savybę naikinti vėžio užkratus, kurių yra net 38 rūšys“, – teigia ji.
2014-11-16

Kodėl dietos nepadeda sulieknėti?

Pasak neuro mokslų daktarės Darya Rose, dauguma žmonių supranta sveikos mitybos reikšmę, bet norėdami pasiekti trokštamą kūno svorį, dažnai ieško kito kelio. Jų argumentai skamba maždaug taip „o taip, sveika mityba yra šaunu, bet aš tiesiog noriu numesti papildomus kilogramus taip greitai, kaip tai yra įmanoma.
2014-10-23

Vanduo su priedais lieknėjimui

Vanduo užtikrina mūsų odos skaistumą, gerina virškinimą, greitina medžiagų apykaitą. Jeigu vandenį praturtinsite keletu priedų, tai jis taps efektyvia metabolizmo greitinimo, o kartu ir lieknėjimo, priemone. Citrusiniai vaisiai   Į vandenį įdėkite kelias skilteles citrusinių vaisių. Vitaminas C užtikrina efektyvų riebalų skaidymą ir jų panaudojimą ląsteliniu lygmeniu. Pastabėta, kad citrusiniai vaisiai, jų kvapas ir spalva energizuoja ir gerina nuotaiką.
2013-11-10

Šokolado vartojimas spartina medžiagų apykaitą

Šokolado mėgėjai gali būti ramūs – jų pomėgis ne tik nekenksmingas, bet ir naudingas. Tyrimai parodė, kad nuolat vartojamas juodasis šokoladas spartina medžiagų apykaitą. Smaližiauti – reguliariai? Jau ilgą laiką mokslininkai domisi įvairių maisto medžiagų ir produktų poveikiu sveikatai. Ne išimtis ir juodasis šokoladas.
2013-08-19

20 būdų medžiagų apykaitai paspartinti

Dažna „nežinia iš kur“ atsirandančio viršsvorio priežastis – sulėtėjusi medžiagų apykaita. Ar įmanoma ją paspartinti? Taip! Štai būdai, padėsiantys susitarti su organizmu. 1. Maistas mažomis porcijomis. Maistas skatina medžiagų apykaitą. 10 procentų per dieną sudeginamų kalorijų išeikvojama virškinti maistą. Ir nepamirškite pusryčių – rytinis maistas geriausiai spartina medžiagų apykaitą! 2. Sportas, fizinis aktyvumas.
2012-09-02

Pavojus: gaivieji gėrimai vos per mėnesį pakeičia medžiagų apykaitą

Jei kasdien gersite gaiviuosius gėrimus ar saldintas sultis, jau po mėnesio jūsų raumenys prisitaikys prie permainų ir energijos gamybai ims naudoti nebe riebalus, o cukrų. Toks medžiagų apykaitos pasikeitimas gali būti negrįžtamas ir gresia II tipo diabetu bei nutukimu, perspėja mokslininkai.
2012-08-02

Nuolatinis sėdėjimas pavojingas gyvybei

Naujausio longitudinio (ilgalaikio) tyrimo apie sąsajas tarp nejudrumo ir mirtingumo rezultatai atskleidė, kad žmogaus gyvenimo trukmei įtakos turi laikas, praleistas sėdint, informuoja Kembridžo universiteto mokslo žurnalas „Bluesci“. Paradoksalu, tačiau to paties tyrimo metu paaiškėjo, kad gyvenimo trukmė nesusijusi su fizinio aktyvumo kiekiu: ilgai sėdinčiųjų neišgelbės net ir dideli fiziniai krūviai, kuriais mėginama kompensuoti sėdomis praleistą laiką.
2011-03-07

Medžiagų apykaitą greitinantys maisto produktai

Su amžiumi mūsų medžiagų apykaita lėtėja. To rezultatas - papildomi kilogramai. Nustebsite, tačiau tam, kad taip nenutiktų, iš jūsų mitybos raciono reikia ne išbraukti tam tikrų produktų, o jų pridėti. Štai jie. Mėsa O su ja ir visi kiti produktai, kuriuose daug baltymų - ankštinės daržovės, žuvis, kiaušiniai.Virškindamas tokį maistą jūsų organizmas sunaudos daug daugiau energijos, nei jam tektų “susitvarkyti" su riebalais ar angliavandeniais.
2011-03-01
Į viršų