medžiagos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „medžiagos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „medžiagos“.

Šie produktai – aukso gysla smegenims: ragina valgyti dažniau

Norint palaikyti smegenų sveikatą ir gerinti jų funkcijas, svarbu pasirinkti tinkamą mitybą. Tam tikri produktai, turintys ypatingų maistinių medžiagų, gali veikti kaip tikra aukso gysla jūsų smegenims. Naujausiuose tyrimuose vis daugiau dėmesio skiriama mitybos svarbai smegenų sveikatai, nes subalansuota vaisių, daržovių, pilno grūdo produktų, ankštinių ir žuvies mityba turi įtakos psichikos sveikatai ir kognityvinėms funkcijoms, skelbiama naujienų portale indianexpress.com.
2024-09-07

Išvydus, ką iš senų atraižų padarė kaunietė, nustėro ir visko matę: sunku atitraukti akis

60-ies metų kaunietės Ilonos Kristinos Aglinskaitės (Lepordos) namuose gimsta tikri stebuklai. Meniškos prigimties moteris iš įvairių audinių atraižų kuria stulbinančio grožio skirtukus knygoms, kurie stebina aplinkinius, o tiems, kuriems nusišypso laimė, – Ilona juos padovanoja. Skirtukus menininkė pradėjo kurti norėdama atliepti šiomis dienomis aktualią ekologijos temą.
2024-08-19

Šie produktai – aukso gysla kepenims: valgykite į sveikatą

Mityba atlieka svarbų vaidmenį palaikant kepenų sveikatą. Daugelyje maisto produktų yra junginių, kurie, kaip įrodyta, padeda pagerinti kepenų fermentų veiklą, apsaugo nuo riebalų kaupimosi, mažina uždegimą ir oksidacinį stresą. Kepenys yra atsakingos už organizmo procesus – nuo baltymų, cholesterolio ir tulžies gamybos iki vitaminų, mineralų ir net angliavandenių kaupimo. Jos taip pat skaido toksinus, pavyzdžiui, alkoholį, vaistus ir natūralius šalutinius medžiagų apykaitos produktus.
2023-12-30

Šias 3 medžiagas vadina senėjimo stabdžiais: ekspertas ragina išbandyti

Sveikos mitybos galia yra augalinės cheminės medžiagos ir junginiai, slypintys vaisiuose, daržovėse, ankštiniuose augaluose ir riešutuose. Mitybos specialistas pasidalino įžvalgomis apie tris senėjimą stabdančias maistines medžiagas, kurios gali padėti prailginti jūsų gyvenimo trukmę ir duoti naudos sveikatai. Nėra jokių abejonių, kad sveika mityba gali padėti pagrindus ilgam ir sveikam gyvenimui.
2023-04-06

Perskaitė apie Živilės Diawaros sulaikymą ir pakraupo: „Lietuva, kur tu eini“

„Tikriausiai kaip ir daugelis lietuvių, visai neseniai perskaičiau naujieną apie Živilės Diawaros sulaikymą. Tikrai ne mano reikalas nagrinėti, kaip ir už ką ji buvo sulaikyta, tačiau, pamačius lietuvių komentarus po tokiu straipsniu, tylėti nebegaliu“ – rašo naujienų portalui tv3.lt laišką atsiuntusi skaitytoja Sofija. Lietuvių jau toks būdas – kasdien ieškoti internete naujienų, kur čia būtų galima išlieti komentarų skiltyje savo tulžį ir nepasitenkinimą absoliučiai viskuo.
211 2022-11-23

Šis augalas apsaugo nuo daugybės ligų: nepraeikite pro šalį

Pastaruoju metu vaistiniai augalai užima vis svarbesnę vietą sprendžiant sveikos gyvensenos problemas. Vienas tokių augalų – didžioji nasturtė. Tai vaistinis, maistinis, prieskoninis ir dekoratyvus augalas, kuris ne tik puošia aplinką, bet ir gerina emocinę būklę bei nuotaiką. Didžioji nasturtė (Tropaeolum majus L.) – tai nasturtinių šeimos vienmetis augalas su pliku, apvaliu, labai šakotu, žalsvu, mėsingu, lanksčiu, iki 3 m ilgio antžeminiu šliaužiančiu stiebu.
2022-10-07

Praėjusią savaitę į LRT pastatą atneštame įtartiname voke pavojingų medžiagų nebuvo

Į LRT pastatą praėjusią savaitę atneštame įtartiname voke pavojingų medžiagų nebuvo, BNS antradienį patvirtino Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). „Užkrečiamų ligų sukėlėjų, galinčių sukelti ypatingai pavojingas ligas, nerasta“, – BNS antradienį sakė Vilniaus departamento visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Razmienė. Rugpjūčio 4 dieną į LRT pastatą, esantį Vilniuje, Konarskio gatvėje, 50–60 metų moteris atnešė voką. Jį padavusi nieko nepasakė ir pasišalino.
Aktualijos 2022-08-09

Taivanas ir Lietuva atidarė bendrą puslaidininkių mokslo centrą

Taivanas ir Lietuva penktadienį Vilniuje atidarė bendrą puslaidininkių ir jų medžiagų mokslo centrą, penktadienį pranešė Taivaniečių atstovybė Lietuvoje. „Pirmasis projektas yra sukurti plonų diskų kietojo kūno lazerį, sujungiant pažangias kristalų ir lazerines technologijas iš Taivano ir Lietuvos. Tai bus naudinga tiksliųjų mašinų ir puslaidininkių pramonei“, – rašoma Taivaniečių atstovybės paskyroje feisbuke. Taivano atstovai sausį pranešė, kad artimiausiu metu pasiūlys 1 mlrd.

Slovėnija į Lietuvą siunčia paramą: sunkvežimyje – 10 kilometrų koncertinos

Ketvirtadienį iš Slovėnijos atvežta 10 km koncertinos ir jos įrengimui reikalingų medžiagų – stulpų, tvirtinimo detalių. Tai dar vienos šalies parama Lietuvai, kuri ketina įrengti fizinį barjerą savo pasienyje su Baltarusija. „Ši parama mums labai svarbi. Mūsų tikslas – įrengti fizinį barjerą kuo greičiau, tad šiuo metu būtina pasirūpinti nenutrūkstamu medžiagų tiekimu.
Aktualijos 2021-08-26

Rinkitės šiuos 6 maisto produktus: aprūpins vitamino B12 gausa

Vitaminas B12 vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį, palaikant mūsų kūną sveiką ir laimingą. Taigi, kuriuose maisto produktuose yra daug vitamino B12? Norint sveikai gyventi, būtina valgyti įvairius vitaminus ir mineralus. Vitaminas B12 yra vienas iš aštuonių gyvybiškai svarbių B grupės vitaminų, kurie reikalingi mūsų organizmui. Vitaminas B12 padeda organizmui gaminti raudonuosius kraujo kūnelius, taip pat vaidina svarbų vaidmenį sveikam nervų sistemos funkcionavimui.
2021-08-09
REKLAMA
REKLAMA

Kas yra „amžini chemikalai“ ir kodėl jie kenkia jūsų sveikatai

Alkilinti perfluorjunginiai (kitaip – perfluorintos alkilintos medžiagos) arba PFAS yra sintetinė junginių grupė, kuri plačiai naudojama pramonėje ir buityje. Pavyzdžiui, nepridegančioms keptuvėms, vandeniui ir dėmėms atsparioms medžiagoms bei priešgaisrinėms putoms ir net reaktyviniams varikliams gaminti. Jie neoficialiai žinomi kaip „amžini chemikalai“, nes yra ypač atsparūs ir suyra ne iki galo. Ši savybė yra dviašmenis kardas.
2021-05-22

Medienos kainos šoko į aukštumas: už baldus teks pakloti daugiau

Pasaulyje stipriai pabrangus metalui bei plastikui ir dėl to brangstant technikai, prastų žinių gyventojams turi ir baldininkai. Medienos kainos taip pat šovė į viršų, tad Lietuvos gamintojai už žaliavas moka ir penktadaliu daugiau. Taip nutiko, nes stipriai išaugo medienos poreikis visame pasaulyje, koją kiša ir transportavimo iššūkiai. Dėl to gali brangti ir baldai parduotuvėse.

Perspėja dezinfekcinio skysčio naudotojus: štai, kokių medžiagų reikia vengti

Paviršiams dezinfekuoti skirtas skystis neturėtų būti naudojamas ant rankų, taip pat svarbu atidžiai perskaityti informaciją dezinfekcinio skysčio etiketėje, pataria chemikas. Priešingu atveju galima nudeginti odą, pažeisti akis, kvėpavimo takus, sukelti alergines reakcijas, apsinuodyti ar net apsvaigti. „Dėl mažo žmonių srauto nuosavoje aplinkoje patariama nenaudoti agresyvių dezinfekcinių priemonių, nes tam nėra būtinybės.
2021-04-20

Kėdainiuose prie cukraus fabriko rastas smirdantis nuotekų upelis

Cukraus gamykla Kėdainiuose ir vėl yra aplinkosaugininkų akiratyje. Įvykus avarijai iš įmonės teritorijos pasipylusi tarša pasiekė Nemuną. Aplinkosaugininkai skaičiuoja žalą. Beveik prieš metus užfiksavus pažeidimą  įmonei jau teko sumokėti trečdalį milijono už taršą.  Nemalonų vaizdą ir nosį riečiantį dvoką sklindantį nuo Šerkšnio upelio užfiksavo dviračiu važiavęs kėdainiškis. Vyras apie taršą pranešė aplinkosaugininkams. Atvykę specialistai apžiūrėjo balzganą upelį.

Navalno apnuodijimo peripetijos: Vokietijos medikai pateikė išsamius duomenis apie šį atvejį

Rusijos opozicijos lyderį Aleksejų Navalną po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga gydę Vokietijos medikai pateikė išsamių duomenų apie šį atvejį straipsnyje, trečiadienį paskelbtų viename medicinos žurnale. Berlyne veikianti ligoninė „Charite“ nurodė, kad A. Navalnas leido paskelbti šį straipsnį žurnale „The Lancet“. 44 metų A. Navalnas rugpjūčio 20 dieną pasijuto blogai per skrydį iš Tomsko į Maskvą.
2020-12-23

Žmogaus sukurtų medžiagų masė viršijo Žemės gyvų organizmų masę

Žmogaus sukurtų medžiagų masė dabar tikriausiai pirmąkart viršijo visų mūsų planetos gyvų organizmų masę, trečiadienį pranešė mokslininkai. Pasak tyrėjų, kelių, pastatų ir kitų statyboms panaudotų arba pagamintų medžiagų masė padvigubėja apytikriai kas 20 metų. Studijos autoriai nurodė, kad visos šios medžiagos dabar sveria apie 1,1 teratonos (1,1 trln.
2020-12-11

Rinkitės šiuos produktus – padės kovoje su virusais

Siekiant apsisaugoti nuo įvairių ligų ir jaustis gerai, svarbu savo organizmą aprūpinti būtinais vitaminais ir mikroelementais. Tai ypač aktualu peršalimų sezono metu, o ypač šiemet, kai siaučia COVID-19 pandemija. Stiprus imunitetas tokiomis aplinkybėmis tampa paskutine ir pačia svarbiausia gynybine linija kovoje su ligas sukeliančiais virusais ir bakterijomis.
2020-11-16

Skuodo rajono gyventojai įtariami narkotikų kontrabanda: policija rado apie pusę kilogramo medžiagų

Klaipėdos apskrities policijos kriminalistai sulaikė asmenis, įtariamus užsienyje įsigijusius psichotropinių medžiagų bei kontrabanda atgabenusius į Lietuvą su tikslu platinti. Kaip ketvirtadienį pranešė Klaipėdos apskrities policija, rugpjūtį Skuodo rajono policijos pareigūnai sulaikė individualią veiklą vykdantį šio rajono gyventoją. Asmens dalinės apžiūros metu pas jį rasta, įtariama, narkotinės medžiagos – kanapių.
Kriminalai 2020-09-10

Šios uogos dabar vienos populiariausių: atskleidė, kaip jas skaniai paruošti

Saldžios ir sodrios spalvos avietės – vienos populiariausių vasaros uogų. Mitybos specialistai jas rekomenduoja vartoti dėl sveikatai naudingų maistinių savybių, konditeriai avietes giria dėl jų universalumo gaminant desertus, o prekybininkai teigia, kad sezono metu šios uogos yra vienos populiariausių. Prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė Vilma Juodkazienė dalijasi trijų skanių ir sveikų desertų su avietėmis idėjomis.
2020-08-05

Pasakė, kaip išsirinkti geriausią duoną: atkreipkite į tai dėmesį

Visų grūdo dalių kvietinė, nesmulkintų grūdų, sėklų, brijošė, daržovinė, su raugu, grūdų, visų grūdo dalių ruginė, avižinė, šviesi forminė – šiandien parduotuvių lentynose sutinkame dešimtis skirtingų duonos rūšių, o jas atskirti darosi vis sudėtingiau. Kaip nepasiklysti šiame duonos labirinte ir kokių sudedamųjų dalių ieškoti etiketėje? Duona sudaro žmogaus mitybos pagrindą ir, nepaisant trumpalaikių madų, vis dar yra mitybos piramidės apačioje.
2020-07-31

Ypatinga diena Stambulo Išminties sobore – vyks musulmonų pamaldos

Turkijoje, Stambule penktadienį surengtos pirmosios musulmonų pamaldos Švenčiausios Išminties sobore po prezidento Erdogano sprendimo panaikinti šventyklos muziejaus statusą ir vėl paversti ją mečete. Erdogano sprendimas sulaukė viso pasaulio kritikos, juo atvirai nusivylė ir popiežius Pranciškus, mat soboras – itin svarbus objektas krikščionims. Nuo ankstaus ryto prie Švenčiausiosios Išminties soboro Stambule renkasi tūkstančiai musulmonų. O juos saugo tūkstančiai pareigūnų.
2020-07-24

Rinkoje atsirado naujas pavojus: įspėjama, kad atkeliauja paprastomis siuntomis iš Kinijos

Narkotikų, tabako, alkoholio kontrolės departamentas perspėja gyventojus apie rinkoje atsirandančias naujas psichoaktyvias medžiagas. Jos iš Kinijos į Lietuvą atkeliauja siuntomis, tiesiog internetu. Naujosios psichoaktyvios medžiagos tūkstančius kartų pavojingesnės nei jų pirmtakės. Net nedidelis jų kiekis gali lengvai pražudyti žmogų. Klaipėdos pareigūnai sulaikė narkotikų platintojus.

Virusams tarkite sudie: šie patarimai pagerins jūsų sveikatą

Kasdienės prevencinės priemonės – rankų plovimas, kontaktų su sergančiais žmonėmis vengimas, tinkama higiena – ženkliai sumažina virusų, bakterijų ir kitų patogenų riziką. Tačiau taip pat yra įrodymų, kad mityba bei gyvenimo būdo ypatumai daro įtaką imunitetui ir tikimybei susirgti infekcinėmis ligomis.

Lietuvoje pradeda veikti statybinių medžiagų ir buities prekių parduotuvės

Vyriausybei trečiadienį leidus atnaujinti veiklą visiems prekybininkams, turintiems atskirą išėjimą į lauką, ketvirtadienį pradėjo veikti statybinių medžiagų ir buities prekių bei elektronikos parduotuvės. Netrukus žada atsidaryti ir baldų prekybos centras „Ikea“, kai kurie kiti baldų prekybininkai.
Aktualijos 2020-04-16

Pareigūnų laimikis Kaune – rasti narkotikai, ginklas ir padirbti pinigai

Vyro automobilyje Kaune pareigūnai rado galbūt narkotinių medžiagų, ginklą ir padirbtų pinigų, pirmadienį pranešė policija. 1998 metais gimusio vyro vairuojamas automobilis „VW Golf“ buvo sustabdytas ties Vytauto-Dovinės gatvės sankryža. Rastas vienas polietileninis maišelis su augalinės kilmės medžiaga ir du polietileniniai maišeliai su baltos spalvos medžiaga.
Kriminalai 2019-12-30

Skubus medikų perspėjimas: 1 klaida gali nutraukti jūsų atostogas

Kasmet Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos Apsinuodijimų informacijos biuras suteikia daugiau nei 2 600 konsultacijų telefonu, kurių didžiąją dalį sudaro konsultacijos dėl apsinuodijimo. Ypač dažnai apsinuodijama vasarą. Visais atvejais, kai įtariamas apsinuodijimas, geriausia nedelsiant skambinti į Apsinuodijimų informacijos biurą (tel. 8 5 236 20 52). Specialistai konsultuoja visą parą. Bendrieji pirmosios pagalbos principai apsinuodijus paprasti.
2019-07-01

Medikę sujaudino narkotikais apnuodytas kūdikis: tokio atvejo nepamena

Antradienio rytą šalį apskriejo žinia apie tai, kad Santaros klinikų reanimacijoje – narkotikais apsinuodijęs 11 mėnesių kūdikis. Šiuo metu jo būklė gerėja, vaikas perkeltas iš intensyvios terapijos skyriaus. Sutriko sąmonė Santaros klinikų Vaikų ligų gydytoja, vaikų intensyviosios terapijos gydytoja Edita Poluziorovienė naujienų portalui tv3.lt sakė, kad vaikų apsinuodijimai narkotinėmis medžiagomis – itin reti.
2019-06-11

Nuo dirbtinių sausgyslių iki nematomų apsiaustų: 5 ateities medžiagos, kurios pakeis pasaulį

Medžiagų mokslas yra seniausia mokslo ir technologijų sritis. Medžiagų poveikis civilizacijos eigai atsispindi erų pavadinimuose: akmens amžius, bronzos amžius, geležies amžius. Dabar mes gyvename pažangiųjų medžiagų amžiuje. Kokios medžiagos bus naudojamos netolimoje ateityje ir kaip jos keis mūsų kasdienį gyvenimą? Pasaulyje medžiagų mokslas daro sparčią pažangą.
2018-07-07

Pro langą žiūrėjote tūkstančius kartų, bet to – 100 proc. nematėte

Stiklas yra nuostabi medžiaga. Jis yra kietas, gana patvarus, atsparus atmosferos poveikiui ir pakankamai nebrangiai gaminamas. Žmonės stiklą naudoja labai plačiai dėl to, kad jis yra permatomas - jis puikiai praleidžia šviesą. Tačiau, žinoma, net ir geriausias stiklas nėra visiškai 100 % permatomas, tai kokia jo spalva? Jei sukrautumėte stiklo lapus vieną ant kito, greitai pradėtų ryškėti stiklo spalva - jis yra žalias. Tiesa, ne visas stiklas yra žalias, bet apie tai vėliau.
2018-05-25

Ši problema vargina daugelį: paaiškino, kaip išvengti

Bent kartą gyvenime visi esame pajautę trūkčiojančią akį ar jos voką. Daugelis žmonių galvoja, kad tokiais atvejais tai labai pastebi aplinkiniai, bet iš tiesų tai dažniausiai matosi tik mums patiems. Tačiau nors jis ir yra nežymus, akies bei voko trūkčiojimas išduoda apie mus kamuojančias ligas. Trūkčiojanti akis, jos vokas ar bent mažas kamputis žmonėms neretai tampa įkyriu ir erzinančiu jausmu. Būtent tokiu būdu organizmas mus įspėja apie galimus organizmo pablogėjimus: Stresas.
2017-12-31

Lietuvė sukūrė lėlę – prezidentės Dalios Grybauskaitės antrininkę

Aštuoniasdešimtmetį netrukus minėsianti buvusi chirurgo padėjėja ėmėsi neįprastos veiklos – senas, be rankų ir kojų išmestas lėles ji prikelia naujam gyvenimui. Tarp kone pusantro šimto gražuolių kolekcijoje ne tik pasakų personažai, o ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jos kostiumui moteris paaukojo net ir savo mylimiausią švarką. Ir viskas tik tam, kad būtų aprengta Lietuvos prezidentė - savo darbu didžiuojasi netrukus aštuoniasdešimtmetį minėsianti Galina.
2017-10-15

To geriau nedarykite: štai kada kondicionierius jums kenkia

Pastaruoju metu žmonės vis dažniau domisi instrukcijomis - ką daryti, jei branduolinis karas visgi prasidės. Priešingai nusistovėjusiai nuomonei, dauguma žmonių nežus ir net nebus sužeisti. Tačiau radioaktyvios medžiagos krentančios iš dangaus gali paveikti visus. Kaip išsiplauti plaukus? Pasirodo, tokiose situacijose kondicionierius yra jūsų priešas.
2017-08-17

Šiauliuose sulaikytas karys, įtariama, turėjęs narkotinių medžiagų

Sekmadienio naktį policijos pareigūnai Šiauliuose sulaikė Lietuvos kariuomenės Kunigaikščio Kęstučio mechanizuoto pėstininkų bataliono karį, įtariama, turėjusį narkotikų. Policijos departamento duomenimis, jaunesniojo eilinio S.Š., gimusio 1995 metais, automobilis „Audi A4“ sustabdytas apie 3.30 val. Tilžės gatvėje. Pareigūnams atlikus važiavusių asmenų ir turimų daiktų apžiūrą, vairuotojo cigarečių pakelyje rastas plastikinis maišelis su baltos spalvos biria, įtariama, narkotine medžiaga.

Statybas sumąstę vilniečiai – palikti likimo valiai

Vilniaus ir aplinkinių miestelių gyventojai, sumanę imtis statybų, atsidūrė aklavietėje. Mat kai kurių statybinių atliekų jau daugiau nei metus nepriima nė viena atliekas tvarkanti įmonė. O kaupti ar vežti į kitus miestus – neapsimoka. To pavyzdys - ruloninė stogų danga, arba kitaip dar liaudyje vadinamas ruberoidas. Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro vadovas sako kone kasdien dėl to gaunantis pasipiktinusių žmonių skundus.
2015-05-26

TOP 5: karščiausios šiltojo sezono drabužių tendencijos

Šiltasis sezonas į madą visada atneša daug naujų vėjų – juk pavasaris ir vasara yra tas metas, kai galime derinti įvairias spalvas, o šildanti saulutė leidžia žaisti įvairiausiais drabužių modeliais. Apžvelkime karščiausias tendencijas, kurios madoje vyraus šiemet! 1. Džinsinių drabužių variacijos Šį pavasarį ir vasarą gatvėse tiesiogine šio žodžio prasme karaliaus džinsas.
2015-05-18

Svarbiausių maisto medžiagų gidas

Valgydami įvairų maistą ne tik pasisotiname, bet ir gauname daugybę organizmui būtinų medžiagų. Dalijamės patarimais, kaip išsirinkti skanų ir naudingą maistą kiekvienai dienai. Tai ypač aktualu dabar, kai po žiemos organizmo imuninė sistema būna nusilpusi. Vitaminai. Vitaminai dalyvauja daugelyje mūsų organizmuose vykstančių procesų, pavyzdžiui, hormonų, fermentų ir kraujo kūnelių gamyboje. Todėl labai svarbu maitintis taip, kad gautume pakankamai visų rūšių vitaminų.
2015-04-12

Patarimai, kaip paspartinti medžiagų apykaitą

Medžiagų apykaita, tai nenutrūkstantis procesas, kai energiją gauname iš maisto ir ją naudojame kasdienėje veikloje. Kuo greitesnė mūsų medžiagų apykaita, tuo lengviau išlaikyti dailias kūno linijas. Laikui bėgant mūsų medžiagų apykaita lėtėja, todėl galime susidurti su antsvoriu. Kad to neatsitiktų „Lieknėjimo ir sveikatingumo centro“ sveikos mitybos specialistas Tomas Lenart jau dabar siūlo imtis priemonių, kad paspartintumėte savo medžiagų apykaitą. Pusryčiai privalomi.
2014-03-19

Panaudojus grafeną kompiuteriai dirbs greičiau

Mokslininkai intensyviai kuria ateities medžiagas, kurios savo savybėmis – tvirtumu, elektriniu laidumu, takumu ir kitomis – pranoksta įprastines. Jas panaudojus bus galima patobulinti įvairius prietaisus, tarkime, pagreitinti kompiuterių darbą. Naujų medžiagų kūrimas prasideda nuo egzistuojančių medžiagų tyrimų.
2014-02-13

Statybinių medžiagų brangimo – nesitikima

Lietuvos karjerų asociacijos prezidentas Antanas Bartulis Žinių radijo laidoje „Žaliavų rinkos pulsas“ ramina, jog atsigaunant statyboms, smėlis ir žvyras nebrangsta.   „Inertinių medžiagų, tokių, kaip smėlis, žvyras, molis, dolomitinė skalda vartotojai kaip tik ir yra statybininkai bei kelininkai. Galime konstatuoti, kad šitie du sektoriai nėra atsigavę. Ir dėl to esame tokioje laukimo stadijoje, nes statybų sektoriui dar toli iki 2008 metų lygio.
2014-01-17

Telšiuose trys mažamečiai apsinuodijo neaiškia chemine medžiaga

Į Telšių ligoninę iš Stoties gatvėje esančių namų galbūt apsinuodiję cheminėmis medžiagomis buvo pristatyti 2004 m. ir 2008 m. gimę berniukai ir 2012 m. gimusi mergaitė. Vaikai paguldyti į ligoninę. Medikų pagalbos prireikė ir tuose pačiuose namuose buvusioms 23 metų J. J. bei 40-metei L.J. Moterys, suteikus joms medicinos pagalbą, buvo išleistos gydytis į namus. Kokiomis cheminėmis medžiagomis apsinuodijo penki žmonės, nepatikslinama. Apie pavojų gyvybei nepranešama.
Kriminalai 2014-01-17

Tikrins, kokias medžiagas kūrena gyventojai ir įmonės

 Sulaukus žiemiškų orų įsibėgėja „Kaminuko“ akcija. Jos metu pareigūnai tikrina, kaip eksploatuojamos katilinės ir įvairaus kuro katilai, koks kuras deginamas. Aplinkos viceministras Almantas Petkus sako, kad didžiausias dėmesys kreipiamas į mažas įmones, kurios neretai kurui naudoja sveikatai kenksmingas atliekas.
2014-01-13

Kaip atnaujinti veteraną?

 Alė Sima Neretai prie baldų prisirišame stipriau nei derėtų – pernelyg daug prisiminimų jie sužadina. Išmesti ranka nekyla. Todėl tremiame susidėvėjusius baldus į sandėlius, sodus ar stumiame į tamsiausią namų kampą. Kad namai netaptų susidėvėjusių baldų sąvartynu, pabandykite juos prikelti naujam gyvenimui. Pradėkite nuo seno fotelio. 1. Visų pirma gerai apžiūrėkite fotelį ir be išankstinio nusiteikimo įvertinkite, ar jo forma patogi, ar dizainas originalus.
2014-01-05

Kolorade atidaromos pirmosios marihuanos parduotuvės

Marihuanos vartotojai trečiadienį turėjo progą švęsti Kolorade, kuris tapo pirmąja JAV valstija, leidusia pardavinėti kanapes ir suteikusia naują paskatą visoje šalyje vykdomoms iniciatyvoms įteisinti šiuos lengvuosius narkotikus. Vakarinė valstija, garsėjanti slidinėjimo kurortais ir įspūdingomis kalnų panoramomis, išdavė 348 licencijas kanapių mažmeninei prekybai, tarp jų – mažoms marihuanos krautuvėlėms. Jos galės parduoti iki 28 gramų „žolės“ ne jaunesniems nei 21 metų asmenims.
2014-01-02

Lapkritį brango statybinės medžiagos

2013 m. lapkričio mėn., palyginti su spalio mėn., statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 0,6 procento, praneša Lietuvos statistikos departamentas. Šiam pokyčiui didžiausią įtaką turėjo 1,4 procento padidėjęs darbo užmokestis ir 0,3 procento padidėjusios statybinių medžiagų ir gaminių kainos.
2013-12-30

Medus – ir vaistas, ir jaunystės šaltinis

Rasa Pekarskienė, LRT radijo laida „Sveikata“, LRT.lt Prasidėjus gripo sezonui, geriausia valgyti liepų medų, sako fitoterapeutas, medicinos mokslų daktaras Juozas Vasiliauskas. „Kadangi turi daug veikliųjų medžiagų, medus gydo daugelį ligų“, – tvirtina jis. O tiems, kurie mėgsta pirtį, verta išsitrinti rapsų medumi ir išsivanoti. „Tokia procedūra gerai veikia energetiškai, pajaunina“, – tikina J. Vasiliauskas.
2013-10-12

Lietuvos paauglių laisvalaikis – maišelis su klijais

Į „Šiaurės rytus“ kreipėsi skaitytoja ir uždavė štai taip skambantį klausimą: „Dažnai tenka lankytis viename name ant upės kranto. Paupyje, viešoje vietoje, dažnai girtauja ne tik suaugusieji, bet ir paaugliai. Man su vyru yra tekę stebėti vaizdą, kaip trys paaugliai kažką uostė maišeliuose, ten esame radę ir panaudotų švirkštų. Prieš tai kaimynai matė, jog toje pačioje vietoje gal dešimtis paauglių svaiginosi klijais.

Inovatyvių statybinių medžiagų ir technologijų inžinierius – ateities specialybė

Šiemet pasigirdus optimistinių kalbų apie statybos sektoriaus atsigavimą, vėl iškelta ta pati aukštos kvalifikacijos specialistų trūkumo problema. Aukštos kvalifikacijos inovatyvių inžinierių-technologų reikia tiek įsibėgėjančiam daugiabučių namų renovacijos procesui, tiek naujų ekologiškų individualių namų statyboje.
2013-07-19

Per metus statybos elementų kainos išaugo 3,4 proc.

2013 metų balandžio mėnesį, palyginti su kovo mėnesiu, statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 0,4 proc., praneša Lietuvos statistikos departamentas. Šiam pokyčiui didžiausią įtaką turėjo 1,1 procento padidėjęs darbo užmokestis. Per metus (2013 m. balandžio mėn., palyginti su 2012 m. balandžio mėn.) statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 3,4 procento. Tai lėmė 6,5 procento padidėjęs darbo užmokestis bei 2,8 procento – statybinių medžiagų ir gaminių kainos.
2013-05-30

Senovinės stilistikos atspindžiai modernioje namų tekstilėje

Senųjų kultūrų tradicijos bei papročiai yra be galo gilūs ir puoselėjami iš kartos į kartą tiek tautosakoje, tiek mene. Kultūra, menas, senosios relikvijos ir tradicijos nuolat susipina su moderniu šiuolaikiškumu. Ne išimtis ir namų tekstilė.
2013-05-22

KTU su amerikiečiais kurs naujas medžiagas ir medicinos prietaisus

Agnė Kairiūnaitė, LRT radijas, LRT.lt Lietuvoje sukurtiems inovatyviems produktams – daugiau galimybių patekti į pasaulinę rinką. KTU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su vienu biomedicinos srities lyderių JAV, Akrono verslo inkubatoriumi. Netrukus šalies mokslininkams sąlygos dirbti dar pagerės – vasarą Kaune turėtų būti baigtas statyti modernus mokslinių tyrimų centras.
2013-02-26
Į viršų