matulas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „matulas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „matulas“.

Atvipo žandikaulis, kas darosi gydymo įstaigose: štai, kaip melžia pacientus ir net uždirba iš mirusių sielų

Piktnaudžiavimas ir pacientų apgaudinėjimas gydymo įstaigose pasiekė naujas aukštumas. Iš valstybės paimami pinigai už nebūtas slaugos namuose paslaugas, nors pacientas guli ligoninėje ar net yra miręs, arba dantų protezavimą, kuris dar net nepradėtas – tokius ir kitų gausybę pažeidimų vardija Valstybinė ligonių kasa. Akis bado ir masiškai privačiose gydymo įstaigose imamos priemokas už paslaugas, kurios turėtų būti nemokamos.

Matulas sako, kad Vilniaus psichiatrijos ligoninė „sėdi ant parako statinės“: ką išgirdome iš darbuotojų – net ausys linko

Seimo Sveikatos reikalų komiteto (SRK) pirmininko Antano Matulo teigimu, Vilniaus psichiatrijos ligoninės gydytojai jaučiasi prastai ir skundžiasi vis didėjančiu darbo krūviu bei neapmokėtomis valandomis. Tuo tarpu ligoninės vadovas, atkreipė dėmesį parlamentaras, atmosferą įstaigoje apibūdino bene priešingai. „Susirinko gal 100–200 žmonių.

Svarsto vėl kovoti su el. cigaretėmis: nori griežtinti prekybą arba jas iš viso uždrausti

Seimo Sveikatos komitetui aptariant elektroninių cigarečių prekybos draudimų efektą, iškilo dilema: ar dar labiau griežtinti šių rūkalų prekybą, ar iš viso ją uždrausti.   Tačiau prieš apsisprendžiant komiteto pirmininkas konservatorius Antanas Matulas nutarė duoti verslui dar vieną šansą.

Gydytojai priešinasi sveikatos pertvarkai: uždarinėti rajonų ligonines nepopuliaru, todėl sugalvojo padaryti „burbulą“

Seime toliau stumiant sveikatos įstaigų pertvarką dalis ligoninių ir medikų bendruomenės priešinasi tam. Jie ruošiamas permainas prilygina diversijai ir yra įsitikinę, kad reforma nublokš dešimtmečiais atgal. Tai, jų manymu, nei atneš geresnę paslaugų kokybę, nei sutrumpins eilės, kaip nepaliauja kartoti ministerija. Nors Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tvirtina dėl rengiamos reformos komunikuojanti su visomis suinteresuotomis grupėmis, jos pačios sako ką kita.

Nepasitikrinai pagal prevencinę programą – mokėk baudą arba didesnius mokesčius: ar tam laikas ir Lietuvoje?

Nors laiku įvykęs profilaktinis sveikatos patikros vizitas pas gydytoją gali padėti aptikti ligą ir net išgelbėti gyvybę, vis dar mažuma skuba pasinaudoti šalyje veikiančiomis programomis. Politikai jau kurpia planus, kad galbūt tokie patikrinimai turėtų būti privalomi darbuotojams arba jų atsisakius tektų susimokėti didesnę draudimo įmoką. Visgi kartu pažymima, kad norint taikyti bet kokias nuobaudas pati valstybės sistema turėtų veikti kaip laikrodukas.

Verkiant trūksta medikų regione, tačiau siūlymas čia po studijų padirbėti privalomai šiurpina

Būsimieji gydytojai – apimti nerimo. Seimo darbotvarkėje išvydę siūlomas įstatymo pataisas dėl privalomo atidirbimo baigus valstybės finansuojamas rezidentūros studijas jie kraupsta nuo sovietmetį menančių metodų. Politikai gi ragina žiūrėti tiesai į akis – situacija dėl medikų stygiaus regionuose katastrofiška, todėl ir sprendimai drastiški.

Pacientai – neviltyje: daliai gali tekti nutraukti gydymą, nes neįperka sau įprastų vaistų

Pacientų organizacijos vėl beldžiasi į valdininkus dėl sumažėjusio kompensuojamųjų vaistų prieinamumo. Jie sunerimę, mat dalis pacientų, sergančių hipertenzija ir kitomis širdies ir kraujagyslių ligomis, neteko kompensacijos nuolat vartojamiems vaistams. Tai nutiko metų pradžioje įsigaliojus naujam kompensuojamųjų vaistų kainynui. Politikai gi primena, kad yra galimybė pasirinkti kitą tos pačios veikliosios medžiagos vaistą.

Seimo narys Antanas Matulas susirgo koronavirusu

Seimo nariui Antanui Matului nustatytas koronavirusas.  Apie tai jis pranešė portalui tv3.lt.  Pasak politiko, jis jaučia bendrus naujosios koronaviruso omikron atmainos pažymius: kelias dienas laikėsi temperatūra, peršti gerklę, sloguoja. „Po trijų dienų praradau uoslę, skonį. Dabar jau antrą dieną nekarščiuoju, viskas tvarkoje, pasveiksiu“, – dalinosi jis. Liga A. Matului patvirtinta ketvirtadienį.

Baiminasi dėl naujos ligoninių reformos: dalis regiono žmonių bus palikti be įprastų sveikatos paslaugų

Kol valdžia kuria šviesaus sveikatos sektoriaus rytojų, gyventojai išsigandę, kad po naujosios reformos neteks reikiamų medicinos paslaugų, kurios teikiamos arčiau namų. Mažosios rajonų ligoninės gi konstatuoja, kad pagal dabartinius planus aktyvaus gydymo paslaugų jose neliks, o bus tik slauga. Reformos sumanytojai atkerta, kad viskas daroma dėl pačių pacientų saugumo.

Vyriausybė pritaria siūlymui naikinti ULAC, bet nori palikti laboratoriją

Vyriausybė pritaria Seime svarstomam siūlymui naikinti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą (ULAC) bei kitas sveikatos apsaugos srities įstaigas, tačiau siūlo palikti atskirą Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją. Šią savaitę Vyriausybė patvirtino išvadą, kuria pritaria Valstybinio psichikos sveikatos centro, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro ir ULAC panaikinimui, jų funkcijas perduodant kitoms tarnyboms.
Aktualijos 2021-11-27
REKLAMA
REKLAMA

Matulas: dalis sveikatos įstaigų veikia neefektyviai, reikia optimizuoti jų veiklą

Dalis su sveikatos priežiūra susijusių įstaigų dirba neefektyviai, todėl būtina optimizuoti jų veiklą, sako Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Antanas Matulas.
Aktualijos 2021-11-11

Veryga po teismo sprendimo dėl vaistų skyrimo tvarkos kirto Matului: jam ištisus 15 metų dėl to neiškilo klausimų?

Konstituciniam Teismui (KT) pareiškus, kad Seimas, o ne Vyriausybė turi nustatyti kompensuojamųjų vaistų bazinių kainų kriterijus, eksministras Aurelijus Veryga suskubo įgelti kolegai Antanui Matului. „Ką tiek metų prasėdėjęs Seime veikė, kad jam klausimų dėl Konstitucingumo neiškilo ištisus 15 metų?“ – klausė jis socialinio tinklo paskyroje.

Įvedus galimybių pasą – tik blogyn: ar išties COVID-19 situacija dabar prastesnė nei pernai rudenį?

Nors vakcinacijos apimtimis Lietuva mažai atsilieka nuo Europos Sąjungos vidurkio, pagal naujų užsikrėtimų skaičių ir mirtis nuo COVID-19 vis dar išlieka topuose. Sudėtingai situacijai paaiškinti specialistai ieško įvairių priežasčių, tačiau neabejodami teigia – neturint vakcinų dabar situacija būtų daug liūdnesnė. Ketvirtoji pandemijos banga įsisiūbuoja – naujų atvejų skaičiams siekiant virš 2 tūkst. smarkiai pildosi ligoninės, kasdien COVID-19 nusineša ir arti kelių dešimčių gyvybių.

Žemaitaitis įsismarkavo Seime: „Kodėl valdantieji trankosi ir valkataujasi po renginius sėkmingai dalindamiesi delta?“

Seimo sveikatos reikalų komiteto posėdžio metu netrūko emocijų. Išklausęs vyriausiosios epidemiologės pranešimą apie COVID-19 situaciją Remigijus Žemaitaitis užsipuolė ministerijos atstovus, neva jie į pandemijos valdymą žiūri pro pirštus.  Lietuvos regionų frakcijai priklausantis Seimo narys priekaištavo, kad tiek kalbama apie siekį suvaldyti viruso plitimą, tačiau pro pirštus žiūrima į renginius, po kurių žmonės užsikrečia koronavirusu.

Skambina pavojaus varpais dėl Nacionalinio vėžio instituto likimo: nuogąstauja, kad suardys vienintelę tokią įstaigą

Nacionalinis vėžio institutas (NVI) nuogąstauja, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir vėl bando keisti NVI pavaldumą. Teigiama, kad tokiu būdu ketinama suardyti vienintelę Lietuvoje specializuotą vėžiu sergančius pacientus gydančią įstaigą. Tačiau politikai siūlo situacijos nedramatizuoti, nors ir sutinka, kad pavaldumas SAM būtų logiškas.

Keičiama Verygos vaistų tvarka: Vyriausybė palaimino galimybę rinktis ne tik pigiausią vaistą

Toliau skinasi kelią siekis koreguoti daug pacientų pasipiktinimo sulaukusią vadinamąją pigiausio vaisto skyrimo tvarką. Siūloma leisti rinktis ne vien pigiausią, bet ir kitą kompensuojamųjų vaistų sąraše esantį preparatą pacientui primokant kainos skirtumą, o ir kainyną kaitalioti rečiau. Tam pritarimą trečiadienį išreiškė Vyriausybė. Siūlomu įstatymo projektu įtvirtinama galimybė pacientui rinktis ne tik pigiausią „Pirmo pasirinkimo“ preparatą.

Nusitaikė pažaboti psichologus: „Gyvenimas gali būti sugriautas netinkamus patarimus dalinant"

Nors šiuo metu psichologais gali dirbti ir tam reikiamo išsilavinimo neturintys žmonės, siekis įteisinti psichologų praktinės veiklos licencijavimą Seime buksuoja daugiau nei dešimtmetį. Psichologų savivaldai raginant politikus imtis lyderystės, šie sako, kad sprendimas sunkiai įmanomas, jei pati specialistų bendruomenė negeba susitarti.

Seime – pacientų vaistų priemokų skaičiavimo pakeitimai

Nuo liepos siūloma keisti kompensuojamų vaistų išdavimo pacientams reikalavimus dėl mažiausios priemokos.    Seime penktadienį registruotos tai numatančios aštuonių parlamentarų Farmacijos įstatymo pataisos. Seimui jas numatyta pateikti kitą ketvirtadienį.
2021-03-12

Kas po pandemijos laukia šalies ligoninių? Siūlytų jungtis savanoriškai, steigti kitokio profilio įstaigas

Lietuva jau kurį laiką yra „linčiuojama“ dėl perdėm didelio stacionarinių lovų skaičiaus ir apskritai neefektyvaus ligoninių tinklo. Nors dar valstiečių užmojai jį optimizuoti subliuško po prezidentės veto, naujieji valdantieji sutinka, kad sisteminiai pokyčiai būtini.

Matulas: Žalgirio klinikoje skiepijimo nuo COVID-19 pažeidimų nematau

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas, konservatorius Antanas Matulas sako nematantis pažeidimų dėl skiepijimo nuo COVID-19 Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje. „Man teko šnekėtis ir aiškintis su bent dviejų įstaigų atsakingais žmonėmis, tai manau, kad reikalai šiek tiek išpūsti (...) Aš pabandžiau įsigilinti į Žalgirio atvejį, tikrai aš nematau pažeidimų“, – Žinių radijui pirmadienį sakė parlamentaras.

Ruošiami pokyčiai sveikatos apsaugai: nori lanksčiau skirti vaistus ir tyrimus

Kaip vieną tikslų naujoji Vyriausybė kelia norą peržiūrėti vaistų politiką ir kreipti paciento sveikatos priežiūros individualizuotos medicinos kryptimi. Pirmieji pokyčiai pacientų laukia jau iškart po Naujųjų. Kalbėdamas apie ruošiamus pokyčius sveikatos apsaugos sistemoje Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas pabrėžė, kad viena svarbių krypčių, kurios ketinama siekti – personalizuota medicina.

Medikai puse lūpų kalba apie lūžio tašką ir įspėja: kartais COVID-19 pažeidimai sunkiai suvokiami

Dar prieš kurį laiką tiek ligoninių vadovai, tiek ministras skaičiavo, kad skaičiams nemažėjant sveikatos apsaugos sistemai iki „sprogimo“ liko tik kelios savaitės. Panašu, kad praėjus šventėms juodžiausias scenarijus nepasitvirtino ir persilaužimas siekiant išvengti sistemos kolapso, įvyko. Nors įtampos išlieka, saugikliu nuo sistemos perdegimo taps ir nedideliais kiekiais atkeliaujanti vakcina.

Veryga įvertino naujas Matulo pareigas: tai stagnacijos ir tamsaus provincializmo garantas

Nors Seimo komitetai dar nepradėjo darbo, panašu, nesutarimai tarp valdančiųjų ir opozicijos toliau kibirkščiuoja. Štai Sveikatos reikalų komiteto pirmininku išrinkus konservatorių Antaną Matulą dabartinis ministras Aurelijus Veryga tai įvertino skeptiškai. Laikinasis sveikatos apsaugos ministras teigė kolega netikintis ir nepasitikintis. Negana to, jo teigimu, A. Matulas buvo destruktyvus pokyčių stabdis, tad pasitikėjimo kreditą yra išvaistęs.

Veryga įgėlė Matului: linkėjo neužspringti greitakalbe, šis rėžė atgal

Nors dabartinio Seimo darbo dienos jau suskaičiuotos, politikai vis nepraleidžia progos apsižodžiuoti. Ne kartą Sveikatos reikalų komiteto posėdžiuose susikirtę konservatorius Antanas Matulas ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga vėl įgėlė vienas kitam.

Grėsmė dėl vaistinių regionuose: nuo kitų metų dalies jų gali nebelikti

Nors idėja įsteigti valstybines vaistines Seime patyrė fiasko, nuo kitų metų vaistininkų laukia nauji pokyčiai. Bandydama juos stabdyti opozicija siūlo įstatymo keitimus. Vaistininkai įspėja, kad juos atmetus regionuose vaistinių gali nelikti. Nuo sausio 1 d. įsigaliosiančiomis farmacijos pataisomis įpareigojama, kad vaistinėje privalės dirbti ne mažiau nei vienas vaistininkas.

Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetas stringa Seime

Seime pritrūkus balsų antradienio vakarą nepavyko patvirtinti 2020 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto.  Už balsavo 61  Seimo narys, prieš – du, o susilaikiusių nebuvo.  Sprendimui patvirtinti reikėjo, kad balsavime dalyvautų bent 71 parlamentaras. Dėl projekto vėliau bus balsuojama dar kartą.
Aktualijos 2019-12-17

Parduotuvėje ieškojo alkoholio su nuolaida: pastebėjo netikėtumų

Seimui nuo lapkričio 1-osios uždraudus skelbti apie alkoholio akcijas parduotuvėse, apie pigiau parduodamus alkoholinius gėrimus galima nesunkiai sužinoti iš pardavėjų. Tačiau kai kurių prekybos centrų darbuotojai tikina, kad pigesnio alkoholio nebėra.
Aktualijos 2016-11-02

Seimas pasiūlė amžiaus cenzą iki kurio nebus galima įsigyti alkoholio

Seimo Sveikatos reikalų komitetas siūlo drausti parduoti alkoholinius gėrimus asmenims iki 20 metų, taip pat turėti alkoholio su savimi ir jį vartoti. Tai numatančiam Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo įstatymo projektui vakar pritarė Seimo Sveikatos reikalų komitetas. Asmenims, pažeidusiems įstatymo nuostatas, būtų taikoma administracinė atsakomybė.

R. Žemaitaitis: Lietuvoje kovoti reikia ne su alkoholiu, o su narkotikais

LRT radijo laida „60 minučių“, LRT.lt Apribojimai, kam neparduoti alkoholio, tik skatins gerti pilstuką. Taip Ekonomikos komiteto vadovas Remigijus Žemaitaitis komentuoja sveikatos reikalų komiteto vicepirmininko Antano Matulo siūlymus drausti parduoti alkoholį asmenims, neturintiems 20 metų. „Asocialiose vietose ir kaimo vietovėse klesti „taškai“. Draudimas leis tiems „taškams“ dar labiau gyvuoti, dar labiau plėstis“, – mano R. Žemaitaitis.
Aktualijos 2013-12-19

Vyriausybė nepritaria kelių parlamentarų siūlymui uždrausti lyties keitimą

 Vyriausybė trečiadienį pareiškė nepritarianti trijų konservatorių siūlymui įstatyme įtvirtinti draudimą keisti lytį. Ministrų kabineto nutarime pažymima, jog transseksualumas yra lyties tapatumo sutrikimas, todėl draudimas keisti lytį prilygtų draudimui teikti psichikos sveikatos paslaugas, o tai prieštarautų Lietuvos įstatymams ir tarptautiniams įsipareigojimams.

A. Matulas kritikuoja V. Andriukaičio sudarytą Sveikatos apsaugos ministerijos kolegiją

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Antanas Matulas stebisi ministro Vytenio Andriukaičio įsakymu naujai paskirtos Sveikatos apsaugos ministerijos kolegijos sudėtimi. Kolegiją, kuri yra labai svarbi ministro patariamoji institucija, sudaro 38 žmonės.

Kraujo karai baido donorus

Kraujo perpylimas gelbsti žmonių gyvybes, bet kraujo donorystės plėtrą žlugdo absurdiška konkurencija ir šios srities pavertimas pelno medžioklės plotais. Žiniasklaidoje, Seime ir Sveikatos ministerijoje pastarosiomis savaitėmis griaudėjo visus bauginti turinčios naujienos. Jų esmė – valdiška viešoji įstaiga Nacionalinis kraujo centras (NKC) neva tiekia ligoninėms kraują, iš kurio paslaptingai dingsta pusė hemoglobino koncentracijos.

Kraujo karai baido donorus

Kraujo perpylimas gelbsti žmonių gyvybes, bet kraujo donorystės plėtrą žlugdo absurdiška konkurencija ir šios srities pavertimas pelno medžioklės plotais. Žiniasklaidoje, Seime ir Sveikatos ministerijoje pastarosiomis savaitėmis griaudėjo visus bauginti turinčios naujienos. Jų esmė – valdiška viešoji įstaiga Nacionalinis kraujo centras (NKC) neva tiekia ligoninėms kraują, iš kurio paslaptingai dingsta pusė hemoglobino koncentracijos.

Už vaistus mokėsime brangiau nei Švedijoje

Dauguma vaistų gamintojų, suprasdami rinkos padėtį, pacientų poreikius, valstybės lūkesčius, taiko Lietuvai įkandamas kainas. Vis dėlto taip elgiasi ne visi. Lietuva sunkmečiu stengėsi suvaldyti finansinį nepriteklių – ėmėsi gana drąsaus išlaidų karpymo. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Valstybinė ligonių kasa (VLK) nuosekliai ir atkakliai siekė ir siekia mažinti vaistų kainas, intensyviai derasi su jų gamintojais.

Seimūnai po patirto šoko neatsigavo

Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai, apsilankę Vilniaus poliklinikose, taip jomis pasibaisėjo, kad paliko jas likimo valiai. Iš pradžių buvo nuspręsta pasitelkti ekspertus, kurie patartų, kaip išvaikyti eiles, kaip panaikinti nelegalias priemokas. Tačiau seimūnai nusprendė nebesitepti rankų. Suaktyvėjimo kaip nebūta „Po to išvažiuojamojo posėdžio nieko daugiau ir nebuvo padaryta. Kiekvienas sau susirašėme negeroves, kurias pamatėme poliklinikose.
Į viršų