marius lasinskas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „marius lasinskas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „marius lasinskas“.

Neskubėkite griebtis vaistų: šios žolelės – sveikatos gysla organizmui

Augalai yra neatsiejama mūsų kasdienės mitybos dalis ir turi nepaprastą įtaką mūsų sveikatai. Nuo seno žmonės tikėjo, kad įvairūs augalai, žolelės gali turėti neįkainojamą naudą organizmui. Jie ne tik suteikia reikalingų maistinių medžiagų, bet ir gali turėti gydomųjų ar prevencinių savybių, padedančių išlaikyti gerą sveikatą ir sumažinti ligų riziką.
2024-04-05

Kuo skubiau prisirinkite šių augalų: jų nauda neišmatuojama

Atšalus orams yra itin svarbu stiprinti savo organizmą. Tai galima daryti ir natūraliais būdais: gerti vaistažolių arbatas, valgyti džiovintus augalus, kuriuose gausu vitaminų ir prieš uždegimą veikiančių medžiagų. Apie tai, kokias žoleles šiuo metu reiktų rinkti ir kokia jų nauda, tv3.lt portalui pasakoja vaistažolininkas, VDU ŽŪA Augalų biologijos ir maisto mokslų katedros mokslininkas ir dėstytojas, lektorius dr. Marius Lasinskas.
2023-10-07

Kreipiasi į lietuvius renkančius žoleles: skelbia nemokamą renginį

Antradienio vakarą (rugpjūčio 22 d. 18 val.) Dainavos parko skaitykloje, šalia tvenkinio įvyks nemokamas, tinkamas vaikams bei suaugusiems, renginys, – Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į vaistažolininko Mariaus Lasinsko paskaitą „Vaistažolių nauda sveikatai“. Renginio, kurį bibliotekai organizuoti padeda partneriai – Kauno miesto savivaldybės Dainavos seniūnija bei Kauno kultūros centras, metu visi, kas į vasaros skaityklą ateis, sužinos, kaip stiprinti organizmą v...
2023-08-21

Neskubėkite griebtis vaistų: šiuos augalus vadina aukso gysla

Jau rytoj visa Lietuva minės kone paskutinę vasaros šventę – Žolinę.  Nuo seno žmonės laukdavo šios šventės, kadangi ji žymėdavo svarbiausių ūkio darbų pabaigą, vasaros ir rudens sandūrą. Vaistažolininkas dr. Marius Lasinskas sako, kad Žolinė buvo ir pilnatvės, brandos šventė, kurios metu žmonės taip pat rinkdavo žoleles bei šventindavo jas tikėdami gydomąja galia.
2023-08-14

Šias žoles vadina aukso gysla organizmui: prisirinkite kuo greičiau

Sakoma, kad Joninių (Rasų) naktis yra ne tik pati trumpiausia, tačiau ir kupina netikėtumų. Vienas svarbiausių dalykų, kurį kiekvienam reikėtų atlikti švenčiant Jonines – pasirinkti laukuose ar pievose įvairiausių žolelių, kadangi, kaip teigiama, šiuo metu jos turi daugiausiai palankių sveikatai savybių. Į ką vertėtų atkreipti dėmesį aptarėme su vaistažolininku dr. Mariumi Lasinsku.
2023-06-22

Jokiu būdu nerinkite šių žolių: vaistažolininkas įspėja

Šiuo metu laukuose ir pievose galime pasirinkti pačių įvairiausių vaistažolių, kuriomis stiprinsime sveikatą rudens sezono metu. Sveikatai palankių žolių galime pasirinkti ir darže. Neretai tokios vaistažolės sodininkų yra vadinamos piktžolėmis. Vis dėlto, vaistažolininkas dr. Marius Lasinskas įspėja – kai kurios žolės yra nuodingos.  Pasak dr. Mariaus Lasinsko, viena tokių piktžolių – vėdrynai.
2023-06-09

Vaistažolininkas Marius ragina prisiskinti šių augalų: jų nauda neišmatuojama

Įpusėjus sodo ir daržo darbams, šeimininkams galvos skausmą kelia ir pasirodžiusios piktžolės. Neretai norint jomis atsikratyti žmonės griebiasi įvairiausių priemonių, ravi ir vėliau jas meta į šiukšlių krūvą. Tačiau vaistažolininkas dr. Marius Lasinskas sako, kad piktžoles verta pradėti vadinti „geražolėmis“, kadangi šios gali suteikti mūsų sveikatai didžiulę naudą.
2023-06-07

Žolininkas Lasinskas išdavė aukso vertės žoleles: skubėkite prisirinkti dabar

Atšilus orams, pasivaikščiojimą gamtoje paverskite dvigubai naudingu užsiėmimu – galite ne tik pasivaikščioti, bet ir prisirinkti organizmui naudingų žolelių. Jos puikiai pravers ne tik imuniteto stiprinimui – tai puiki pagalba susirgus, tad verta pasiruošti atsargų.  Vaistažolininkas, VDU Žemės ūkio akademijos dėstytojas, lektorius dr. Marius Lasinskas sako, kad lietuviai yra apdovanoti vaistažolių gausa.
2023-05-06

Neskubėkite pirkti vaistų: šias žoleles vadina aukso gysla organizmui

Išlindę pirmieji pavasario pranašių – žibuoklių – žiedai, parskridę pirmieji gandrai primena pagaliau sugrįžtantį gamtos budimą. Visgi, po įvairiausių žiemos negandų dauguma žmonių vis susiduria su peršalimo ligomis, skundžiasi pasilpusiu imunitetu. Kuo galime pastiprinti savo sveikatą ir kokios vaistažolės jau auga laukuose, apžvelgė vaistažolininkas dr. Marius Lasinskas. Apie pavasario atbudimą ir vis labiau šiltėjančius orus pranašauja ir pradėję busti drugeliai.
2023-03-26

Žolininkas ragina valgyti šias kruopas: žarnynas jums padėkos

Daugelis iš mūsų javus vartojame kiekvieną dieną, kaip mitybos raciono dalį. Duona, pyragai, košės, dribsniai, miltai – tai tik maža dalis produktų, kuriuos galime gaminti iš įvairių grūdų: avižų, grikių, kviečių, rugių ir kitų. Ištarus žodį „grūdai“, mums galvoje šmėkšteli gražūs neaprėpiami laukai, kuriais, papūtus vėjui, gražiai nuvilnija javų bangos lyg jūroje. Tačiau, žinoma, javais galima ne tik grožėtis – jie yra puikus geros sveikatos šaltinis.
166 2023-03-15
REKLAMA
REKLAMA

Neskubėkite pirkti vaistų: šias žoleles vadina aukso gysla organizmui

Įpusėjus žiemos sezonui ir toliau niekur nedingsta siaučiantys virusai ir kitos ligos. Norėdami apsaugoti save ir savo artimuosius, imamės vartoti įvairius papildus, vaistus. Tačiau pastiprinti imunitetą ir apsisaugoti nuo įvairių žiemos negandų padeda ir vaistažolės.
2023-01-28

Neskubėkite griebtis vaistų: žolininkas išdavė geriausius receptus nuo ligų

Vasara – laikotarpis, kuomet gamta žmogų apdovanoja geriausiomis gėrybėmis, saulė šildo savo spinduliais ir aprūpina organizmą reikiamais vitaminais. Tačiau atėjus rudens pabaigai, vis labiau pastebime prastėjančią nuotaiką, kartas nuo karto atsirandančias sveikatos bėdas ir kitus negalavimus. Vis labiau artėjant lėtam žiemos periodui gali net ir atrodyti, kad visos negandos tik kaupiasi į bendrą katilą.
2022-11-29

Šias žoleles vadina aukso gysla: prisiskinkite kuo greičiau

Žolinė – vieniems tai šventė, kurios metu yra šventinamos vaistažolės, prisimenama dalis protėvių papročių, o kitiems – tik dar viena nedarbo diena arba „ilgasis savaitgalis“. Vis dėlto Žolinės metu – naudinga pasirūpinti artėjančiu rudens, žiemos sezonu, kuomet po vasaros linksmybių grįžta vėsūs orai ir dažniau nei įprastai kimbančios ligos.
2022-08-14

Vaistas ir nervams malšinti, ir galvos ar skrandžio skausmams gydyti: kur prisirinkti ir kaip teisingai jį vartoti?

Ar jau pakankamai pasiruošėte vaistažolių žiemai? Jei nespėjote – dar pats metas suskubti rinkti siauralapį gaurometį. O jis, kaip sako žolininkai, stebuklingas augalas – nuo nervų, nuo galvos skausmų, skrandžio negalavimų ir net vėžį gydo. Tinka šviežias, džiovintas ir fermentuotas. Vaistažolininkas Marius Lasinskas į pintinę krauna siauralapio gauromečio lapus. Dabar dar metas juos rinkti. O žiedai jau baigia nužydėti, tad atsargiai, kad išdžiūvę pūkais nevirstų.
2022-07-23

Šias žoles vadina aukso gysla organizmui: prisirinkite kuo greičiau

Nors dažniausiai lietuviai vasaros sezoną įsivaizduoja prie jūros, ežerų ar kitų vandens telkinių, tačiau dažnas skuba laiką leisti ir į miškus, kuriuose šiuo metu galima rasti daug gamtos gėrybių. Miškuose, laukuose bei pievose auga ne tik skanios žemuogės, mėlynės ar dygsta pirmieji grybai, tačiau ir žaliuoja naudingos žolės, kurias naudojame kaip vaistažoles. Ką reikėtų skinti bei kokios yra pagrindinės žolininko taisyklės, dalinasi Marius Lasinskas.
2022-07-16

Neskubėkite griebtis vaistų: ragina dabar prisirinkti šių augalų

Prasidėjus pavasariui norisi džiaugtis pagerėjusiais orais ir vis pasirodančia saule. Tačiau kartais pavasarinį džiaugsmą sudrumsčia nemalonus peršalimas. Į pagalbą gali ateiti pavasarinės žolelės, kurių nesunkiai rasite savo kiemuose ar pievose. Vaistažolininkas, „Žolinčių akademijos“ viceprezidentas ir knygų „Vaikai vaistažolių pasaulyje“ bei „Vaistažolių pasakos.
2022-05-03

Šiukštu neišmeskite šių piktžolių: jos aukso gysla organizmui

Dažnai darže arba sodelyje pastebėjus nelauktus augalus skubame juos rauti arba stengiamės visai juos išnaikinti. Nors piktžolės galbūt ir trukdo augti šalia pasodintiems augalams, tačiau taip greitai jomis atsikratyti nereikėtų. Atvirkščiai, pasak žolininko Mariaus Lasinsko, šias savarankiškai augančias žoles galima pervadinti į „geražoles“, kadangi šios turi visą aukso puodą naudingų sveikatai savybių.
2022-04-23

Neskubėkite griebtis vaistų: šios žolelės – aukso gysla jūsų organizmui

Dabartiniame pasaulyje labai daug skubėjimo, kuris kelią nuolatinę įtampą. O kur dar nuolatinis nerimas dėl finansinės situacijos, karo grėsmės ar kitų dalykų. Tai gali sukelti ir miego problemų. Visgi neverta griebtis vaistų – pirmiausiai išbandykite keletą natūralių patarimų. Vaistažolininkas, „Žolinčių akademijos“ viceprezidentas ir knygų „Vaikai vaistažolių pasaulyje“ bei „Vaistažolių pasakos.
2022-02-17

Jokiu būdu neišmeskite eglės spyglių: jie – aukso gysla organizmui

Kalėdos tikriausiai jau ir neįsivaizduojamos be namus puošiančios žaliaskarės. Kai kurie pirmenybę teikia dirbtinėms eglutėms, o kai kurie švenčių laukia ir dėl to nuostabaus eglutės skleidžiamo kvapo. Visgi, jeigu namuose turite tikrą lietuvišką eglutę, susiduriate su krentančiais eglės spygliukais. Vaistažolininkas Marius Lasinskas pataria neskubėti mesti lauk tų eglės spyglių, o geriau juos panaudoti savo savijautos gerinimui.
2021-12-15

Vaistažolininkas Marius išdavė, kaip gydyti peršalimą: neskubėkite griebtis vaistų

Peršalimo ligos yra nemalonus palydovas šaltuoju metų laiku, kuris užklumpa visada ne laiku. Kaip apsisaugoti nuo peršalimo, ką daryti jau susirgus, ar kaip atsikratyti kitų nemalonių rudens dovanų – slogios nuotaikos ir nemigos, naujienų portalui tv3.lt pasakojo vaistažolininkas Marius Lasinskas. Vaistažolininkas, „Žolinčių akademijos“ viceprezidentas ir knygų „Vaikai vaistažolių pasaulyje“ bei „Vaistažolių pasakos.
2021-11-28

Neskubėkite griebti vaistų: žolininkas atskleidė, kaip natūraliai išvengti virusų

Atėjus rudeniui labai svarbu didelį dėmesį skirti savo sveikatai. Atvėsus orams, daugėja ne tik peršalimo ligomis sergančių žmonių, bet ilgėjančiais tamsiais rudens vakarais prastėja ir psichinė sveikata. Todėl svarbu palaikyti gerą savijautą, stiprinti imuninę sistemą, organizmą, o tai daryti padeda įvairių vaistažolių vartojimas.
2021-09-10

Skubėkite prisirinkti šių augalų: žolininkas išdavė geriausius iš jų

Vasara tai tobulas metas praleisti daugiau laiko gamtoje, pasisemti įkvėpimo ir sveikatos. Gamta mus apdovanoja ne tik savo grožiu, bet ir natūraliais vaistais, kurių naudą puikiai išmano vaistininkas-žolininkas, knygos „Vaikai vaistažolių pasaulyje“ autorius Marius Lasinskas. Dažniausiai pasijutę blogai pirmiausia griebiamės vaistų ir visiškai nesusimąstome, kad gamta mus apdovanojo naudingais augalais, kurie yra ne tik nemokami, bet dar ir auga visai šalia mūsų, miškuose ir pievose.
2021-06-24

Neskubėkite griebtis vaistų: kuo skubiau ieškokite šių žolelių

Žiema praėjo, atėjo pavasaris, tačiau žiemos padaryta žala imunitetui liko. Užkirsti kelią ligoms galime pasisemti stiprybės iš gamtos. Žolininkas Marius Lasinskas įvardijo, kokios žolelės mums gali padėti jau dabar.
2021-04-26

Žolininkas ragina nepraeiti pro šiuos augalus: organizmui jie duoda neįtikėtiną naudą

Pavasaris pamažu įsibėgėja, o vis drąsiau šviečianti saulė budina gamtą. Laukuose ir miškuose galima rasti vis daugiau žolelių, kurios padės sustiprinti organizmą ir pagerinti kasdienę savijautą.
2021-03-17

Neskubėkite išmesti eglės: pasakė, ką padaryti su jos spygliais

Didžiosios metų šventės jau praėjo, o namų kampe besipuikuojanti eglutė ima ne tik prarasti savo grožį, bet ir atsibosti. Jeigu per Kalėdas turėjote gyvą eglutę, neskubėkite jos išmesti. Eglės spygliukai iš tikrųjų yra aukso vertės. Apie tai, kaip spygliukus paversti sau naudingu vaistu pasakojo vaistininkas-žolininkas, VDU Žemės ūkio akademijos doktorantas, „Žolinčių akademijos“ viceprezidentas, knygos „Vaikai vaistažolių pasaulyje“ autorius Marius Lasinskas.
2021-01-02

Virusus įveikite natūraliais būdais – žolininkas atskleidė geriausias priemones

Atėjusi žiema gąsdina ne tik šalčiu ar ledu, bet ir virusais, todėl visada naudinga žinoti, kaip greitai susitvarkyti su ligą pranašaujančiais ženklais, nesigriebiant vaistų, o panaudojant gamtoje slypinčias jėgas.
2020-12-08

Neskubėkite griebti vaistų: žolininkas atskleidė, kaip natūraliai išvengti virusų

Šiuo neramiu metu labai svarbu sutvirtinti savo imunitetą. Visada naudinga žinoti, kaip greitai susitvarkyti su ligą pranašaujančiais ženklais, nesigriebiant vaistų, o panaudojus gamtoje slypinčias jėgas.
2020-11-05

Žolininkas atskleidė vertingiausias žoleles: skubėkite jų prisirinkti

Liepos pradžia – pats geriausias metas pasivaikščioti pievose ir prisirinkti gamtos siunčiamų dovanų – vaistažolių. Dabar prasidėjęs pats gausiausias žydėjimas, tad svarbu nepražiopsoti žiedų, kurie pridės sveikatos ir taps puikia apsauga prasidėjus peršalimo sezonui arba padės nudegus saulėje.

Vargina aukštas kraujospūdis? Žolininkas atskleidė, kaip jį sumažinti

Vyraujant apgaulingiems pavasariškiems orams labai svarbu apsaugoti savo organizmą nuo nepageidaujamų susirgimų ir peršalimų. Dabar laukuose ir miškuose galima rasti vis daugiau žolelių, kurios padės sustiprinti organizmą ir pagerinti kasdienę savijautą. Apie tai, kaip tai padaryti portalui tv3.lt pasakoja vaistininkas-žolininkas, VDU Žemės ūkio akademijos doktorantas, „Žolinčių akademijos“ viceprezidentas, knygos „Vaikai vaistažolių pasaulyje“ autorius Marius Lasinskas.
2020-05-21

Nepraeikite pro šiuos žiedus – juose slypi neišmatuojama nauda

Įsibėgėjant pavasariui ir vis maloniau šviečiant saulei atbunda gamta. Dabar laukause ir miškuose galima rasti vis daugiau žolelių, kurios padės sustiprinti organizmą ir pagerinti kasdienę savijautą. Apie tai, kaip tai padaryti portalui tv3.lt pasakoja vaistininkas-žolininkas, VDU Žemės ūkio akademijos doktorantas, „Žolinčių akademijos“ viceprezidentas, knygos „Vaikai vaistažolių pasaulyje“ autorius Marius Lasinskas.

Vitaminų bombos iš gamtos: žolininkas siūlo graužti pumpurus

Pavasaris įsibėgėja, o po žiemos apsunkęs ir cepelinais primaitintas dažno mūsų organizmas niekaip neišsijudina. Popiet vis dažniau suima snaudulys, tad skubame prie kavos aparato. Žolininkai sako, kad geriau lauke prasieiti, o pievoje ar pamiškėje radus pumpurą, tinkamą žolelę ar žiedelį – juo palepinti organizmą. Kas šiuo metu naudinga ir kas nuodinga, domėjosi mūsų žurnalistai.

Vaistininkas: padauginus čiobrelių gresia šios problemos

Lietuvos pievose tarp gėlių, daugiausiai, liepos mėnesį galime rasti violetiniais žiedeliais pasipuošusią vaistažolę – čiobrelį. Tiesa, farmacijos mokslų magistras, žolininkas Marius Lasinskas sako, jog svarbu šios vaistažolės nepadauginti. Jo teigimu, geriant tiek čiobrelių, tiek kitų vaistažolių arbatas, galioja tam tikros taisyklės, kurių laikydamiesi žmonės išvengs nepageidaujamo poveikio.
2017-07-26

Įspėjimas lietuviams: uodų šiemet daugiau – specialistai pataria kaip elgtis

Vasarai ruošiasi ne tik žmonės, bet ir uodai. Kūdrose, pelkėse ir balose dabar pats šių kraujasiurbių veisimosi metas. Specialistai iškylautojams pataria apsiginkluoti aitrių kvapų purškalais bei aliejais, o gamtininkai net siūlo prisijaukinti šikšnosparnius - didžiausius uodų priešus. Vaizdelis lyg iš siaubo filmo. Štai taip atrodo iš lėliukės prieš kelias akimirkas išsiritęs uodas. Ir tokių gyvių atšilus orams šalies vandens telkiniuose veisiasi gerokai daugiau nei pernai.
2017-05-16

Apniukusių orų įkalinti lietuviai griebiasi šiaudo

Lapkritis ir gruodis yra patys drėgniausi mėnesiai Lietuvoje. O drėgname ore geriausiai plinta virusai. Gerai, kad egzistuoja tam tikri metodai, kurie padeda apsisaugoti peršalimo sezono metu. Svarbiausia – stiprinti imuninę sistemą. O tai daryti reikia nuolat judant bei taisyklingai maitinantis, geriant įvairias arbatas.
Orai 2016-11-30
Į viršų