maišelių apmokestinimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „maišelių apmokestinimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „maišelių apmokestinimas“.
Vienkartinius maišelius apmokestino, o šiaudelius vis tiek deda į celofaną?
Daugelis žino apie milžinišką plastiko žalą gamtai, dėl kurios šalys imasi drastiškų sprendimų. Tarp jų – plastikinių maišelių apmokestinimas, draudimas prekiauti plastikiniais šiaudeliais, indais ir kt. Vis tik kai kuriems kliūna, anot jų, nelogiškai naudojami plastikiniai įpakavimai.
Nemažai žmonių visame pasaulyje dalinosi nuotraukomis, kuriose matomas popierinis šiaudelis plastikinėje pakuotėje. Vieniems tai kelia pasipiktinimą, kiti tikina, kad kitos alternatyvos tiesiog nėra.
Maišelius apmokestino, bet šitai – nė motais: pirkėjai piktinasi, o prekybos tinklai teisinasi dėl švaros
Nuo liepos mėnesio įsigaliojo draudimas nemokamai dalyti vienkartinius plastikinius maišelius. Parduotuvės šį sprendimą palaikė, teigė prisidedančios prie tvarumo ir jo skatinimo. Vis tik kai kurie pastebi nelogiškų spragų, neva prekybininkai sako vieną, o daro kitą.
Pirkėjai klausia, kodėl taip ekologija besirūpinančios parduotuvės maišelius apmokestino tik tada, kai buvo priverstos, ir kodėl uždėjo mažiausią įmanomą kainą.
Savaitė po maišelių apmokestinimo: pirkėjų elgesys nustebino
Nuo liepos 1 dienos apmokestinus itin lengvus plastikinius maišelius, prekybininkai jau prabilo apie akivaizdžiai besikeičiančius pirkėjų įpročius. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad tendencija labai ryški: daugkartinių maišelių pardavimai išaugo maždaug 40 proc., o plastikinių įsigyta apie pusė milijono – stipriai mažiau nei būdavo sunaudojama iki tol, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Lietuviško prekybos centro vadovas: paimti vieną centą už maišelį mums yra brangiau negu nieko neimti
Prekybininkams apmokestinus tautiečių taip mėgstamus plonus plastikinius maišelius gyventojai ir piktinasi, ir ieško alternatyvų, kuo juos pakeisti. Daugelyje parduotuvių maišeliai specialiai nepažymėti, tad prekybininkai tikisi pirkėjų sąžiningumo, o kai kurie prasitaria, kad mažai ką beuždirbs, o dar ir gamtos neapsaugos, nes plonieji maišeliai sudaro vos mažą dalį viso plastiko.
Nuo liepos 1 d. prekybos centruose plastikiniai vienkartiniai maišeliai kainuoja.
Ekspertas apie apmokestinamus maišelius parduotuvėse: „Šita priemonė su ekologija nesisieja“
Nuo liepos 1 d. parduotuvėse nebelieka nemokamų lengvų plastikinių maišelių – už juos turėsime susimokėti po vieną centą. Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo „Pricer.lt“ įkūrėjas Arūnas Vizickas ir Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertas Leonardas Marcinkevičius.
Nuo liepos apsipirksime kitaip – prekybos centrai atskleidė, kaip viskas vyks
Valdininkams užsimojus nebeleisti gyventojams dalinti nemokamų lengvų plastikinių maišelių prekybos centruose, gyventojai turės atverti pinigines ir už kiekvieną maišelį nuo liepos susimokėti. Prekybos tinklai atskleidžia, kokia bus tvarka ir kaip tautiečiai apsipirkinės, tačiau kiek tiksliai lengvi plastikiniai maišeliai kainuos, iki šiol nesako.
Vieni lietuviai tokius valdininkų sprendimus keikia, kiti – giria.
Nemokamų maišelių parduotuvėse neliks: prekybos tinklai atskleidė, kokios kainos ir pokyčių tikėtis
Neseniai Seimas pritarė draudimui nemokamai dalinti labai lengvus plastikinius maišelius prekių ar produktų pardavimo vietose. Taigi nemokamų maišelių nebeliks greičiau nei po pusmečio – nuo liepos 1 d.
Didieji prekybos tinklai neslepia, kad jau dabar šiam ribojimui intensyviai ruošiasi ir stengiasi surasti geriausią sprendimą.
Vis tik parduotuvės kol kas nežada visiškai panaikinti labai lengvų plastikinių maišelių – jie liks, bet juos reikės skanuoti ir už juos susimokėti.
Žmonės nesupranta naujo mokesčio parduotuvėse: mokam už maišelius ir taip, jų kaina yra įskaičiuota
Seimas galiausiai apsisprendė ir apmokestino plonus plastikinius maišelius – nauja tvarka įsigalios jau nuo kitų metų. Šie maišeliai nemokami bus tik pakuojant šviežią mėsą ar žuvį. Statistika liūdna, mat Lietuva pagal vienam gyventojui tenkančių ploniausių plastikinių maišelių suvartojimą užima pirmą vietą Europos Sąjungoje.
Tiesa, kai kuriems politikams kyla abejonių, ar apmokestinus plastikinius maišelius problema išsispręs ir žmonės ims jų naudoti mažiau.