linas kukuraitis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „linas kukuraitis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „linas kukuraitis“.
Kukuraitis: galimybės prisijungti prie demokratų frakcijos su kitais „aušriečiais“ kol kas nėra aptariamos
Parlamentarei Agnei Širinskienei nusprendus prisijungti prie Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“, pastarosios seniūnas Linas Kukuraitis tikina – su kitais „aušriečiais“ tokios galimybės kol kas nėra aptariamos.
„Šiuo metu nekalbame“, – antradienį Seime žurnalistams tikino L. Kukuraitis.
Anot jo, dėl daugumos esminių klausimų demokratų ir naujosios frakcijos kolegės požiūriai sutampa, tad didelių diskusijų apie politikės prisijungimą prie frakcijos antradienį vykusiame posėdyje nekilo.
Kukuraitis: Širinskienės prašymas pereiti pas demokratus galėtų būti svarstomas antradienį
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos seniūnas Linas Kukuraitis sako, kad nors iki šiol demokratai nėra sulaukę parlamentarės Agnės Širinskienės kreipimosi dėl prisijungimo, gavus prašymą, jis būtų svarstomas dar šiandien.
„Šiandien frakcija renkasi į posėdį, kur politikės prašymas galėtų būti svarstomas“, – sakė jis LRT radijui.
Paklaustas, ar frakcija priimtų A. Širinskienę į savo sudėtį, L. Kukuraitis neatskleidė.
„Svarstytume.
Inga Ruginienė pasiūlė, kada atiduoti pinigus iš II-osios pensijų pakopos: gyventojams patinka, politikams – ne
Naujoji socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė siūlo antros pakopos santaupas leisti būstui įsigyti. Ministrės teigimu, lietuviai patys geriausiai žino, kur verta išleisti senatvei kaupiamus pinigus ir esą būstas turi būti viena iš galimybių. Tokiu siūlymu džiaugiasi gyventojai.
Tačiau panašu, kad ministrės siūlymui gali pritrūkti paramos, mat jį peikia ne tik dešinioji opozicija, bet ir koalicijos partneriai.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Seimo demokratai sutarė dėl komitetų pirmininkų: aiškėja, kas jai galėtų tapti
Demokratų frakcijoje „Vardan Lietuvos“ šiuo metu numatytos trijų komitetų pirmininkų pozicijos – Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) turėtų vadovauti Giedrimas Jeglinskas, Kaimo reikalų komitetui – Kęstutis Mažeika, o Socialinių reikalų ir darbo komitetui – Linas Kukuraitis.
„Nemuno aušros“ frakcijai vadovaus Žemaitaitis, demokratų – Kukuraitis
„Nemuno aušros“ frakcijos seniūnu išrinktas partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis, demokratų – Linas Kukuraitis, jungtinei lenkų ir „valstiečių“ frakcijai – Aušrinė Norkienė.
„Aušriečių“ frakcijos seniūno pavaduotojais išrinkti Robertas Puchovičius ir Kęstutis Bilius.
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos seniūno pavaduotojais dirbs Rima Baškienė ir Domas Griškevičius.
„Valstiečių“ ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnės pavaduotoja tapo Rita Tamašunienė.
Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnu išrinktas Kukuraitis
Ketvirtadienį naujos kadencijos Seimui renkantis į pirmąjį posėdį, šios sudėties parlamente dirbsiantys demokratai „Vardan Lietuvos“ savo frakcijos seniūnu paskyrė Liną Kukuraitį.
Tai Eltai patvirtino partijos pirmininkas Saulius Skvernelis.
Naujajame Seime Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ atstovaus 14 parlamentarų. Šių politikų sudaryta frakcija dirbs socialdemokratų suformuotoje valdančiojoje daugumoje.
Demokratų frakcija siūlo keisti kaupimą antroje pensijų pakopoje: reikalingi geresni sprendimai
Konstitucinio Teismo sprendimas, kad Pensijų kaupimo įstatyme numatoma ribota galimybė pasitraukti iš pensijų kaupimo fonduose pažeidžia Konstituciją, atvėrė galimybę taisyti sistemos punktus, susijusius su įtraukimu, įmokų sustabdymu, pinigų išsiėmimu, teigia Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai.
Frakcijos nario Lino Kukuraičio teigimu privaloma keisti automatinio asmenų įtraukimo sistemą.
Politikai siūlo keliskart didinti neformaliojo ugdymo krepšelį: duotų beveik 80 eurų
Opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos atstovai siūlo daugiau kaip triskart didinti vaikų būreliams finansuoti skiriamą neformaliojo ugdymo krepšelį, susieti jį su bazine socialine išmoka (BSI) ir įrašyti į Švietimo įstatymą.
Siūlo dar padidinti pensijas: jos kiltų vidutiniškai 76 eurais
Seimo opozicijoje gimė siūlymas dar greičiau didinti senatvės pensijas iš perteklinių „Sodros“ lėšų. Esą iš 700 milijonų eurų planuojamo šių metų „Sodros“ pertekliaus išmokoms atiteks 47 milijonai, visi kiti, pagal valdžios planus, keliaus į rezervą.
Dėl to pavieniai Seimo nariai siūlo šią sumą bent padvigubinti: iš pertekliaus skirti nors 100 milijonų eurų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija aiškina, kad pensijos kitąmet ir taip didės pakankamai.
Benkunskas atskleidė, kas šiemet nebegaus šildymo kompensacijos: svarbus atsakymas į vieną klausimą
Artėjant šildymo sezonui Seimas sugrąžina turto vertinimą skirstant gyventojams kompensacijas už šildymą. Valdantieji viliasi, kad taip sutaupys biudžeto pinigų, o kompensacijas gaus tik iš tiesų nepasiturintys gyventojai.
Opozicija dėl naujovių pranašauja didžiulį chaosą. O Vilniaus savivaldybė nebelaukia įstatymo įsigaliojimo – lengvatų prašytojams kompensacijas jau skirsto ir turto nevertina.
REKLAMA
REKLAMA
Ekspertas apie antrąją pensijų pakopą: „Kitose šalyse žmonės kaupia iki 10 proc.“
Kiekvienais metais senatvės, našlių ir kitos pensijos yra indeksuojamos – t. y. keliamos tam tikru dydžiu. Jis priklauso nuo darbuotojų skaičiaus ir jų darbo užmokesčio, „Sodros“ biudžeto rezultato, vyresnių žmonių skurdo rizikos lygio ir vidutinės pensijos santykio su vidutine alga.
II pakopos pensijų fonde kaupiantis klaipėdietis nori atsiimti savo pinigus: „Jie pasiūlė variantą, bet...“
Lietuvoje dalis dirbančių ir netoli pensinio amžiaus esančių mūsų tautiečių ėmė piktintis II pakopos pensijų fondais ir abejoti jų nauda, nes praėjusiais metais visi papildomai kaupiantys pensijai prarado net 800 milijonų eurų.
Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.
Žmonių sunešti šimtai milijonų išgaravo, nes esą buvo prasti metai.
Kitąmet vidutinė pensija didės apie 65 eurus: kam ir kaip augs išmokos?
Sunkiausiai besiverčiantiems gyventojams ir senjorams valstybės išmokos kitąmet padidės apie penktadaliu. Tačiau žmonės skundžiasi, kad infliacija daug didesnė už išmokas ir pinigų kitąmet trūks dar labiau.
Opozicijos atstovai priekaištauja, kad valdantieji pensijas galėjo kitąmet padidinti bent 15 eurų daugiau. O nuvertėjus antros pensijų pakopos santaupoms, siūlo leisti žmonėms vėl išeiti iš antros pakopos ir tuomet atsiimti sukauptus pinigus.
Pamokanti Odetos istorija – štai kodėl savivaldybėms naudingas atidirbimas už pašalpas
Piniginę socialinę paramą gaunantys gyventojai Lietuvoje gali būti pasitelkiami visuomenei naudingai veiklai atlikti. Bet tai tik gražus burtažodis. Iš esmės pašalpas arba kompensacijas už šilumą gaunantys žmonės gali būti paprašyti atidirbti, nors tuo metu, kai tai daro, nėra draudžiami socialiniu draudimu, jiems nesikaupia stažas.
Kalbinti marijampoliečiai nusivylę privačiu pensijų kaupimu: „Sakau, išeinu, atiduokit pinigus, ne, sako, negrąžinsim“
Kiekvieno senjoro pensija kitais metais vidutiniškai turėtų didėti ne 60, o beveik 100 eurų – taip garsiai skelbia kai kurie opozicijos atstovai. Jie ragina daugiau kaip 200 mln. eurų iš biudžeto skirti papildomam pensijų didinimui, užuot juos pumpavus į antrąją pensijų pakopą.
O būsimų pensininkų santaupos antrojoje pakopoje šiemet drastiškai krenta, tačiau ministrė Monika Navickienė keisti privataus kaupimo neketina.
Linas Kukuraitis mano, kad vaiko pinigai turėtų būti didesni: „Šita valdžia nemyli vaikų“
Vyriausybė patvirtino kitų metų valstybės biudžetą, kuriame numatyta, kad vaiko pinigai augs iki 87,75 eurų. Buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigia, kad pagal minimalius vartojimo poreikius, ši suma turėtų didėti iki 100 eurų, o dabartinė valdžia „nemyli vaikų“.
Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas, konservatorius Mindaugas Lingė ir Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys L...
DIENOS PJŪVIS. Tūkstančiai gyventojų laukia didesnių pensijų ir vaiko pinigų – ar valdžia skyrė pakankamai?
Ketvirtadienį Seimas galutinai pritarė kitų metų „Sodros“ biudžetui. Jame numatytos ir augančios pensijos, ir didėjantys vaiko pinigai. Bet ar rekordiškai augant kainoms, pakankamai auga pensijos ir išmokos?
Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas, konservatorius Mindaugas Lingė ir Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Linas Kukuraitis.
Opozicija rėžė: vyriausybė kitąmet didins pensijas mažiau, negu turėtų
Opoziciniai Sauliaus Skvernelio bendražygiai paskaičiavo, kad vyriausybė kitąmet didins pensijas mažiau negu turėtų. Jie siūlo kiekvienam pensininkui pensiją kas mėnesį padidinti papildomais 17 eurų. Opozicijos atstovai tvirtina, kad valdantieji iš biudžeto ketina skirti per mažą dalį pensijoms ir esą nuslepia 170 milijonų eurų. Tačiau valdantieji tvirtina, esą vidutiniškai po 60 eurų kitąmet suplanuotas didinimas yra didelis ir opozicijos atstovų reikalavimų vykdyti neskuba.
Išėję į pensiją žmonės vos išgyvena: „Sveikata padėta, o pensija 400 su trupučiu“
Lietuvoje pensijų sistema nesąžininga, tvirtina valstybės kontrolieriai. Gavę didesnes algas ir daugiau nuo jų mokesčių Sodrai sumokėję žmonės pensijoje sulaukia daug mažesnės grąžos nei tie, kurie mokesčių mokėjo mažai. Pensijų sistema Lietuvoje neužtikrina buvusių pajamų pakeitimo senatvėje, tik mėgina apsaugoti dalį žmonių nuo skurdo.
Valdantieji žada situaciją keisti, tačiau oponentai sako, kad numatyti žingsniai yra per menki ir iš esmės nieko nepakeis.
Ministerija atmeta kritiką, kad pajamų didinimas kitąmet mažins perkamąją galią
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė atmeta parlamentaro Lino Kukuraičio kritiką, kad gyventojų pajamų didinimas kitąmet nekompensuos išaugusių kainų ir mažins perkamąją galią.
Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys L. Kukuraitis teigia, kad gyventojų pajamų didinimas kitąmet yra neadekvatus, nes infliacija auga sparčiau nei planuojama didinti žmonių pajamas.
Vilniaus savivaldybėje – vis ilgesnės kompensacijų prašančiųjų eilės: žmonės net alpsta
Didžiulė infliacija ir energetinė krizė grasina dar daugiau lietuvių nuskurdinti. Artėjant šalčiams, visuomenininkai reikalauja Vyriausybę skubiai didinti pašalpas skurstantiems. Tačiau Vyriausybės atstovai siūlo dar palaukti ir užsakė mokslinį tyrimą, kiek gi pinigų žmogui iš tikrųjų reikia Lietuvoje per mėnesį, kad nenumirtų iš bado ir šalčio.
Gyventojai žeria priekaištus Vyriausybei dėl šildymo sezono: „Išrinktųjų sąrašas yra, o visi kiti kapstykitės“
Vyriausybė pateikė planą, kaip gelbės gyventojus nuo milžiniškų sąskaitų: dar du šildymo sezonus siūlo taikyti nulinį pridėtinės vertės mokestį centralizuotam šildymui, taip pat žada, kad kompensacijas už šildymą gaus didesnė dalis gyventojų nei anksčiau.
Sysas apie Skvernelio partijos dotaciją: „Rinkėjai nebalsavo už tokią partiją, tai kodėl turi būti pinigai?“
Seime – detektyvas dėl Sauliaus Skvernelio partijos pinigų. Vos spėjusi susikurti ir rinkimuose dar nedalyvavusi partija vien šiemet gaus 350 tūkstančių eurų. Tačiau Seimo teisininkai apsižiūrėjo, kad tokios dotacijos galimai prieštarauja Konstitucijai.
Nors praėjusią kadenciją, kai valstiečiai, gelbėdami Kirkilo ir Bernatonio partiją, patys įvedė tokią tvarką, Seimo teisininkams tai neužkliuvo.
Dalia Grybauskaitė: „Seimo pareiga yra dirbti ir priiminėti reikalingus įstatymus“
Krizė Seime tęsiasi, dar aštrėja, o darbas – paralyžiuotas. Opozicijai blokuojant parlamento posėdžius, pirmą kartą susirinko vadinamoji dialogo grupė. Nors joje ir prasidėjo kalbos, kaip užkasti karo kirvius, susitarti nepavyko.
O iš karto po to prasidėjęs Seimo posėdis pasibaigė per mažiau nei 10 minučių – opozicija nepalaikė darbotvarkės, o valdantieji neturėjo pakankamos daugumos, todėl teko skirstytis namo, nieko nenudirbus.
Seimo opozicija rengs savo antiinfliacinį įstatymų paketą
Seimo opozicija rengs savo antiinfliacinių priemonių paketą ir teiks jį svarstyti parlamentui, po pirmojo dialogo grupės posėdžio antradienį pranešė demokratų „Vardan Lietuvos“ seniūnas Linas Kukuraitis.
„Tikimės, kad ketvirtadienį opozicija išeisime su labai aiškiu socialiniu, ekonominiu infliacijos mažinimo paketu, kurį siūlome artimiausiu metu svarstyti. Tada žiūrėsime, kaip į tai reaguos valdančioji pusė“, – antradienį žurnalistams sakė jis.
Dėl kaukių pradinukams kreipiamasi į Konstitucinį Teismą
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) kaukių pradinukams byloje trečiadienį nusprendė kreiptis į Konstitucinį Teismą.
Kaip nurodyta LVAT nutartyje, pareiga pradinių klasių moksleiviams ugdymo įstaigose dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius nėra nustatyta Seimo priimtame įstatyme, operacijų vadovui pavesta reguliuoti šį klausimą Vyriausybės nutarimu.
Palangoje vyks Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigiamasis suvažiavimas
Šeštadienį Palangos Koncertų salėje vyks ekspremjero Sauliaus Skvernelio su bendražygiais kuriamos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigiamasis suvažiavimas.
Anot steigėjų, Demokratų sąjunga bus centro kairės politinė jėga, kuri „jau turi valstybės valdymo patirties ir gali imtis atsakomybės už šalies dabartį ir ateitį“.
Per suvažiavimą planuojama išrinkti partijos pirmininką, suformuoti valdymo organus.
Sauliaus Skvernelio nauja partija jau kelia grėsmę: ekspertas atsako, kam skaudžiausia, ar už vairo gali būti tik jis
Antradienį Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kūrėjai pranešė surinkę reikiamą žmonių skaičių politinei partijai steigti. Kas bus šios politinės jėgos pirmininkas – paaiškės jau šio mėnesio pabaigoje numatyto steigiamojo suvažiavimo metu. Tačiau kol steigėjai tikina matantys, kad ne tik ekspremjeras Saulius Skvernelis gali užimti šį postą. Ekspertai šias kalbas vadina nerimtomis ir atskleidžia, kam naujos partijos įsikūrimas kelią didžiausią grėsmę.
Lietuvą 2021-aisiais sudrebinę įvykiai: Vyriausybės krizė, išbandymai riaušėmis, migrantais ir diktatorių įsiūčiu
2021-ieji – neabejotini išbandymų metai Lietuvos valdžiai. Dvi – migrantų ir tebesitęsianti COVID-19 – krizės, aukščiausių šalies vadovų barniai, visuomenės susiskaldymas, mitingų banga ir garsiai riaumojančios Baltarusija ir Kinija – tik dalis šiemet Lietuvos išgyventų sunkumų.
Portalas tv3.lt kviečia prisiminti labiausiai 2021 metais dėmesį prikausčiusius politinius įvykius ir skandalus Lietuvoje.
Seimūnai kelia Stambulo konvencijos klausimą: ar dar reikia dokumento, jei turėsime įstatymą?
Seime svarstant apsaugos nuo smurto orderio įdiegimą, dalis parlamentarų ėmė kelti klausimą, ar įdiegus tokį mechanizmą, Lietuvai vis dar reikės Stambulo konvencijos, kurioje ir numatomi apsaugos nuo smurto mechanizmai. Tačiau socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė nesutinka, kad dokumentai yra tapatūs, ir sako, kad ministerija neturėjo tikslo perkelti Stambulo konvencijos nuostatų į įstatymo pataisas.
Mokami COVID-19 testai darbuotojams kiršina Seimo narius: bijo, kad žmonės nebeis į darbus
Noras mokestį už privalomus COVID-19 testus perkelti darbuotojams priešina Seimo narius. Opozicija stoja į darbuotojų profsąjungų pusę ir tvirtina, kad ši priemonė yra neproporcinga bei gali neigiamai atsiliepti darbo rinkai, jei darbuotojai paprasčiausiai atsisakys dirbti. Nepaisant opozicijos pasipriešinimo, Seimo komitetai pritarė pataisoms ir jos juda toliau.
Ekspertai įvertino Skvernelio žingsnį: šansų naujai partijai nemato, bet smūgis valstiečiams – realus
Diena, apie kurią žiniasklaida ir kai kurie politikai kalbėjo jau bent kelerius metus, išaušo – Saulius Skvernelis kartu su būriu bendražygių paliko valstiečių gretas Seime ir įkūrė savo frakciją. Tačiau politologai mano, kad šis žingsnis jau gana pavėluotas, o frakcijos pagrindu sukurti sėkmingą partiją jam tikrai nepavyks. Tačiau S. Skvernelio žingsnis neliks nepastebėtas ir atsispindės vėlesniuose valstiečių reitinguose.
Skvernelio ministrų karjeros vingiai: vieni – į tarptautinius vandenis, kiti teisybės ieško ir teismuose
Praėjo jau daugiau nei pusmetis, kai Sauliaus Skvernelio vadovaujamos XVII-osios Vyriausybės nariai užleido vietą Ingridos Šimonytės ministrų kabinetui. Per tiek laiko buvę ministrai ne tik spėjo pailsėti, bet ir rasti naujos veiklos. Vieni jų nuo politinio lauko nenutolo, kiti save išbandė naujuose amplua, o kai kas dėl karjeros net kovoja teismuose.
S. Skvernelio vadovaujamas ministrų kabinetas darbą pradėjo 2016-ųjų gruodį. Keturiolikos ministerijų vadovais spėjo pabūti 24 ministrai.
Baškienę stebina Karbauskio elgesys: konservatoriai už Pavilionį stojo mūru, o valstiečiai Tomiliną viešai barė
„Ramūno Karbauskio problema – per daug demokratijos“ – kadaise tokia frazė nuskambėjo apie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininką. Tačiau visai neseniai dalį partijos narių nustebino R. Karbauskio sprendimas iš šešėlinio ministrų kabineto ir partinių postų už jo pažiūras pašalinti Tomą Tomiliną. Dėl tokio žingsnio stebisi ir ilgametė valstietė, Seimo narė Rima Baškienė.
Birželio viduryje LVŽS pašalino T. Tomiliną iš partinių postų.
Darbo paieškos išmokas gavusiems bedarbiams siūloma papildoma įsidarbinimo parama
Iki šių metų pabaigos apie 25 mln. eurų siūloma investuoti į niekada nedirbusių ir neregistruotų bedarbiais gyventojų, kurie dėl koronaviruso krizės gavo darbo paieškos išmokas, įtraukimą į darbo rinką.
Šie žmonės būtų įtraukti į tą pačią grupę, kurioje yra ir piniginės socialinės paramos gavėjai, nėščios moterys, grįžę iš laisvės atėmimo vietų asmenys, vyresni kaip 40 metų gyventojai, prekybos žmonėmis aukos, priklausomi nuo narkotinių, pabėgėliai, politiniai kaliniai ir tremtiniai.
Siūlymą iki 72-ejų tęsti darbingą amžių Kukuraitis vadina neadekvačiu: tai yra visuomenės erzinimas
Visuomenę įaudrino kalbos apie siūlymą Lietuvoje kelti darbingo amžiaus kartelę. Tačiau buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis visiškai atmeta tokias kalbas, manydamas, kad tai tėra visuomenės erzinimas. Jo manymu, užuot ilginus darbingo amžiaus trukmę, reiktų pasirūpinti, dar darbo rinka noriai priimtų senjorus, o jie būtų pakankamai sveiki dirbti.
Laisvadienis vieną vaiką auginantiems tėvams įstrigo: Seimas turi abejonių
Kol kas papildomu laisvadieniu ar dviem per mėnesį gali džiaugtis tik dviejų ar daugiau vaikų tėvai. Tačiau Seimui pristatytas siūlymas, kad po vieną laisvą dieną galėtų būti skiriama ir vieną vaiką auginantiems tėvams. Tiesa, Seimo nariai klausia, ar toks pasiūlymas sąžiningas prieš kitas šeimas.
Socialdemokratas Gintautas Paluckas Seimui antradienį pateikė Darbo kodekso pataisas, kad vaikus auginantys darbuotojai gautų papildomų lengvatų.
Maldeikienė apie naštą dirbantiems: visiems atrodo, kad pinigai bedarbiams atsiranda iš oro
Lietuvoje nedarbas siekia rekordines aukštumas. Daugiau nei 16 procentų šalies gyventojų yra bedarbiai, o net 40 procentų jų yra jaunimas iki 30 metų. Užimtumo tarnyba pamažu virsta bedarbių pašalpų dalijimo kontora. Apie šią problemą kalbėjo TV3 televizijos laidos „Karštai su tv3.lt“ pašnekovai.
Pandemijos metu buvusios valdžios įvesta 200 eurų nedarbo paieškos išmoka buvo dalijama visiems, kas užsiregistravo Užimtumo tarnyboje.
Andrius Užkalnis: „Daugelis gyvenančių iš pašalpų, gyvena iliuzijų burbule“
Šio pirmadienio TV3 aktualijų laidos „Karštai su tv3.lt” tema – ar Lietuvos pašalpų sistema augina naują veltėdžių kartą? Kur ir kam nukeliauja mūsų socialinei gerovei skirti mokesčiai? Studijos svečiai: rašytojas, publicistas Andrius Užkalnis ir buvęs Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.
Lietuvoje daugėja bedarbių. Tūkstančiai užuot dirbę, renkasi gyventi iš pašalpų.
LŽNS prezidentė Rasa Kavaliauskaitė: „Norisi gerų paslaugų tęstinumo“
Lietuvos žmonių su negalia sąjungos prezidentę Rasą Kavaliauskaitę kalbinau kaip tik tuo metu, kai šalyje buvo paskelbtas griežtas karantinas. Kalbėjomės nuotoliniu būdu, žinodamos, kad Kalėdų ir Naujųjų metų jokia pandemija iš mūsų neatims. Džiaugsmai ir rūpesčiai, kuriais jau 25-erius metus gyvena Lietuvos žmonių su negalia sąjungai (LŽNS) vadovaujanti Rasa, – tokie patys.
Gyvename viltimi, kad pandemija pasitrauks, kad kiti metai bus šviesesni, geresni.
Vaiko pinigai nuo kitų metų didėja 10 eurų
Seimas įtvirtino, kad nuo kitų metų universali vaiko pinigų išmoka augs nuo 60 iki 70 eurų.
Seimas trečiadienį pritarė pataisoms kuriomis nuo 2021 m. sausio 1 d. užtikrinamas 70 eurų dydžio universalios išmokos vaikui, skiriamos kiekvienam vaikui, mokėjimą.
Nori pritarti 13-os pensijos skyrimui, tačiau ją gautų ne visi
Vyriausybė trečiadienį posėdyje teiks išvadą dėl siūlymo kartą per metus mokėti 200 eurų vadinamąją tryliktą pensiją. Šią idėją kritikuoja Vyriausybę formuojantys centro dešinieji ir prezidentas Gitanas Nausėda
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siūlo iš esmės pritarti praėjusios kadencijos Seimo narių Vandos Kravčionok ir Zbignevo Jedinskio siūlymui mokėti 13-ą pensiją, tačiau siūlo ją diferencijuoti pagal pajamas, nes apie 90 tūkst.
Priesaiką davė dar 5 Seimo nariai: paaiškino, kodėl to nepadarė anksčiau
Seime antradienį prisiekė penki sirgę ar izoliacijoje dėl kontakto su COVID-19 buvę ir per pirmąjį posėdį penktadienį prisiekti negalėję parlamentarai.
Priesaiką davė Laisvės partijos atstovė Evelina Dobrovolska, konservatorius Justas Džiugelis, su valstiečiais išrinkti Linas Kukuraitis ir Rimantė Šalaševičiūtė, socialdarbietis Andrius Palionis.
Šiuo metu iš viso priesaikas jau yra davę 140 Seimo narių. Neprisiekęs yra vienintelis išrinktas Seimo narys Eugenijus Sabutis.
Kompromisas tarp pastato autentiškumo ir aplinkos pritaikymo – įmanomas
Ar architektūros paveldas gali tapti prieinamas neįgaliesiems? „Taip, gali“, – neabejoja Estijoje esančios XIII a. Hapsalu pilies-muziejaus komanda. Savo patirtimi šią viduramžių pilį pritaikant negalią turintiems žmonėms jie dalijosi Lietuvos žmonių su negalia sąjungos (LŽNS) surengtame seminare-konferencijoje „Universalus dizainas ir architektūros paveldas“. Renginio dalyvių pageidavimu estai netgi surengė improvizuotą virtualią ekskursiją po muziejų.
Kukuraitis: 13-oji pensija galėtų būti mokama
Pajamų nelygybė šiais metais turėtų būti rekordiškai žema, sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.
Ministerijos duomenimis, šių metų pajamų nelygybė turėtų siekti 5,8 proc. – tai reiškia, kad 20 proc. turtingiausių šalies gyventojų turės 5,8 karto daugiau pajamų nei 20 proc., gyvenančių skurdžiausiai.
„Tai tikrai rekordiniai kritimai augančios ekonomikos kontekste“, – žurnalistams sakė ministras.
Kukuraičio prognozė pajamų nelygybei: „Turėtume pajudėti iš gėdingo sąrašo“
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija projektuoja, kad šiemet Lietuvoje pajamų nelygybės lygis sieks seniai neregėtas žemumas. Jei išsipildys ministerijos prognozė, šis rodiklis sieks 5,8 karto ir bus toks pat, kaip 2011-aisiais. Tai reiškia, kad daugiausiai uždirbantys pajamų gaus 5,8 karto daugiau nei vargingiausi. Tam, kaip teigia ministras Linas Kukuraitis, labiausiai padėjo darbinių pajamų augimas.
Palyginimui, prognozuojama, kad 2019 m. pajamų nelygybė sieks 6,2 karto.
Kukuraitis ir profsąjungos pasirašė kolektyvinę sutartį
Penkios profesinių sąjungų organizacijos bei socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis penktadienį pasirašė Nacionalinę kolektyvinę sutartį, pagal kurią padidintas bazinės pareiginės algos dydis, o profesinių sąjungų nariams užtikrinamos papildomos garantijos.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pranešė, kad Vyriausybė įsipareigojo bazinį pareiginės algos dydį kitais metais pakelti 1 euru – nuo 176 iki 177 eurų.
Vyriausybė: pareigūnų ir biudžetininkų bazinė alga turėtų augti 1 euru
Kitąmet turėtų šiek tiek paaugti darbo užmokestis valstybės tarnautojams, pareigūnams, biudžetinių įstaigų darbuotojams, politikams ir teisėjams.
Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad bazinis pareiginės algos dydis nuo kitų metų didėtų nuo 176 iki 177 eurų. Įstatymų pakeitimus turės priimti Seimas.
„Projekto tikslas – patvirtinti 2021 metų bazinį dydį, nustatant 177 eurų bazinį dydį, atsižvelgiant į 2021 metų Nacionalinės kolektyvinės sutarties projekte numatytą dydį.
Politikų, pareigūnų, biudžetininkų algos bazinis dydis turėtų augti 1 euru
Nuo 2021 metų valstybės politikų, pareigūnų ir tarnautojų, teisėjų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos bazinis dydis didės vienu euru – nuo 176 iki 177 eurų. Skaičiuojama, kad tam reikės 21,4 mln. eurų biudžeto lėšų.
Tačiau šis dydis dar bus peržiūrėtas gruodį, kai Finansų ministerija paskelbs atnaujintas makroekonomines prognozes.
Kukuraitis: sprendimą dėl 13-os pensijos turėtų priimti kitas Seimas
Sprendimą dėl tryliktos pensijos įteisinimo turėtų priimti jau kitos kadencijos Seimas, mano socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.
„Manau, kad galiausiai tuos sprendimus priims kitas Seimas“, – per Vyriausybės valandą parlamente teigė ministras.
„Kelių partijų programose yra ši pensija, iš tiesų reikia apie ją diskutuoti“, – pridūrė jis.